Těhulky z CAR Obilní Trh, Brno

miradka
15. říj 2009

Holky tehulky, poďte sem 🙂

lucka.adis
15. lis 2009

Ahoj kočky,

tak já se hlásím také k těhulkám a maminkám, které dneska lítali a ani si neodpočli...
Byli jsme zase v tom Brně a lítali po obchodech, Áďu jsme uklidili k rodičům kde mu bylo líp, protože on nesnáší lítání po obchodech (jako každý chlap).
...ale když to tak zhrnu, tak jsme uspěli na 100%, máme zrcadla do koupelny a na wc + světla nad ně, které nám ještě chyběli, komody do ložnice, skříňky na hračky k Áďovi do pokoje, malé světlo nad postýlku z Ikei a nakoupené dárky k vánocům.
( o nohách ani nemluvím, protože se komentovat nedají 😝 😝 😅 )
Z dárků nám akorát ještě chybí něco pro tchána a moje rodiče, manžovi je koupím ve Středu když budu v Brně a nebo když nic nenajdu, tak až v Prosinci, kdy půjdu na UTZ ve 30tt.

Takže asi tak jsem zhrnula dnešní den.
Teď jsem si udělala šopský salát a koukám na Superstar, potom ještě musíme do auta pro ty věci.. s Áďou jsme je tahat nemohli.
V mezi čase si vás dočtu a popřípadě budu reagovat 😉

Pěkný večer!!!

ywushka
16. lis 2009

lucka: teeeda ty mas teda posledni dobou super dny😀!!! Nakupy ty ja zboznuju,no ale ted nejdu nikam a vsechno musi delat manzel a i ty navstevy Brna!!! Zrovna dneska tam veze moji maminu-ta chce taky nakoupit nejake darky na vanoce!!!

preju vam krasny den!!

Svagrova slibila,ze se za mnou tento tyden zastavi nekdy na kaficko,tak uz se tesim!!!

zabicka007
16. lis 2009

Luci, tak může tě hřát na srdíčku, že jste nakoupili v podstatě vše, co jste chtěli...a už začínají být znát předvánoční nákupní agónie? Asi jo viď, chjo, to já nemusím... 😠 A ty jdeš na to Veveří na ultrazvuk že? Tak mi pak písneš,u koho jsi byla a jak jsi byla spokojená, protože já po té minulé zkušenosti už si raději vyberu doktorku podle tvé rady 🙂

cincolina
16. lis 2009

Holky ahoj,
Luci, to je paráda, že už máte nakoupeno. My už máme myslím aspoň všechno vymyšleno, nákupy už pak budou hračka 🙂
Yw, už ti zase naskočil další týden, tak snad ti to bude utíkat, aspoň, že někdo příjde na návštěvu... s tou výzdobou ti to úplně závidím, já pořád nějak tu vánoční výzdobu doma nezvládám, ale až bude mimčo, tak bude i motivace.
Zabi, co manžel, už jsi za ním byla na návštěvu?
Já mám tento týden parádně nabitý a příští už jdu do poradny, tak zkusím dr. překecat, aby mi udělal ultrazvuk. Kamarádka v 17tt už hlásila, že cítí pohyby, ale ona už čeká druhé, takže já to asi tak brzy nepoznám, že?

lucka.adis
16. lis 2009

Ahoj holky,

než se sem člověk dostane to fakt trvá a to ještě nemám všechno poschovávané před naším synátorem 😀
Ke všemu mě čeká praní a uklízení.. mno jo no, někdo to dělat musí.

Ywush: no to mám, co víc si můžu přát, když jsem těhu 😀 😀 ale jsem fakt ráda, že to už máme za sebou, fakt nám teď zbývá dokoupit něco pro naše a pro tchána. Pro manžu to omrknu ve Středu jak budu v Brně před tím srazem.
Super, že se držíš a Teovi se tak moc ven nechtělo. Prosinec tady je za chvílu a potom to už budeš mít za sebou 😵

Žabi: Jj, v těch obchoďnácích to bylo něco šíleného. Hlavně v Ikei, tam by se ti lidi fakt nejlíp ušlapali 😝 Sconto, Asko, Siko, Hornbach a Bauhaus byl už v pohodě, je tam víc prostoru, takže se tam ti lidi rozprostřeli a nemuseli chodit za sebou jako čuníci na porážku (komentuju svého muže).
Také to předvánoční nakupování nesnášíme a proto jsem ráda, že to máme za sebou.
Jinak na ten UTZ nejdu na Veveří, ale do Bohunic 😉 ale na Veveří je super dr. Vlašín, tak se potom k němu hned objednej i jestli půjdete na ten 3D UTZ. Je to fakt super chlap 😉

Cin: tak snad seženete to co jste namysleli 🙂

Nevíte jak dopadla Gabča na té kontrole? Nějak se tady potom neukázala 😕

ywushka
16. lis 2009

Jejda manzel byl s tou moji maminou v Brne,on pochodil Ikeu,nakoupil krabice takove ty na ukladani ruznych veci ty papirove a chtela je i jeho segra😀 a ona chtela 4 a ja jsem chtela 2 no a v kazdem baleni jsou vzdycky po dvou ty krabice,pak najednou privezl nejak moc balicku domu a pak mi rika-proc jsi poskladala 4 kdyz pro nas jsem koupil jen dve-trochu jsem nechapala a ten muj maly trubik se nepodival kolik krabic obsahuje to jedno baleni myslel si ze tam jsou vzdycky jen po jedne a tak nakoupil celkem 6 baleni-se ted tema krabicema muzeme i zaskladat😀!!! Ha ha ha😀 No takze nam ted vlastne 4 krabice prebyvaji,no co nadelam,nekomu se treba budou hodit😀!!! No jo chlap sam na nakupech!🙂

ywushka
16. lis 2009

jo malicky se zatim drzi-to bude asi i tim,ze ja nic nedelam a jen lezim😀!!! Ja jsem mu rikala,ze musi jeste vydrzet alespon do prosince a pak uz teda muze jit ven kdyz bude chtit,ze se na nej zlobit nebudeme😀!!! Dneska se mu nechce ani nijak hybat!! Ma asi relaxacni den!!!

irminka
16. lis 2009

ahojte babky,
tam my jsme dnes byli na posledním velkém ultrazvuku tj. v 30 tt. Chlapečci jsou zdraví a šikovní, jeden váží cca 1760 a druhý 1550 gramů. pan doktoř říkal, že mají váhu, jak kdybych měla v břichu jen jedno a že ted začnou teprve přibírat......Jednoho mám hlavičkou dolů, druhý má prdelku dole, ale hlavičku v prostřed břicha a nožky měl na krku toho prvního, takže zmatek 😉 , ale jinak je vše ok, tož tak.......

Potom jsme šli s manžou na obídek a do obchodáku, utratili 3 tíce za plenky a blbostičky pro mimíse a jeli domů...ted odpočíváme.......

miradka
autor
16. lis 2009

Irminko, tak to je skvelá správa. Tak už sa nestarám o hmotnosť mojich bobkov, asi je to normálna váha. Ja ich mám zatiaľ oboch hlavičkou dole, tak je celkom možné, že budem rodiť prirodzene, nepýtala si sa na porod?
Aké plenky si nakoniec vybrala? Hodíš foto? 😉
My sme boli dnes pre autosedačky a kojící polštář mám už tiež a ešte sme vzali od tej pani ohrievačku lahví, večer hodím fotky 🙂 Až dorazí výplata, tj. prvý týždeň v prosinci, tak zajdeme nakúpiť všetky ostatné veci čo budeme potrebovať. Len dúfam, že nás zase nevyžmýka naše blbé auto...nejako nám blbne kolo, manžel hovorí, že to bude asi ložisko, což je asi 5000 zase vťahu, by som do neho kopla. TO už je 3 oprava od leta a to sme autu dali ultimátum a teraz to vypadá tak, že ho asi predáme, ale na nové nemáme ani náhodou 🙄 hlavne že máme autosedačky 😅 Takže tak...
Inak som objednaná na diabetoogiu až na budúci utorok. Takže zatiaľ mám dietku podľa seba...snáď to nejako vydržím tie 3 mesiace. 😔

lucka.adis
16. lis 2009

Ahoj holky,

tak jsem tu zase jenom na skok.. je toho prostě moc a mě už z toho šibe 😀 😀

Mir, tak to dej potom do Albíčka, ať se můžeme kouknout.
Jinak teď teda žádnou dietu nemáš nebo máš 😕 začínám se v tom nějak ztrácet. Pokud žádnou teď nemáš, tak proč si nemůžeš dát nějakou tu buchtu atd.?

Irmi, ty jsi tady dlouho nebyla... nebo jsem tě nezaregistrovala. Gratulace ke kontrole a k super váze mrňousků.
Co ti na tom UTZ ve 30tt vlastně dělali?
Já na něho jdu 9.12.

Teď ve Středu jdu na kontrolu ke své dr. do těhu poradny, tak jsem zvědavá, jestli je všechno v pořádku.
Jinak to naše dítě je nějak moc aktivní, páč se mi v tom bříšku hýbe celej den 😅 ..akorát jenom když chodím tak ne, to ji asi ukolíbám a chrupčí 😉
Ke všemu mám stříhání u kadeřnice a potom s holkama odpoledne ten srazík. Škoda, že tam některé z vás nebudou.. já tam budu muset vzít svého synátora, aspoň na chvilku než si pro něj dojede manža, protože ho nikam nemůžu prodat 😠 😀 😀

zabicka007
16. lis 2009

Ywuš, tak tos napsala krásně s tím relaxačním dnem, to mě pobavilo 🙂
Luci, díky za tip, o dr Vlašínovi jsem už slyšela, že je to kapacita, takže se tam hned objednám. Ale mám v tom nějaký zmatek - ten utz v 30. tt je povinný? A co mám říct? Že chci jít na utz ve 30. tt nebo na 3D utz nebo co vlastně? A platí se za to něco? 😅
Cin, za drahouškem jsem nebyla, nechce, abych tam jezdila, asi má svoje důvody...ale ve středu nebo ve čtvrtek by ho měli pustit, doufám teda, že raději ve středu, protože jestli to bude ve čtvrtek tak těžko budu moct jít na sraz 🙄

lucka.adis
16. lis 2009

Žabi, kdyby ti to nevyšlo, tak by jsme to mohli přehodit na další týden, ale to by se muselo napsat i holkám, aby o tom věděli. Já tam budu mít ve Středu na chvilku synátora 😀
A ten UTZ ve 3Ott je povinný a nevím, jestli ti to udělají i tam, ale já jdu do těch Bohunic.. takže bude lepší tam zavolat a uvidíš 😉 jinak ten 3D UTZ se musí zaplatit a na tom Veveří se platí myslím 1200,-kč (máš v tom zahrnuté video, fotečky miminka, pořdně ti ho prohlídnou, odhadnou váhu atd.).

miradka
autor
16. lis 2009

Luci, dr mi povedal len to, že mám obmedziť sladké, což neviem čo presne znamená - či len sladkosti, alebo či si mám vážiť rohlíky, rajčata, ananás, jesť len bílý jogurt a tak...takže som to vzala tak, že sa snažím dodržovať 3hodinový odstup v jedle a občas si čosi zvážim. Dnes som sa mkrla na čokoládu a tam boli tiež uvedené sacharidy, tak som si spočítala, že nič by sa nemalo stať, keď si dám dve kocičky z čokolády. Je to akože dietka, ale vobec neviem či to robím dobre a či si občas možem vyhodiť z kopýtka.. 😖

Teda, ty si už objednaná na veľký utz, ja by som už tiež chcela byť...No tí moji bobci sú dnes tiež poriadne aktívní, skoro celý deň kopú 🙂

Na ten sraz vezmite foťák a urobte mi nejakú spoločnú fotečku, nech vidím vaše krásne bruška 😉

lucka.adis
16. lis 2009

Mir, určitě vemu foťák a budu fotit jako o život i momentky, aby bylo všechny krásně vidět 😉
Na velký UTZ mě v Bohunicích objednali už když jsem tam byla na posledním kontrolním, takže to vím už nějaký ten týden dopředu a jsem ráda, že jdu tam, protože mi tam brali tu plodovku atd.takže nemusím zbytečně lítat po dalších doktorech. Bylo by fajn, kdybych tam mohla i rodit, ale znáš ty jejich STOP STAVY, kdy nepřijímají těhulky které už rodí a posílají je jinam.
Noo, snad to nezažijeme 😅

Psala jsi na tu jinou diskuzi, jak jsem ti sem dávala odkazy? Tam by ti holky mohli aspoň trochu poradit...

irminka
16. lis 2009

holky, na dnešním UTZ mně pan dr. kontroloval srdíčka, obvod hlavičky, ledviny, žaludek, stehení kost- podle toho odhadoval i váhu a říkal mně, jestli náhodou nečtu moc na internetu, že ted je to nová moda říkat maminkám, kolik mimino váží, toto se nikdy neříkávalo, protože cca od 30 tt začne teprve mimi nabírat na váze, takže i když je ted malinké, tak do porodu to může být uplně jinak.....Ale potěšíl mě, že kluci jsou větší, že nejsou nějací trpaslíci..takže i kdybych musela třeba rodit i ted, tak s touto váhou by už by nemuselo být tolik komplikací. Kluky mám každého jinak, takže ted to vypadá na císaře, lae dr. říkal, že se mohou ještě otočit, ale u dvojčátek už tam není moc místa...tak se necháme překvapit....

Do poradny jdu ve čtvrtek, už se těším..doufám, že se neotvírám........

Dnes jsem si jela na kole na poštu pro nemocenskou a funěla jsem jak lokomotiva, že když jsem přijela, musela jsem si na chvilku lehnout.....už nestíhám s dechem...hned jsem dostala sprda od manži, nebot jsem jela potajmu 😎

ywushka
16. lis 2009

Irm: teda ty jsi🙂 jsi troufas na tom kole!! S oteviranim nestras holka,musime to jeste vydrzet!!! I kdyz u dvojcatek je ta pravdepodobnost snad i veci nez u me,ktera nedela temer nic😀

Miradka: si myslim ze co se tyce te diety zase bych to nijak asi moc neprozivala,urcite je lepsi se nejak trochu omezit v necem,ale zase bych byla v klidu s tim kdyby sis dala i cely pasecek cokolady tak ti to urcite nic neudela,to je asi jen takove preventivni opatreni kdyz najdou nejaky zvyseny cukr!!

Jinak mamina dneska z tech nakupu privezla i malemu z HMka takove paradnicke kalhoty a mikcu🙂,uz jsem to odfotila,tak snad se mi to prenese do tohoto pocitace,kdyz nevim jestli mam tady nainstalovany program k fotaku!!

Zabi,tak hlavne ze jsem te pobavila🙂,ja mu vzdycky rikam ze je to cely manzel,protoze tomu kdyz se nechce tak by s nim nepohlo ani stado koni😀

ywushka
16. lis 2009

vyfotila jsem bruch,ale nezda se mi ze by nejak rostl!!🙂

Ja uz zase frcim na sedacku tak se mejte krasne!!! Budu zase cela netrpeliva u superstar!! Paaa a dobrou noc

miradka
autor
16. lis 2009

Luci, to máš super, mňa aj minule objednával moj dr., takže to nechám na neho. S tými stop stavy to je blbé...

Práve na tých diskusiách som čosi pochopila, tak sa snažím podľa toho držať, díky 😉

miradka
autor
16. lis 2009

Irmi, ty si fakt borec, ja mám docela obavy...však u dojčatek ž sú 3 holky v nemocnici..dúfam, že tieto kritické týždne prežijeme v kľude doma s našimi drahými polovičkami 🙂

irminka
16. lis 2009

Miradko: jaký borec? Spíš asi volek 😉 Taková jsem jááááá

Ywus: bříško máš moc hezké, ale máš asi pravdu, moc neporostlo, ale to nevadí, nemusíš být jak tank 🙂

Dobrou noc všem

lucka.adis
16. lis 2009

Mir, nemáš zač 😉 jsem ráda, že ti to aspoň trochu pomáhá.
A s tím Stop stavem si člověk prostě nevybere, jenom prostě doufám, že se nám to vyhne.

Ywush? bříško pěkné, ale moc nevyrostlo... hlavní věc je to, že se má Teo v bříšku moc dobře 😵 😵 nemusíš opravdu vypadat jako mašina 😅

ywushka
17. lis 2009

Ahojky holky🙂 preju vam prijemny den!!

To mate pravdu ze nijak nepoporostlo to brisko,ale ja uz jsem ani za mesic nepribrala to co jsem vzdycky pribirala!!🙂 Jejda to by me fakticky zajimalo co dneska zase budu cely den delat!!! Manzel neco kuti s mym tatkou pred domem a ja jsem zase sama....ach joooo,ale vzdycky kdyz se tak straaaasne nudim,tak si rikam,ze je lepsi byt doma nez nekde v nemocnici....

lucka.adis
17. lis 2009

Ahoj holky,

tak to počasí je fakt hnus 😝 mlha a deštivo... no fůůůj a to je svátek.
Dneska jedeme do Brna na návštěvu k příbuzným, tak jsem ráda, že nám ten den aspoň trochu uteče a potom budeme montovat ty nakoupené věci 🙂

Zítra jdu na kontrolu k dr.tak jsem zvědavá co mi řekne, už se tam moc těším!!!!
Potom si zajedu do Bohunic do Tesca a nakoupím něco dobrého klukům na Mikuláše, manža půjde dát krevní destičky, tak se tam aspoň porozhlídnu a nebudu ho mít za prdelou 😀 😀

Ywush, to ti teda neporadím co máš dělat.. ale je to lepší než ležet v nemocnici.

gabina79
17. lis 2009

Ahojte holky 🙂 ...jsem tu jen na skok, nějak nestíhám, mám to rozlítané, navíc tady jsou od včerejška ti malíři, takže děs 😖
Irmi, super, že bobci tak krásně rostou...a třeba se nakonec ještě obrátí, aby byly oba hlavičkama dolů 😉
Ywuš, krásné bříško 🙂...tak hlavně ať Teo ještě chvíli vydrží 😉
Žabi, já myslím, že n aten utz ve 30tt musíš mít žádanku od tvého Dr (na to Veveří), jinak se ho tam budeš muset zaplatit - raději se na to zeptej. A já byla poprvé u takové mladé Dr - jmenovala se Pavková a ta byla supr - kdyby náhodou neměl Vlašín volný termín 😉
Jinak já jsem dopadla tak nějak nijak v té poradně....jak už jsem říkala, můj Dr tam nebyl, takže jsem čekala, až bude mít čas službu konající, ten doběhl z porodního sálu a pak zase hned běžel zpátky, takže mě jenom prohmatal a nic, sestra mi zkontrolovala moč, tlak, ještě mi vzali krev, protože jsem Rh negativní, tak aby to raději zkontrolovali a další poradna za tři týdny - a to je blbé, že tam ten můlj Dr ještě nebude, takže to proběhne asi stejným stylem 😢 ....jinak se mu zdálo vše OK, cervix score 0, břicho se mi prý ještě vytáhne nahoru. Ptala jsem se ještě na pohyby, protože se Oník někdy ozve jen dvakrát za den a jindy zase každou hodinu...tak říkal, že každé miminko má jiný rytmus, že nezáleží, jak časté jsou pohyby, ale měly by být pravidelné...což teda nevím 😒 ...no každopádně říkal, že kdyby se mi vyloženě něco nezdálo, tak mám dojet na nemocnici, že se zkontroluje..no ale to beru jenom jako nejzažší možnost..
No jinak já taky nakupovala, už mi došel zbytek oblečeníčka (takže už mi chybí jen nějaká mikinka a overálky na spaní), mám už i ten kojící polštář a nějaké plenky, tento týden by mi měl dojít ještě zbytek...no a máme postýlku a knihovnu do ložnice / pokojíčku....jak budu mít čas, tak to odfotím a hodím do albíčka 😉

irminka
17. lis 2009

dobré ránko,
tak u nás už vykukuje sluníčko a je krásně teploučko, takže snad bude krásný den.......

Dnes v noci jsem nemohla vůbc spát, jsem myslela, že mně záda odpadnou od zbytku těla 😝 , taková bolest to byla...tož nevím, co to mělo znamenat, ted už je to v normě, tak doufám, že se to už nebude opakovat.

My ještě nemáme ty postýlky 😠 Jsme hrozní, chtěli jsme jet do toho PL, ale já mám takový pocit, že bych to už asi nezvládla trajdat celý po obchodech, je to dost daleko, takže je bud koupíme v hr 😒 dišti nebo na Mikuláše má Ríšánek nějaký fotb. turnaj v Brně, tak se stavíme v Ikei a koupíme je tam...Luci: vidělaq jsi tam nějaké? Vlastně, já se podívám na net 😉 ......
Jednu postýlku mám krásnou od kámošky a tu si dám do kuchyně at chlapečci nejsou sami, když budu vařit 😅

gabi: jsem zvědavá, jeslti se ještě nějak přetočí , ale já bych snad chtěla rodit císařem at nejsou nějaké komplikace s zamotáním nebo tak..přece ti dva jsou tam jaksi taksi mezi sebou, nohy si mají za krkem a já nevím jak ještě...no uvidíme 🙂

lucka.adis
17. lis 2009

Irmi, v Ikei je postýlek plno, ale určitě by jste si je měli omrknout a ošahat...páč to byli chvílama pěkné kýče 😝 za spoustu peněz-hlavně ty jejich rošty.
Jinak my také ještě nemáme doma postýlku, ale budeme to teď už řešit, vybraná je a manžovi teď došla výplata, takže se zaplatí a doveze domů... skládat ji budeme v Lednu tak ten měsíc před porodem, dřív ne 🙂 aby byla nachystaná a nemusela jsem na to myslet. Radši to budu mít pěkně doma nachystané, než být potom nervózní, že mě to může každým dnem přepadnout.

A o tom trajdání po obchodech máš pravdu, já myslela že mě ty nohy upadnou a ke všemu je mám trochu nateklé a nevlezu se ani do sport.balerínek, páč mi kozajdy dělají problém ohledně zapnutí (člověk se musí ohýbat 😝 ).

lucka.adis
17. lis 2009

Jinak v kuchyni-obýváku (máme to propojené) budu mít košík co mám v Albu, už jsme ho byli omrknout a když jsem to viděla, tak jsem řekla, že by se tam vlezi normálně i dvojčátka jak je prostorný 😀 😀

irminka
17. lis 2009

tak říkáš, že v Ikeii nejsou moc kvalitní? No, uvidíme, pozkoušíme...manža měl zase úžasnýýý nááápad, že by je i vytvořil z masivu...to jsem rezolutně zamítla, i když je manža moc šikovný, tak postýlku chci kupovanou 😉

lucka.adis
17. lis 2009

Irmi, hodně nás dostali ty jejich rošty... to bych fakt měla strach, že až malá bude stát v postýlce a poskakovat, tak že nějakou tu tyčku zlomí. Ke všemu to stojí docela dost peněz a stačí s tím trochu zacloumat a houpe se to jak houpačka.... no nevím.
Jestli můžu poradit, tak se zkuste v Brně mrknout do toho obchůdku CHICCO, je to kousek od té Ikei-vedlejší obchod a tam mají plno věcí od kočárků až po postýlky. Od tama si bereme tu naši 😉

ywushka
17. lis 2009

Irm: sice nevim jake jsou kvality v Ikeii,ale co jsem se tak kdysi divala byly moc pekne a nebyly vubec drahe!!🙂