Těhulky z CAR Obilní Trh, Brno

miradka
15. říj 2009

Holky tehulky, poďte sem 🙂

gabina79
9. led 2010

Ahojte holky, nějak vás nestíhám přečíst....velká gratulace Irmince ke krásným klukům - a hlavně ať jsou brzy oba dva u maminky 🙂 ...Snaho, super, že už si v pohodě - doufám, že to Nikolka zvládne 😉 ....Ywuš, Teo je krásňoučký 🙂
My jsem se včera vrátili z Kohútky - cesta otřes, ale zvládli jsme to....byla jsem zrovna u Dr, takže mám zase naordinovaný klidový režim, navýšené magnézko, za dva týdny kontrola i s utz pro kontrolu polohy, protože dle vyšetření (i mých pocitů) je Oník pořád otočený hlavou nahoru - za ty dva týdny se uvidí, ale to už by měl být otočený hlavou dolů, pokud ne, budeme se domlouvat, co dál...jinak CS mám dvě, což jsou určité změny na čípku atd, ale v tomto týdnu v normě...no říkal, že na porod to nevypadá, ale to se může změnit, tak mám hodně odpočívat 😒 ...to teda nevím, protože musím prát a žehlit - no budu muset po trochách.
Luci, vyprané a vyžehlené mám zatím dvě pračky plenek - teď už od včerejška peru naše špinavé z hor a zítra dám prát poslední plenek a začnu s oblečením pro Oníka....
Jinak já mám do porodnice košili s krátkým rukávem - všude říkají, že kvůli mimnkům tam hodně topí, takže tak....a zatím nemám nic do porodnice sbalené...chtěla jsem si brát normální vložky, ale teď váhám, jestli raději nekoupit ty poporodní 😕
Mir, teda to tvoje bříško je něco....nedivím se, že tě chce Dr v nemocnici a porod bude dřív...takže od tohoto pondělka nastupuješ? Budu ti moc držet pěstičky....co se týče té kosmetiky, já koupila všechno od Seba medu
Jinak já zítra nastupuji na mateřskou, takže už žádné nervy 😀
Zatím se mějte, ještě na vás kuknu v průběhu 🙂

miradka
autor
9. led 2010

Gabi, ja mám v papieroch napísané, že vložky majú byť bez ochrannej fólli (tak nejako) v tom zmysle, aby boli vzdušné a tie klasické vzdušné niesú. Asi aj preto sa doporučujú jednorázové kalhotky alebo tie sieťované.
Jj, v pondelok už budem spinkať bez mojho drahého...ale som rada, že budem pod dohľadom. Denne budem čhodiť na monitor a keby som mala denne dochádzať z Těšína do Karvinej, tak to by som nedala...je to necelých 20km tam a ďalších 20 spátky, naviac by som to musela sama odšoférovať a také nervy ku koncu tehu nepotrebujem.

Gabi, tak si dávaj na seba pozor a už žiadne vyvádzanie 😉 pekne v klidovom režime a užívaj si ho 🙂

Ywush, ten čaj si si vzala aj do porodnice? Kdesi som čítala, že si možeš vziať čaj na kojení so sebou. Tak ho už mám nabalený 🙂 Teda s tými bolesťami je to hrozné...to ani sedieť poriadne nemožeš...au au 😒 Som zvedavá ako ja zvládnem zotavenie po cisáry, asi t otiež nebude med...Ja teda budem potrebovať uričte aspoň 4 balíky. Počítam, že tam budeme s deťmi dlhšie ako 5 dní...tak aby som mala zásobu. Prípadne mužík prinesie, aby som to mohla slušne skladovať. Predpokladám, že v nemocnici nebudem mať moc miesta pre svoje veci.

miradka
autor
9. led 2010

Luci, dávajte si pozor, zdá sa mi, že tam klouže...aspoň u nás ráno pršalo

rioko
9. led 2010

ywushko chtěla jsem Ti napsat, že já jsem byla potrhaná a šitá fakt hodně a taky mě to děsně bolelo, trvalo tak měsíc než to bylo ok, měla jsem stejné pocity jako Ty, ale přejde to, já jsem mohla první dva týdny sedět jen na nafukovacím kruhu, jinak to bylo šílené - holky ten vám doporučuji i do porodnice, fakt se pak blbě sedí - vy co budete rodit přirozeně
Teo je moc krásný, ještě jednou blahopřeji a ostatním držím pěsti

lucka.adis
9. led 2010

Ahoj kočky, tak jsme zpět.. cesta byla v pohodě, manža jel opatrně a bylo vidět, že se toho silničáři ujal statečně a bez komplikací. Ale ty chodníky, no to je fakt děs..klouže to pěkně a klouzat určitě ještě bude 😖

Nakoupila jsem si pěkně všechno co jsem potřebovala, od podložek pro mimčo až po kosmetiku..dokonce jsem si i v té lékarně koupila ty síťové kalhotky po porodu a ty vložky po jsem si koupila v obchodě, páč je měli.
Takže jsem fakt spokojená, nakonec si dokoupím ještě nějakou kosmetiku a bude to 😉

Holky, ten nafukovací kruh... může být normální dětský nebo existují nějaké spešl? Já jen, aby ho člověk nerozsedl 😅 nemám s tím žádnou zkušenost.

Gabčo, já už to vyprané a vyžehlené díky bohu mám, akorát mi ještě z internetu přijdou klasické bavlněné plýnky, páč mám jen ty barevné s obrázky.. a ty radši pěkně odpočívej, pomoct ti s tím může manža, no ne 🙂 určitě to zvládne.

pilotkaanetka
9. led 2010

lucka kruh stačí obyč dětský já ho nepotřebovala páč jsem rodila císařem ☹

ywushka
9. led 2010

rio: dekuji za uklidneni!! Snad to vydrzim mesic! Ja jsem si koupila i rosalgin na oplachy a jeste si to nahrivam bud sprchou a nebo si napustim trosku vody do vany a chvilku si to tim oplachuju,to mi dela dobre....!!! Ted mam i ty kapky proti bolesti,snad to bude lepsi!

Nam nesel do ted net ani teplka,ja jsem prospala cele odpoledne i s malym,takze snad mi bude lip.

miradka: v porodnice jsem ho nemela,piju ho az ted. A v porodnici nam davali kazdy den jogurt,mleko,syry a tak!! A hlavne jsme meli kazdy den banan. Takze to je asi dobre na mleko. V te porodnici,kde jsem byla bylo jidlo vzdycky hodne bohate,na snidani jsme meli treba-1 chleba,maslo,kus vanocky,jogurt,banan a tak....a to byla jen jedna snidane.

rioko
9. led 2010

holky na mlíko je taky super bílá káva - melta, to se doporučuje a pomáhá, já si každý ráno dělala půl litru melty a půl těhu čaje a mlíka jsem měla fakt hodně
jo kruh stačí obyčejný, jen ne úplně malinký, já bych se tam bez něho neobešla

lucka.adis
9. led 2010

Určitě si ho přibalím sebou 😉

Melta? Noo, to mě zrovna teda nechutná... já pila hodně ten kojo čaj a sice jsem mléko měla, ale prckovi to nestačilo, takže po dvou měsících trápení jsme přešli na Nutrilon, po tom byl spokojený a hlavně najezený.
Jsem zvědavá, jak to bude teď, ale pro jistotu mám od ježíška odsávačku... tím se to prý může také rozjet.

pilotkaanetka
9. led 2010

Ywushka jj nás taky v porodnici cpali ani jsem všechno nesnědla 🙂 myslela jsem si že ještě přiberu a už domů jsem šla s váhou jako před těhui to byla ta pravidelná strava a ne jako ted doma kolikrát ani neobědvám nebo až odpoledne ☹

miradka
autor
9. led 2010

Ahoj holky, dnes sme mali návštevu, kamošku čo rodila cisárom tam kde ja budem. Vraj sa po cisáry nedávajú žiadne utišujúce lieky alebo injekcie. Vraj aby žena neprišla o mlieko...vraj to fest bolí 😖 bojim bojim

lucka.adis
9. led 2010

Mir, ale toto jsem ti už říkala, když jsme si psali do skype 🙂 ale co by jsi pro ty dva uzlíčky nevydržela...

pilotkaanetka
10. led 2010

Dobré ráno,
Miradka já jsem taky po císaři a dávali mi injekce a kapačky na bolest neboj nenechají tě se trápit 😉

lucka.adis
10. led 2010

Dobré ráno všem

Mir, mluvila jsem včera večer s kamoškou, která byla také ne císaři a nějaké léky na utlumení té bolesti ti každopádně dát musí, akorát to prostě bolí jinak, než když člověk rodí normálně, ale to je tou jizvou 😉
Jinak nerodila pod celkovou narkózou, ale částečnou a říkala že už nikdy... páč to bylo všechno v pohodě až do té doby, dokud ji dvojčátka nevytahovali z bříška, prý to bylo jak kdyžby ti někdo rval ven střeva a ostatní orgány 😅
....ale tím tě nechci strašit, páč ona je hrozná cíťa 😉

gabina79
10. led 2010

Ahojte děvčata 🙂
Mir, neboj, to zvládneš 😉..budeme na tebe všechny myslet a trocha bolesti (která bude ať tak nebo tak) za ty naše prcky stojí ...já si pamatuji na ségru - té se po císaři do té jizvy dostala nějaká infekce a začalo jí to hnisat, tak to si teda užila...ale každý to má jinka...a taky myslím, že tě nenechají kroutit se bolestí, to ničemu neprospěje...určo mají nějaké tišící prostředky, které můžou podat 😉
Luci, teď si mě dostala - já, kdybych měla rodit císařem, tak bych chtěla tu spinální anestezii (ptala jsem se Dr a dělají ji tady)....no ale myslím, že ty pocitiy opravdu závisí na každé z nás - každá to bere jinak, tak snad bych to zvládla 😉 ....nic jiného by mi stejně nezbylo 😀
Anet a ty jsi měla celkovou narkózu?

pilotkaanetka
10. led 2010

já jsem cítila neuvěřielnou ulevu když malou vytáhli cítila jsem jen takový tlak 😉
Lucka ty už to máš taky za pár co?Už se těšíš vid? 🙂

gabina79
10. led 2010

Luci a ty už máš vyprané všechno, jo? 😕 Tak tos teda zvládla dobře 😉 ....já jsem dneska dala ty poslední plenky, pak operu ložní a pak operu ty maličké věcičky - do toho se mi vůbec nechce, při představě, jak to budu žehlit 😝
V týdnu se chci stavit do lékárny, abych si mohla pomalu začít chystat tašku do porodnice....to není možné, jak se to blíží 😅
Zítra vám vyfotím bříško a taky nějaké věcičky, co dostal Oník pod stromeček od tetiček a babičky 😀

lucka.adis
10. led 2010

Gabčo, co se týká věciček na malou tak mám vyparné všechno + vyžehlené.. dalo mi to teda sice hóóóóódně zabrat, ale jsem ráda, že už to mám za sebou a je to pěkně ve komodě.
Teď už mám opravdu klid, ještě musím vyprat povlečení (ale to chci než budeme stavět postýlku a než nám dovezou koš na malou).
Jinak v lékárně jsem byla včera a koupila si tam ten Bepanthen a síťové kalhotky po porodu, měli v balení 5kusů tak jsem si je vzala všechny. Slečně mi dala ty lepší, že mě nebudou táhnout a pěkně se přizpůsobí mému tělu, tak jsem na to zvědavá. Budu to mít poprvé 😀 😀
A ty poporodní vložky jsem vzala v obchoďáku, měli je tam za 25,-kč celej balík, tak jsem si vzala dva... ale už jenom při té představě, že to budu mít, tak se mi dělá špatně, páč to nesnáším 😠

Holky, vy jste je měli ty 4dny co jste byli v porodnici celou dobu ty síťované kalhotky na sobě? Asi jo, že 😅

Anet, jo těším se, ale zároveň mám strach 😀 😀

lucka.adis
10. led 2010

Gabi, určo vyfoť bříško... 😉

Já mám své bříško v Albu + ty vyprané věcičky, tak můžeš mrknout..

gabina79
10. led 2010

Luci, no máš to teda pěkně poskládané a zorganizované...jsi šikula 🙂 ....už abych to měla taky tak 😀 ....no na tvoje bříško nemám, to moje není nic extra - však uvidíte zítra......ale ty máš možná větší bříško, i proto že jsi druhorodička - to je prý děloha už roztáhlá....kolik si přibrala u Adámka? A kolik máš vlastně teď navrch?

lucka.adis
10. led 2010

Gabčo, u Adíska jsem nabrala něco kolem 10kg...hlavně se mi to všechno usadilo v prsách a na stehnech, ale teď mám navrch skoro 19kg 😝 hlavně na prsách a tak celkově, ale prsa teda mám šílené 😀
Jinak vůbec nevadí, že nemáš takové bříško jako já nebo kdokoliv jiný, hlavní věc je to, že je malej u tebe spokojený a přibírá jak má 😉

Kolik máš navrch ty a co malej, víš to?

lucka.adis
10. led 2010

U nás se konečně sklízí stromek.... hurrrrrráááááá, hurrrrrrááááá, konečně poletí do popelnice 😠 😀
Ale je teda škoda, že už je po těch vánocích.

ywushka
10. led 2010

ahojky holky!!! My jsme dneska byli na prvni prochajde,mohli jsme jen na 30 minut,ale i tak nam to udelalo vsem dobre!!! Nevim cim to je,ale to co me tam dole boliva je nejhorsi vecer a v noci,ted lezim a je to celkem v pohode!!!

holky s miminkama,jak jste to delali s kojenim?? mam maleho prikladat treba i 3x po sobe behem jedne hodiny,kdyz si to vyzaduje??? nekdy mi to tak udela a ja nikdy nevim jestli mu mam takto vyhovet??? jinak kojim tak po trech hodinach. V noci mel prdiky,ale kdyz jsem mu natrela brisko tim kremikem z lekarny,tak prdel jak sileny😀, asi mu to pomaha😀. pak spinkal az do rana🙂,vydzel vic jak 4 hodiny spinkat. Oni rikaji,ze na kojeni mame budit po ctyrech hodinach v noci a po trech pres den,kdyz se nevzbudi.

lucka: ja jsem mela ty jednorazove kalhotky v nemocnici z DMka,ale nemohla jsem v nich vydrzet,ale v bavlnenych bombardakach me bylo dobreeee!!!

lucka.adis
10. led 2010

ywush a máš nějakou fotečku z procházky? Jsem zvědavá i na ten váš kočár, který jsi nám ještě ani neukázala..
A co Teo, určitě byl v kočárku spokojený 😵 😵

Jinak já mám ty kalhotky z lékárny a jsou jakoby z obinadla, fakt moc příjemné na omak a jsou ve stylu kraťásků 🙂 tak snad budou v pohodě. Stejně si je na sebe dám, až se po porodu umyju....snad budu moct ještě na tom porodním pokoji-aspoň na Obi to tak bylo.

pilotkaanetka
10. led 2010

Ywushka s tím kojením je to tak že nevíš kolik si vypije takže když chce tak mu dej nám pak doktorka řekla když malá přibírala v noci nebudit a dát až si sama řekne a přes den po třech hodinách.Ted už jí dávám jen když si řekne a spinká celou noc ted už prdí do peřin 😀

irminka
10. led 2010

Nazdar děvčátka,
tak jsem opět tu 🙂 .......Uf , už to mám za sebou......Od 31.12. na gyndě a 4.1. porod

Byla jsem císařem a můžu napsat, že to nesu rozhodně zatím lépe než když jsem rodila normálně....spodek mě nebolí vůbec,jen ta jizva, ale den po dni je to lepší. Den po porodu děs a hrůza,ale dalo se to přežít. Bylo mně řečeno, že je nejlepší co nejdříve chodit, tak já hned začala a sestřičky na mě čuměli co blbnu, také jsem myslela, že zdechnu, ale dávali mě léky proti bolesti. Na druhý den mě přehodili na normál pokoj, ale kluky vozili jen na kojení, jestěže tak 😉 . Stejně jsem neměla mléko, tak ho dokrmovali a když jsem se snažila kojit, tak toho bylo málo, tak mně stříkačkou a hadičkou přes rameno přímo do jejich pusinek a přes mé prso dokrmovali....no prostě to musel být užasný pohled 😉

na třetí den mně odvezli Bruníka do Brna, protože ho na druhý den čekala plastická operace rtíku, takže jsem začala řvát jak kráva a to trvalo až do včerejška.......už se na mě chodili dívat i doktoři a furt uklidnovali, že je to banální zákrok, ale jenom,když jsem je viděla, tak jsem řvala a řvala................a ještě k tomu mně začal Bořek dost ubírat na váze, takže depka jako prase.

Začala jsem ho kojit co hodinu , teda v noci, aby začal nabírat, protože bychom asi dnes nejeli domů...podařilo se a my dnes v 13 hodin dorazili......to je paráda.....malý spí jak belina u krbíku pěkně v teploučku,musím ho ted vzbudit, aby ještě neshodil ty kilíčka 😉 Ze tří kg má dnes 2780 gr, tak snad nepůjdeještě dolů ☹

Brunda v Brně je na umělé výživě a i na nitrožilní, byl i na dýcháku, protože to neodhadli s anestezií, ale už je to ok, váží 3200 gr, takže paráda 🙂 . Každý den tam volali doktoři z Hradiště a zítra budu volat já, tak jsem napnutá , co nám řeknou zítra.
Už, aby jsme si pro něho mohli jet, už si malého ani nepamatuji ☹ ☹ ☹ ☹

Jinak vás musím dočíst..............papapapapa

ywushka
10. led 2010

lucka: fotecku z prochajdy bohuzel nemame,jsme zapomeli vzit fotacek🙂

irm: vitame vas doma!!! brunikovi drzime palusky!!!

me maly ted zase spinka a v noci si zase bude chtit vykladat😀

ywushka
10. led 2010

hned na pristi prochajde se oidfotime!!

manzel mi uz v utery ujede zase na cesty po dlouhe dobe,uz na to nejsem zvykla,mi bude tak smutno!!!! uz ted jsem z toho uplne hotova ze nekam pojede,ale musime si zvyknout,nekdo musi ty penize vydelavat!!!

pilotkaanetka
10. led 2010

Irminka moc a moc gratuluju 🙂

miradka
autor
10. led 2010

Ahoj hoky, už sa pripravujem psychicky, že to bude celkom záhul, ale ako píše Irminka, tak to zvládnem aj ja 🙂

Irminka, vitaj doma!!! 🙂 Držím palce Bruníkovi, nech je čím skor u teba a užívaš si obe dítka.

Tak sa s vami lúčim a najbližšie sa ozve mužík a podá info čo je nového. Tak pá a držte sa 🙂