Těhulky z CAR Obilní Trh, Brno

miradka
15. říj 2009

Holky tehulky, poďte sem 🙂

cincolina
12. dub 2010

Ahojte, ja jsem jeste dnes a zitra na chalupe na Vysocine a tady je tedy prave modro, tak si jdu sednout na zahradku 🙂 . Hanuli, nachalzeni by na mimco mit vliv nemelo, a pokud vim, tak jsi si ani nic nekapala, takze neboj...

snahapada
13. dub 2010

CHROBACEK A CO BYS CHTELA VEDET O HELIOSU

ywushka
14. dub 2010

Ahojky holky,moc se omlouvam ze sem za vama nejak nechodim,ale manzela mam od patku na cestach,zase jsem se TEZCE nepohodla s maminou,pocasi me uz pekne sere s prominutim,jsem tak zrala na psychologa!!!

gabina79
14. dub 2010

Nazdárek 🙂 ...taky nemám moc času a taky jsem zralá na psychologa 😀 ...zase válčíme s kojením, no už si na to začínám pomalu zvykat, že to u nás nejde jednoduše...v pátek se půjdeme převážit, tak jsem zvědavá 😉 ...ale to počasí je fakt děs, včera už jsem musela jít s kočárem ven, jinak bych asi zešílela, tak to bylo fakt skvělé - jednou rukou kočírovat a druhou držet deštník...ještě že mám ten šátek, v takových případech mi nahrazuje kočár a malý v něm krásně usne 😉
Holky, dělám sondáž 😀 ...jaké používáte UM?
Žabi, malé miminka se prý musí naučit si odříhnout, takže ze začátku je to horší...Oník taky moc nebrkal, až byl trochu větší - mohla jsem s ním dělat, co jsem chtěla, půl hodiny ho natřípat a nic...no i teď se nám někdy nezadaří...pak je ale pravděpodobnější, že ho bude bolet bříško 😒 ...co se týče toho růstového spurtu, tak máš částečně pravdu...jde o to, že když mimčo rychleji roste, tak se náhle zvětší potřeba mlíka, které ta matka v daný okamžik nemá, takže chvíli trvá, než se tvorba mlíka přizpůsobí 😉 ....a jak to s Natálkou zvládáte??? 🙂 ..jinak my koupeme taky před kojením, ale jen ob den 😉
Hani, neboj, na mimčo to vliv nemá, to bys musela mít jo nějakou nemoc...a to by ještě nebylo jisté, že to nějak ovlivní vývoj 😉
Cin, až teď jsem ti koukla do alba...ty máš krásné malé bříško 😉 snad ještě menší, než jsem měla já...ale myslím, že teď ti trochu poskočí, mě taky za poslední 2 týdny povyrostlo...no jsem zvědavá...dneska byl monitor? Tak co, jaké pocity?

pilotkaanetka
14. dub 2010

Ahoj holky,u nás nic nového jen jsem byla nemocná a malé rostou zuby vyrostli ji spodní dva ty má od měsícu a ted místo horních vyrostly spodní řezáky oba najednou 😀 ted spinká dospává noc protože ji to budí ale je to zlatíčko i když ji rostou klofáky 🙂
Ywushka taky mám někdy pocit že se psychicky zhroutím a ještě když je manžel pryč že?

lucka.adis
14. dub 2010

Ahoj kočky, já vás nějak zanedbávám 😅 ale manža je teď v nemocnici, takže tu mám tchýni a nemám prostě čas lozit na MK a když jo, tak jenom na chvilku, aby tchýně nic neřekla.

Gabčo, já dala malé ze začátku Nutrilon a ten ji nesedl. Nemohla se vykakat a pomáhala nám jedině rourka..hodně plakala, byla protivná a nesvá, takže jsme přesedlali na BEBU HA a od té doby je hodná, pláče jenom když je unavená a chce spinkat, když má hlad a nebo pochovat, jinak je fakt zlatá 😵 😵 chce to vyzkoušet, co bude miminku dělat dobře a co ne.

Jinak jsme byli včera v poradně a malá váží 5050g 😵 😵 normálně se i zvedá do sedu za ruky a vykládá od rána do večera 😅 😀

Ywush, to počasí je děsný, že.. už by to chtělo zase sluníčko.

Anet, takže malá nepláče když ji rostou zoubky. To je super, ne 😉

pilotkaanetka
14. dub 2010

lucko tak at je manžel brzy zdravý já mám v nemocnici švagrovou a je na tom blbě ☹ rozdrcená pánev sešroubovaná noha zlomená ruka zlomený obratel a zlomený žebro ☹
ona trošku pláče ale opravdu jen minimálně 😉

ywushka
14. dub 2010

My mame nutrilon!🙂

Lucka: to pocasi me pekne se..... uz aby bylo zase pekne!! Dneska jsme na chvilku vyrazili,jinak bych se tu asi zblaznila

pilotka: nejhorsi na tom vsem je ze manzel je pryc

irminka
14. dub 2010

ahojte babule,

tak my máme Sunar a spokojenost zatím velká, klukům chutná a to je hlavní 😉

Ywus: vydrž děvče, vydrž.....nechceš přijet k nám, máme to od sebe kousek, že by jsi zabila čas a nemusela se rozčilovat s maminkou 😠

hanulamarkova
14. dub 2010

ahoj holky taky vám tak to počasí leze na mozek jak koukám, mě taky moc nepřidá... leze na mě spací nemoc 😖 nebo co a taková ta blbá malátnost...no snad se umoudří a trochu sluníčka nám do konce týdne dá...
holky když není manža doma tak je to k uzoufání... ywuško ještě že se brzo vrátí...luci jen ať je rychle zdravý
anet teda to je zlatý dítě když jsem naposledy mluvila se švagrovou tak ta si stěžovala že už z malého nemůže jak mu rostou zuby že by nejraději všechno spapkal jak ho to bolelo...byl nervní chudák ☹
No tak buďme optimisti sluníčko jednou musí vylézt. 🙂

irminka
14. dub 2010

fotečky retra kočárku 😀

pilotkaanetka
14. dub 2010

Irmi to je kočárek a né ty mrnavý co prodávají dnes 🙂 naše malá měla hlubokou korbu od srpna do poloviny prosince moc se v ní dlouho neohřála 😀 naše slečna v 8 měsících váží přes 9,5 kg a měří 76,5 cm je to kus ženský

pilotkaanetka
14. dub 2010

Hanul malá brečí jen když jde spát jak ji ty klofáky bolí přes den to jde dneska mi spala ráno do půl osmé a pak od 9 do půl jedenáctý a pak chrupala ještě od dvou do tří a pak ještě od pěti do tří je to spáč 😀 každý říká že ani nevíme co doma máme
🙂 a asi je to fakt třeba nás potrápí v pubertě 😀

cincolina
15. dub 2010

Irmi, kocarek je paradni 🙂 . To jste ho slozili v kuchyni a mate ho tam naporad? Nebo to jde nejak procpat futrama?
Ja vcera na monitoru nic moc uspech, mimco se nenechalo vyprovokovat k ativite ani intenzivnim tresenim, ale asi jsem ho litanim za celej den utahala (stejne jako sebe - rano do prace, pak na jedno a dalsi pracoviste kvuli podpisum, pak zubarka, pak prohlidka u Milosrdnych a nakonec ten monitor a poradna). CS 0, hlavicka pry porad vysoko, takze pohoda 😎 . Myslim, ze stejne jako Zabicka vydrzim do terminu. Rodit tedy pujdem k Milosrdnym, jinam se ani (radsi 😉 ) nepujdu podivat, mame to dve minuty od domu (teda jsem zvedava, jak dlouho tam pujdu se stahama). Je to tam male, ale celkem mile, tedy pokud na mne nevyjde porodni pokoj s klasickym porodnim luzkem snad z padesatych let (tam mi teprve doslo, co na mne fakt ceka 😕 ).
Gabi, jo, brisko moc nevylezlo, mozna jestli klesne, porad ho mam od prs az dolu 🙂. Zkousela jsi treba nechat si poradit od laktacni poradkyne? Nam to porad na kurzu hrozne doporucuji, ze hlavne nevymeknout a nedokrmovat, ze laktacni poradkyne pomuze rozkojit...

hanulamarkova
15. dub 2010

Téda pilotko to je fakt zlatíčko, tolik spinkání přes den teda a to ti hezky spinká i v noci? to je paráda máš to fakt hezky zařízený to určitě i víc věcí zvládneš.
irmi teda to je kočárek no úplná paráda...aspoň tam mají kluci hodně místa 😀

gabina79
15. dub 2010

Tak malý mi zase chvilku spinká v šátku, tak jsem na vás došla kouknout....jinak dnes noc nic moc, pořád se budil..ach jo... 🙄
Cin, já jsem taky rodila na tom starém porodním lůžku - ono je ti to asi pak jedno 😀 ....laktační poradkyni jsem kontaktovala přes net, dělám všechno možné, co mi poradila, prý postupuji dobře, tak uvidíme, jestli to bude mít výsledek nebo jestli mlíko ztratím úplně....já zatím taky nechci dokrmovat, vím, že se má zkusit všechno a vytrvat a až kdyby vyloženě neprospíval dát UM, ale je to o nervy...já bych to jakž takž zvládala, ale manža mi nadává, abych mu dala UM, ať je klid...
Irmi super kočár, kde jste ho vyhrabali 😀???
To počasí je fakt děs, ale už v sobotu má být pěkně (snad už zítra to bude lepší)...jinak mi taky vyrážíme do ulic i v dešti - potřebuji, aby Oník spinkal a mně už z toho doma hrabe, tak potřebuji mezi lidi
Holky a ty UM máte ty HA? Oni jsou prý nahořklé a miminkům nemusí po sladkém MM chutnat 😕

gabina79
15. dub 2010

Jo a jinak jsem začala zobat antikoncepci a včera se mi rozjela MS, takže jsem z toho už na prášky - od porodu jsem se nazbavila vložky, to je fakt děs....možná ty problémy s kojením souvisí i s tou MS, někde jsem četla, že miminkům pak mléko míň chutná 😒

gabina79
15. dub 2010

No nic, musím si jít umýt vlasy...snad bude Oník ještě chvilku spinkat a nechá mě je vysušit 😅 ...zatím se mějte 😉

emers
15. dub 2010

Ahoj holky,
zdravím...
já furt řeším tu těhu cukrovku 😝
Včera jsem měla celý den velké měření glukometrem a všechny hodnoty blbý... a to jsem jedla schválně ještě míň těch sacharidů než mám doporučeno...
Tak dnes jsem byla na odběrech v diaporadně - krev, moč, a rovnou jim tam ukázala mé hodnoty, zatím poradili jen dát větší odstup mezi hlavními jídly a že se mám měřit teď víc dnů ten velký profil, aby do 20.4. kdy mám kontrolu viděli, jak to bude vypadat.
Ale jestli to takhle zůstane, tak pravděpodobně prý dostanu inzulín.
Rozhodně říkali, že míň jíst nemám, to už by taky nebylo dobré, spíš to vykompenzovat tím inzulinem.
Zítra jdu zrovna na velký UTZ ve 30. týdnu, takže mi tam změří mimčo pořádně, minule v poradně bylo dle tabulek, tak jsem zvědavá...
Teď furt lítám po kontrolách a pak zařizujeme domek a venčím psiska, tak nemám čas na koníka...
Jo, je sranda, říkali taky hodně pohybu, to jsem jim říkala, že si vpodstatě nesednu, takže to bych měla taky spalovat a vidíte 😠
Ještěže můžu lítat... nedejbože kdybych měla nakázáno ležet, to by byl asi "cukřík"...
A už mám dole skoro 1 kilčo 😝 Ale prej se to zas začne polehoučku zvedat, tak o to kilo, dvě, tak jsem zvědavá, zda do konce porodu budu mít aspoň těch 60.
Pa pa a zas v rychlosti nakouknu, mějte se, pozdravujte děťátka narozená i ta v bříšku! 😵

irminka: retro kočárek fakt parádní!
😀

cincolina: fakt supr povedený břuško!
🙂

irminka
15. dub 2010

dobré dopoledne,
děkujiza chválu na kočárek 😉 , sehnala mně hokolegyně z práce a normálně projede futrama, sice jsem mamce včera , jak jsem se ho tam snažila nasoukat, trošku poškrabala dřevěné obložení, ale zvládla jsem to. Je nachystaný na léto na chatu, už se těším.....Že bych ho vzala na ten Vranov? 😀

cincolina
15. dub 2010

Emers, ty si to teda taky uzivas 😒 . Muze ta cukrovka vlastne mit nejaky vliv na mimco?
Gabi, a nemuze to byt tou antikoncepci, ta myslim taky ovlivnuje chut mlika...

lucka.adis
15. dub 2010

Gabčo, já dávám malé tu BEBU HA 😉 a je po ní fakt kliďas... to předtím nebyla ani náhodou, skoro vůbec nespala, pořád se budila s pláčem a nekakala. Jenomže to jsme byli na tom Nutrilonu, já kojila fakt málo..páč se mi potom ztrácelo mlíko a malá řvala hlady.
Teď je to obrat o 1000%, krásně si semnou povídá, vydrží být vzhůru dvě hodiny aniž by plakala.. a pláče jenom když je utahaná a chce spinkat nebo když chce pochovat a nebo vyměnit plenu 😉

Emers, ty si teda kočko užíváš.. ale po porodu to určitě zmizí 😉

Cin, tobě se to holka blíží..za chvílu tady budeme mít další mimi 😵 😵 těšíš se na drobečka? A chtěla by jsi radši holčičku nebo chlapečka?

Irmi, to je panečku kočár 😅 😲 😲 fakt super!!!! A na Vranov ho klidně vem, tam se těch dětí ještě vleze 😀 😀 😀
Klukům se tam líbí?

irminka
15. dub 2010

Lucko: to víš, že se jim tam líbí, ale máme ho u našich, protože doma už máme 2 kočárky 😉 .A na vranově by byla teda velká prča, kdyby jsme ho tam přivezli, ale to by jsme museli mít asi za autem přípojný vozík, je to fakt kára 😀

Emers: tak to je mně moc líto s tou cukrovkou, ale hlavně, že tě mají v merku a kontrolují tě. drž se

gabi: A Ondrášek má prdíky? To znám z dávných dob minulých, kdy jsme měli Ríšu, ten na to moc trpěl.....a možná blbá otázka: Ty chceš za každou cenu kojit? Já jsem si myslela, že ted budu také co nejdéle kojná, ale když jsem viděla, jak jsou kluci neklidní, řvou hlady, tak jsem dala UM a výsledek - spánek skoro celou noc nebo 1x krmení, usnutí hned u flašeny. Prostě jsem si řekla, že pokud budu spokojená já, budou spokojení i kluci...zatím se to tak osvědčilo 😉 . Ale je to opravdu jen můj názor na věc

lucka.adis
15. dub 2010

Gabčo, Irminka to napsala dobře... já jsem si to taky tak řekla a malá je fakt spokojená 😉 (Až teda co jsme ji začli dávat tu BEBU HA)

ywushka
15. dub 2010

Irmi: kocarek super🙂!!! Ja uz se tesim na vranov🙂!!!

Kam se pujdeme podiovat na tom vranov? Jsem kukala ze je tam hodne zamku a hradu!!!🙂

emers
15. dub 2010

Holky, díky, držím se (i s chutí na sladké 😀 ), holt co můžu dělat. Doufám, že mi pomůžou a nasadí léčbu, aby to bylo účinné.
Nikdy bych si neřekla ale, že to budu mít 😕 protože z rizikových faktorů nemám ani jeden! 😠
Kromě jídla je "sranda" i ten režim, jako těhule bych si třeba i ráda přes den někdy schrupla anebo vstávala později, ovšem aby "to dobře spalovalo", tak např. snídani musím mít do 7.hodiny ranní, no a po jídlech se co nejvíc hýbat a žádné chrupání přes den 😀 No teď stejně nemám čas, ale prostě jsem si představovala konec těhu jako jedno velké leháro a jak dlabu dortíky a zapíjím to sladkými koktejlíky 😀
Ale to neva, jsou daleko horší věci, toto se nedá ani srovnávat s nějakými problémy 😉

cincolina: bohužel může to mít vliv, je to složité, abych to tu vypisovala a radši to až tak moc nestuduju, ale pokud je to pod kontrolou, tak by to mělo být v pořádku. Rozhodně mě nenechají přenášet, což je pozitivní a budu mít "větší" péči, což taky není k zahození, no jinak samozřejmě hlavně zdraví prcka, aby nebyly komplikace a aby byl prďola v pořádku po porodu!!! 😵

lucka.adis
15. dub 2010

Ywushko, ono taky záleží co na to naše děti.. nevím, jestli vydrží nějakou prohlídku hradu 😒

zabicka007
15. dub 2010

Tak jsem si Vás dočetla, ono toho času fakt moc není, zítra mám zkoušku a začala jsem se učit včera, no učit, to je silnej výraz, malá je furt přisátá na prsu, jenomže nepřibíráme, doktor řekl, že tomu dáme ještě týden a když to tak půjde dál tak začneme přikrmovat...asi málo jím, nechci, aby se chudinka trápila s prdíkama takže mám strach cokoliv sníst a tohle je výsledek, chjo....Už se moc těším na tu chatu až budeme moct povykládat, ani nevíte jak moc 🙂 Ty probiotické kapky jsou tak moc drahé?? Chceme je taky pořídit, tak doufám, že se ta investice vyplatí.
Emers, s tou cukrovkou to je teda trápení, konec těhu je docela úmornej a mě držely nad vodou právě ty dortíky a odpočinek...no co bysme ale pro ty naše zlatíčka neudělaly...
Omlouvám se, nemůžu na Vás všechny reagovat, malá už se zase kroutí... ☹

ywushka
15. dub 2010

Zabi,ja je tady u nas nakupuju jen za 300Kc,budu je ted posilat na dobirku i Lucce!!!

pilotkaanetka
16. dub 2010

Dobré ráno tak mám holky angínu 😠 ☹ doufám že to nechytne malá