Těhulky z CAR Obilní Trh, Brno

miradka
15. říj 2009

Holky tehulky, poďte sem 🙂

lucka.adis
16. pro 2009

Ahoj holky,

tak jsem byla dneska na kontrole a moc dobře nedopadla..
Brali mi minule krev na krevní obraz a krvinky mi jdou rapidně dolů, dr.už neví co semnou, takže mi napsala další železo a k tomu injekce B12, které si budu píchat 2x denně (vlastně já ne, ale moje obvodní dr. a přes svátky sousedka, která je zdravotní sestra-teda pokud mi dr.dá domů injekce). Pokud se to po Novém roce nezlepší, tak mě čeká to co Irminku (to znamená nemocnice a transfůze 😔 😔 ).
Jediné pozitivum je to, že malá má něco málo přes 2000g a odpovídá přesně týdnům. Ke všemu jsme se bavili o vnitřnostech, co můžu a nemůžu a docela jsem čučela, páč můžu všechno, ale né to jíst celý týden, takže i tu játrovou omáčku jsem si nemusela tak odříkat.

Jo a na mateřskou nastupuju 5.Ledna.

Teď si vás dočtu a něco začnu vařit na oběd...

gabina79
16. pro 2009

Ahojte holky 🙂 Tak dneska nám tady začal trochu poletovat sníh, tak jsem zvědavá, jestli se jim splní předpověď a něco nasněží...při mé smůle bude zítra chumelenice, protože si beru auto a jedu se ukázat do práce 😀
Cin, díky za odkaz na vázání šátku 🙂 ...já si ho pořídím, chtěla bych Oníka nosit, akorát pořád dumám jaký - nejspíš pro začátek elastický a pak teprve pevný 😉 Dokonce jsem si našla kurz vázání ve Zlíně, tak tam asi pak ještě s manžou sjedem...a co ty, ty budeš taky nosnice? 😀
Mir, musí to být těžké, když se do ničeho pořádně nevlezeš, ani pořádné boty si nemůžeš dát...já jsem kozačky taky ještě nezkoušela, ale myslím, že zatím nebude problém....budeš to muset ještě vydržet, dětičky za to stojí 😉 ...jinak já mám teda spíš opačný problém...každý týden se vážím a poslední čtyři týdny mám stejnou váhu....myslím si, že jím dost, a když se najím víc (abych měla dobrý pocit, že Oníkovi dávám), tak je mi blbě 😒 ...ach jo ☹
Pane jo, to jsou sny 🙂 ...taky to poslední dobou mám takové divné..to bude asi s blížícím se porodem 😉

gabina79
16. pro 2009

Luci, tak hlavně, že malá tak pěkně roste 🙂 ...koukám, že ta chudokrevnost je tady hodně rozšířená...a to se píchá do svalu, že budeš chodit k Dr? Ještě, že se ten clexan píchá do podkoží, by mě ohrálo chodit každý den k Dr, navíc teď, když tam všichni chrmlou...tak držím pěstičky, aby se ti to spravilo a nemuselas do nemocnice 😉

gabina79
16. pro 2009

Ale musím říct, že s tím pícháním mám trochu problém...někdy se tak blbě trefím, že se mi udělá pořádná modřina a někdy i boule..zorvna teď mám už tři dny pořádného moncla, pod ním guču a dost to bolí 😢 ...už aby byl duben ☹ ...kdybych si to mohla píchat do břicha, tak takové problémy asi nejsou ☹

lucka.adis
16. pro 2009

Gabčo, to jo...hlavně že je malá v pořádku, ale i tak se to musí dát dokupy, jinak by to ublížilo i jí, páč by prý strádala 😔 Jinak mám zase další 2,5kg nahoře za ty 4týdny, co jsem byla v těhu poradně naposledy.
Na tu váhu se zeptej svého dr.ale myslím si, že to bude všechno v pořádku.. nemusíš vypadat jako velryba 😉

Jinak já žádné takové sny jako máte vy nemám 😀

Mir, to je blbý, že se do ničeho nevlezeš...já také tu svou bundu už skoro nezapnu, ale vydržet to nějak ještě musím. V ponču bych asi teď umrzla 😖
...ale v tom kožichu a s teniskama si tě umím představit 😀 😀 😀

lucka.adis
16. pro 2009

Gabčo, právě že se to píchá do svalu... tak uvidíme. Jak já injekce nesnáším 😠 😖 😖

gabina79
16. pro 2009

Jinak já mám nástup na mateřskou 11.ledna 😉

gabina79
16. pro 2009

Normálně, tady sněží 😕

lucka.adis
16. pro 2009

U nás taky... a je to pěkný 🙂 třeba ty vánoce budou opravdu na sněhu a né na blátě 😵 😵

cincolina
16. pro 2009

Gabi, já bych chtěla šátkovat taky, ale zatím jsem to nijak víc nezkoumala. Vázání šátků je součástí předporodního kurzu, který plánuju a hlavně kamarádky mají praxi, takže nejvíc asi pochytím od nich. A nechám si doporučit i ten typ šátku.
Mir, to je jasný, se dvěma to nepůjde, ale už jsem taky viděla jak šli manželé a každý měl jedno mimčo v šátku. Ale šátek je podle mně nejlepší když mamina potřebuje něco vyřídit ve městě třeba a nechce se jí tahat kočár a to s ní manžel asi nejde 🙂

gabina79
16. pro 2009

No nic, děvčata, zatím se mějte...já se jdu vrhnout na další druh cukroví 😉 ..a odpoledne se půjdu projít (dokud tam ten sníh bude 😀 )

ywushka
16. pro 2009

miradka: maji je v deichmanovï!!!

ywushka
16. pro 2009

ja premyslim co budu delat ja! Rano jsem si vyslekla periny a ted to peru,jenze mame jen jedno povleceni co se nam hodi do loznice,nechtela jsem kupovat vic,kdyz nam donese dvoje jezisek a mamka mi rekla,ze mi to v tech mym podminkach s tim mym debilnim topenim neuschne,tak mi pujcila svoje-to se mi tam barevne hodi😀!!! Jeste se chystam si sundat zaclony v loznici,ze si je operu,jsou takove netvarne kdyz jsou nove🙂!! Manzel me ujel do brna se svou segrou tak jsem tu zase sama! Dopoledne jsem delala jeste nejake kytice na hroby,to uz mam hotove,jsem po obede....no a ted si musim najit nejakou zabavu,at se tak nenudiiim🙂

gabina79
16. pro 2009

Cin, to máš dobré, že je to součástí předporodního kurzu....taky myslím, že je to dobré, když potřebuješ něco vyřídit...navíc mi budeme trávit v létě hodně času na chatě a už se vidím, jak tam budu drndat po těch cestách s kočárem 😀 ...to by byl šátek ideální....jinak tady jsou stránky, kde se taky dozvíš spoustu věcí:
http://www.nosenideti.cz/
Ywuš, já jsem převlíkala včera...záclony bych taky chtěla prát, ale čekám až manža umyje okna (jestli to ještě stihne do Vánoc - teď toho má hodně)..když jsem se ho ptala, jestli je mám umýt já.. tak si klepal na čelo 😀 ...a asi začnu s praním plenek - vypadá to, že cukroví budu mít upečené dřív než jsem myslela 🙂
Luci a malá je pořád hlavičkou dolů? Já se snažím vypozorovat, jak mě Oník kope a zdá se mi, že je buď hlavou nahoru nebo napříč - buď mě kope dole nebo do boků...no uvidím, co mi řekne Dr na utz 😨

lucka.adis
16. pro 2009

Gabčo, zatím je pořád hlavičkou dolů a nožky mám pod prsama-jak jsou žebra, velice ráda mi do nich kope 😠 potvůrka malá. Většinou se vyboulí na pravé straně a to jsou prý zádíčka a prcina, takže super poloha-aspoň zatím, doufám, že to nezakřiknu.
Jinak jak mě dneska dr.prohlížela tak říkala, že jsem pořád zavřená a malá je ještě vysoko, takže nenaléhá 😉 a i přes břicho zjistila, že má malá dole hlavičku. Jak, to je záhada 😀 😀

Holky, mě také čeká praní záclon, ale až koupím čistě bílé květináče v Brně, abych do nich mohla dát kvítka a dát je za okno. Zatím tam mám spuštěné žaluzie(tak aby bylo vidět samozřejmě ven) a okna jsou špinavé, ještě od toho malíře. Asi si je ale umyju sama, páč vím, že bych manžu pořád komandovala a akorát by jsme se pohádali 😅
Teď jsem uklidila wc-konečně čisto 😵 😵 a snědla polévku, teď se musím vrhnout na obyvák-přestěhovat tam pár věcí + utřít prach u Tv a na skleněném stolku a potom mě čeká koupelna + praní. No a nakonec s manžou vyklidíme ložnici a poskládáme to do šatny, páč od Pátku se bude " snad " malovat ta ložnice a musí to být vyklizené.
Akorát nevím kam schovám dárky pro manžu, protože je mám zrovna ve skříňce v ložnici 😅 😀 😀

lucka.adis
16. pro 2009

.... jo, nemáte některá nějaký dobrý recept z brokolice? Hlavně néééé polévku 😝 potřebovala bych to nějak zkombinovat např.s těstovinama, bramborama atd. abych do sebe dostala nějakou tu kyselinu listovou, i když beru vitamíny pro těhulky.
Páč nechci do nemocnice ☹ ☹

gabina79
16. pro 2009

Luci, já dělám zapečené palačinky s brokolicí a mrkví - je to jednoduché a i když tam není maso, tak to můj manža zbožňuje. Na cibulce podusím mrkev na kolečka (cca 400g) a brokolici na růžičky (cca 500g), podleju vodou nebo vývarem - do měkka,pak to ochutím většinou jen vegetou a přidám hooodně prolisovaného česneku, zahustím záklechtkou, tak aby to bylo dost husté. Udělám si trošku silnější palačinky (dávám jen trošku cukru na barvu), z nich kornouty, které plním směsí a pokládám na plech - zasypu strouhaným sýrem (nešětřím) a dám na chvíli zapéct do trouby, jen aby se sýr pořádně rozpustil. Je lepší, když ti ta směs zbyde a dáš ji k palačince zvláště na talíř, protože do té palačinky toho nikdy nedáš dost, aby to nevyteklo a nebo aby nebyla moc suchá 😉

ywushka
16. pro 2009

ha ha ha ted se mi stal poradny trapas!! Objednala jsem si pres net za 446 kc menicku do zasuvky-mame chuvicky a ten monitor dechu od segry z anglie. No a manzel jak jel do brna,tak si odvezl vsechny penize,kdyby pry neco,me tu nic nenechal jen mou platebni kartu a ted mi privezli ten balicek-no a ja tu nemam zadne penize jen tu kartu🙂!!! Mamina spi,takze jsem nemohla jit ani za ni!!! si pripadam jak debil!! Ten kluk mi rekl,ze nevi kdy prijede,ze toho ma moc....!!! No super!!!

lucka.adis
16. pro 2009

Gabčo, to vypadá slibně 😉 moc děkuju...

gabina79
16. pro 2009

Luci, uvidíš, jestli vám to bude chutnat 😉 ...my dva to můžem 🙂
Ywuš, tak jsem na tom podobně 😀 ...já mám v peněžence 200kč a čekám na peníze ze sociálky, jak na smilování boží - před Vánocema si dávají na čas a už mě tím s...ou

gabina79
16. pro 2009

No nic, jdu dělat další cukroví a pak hurá na tu prochajdu 🙂 Zatim se mějte 🙂

ywushka
16. pro 2009

gabi: tak to jsi na tom dobre,ja mam mozna v pokladnicce 30kc a v penezence prazdno a jen umelou kartu,ktera je mi doma na prd....a jeste k tomu bez auta🙂!!! Takze muzes jasat,jak jsi bohata 😀

lucka.adis
16. pro 2009

Gabčo, tobě ještě nedošli penízky ze sociálky? Mě došli v Pondělí.. 😕

Ywush, tak jsme na tom podobně, páč já mám všechno také na kartě a v peněžence mám asi tak 3O,-kč a nějaké drobné 😖

miradka
autor
16. pro 2009

Ahoj holky, už som z5 z Karvinej. Z toho utz som trochu prekvapená. Chlapec odpovedá 29+6 a váži 1480g a dievča 30+4 a váži 1580g. No a najväčšie prekvapenie bolo, že holky sa mi otočila hore hlavičkou. Vobec nechápem ako je to možné, majú tam tak málo miesta a aj tak sa jej podarilo otočiť, pritom celé tehu bola otočená dole. Inak sú samozrejme zdraví 😵 😵 Len ma mrzí, že ten monitor čo tam mali bol blbo natočený, takže som toho moc nevidela ☹ ale v piatok sa na ne určite mrkne aj moj dr. Stretla som ho v nemocnici a bol moc milý, dokonca mi podal aj ruku 🙂 Vraj aby som to vydržala aspoň do 36-37tt.Takže mesiac a niečo...
Teraz som hrozne unavená, tak si idem ľahnúť.

miradka
autor
16. pro 2009

Ywush, tak určite tam v sobotu zajdem a vyskúšam si válenky 🙂

ywushka
16. pro 2009

miradka: tak to jsou docela velci oba dva!!! Bud v klidu,oni to dozenou!!!!

lucka.adis
16. pro 2009

Mir, vůbec se neboj... ta váha je opravdu jenom orientační a pokud ti dr.řekl, že je všechno v pořádku tak bych byla v klidu 😉 Já jsem s toho UTZ ve 3Ott byla docela paf, když mi dr.řekla, že malá má odhad váhy těch 1OOO a něco-mám to v Albu, už si to nepamatuju kolik to přesně bylo a vy jste měli víc než já a dneska máme už něco přes 2OOOg 🙂
Jinak miminka mají šanci se otočit tak do 34-35tt i když tam budou mít čím dál tím míň místa..

miradka
autor
16. pro 2009

Luci, tak to znamená, že ešte vždy sa može holka otočiť späť. No neviem čo z toho je lepšie, pretože normálneho porodu sa bojím, ale viem, že po ňom sa lepšie zotavuje, ale zase vždy je tam riziko pre to druhé mimčo. Dobre tomu rozumiem? Tvoja Verunka má už cez 2000g? To je celkom dosť. A v 30tt mala približne 1000g? No sú to fakt len odhady...ono sa to špatne zameriava.
Teda dnešné odpoledne mi tak utieklo...naprv tu bola kamoška a o pol 6 odchádzala, potom volala mamina a kecali sme hodinu a hneď za ňou volala kamoška a ďalšia pol hodina vťahu 🙂 To som myslela, že si pojdem ľahnúť...

miradka
autor
16. pro 2009

Holky, pamätáte si na Petranelu z Obi? Napísala na dvojčátka, už je v 18tt a čaká dvojky 😵 😵 na po 4. sa to podarilo, to je super 😵 😵

lucka.adis
16. pro 2009

Mir, malá vážila 137Og a teď má něco přes 2OOOg. Ale jak jsem ti to už psala, jsou to jenom odhady 🙂