Těhulky z CAR Obilní Trh, Brno

miradka
15. říj 2009

Holky tehulky, poďte sem 🙂

pilotkaanetka
16. únor 2010

zabi jj já jsem chodila do poradny každý týden 🙂

ywushka
16. únor 2010

Psala jsem lucce,ze ji vsechny moc gratulujete a moc vas pozdravuje a dekuje za drzeni palecku,jsou s malou na nadstandardu!!

rioko
16. únor 2010

moc Lucce blahopřeji a přeji ji jen krásné chvíle 🙂 a rodila na Obi?

ywushka
16. únor 2010

rio: v bohunicich

zabicka007
16. únor 2010

Ywuš, tys taky rodila v Bohunicích že? Chtěla bych tam jít taky, ale nenašla jsem nikde seznam, co si tam mám vzít sebou a jestli se tam mám nějak dopředu domlouvat nebo jak to vlastně je?

rioko
16. únor 2010

prosím Tě po kolika jsou tam pokoje a náveštěvy můžou na pokoji nebo ne? a je tam fakt dodržovaná návštěvní doba?

cincolina
16. únor 2010

Luci, tak velká gratulace!

hanulamarkova
17. únor 2010

Dobré ráno přeji ...
To je krása jak se to tu rodí...Luci moc gratuluji a přeji hodně zdravíčka a štěstí.
Ywuško teda toto jsem zažila u kmotřenky ale to byla apnoe pauza vlastně bez cizího zavinění se jí něchtělo dýchat a ty nervy když se na nás smála a modrala....no nakonec po neuvěřitelné době a bouchání po zádech a zadečku se nadechla a rozplakala...ale byl to strach... může se to stát i jak něco vdechne...hlavně že jste měli chladnou hlavu a volali aspoň vám řekli co přesně máte dělat.
teda holky já mám nervy jestli je vše v pořádku a to jdu až 23. na KO auuuu to nevydržím...no asi budu muset 😒 a hlavně bojim bojim

ywushka
17. únor 2010

zabi: az te gynekolog pusti,tak tam muzes bzavolat a jen se objednat na kontroly tam! Ja jsem tam zacala chodit v 38tt,to staci!! Jinak co si musis vzit-veci pro miminko,hlavne VELKOU zasobu poporodnicich vlozek-tam ti daji jen prvni den asi 7 kusu, a plenecky,to taky dostanes jen asi sedm kusu! Ja jsem tam byla spokojena!! Pyzamo jsem mela taky svoje,ale klidne ti daji i jejich kosile!! Jak si vzpomenu tak ti dopisu viiiic

zabicka007
17. únor 2010

Ywuš díky moc, chtěla bych tam začít chodit co nejpozději, přece jen to mám skorr 70 km daleko... 😕
Hani až 23. to myslíš února nebo března? A neboj, srdíčko už máš prokázaný ne? To je hlavní, teď už to zvládnete

cincolina
17. únor 2010

Zabi, a jak ty se cítíš? Pořád píšeš projekty, nebo už si dáváš volno? A už máš všechno nachystané?

miradka
autor
17. únor 2010

Lucka, gratulujem, konečne máš to klubíčko v náručí 😵 😵 tešíme sa na fotečky 😉

Irminka, ja tiež dávam malej náplsť - od včera...tiež strašne plače a už mi dr hneď pri prvej návšteve hovorila, že ak sa to nespraví, máme jej lepiť pupík...tak som sa do toho pustila. No krásne priberáte, len tak ďalej. 🙂

hanulamarkova
17. únor 2010

žabi jo jdu 23.2 tj za pár dní ale víš minule to nevyšlo (byla infekce na pupečníku) tak jsem zvědavá jestli se toto naše překvapení bude držet zuby nechty...ale doufám, jinak se zblázním...

irminka
17. únor 2010

ahojte,
tak jsme se právě vrátili z kontroly nožiček a Bruník má široké balení ☹ , no budeme dávat na pampersku ještě normál velkou plenku at má nožky hezky od sebe. Není to vývojová vada, ale jak hošani měli málo v bříšku, tak si jeho levá nožky zvykla být trošku jinak a už mu to tak zůstalo, takže mybudeme Brunovi fixovat nožky a Bořkovi pupík,aby neměl kýlu....tož prostě furt něco 😉

ywushka
17. únor 2010

me dnska prisla ta odsavacka,koupila jsem si od aventu pakovou (nechtelo se mi investovat do elektricke) a poprve to bylo uplne v pohode a ted kdyz jsem odsavala,tak mi porad vyletoval ten ventil,uz jsem to malem hodila do kose jake jsem mela nervy!!! Ja to odsvam az po kojeni,aby se me tvorilo vetsi mnozstvi mleka.

irm: jejda taky mate porad neco,to je me lito,ale na to si asi musime zvyknout,to je porad a porad dokola. me zase zitra odjede manzel na cesty,ale nastesti ted jen na dvy dny,ale ted byl s nama uz od ctvrtku doma a ted zase budu na vsechno sama.... 😠 zase si budu muset radit!

Zitra uz KONECNE jdu na kontrolu na gyndu,tak snad uz se tam dostanu a jeste mam zitra i pedikuru! V pondeli to bl kadernik a v patek mam jeste kosmetiku,musim se trosku upravit,nebot to byla hruza jak jsem vypadala po porodu!

Mejte se krasne

hanu: budeme ti drzet vseeeechny palecky!!

zabicka007
18. únor 2010

Dobré ránko, nějak nemůžu od pěti spát, o půl deváté mám kontrolu tak asi nedočkavostí 😀
Hanuli, teď už to ale zvládnete, to je jasný, neboj 😀
Cin, no zrovna dneska jedu po kontrole odevzdat projekt, naštěstí jenom jeden, a pak už snad bude klid až do října. Nachystaný už mám tak 80%, ještě mi mají přijít nějaké věci, takže ještě něco praní, žehlení a přichystat přebalovací pult a je to 🙂 A co ty? Už nakupuješ oblečky? Taky ti ty týdny valí jak o život 😉
Irmi, tohle ale dost časté ne s těma nožičkama? Mě dokonce někdo říkal, že mám dávat tu plenu automaticky od začátku, tak nevím. A jak píšeš o tom pupíku to jako že Bořkovi stáhneš bříško něčím aby se mohl při řvaní opřít a nedostal tu kýlu?
Ywuš švagrová taky odsává a taky na to nadává...to máš na prd s tím manžou, že je furt pryč, ještě že tam máš mamku ne?

irminka
18. únor 2010

dobré ránko,
tak my jsme vzhůru od 4.30 hod, ted jsem vyhodila ríšu do školy a manžu do služby, kluci ted usli v obýváku a já budu čubrnět na hokej, hraje CR proti Slovensku...doufám, že vyhrajeme 😉

zabi: s těma nožičkama je to asi normální, ptala jsem se na to včera kámošek a také to jejich děcka měli. Jenomže u nás je to trošku jinak, nejde o nedorostená jadýrka, ale o polohovou vadu, kdy byl brunda moc utěsnaný v bříšku, takže má ted pampersku, potom dvě normál plenky a na tom zase o číslo větší pampersku, aby to dobře drželo. Chudátko malé, když normálně leří, tak má prdýlku výš, než hlavičku, no vypadá to dost blbě, tak musí ležet na polštářku 🙂
A Bořek má přelepený pupík malým kouskem obvazu, takový čtvereček a přelepený papírovou izolačkou, aby mu ten pupoš nevylézal když se vzteká a to jo on umí na jedničku 🙂

Jinak přeji všem krásný den bez deště a větru.............

hanulamarkova
18. únor 2010

ahoj holky tak mám novinku simonka dostala neštovice no považte v 7. letech kdo to kdy viděl 😎 , ale zatím se jen začala vysypávat má 19 neštoviček a už jsi stihla na tváři dvě rozškrabat no uvidíme jak se to vyvine rozhodně jsem min. 14 dní doma...a pak dobrá zpráva je že já je už měla tak by mě to snad nemělo ohrozit. No pořád je něco.... 😝

cincolina
18. únor 2010

Hanulko, no to je tedy radost... pořád se to léčí tím bílým tekutým pudrem?
Zabi, tak sem s výsledky poradny! Já jsem se zásobami věcí pro mimčo hodně pokročila po návštěvě u kamarádky minulý týden. Mám obří pytel oblečků, postýlku a slíbenou i autosedačku a zavinovačku ... Takže zbývá matrace do postýlky, plínky (látkovky) a nějaká ta kosmetika. To hravě zvládnu až budu doma 😉 .
Yw. tak se nám pak vyfoť ;).

gabina79
18. únor 2010

Ahojte holky, tak jsem dala pár fotek do alba...jinak nestíhám, mám problémy s mlíkem, takže se snažím kojit co chvíli a z obou prsů, aby se to nějak zlepšilo a nedělám teda nic jiného...zítra se jdeme k Dr zvážit, tak uvidím, jestli Oník prospívá nebo jestli budeme muset přikrmovat ☹
Nestíhám vás dočítat, takž vždycky jen kuknu....Hani, držím ti pěstičky, aby to bobek tentokrát zvládnul - teď už to musí vyjít, neboj 🙂 😉
Jinak Oník má chudáček vrozenou vývojovou vadu (když mi to Dr řekla na porodním sále, tak neležet šla bych k zemi)....ale není to nic vážného (jak potom Dr dodala) - má trochu posunutou močovou trubici na pindíkovi, takže se to zřejmě posléze bude řešit nějakou plastickou operací, ale jinak to ničemu nevadí - čůrat, čůrá (to ukázal hned, jak vylezl ven 😀 )....ukazuje mi to skoro pokaždé, když ho rozbalím 😀
..no a pak má zřejmě ještě jednu vvv ☹ , ale k té mi doteď nikdo nic neřekl, takže to asi nebude tak vážné (zjistila jsem to, když jsem si zpětně pročítala propouštěcí zprávu) - zítra se na to zeptám Dr, tak snad to bude dobré
No a pak vám dlužím ještě něco k tomu mému slavnému porodu: takže 18:45 mi praskla voda, ještě jsem si dobalila věci, osprchovala se, oholila (prala nám pračka, tak jsem ji nechala doprat a poslala manžu pověsit prádlo) a před osmou mě přijali v porodnici. Nebyly kontrakce, tak jsem poslala manžu domů. Dr, co mě přijímala, navrhla císaře, ale příslužbu měl můj Dr, tak to s ním ještě konzultovala a dohodli se, že mě nechají co nejdýl. Kolem desáté přišly nečekaně kontrakce - šílené křížové bolesti vystřelující do podbřišku - od začátku byly cca po 3 min, kolem třetí mi dali čípky na otevírání, v šest už mě převedli na porodní sál, to dojel i manža. Děloha nespolupracovala, tak jsem pak dostala ještě kapačku, jednu chvíli byli na sále všichni službu konající Dr.(rodil mě ale ten můj). Primářovi se nelíbilo, že to trvá už moc dlouho, takže zase hrozil císař, no nakonec jsem to po hodině tlačení a nástřihu "od ucha k uchu"(prý u konce pánevního musí být velký nástřih, aby to šlo líp) zvládla (to mi ještě primář hépal po břichu). Pak se čekalo na placentu, ktrerá ne a ne, zase vytláčení přes břicho...a nic...byla přirostlá, takže aniž by mi Oníka přiložili (ale ukázali mi ho, mohla jsem ho aspoň pohladit), šla jsem pod narkózu a udělali revizi...no a ve zkratce...pak jsem se jim asi den kácela ze ztráty krve, kdykoli jsem měla vstát z postele, Oníka jsem u sebe měla až druhý den, kolem šití mi to šílně nateklo, takže si ještě teď nemůžu sednout,v pochvě se mi udělal velký hematom (když mě primář prohmatával, myslela jsem, že ho kopnu a pak jsem si pobrečela), musela jsem dostat transfuzi krve, pak mi Oníka vzali kvůli žloutence, no a pak jsem šla ještě jednou na sál na přečištění, protože v děloze zůstalo dost zbytků...ale jinak musím říct, že už teď si tu bolest a všechno tohle kolem porodu nějak nevybavuji/nepřipouštím...teda až na to šití, to je děs, ale snad to taky brzy přejde...takže těhule hlavu vzhůru, patří to k životu a ten výsledek za to stojí 😉 ....(jinak pak už jsem se musela i smát, jak mi všechny sestřičky i Dr na vizitě říkali, že jsem si to teda pěkně všechno vyžrala od A až do Z, že snad ten další porod bude bezproblémový)
No nic, doufám, že jsem vás moc nepostrašila, kdo nechce, ať to nečte 😉 ...Oník se začíná budit, tak zase nevím kdy ahoj 😉

hanulamarkova
18. únor 2010

ano je to tak je oputíčkovaná jak beruška a nové počítání je 78 neštovic 😎

irminka
18. únor 2010

jejda Gábinko: ty jsi si to teda fakt vyžrala, ale určitě, když se podíváš na malého, tak to zlé hned přejde...nedá se nic dělat,kdyby měli rodit chlapi, tak brzy vymřeme 😉

Ted mně psala Ywuška a poslala mně fotku Verunky od Lucky, ale bohužel mně to nejde z telefonu přeposlat sem, takže snad zítra se s tím pohraje manžel. A ještě mám vyřídit, že Lucka bojuje s kojením, moc jí to nejde i malá shodila nějaké to deko, také má Lucka zvýšenou teplotu, takže také furt něco.....Ale vše dopadne dobře, teda musí...jsme silné ženské 😉

irminka
18. únor 2010

Gabi: malý je nádherný, hlavně přeji moc a moc zdravíčka, opatrujte se 😉

gabina79
18. únor 2010

Holky, musím vám ještě poděkovat za pěstičky, co jste nám drželi a za přivítání zpátky 😉 Díky mooooc 🙂
Irmi, díky 🙂 ...no jo ten porod teda byl...ale jak říkám, člověk na to skoro hned zapomene, když má v náručí ten uzlíček 😉 ..ještě mi po přijetí řekli, že jsem to vzala za špatný konec, protože při porodu koncem pánevním by měla plodová voda zůstat co nejdýl 😀
Luci, drž se, mně se to kojení v porodnici taky blbě rozbíhalo, zvlášť proto, že mi Oníka hned nepřiložili a pak mi ho donesli jen asi dvakrát za den, než mi ho dalli na pokoj a to byl zase spavý kvůli té žloutence....Luci, to zvládneš..hlavně, ať jste obě zdravé 😉
Tak papa, jdu se sprchnout, než se ten náš prcek zase ozve 🙂

cincolina
19. únor 2010

Gabi, no je to sila, cim dal vic mne to usvedcuje v tom, ze si hlavne clovek nesmi predstavovat jak to vsechno probehne, protoze pak to je uplne jinak... Onik je krasnej! Tak se drzte... no a i Lucka, tak snad bude vporadku brzy.

zabicka007
19. únor 2010

Gabi, tak tos měla teda silnej zážitek, ale je moc fajn, že to neseš tak statečně, prostě ty prďolové umí léčit každou ránu... 🙂
Hani, no ještě že máš neštovice za sebou, já někde četla, že se těhotná k neštovicích vůbec nemá přibližovat pokud je neprodělala
My včera na kontrole dobrý, malá už je hlavou dolů tak se mi ulevilo, minule mi brali krev, ta dopadla taky na jedničku, a včera stěry na nějakýho bacila či co, a další kontrola 2.3. a to už bude poslední u mé dr. a pak už budu chodit na Obilňák na ozvy, už aby to bylo

cincolina
19. únor 2010

Zabi, tak super, ze vsechno dobry. A budes teda chodit na Obilnak, tj. budes tam i rodit?

snahapada
19. únor 2010

ahoj holky nejede mi zase internet jsem u kamosky tak vas jdu jenom pozdravit MOC GRATULUJI LUCCE ........ no u nas zatim dobry a u vas verim ze taky tak pa ozvu se

zabicka007
19. únor 2010

Cin, no chtěla bych buď na Obi nebo do Bohunic, to už je mi jedno, do které z těch dvou nemocnic, možná o trošku víc do Bohunic, protože tam je to přece jenom novější, na Obi to zase znám, no tak ještě uvidím. A ty jsi z Brna, takže kterou si vybereš ty? Už jsi o tom přemýšlela?

cincolina
19. únor 2010

Zabi, ja bydlím asi tak 500 metrů od Milosrdných, takže pokud to přijde v termínu a nebudu čekat žádné komplikace, tak bych šla (doslova 🙂) tam. Myslím, že tam jenom moc nejsou zařízení na nedonošeňátka, takže kdyby to vypadalo na nějaké komplikace, tak asi Bohunice. Ale kdoví co bude v květnu 😉 .