Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

achalteke
14. únor 2009

Bydlim na vsi v paneláku a kolem samé hory a s kočárkem defacto jen po silnici, no ale zas když budu potřebovat venčit psa je šátek ideální nedovedu si představit jak drkotám po lese s kočíkem. Představuju si že když někam pojedu dám kočár do auta a šátek do batohu a uvidí se podle situace 😉 třeba ho taky nevyužuju, ale jak říkám mám už s tím určité zkušenosti, takže si to dovedu představit 😉

helik3
autor
14. únor 2009

jasný, víš jak to u Vás vypadá a jak kam budete chodit a na venčení pejska je to asi ideální, nemusíš pořád tahat kočár 🙂

Na vsi a panelák?? No nekdecej?? 😀 😀 😀 My u máme tři bytovky - jedna je ok, ale ty druhé dvě jsou plné ať už bílých či černých cikánů - snad se nikoho nedotknu, že je tak pojmenovávám. Ale jen pro zajímavost-nikdo neplatil před x lety vodu, tak dodnes tam neteče voda!!! Už asi 15 let!!! Dobrý ne?? A řekne se 21 století!!

Jakej jste Jájo vybrali kočárek?? My vybrali nakonec mutsy-že do terénu dobrý-nemáme tu chodníky, procházky budou taky v polních, lesních cestách, tak abysme to dítě neuklepali 😀 😀 😀

achalteke
14. únor 2009

no Helčo bydlím v Loučovicích a to je hodně spešl obec - jsou tu 8mi patrový paneláky v lesní stráni a navíc hned za barákem má CHPR Čertovu stěnu, takže fakt divočina....jinak tak 40% jsou zde taky bílý i černí cikáni, ale nejsou s nima celkem žádný problémy 😀 náš panelák je komplet zrekonstruovanej takže pohoda 😀

Kočárky věčný téma- Mutsík je dobrej to ti schvaluju, osobně bych chtěla Teutonku, ale je to prostě šíleně drahej a asi bychom ho fak nevyužili. Teď se mi celkem zamlouvaj Cortiny, ale možná to bude nakonec nějaká levnější trojkombinace (leviroo nebo danny sport) fakt nevim. Kámoška si koupila Atlantica za asi 6 tis. (mě se teda nelíbí) ale ona je s nim ohromně spokojená. No a budu mít ještě starší Inglesinu k našim do prdelákova 😀

helik3
autor
14. únor 2009

hehe, tak koukám že vybrat kočárek taky nebude žádná sranda, co??? No my vycházeli z toho, že opravdu procházky-chodíme s manželem docela často, takže to tu máme prošlé-dříve s pejskem, dnes už to on nezvládne, tak sami-a musíme mít větší kola abysme všude ujeli, ale zas mi přijde žeš to není takováý katastrofa-prostě nejsou chodníky a beton, ale tráva, lesy, louky a když není rozmočeno, tak se to dá 😀 😀 Mutsy má malou korbu, ale my jsme oba pinďové -nepředpokládáme že se nám narodí obr 😀 a na zimu stejně už půjde prcek do kárky, takže to snad bude ok. Na zimu prý má co mimís dělat aby se tam vůbec vešel 😀

Hele do Loučovic manžel jezdí pro dřevo občas, tuším 😉 😉 To je taky někde tam kousek od toho kdex pracovala, ne??

Hele a už vůbec nevím jak jste to doma oznámili, ani nevím jak Dadu to oznámili 😉 Tak až budete mít čas tak mi to písněte, jsem mooc zvědavá-byly slzičky??? A co tatínkové a pak tedy budoucí dědečkové?? atd. atd??

kacena00
14. únor 2009

hurá hurá!!!Hélenka dorazila na kukačku!! hele to sem neslyšela že by v něm dítě mělo bejt max hodinu, tos spletla s klokankou ne? já teda myslím, že ty co šátkujou to nemaj na hodinu max. a navíc u toho šátku není ten problém co popisovala jája s tím jakej tlak je vyvíjenej na páteř tím, že je v tom dítě v naprosto nepřirozený poloze, kdežto u šátku máš novorozeneckou a pak dál vybíráš..tak teda nevim, ale podle mě je to nějaká blbina 🙂 😀
Helí a to ještě teď makáš jo? chuderko...teda ale zase v době fin. krize budeš pekelně bohatá!!! bane, blbej humor, vim, jak to máš, že časově to je ještě horší než kdybys byla v práci, tady nemáš píchačku ve formě odchodu, chjo, snad ten blázinec brzo skončí!!

Jájo prosim tě a co je to to ergo nebo erko?..teda prej nic o tom nevim..a seš naštudovaná dost!

holky já vás obdivuju jak se vyznáte v těch kočárkách, to byla teda věc, která mě nijak zvlášť nebavila 😀

dadunka
14. únor 2009

Ahoj holky 🙂 taky sháním kočárek do terénu, je tady i téma kočárek do terénu a tam několik dobrých tipů. Já nejsem moc typ, že bych chodila s kočárkem do města na kávičky a okukovat krámy, spíš někam se psama do lesa a na louky nebo kde není moc lidí.

kacena00
14. únor 2009

heli teda teďnevim, v kolikátým sem to na tom UZ byla já? a malej měl 1750 g, sem si myslela že sem byla taky v 32 tt, no ale to sem se asi sekla 😀 tývoe já a moje paměť, teď mám brouka v hlavě se jdu kouknout do druhýho baráku 😀 😀 😀

kacena00
14. únor 2009

http://www.penny.cz/download/57/sub1/57_127926_...

hele holky ve vedlejší diskuzi dala jedna kočka odkaz a v penny marketu maj prej dětský lehátko od chicca za 600,- 😨

akorát jak na něj koukám tak je bez takový tý hrazdičky, to je trochu škoda..já furt nevim např. s tím lehátkem, tak kdybys měla něco Helčo vytipovaný..

dadunka
14. únor 2009

Ahoj Barčo!
Helčo, gratuluju ke kontrole! Já ti jí tak zavidím, já jdu až 3.3. a je to poprvé po měsíci, jinak jsem chodila po 14dnech a já už se tý kontroly nemůžu dočkat, jsem nervní, jestli je vše ok. Potřebovala bych domácí neškodný utz. 😀 Vy se máte, že už to poznáte alespoň podle pohybů, na ty já si budu muset ještě alespoň 14 dnů počkat. Jak vůbec přečkáváte ty pauzy mezi kontrolami vy?

achalteke
14. únor 2009

Já myslím že ten Mutsy je dobrá volba, bývá právě hodně chválenej jakou hodně dobrej univerzál, taky jsem o něm přemýšlela. Helčo abste fakt neměli obříka 😀 😀 😀 😀 geny se občas zblázněj 😀

Jo Loučovice je prdel asi 3km pod lipenskou přehradou, je tu mega papírna a pila, 6 paneláků a pár domů a jinak nic, ale úchvatná příroda. No jo holt žijem v rezervaci, taky nám říkají Opičí hory, Teplákov City či Údolí dutých hlav a lidem tady - děti z Kouřové hory (máme tu velkej komín) 😀 😀 😀 😀 😀

U mě to bylo celkem zajímavý: já to prostě v době okolo měsíčků začla cítit že něco je jinak, bolely mě prsa fest a mrcha nikde a břicho mě přitom taky bolelo jak kdybych to měla dostat, No problém byl ten že to všechno se odehrálo mezi svátkama a zde lékárna imrvére zavřená já furt v práci a testy teda v nedohlednu. Nakonec až 29.12 večer mi je dovezla kámoška z města a hned si taky počkala a já hned testila a samo že hned mega kolejnice. Dost to tady se mnou na koníkovi prožívala Jana a já testila vlastně v přímém přenosu a byla to teda sranda.... 😀 Tak volám mužikovi, že teda jako mám // a von no, že tomu uvěří až to bude od mudra....a když jsem pak přišla od mudra tak se rozbrečel radostí jak malej Jarda....no úpnej doják to by 😀 😀 kam se hrabe Steelová 😀 😀 😀 a naši? ti jsou úplně hotovson - jejich první vnouče věčně je mám na skypu co a jak se máme a furt mi máma kupuje vybraný lahůdky, no paráda řekla bych 😀

achalteke
14. únor 2009

ty jo už jsou zprávy, jdu koukat a pak máme s mužikem nějáké večerní plány, take hezký večer Helčo a brzo zas navi 😉

kacena00
14. únor 2009

no Helo nechci teda prudit, ale koukám do průkajdy a sestra psala 32 tt - tzn oni to nepočítaj (což teda nechápu jako kůň, podle mě je koňovo počítání logičtější - prosinec je taky dvanáctej měsíc v roce, ačkoliv jich ještě neuběhlo dvanáct, no ale to sem odbočila 😀 )

takže sestra zapsala na 32 tt - to sem byla 32+0 a malej měl na UZ 1760g 😕

aby vám ta mutsy stačila čéče 😀

ale budiž ti uklidněním, že už v tomhle týdnu to odhadujou docela dost nepřesně -prej

dadunka
14. únor 2009

Teda Jájo, já jsem to s tebou taky prožívala, ještě si to vybavuju 😀
No u nás to bylo velké překvapení, kdo by to čekal hned první pokus po revizi. 🙂 Ovu byla až 22DC a 12DPO jsem poprvé pokusně změřila teplotu, protože jsem ani nešpinila a byla 37,1 což mě dost vykolejilo a protože jsem taky doma neměla test, tak jsem tajně valila v neděli do práce, kde testy máme a tam jsme si cíkla a vylezla slabounká. 😵 Obrečela jsem to a testovala denně, čárka sílila a drahému jsem to oznámila prostřednictvím přání k výročí o dva dny později (přání je v albu). Teda slzu neuronil, ale dělal vítězná gesta alá socha Svobody 😀
Rodně jsme to řekli hned následující víkend, protože jsem okamžitě musela trochu přeměnit svůj pracovní režim, tak aby jim to nebylo divný. No tak se pak všcihni pěkně sťali, aby byl zdravej. Máma se moc těší, pořád o něčem přemýšlí, jaká bude babi atd. U nás taky 1. vnouče, u tchánovců 3.

kacena00
14. únor 2009

dadu no v tu dobu co seš teď ty sem byla trochu nervní, protože mě ani nijak výrazně nerostlo břicho a zrovna mi přestalo bejt blbě, jenže ouha, musela sem do špitálu a tam mi dělali UZ, takže sem toho našeho tvorečka viděla že tam fakt je a strašně vyrost, a hned dva dny po tom sem ho začala cítit, le je fakt že tak dva týdny byly krušný..

jinak už sem to zase tak moc neprožívala od pohybů, protože sem o něm věděla.pak mě zase tak týden před čutkou chytnul strach a od té doby mi ani ty velký intervaly mezi UZ neprudily, protože sem byla odměňovaná naším mrňousem jeho kopanečkama 🙂

já jdu taky za mužikem ať ho trochu užiju, i když on je dost rozlámanej, vyrazil s otěckem na běžky a teď je hotovson 😀

achalteke
14. únor 2009

Dadu jasan ty jsi to se mnou prožívala interně a hlavně už jsi toho se mnou prožívala daleko víc 😉 😵

Dadu krásnej příběh 😵

kacena00
14. únor 2009

chachá, tak to já byla na neschopence, ale řikat sme to vzhledem k tomu, že je to třetí pokus zatim nechtěli, tchán k nám po práci jezdí domu, zatimco já byla v práci dřív a vracela se v době mezi 15-17 hodinou, teď kdykoliv odpo přijel já už byla doma, když přijela o víkendu na kafe tchyně já ležela v posteli a chrápala oči jak králík myxomatozák

a někdy - protože tchán jezdí za klientama po vesnicích sme se potkali autama, když měl jednání blízko nás, stavil se aby se kochal a já si to hasim naproti v 10 dopoledne na nákup 😀

takže detektívka ale stejnak sme to řekli až někdy po tom druhým UZ a to bylo až v 11 tt, a to sem byla na PN asi už přes měsíc 😀

kacena00
14. únor 2009

a manžovi sem to chtěla tajit, abych ho uchránila toho zklamání, který už tu bylo dvakrát, jenže sem to stejnak javascript:addEmoticon('😵','vBody')nevydržela - první den pozitiv. testu sme valily ke kámošce na svatbu, tam já nepila ale nikdo se naštěstí neptal- to byla sobota a v pondělí sem se mu podřekla - přemýšleli sme o mojí budoucnosti, co bych jako chtěla a mohla dělat, v práci mě to prudilo a já mu mezi řečí řekla: no třeba to bude všechno jinak..začal sondovat, co tim myslím, tak sem mu ukázala ty tři sílící testy - oproti tamtěm dvěma zkušenostem bylo jasně patrný že je to tentokrát asi fakt jiný...

jé holky sem si s váma krásně zavzpomínala...

a teď mám mrchovitý bolesti a blížím se k finále...to je tak hezký to těhotenství 😵 😵 😵

dadunka
14. únor 2009

Jájo, je to doják co 😀 ale taky jsem tajně doufala, že uroní slzu, v tom vedete vy! 😎
Barčo, tolik rozumím tomu co píšeš...já už taky chci pohyby!!!! V jakém týdnu dle utz ti začaly?
Já ty dny tlačím očima, zas nechci chodit zbytečně na utz. Čutku mám 12.3. to chytnu nerva většinou ten den co tam jedeme a tentokrát bych chtěla mladýho, starýho už jsem zažila 2x.
Teď už se chodí už jen po měsíci co... 😔

helik3
autor
14. únor 2009

nazdáárek Kačko, makám makám 😉 to víš finanční krize nebfinanční krize, pracovat se musí 😀 😀

Manža je někde na drbu, ale slíbil že do devíti přijde, dáme vanu, masáž a... 😀 😀 😀

Hele říkala mi to ta kámoška co šátkuje, že prcek by v tom šátku neměl být dele-tuším než tu hodinu-protože je v tom jakoby zkroucený, tak kvůli páteři, tak nevím...😨..ale určitě jestli bude kurz tak se ho ráda zůčastním, mně to zajímá, ale právě nevím jestli jo nebo ne 😉

achalteke
14. únor 2009

Dadu holky se nám tu za chvilku rozdvojí a my tu zbydem těhule osamocené 😀 😔

helik3
autor
14. únor 2009

hehe, to Ti povím kačko, já byla 31+2tt a měli jsme 2055g 😀 😀 😀 😀 hehe, to bude prdel, až budu dva měsíce po porodu prodávat kočár 😀 😀 😀 😀

straspytelka
14. únor 2009

Ahoj holky, jdu vás dočíst a pak poklábosím, když tu ještě někdo bude.Já celej den ležim, protože jsem se zase pěkně pobl....několikrát, teda co to je toto?Že by se mi blížil porůdek? 😀

achalteke
14. únor 2009

už fakt jdu manža už tu nervozně přešlapuje a je třeba plnit manželské povinnosti, tak ahoj těhulíny 😀

dadunka
14. únor 2009

Jájo, třeba se sem přikutálí někdo nový 😉 .
Helčo, tobě začaly pohyby kdy, ve kterém týdnu dle utz?
Taky by mě zajímalo, když jsem teď dle utz 15+3dle utz v jaké je poloze, kde má hlavu, dole u močáku, u pupku nebo kde? Nevíte?

helik3
autor
14. únor 2009

no pro naše taky první vnouče, pro tchánovce třetí, ale prvnímu už je 24let a druhému 22 let, takže vlastně taky jako první 😉 😵

Daedu, mně začaly pohyby až v 21tt-až den před tím než jsem šla k Čutkovi-strašná to doba. Břicho skoro nikde, možná málo, pohyby nula, UTZ mi už ca dva měsíce gyndr nedělal, prostě nejhorší období nejistoty. Ale pak když každý den do tebe šťouchne🙂 Je to paráda 😉

Dneska jsem se tak smála až mi tekly slzy, dala jsem manžovi ruku na břicho-samozřejmě prcek přestal cokoli dělat, tak jsem ho vždycky přimáčkla-asi hlavinku a vždycky začal kopat jak se mu to nelíbilo, udělala jsem to asi třikrát a musela jsem jít na záchod, jinak bych se smíchy po 😀 😀 😀

Nazdárek Strašpy, že bys vyhrála rozstřel s Kačkou?? U té se to prý zatím nechystá.... 😉

helik3
autor
14. únor 2009

hehe Dadu tak to mě zajímalo taky, ale poznala jsem to-ještě na půl-až tak před 14 dny a to jsem si nebyla jistá. Ale myslela jsem si to dobře, podle UTZ mi to dr potvrdil. Ale do té doby, je to ještě pinďa a odle mě je u tebe v bříšku co chvilku někde jinde 😉

Nepojedeš kolem Sobíku nebo Táíbora??

helik3
autor
14. únor 2009

hele dostala jsem dneska dokonce růži 🙂 I když Valentýna nedržíme 😉 já mu teda taky koupila čokoládový pralinky a abych mu je nesežrala, tak jsem si vzala milku a celou jsem jí teď u PC zbaštila-dobrá večeře, což??? Jsem nemožná někdy 😀 😀 😀

dadunka
14. únor 2009

Tý jo, pohyby až v 21tt, dva měsíce bez utz, jsi fakt dobrá, to bych nevydržela! 😒
Fakt vám ty kopance závidím.
Helčo, už jsem ti to psala tenkrát, jak ses ptala poprvé, jestli nepojedu okolo 😉 Jako cestu okolo nemám, ale myslím, že si jí tam můžu přímo naplánovat 🙂 Mám dost dovolené, tak bych mohla zajet na kafčo, zavzpomínat na Sobík a poznat tě!

straspytelka
14. únor 2009

Kačko, krásná práce s tím kapsářem 😵 😵 šikulka
Evi, svědí mě tělo, dole naštěstí ne 😉 ale ruce a nohy a dlaně, jééééé 😖 Taky si říkám, že na mě pěkně dlabe, asi si myslela, že si mě ve špitále už nechaj do porodu, tůůůůůůůůdle 😀 monitor má i ona v ordinaci, takže nemusím do nemocnice, ale asi mě tam stejně pošle, aby mě měla z krku, no uvidíme 😕
Achal, se tu tlemim jak vám říkaj 😀 😀 teplákov city je fáááááááákt dost dobrý 😀
Heli, já manželovi taky sežrala tu čokoládu pro něj 😀 možná proto jsem se pobl 😀 mám to za to 😀
Mimochodem manžel chtěl taky mutsáka, ale já to zatrhla, je na mě moc robustní a s mejma 160cm je dost těžkej 😒 Jinak mají krásný barvy teda to se musí nechat 😉

straspytelka
14. únor 2009

Dadunko, jen počkej, taky jsem se těšila na kopanečky, ale ono to ke konci fakt dost bolí 😀