Těhulky z CAR Obilní Trh, Brno

miradka
15. říj 2009

Holky tehulky, poďte sem 🙂

gabina79
21. led 2010

Ahojte holky, tak vám jdu jen dát vědět, jak jsem dopadla...takže na utz OK, malý má asi 2400g, takže co se týče velikosti tak OK...akorát je pořád stejně hlavičkou navrch....no Dr říkal, že je malá pravděpodobnost, že se ještě otočí, ale že se prý nemám bát, že 3-5% porodů proběhne koncem pánevním a že záleží na tom, jak bude velký těsně před porodem - pokud by byl menší, tak se bude dát odrodit normálně...no tak uvidíme ☹
No jinak CS mám 3, otevřená na jeden prst...Dr říkal, že na porod to sice ještě není, ale hlavně mám vydržet ještě aspoň týden a pak už je to jedno...no ale doufám, že to vydržím dýl 😀
Akorát mě dnes trochu zarazilo, že ze mě jednorázově odešlo větší množství růžovo hnědého hlenu (jak na potvoru, až jsem byla doma z poradny), tak nevím, jestli to už byla hlenová zátka nebo ne (nebo to možná mělo souvislost s tím, jak se ve mně vrtal)....musím se podívat, jestli je to možné měsíc před porodem...ale zase si říkám, že pokud jsem trochu otevřená, tak je možné, že už odešla..nebo ne? 😕 ...Jinak nemám žádné problémy až na to občasné tvrdnutí.. a navíc si říkám, že mě dnes prohlídl, tak snad to neznamená nic hrozného...
Holky, co jste už porodily, kdy vám odešla hlenová zátka?????

pilotkaanetka
22. led 2010

gabina79 ahoj ta hlenová zátka to může být a může to být tím že se v tobě vrtal 🙂 mě začala zátka ocházet ve 35 tt a rodila jsem až ve 38 a to ještě mi ten porod vyvolávali kvůli cikrovce tkže kdyby mi ho nevyvolali kdoví kdy by se malá narodila,doktorka mi říkala že hlenová zátka může odcházet týden před porodem nebo taky měsíc 😉

gabina79
22. led 2010

Dobré ráno 🙂 ...pro mě teda zrovna moc ne, vůbec jsem se nevyspala - z nervů...díky Anet, něco podobného jsem našla i na netu, ale mám fakt strach, aby se to nerozběhlo už teď...no tak jsem raději volala Dr a ten říkal, že se mám raději dojít ukázat na nemocnici (akorát, že dnes není v práci)...takže mi držte pěsti, ať se vrátím domů 😢

lucka.adis
22. led 2010

Ahoj holky, po dlouhé době vás všechny moc a moc zdravím!!!!

Gabčo, postýlku ještě poskládanou nemáme..buď to bude tento víken nebo až ten příští, uvidíme jak dopadnu teď v Pondělí na kontrole, jinak 2.Února už jdu do porodnice na kontrolu, takže jsem na to také moc zvědavá, už jenom skrz ten nápor těhulí jak v Bohunicích tak i na Obi. Určitě jste to ve zprávách slyšeli a kdyby ne, tak bych vám sem hodila odkaz.
Jinak to mohla být hlenová zátka a nebo to také mohlo být tím jak se v tobě ten dr.vrtal-přesně tak jak ti to psala i Anet 😉 mě se to také párkrát stalo.
...ale je fakt, že teď mi je to už docela dost nepříjemné 😅

Kočky, chtěla jsem se zeptat, od kdy jste vozili sebou tašku v autě?

Irmi, kluci jsou nááádherní. Fakt se povedli a klobouk dolů, že to tak pěkně zvládáš..já bych byla asi v háji s dvojčátky.

Ywushko, uvidíš, jak mu pomůžou ty kapky..říká se, že kluci na ty prdíky trpí mnohem víc než holčičky, ale znáš to-jedna bába povídala. Až to všechno vychytáš, tak to bude zase dobrý, neboj 😉 ale jinak je Teo moc hodný, ne?

Včera jsem myslela na Miradku, měla narozeniny... chůdě, snad to bude mít co nejdřív za sebou a nenechají ji moc trápit.

Tak jo, jdu se nasnídat a pustit synátorovi pohádku, mám ho od včerejška doma, páč začal teplotovat, ale už je v pohodě, takže to byla asi nějaká ta dvoudenní viróza či co 🙂

gabina79
22. led 2010

Uf, tak jsem doma 🙂 ...natočili mi i ozvičky (premiéra 😀 ), poseděla jsem si před porodním sálem, kde zrovna hekaly dvě nastávající maminy a Dr mě vyšetřila - naštěstí nález stejný jako včera, takže se víc neotvírám...říkala, že to je zřejmě po tom vyšetření (i teď pořád trochu špiním), že si nemyslí, že to byla hlenová zátka, že to bych musela být otevřená víc, tak se mi ulevilo...takže sice planý poplach, ale zase jsem ráda, že jsem tam šla, jinak bych se pořád užírala, že jsem něco zanedbala 😉
Ale musím říct, že jsem se úplně orosila při představě, že si mě nechají v nemocnici a za chvíli porodím - napadlo mě ještě tolik věcí, které musím vyřídit, co jsem pořád odkládala....ach jo.
Luci, taky musím říct, že je mi to vyšetření čím dál tím víc nepříjemné, snad už takové šoky nezažiju....já už jdu v pátek 29.1. do poradny do ambulance porodního sálu, akorát s tím rozdílem, že si mě tam vždycky odchytne ten můj Dr....dneska jsem si to prubla i stěma ozvičkama, tak vím, co mě čeká 😉
Zatím se mějte 🙂

snahapada
22. led 2010

ahoj holky jenom vam pisujak NATALIE pribrala kdyz nas poustely z por. dom tak mnela 7.1.2010 ... 2038gr. a dnes jsme ji vazi. tak ma 3334 gr to je nenazranec co a to jenom kojim a vcera jsem byla za NIKOLKOU tak ta taky pribrala ma uz 2040 gr az bude mit 3000gr tak mi ji daji domu 🙂 🙂 a co MIR uz to ma za sebou nebo jeste ne dejte vedet zdravim vsechny moc

emers
22. led 2010

čau holky, zdravím,
vím, že jste úplně někde jinde už 😀 ale kdybyste se chtěly mrknout na našeho pidižvýka ještě z UTZ 12. týdne jak jsme byli na NT, tak je v albíčku (konečně jsem se dokopala dát tam obrázek)
přeju pěkný víkend!!! 🙂

ywushka
22. led 2010

maly Teo je hodny,kdyz hoi zrovna nic neboli....Minulou noc spal hezky,jsem zvadava jaka bude ta dnesni,si ted vyspava frajer,sice cele dopoledne zase proknucel a prokroutil chudacek,ale i tak....Dneska jsme museli i na prochazku v tom mrazu,uz mi tady z toho hrabe,jsem tu sama,sem tam sem zaskoci mamka,manzel ma nejake problemy na cestach,tak se nam vrati nejdriv v nedeli,tak teda doufam ze to bude alespon v tu nedeli,protoze uz je nam smutno! Ja jsem si pri te prilezitosti,ze maly spi pripravila uz i veci na koupani a premyslim ze se pujdu vysprchovat i ja,protoze se pak muze stat,ze se k tomu ani dneska nedostanu kdyz bude nejak plakat. Sice jsem vzdycky rikala,ze si ho davat do postele nebudu,ale kdyz uz je opravdu nouze v noci a porad place,tak je to jedina moznost jak usne.

snaha: ty malou kojis nebo neee?? Pokud kojis,tak by mela byt pokakana i nekolikrat za den,ale pokud mas umelou vyzivu,tak to muze byt ten problem!!

gabi: ja mam nakoupene na prdiky uplne vsechno od sab simplex,kremicku na pupik (Flatulin a Pupik), probioticke kapky a i nahrivaci polstarek a rektalni rourku)🙂 jsem vybavena,ale kdyz se to rozjede,tak nevim co bych mu udelala prvni,aby mu to pomohlo co nejdrive! probioticke kapky davame teprve dva dny,tak uvidime jak dlouho to bude trvat nez zacnou zabirat!!

Jinak vam preju prijemny vecer,ja asi letim rychle do te sprchy,at to dnesk vubec stihnu🙂 pa

snahapada
22. led 2010

kojim malou ..ywus

lucka.adis
23. led 2010

Dobré ráno holky, i když hóóóóódně mrazivé..aspoň u nás je teda -12 😝

My měli noc, jsem zase chytla bolesti jak svi***, ale tentokrát jsem u toho brečela jak malá holka. Musela jsem volat i manžovi, aby dojel, páč jsem nevěděla, co se s toho může vyklubat a byla jsem přece jenom doma sama s Adisem. Byli jsme s manžou vzhůru do půl třetí, než mi potom opět pomohla sprcha, kterou jsem měla za tu dobu celkem třikrát. Nejspíš jsem to včera rapidně přehnala, přece jenom ten úklid, potom vaření a pečení + vytírání 😒

Dneska by jsme měli jet za příbuznými do Brna, tak se těším, že je aspoň uvidím.
Mějte se pěkně a doufám, že jste měli klidnou noc.

zabicka007
23. led 2010

Luci, teda, to tě úplně lituju s těma bolestma, to musí být hrozný, i ty nervy co z toho bude...tak snad porod proběhne hladce, moc ti to přeju, vlastně všem...
Snaho, fotečky moc krásný, jsou to zlatíčka ty mimiška
Emers,moc pěkné foto 😉
Já byla na utz ve čtvrtek, takže na 95% čekáme holčičku, váží cca 1950 g, všechno vypadá, že je naprosto v pořádku, tak jsem moc ráda, bohužel ve stejný den mě čekal i pohřeb tatínka-umřel v neděli v 56 letech na rakovinu... 😢 Asi nikomu z Vás nemusím popisovat jak mi je,jen Vám řeknu,važte si svých blízkých dokud je máte, protože nikdy nevíte, co se může stát...
Ale nechci tady smutnit,ani jsem Vám to nechtěla psát,ale jste mi všechny tak nějak už moc blízké takže jsem to nakonec nevydržela...díky za to, že jste tady 🙂

irminka
23. led 2010

ahojte,
hodila jsem fotečky , kukněte na Brundu, jizvička nejde skoro už poznat, krásně se to hojí

irminka
23. led 2010

zabicko: tak to je mně moc líto.....upřímnou soustrast......
a zároven gratuluji k holčičce

ywushka
23. led 2010

zabi: tak to je nam lito!! Tak se drz a hlavne se snaz byt co nejvic v klidu uz jen kvuli te malicke!!!

lucka: jaj tak to s tema bolestma znam a je to pekny hnus!! Jsme silne holky,vydrzime vsechno

Manzel se me vrati nejdriv az zitra. Maly ma porad ty silene prdiky!! Zase jsem od osmi rano mela na ru´kach az do pul 11....ted spinka,uvidime jak dlouho! Vecer ho to chytlo po koupani a tak jsme s tim bojovali ze jsme oba usnuli unavou a ja jsem pak v noci ani nevedela co delam.....jsem se vzbudila ze ho nakrmim az jsem si ho dala k prsu,tak jsem si v polospanku uvedomila,ze jsem ho neprebalila,tak jsem ho chudaka otrhovala od jidla a to se pekne rozplakal,chudacek muj maly a pak jsem v noci ani nevedela,jestli jsem ho kojila a nebo ne....!!!🙂 No jo,i toto musime vydrzet! On je jinak hodny chlapecek,kdyz zrovna nema zadne bolistky,je me ho uplne lito kdyz ho to chytne!!

gabina79
23. led 2010

Ahojte holky 🙂
Irmi, kluci jsou tak úžasní 🙂
Ywuš, ta rektální rourka je asi na jednorázové použití, že? Maže se to něčím než to zavedeš? 😅 ...já jsem zatím koupila ten Flatulin, tak pak uvidím...to ti nezávidím, že jsi sama doma, můj manža teď jezdí k máti pomáhat jí se stěhováním, tak jsem taky věčně sama a pomalu mi z toho hrabe 🙄 .....no a do takového mrazu by se mi teda moc nechtělo...někde jsem četla, že by se s malýma miminkama nemělo chodit ven pokud je tuším míň než -5, tak pozor, ať se Teo k těm prdíkům ještě nenachladí....
Luci, jsem zvědavá, jak dopadneš v pondělí v poradně, jestli už se u tebe neblíží porod....měla by ses víc šetřit, aby to malá u tebe ještě chvíli vydržela 😉..já musím uklízet po chvilkách - jinak mi začne šíleně tvrdnout břicho, takže to nepřeháním, sednu si a natáhnu si nohy ...užij si návštěvu 🙂 ...my jedeme zítra do Zlína na osmdesátiny, tak se taky docela těším, že vylezu mezi lidi 😉
Emers, super fotečka 🙂
Žabi, konečně další holčička - moc gratuluji 🙂 ....je mi líto, že jsi přišla o tatínka, tak hodně síly...
Snaho, to je skvělé, že malá tak krásně přibírá 🙂 A Nikolka už má po operaci nebo na ni půjde až později? Určo ji už brzy budeš mít doma 😉

lucka.adis
23. led 2010

Irmi, chlapečci jsou .... prostě k sežrání 😵 😵 fakt, co víc k tomu dodat.

Gabčo, já jsem také zvědavá jak dopadnu, ale je teda fakt, že včera to bylo něco.. nechci ze sebe dělat hysterku, ale opravdu to nebylo příjemné a myslela jsem, že už fakt pojedem. Bolelo to a měla jsem i strach jak to dopadne, tvrdlo mi břicho a malá tam hrozně řádila 😔 jsem s manželem usnula fakt až po půl třetí.
No uvidíme..

Žabi, moc gratuluju k holčičce!!!!!!!! 😵 😵 a je mi to moc líto, že jsi přišla o tatínka 😔 upřímnou soustrast, drž se kočko.

Snaho, malá je teda ale žroutík 😀 😀 a co Nikolka?

Ywush, na ty procházky v tom mrazu opravdu pozor. S miminka by se nemělo chodit ven pokud je tam pod -5.
Jinak držím palce, aby to malého brzo přešlo a bylo líp. Ale na druhou stranu super, že to tak pěkně zvládáš 😉

Copak dělá asi Miradka? V Pondělí jde myslím na to..

snahapada
23. led 2010

holky ale toje jenom natalka nikolku jeste nemam

snahapada
23. led 2010

zabi to je mi moc lito uprimnou soustrast ... NIKOLKA jeste nema po operaci je porad v detske chodim ju krmit a nosimji mlicko na operaci pujde asi v pul roce dam vedet jo a zabi gratuluji k holcice

rioko
24. led 2010

holky prosím vás jak je to na Obi s KET? platí se za to? A jak dlouho trvá případné braní hormonů a tak k transferu? mám nějaké mrazáčky a chtěli bysme zkusit na jaře KET tak ať vím co mě čeká

ywushka
24. led 2010

my nechodime ted ven,ten jeden den jsme jeste mohli to bxlo jen -3 stupne.
manzela mame doma huraaaa

hezky vecer

emers
25. led 2010

ahoj holky,

gabina, žabička - díky 🙂

žabička - upřímnou soustrast... držte se celá rodina...

ywushka
25. led 2010

preju krasne dobre ranko!! Maly zrovna lezi v lehatecku a posloucha si pisnicky co mu tam hraji😀,ja rikam,ze ma diskoteku😀!! Ke konci tydne se to pocasi ma zpravovat,uz se tesim az budeme moc chodit ven,protoze toto je hruza nekolikaty den jsme jen zavreni doma. Maly vcera prospal skoro cely den a vzbudil se az k veceru,jsem rikala,ze dela hodneho chlapecka,kdyz vi ze ma prijet tatka domu😀!!

Jo malem bych zapomela,Miradce to posunuli az na stredu nebo na ctvrtek,chteji miminka drzet co nejdyl. Jsem ji psala smsku a rikala,ze uz je uplne na nervy,ze je sama nekolikaty den na pokoji a ze to cekani je silene,to ji verim!!! Jinak vas vsechny mooooooc pozdravuje

Lucka: Jo s tim koncem tehu to je silene,mam to za sebou a nic ti nezaviiidim!! Taky jsem si zkusila nekolikrat po sobe,ze me tvrdlo a bolelo bricho a pak nekolikrat ti "sileni poslicci". Kdyz si nejsi jista,radeji jed do nemocnice,je to lepsi tam jet nez si byt nejista doma....!! Budeme na tebe myslet a drzet palusky,uz se vam to krati i s gabcou!!! To je parada,tolik miminek🙂

ywushka
25. led 2010

irm: konecne jsem mela cas se podivat na kluky,jsou kraaasni!!!🙂 Uplne milenkati!🙂

rioko
25. led 2010

holky vy jste nikdo nebyl na KET s mrazáčkama?

gabina79
25. led 2010

Ahojte holky 🙂 ...tak já sem letím kvůli Mir a ono se to nakonec odsunulo..bobci teda budou pěkně velký...to je dobré, že to Mir tak zvládá, akorát se nedivím, že je z toho vynervovaná...Mir, tak se drž! 🙂
Jsem zvědavá, jak dopadne dneska Lucka...Ywuš, máš pravdu, už se nám to krátí, začínám být rochu nervózní 😅
Rio, já jsem byla na KETu....co si vzpomínám, tak jsem měla konzultaci ještě před začátkem MS, napsali mi prášky (estrofem) a rozpis na první dny, s estrofemem jsem začala 2DC, dávka se postupně navyšovala, pak jsem 11DC byla na utz (krev nebrali), aby se zkontrolovala výška sliznice (musí být tuším min 7mm), podle toho se rozhodne, jestli se bude pokračovat nebo ne..pak 3 dny před ET jsem nasadila utroš, den před ET se musí zavolat kvůli potvrzení rozmražení a 17DC byl samotný KET....jeli jsme tam naslepo, až tam nám řekli, kolik se jich rozmrazilo a v jakém jsou stavu (nám se z 5 rozmrazili jen 2), pak za 2 dny jsem si píchla decapeptyl a pořád pokračovala dál s estrofemem a utrošem...12. den po KETu jsem šla na krev....jo a ještě nějak 4 dny před ET se taky píchá pregnyl a agolutin...no a zaplatili jsem za to 8.600 (AH 3.500, monitorování a transfer embryí 4.000, transferová souprava 1.100) + léky 😉...kolik máte pražáčků?

gabina79
25. led 2010

😀 ne pražáčků ale mražáčků 😀

gabina79
25. led 2010

Já se dnes chystám k dětské Dr, zeptat se, jestli nám vezme Oníka a jak to po porodu funguje 😉

gabina79
25. led 2010

Jé a včera na té oslavě jsem viděla měsíčního broučka, ten byl tak krásný, pořád spinkal a plakal jen každé dvě hodiny na kojení, pak zase usnul (už je to třetí dítě a porod prý trval se vším všudy asi 3 - 4 hod, měl malou hlavičku, tak nebyl ani nástřih....ach jo, to se někdo má 😢 )....akorát jsem nechápala, jak ho můžou tahat na takové akce (do restaurace), když je ještě tak malinký 😕

ywushka
25. led 2010

gabi: me porod trval se vsim vsudy necelych 6 hodin a jako prvorodicka je to pry parada. Je to hodne individualni. Sestrenka rodila takovym zpusobem,ze nemela zadne bolesti,jen mela pocit na velkou v nemocnici ji praskla voda na monitoru a za 15 minut byl maly venku,pomalu se nestacila ani povyslekat nez ji doprovodili na sal z monitoru 😀 . Jinak co se tyce toho miminka,ja kdyz jsem mela svatbu,tak tam taky mel muj bratranec mesicniho chlapecka. Ja uz se tesim az s malym budu moc nekam jit na navstevu a tak. Jen cekame az bude tepleji a musim si ho zapsat do pasu,aby mohl s nama pres hranice

cincolina
25. led 2010

Holky ahoj,
Zabicko, uprimnou soustrast.
Rio, a jak to mas s kojenim? Mne by zajimalo, jestli kdyz beres ty hormony na sliznici a tak, jestli muzes jeste kojit, nebo jestli by to vsechno slo do mimca s mlikem a tudiz je potreba uz nekojit.
Gabi, jak je?