Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

mon73
25. únor 2009

ahojky 🙂
Straspy, taky sem v porodnici vážila před i po jídle. Je to proto, že tim zjistí kolik přibližně vypil. Já neměla první dva dny mlíko a malej se hodně spadnul, tak sem to musela kontrolovat. S odsávánim ti moc neporadim, Luky snad vůbec nemarodil. 😉

petreva
25. únor 2009

Ahoj holky, už od brzkého rána tady šmíruju, ale nikdo zde...
STRASPY, odsává se jen když je dítko nemocný, ne? Sem si teda myslela 😅 no a pak spíš podle potřeby to asi nejde říct...taky jsem to slyšela - o vážení? To mi hlava teda nebere...to jako břibere tolik kolik vypil? Straspy, když jsi tam tak mluvila s těma PA, jak je to s cévkováním?? A ty sestřičky na gyn taky rodí? Oni se tam nějak střídají na porodnici a šetinedělí?? Já jen, jestli můžu potkat nějakou známou tvář...

petreva
25. únor 2009

Hoky, já zas řeším a přemýšlím, co tomu mrňousovi oblíct při odjezdu z porodnice. Bude to někdy v druhé pol března...poradíte? 😅 nevim, jako kolik vrstev...myslela jsem overálek na podvlečení, na to teplejší dupjdy, jsou takový silnější flees + ze stejného materiálu kabátek, ponožky, pletený svetřík a ze stejného fleesu čepičku...možná ještě tenoučké rukavičky????? a v autosedačce ho přikreju dekou, nemáme zavinovačku do autosedačky tak jen překrejt??což?

mon73
25. únor 2009

Evi, přesně tak, kolik přibere, tolik vypil. Když přibral padesát gramů, tak vypil padesátku.

mon73
25. únor 2009

Evi, asi tak nějak, myslim, že ten svetřík už dávat nemusíš. To by byla nahoře čtvrtá vrstva. 😉

petreva
25. únor 2009

Moni, tak tojo, to je zajímavý. Asi by mě to zajímalo, kolik zbaští 😵 to musim zkusit... svetřík bude 3vrstva,ne? Právě jsem si myslela 😅 já jsem asi hrozná, ale nějak není nikdo po ruce, kdo by poradil...overal, kabátek+svetřík. No, ale vezmu ho a uvidíme dle počasí 🙂 Tak to se mi drobet ulevilo, že můj úsudek není zas tak špatnej 😉
Jak se jezdí s Peregem?? To je tak krásnej kočárek!!! Jsem se do něj prostě zamilovala...a ta hnědá!!! No, jsem zvědavá, kdy přijde ten náš. Včera jsem vyprala potah korbičky tak je eňo ňuňo 😉 Teď jsem si došila "zavírání" na kojící košili, tak musím dát chvíli nohu nahoru, zlobí mrcha jedna...
Petr mě nabádá, abych se už sbalila 😅 jejda to jako budu rodit? Na jednu stranu už bych taaaak ráda, aby se uvolnilo místo v tom proklatým břiše a měli jsme broučka zdravého u sebe a na druhou stranu je tu tolik otázek a pochyb....

mon73
25. únor 2009

Evi, ty dupačky sou taky vrstva na zádech. Jak řikáš, vem ho sebou a uvidíš. V březnu nikdy nevíš. Může bejt plus patnáct, ale taky jenom pět.
S kočárkem se jede parádně. I ve sněhu.
Za chvíli se taky dočkáš. Utíká to tak rychle.A někdy odpovědi na všechny otázky přijdou samy 😉

menny
25. únor 2009

Tak na potřetí snad se to odešle.
Mě ten net se.. Furt s tim něco musí bejt ach jo

Tak
Evi děkuju za IP. Za jak dlouho by ti měl dorazit kočík?
Odsávačku na vysavač jsem měla už s Dádou- bomba věc 😉
Strašpy jak je????
Helčo už jsem to sem určo psala. Ohledně toho jména. Chtěli jsme
Matěje, ale měla jsem termín na jeho svátek, ale i když jsme rodili o 14 dní dřív,
tak vzhledem k tomu, že se u nás svátky drží, tak jsme Matěje nedali. Ale kamarádky kluk
je Matěj a slaví narozky týden před svátkem a svátek slaví. 🙂

Viděla jsem fotečky. Cyrilek je rozkošnej 😵 !!!!! Takovej drobeček

petreva
25. únor 2009

Máš pravdu. Díky 😉

petreva
25. únor 2009

Menny, ahoj, kočárek má lhůtu 6-8 týdnů a ten osmý týden vyjde mezi termíny 21.3 - 27.3 myslím si, že se všechno stihne,jen už bych ho ráda měla doma, nic víc...

cipisek007
25. únor 2009

Ahojky holky!

Strašpy,, ten nosík odsáváme zatím jen Terce, protože ho má furt plnej, Stačí odsávat jen když opravdu miminko má rýmu, nebo se ti zdá, že se mu špatně dýchá. Ta odsávačka mu neublíží, takže i když nic neodsajete, tak máš lepší pocit, že je díťátko v pohodě. My Terce neustále odsáváme velký množství rýmy. Jsem oc ráda, že tu odsávačku máme, tak nedej na manžu a koukej si jí skočit koupit 😉

Evi, být tebou, tak už jsem sbalená. Já byla sbalená už od nějakýho 25tt, ale u mě byl důvod. I tak být tebou, tak mám tašku připravenou 🙂 A k tomu vážení. Je to fajn vědět, kolik mrňousové vypijou. Horší je to pak doma.Doma váhu nemáme (jen kuchyňskou do 3kg) a tak jsem nevěděla kolik mi holky vypily a byla z toho celkem nervní. Zvlášť, když po jídle řvaly. Z toho důvodu chodíme k doktorce na váhu každý týden, aby jsme věděli, že přibývají správně.

Jinak Cyrilek - ten je fakt ňunanej. Opravdu malinký miminko, a ještě živě si dokážu představit, jak je asi velkej 🙂

My jdeme dneska s Terkou po obědě k doktorce. Pořád kašle a ta rýma je hrozná.

cipisek007
25. únor 2009

Evi ještě k oblíkání. My holky máme v autosedačkách jedině přikrytý dekou. Pytel do sedaček nemáme a tak je při přenosu a v autě máme jen překrytý dekou.
Prý má být ale v 2. polovině března už teplejc, ale radši si zabal víc věcí, oblíknout miminko míň můžeš vždycky, horší by bylo, kdyby ti něco chybělo. Někde jsem četla, že je lepší miminka oblíkat do víc vrstev, než do jedný teplý.

petreva
25. únor 2009

Holky, tak my razíme kouknout se do porodnice, konečně je volněji a mužík bude za chvíli doma.
To moje dítě dělá věci, uf, jsem celá spocená jak mě to bolí...snad se nevsteká kuli něčemu vážnýmu. Jo, mamka mu zpívala, tak se mu to zjevně nelíbí 😀
Tak zatím

straspytelka
25. únor 2009

Evi, tak to nevím s cévkováním čoveče, ale myslím si, že to nedělaj, jen ten klistýr 😕 Mě zase pobolívá ten otevřenej zub prčic se i tam určitě zase něco dostalo ☹
Holky já mám na motýlka připraveno tohle: body s kr. rukávem, tričko s dl. rukávem, takovej kabáteček s dl. rukávem, dupačky ty botičky, tenký rukavice, tenkou čepičku a jednu na to ještě takovou teplejší.Vyfotím a dám do alba 😵

straspytelka
25. únor 2009

Tak je to tam a ještě bude mít na sobě tu kombinézu menší, co je taky v albu a pak přikrejt dekou a zandat tím hadrem na autosedačce 😉 No snad to nebude moc, ale když te´d to počasí, člověk neví jak bude 😨 a kdyžtak nebudu pak přikrevat dekou a jen tu kombinézu že jo 😉
Evi, tak je tam hezky doufám vyzpovídalas tak povídej, třeba toho nevim ještě hodně 😵 ale můžu říct, že když přijedeš, tak tě svlečou, vezmeš si svojí košilku, dají tě na sál, pak tě dr prohlídně a připojí tě na monitor, sepíšou s tebnou během toho ty kravyny, jako jméno, bydliště atd...no a pak, když jako já...tak tě dají na takovej pokojíček a řeknou ti, že máš mězi stahama pokusit se spát a každý dvě hodiny budí na monitor a nebo posle tím doplerem 😉 no a zase podle monitoru tě dr prohlídne...no mě neprohlížel, prtože bylo jasný, že to ustává 😉 Jinak když to bude rozjetý, tak tě oholí, dají klistýr no a pak na hekárnu 😀

cipisek007
25. únor 2009

Tak to byla fuška, bylo tam lidí jak psů a navíc s jedním malým cikánkem tam přišlo 5 dospělých cikánů, takže tam bylo opravdu hlučno a smradlavo.
Terezka má zánět horních cest dýchacích. Máme kapat Stoptussin (vůbec jí nechutná, musím jí ho příště dávat těsně před strčením flašky do pusy), do nosu Olynth pro kojence a kdyby byla teplota, tak Paralenový čípky.
Nemáme s ní cvičit, tak má holka chvíli pauzu
Dr. říkala, že je otázkou času, kdy to od ní chytne i Barča. Zatím se drží.
Jinak Terku zvážili a váží 3340, Barča jde na váhu až příští týden, chtěli jsme jít zítra, ale sestra mi říkala, že tam nejsou.
V každým případě ráno musíme na krev. Chuděrky, zase budou mít měsíc modřinu 😖

Holky popíšu vám, jak to šlo u mě při čekání na porod a na příjmu.

cipisek007
25. únor 2009

Musela jsem se převléct do jejich anděla, dostala jsem síťovaný kalhotky a vložky, protože ze mě pořád vytékalo drobet plodovky. Pak si mě vzaly sestry k sobě, dělaly mi monitor (trvalo jim to, u Terezky nemohly najít dobrý místo na odposlech), zapisovaly si údaje atd. atd. Pak mě poslaly na kozu, vyholily. Pak přišla doktorka a vyšetřila mě. Pak mi udělala důkladnej UTZ.
Pak mě daly na pokoj (samotku), zavedly 2 kanyly (měla jsem 2 kapačky, magnesium a něco na zklidnění dělohy, ale to vám při spontánním porodu nehrozí). No a pak mi každou hodinu chodily dělat monitor a ptát se jak mi je. Magnesium jsem dostávala až do porodu. Dokonce jsem i snídani a oběd dostala.
Kolem druhý hod. odpoledne jsem dostala kontrakce, který už jsem cítila (na příjmu mi dr. říkala, že kontrahuju, ale já to necítila). Vystřelovalo to ze zad do podbřišku. Jakmile to zjistily porodní asistentky, tak mě chodily kontrolovat častějc a já si hlídala minuty. Po sedmý hod. večer mě chtěl vidět doktor. Prohmatal mě, udělal rychlej UTZ a že jedu na sál. Sestry začaly lítat, já rychle volala Davidovi, že jedu na sál, ať nejezdí, že to stejně nestihne a že ho nikam nepustí, že si má za hoďku zavolat (to bylo ve třičtvrtě na osm večer). Na chodbě mě cévkovaly a bandážovaly nohy. A tolik chvátaly, že mi jednu vybandážovaly až do půlky stehna a tu druhou jen pod koleno. Prej nestihnou víc. Pak převoz na sál, kde byla hrozná zima. Anestezioložka sesztře a zřízencovi vynadala, že příště mají dát dřív vědět, že se nestíhají připravit. Ani nevím, co jí odpověděli, byla jsem zmatená a byla mi fakt zima. Jen jsem usoudila, že se asi něco děje, když je to tak narychlo. Ale nikdo nic neřekl ani po porodu. Anestezioložka si se mnou začala povídat, o dětech, co se mají zrovna narodit. Nasadila mi na nos masku a říkala, že zatím je tam kyslík, pak že na to půjdou a mě došlo, že mě chtějí uspat. No a já přestala dýchat a kroutit hlavou, úplně vidím anestezioložku, jak s tou maskou furt za mnou jezdí 🙂 No samozřejmě mi brzy došel kyslík, tak jsem se zhluboka nadáýchla a už nic nevím.
Stačí když řeknu, že jsem cca v 19:45 volala Davidovi, že jedu na sál a holky se narodily 19:53 a 57 🙂 Byla to hrozná rychlost a nikdo mi nic neřekl, proč tak rychle.
Musím se ale pochlubit, že ten doktor, co mě vyšetřoval před posláním na sál se přišel za mnou podívat asi 4 den po porodu na pokoj. Přišel jen za mnou. "Paní V. tak co, jak vám je? Co jizva a co miminka? Co se vám narodilo a jak byli veliký?" Málem jsem se rozbrečela, že si mě pamatuje a že přišel mimo vizitu opravdu jen za mnou 🙂

straspytelka
26. únor 2009

Ahojky.Tak jsem slamněná vdova, manžel jel na celej den do Prahy, no a zítra zase pojede na celj den do ČB, tak mám zákaz rodit 😀 Dnešní noc katasrofa, pořád wc.... 😖budu se válet celej den 😀
Jinak tady toho anděla taky dávají, ale nevim v jaký fázy 😉 to už jsem si nevyzkoušela, stejně tak, jako že dávají chlapivi jejich erár, to Jiřík taky nezkusil, protože ho ještě poslali domu, aby se vyspinkal a že mu zavolají, když by se to rozbíhalo 😀 Prej stejně nespal a čuměl furt na telefon, dokud jsem mu já nepsala ve dvě ráno, že to přešlo 😉
Evi, tak co si vypátrala?Nennechali si tě tam už 😀 Mě se vám čočveče holky neozvala ta kamarádka po císaři, byla na něm v úterý... 😖 mám docela obavu...snad jsou v pořádku...no zítra jdu na monitor, taks e tam zastavím a eventuelně jí vynadám 😀 nebo mi to dělá schválně, abych nervama porodila 😀

petreva
26. únor 2009

Ahoj Straspy...včera jsem psala příspěvek,ale teď koukám, že tu není ☹ ...
Když jsme dorazili, řekli nám, že čekací pokoje i sál je plný, tak tam nás nepustí...a co vidět na chodbě, že takjsme odešli...a to jsem tam půl hodiny předem volala, ale asi to vzala nějaká jiná a posoudila situaci jinak...
Dneska jdu na kurzík, nechceš se na něco ještě zeptat?? Pak bych ti přetlumočila odpověd...mě bylo včera večer taky horzně, ale nějak neumím napsat jak...prostě střeva zlobili jak blázen, mrňous kopal dost bolestivě a dlouho, ležet jsem nemohla a stát už neměla sílu...fuj.
Tak ať je nám dnes líp, ne???? Jdu na kontrolu, tak se odpol ozvu až přijdu z kurzu...myslím na tě Strašpy...

cipisek007
26. únor 2009

Ahojky holky!

Tak jsme byli s holkama na krvi. Docela hustý. Terezce nemohla najít žílu, tak se jí v tom vrtala jak řezník. Tak jí napíchla druhou ruku a tam už to bylo v pořádku. Barče to našla dobře. Nejhorší bylo potom sundavat ty náplastě z tý jemný kůžičky. holky plakaly víc než když je napíchla ☹

straspytelka
26. únor 2009

Evi, vyptej se pěkně na všechno, pak povyprávíš 😉 Já ti ani nevim na co bych se chtěla zeptat 😨
Cipísku, teda jau... ☹ chudinky malinkatý...no ale mají to za sebou a rzo to zapomenou, ale ty jako máma asi ne co 😀

cipisek007
26. únor 2009

Strašpy, jojo, zapomenou, jen doufám, že to nebudeme podstupovat pravidelně. Ten pláč při sundávání byl fakt hnusnej. Chuděrka maličká. dkyby jim člověk aspoň mohl dát něco dobrýho za statečnost.

straspytelka
26. únor 2009

Já třeba mám alergii na ty ob. náplasti a zjistili to v Artu, když mi pak sundali po kanyli tu náplast, tak jsem měla úplně spálenou ruku 😕 tak mi tam asi něco vadí v tom...ale třeba ty hnědý mi nevadí...nevim no, jsem celkově DIVNÁ 😀 😀 😀

helik3
autor
26. únor 2009

ahojky,

jdu juknout jestli už Strašpy náhodou není v porodnici a koukám že ne?? 😉 Zdravím a jdu dočíst 🙂

helik3
autor
26. únor 2009

ještě k tomu odsávání - odsává se když je nutné-např. kamarádka měla holčičku tak zahleněnou-ca v osmi měsících, ž emusela odsávat tak desetkrát denně pod drsnym nátlakem-osobně jsem viděla 😖 Ale to co vysála, to mluvilo za vše-to byste nikdy nedokázaly takhle velkýmu děcku nějakou ruční odsávačkou dostat z nosu.

Jinak na hygienu nosíku nám byl doporučen libenar pro novorozence a pak klidně vincentku 😉

helik3
autor
26. únor 2009

Jéé Evi řeší do čeho obléci prcka z porodnice?? Tak to jsme dvě 🙂) A já mám půlku dubna a taky si říkám, že může být tak či onak. Já jsem se teda rozhodla pro deku od Dity-co z ní udělám fusáček pro mimi-to oblkeču normálně (pro jistotu sbalím i svetřík, ale myslím, že nepoužiju, a vyřeším to dekami, stejně-v porodnici je teplo, v autě taky a doma taky-takže jde jenom o ten "přenos z porodnice do auta, ne???" no tak snad to zmákneme🙂

Evi sbal od eku navíc a když bude jooo zima, dáš mu tu ještě přes něj🙂 😉

helik3
autor
26. únor 2009

Straspy tak j¨sem Ti jukla do alba-podle mě ti tohle musí do porodnice stačit! +ty deky a jste přirpaveni!!! 😉 Hele ty "botičky" jsou krásný. Já nic takového nemám, to jsou pro novorozence?? Ale ponožtičky mám, tak aspoň ty bych mohla dát anebo y "botičky" dokoupit-to je fakt dobrej nápad 😉 😉

Ježíš Míšo to muselo bejt hrozný na tý krvi, brrr, mám úplně husinu, si to neumím vůbec představit!!! Známá mi vyprávěla, mají víc jak rčního kluka a krev jim brali tuším tak před měsícem, a že to bylo tak něco strašnýho-pět lidí ho drželo a stejně mu nevzali to potřebné množství-takže ani neví, jestli to nebudou muset opakovat 😖 😖 Tak je za mě pohlaď a dej jim pusinku, že už to nebolí 😉

helik3
autor
26. únor 2009

Tak jsem si k obídku pustila DVD co jsem dostala na předp. kurzu o kojení, péči o pokožku, odstříkávání apod.

a představte si mluvili tam i o tom zinku-jak jsme se tu bavily - tak by se neměl používat, protože nadměrně vysušuje! Tak já nevím, zase holčičkám Míšiným pomohl, no těžko říct, ale asi ze začátku, když to není nutné je asi lepší volit něco bez zinku jako ten bepanthen nebo seba med 😉

Jooo Moni a představ si právě jsem si objednala 3 noční kojící košile na netu🙂 Takže bych v eráru neměla skončit 🙂)))

helik3
autor
26. únor 2009

Dnes jedu s kolegyněmi z práce do ČB na Líbáš jako Bůh-jedeme jenom tři tak asi vezmu manžu sebou🙂 Prý to je vcelku pěkný, tak se těším🙂 Zítra se snad ukážu a doufám, že tu někdo bude, ať to není jako teď samomluva 😀 😀 😀

cipisek007
26. únor 2009

Helčo, Libenar je dobrá věc. POužíváme a dá se používat dlouhodobě. Je to na zvlhčení nosní sliznice, takže vhodný do suchýho ovzduší, jako paneláky. Holkám se po něm dobře dýchá.

K zinku. Ten Sudocream, co přivezla švagrová, používají v Anglii, prý tam dítěti na prdelku nedávají nic jiného. Je ale fakt, že holky už byly hodne opruzený a nic nezabíralo. Barče až zadeček krvácel.

Jiank se musím pochlubit - Terezka se dneska na mě tlemí jak měsíček na hnoji.A to i po tom ošklivým ránu. Sice držela, udržela jsem jí sama a sestra brala krev, ale těch slziček.No a odpoledne se už na mě směje 😵
U Barči si musíme počkat. Sice už se na mě decentně taky usmála, ale ona je strašnej lenoch a pořád spí, takže vymámit z ní úsměv je velká práce 🙂