Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

straspytelka
24. únor 2009

No začínala jsem na váze 75kg pak jsem zhubla na 68kg a teď mám od 79-81 kg, jak kterej tejden 😅 jenže mám jen 159cm a to asi včechny hrozně klame... 😒
Já mám kosmetiku takovouto:
bepanthen, rybylku, pupíka, nivea hydratační mléko s panthenolem, nivea šampon a pěna do koupele 2v1, Ajatin tinktura, oční vodu, aviril dětskej zásyp, buň čtverečky na pupík, ty vatové tyčinky, vlhčený ubrousky, pleny papír i bavlna.
No a to je všechno, neschází mi nic?

straspytelka
24. únor 2009

no rybylka je fakt humus 😀 ale prej to hodně pomáhá, no a taky ten bepanthen je dobrej na popáleniny od sluníčka a po oholení nohou a depilaci, takže se to dá využít i tak 😉

mon73
24. únor 2009

Tak já se zatim loučim, jdeme ven.
Straspy, myslim na tebe 😉

straspytelka
24. únor 2009

Holky, jdu se natáhnout, taky se zatím loučím, kdyby něco tak písnu Evče jo 😀 pa

helik3
autor
24. únor 2009

no a bepanthen i na bradavky - ošetření po kojení a prasklinky a trhlinky atak. Já jsem zakoupila ten 🙂

Straspy tak to já se musím pak podívat do papírů co budu kupovat ješt jiného než máš ty, v hlavě to nemám 😀 😀 ale určitěě máš všechno 😀 hlavně naštěstí lékárny jsu na každym rohu a všude 😉 😉

tak mi přijel manžel-odjel včera ráno-přijel na kávu a oběd a pojede zase do rachoty 😠 ☹ tak se mu jdu věnovat, asi se objevím ještě večer 😉 podle toho kdy ten můj pojede 😉

Jo a nekupoval jste někdo noční košile či pyžama na netu?? Jestli jo hoďte mi sem pls odkaz, ať nemusím dlouhosáhle lovit🙂)) díkes

Straspy já myslím, že máš pupík normální a fakt to asi klame tou výškou 😉

achalteke
24. únor 2009

Holky tak hlásím, že jsme totál brutál zapadaný a naprosto odříznutý od světa. Silničáři to odpískali a leží nám tu dva kamiony. Přišla jsem teď se psem a fakt psycho, je tu tak no nejmíň půl metru ale asi víc. No já chtěla jet do banky, ale musela bych hodinu odhazovat hromadu před autem, takže na to prdím 😠

menny
24. únor 2009

Ahojky
Blbne nám net. Modem asi bude brzo kaput.
Tak snad se mi tohle podaří odeslat.
Super, že má Helča zprávy od Barči 🙂
Teda ta měla pohodovej porod. Cyrilek byl
za chvilku venku. Mám z toho radost.
Ještě teda, že se Cyrda přihlásil o to, že chce na svět
To je chytrej chlapeček.

Na prdelku mám bepanthen a tu indulonu. V porodce jsem
dostala rybilku, ale tu asi nevyužiju.
Koupu ob den a jen v čisté vodě. Já i Dáda jsme atopici,
takže i Olina(PA) řikala, že to bude nejlepší jen tak ve vodě.
Na masírování a při Vojtění Matouška používám ten mandloví olejíček
asi jak máš i ty Helčo - od Nobilisu.
Malej neraději spinká v rychlozavinovačce 😉 ale spací pytle mám 2
ale teď tu máme celkem zimu, tak jsem je ještě moc nevyužila.

Strašpy tolik na tebe myslim!!!!!!
Už aby byl motýlek mezi náma. 😵

Evi prosim písni mi sms, kdyby Strašpy rodila!
A jak je tobě kočko??

Jinak u mě se rozjelo opět 6-ti nedělí....hurá
ATB zabraly tak na malou si dojdu už bez slz.

Jsme vzhůru, tak jdem koupat.
Zkusim se zas připojit.
Je to ale k vzteku když to nechce fachat.
Tak zatim papa

petreva
24. únor 2009

Ahoj holky, určitě vám dám vědět, kdyby Straspy psala, i o půlnoci 😵
MENNY, to je fajn, že it atb zabírají!!!

Pokusím se vám napsat IP, kdybych na některu zapomněla, prosím, nekamenujte mě, ale ozvě te se, jo?

cipisek007
24. únor 2009

Ahojky holky!

Tak k opruzeninám. Zkuste si sehnat v lékárnách SUDOCREAM, přivezla mi to švagrová z Anglie a prý tam nic jinýho na prdelky nepoužívají. Holkám to během dvou dnů krásně zahojilo zadečky. Barča ho měla až do krvava. Mazali jsme i Bepanthen, ale ten nepomáhal. Rybilku jsme taky mazali, pak přestali, protože stejně byly opruzený. Bepanthen je dobrej na bradavky a opravdu se nemusí omývat. Jen mě pak už nepomáhal, protože jsem to měla strašně bolavý. To už mi nepomohl ani Framykoin, kterej mi dětská dr. doporučila.

Jinak dneska jsme byli na vítání občánků, až zmenším fotky, tak něco vložím, aby jste viděly, jak nám to slušelo 😉 Jdu vás dočíst a hlavně jsem zvědavá na info o Barče 🙂

cipisek007
24. únor 2009

Tak, ještě k tý odsávačce na vysavač. Strašn jsem se toho bála, že to holkám vycucne i střeva. Kdepak. Vysaje to všechny hleny i vodovou rýmu. Terezku odsáváme před každým krmením a je to masakr co z ní teče. David to samozřejmě napřed vyzkoušel na sobě. Holky se vysavače nebojí, ale to asi má taky důvod - jsou zvyklý na hluk (už z nemocnice). Když spí, tak normálně vysáváme, mixujeme, klepeme maso... Když je máme v obýváku, tak máme normálně puštěnou televizi, při návštěvách se normálně mluví a smějeme nahlas, nešeptáme.

Ke koupání. My jsme měsíc v nemocnici na neonatologii otírali děti mokrým ubrouskem. Nikdo je tam nekoupal, takže já když koupala, tak na vlastní pěst poprvé doma. Měli jsme v lavůrku vodu s nějakou pěnou od Johnsona a v tom namáčeli ubrousky a děti myli. Naštěstí se neosypaly. Kůži jsme jim tam mazali olejíčkem Avirilem.

cipisek007
24. únor 2009

Helčo, já jsem kupovala noční košili na netu, ale nemůžu si vzpomenout, co to bylo za adresu. Budu přemýšlet a snad si vzpomenu 🙂

S Terezkou zítra po obědě pojedu k doktorce. Ten kašel se mi nelíbí a pořád kejchá a lítají jí hleny z nosu. Barča se zatím drží. Je vidět, že jí není nejlíp, má skleněný oči a i málo jí. Za dnešek poprvě dopila Nutrilon až teď po koupání.

helik3
autor
24. únor 2009

ahoj,

no jo dneska byl den vítání občánků, že jo?? 😉 😉 😉 Už se těším na fotečky 😉

nazdárek menny, já už myslela že ses někde ztratila 😉 on Vás ten net zlobí vcelku pořád, co??

Jinak ještě k Barče, ono to zas tak suprový nebylo, sice vcelku rychlý to jo, ale pohodový zas tak moc ne.....☹

Když jí ta voda nepraskla sama, tak si jí na doporučení nechala píchnout a tekla už zelená!! Na což všichn čučeli jako puci, na příjmu jí oznámili, že mimís bude mít ca 2600g-což není moc a že odpovídá 35tt, takže to jí asi taky nepřidalo. No a pak se úplně zastavila na těch 8 centimetrech a už nemohla dál, tak jí doporučili epidurál, že se uvolní a pak už to šlo samo-ale říkala že s tím epidurálem fakticky blbý, že prostě fakt to tlačení je k ničemu...

Ale normálně už kojí!! Bez problémů, v klidu, daří se!! Takže to je úúúžasnýýýýýý 😉 😉

helik3
autor
24. únor 2009

hehe Míšo, tak to mě dostalo, že tu odsávačku vyzkoušel nejdřív David na sobě, hehehe 😀 😀 😀 no je to opravdu jediná věc, která jim tu rýmu vytahne, všechno ostatní se spíše chová jako atrapy 😉 nehledě na to čištění-např. zkuste vyčistit tu balonkovou,teda když už něco vytahnete 😀 😀 😀

achalteke
24. únor 2009

Čau Helčo, já vyčmuchala nějaký info o Barče a Cyrdovi na diskusi kam ještě chodí a i fotky jsem viděla 😵 😵 😵 😵. Holt jsem čmuchna 😀
Monča byla taky dnes Tobíkem na vítání?

cipisek007
24. únor 2009

Helčo, děkujeme za zprávy o Barče 🙂 TTy bláho, měla už zelenou vodu. TO je hustý. Já jí měla krásně čirou, naštěstí, jinak zašpiním úplně všechno, protože to když teče, tak to nejde zastavit. A to jí nechali rodit spontánně, když měl Cyrilek omotanou šňůru?? To je nějaký divný.
JO a budete mít holku, jo? Stejně, když se Strašpy narodí kluk, tak to tu pořád bude o kluka víc 😀

achalteke
24. únor 2009

Já budu mít taky holku 😉 síly se vyrovnají

cipisek007
24. únor 2009

Na tu balonkovou jsme koukali včera v DM. Známá nám půjčovala takovou tu hadičkovou, jednu strčíš do nosu a druhou si do pusy a taháš a taháš. Nevytaháš. Mě se z toho akorát motala hlava. Sice, když odsáváme vysavačem v noci, tak mám pocit, že za chvíli začnou budit sousedi, ale ona je to záležitost jedný minuty.

Jáji, Monča byla včera 🙂

cipisek007
24. únor 2009

Jáji, cítíš se na holku? 🙂 Já si myslela, že budeme mít kluky 😀 A tak jsem nakupovala všechno do modra. 😀 😀

achalteke
24. únor 2009

to ne že bych se cítila, ale moc bychom ji chtěli, samozřejmě ani klukem neopovrhnem, ale oblečky co mám jsou skoro všechny do růžova 😀

cipisek007
24. únor 2009

Chápu, stejný to bylo u mě 🙂

straspytelka
24. únor 2009

Holky já mám teda jen tu balonkovou odsávačku 😒 tak šup šup, dejte odkaz na nějakou levnou a účinnou odsávačku na vysavač 😉 no a kde ten vysavač máte? pod postýlkou?

cipisek007
24. únor 2009

strašpy, my ho máme v děcáku a jen tam s holkama v náručí přejdeme.
Na tu odsávačku se zeptej v lékárně, jmenuje se BABY VAC www.babyvac.cz stojí 300,-

straspytelka
24. únor 2009

jo a co říkáte na ty odsávačky na baterie?
Cipísku, holky jsou fakt k sežrání, když vidím ty dve housky tak se mi zasteskne po mejch dvočátkách 😵 Moc ti přeju, aby všechno bylo tip top a byli jste zdraví....to vám všem holky a kluci 😵

helik3
autor
24. únor 2009

no a to si představte že ten kuba Cyrilek se rodil s rukou kolem hlavy!! Takže proto se to asi i zastavilo a i ta šňůra kolem krku!! Prostě mu to asi nedošlo-jak jsou ti kluci pomalejší 😀 😀 😀 že jde ven a že by měl připažit 😀 😀 😀 ale vše je v nejlepším pořádku, takže díky Bohu 😀 😉 😉

cipisek007
24. únor 2009

odsávačky na baterie? Tak o to jsem ještě neslyšela. Ale na tu vysavačovou jsem slyšela jen a jen chválu. Od jiných mamin, od lékárnic, od doktorky. A už mám vyzkoušeno, že to opravdu funguje. 🙂

Strašpy, moc děkujem 🙂 Počkej až se vám narodí motýlek, budete mu věnovat všechnu svojí lásku. Ale vím, že na dvojčátka nikdy nezapomeneš, to ani nejde.

cipisek007
24. únor 2009

Helčo, to je dobrý 😀 😀 Kluci jsou fakt trdla už při porodu 😀 😀

Holky, dala jsem pár fotek do alba, víc dám zítra, už mě to zmenšování neba 😉

achalteke
24. únor 2009

Míšo holky jsou rozkošnice rozkošný a jak je držíš tak je vidět jaký už jsou to obryně. To jste měli na náměstí na radnici, viď? Jsem poznala, dostala jsem tam marutirní vysvíko 😀 😀 😀 😀

cipisek007
24. únor 2009

Jáji, joo na radnici 🙂 Byla tam ale docela zima, proto mají na sobě kabátky, jinak jsme měli v plánu jim je nedávat. :-/
Obryně mají něco málo přes 3 kila, na 3 měísce docela masakr 🙂

mon73
24. únor 2009

Ahojky 🙂
Baru holky sou pěkný. Jak píše Jája, tam jak je držíš, sou opravdu velký. Ale nejhezčí fotka je ta, jak sou "tuhý" v postýlce.
Jájo, ty sněhuláku 😀 vítání sme měli včera. A přesně jak sem předpokládala, Tobi byl největší. Zpívali tam děti písničky ze starý Zlatovlásky, tak to se mu moc líbilo. Jó, a na Lukyho sem měla taky přichystaný růžový věcičky 😀
Cyrda je ňuňanej 😵 😵 😵

straspytelka
25. únor 2009

Krásný den holky a kluci 😵 😵 Tak jsem řekla manželovi o té odsávačce na vysavač, taks e moc netvářil 😠 hele jak často odsávat dítěti ten nosík? Možná blbá otázka, ale to víte, vím kuloví 😀 Taky mě úplně zaráží to vážení před a po každým kojení, co praktikujou u nás v porodnici, jako by nestačilo, prostě to dítě zvážit třeba den před odchodem domu 😖