Těhulky z CAR Obilní Trh, Brno

miradka
15. říj 2009

Holky tehulky, poďte sem 🙂

lucka.adis
28. dub 2010

Ywushko, my jsme přešly na tu BEBU... malé fakt moc chutná 🙂
Takže ZOO padlo, teda holky... 😀 😀

cincolina
28. dub 2010

Holky ahojte...
Hanuli, parada, uz budes za chvili v pulce!
Luci, koukam, ze umyvadlo uz je akorat 🙂
U nas zadna zmena, zitra monitor, ale mimco bude urcite zase chrupat 😎 , posledne ho nevzbudilo ani zvoneni budikem. Naplanovala jsem krasne datum narozeni 10.5.2010, tak uvidime, co mimco na to.

sajmona
1. kvě 2010

ahoj holky 😉 přeji vám všem krásný 1 . Máj 😉

hanulamarkova
1. kvě 2010

Ahoj holky taky Vám všem přeji krásného 1. Máje a ať Vás chlapi pořádně políbí pod rozkvetlým stromem. 🙂

miradka
autor
2. kvě 2010

Ahoj holky, konečne sa tu aj ja ukazujem...vobec nemám čas na koňa, keď sedím pri počíači, tak v¨čšinou mám volnú len jednu ruku ako aj teraz a kojím 🙂 No a to sa píše dosť blbo...Teraz mám na návšteve babku a pomáha mi. Doniesla mi hromadu oblečenia od sesterníc, zase asi 15kg, ledva to utiahla a to má už 75 rokov.
Mirka mi dnes robí starosti. Stále plače, včera vobec nekakala, keď je rozbalená, tak sa usmieva a blaboce a keď ju zabalím tak plače a plače...už sme ju utíšili, zabalila som ju do trojuholníku a do zavinovačky, dala dudlík a húpala na balóne. Chcela som, aby jedla ale nechce...asi že sme jej dali čaj...no neviem.. 😖 Teraz spí...skúsim ju priložiť až sa zobudí.
No je na mňa vyvíjaný tlak...že mám dávať čajíček a tak...zase laktačná poradkyňa hovorila, že keď plne kojím, tak netreba dávať čaj. Plne kojím len Davida, vyžaduje si cez deň častejšie, ale inak je spokojný. Problémy mám len s Mirkou ☹

Aký ste mali 1. Máj? Moj si ani nevšimol, že je...takže asi vyschnem 😠 ale pusu som dostala, no nie pod stromom 😅

miradka
autor
2. kvě 2010

Už aj my dávame bebu HA. Predtým som dávala Nutrilon a ten sa mi páčil viac, teda - ešte to neviem posúdiť, lebo sú tomu len 2 dni, ale tá odmerka je blbá. V nutrilone je priesvitná, tak som videla, či som nabrala plnú alebo či je tam nejaký vzduch a u Beby to nie je vidieť. Zatiaľ dávam len 60ml, takže 2 odmerky. Dúfam, že som to dobre pochopila z toho návodu, nutrilon som tiež tak dávkovala.

Gabi, koľko má teraz tvoj Oník? Naši mali v utorok 3 mesiace a David mal 5,95 kg a Mirka 4,75 kg. Miery moc neberem, pretože je to dosť nepresné. 1.4 Davidovi sestrička namerala 62,5 cm a v utorok 61.......tých 61 bude určite špatne podľa oblečenia. 62 je nám už malá, nevystrie nožičku.

Už ste boli na očkovaní? My sme boli práve v ten utorok, ale dostal len David. Dr dala len jemu, keby náhodou boli komplikácie, aby neboli aj u Mirky, dvoch mrzutých naraz by som nezvládla...teda zvládla, ale radšej sme tomu predišli, takže Mirka dostane o 2 týždne a David o ďalšie 2 týždne 2. dávku a takto budeme pokračovať asi až do pol roka. David to nakoniec zvládol celkom slušne, mali sme len v ten večer teplotu 38,2 ale nebolo mi všetko jedno...dali sme čípek paralenu a zabral, tak mi odľahlo. 🙂

miradka
autor
2. kvě 2010

Holky, ešte kým mám čas (babka kočárkuje 🙂 ) Používate pampersky Sleep and play? Ak nie, tak radšej ani neskúšajte. Poriadne ma štvú. Hrozne sú naparfemované, mne to teda smrdí a vždy keď sa decká pokakajú, tak zaručene musím prezliekať. Vyteká to zozadu, pretože tam nie je savý materiál. Nechápem, ako to može niekomu pasovať. Dosť ma sklamali...

Hani, tebe tie týždne pekne naskakujú...gratulujem ku krásnym výsledkom 😉

Cin, tebe to tiež tak utieklo...aj 15.5.2010 je krásny dátum, som zvedavá ako ti to vyjde 😉 Teraz keď už je vonku tak príjemne, bude ti mimčo pekne spinkať aj vonku a úplne úžasné je, že už netreba detičky tak moc naobliekať.

Emers, úplne chápem ako prežívaš cukrovku...keď si spomeniem ako som si musela odriekať cukroví....ale bola som chytrá, odložila som ho na mráz a včera vytiahla a dnes dlabeme 😀 Tak to vydrž a potom si zase užiješ 😉

zabicka007
3. kvě 2010

Ahojky všem, utrhla jsem si chvilku tak píšu...
Mir, máš to teda trápení s Mirkou, jedno mimčo je náročný a u dvou si to ani nedovedu dost dobře představit, tě fakt obdivuju...jinak uschnem obě, ten můj 1. máj taky nezaregistroval, ale to jsem předpokládala 😠 Jinak já používám sleep and play (ty oranžový) a jsem s něma teda spokojená, zatím žádný problém, tak nevím
Hani, tak ty už seš takřka v půlce, to je neskutečný jak to valí, hlavně že jste v pořádku! A co pohlaví? Necháte si říct?
Saj, ahojky, trošku opožděně, jak je? Nějaký novinky?? Povídej, přeháněj, nejsem v obraze! 🙂
Cin, koukám, že taky plánuješ datum porodu, tak přeju, ať vyjde na 100%!!! 😉
My se máme v rámci možností dobře, malá roste jako z vody, dnes se jdeme k doktorovi převážit tak snad bude vše o.k.
Jinak...tu zkoušku co jsem dělala 16. 4., tak ona to ještě pořád nemá opravený...zřejmě toho má hodně, práce, rodina, ovšem měla by si uvědomit, že studenti mají to stejný, leckdy i horší, a taky se musíme naučit, což je časově náročnější než opravit 13 prací... 😠

sajmona
3. kvě 2010

Ahoj holky;)
žabi zatím nic moc novýho,OPU mám mít ve čtvrtek,tak pak dám vědět úrodu,držte mě pěsti,at je lepší než doposud,jen po dvou vaj.

gabina79
3. kvě 2010

Ahojky, nemám moc času, Oník už bude vstávat..poslední dobou je vcelku v pohodě, plače většinou jen když je přetažený, ale to bývá i v kočáře, takže někdy jezdíme s muzikou 😀 😒
Mir, Oník měl v pátek 6,25kg...ve středu jdeme do poradny ve třech měsících (ty má teda až v neděli), tak písnu aktuální váhu a cm....jinak v pátek mi Dr půjčila váhu, takže jsem teď vážila před a po, tak jak v porodnici, abychom si udělali představu, kolik toho vypije a zatím je to vcelku dobré, nejmíň si vytáhl cca 120, v průměru tak 160 a v noci i 250 😉 ...no ale je to jen takové orientační, protože když sebou mrská, tak se to blbě odečítá...ale stejně, ať vypije kolik vypije, tak se u prsa vzteká, když mu to přestane samo téct, a když ho odpojím, tak pořád hledá, vzteká se a chtěl by ještě....je to holt nenažránek...fakt nevím, jak poznám, když bude mít doopravdy málo ☹
Zatím se mějte 😉
Saj, držím pěstičky na další pokus 🙂

lucka.adis
3. kvě 2010

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla.. to víte, malá roste jako z vody, začíná se hodně projevovat a také jsme byli pořád venku a jezdili s dětma po výletech 🙂

Saj, ahoj kočko!! Téééda, toto uteklo..tak držím pěsti, aby to dopadlo tak jak si přeješ a hned podej info, ať jsme v obraze 😉
Neříkali ti na Obi jak to zatím vypadá?

Žabi, koukám, že zkoušku ještě opravenou nemá. To musí být na palici, když nevíš, jak na tom jsi 😖
A co malá, nezlobí? Moc se na ni těším, až ji na Vranově uvidím, berušku malou 😵 😵 😵 když nad tím tak přemýšlím, tak tam budeme s holčičkama jenom my dvě, jinak mají všichni chlapečky 😅

Hani, tobě ty týdny ale skáčou..ani se nenaděješ a za chvílu budeš pár dní před porodem 😀 Necháte si říct pohlaví nebo to bude překvápko 🙂

No a u nás je všechno v pořádku. Adísek je poslední dobou až moc hodný, vůbec nezlobí..člověk neví, jestli je to klid před bouří 😅 😀 😀 Malá má píchnuté naušničky a snáší to velmi statečně.. teď už to nemá tak moc citlivé, ale čistím ji to minimálně 4x denně, takže sem tak zakňourá, ale potom se hned usměje a je spokojená jak blecha.
Teď spinká v lehátku a jak se vzbudí, tak pojedeme do Brna 🙂
Dala jsem pár aktuálních fotek do Alba, ale víc jich mám na Facebooku, tak jestli tam jste, tak si mě můžete přidat do přátel a můžeme být v kontaktu i tam.

Cin, dobrý datum porodu, tak držím palce, aby vyšlo 😉

hanulamarkova
3. kvě 2010

Ahoj holky tak já hlásím, že neuschnu v sobotu jsme si vyšli na vycházku a můj že jdeme hledat strom třešeň, našli a zbyla pusina i pro Sisku 😀 tak neuschne ani ona...
...jo jde to krásně nahoru od čtvrtka si budeme počítat 20tt 😀 to je půlka tak se těším, že už budeme v klidu...
...jinak supr víkend v pátek opíkačka - palili jsme čarodky a pak dlabanec až do noci, sobota klidná odpočívací a v neděli jsme měli vzácnou návštěvu až ze Slovenska 😀 přijeli se nám ukázat.

...pohlaví už na 90% víme ... budeme mít holčičku 😀 jen jméno zatím vybíráme a vybíráme...ale něco se už rysuje tak uvidíme... 😉
Mir teda si tě neumím představit s miminkem v náručí u pc a píšeš jednou rukou 😀 to je záhul aspoň tam máš někoho kdo ti pomůže
Gabi Oník je ale supr miminko vždyť většinou mimina nechtějí tahat a on by papal a papal hlavně že ti hezky přibírá a je spokojený

hanulamarkova
3. kvě 2010

saj moooc ti držím palečky na OPU drž se ať je úroda véééliká

emers
3. kvě 2010

ahojte holky,
taky po delší době zdravím 🙂
u nás nic nového, naštěstí držíme furt pohromadě a máme se fajn. Furt teda nevím jméno... 😀 😠 😕
Až teda na tu blbou cukrovku, každý týden musím na kontroly, někdy i dvakrát 😝 a zvyšují mi ten inzulín.
TEnto týden jdu na větší kontrolu jak mimčo roste, na UTZ atd. tak doufám, že bude vše vpořádku 😵

miradka: jé, tak to úplně závidím 😀 s tím cukrovím! 😉
Sladkosti si odřeknu, to je jasné, ale děs, že musím odvažovat i ty dlouhý sacharidy (pečiva, všechny přílohy atd.) však víš... místo abych se nadlábla, tak se musím omezovat... no aspoň že jím zdravě jak jsem nikdy nejedla 😀

cincolina
3. kvě 2010

Emers ahoj, ani nevis, jak se tesim, az ti budu moct napsat, ze jsi na rade 😀 , ale vazne, taky uz se ti to krati... S tou cukrovkou je to blbe, ale muzu te myslim uklidnit, ze tedka na konci uz to beztak neni na to se nadlabnout ... stlaceny zaludek, paleni zahy 😝 . Hlavne ze mimco je vporadku.
Dneska jsem se pokusila objednat se na monitor do porodnice, ale nemela jsem se priznavat, ze jeste chodim i ke svemu dr., nechteli mne 😉 . Tak pry tam mam prijit az na porod. Joo a mam pozitivniho streptokoka 😠 . Taky jste mely? A dostaly jste kapacku? Nehledala jste nahodou nektera k tomu info, jaka je pravdepodobnost, ze se mimco pri pruchodu porodnimi cestami nakazi? Moc nerada bych mu nechala dat ATB jeste pred narozenim, ale na druhou stranu uz ted mam o nej strach...

zabicka007
3. kvě 2010

Cin, já měla streptokoka, a tuším, že i Pilotka, a je to v pohodě, akorát jim to připomeň jak půjdeš rodit, já jim to řekla snad třikrát a přítel taky 🙂 Dali mi kapačku, pravděpodobnost nákazy je úplně malilinkaťulinkatá, vůbec se neboj 😝
Saj, já si to hned myslela, že máš teď někdy OPU, držím pěsti, bude to dobrý, určitě!!! 😎
Luci, tak to jsem si ani neuvědomila, že tu jsme jen dvě s holčičkama, taky se už nemůžu toho Vranova dočkat.
My jsme dnes byly u doktora a jsem z toho dost zklamaná, malá přbrala za 13 dní jen 180 gramů tak mi dr řekl, ať začneme s příkrmama, ale mě se do toho vůbec nechce, ještě bych počkala týden, co myslíte?

sajmona
3. kvě 2010

ahoj holky děkuji za podporu,na opu jdu ve čtvrtek,zatím to vypadá slibně ale byla bych nakonec ráda i za ty dvě vajíčka co mám pokaždé,hlavně at je to naposled a už těhulím.... 😉 hanulko gratuluji k holčičce tak Simonka bude mít ségru 😉 to je super
jinak vás holky budu určo informovat 😉 a děkuji

miradka
autor
3. kvě 2010

Zabicka, koľkokrát za deň kojíš? Mne doporučovala dr najprv pridať jedno kojenie naviac. Ono práve v tých 6 týždňoch býva růstový spurt alebo kríza, mlieko by sa malo zase vytvoriť a prisposobiť potrebám Natálky. Tiež je doležité, či je malá spokojná, alebo si vyžaduje viacej. Ja som sa snažila strašne moc kojiť aj Mirinku na 100%, ale nechcelo sa jej ťahať a nezvládala som odstrekovať, takže dokrmujem za deň 2x 60ml.
Žabi, mne z tej sleep and play vždycky u Mirky vytečie kaka. Síce má 4,75 kg a tie plenky sú od 4kg, ale ide hlavne o to, že keď leží, tak to vytečie zozadu a tam nie je tá davá časť. Nechápem, prečo ju tam nedali 😕 ale je fakt, že on a má fest riedku stoličku... 😒
Holky, ani neviete ako sa mi uľavilo. Mirka sa po 2 dňoch vykakala...prdela o 106 a nakoniec to vytlačila, ale teda bola to pecka 😀 vyšlo to z nej na 2x.
Saj, moc ti držím palce a všetky prsty, aby ti to tentokrát vyšlo. Sú to nervy, ale stojí to za to 😉

ywushka
4. kvě 2010

Zabi: taky jsem mela kolem toho sesteho tydne problemy s kojenim,proste me z niceho nic teklo min mleka,tak me doporucili jeste po kazdem kojenim co nejvic odstrikat!!! Pak se to zpravilo,ale pak znovu kolem tretiho mesice a pak jsem proste takovym stresovym obdobim,tak od konce ctvrteho mesice nekojim vubec!

Miradka: jejda te obdivuju s tema dvema prdolama! Ja mam nekdy co delat s tim jednim🙂

saj: drzime palusky!

My jdeme dneska na ockovani,uz se opravdu nemuzu dockat,minule straaaaaaaaaasne vyvadel!! Jinak jsem koupila BEBU misto nutrilonu,jeste dopijeme ten nutros a prejdeme na tu BEBU,jsem zvedava jestli mu bude vic chutnat!!
Jejda musim jeste doplatit ten zbytek dovolene!! Mejte se kraaaasne paaaa

irminka
4. kvě 2010

ahojte,

Ywus: my máme sunar a hošani jsou velice spokojení, na netu jsem ho sehnala za dobrou cenu. Při naší spotřebě za měsíc ušetřím skoro 300,- Kč, já vím, že to není hodně, ale znáte to: korunka ke korunce........ Po nutrilonu byli kluci moc hladní a uřvaní a stálo to majlant, potom jsme zkoušeli hami- je to lacinější,ale přečetla jsem si, že to dělá f. nutricia, takže to bylo uplně to samé, prostě hlad a hlad......tak jsem si řekla, že zkusíme Sunar, první dva dny byli hoši zabetonovaní a potom se to upravilo, takže spokojenost veliká 😉

Také máme jít dnes na očkování, ale opět nevím, jestli nás naočkují, protože Bruník má pořád zanícené to TBC, takže uvidíme ☹

zabicka007
4. kvě 2010

Mir, no my to máme s kojením v podstatě neustále, malá si navykla být na prsu tak minimálně jednou do hodiny, snažím se ji udržet co nejdéle, ale většinou saje tak maximálně 5 - 10 minut a pak už jen cumlá...o to častěji ji ale přikládám a rozhodně mi neřve hlady nebo tak, takže z toho důvodu ji nechci ty příkrmy zatím dávat, mléka mám dost a nevypadá, že by jí nechutnalo nebo tak, přisaje se pokaždé. A jak psala Ywuška, měli jsme minulý týden asi ten růstový vzpurt nebo co to je, byla taková neklidná a hodně se trhala od prsa, ale jen dva dny a teď už je to zase v pohodě, tak možná kvůli tomu nepřibrala tolik, kolik by měla.
Mir to s tím kakáním to musela být teda nálož, ale ta úleva to si dovedu představit, určitě měla Mirečka blažený výraz potom 😀
Irmi, vyřiď Bruníkovi, že mu přeju brzké uzdravení! 😎
Jo a ta hvězda vyhaslá (naše drahá paní profesorka) konečně opravila ty práce, další další zkoušku mám ÚSPĚŠNĚ za sebou, jupííííí 😉 ...no ještě jich zbývá pět, takže radost asi předčasná, ale ono to nějak půjde 😅

ywushka
4. kvě 2010

jejda,to me uplne stveeee......maly usnul a my mame byt ve 12:50 na ockovani,ho budu muset vzbudit,to bude zase kriku!!! A jeste k tomu budeme muset jet autem,protoze jinak by jsme to uz nestihli

pilotkaanetka
4. kvě 2010

Holky my se hlásíme na Vranov s Amálkou 🙂 🙂

miradka
autor
4. kvě 2010

Holky, aj vám detičky slintajú? Mirka už asi týždeň tak slintá, že jej musím dávať bryndák, inak by som prezliekala čo hodinu. David začína tiež slintať, ale nie tak moc ako Mirka.........že by to súviselo so zúbkami? Zdá sa mi to ešte moc skoro.. 😕

pilotkaanetka
4. kvě 2010

mirad my taky tak slintali teda malá 😀 a taky takhle brzo ale zub se vykljub al až v 6 ti měsících

ywushka
4. kvě 2010

No my slintame uplne extreme uz asi mesic....ale zoubek jeste nikde!! Spotreba bryndaku je u nas silena🙂 Jinak dneska vazime 7570g a merime 65cm

irminka
4. kvě 2010

😉 tak nás dnes nenaočkovali, Bruník má pořád živé to TBC, tak snad to do půl roku stihneme 😉
Dnešní vážení: Bruno-6,20 kg 65 cm a Bořek 6,50 kg a také 65 cm

Fotečky:ráno s tatuldou a noc s maminkou v postýlce, když je tatka ve službě 😉

gabina79
5. kvě 2010

Ahojte holky 🙂 ..tak my jsme byli včera na kyčlích - ty máme ok...a dnes jdeme do poradny ve třech měsících, tak jsem zvědavá...a my taky slintáme a navíc jdou Oníkovi od pusinky bublinky - prý to může souviset se zvýšenou plynatostí....dneska ráno byl zase jak tarzan - to vždycky, když už si myslím, že je v pohodě, tak ukáže, že je nespokojený a jak dlouho a moc dokáže řvat 😠
Žabi, to jsem překvapená, že po jednom vážení ti Dr řekl, ať přikrmuješ, většinou si zvou ještě aspoň jednou a když i tak je přírustek malý, tak pak se to teprve řeší...ono opravdu mohlo jít o růstový spurt - prý se to víc projeví na centimetrech než na váze - porostla malá?...být tebou bych ještě s příkrmama vydržela a za týden si zašla na převážení 😉 ...zvlášť když je malá spokojená 🙂
Ywuš, Teo je kus chlapa 🙂
Irmi, malí tak rostou jako z vody 🙂 ...to je blbé, že se Bruníkovi pořád nezahojilo to tbc, tak snad už to bude brzy dobré 😉
No já se taky dnes budu domlouvat na očkování, tak jsem zvědavá.....a zítra jedem do toho Brna, tak doufám, že bude Oník v pohodě, bude pěkně papat, nebude moc blinkat a nebude uřvaný...
Hani gratuluji ke vstupu do druhé poloviny (skoro) a k holčičce 🙂
Já jsem dnes doplatila ten Vranov 😉

gabina79
5. kvě 2010

Ywuš, kdy jezdíš na to plavání - v pondělí nebo v pátek?

gabina79
5. kvě 2010

ne v pátek, ale ve čtvrtek to je 😅