Těhulky z CAR Obilní Trh, Brno

miradka
15. říj 2009

Holky tehulky, poďte sem 🙂

cincolina
11. únor 2010

Ahoj Luci,
malá si to vybere tak, aby jí to nejlíp vyhovovalo. Nejspíš chce co největší mezeru mezi svátkem a narozeninami 😀 . U Vás sněží hodně? Tady v Brně (Bohunicích) jenom tak decentně.

lucka.adis
11. únor 2010

Cin, ty jsi z Bohunic? Jééé, to jsem nevěděla... 🙂 tak to se potom můžeš zajít mrknout na mimi, až tam budu.
Těžko říct, kdy se jí bude chtít ven, ale dneska prosím nééééé, dneska má narozeniny brácha 😀
Jinak u nás byla chumelenice jak blázen, teď jen tak trochu, ale ten vítr.... brrrrrrrrrrrr, zima.

ywushka
11. únor 2010

maka: zatim jsem si z toho koupila jen neco na sebe🙂 a malemu to drahe nositko!🙂

lucka: jo na ten ricinak hledi vzdycky,ale bat se toho nemusis,ani jednomu to nijak neublizi,jen te to hezky vyprazdni a spouste holek to pomohlo uz pred terminem,ja mam proctenou o tom celou tu diskuzi! A ten koreneny caj ti nemuze ublizit vubec,je tam jen hrebicek,skorice,zazvor a ten sporys lekarsky (ten mam jeste doma)!Ale samozdrejme zalezi na tobe!!

cincolina
11. únor 2010

Luci, já tady pracuju (bydlím pod kopcem, u řeky, kousek od Mendlova náměstí), ale mrknout na mimčo se přijdu podívat ráda 🙂.

lucka.adis
11. únor 2010

Ywush, uvidím...možná vyzkouším ten kořeněný nápoj, i když vím, že je to prý pěkně hnusné 😝 to stejné i ten druhý, ale jinak ho fakt neporučují před termínem, takže si potom vyber 😀

Cin, aháááááá, já myslela, že tam bydlíš. Chjo, ta moje hlava děravá 😀 😀 ale určitě se dojít mrknout na mimčo můžeš, ráda tě uvidím a poznám 😉

maka123
11. únor 2010

ywushka ja z tech penez koupim malehu krmici zidlicku,no a sobe nove kvalitni hrnce uz mam vyhlidle 😀

monterka
11. únor 2010

holky, mám v albu fotku malého Oníka od Gabči tak kuknite 🙂

cincolina
11. únor 2010

Oník je nádhernej, moc roztomilej... Hrozně moc pozdravů Gabči. Víš nějaké podrobnosti? Jestli rodila přirozeně nebo císařem nakonec? A kdy půjdou domů? Asi v sobotu, že jo?

monterka
11. únor 2010

rodila přirozeně ale měla to na dlouho a nakonec musela pod narkozu aby vytáhli placentu. Malého má teprve od včera a zatím nekojí. Kdy půjde domů netuším. Jak ji pustí, určo vám to tu vše do detailů napíše 🙂

lucka.adis
11. únor 2010

Jéééééééééééééééééé, Ondrášek je nááádherný!!! Jinak Gabča je šikulka, že rodila přirozeně. Moc ji pozdravuj!!!!

lucka.adis
11. únor 2010

Holky, už jste to viděli...to je naprosto šílenéééééééééééééééééééé 😨 😨 😨 😨 😨

http://video.mail.ru/mail/neiki/2/4.html?liked=1
http://video.mail.ru/mail/elena200568/17/28.html

snahapada
11. únor 2010

ahoj holky tak NIKOLKA je od vcerejska doma je tak strasne hodna porad spinka budi se kazde 3 hod na papani ma jenom nutrilon kdyz ju dam k prsu tak nechce pit neumi to je naucena jenom z lahve jinak je moc zlata chci ju to naucit aby pila z prsa ale musim mit trpelivost uz vazi 3220gr 🙂 no a ta druha NATALKA ta je strasne nenazrana porad by jenom pila a potom mne porad blinka je hrozna vzdycky se prezere a pak to vyblinka usina jenom u prsa a to jenom zuzle bradavku jak ju oddelam tak rve jak pominuta v nedeli se stehujeme dosveho domku ta jsem zvedava jak to yvladnu vsechno sama holky jak to zvladate vy se dvema detma ja mam hrozny obavy jinak vas vsechny zdravim jo a NATALKA uz vazi 4005 gr

ywushka
11. únor 2010

maka: na socialku potrebujes rodny list maleho a tvou obcanku!!

my jsme taky byli v poradne,maly vazi 5kg a meri 56cm🙂!!

ywushka
11. únor 2010

snaha: holky jsou sikulky!! Neboooj to zvladnes!!! To ti verim ze to jde na nervy kdyz place,ale nepremyslela jsi o tom,ze treba ji nestaci tvoje mleko?? Nebylo by treba lepsi zkusit jestli nema hlad ji to treba jen zahustit nejakym nutrilonem?? Treba je to mleko na ni moc ridke.

snahapada
11. únor 2010

ywusko dr mne rikala ze mala dobre pribira ze nemusi mit zadny nutrilon ale ja si myslim ze kdyz porad ublinkava ze mam to mliko opravdu ridke a nevim jak se to zahustuje kdyz kojim to ji mam jeste dokrmovat

ywushka
11. únor 2010

snaha: to nevim jak se dela to zahustovani tim nutrosem,zjistim to od kamaradky,musi to tak delat male!! Napisu ji smsku treba mi odpovi brzo. Mala ji taky blinka porad.

pilotkaanetka
11. únor 2010

lucko to video je fakt šílenééééé 😠

pilotkaanetka
11. únor 2010

tý babě asi neříká nic syndrom třeseného dítěte ☹

miradka
autor
11. únor 2010

snaho, mne to isté robí Mirka, najradšej by bola furt na prsu, už ma bolia obe bradavky. 😠 Naučila som ju na dudlík a to je výsledok, ten vypudzovací reflex sa akosi nedostavuje 😒 Tiež sa potom občas poblinká.
Malý je v tomto o trochu lepší, ale zase sa mi blbo prisáva a mám ragády. ☹ Snáď sa dám rýchlo dokopy, inak ma to kojenie bude furt trápiť.

Teraz by sme sa mali ísť kúpať, tak ich musím zobudiť.

snahapada
12. únor 2010

dobre rano devcata 🙂 🙂 MIR A JAK SE TI PROBOUZI deti na kojeni hlavne v noci U MNE NATALKA spi treba od 20 hod do 4 do rana ale NIKOLKA TA je pravidelne kazdy 3 hod vzhuru vubec nevim ¨jestli mam NATALKU budit nebo ji nechat spinkat

ywushka
12. únor 2010

miradka:kup si na bradavky bepanthen!! pomaha!!

snaha: to na to zahusteni se jmenuje nutriTon-vlaknina ze svatojanskeho chleba! Navod je pry na obalu! Ona me rikala ze tady toto blinkani je strasne,ma to i s tou svoji holcickou a mam te upozornit na to aby nebyla dehydratovana-ona tak s malou zkoncila i na infuzich 4 dny v nemocnici. Mala ji blinkala z toho ze to mleko ma ridke! Takze v noci uz ji dava nutrilon-ARmaby mala spala,pres den ji koji,ale z lahve!!

irminka
12. únor 2010

ahojte babule,

tak malý Oník je moooc hezký, už , aby byli doma 🙂

Snaha: já málého Boříka kojím a potom mu dávám ještě Nutrilon a Bruno má jenom Nutrilon. Já bych se na to vyprdla se nervovat, jestli je dobře najezený či ne...prostě,když mu dám napapt z jednoho i druhého prsu a pusinkou furt šermuje, že má hlad, tak mu udělám trošku Nutrilonu a hotovka a vím,že je dostatečně napapkaný.Včera jsem si koupila odsávačku, tak budu odsávat a když tak mu dám odstříkané mlíčko z lahvičky,no uvidíme, jak nám to půjde a také, jak jste se tu včera bavili o těch homeopatikách, tak jsem si je také objednala a mám si pro ně dnes zajít do lékárny.....
Ohledně toho buzení v noci: Bořek včera usnul v devět a probudil se ve dvě a potom v pět a osm a Bruno dělal ciráty a usnul až v deset a probudil se až v 6 ráno, babička s ním spala v obýváku a ráno byla vyspinkaná jak miminko

Ywus: teda malý je dobrý pořízek 😀 , včera jsem kluky vážila na váze, první já a potom i s malýma a vychází nám to na 4,10 nebo tak podobně. Uvidím v uterý v poradně......

snahapada
12. únor 2010

holky diky asi ji budu davat ten nutrilon a myslite ze se musim zeptat dr. minule mne rekla ze mala pribira dobre ale asi mam fakt ridky mleko ja ji nic nereknu a hotovo vcera jsem ji dala 100ku nutrilonu vecer a neblinkala mne po tom a spinkala krasne

ywushka
12. únor 2010

irm: koupila sis homeopatika na mleko?? ty beru asi 3-4 dny i ja

irminka
12. únor 2010

ywus, ano, právě ty jsi to tu psala, tak to zkusím také. a jsou už nějaké pozitivní učinky?

snaho: já dr. také trošku lžu, že víc¨kojím.....prostě nestresuju, když vidím, že mají hlad, tak dokrmím a hotovka

ywushka
12. únor 2010

irm: nevim,ale hned ten prvni den se mi hrozne nalily prsa,ze me to proteklo i pres ty tampony,ale od te doby se me to zda zase uplne stejne!!!

miradka
autor
12. únor 2010

Snaho, malý sa mi budí častejšie, zhruba čo 3-4 hodiny a malá vydržala aj viac ako 4 hodiny spinkať, ale cez deň je potom živšia ako David.

Holky, prečítajte si tento článok, zistila som, že hneď od začiatku som robila chyby...ešte som ho nedočítala, hneď vám ho sem chcem hodiť. http://www.solen.cz/pdfs/ped/2004/03/02.pdf

miradka
autor
12. únor 2010

Další z nejčastějších chyb je podávání dokrmu často jen na základě pocitu matky (pocit, že dítě pláče hlady, pocit, že má ochablá prsa…). Chybou je doporučit dokrm a nezeptat se na množství pomočených plen, četnost pití a režim dítěte. Z nerespektování zákonitostí tvorby mléka vznikají představy, že mléko se musí dotvořit, a proto je nutné kojit méně často. Opak je pravdou. Při méně
častém kojení dochází v menší míře ke stimulaci tvorby prolaktinu a oxytocinu. Je-li dítě přiložené s menší frekvencí, méně vypije, méně mléka se vytvoří a laktace se utlumí. Na základě nešetrně daného dokrmu se dítě budí méně často, méně intenzivně saje od matky a stimuly pro uvolnění oxytocinu a prolaktinu jsou slabší (1, 4 ).
Je-li v terénu doporučen dokrm (a to někdy nutné je), je ve většině případů doporučen
chybně z lahve. Návrat dítěte krmeného z lahve na plné kojení možný je. Je to však mnohadenní práce vyžadující aktivní a trpělivou
spolupráci matky, opakované konzultace a kontrolu stavu dítěte. Pokud chceme zachovat
laktaci, je lepší vysvětlit matce alternativní způsob podávání dokrmu, i když se to zdá zdlouhavější než lahvičkou.

miradka
autor
12. únor 2010

Charakter a četnost stolic je zdrojem častých omylů. Nejčastější chybou je tvrzení, že zelená stolice je z hladu. Pak bývá matce doporučen dokrm. Zelené zabarvení stolice bývá často normální, někdy je to reakce na složky matčiny stravy. Často je známkou pití mléka s vyšším obsahem laktózy v předním mléce. Tato situace nastává při žízni dítěte nebo nesprávné technice kojení, kdy dítě pije z obou prsů dobře tekoucí přední mléko. Při zelenavých stolicích je vhodné zkontrolovat techniku kojení a probrat s rodiči režim dítěte. Zelená stolice může i u kojeného dítěte být průjmovitá. Lékem na průjem kojeného dítěte je (až na výjimky) opět mateřské mléko (1).
V prvním měsíci bývá stoliček četněji (2–4 denně) později je běžná i několikadenní absence
stolice u plně kojeného dítěte. Chybou je, že nepřítomnost stolice několik dní u dítěte bez známek choroby bývá často označována jako důkaz nedostatečnosti mateřského mléka.
Ženy tímto tvrzením bývají zmatené a jejich nervozita způsobí neklid dítěte a ten je domnělým
důkazem nedostatečné výživy. Proto je dobré matce vysvětlit, že kojené dítě může mít stolici i 1× týdně. V případě delší nepřítomnosti
stolice nepoužívat způsoby léčby obstipace a pokud stolice při dobrém stavu není více než týden, je dobré dítě sledovat (1, 3).

snahapada
12. únor 2010

miradko jasi ho prectu az vecer tet neni kdy ale mas pravdu v tom co pises 🙂 chci se jeste zeptat jestli davate cajik mezi kojenim ja ano na prdiky