Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

achalteke
6. bře 2009

A potěšil mě s tou oční vadou, že to nemusím řešit, ufff. No a říkal, že si mám fakt hlídat váhu, že by mi mohl lízt tlak nahoru atd a navíc s tím, že mám HAS mám větší sklony ke všelijakým komplikacím 😠 ...takže byl fakt spokojenej, že mám jen kilčo nahoře 😉

dadunka
6. bře 2009

Tak to je paráda! Můžete bouchnout rychlý špunty! 😀

kacena00
6. bře 2009

ahoj děvčátka, máme konečně doma taťku, poslední dny byly dost hektický, byla sem na vše sama a chytnul mě poporodní splín, ale už sme zase komplet, a tak sem měla čas stáhnout nějaký fotečky a dát je do alba

odpo se zase připojím a juknu co je nového

kacena00
6. bře 2009

jé a jája byla na krásný kontrole, tak gratuluju!!!!

kacena00
6. bře 2009

jéé simonka je kouzelná!!!! a ta šilhací nemá chybu 😀 😀 😀 😀

strašpy!!!mamino! gratuluju moc a moc!!

cipisek007
6. bře 2009

Jáji, gratuluju k dobrým výsledkům 😵

Evi, unavená jsem jako ďas. Jak chodíme odpoledne ven, tak nemám čas si pak lehnout a schrupnout si (když byly mrazy, tak jsme nechodili a já jsem si s holkama po obědě dala hoďku). Dnešní noc byla kritická, to jsem spala při přebalování, až jsem se bála, že Barču při přenášení z pultu na postel ke krmení upustím. 😖
Jinak k Vojtovce - holky se při ní začínají smát. Už nebrečí. Jen minimálně. David dneska cvičil a obě holky z něho měly prdel 😀

Dadí, záleží na mimču. Moje holky drží a nebojí se. Jsou na hluk zvyklý už z nemocnice. Když spí, tak klidně vysáváme pod jejich postýlkama, klepeme v kuchyni maso, používáme mixér, když je máme v obyvku, tak telku máme normálně nahlas puštěnou. Takže je to individuální a holky drží (musí u toho sedět, ne ležet).
Jinak tu hadici vysavače fakt vůbec nevidí, na tu hadici se nasadí průhledná tenká hadička, která právě si zregulujue tu rychlost odsávání. Dívala ses na ty jejich stránky?

cipisek007
6. bře 2009

Dadí: Na konci titulní stránky je ta hadička vyfocená 🙂 http://www.babyvac.cz/index.php

kacena00
6. bře 2009

ahoj holky, v rychlosti jsem to přeběhla - evi o porodu napíšu do alba, na manžově noťásku, teď sme měli pekelný dny a fakt nešlo nic, byla sem vyřízená, ale porod bych popsat chtěla, tak snad do konce týdne to tam dovalím, pamatuj si že kontrakce je už půl minutová, to už není poslík - v tu chvíli kdy sem to přečetla manžovi mi už konečně uvěřil že je to ono 😀 pošlu ti jeden materiál co má z kurzu

kacena00
6. bře 2009

jo, Moni jak si se ptala na ten dudlik, my sme začli už teď protože by mi malej dvě hodiny prořval při kolikách mezi krmeníma, je uřvanej a hledá a hledá a já mu nemůžu dát. nebo v noci má povídavou nemůže usnout a ten dudlik ho uspí ke spokojenosti jeho i mé, takže dudlíkuju ortodontickým dudlem určeným pro mrňata od 0 do 3 měsíců a mám spokojený mimi

já slyšela tenhle názor, když už to musí bejt, je lepší odnaučovat dítě z dudlika, ten odnese čert a je to, ale odnauč dítě jednoduše z cucání palce, když palec nosí pořád při sobě... je fakt, že sem viděla nebo slyšela o dětech co chodily do školy a furt se tenhle zlozvyk neodnaučily..

jájo, takže si malýho konečně po dlouhý době viděla a všechno v pořádku? super, mám radost, gratuluju 😵 😵

ještě nějaký novinky? shrnula by mi je nějaka dobrá dušička? děkuji dopředu 😉

achalteke
6. bře 2009

Ahojky Barčo, Cyrdík je kouzelné stvořeníčko, moc se vám povedl 😵 😵 😵

No já to moc neshrnu, jsem nějak mimo mísu.
Dneska fakt nádhernej a báječnej den, ráno mi udělal mimis radost a odpoledne jsem se po více než dvou letech znovu spřátelila s mojí někdejší hodně oblíbenou kamarádkou s kterou jsem se přestala bavit kvůli naprostý hlouposti. Dohromady nás zase dala naše společná kámoška. A bylo to moc prima, mám z toho hroznou radost. Život je prostě někdy hodně divnej 😅

kacena00
6. bře 2009

jé tak to je hezký Jájo, já sem se takhle před dvěma roky rozkomotřila s jendou hodně dobrou kámoškou, takže chápu tvou radost 😵 jenže my nemáme společnou kámošku, navíc sme od sebe daleko, ona dvě děti, já teď jedno, takže pokud se my někdy dáme dohromady, ještě to potrvá 🙂

a že nemáš fotku neva, my sme taky neměli jen trochu divný ze 12 od čutky a pak jednu nádhernou ze 20 a hlavní je že naše sluníčko je zdravej kluk a roste nám jak z vody 😉

kacena00
6. bře 2009

tak já mažu, sice mám cyrilka jen přes jednu stěnu a slyšela bych ho, mám dokonce i monitor dechu (neuvažovala sem o něm, ale moje malý mimi a komplikace při porodu jako zelená plodovka a on s pupečníkem okolo ruky a krku mě přesvědčily o tom, že využiju bíječnou možnost půjčit si v porodce monitor dechu (ta firma to půjčuje za 150 na měsíc, minimálně na půl roku) a už můžu spát, v porodce sem spala málo a furt na něj sahala a poslouchala ho, tak mám větší klid

no ale stejně mě moje mateřské srdénko volá k němu tak se zatím loučím, už pláče pa

achalteke
6. bře 2009

jo s tim dudlíkem to je dobrej nápad, jedna známá nevěděla jak odnaučit dcerku dudlíkování, tak jí vysvětlila, že dudlík potřebuje jiná malá holčička a bylo - malá pochopila a ještě tý jakoby jiný holčice poslala hračku 😵

kacena00
6. bře 2009

tak to je taky super - sem tu, musela sem se vrátit, abych malýmu pověsila plíny 😀 je to furt dokola, ale znovu mě to začlo bavit, ten tatínek je fakt důležitej 😉 už sem opět šťastná i když tomu kotěti opět dudl vypadl a já tam letím znovu 🙂

chudák, štve mě že má takový problíémy s tím usnout..

achalteke
6. bře 2009

a Baru jak se osvědčily látkovky? Nějaký poznatky nový a tipy třeba? 😉

cipisek007
6. bře 2009

Holky, k dudlíku. Ten můj synoveček Honzík, je mu 2,5 roku, tak mu rodiče řekli, že když pošle Ježíškovi dudlíka, že mu za to přinese dárky. On, i když ještě o Vánocích moc nemluvil, to dokonale pochopil a dudlíka se vzdal. A teď se s tím chlubí.
"Honzíku, ty už nemáš na noc dudlíka?"
"Ne, dálky ježíšek pinesl." 🙂

Takže já jsem taky pro dudlíka než paleček 😉

straspytelka
6. bře 2009

Ahojky nestíhá mestačím...to už tu někdo psal že 😀 😀 Manžel jel zapíjet malou, tak to bude krásdněj zejtra 😀 my prdíkujem... 😠
Děkuji za pochvalu Simonky 😵 😵
Evi, tak šup šup, toho kamaráda, bo kamarádku pro Simonku 😀 😵
Achalke, gratuluju ke KO 😵
¨Kačko taky mám postýlku až u ksichtu, bych nemusela lítat 😀
Jdu břečí mi pelíšek 😀 Dobrou 😵

zuzan
6. bře 2009

Míšo, tak jsem ti poslala znovu audio a video smíchu v klasických formátek, tak snad už se ti podaří alespoň něco otevřít 🙂 Všem ostatním dobrou noc 🙂

cipisek007
6. bře 2009

Zuzko, dorazilo v pořádku, otevřela jsem to taky 🙂 Je to něco nádhernýho!! A to video. Jak se snaží povídat a pak se chechtá 😵

straspytelka
7. bře 2009

jedna pro ráno 😀 snídám, malá chrupčí, manžel ještě asi taky, nebo ještě flámuje...zase si jdu hajnout do pelíšku, když je ta šance 😀 Co plánujete na dnešek? Že by třeba některá rodit ? 😀 😀

petreva
7. bře 2009

Ahoj Straspy...Simonka je krásná 😵 ...taky jsem prďousovi říkala, jestli pak z něj bude ženich pro S. neba její kamarádka 🙂 už bych fakt rodila...dneska je mi extra bídně, nejde mi na wc, což je potíž...jééé když se to chystá tak je spíš průjem, což?? No tak zase nic...Straspy měla jsi nadstandart nebo normál pokoj? A jak jsi tedy byla v nem. dlouho?? Vyplňovala jsi ten "jejich" porodní plán?? Jé až já porodim, tak se ti uleví od otázek, viď 😅

KACKO díky za email. Potěšila jsi mě a ty info se hodí! No s obavama nic neudělám, ale snažím se k tomu přistupovat pozitivně 😉 dneska se mi nějak objevila mykoza či což, ty jo, mrcha jedna!! A to moc sladkýho nejím...no, jen drobet 😅 musím zaútočit, aby zmizla co nejdřív!! Včera při masáži hráze se mi zase přihodila "tamto" asi je to fakt tím prokrvením...a to jsem si dávala extra pozor...budu muset nějak ještě víc šetrnějc, ale aby to pak zas mělo smysl 😒 Taky jsem zvědavá na látkovky. Co? A vážeš obyč čtvercovky nebo je skládáš??

MÍŠO, tak to je bezva, že to holky takhle začaly snášet, hnes je člověku líp...a únavu ti skutečně věřím...tak se drž!!!

straspytelka
7. bře 2009

Ahoj holky, jsem tu zase 😀
Evi, byla jsem na pokoji se třema ženskýma, dneska jsme v JH novinách 😀 porodní plán jsem jim dala už v tu neděli tak jsem novej nevypisovala, ale ono ti bude fuk tak nějak...prostě budeš ráda, že ti pomůžou 😀 Jen se ptej, ráda to odpovím, už se táááááák těším, až budeme brouzdat JH a chlubit se 😀 😀
Holky já su tak šťastná 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

cipisek007
7. bře 2009

Ahojky holky!

Teda jestli to spaní našich dvojčat bude pokračovat takovýmhle stylem, tak brzy skončím na práškách.
Posledních pár nocí holky profňukají a prohekají. Prdíky. Sab Simplex nezabírá. Teď jsem jim dala drobátko fenyklovýho čaje, tak snad na chvilku vytuhnou, jinak jsou od rána vzhůru. Přes den usnou max. na 10-15 minut a při tom se nic neudělá, natož na chvíli neusne, prtože hned začnou fňukat a skuhrat. Tak se modlím, aby když nespí přes den, spaly v noci ☹

Strašpy! Simonka je andílek!! 😵 😵

Evi, no uvidíme po kontrole ve středu na rehabku. Většinou nám některej cvik změní a to se zase holkám nebude líbit. Možná nám něco ještě přidají. A mě pak trefí, protože je to zase práce navíc. Já vím, je to pro jejich dobro, ale na mě dneska padla nějaká smuténka. Jak jsem utahaná a unavená a ospalá, tak už sotva lezu. 😢 😢

petreva
7. bře 2009

Ahoj holky...
STRASPY dík za info...ono mě zase něco napadne 😉

Já mám hlavně strach, abych poznala kdyby mi začala odtékat voda...ten náš drobek hodně tlačí dolu tak před sebou asi moc vody nemá, takže by to nejspíš žádná sprcha nebyla 😨 navíc mám teď nějaké výtoky(dr říkal,že při vyš, na toho koka nechá udělat i jiné kultivace, abychom věděli co tam zlobí) a někdy je právě takovej vodnatej ☹...Holky fakt začínám asi blbnout a za vším to vidím....Pak si říkám. co by se stalo, kdybych to fakt podělala...jak by to ohrozilo miminko???? Pane Bože, nějak na to všechno musím pořád myslet a už jsem taak unavenááá...

MÍŠO, jdete ve str na kontrolu? To na vás budu moc myslet, jdu taky 😉 Opravdu chápu tvoje rozpoložení.......holky tě jistě do určitý míry dobíjí svými úsměvy a pokroky, ale přesto když se nevyspíš a neodpočineš 😔 😔 nejde to pořád. Moc přeju, aby bylo brzy líp 🙂

cipisek007
7. bře 2009

evi, přesně. V noci bych je někdy prodala a když se ráno vzbudí, nají se a usmějou, tak bych je nikomu na světě nedala 😵
Jojo ve středu na půl desátou jsem na kontrolu na Vojtovku. To jsem na to fakt zvědavá, jestli dostanem pochavlu.
A co se odtékání plodovky týče. Neboj, to poznáš. Nepůjde to zastavit. Představ si to takhle: Potřebuješ čůrat, jdeš na WC a v půlce čurání moč přerušíš a ta přestane téct. Plodovku nezastavíš. Prostě poteče. Taky jsem se bála, že to nepoznám. Měla jsem taky ošklivej vodnatej výtok. No a ono to nešlo nepřehlídnout 🙂

petreva
7. bře 2009

Míšo, snad...jsi hodná, dík...to teče jako čůrek? Já myslela, že odteče co je před hlavičkou miminka a pak jak klesne tak se to zase na čas zastaví než se zase "naplní" a může odtékat další...no jsem praštěná...
Jdu skontrolovat taťku jak natírá svému dítku postýlku 😵 musím teda vylézt až na půdu...ty jo, mám zase střeva plný plynů...to teda fatk dneska nevím z čeho...už mě to ale nebaví 😢 kdyby u toho aspoň ta bolest nebyla 😢 musím vydržet, snad všechno půjde dobře aspoň relativně a pak už bude aspoň s trávením lépe. Dobře ne, to vím, ale aspoň líp ☹

cipisek007
7. bře 2009

evi, to neteče jako čůrek, to jsou potoky. Co potoky, veletoky. Aspoň mě to teklo neuvěřitelně moc a rychle a co nejvíc najednou. První vytečení je nejhorší, to vyteče nejvíc vody, pak jen "ucmrndáváš". Ale i tak mi vložka na cestu do porodky nestačila a měla jsem mokrý kalhoty.
Zbylo mi u Barči prý jen trochu vody, ale že prý v tom ještě může chvíli být. U Terky mi voda nepraskla, ta ven nechtěla 🙂
Brzy už bude dobře. Brzy si už miminko pochováš a bude po problémech a jestli nějaký budou, tak půjdou stranou, věř mi 🙂

petreva
7. bře 2009

Míšo, fakt dík, já jsem tak ráda, že tu někdo se mnou je...nějak se mi chce pořád brečet, do toho ještě zase jedna mamčina "úžasná" poznámka...fakt ji nechápu...vlastně ani nevím, co píšu, ale jak topo sobě čtu, tak jsou to pěkný bláboly...Dneska je fakt den...u nás je pěkně hnusně, celý den tak hustě mží, byla jsem se trochu projít, ale je tam zima a fouká vítr. TAky jsem zajela nakoupit (dneska všechno sama, P. se věnuje postýlce 😉) a jsem zralá na spánek...uf už si přestávám stěžovat...že mi to dneska ale jde 😖 😢
Zašla jsem na půdu, postýlka Hmmm ten taťka je šikulka. Koupili jsme jen lak "kaštan", tak je taková drobet tmavší, ale na půdě se tomůže zdát. Zítra vynesem jeden díl ven, tak uvidíme. Pak už by ji mohl smontovat dohromady a kooonečně by stála v ložnici.

petreva
8. bře 2009

Holky, už jsem z toho fakt na nerva...od včera je mimčo nějaký divný...nebo já jsem divná...skoro vůbec se nehejbe...vždycky se tam nějak porovnal nebo ukázal nožku a teď lautr nic...ani po kafi, čokoládě...nic.
Chápu, že má málo místa nebo může spát, ale tak dlouho se skoro nepohnout? Možná zajedem na gyn, nevím, no...budu asi vypadat jak prdlouš, ale jsem z toho fakt nesvá.