Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

mon73
23. únor 2009
mon73
24. únor 2009

Dobré ránko 🙂
Tak koukám, že pořád spíte 😉

petreva
24. únor 2009

Ahoju holky!!
PEDI aha...to jsem nějak nepochpila...s tím polštářem. Určitě ti bude ten "tvůj" stačit, uzmi ho mužíkovi 😉
HELI, v kočárku máme matraci s povlakem a dá se koupit prostěradýlko do kočárku...to jsi myslela? Mám tedy jen jedno, ale kdyby byla "nehoda" tak tam dám obyč plínu nebo tu tetra osušku, jak píše Monča.
STRASPY!!! Tak co??? Na mobil nepíšeš, tak snad jsi doma...

Holky, ty jo, já tak špatně chodím na wc, je to čím dál horší...břicho tak plný, střeva mrchy bolí už i po ránu a ne a ne si dojít...mrňous už je velkej a nějak se mi to tam nemůže všechno vejít. Pořídila jsem si šťávu z aloe vera, tak ještě vsadím na ni...nemůžu už ani jíst, do sebe něco nasoukám, ale jen z donucení a s pocitem, že mi bude asi zase hůř. Tedy snažím se si to nepřipouštět, ale povětšinou je mi večer ouvej...jéje už abychom byli na světě...už zase fňukám...jejda, raděj jdu. Měte se...

achalteke
24. únor 2009

Dobé ránko....
Mončo děkuji za vysvětlení, no já si ten pytlík objednám určitě ještě jeden teplejší, líbí se mi funkce toho, že se mimčo neodkope i když ty ručky - ty mě nenapadly, no uvidíme.

Evi jen si klidně postěžuj, to je úplně v pořádku. Věřím, že se trápíš, ale kočko už jen pár týdnů a třeba jen dnů 😉

Hm tak já se teď dověděla, že budu muset během 14 dnů do Prahy kvůli tý vedlejšce co dělám, sakra ☹ . V tomhle počasí to je fakt za trest 😒 . No autem nepojedu ani omylem, protože vůbec netušim kde a jak bych parkovala v centru. Takže pojedem s mužikem nostalgicky vlakem a na to se docela těšim (ještě že máme vlaky zadara, protože bych jinak celou cestu zas nadávala na zaplivanej vlak 😕 ) 😀

helik3
autor
24. únor 2009

nazdááárek🙂

Tak jsem měla půlhodinový hovor s Barčou, mají se úžasně, už i kojí, jupíí 😉 malinkej Cyrilek je hodňoučkej 😉

Malej měl omotanou šňůru kolem krku, vodu už zelenou, takže možná proto se i přhlásil o svůj příchod na svět o něco dřív 😉 Holt intuice miminek nezná hranic-jak říká naše pA-jsou to nejlepší seismolografy na světě 😀 😀 😀

Manžel byl u porodu, je trošku střižená, ale snad vše ok a je šťastnááá!!!!!! 😀 😀 😀 😀 prostě paráda 😉

petreva
24. únor 2009

JÁJO, dík....taky mám jeden spací pytel...
HELI, a co bylo příčinou odjezdu do nem?? Měla kontrakce nebo odtekla voda? Nevíš??

helik3
autor
24. únor 2009

Jojo holky, to jsem měla na mysli-co na matraci v hlubokém kočáru-díky za rady, takže tetra osuška a čuuus-líbilo by se mi nějaké to prostěradýlko, ale nikde jsem nic neviděla, ještě se poptám v kamenném obchodě-jinak Mončo díky za odkazy-ale to nechám až tak za půl roku nejdříve 😉 😉 my ani sporťáček ještě nekupovali, dokoupíme až bude aktuální 😉

K těm spacím vakům a pytlíkům, tak já určitě pro úplně mimíska koupím toto http://www.dita-angel.cz/site/katalog/spaci-pyt... - je to malinkej pytlík pro úplně prďolku, prý by si takto malé dítko mělo ještě šmrdlat holé nožičky o sebe a ne je mít pořád v dupačkách (prý tak 14-1měsíc) a líbí se mi to 🙂 Byly jsme s Barčou na prodejní výstavě Dity-ona byla jako moje radící matka spíš a byly tam fakt fajn holky a poradily--já ho nekoupila, protože tam měli už jenom černou barvu a poslední barvu co by přicházela v úvahu si vzala Barča-no přešci jenom měla ten TP řív, tak nebylo co řešit 🙂 Pak pořídím nějaký z těchto http://www.ebutik.cz/index.php?men0=113&list=1&... -kamarádka to má a nemůže si vynachválit .-)

helik3
autor
24. únor 2009

příčinou odjezdu do porodnice byly kontrakce-ale samozřejmě Baruška chyběla na lekci o kontrakcích tak nevěděla a lovila v mailech, že jí to prý někdo posílal z toho jejich kurzu 🙂))

Vodu jí píchali až potom - ptali se jí jestli jí chce píchnout, že to vše urychlí, než kdyby čekali až praskne sama-tak si jí nechala pícnout. No a pak se zastavila asi na 8cm a hodinu a půl nic, tak se domluvili ještě na epiduralu a pak už to šlo samo🙂 I když říkala, že je to takový divný, jak prostě nemáš ten přirozenej pocit na tlačení, že je to divný-kdyby jí to nedoporučili, tak si ho nenechá dát.

Jinak nám PA říkala, že kontrakce po dobu dvou hodin v trvání 30 vteřin po pěti minutách a pak teprve jet do porodnice!! Samozřejmě kdyby se doba mezi pravidelnými kontrakcemi snižovala tak jet hned-abyste nerodily na cestě 🙂))! Jinak tam budete o to dýl. Barče začaly nějaké kontrakce až v jednu a taky jela až ve čtyři.

straspytelka
24. únor 2009

Ahojky, já jsem po dnešní KO dopadla jak u Chlumce...ani mě neprohlídla drgyn, jen tlak a monitor, no a v pátek zase na monitor do nemocnice a tam mi prej tu prohlídku udělaj, když se nerozpadnu, no podle ukázkového monitoru těžko 😒 včera jsem byla navštívit ještě v nemocnici kamarádku, než mě propustili, dnes jde za 5 minut na sál na císaře 😵 leží tam s ní holčina, co včera měla poslíky jako já a představte si, dneska tam přídu a ona u sebe už miminko 🙄 😕 si ze mě to moje dítko dělá srandu 😵 jdu vás dočíst 😵

helik3
autor
24. únor 2009

Moni ptala jsem se na ten cutasept-určitě si ho taky používala na pupíček, ne?? Je to tenhle?? http://www.lekarna.cz/bode-cutasept-f-250ml-975... je za názvem písmenko F, protože ještě existuje jeden a tam je písmenko G-chci to objednat po netu, tak abych nekoupila blbě. Al jestli nevíš nebos ho nepoužívala, to je jedno, skočím do lékárny.

A ještě holky-máte dětšký teploměr klasický nebo digitální?? A je něco na co si dát pozor??

helik3
autor
24. únor 2009

jééé Straspy, to je teda něco, si Tě ten Váš klučík vychutnává až do konce 😀 😀 😀

straspytelka
24. únor 2009

No já měla taky kontrakce od cca 5ti odpoledne a jeli jsme až v 11 večer žejo...stejně si myslím, že mi to prostě tím záhadným čípkem do zadku zastavili 😠
Heli, jo to máš pravdu pískle si nás vychutnává, co bude dělat až vyleze to nechci vidět 😀 😀 A co ty?Cítíš se dobře?

mon73
24. únor 2009

straspy, nebo že by to byla parádivá holčička? A třeba si ještě nestačila dodělat make-up. 😉 To měla moje kámoška, malou přenášela tejden a malá prďolka měla fialový "stíny" na očích.
Heli, na pupíček nám v porodce řekli líh z lékárny. Čistit tak tejden a pak nic ani sme ho nezasypávali, jen ty dva dny v porodnici.. A pupíček má moc pěknej.

helik3
autor
24. únor 2009

ale jo Straspy jde to, díky za optání 😉

Hele alespoň to bude krásně zdravé velké miminko🙂 Já si myslím, že to bude už co nevidět, když Ti odcházzí ta zátka, tak tomu dávám max. týden a ta už Ti odchází asti 4 dny, ne?? Takže já bych byla v pohotovosti 😀 😀 😀 😀

hele třebas prostě měla silný poslíky, což víš??? To se nedá vždycky odhadnout, mám známou, rodila třetí dítě a jela na plano do porodnice taky-ale tam u nich jsou nějaký divní, protože jí ještě jakoby a¨rogantně sprdli, cože tam jako dělá?? A to už máte třetí?? A jedete zbytečně?? hmhmhm ☹ ☹ Hele raději dvakrát dřív než jednou pozdě, to je můj názor!!! 😉

helik3
autor
24. únor 2009

no vidíš Moni a nám bylo doporučeno Cutasept, akoráýt nevím kterej, ale v lékárně mi poradí 😉 ale díkes za snahu 😉

straspytelka
24. únor 2009

No nebudu prozrazovat co čekám 😀 doufám, že už brzo se to dozvíte 😀 ofiko 😀
U nás v porodnici třeba na koupání říkají, že ob den a jen čistou vodu a stejně tak moc nemazat tělo ani pusu, že se tím nějak poškozuje imunita...tak si pak vyberte že jo, co porodnice, mě teda příde, co sestra tak to NÁZOR 😠 jinak líh tady u nás taky prej ne...tak jsem z toho jelen 😲

straspytelka
24. únor 2009

jo to jsemříikala taky rači si tu cestu zopakovat, než přijet pozdě 😒 jj zátka cca 4 den, no a včera a dneska teda dost 😉 velký mímo určitě bude, když mě pouštěli v tom 36tt tak odpovídalo 38tt 😝 takže odhaduju váhu na 3800g a 52cm 😀 Já teda taky rodim podruhý, ale před tím to bylo úplně něco jinýho že jo 😒 takže ne že bych plašila, to ne, ale prostě jsem uznala, že se NĚCO děje a jeli jsme no a dvě hodiny to vypadalo nadějně a pak to začalo ustupovat 😀 no což, tak pojedeme znova no 😀

mon73
24. únor 2009

Přesně tak, co doktor, nebo sestra, to jinej názor. V porodnici sme teda koupali každej den a matlaly Johnsonem. Taky se třetí den osypal (poprvé sme koupali druhej den). A doktorka, co k nim chodim s klukama, tak ta je názoru koupat míň.

mon73
24. únor 2009

Straspy a dělali ti teď UTZ? Mně ho právě v tom 39. týdnu dělal, zjistil že ja Tobís velkej, proto mně poslal do porodky o tejden dřív.

straspytelka
24. únor 2009

No nedělali ten snad až v pátek, ale to že mám velký dítě mi říkali už v tom 34-36tt, že je napřed o týden až dva 😒 i když někam vlezu, tak každej, ježkovi voči to je PUPEK to vám dá zabrat a když to řekne 6 porodních asistentek, tak jsem teda hodně v obavách ☹ ☹ Fakt se teď regulerně porodu bojim, jak jsem se snažila bejt tak nejak nad věcí...tak teď nejsem ani trochu, navíc jsem byla už přítomna třech porodu online, když jsem tam byla na monitorech a vedle 2 metry za zavřenejma dveřma jedna ve sprše a druhá tlačí na koze o další stěnu jinde ☹ MASOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO 😖

helik3
autor
24. únor 2009

no nám PA a říkala koupat obden jenom ve voě s olejíčkem (mám mandlový), jinak ten "špinavý den" jen otřít. A vůbec žádnou chemii, žádné gely atd. Na zadeček a ručky olivové mýdlo 🙂 jinak prý nic. A prý když je problém s pupíčkem, tak klidně nekoupat 7-10 dní než se to zahojí pořdně a jenom otírat 🙂 Tak asi je to rozumný, se to mimčo zase tak neušpiní 😀 😀

Moje kámoška koupe denně což jako každýho věc, ale co nechápu tak denně malýmu myje vlasy šamponem a strašně se diví, že je má pořád mastný, šupinkatou pokožku apod.-to je podle mě zase extrém. Podle mě stačí ze začátku jen omýt tou vodou, nic jiného. Ono někdy méně znamená více, ne?? 😉 😉

straspytelka
24. únor 2009

Heli, souhlasím s tebou, já si teda taky vlasy nemeju denně a to miminko přitom skoro nic nedělá že jo,..

mon73
24. únor 2009

No Straspy Pupek sem měla taky pořádnej. Často se mně lidi ptaly, jestli nečekám dvojčata. 😠 Ale neboj se nic. Taky sem se bála, ale když přijde na věc, tak máš jiný myšlenky, a pak ta úleva a máš mimísko u sebe, to ti všechno vynahradí. 😉
Heli, šamponem sem Tobimu myla hlavu v neděli a to podruhý od narození. Odmašťovala sem mu špinku na hlavičce, tak sem to pak spláchla. Mám mycí gel - Batole Astrid, tam je taky olivovej olej. Pak sem dostala Niveu - mlíko a olej.

helik3
autor
24. únor 2009

no vidíš Moni a to je prckovi dva měsíce, já si taky hlavu myji dvakrát týdně a jenom proto, že jak to člověk barví a kdesi cosi tak se mu to mastí. Ale i jako děti jsme si jí myly jednou týdně. Takže tomu mimču taky nechápu proč m u to meje denně 😖 😖 hlavně je malýmu už přes rok.

Od toho Astridu nebo Nivei si docela chválí, na ten Johson jsem slyšela spíš zápory-ale ono záleží na každym dítku jednotlivě, jakou má prostě pokožku a jak je citlivý 😉 😉

Joo a ještě jak tady psala Míša o tom krému na zapruzeniny, tak nevím nevím, on obsahuje oxid zinečnatý a co já vím, tak zinek nebrat!!!!Chápu když je to v krajní nouzi, tak to asi je něco jiného, ale jako prevenci ať Vás to ani nenapadne 😀 😀 😀 hehe, učená promluvila, co?? 😀 😀 😀

helik3
autor
24. únor 2009

jsem koukla Straspy do albíku, jako bříško máš pořádný,ale že by to byl až zase takovej extrém??? Já teda nevím, já už ho mám taky slušný a Monča ho měla taky hoodně pěkný 😀 😀 Já nevím, mně to přijde takový normální předporodní 😀 😀 😀 A kolik si nabrala Straspy??

achalteke
24. únor 2009

Helčo co ten tvůj pupík???? 😀 😀 😀

mon73
24. únor 2009

Tak sem proštudovala složení krémů, na prdítko co tu mám. Já si koupila dětskou indulonu, a pak sem v balíku z porodnice měla Rybilku, hipp a sebamed. Ještě sem dostala jeden od VZP. A všechny, krom toho seba medu obsahujou zinek. Ten seba med neni přímo na opruzeniny, ale nějakej jemný univerzál, ale píšou tam že ho doporučujou na oblast plen. A Heli, proč se nesmí používat?

helik3
autor
24. únor 2009

hehehe tak to je dobrý 😀 já to najdu v chytrých soupisech jo?? schválně se jdu podívat na opěvovaný bepanthen 🙂 jestli i ten ho tam bude mít, tak já už mlčím 😀 😀 😀

Ale jájo to víš pupík, to je věda 😀 😀 😀

helik3
autor
24. únor 2009

hmm, tak fakticky ho tam bepanthen nemá 😉 v papírech z kurzu mám akorát napsáno !zinek! proč to nevím??Asi úplně mrňatům jenom v případě nouze, když už bude dítko větší, tak asi je to buřt 😀

Hele a ta rybilka, to prej pěkně smrdí, ne??

mon73
24. únor 2009

No, rybilka je pořádnej smrad 😀