Těhulky z CAR Obilní Trh, Brno

miradka
15. říj 2009

Holky tehulky, poďte sem 🙂

lucka.adis
23. lis 2009

Ywush, tak malá je už v poho 😉 a stejně se těším na Středu, až půjdu k dr.na kontrolu a uvidím ji.
Koťátko naše malinkaté 😵 😵

Jinak ten Lacho mě fakt mrzí, že vypadl..

Brou noc všem.

zabicka007
23. lis 2009

Ahoj Saj, tak super, že už jdeš konečně stimulovat, tak zaskoč častěji, ať máme čerstvé informace v naší drbárně.cz 😉 Sim se bohužel zatím neozvala, tak musíme vydržet
Gabi, drahoušek ted bude min. do konce roku doma, tak jsem ráda, jsme si vzácní, protože jinak je furt v práci a pak dole v garáži nebo něco kutí, takže ho ani nevidím, ať má všechny aktivity zakázaný, tak se musí věnovat mě 😀
Mir, školu mám ještě nadlouho, jsem teprve v druhým semestru 😒
Monul, s tím pregnylem ti neporadím, já ho bohužel neměla a jestli jo, tak už asi zapracovala skleroza či co 🙂
Luci, s tím kopáním jsem z toho taky nervozní, je den, kdy kope 5x za den a z toho dneska celej den nic až teprve teď se prcek ozval třemi důraznými kopanci...ale prý je to normální, že třeba celej den o sobě vůbec nemusí dát vědět, ale přesto, když kopne, tak jsem hned klidnější

lucka.adis
23. lis 2009

Tak tomu by jste normálně neuvěřili, co já mám doma za chlapa 😠 😠

Jsme se bavili o vánocích atd. a já mu řekla, že jsem se mohla na vánoce (večer až bude Áďa spát) převléct za santovu pomocnici, ale prostě mi nesedí ty míry co požadují... a víte co on mi řekl?

....že nemám házet flintu do žita, že si ještě můžu objenat kostým Santa Clause, že tam se určitě vlezu 🙄

ywushka
24. lis 2009

lucka: 😀 rekni mu ze mu taky nepripominas jeho telesne nedostatky!!😀 A mas vystarano😀,to pusobi na meho manzela😀

Preju vam krasny prijemny den,ja jsem se do ted valela v posteli a ted se jdu nasnidat,manzela mam uz v praci,takze zase cely den sama....ach jooo!!!

miradka
autor
24. lis 2009

Dobré ránko holky,
Luci, ten tvoj chlap je teda srandista, nedaj sa a vráť mu to 😀
Žabi, tak to máš ešte hoooodne pred sebou, ale ako to vyriešiš keď budeš mať mimčo? Prerušíš štúdium alebo to zmákneš všetko?
Mne sa zdá, že decká ma kopú skoro neprestajne, sú krátke chvíle kedy nikto nič, ale keď si pohodlne sadnem, tak hneď mám boule na bruchu 😵 Práve včera večer sme sa s mužíkom rozplývali a sledovali nožičky, sú ako dvaja votrelci 😅 Fakt neopísatelný zážitok...ktovie či sa toho ešte niekedy dožijeme...
Inak dnes o pol druhej mám byť v dia poradne, už teraz sa obávam, že odtiaľ prídem so sklonenou hlavou a glukomerom 😒

lucka.adis
24. lis 2009

Ahoj holky,

co mám říct o svém manželovi, no 😀 😀 dělá si ze mě srandu potvora pořád.

Mir, mě malá ráno vzbudila, ale teď je tam zase klid..zítra už jdu na kontrolu, tak budu o něco klidnější, když mi řekne, že je všechno v pořádku. Aspoň teda doufám 🙂 Jinak se včera rozkopala u Superstar a chvilku večer, než jsem usnula.

Ywush, ty máš myslím také zítra kontrolu, že? Tak ať ti to dobře dopadne 😉

Žabi, téda, jak to budeš zvládat? A super, že je manžílkovi líp 🙂

snahapada
24. lis 2009

cau holky tak v cera jsem byla v poradne vse v poradku cipek zavreny ale rekl ze uz mam dost velky bricho ze kdybych cekala jedno tak ze uz bych mohla rodit pristi tyden jdu na uz ve 30tt tak jsem zvedava porod budu mit planovany na OBI tak doufam ze jeste vydrzim ale uz nemuzu vubec dychat funim jak sentynel no hruza a co vy doufam ze dobry tak vsechny zdravim a pak se ozvu pa pa 🙂 🙂 🙂 🙂

ywushka
24. lis 2009

snaha: tak to je dobre ze je to OK!!!!

Lucka: no taky mame zitra kontrolu,docela se bojim,kvuli tomu cipku jestli se nahodou neoteviram vic!! Maly kope jak sileny🙂 a nejvic se mu asi libi se trefovat do vajecniku,to bych vzdycky vyletela z kuze kdyz me tam kopne!!

miradka
autor
24. lis 2009

Ahoj Snaho, gratulujem k úspešnej kontrole, teda ale ten čas tak strašne letí...ešte musíme vydržať aspoň do polovici ledna a ja do konca ledna, to už sú v podstate len 2 mesiace 😉

Holky, ja som teraz 3/4 hodinu žehlila plienky a vyžehlila som len 20ks...furt mi to vychádza, že 1 plienka=2 minuty. Pri dvojčatách je to tak na 1 necelý deň. Budem používať separačky a vyskúšam aj tie froté ručníčky ako savú vložku, ale aj tú bude treba prať a žehliť min. prvých 6 týždňov. To žehlenie ma asi zabije 😖 Ak mi tchýne nebude pomáhať so žehlením, tak veľmi rýchlo skončím s látkovkami...Inak pre istotu nakupujeme aj papierové plenky. Včera sme boli v tescu a mali huggies v akcii za 299 Kč (90ks) takže jedna plienka vychádzala na 3,32 čo teda neviem či sa oplaatí prať a žehliť a nervovať sa 😖

miradka
autor
24. lis 2009

Tak som bola mrknúť tchýni a bavila som sa s ňou o tom žehlení a zistila som, že to robím úplne špatne, som fakt pako, že ma to nenapadlo... 😠 Ja som totiž žehlila tak, že som si plienky naskladala na seba, na veľký stol, takže som mala krásne štvorec pred sebou - tak to je dobre. No ale ja som vyžehlila jednu stranu, potom som plienku preložila a zase vyžehlila, zase preložila a vyžehlila a ešte raz, tak aby mi vznikol obdĺžník a aj ten som prežehlila. No a to za prvé míňam hafo elektriny a za ďalšie čas..že to stačí len jednu stranu preželiť a hneď dať plienku nabok a až budem mať všetko prežehlené, tak potom skladať. No že ja som blb... 😅 Odpoledne to skúsim touto technikou.

miradka
autor
24. lis 2009

Holky, keby ste niektorá chcela používať klasické látkovky, tak tu som našla super informácie a rady http://www.latkovky.info/prani-a-pece/skladovan... celá tá stránka vypadá super 😉

gabina79
24. lis 2009

Ahojte holky 🙂 ...dneska jsem nějak dlouho spala, to zas bude noc ☹ ..navíc nám od včerejška netopí a nejde ani teplá voda, tak je to úžasné 😠
Mir, my jsme se s manžou nakonec domluvili, že budeme plenky střídat - když budemem doma, budeme dávat i látkové, jinak ale asi hlavně jednorázovky...a co jsem se dívala na ty huggiesky, tak se mi zdají asi jako nejdražší - teda aspoň to balení pro novorozence. To bude děs až to budem kupovat ve velkém, studovat ceny, kde to vyjde nejlevněji 😀 ...jinak jsem hrozně ráda, že to ti malíři sfoukli takto, protože uklízet znovu jak pako by se mi opravdu nechtělo...teď akorát ještě musím přeleštit nábytek v ložnici, manža už dokonce složil i tu knihovnu z Ikee a můžu uklidit zbytek věcí, co máme ještě rozeskládané v obýváku 😉 ...držím pěstičky na tu diabetologii, snad se opravdu obejdeš jen s dietou a bez glukometru 😉 ...jinak já asi teda tu kosmetiku koupím všechnu od toho Seba medu, když je dobré to mýdlo, tak snad bude i ten zbytek. Odpoledne zajdu do lékárny a nakoupím, musím i teploměr - to bude asi nejlepší ten digitální do zadečku, ne?
Luci a Ywuš já vám tak závidím, že jdete zítra do poradny, já už chci taky 😢 ...tak ať je vše OK 🙂
Ywuš, když si přežila návštěvu tchýně, tak už přežiješ všechno 😀
Snaho, super, že jste v pořádku 🙂
Saj držím pěstičky na stimulku, aby to konečně vyšlo a přidala si se k nám 🙂
Žabi, takže si svého drahouška teda pořádně užiješ...aby pak nebyla ponorka, když nejste zvyklí 😀 😉...jinak já jsem teď psala paní na studijní, že bych si tam chtěla vyzvednout index, když teda nepokračuji ve studiu a ona mi napsala zpět, že mi index nevydají, že si ho tam musejí nechat uložený..a že jsem se neomluvila, že nenastoupím a kdesi cosi, a že mi ohledně toho posílala dopis, který se jí vrátil - no nic příjemného...přitom jsem myslela, že když prostě nepřijdu k zápisu, tak je to tím vyřešené, když už jsem rok před tím nestudovala...ach jo 😒

gabina79
24. lis 2009

ale jinak mě štve česká pošta, protože se mi už několikrát stalo, že mi nedošlo oznámení o doručení balíku nebo něčeho, ale pak až za pár dní upomínka, že jsem si ho ještě nevyzvedla...a teď teda i dopis z toho studijního, fakt super 😠

miradka
autor
24. lis 2009

Gabi, Seba med bude asi dobré riešenie. Ja pojdem drogerku kupovať asi niekedy v prosinci. Tie huggies sú fakt najdrahšie, ale vraj pre tie mimina sú najlepšie pampersky alebo huggies. Tak sme využili akciu, ale je možné, že v drogerke teta ich budú mať pri akcii ešte lacnejšie. Vraj sa už také klasické ortuťové teplomery vobec nevyrábajú. Švagrová bola v lekárni, že si ho kúpi a odpálkovali ju. Takže jedine digi a pre deti asi s tou ohybnou špičkou. S tou školou neplánuješ do budúcna pokračovať? V ktorom semestri si skončila?

gabina79
24. lis 2009

Mir, já se poptám i na ten rtuťový, ale vím, že už se nevyrábí...ty digitální zase prý nejsou moc přesné, prý až ty dražší, tak nevím...no já jsem skončila s bakalářem, pak jsem se přihlásila na magisterské, jenže to jsem hned přerušila, protože jsem pořád běhala po nemocnicích, pak do toho ten potrat, laparka, tak jsem na to neměla nervy ještě dohánět ve škole...měla jsem nastoupit do prvního semestru teď v září, jenže to byly pořád nějaké problémy s Oníkem, tak jsem se na to vyprdla, přece jen Oník je důležitější 😉 ...uvidíme, jestli někdy budu mít čas si to dodělat..akorát mě dojali tím, že mi nevrátí ten index, přece když bych skončila s tím bakalářem a nešla dál, tak by mi index zůstal v rukou - je to přece můj výkaz, že jsem tam studovala a prošla všechny zkoušky, tak nechápu 😕

ywushka
24. lis 2009

miradka: ja jsem se rozhodla ze zase zkusim to pleteni kosiku z papiru,ale nejak si nevim rady s tim ukoncovanim!!! Kukala jsem na vice stranek,ale ne a ne to ukoncit!!! Neporadis meee?🙂¨

Gabi: nejlevnejsi drogerka je v Hodonine na centrumu,tam maji huggisky ted nevim jak moc je to velke baleni,ale kupovala jsme je za 185Kc!!! Tam maji vsechnu drogferku podstatne levnjesi nez kdekoliv jinde!!!

cincolina
24. lis 2009

Ahojte holky,
Mir. stránky s plínkama vypadají moooc dobře. Už se těším až budu nakupovat 😎 . Zatím mám v plánu taky kombinovat, doma látkovky a na výletech jednorázovky, odzkoušený to model od kamarádek.
Jinak musím říct, že fakt to v práci utíká rychle, hlavně s tou perspektivou, že už tu budu jenom pár měsíců. Musím říct, že jsem ráda, že nepůjdu na mateřskou hned po škole, takhle mám pocit, že si ten odpočinek od práce víc užiju 😀 a taky že budu vědět do čeho jdu, až se budu vracet. Mám kamarádku, co otěhotněla v posledním ročníku na vysoké a pak byla doma 7 let s dvěma dětmi, letos v září ona nastoupila do práce (poprvé), starší do školy a mladší do školky. Tomu říkám záhul...
Jo Gabi a s tou poštou se mi to už taky párkrát stalo, a hodně často najedeme ve schránce lístek, že jsme nebyli k zastižení a přitom manžel byl třeba doma 😠 .. A kde jsi studovala? Paní na studijním bývají hrozně často nepříjemný, to je fakt.

gabina79
24. lis 2009

Ywuš, díky za tip...když pojedeme do Hodoša pro kočárek, tak se tam stavím a kuknu na ty plenky 🙂
Cin, já jsem studovala na Baťovce, dálkově...ony ty paní tam nám vždycky vycházely vstříc, že nebyly nějaké nepříjemné, až teď...taky si myslím, že je lepší nejdřív něco odpracovat a pak zůstat doma, pak je to asi i lepší s hledáním práce...to ti věřím, že ti to pěkně ubíhá 🙂 ...mně to přijde, že už to mám taky pomalu za pár 😀..proto začínám šílet, abych už měla všechno nakoupené, kdyby něco 😉
Zatím se mějte, jdu do města a pak jedem za známýma 🙂

miradka
autor
24. lis 2009

Ywush, pomožem ti, ale najlepšie asi cez IP...napíšem ti.. 🙂

miradka
autor
24. lis 2009

Gabi, tak to je fajn, že máš aspoň bakalára ukončeného. Je fakt, že index by ti mali dať, máš ho ukončený ako bakalár alebo aj zápis na magisterskom štúdiu? možno to je pre nich problém...ale predsa by to šlo nejako ukončiť, dať razítko do indexu, že si zrušila štúdium na mgr. No na študijnom sú všade namyslené paničky...asi že tam väčšinou sedia netitulované pani 😠

Ywush, tie huggies boli balené po 90 ks? To asi nie, to by bol fakt nejaký obrovský rozdiel 😕

miradka
autor
24. lis 2009

No na diabetike som dopadla celkom dobre, teda - glukomer nemám, ale musím mať dietu, bez cukrov, málo ovocia a dokonca radšej nie moc často tvarohový šáteček, pretože sú to "rychlé cukry"...ale keďže bol výsledok z cukrovej vody starý mesiac, mám ísť znovu, ale budú mi už len pichať do prstu...no neviem čo je lepšie... 😖

miradka
autor
24. lis 2009

Ešte niečo som chcela...viete o tom, že existujú pratelné hygienické vložky? Už dlhšie sa na to dívam, ale nechápala som o čo ide... http://www.babako.cz/pro-maminky Čo si o tom myslíte? Možno že je to celkom dobrý nápad, ja som teda mávala vždy silnú menštruáciu a používala som aj cez deň nočné vložky, čo je teda dosť nákladné, ale v živote by ma nenapadlo, že existujú aj pratelné vložky... 😕

miradka
autor
24. lis 2009

Holky, ešte niečo http://www.babako.cz/ubrousky-bioflanel myslíte, že sú to pratelné? Vypadá to, akoby šlo o tie isté, akurát tieto sú ohodne drahšie http://www.e-plenky.cz/zbozi/detail_zbozi.php?i...

lucka.adis
24. lis 2009

Ahoj kočky!!!!! 🙂

ywushka
24. lis 2009

ja se jdu uz umyt,musim se i oholit kdyz jdu k tomu mudrovi rano!! Veze me tatka,kdyz manzel bude v jobu!!! Preju hezky vecer

ywushka
24. lis 2009

miradka: o tom jsem jeste neslysela,ale ja jsem stejne vlozky nikdy nenosila....pro me asi moc k nevyuziti....

lucka.adis
24. lis 2009

Ywush, já se holila včera.... to byl horor, páč jsem si přes ten pupík neviděla a ani nevidím 😀
Ať ti kontrola dobře dopadne, kdyby něco tak můj mobil máš 😉

Mir, já jsem o tom také neslyšela a abych řekla pravdu, také jsem vložky nikdy nenosila-akorát před porodem jsem si nakoupila vložky s křidýlkama s tou největší absorcí a byli super, takže to nakoupím i teď, páč tampón by se mi v... ztratil 😠 😠 (ale to už jsme tady rozebírali 😀 )

Gabčo, máš ode mě IP!!!!!!!!

Tak jo, jdu udělat pár jednohubek, máme s manželem menší výročí a potom do sprchy a šup spát, ráno vstávám brzo také na kontrolu k dr. a moc se těším!!!!

miradka
autor
24. lis 2009

Tak ja tampóny vobec nemožem, nejdú mi tam strčiť a bolí to ☹ Možno sa to po porode spraví, teda pokiaľ budem rodiť prirodzene...😖

Inak žehlila som ďalšie plienky tchýninou metódou a 30 plen som zmákla vyžehliť za 15 minut a poskladala som to za ďalších 15 minut, takže super nápad 🙂

lucka.adis
24. lis 2009

Mir, no ty jsi teda šikulka!!!!

Já jsem zvědavá na sebe, za 14dní začnu pomalu prát a žehlit miminkovské věcičky.
To u toho asi zcvoknu 😀 😀 ale před tebou klobouk dolů.

miradka
autor
24. lis 2009

Luci, díky 🙂 ale chce to len nájsť ten grif a vychytávky...moc sa s tým nemaznať. Neviem prečo som si myslela, že tie plienky musia byť poriadne prežehlené, aj tak nikdy nebudú sterilné a ani nemusia 😉 hlavne aby nedreli miminko