Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

menny
8. bře 2009

Ahojky
Kočky tak jsem bez netu
PC máme u doktora. Nemůžem se zbavit toho trojskýho koně ( vir)
Ve čtvrtek jsem si rozflákala já blka nechtěně telefon. Tak
nemůžu psát ani z mobilu. Jsem ten pád pěkně ořvala. Oprava bude asi pěkně mastná, tak nevim
nevim jestli to budem nechávat opravit.
Uvidíme až zavolaj ze servisu. Píšu teď od manži z mobilu a jde mi to pěkně blbě
V pátek jsem měla narozeniny 🙂 zas o rok starší.

Evi,kdyby bylo smutno klidně písni sms. Kdyby chtěl brouček na svět napíšeš mi prosím?
Myslim na tebe kočko! Posílám moc síly!!!

Míšo mám z holek radost jak pěkně prospívaj!

Strašpy, jak to jde? Co hrdý otec, jak moc zapíjel Simonku?

Jájo gratuluju k pěkný kontrole 😉

Musim jít Matoušek si žádá baštit. No trvá mi než tu něco sesmolim.
Zatim papa
Měte se krásně 🙂

straspytelka
8. bře 2009

Ahoj holky, přeju ke dni maminek vše NEJ posílám pusu 😵
No a těhulinkám taky jednu na pupík, aby jim to nebylo líto 😀
No dneska byla noc 😒 kojila jsem od 20hodin skoro každou hodinu 😲 a pak usnula kolem 4 ráno a to jsem taky odpadla, že sjem ani nesledovala monitor 😅 Jirka přijel ok, zato kamarádi se zrubali tak, že jeden usnul po vypití 2 lahví šáňa 😀 tomu bylo blbě určitě hodně a dneska asi skuhrá, Jirka je v pohodě 😵 Dneska byla sranda, zkoušeli jsme Simču vážit na váze co mám na vaření, je do 5kg a museli jsme jí dát na podnos, co dáváme chlebíčky 😀 se ani nehla prďolka a vypadá to, že máme už kolem 4kg, je to možný?
Mám zase jednu fotečku z dneška, ta je opravdu super, jukněte 😀
Evi, neboj, už to brzo bude...držím pěštičky a když se ti něco nezdá, tak rači jeď...dej na sebe, lepší 10x poplach, než jednou pozdě 😉 😵

cipisek007
8. bře 2009

Evi, jak píše Strašpy, radši jeďte. I když jsem několikrát četla, že těsně před porodem se miminko přestane víc hýbat. Nabírá síly na blížící se porod. Držím palce, tak dej vědět, jak jsi dopadl!! 🙂

cipisek007
8. bře 2009

Evi, včera byl blbej den asi pro víc lidí. Já byla urvaná jak kůň a ospalá a taky se mi chtělo brečet. I hnusně bylo. To počasí těmhle náladám nepřidá, už aby se ukázalo sluníčko.

No jinak holky, já asi na noc prodám ty svoje dvojčata. Rozhodly se nás zničit. Už 3 dny jsme v noci spali jen 3-4 hodiny. Hrůza. Úplně se bojím holky nosit na přebalovák, že je při přenášení upustím. Moc je bolí v noci bříško a nic nezabírá. Dáváme kapičky, při každým přebalování masíruju bříško Pupíkem a kroužím nožičkama v kyčlích a pak je jemně přimáčknu na bříško. Nic. Malej prdík a pak si párkrát prdnou při krmení. po krmení na hoďku usnou a pak zase tlačí a skuhrají ☹
Včera odpoledne jsem jim dala trochu fenyklovýho čaje. Zdálo se mi, že pomohl. Tak jsem se rozhodla, že dneska po koupání a krmení je nechám tak 1,5 hoďky spát a pak jim dám zase trochu čaje. Nechchi jim ho dávat často a dr. navíc říkala, že stačí maličko, tak 10-15ml. Holkám docela chutná. Snad to na noc pomůže. Jinak už fakt nevím.
Nějaký rady od zkušených mamin? ☹

straspytelka
8. bře 2009

Tak to jsme na tom úplně stejně cipísku 😖 akorát, ty to máš duo 🤐 MASOO 😀

straspytelka
8. bře 2009

co používáš za kapky?Já Bio Gaia poslala mi je kamarádka...máš něco jinýho?Přesně postup dělám jako ty, kroužím nohama, masíruju, to teda řve hodně...krmím jí že má nohy skoro podélně s mím tělem, takže se vzduchu nenaloká, při pití určitě ne, ale jak škytá... 😒 Kojim jak v leže, tak v sedě-přes den.No hy mám vždycky níž než hlavu...no nevim no čím to je, že tak bulej... ☹

petreva
8. bře 2009

Ahoj holky moje...jste hodný...fakt jsme nakonec jeli...STRASPY to ti povim ten Dej...je hotovej magor!!! Nějak nemám slov a sil k němu něco říkat, jen se modlim, aby nebyl u porodu...
Natočili nám monitor a prý je fyziologickej, tak nás poslali domů...ale nemohla najít srdíčko, což mě úúúúpppnněě hrůza jímala!!! Sice to trvalo asi necelou minutu,nevím, neumím to odhadnout, ale myslela jsem, že fakt omdlim. Třepala mi s pupíkem,ale ani na jedné straně nic moc...prý je to tep pupečníku,ale ne srdce...až pak se milostpán ráčil nějak otočit a bylo to slyšet. Mě to tak vyčerpalo ☹ Připadám si jak děsná bábovka...Dr. mě blbý keci, ale co, já se bála a je to moje dítě, tak ať si myslí co chce, blb.

Straspy, ještě je pro děti na prdíky Sab Simplex nebo bych se možná zeptala na nějaký homeo, jestli ho děti můžou...a taky jsem slyšela chválu na rektální rourku. I nám ji doporučila Lucka, co vede kurzík, že ne sice používat ji pořád, ale přiměřeně...myslím,že si ji chválila i Zuzka a jednou sem o ní psala. Tak to zkuste, ať je vám lepší...

cipisek007
8. bře 2009

Strašpy, používáme 4x15kapek Sab SImplexu, ale už jsem na něj slyšela, že dětem moc nepomohl. To Bio Gaia je co? Já strašně nerada dávám holkám něco, co nemám doporučeno od dr. Abych jim neublížila.
Holky při masáži nebrečí, ale nezabírá. Ach jo. Zkusím jim ještě nahřát plínku a při nočním krmení jí přikládat na bříško. Už akt nevím.
Naši si teď po jídle holky vzali na hoďku a půl ven, tak jsem celou dobu chrněla. Tak snad budu mít sílu na noc.

Evi, tak to je super, že je všecko v pořádku. Hend je člověk klidnější, viď?
Heleď mě při příjmu do porodky nemohly najít srdíčko Terezky. Blbě ležela a hledaly to snad 15 minut, než to vzdaly a počkaly až si lehnu. Pak jsem si musela pamatovat, kam dávaly tu sondu monitoru pro další sestry, aby to nemusely tak složitě hledat 🙂

K rektální rource. Ta je i na prdíky? My kadíme normálně, ale prdíky nás trápí ☹

petreva
8. bře 2009

Míšo, jedna kamarádka taky od vedle v baráku má chlapečka a ten hrozně plakal zejm. v noci...kluci prý víc trpí na prdíky, nevím, co je na tom pravdy...kadil normál a ona se bála, aby mu zbytečně nedráždila jeho přirozený vyprazdňovací reflex tou rourkou...ale Dr.jí říkal, že ne, a navíc, že trubičkou pěkně prdíky odejdou...používala to na můj vkus dost často, ale ono, když fakt brečel..asi bych ho taky nenechala tak trápit...a kadí pořád normál.
Taky právě tahle holka má dobrou zkušenost s polštářkem s peckama z třešní. Prý ho prodávají v DM...nahřála ho v mikrovlnce, pecičky byli dlouho teplý, ne jako plína nebo ručník...a i těma teplýma peckama mu masírovala bříško. Oni se tam tak hezky převalujou. Nevím, jen předávám dál info....třeba pomůžou, ráda bych 😉

cipisek007
8. bře 2009

Evi, no právě, toho se bojím taky. Holky přes den kadí normálně, v noci mají maličko, spíš je ot po prdnutí, ale ty prdíky je trápí hrozně moc zejména v noci.
To s tím pytlíkem je dobrej nápad. Nevíš jak to vypadá a kolik cca stojí? Zkusila bych všechno, jen ta rourka se mi moc používat nechce.

petreva
8. bře 2009

Mají to mezi mimivěcma, je to takový malý polštářek asi 15/15cm, mají různé potahy 😉 a myslím, že stál něco kolem 50-60kč, ale to bych fakt kecala. Nějak jsem si to nezapamatovala. Mě se líbil ten nápad, tak jsme s P. celé léto plivali pecky do misky a ušila jsem ho 😉

petreva
8. bře 2009

Ono na tom něco asi bude...teplo působí uvolňujícně a jemná masážička peckama jistě taky...určitě udrží teplo víc než nahřátá plína a zase "jen" termotaška zprostředkuje "jen" to teplo. Takhle mi to přijde bezva kombinovat masáž a teplo. Držím palce 😉

cipisek007
8. bře 2009

Evi, já vím, že to tu někdo už psal s těma peckama, tak to jsi byla ty 😀
Děkuju za rady, zítra tam skočíme. Taky jsem našla ještě jedny kapky na přírodní bázi na prdíky. Baby Calm se to jmenuje, tak je zkusíme koupit taky. Terezka už zase tlačí a skučí. Achjo, kdbych si to mohla vzít na sebe ☹

petreva
8. bře 2009

Míšo, maminu to bolí taky, když trpí dítko, viď ☹ Ještě mě napadá...asi je to blbost a týká se to mě...ale fakt mám velký problémy s plynama a trochu mi pomáhá, když už nevím co 😖 tak si lehnu na bok, na ten druhý bok než kde mám "bublinu", ono se to břicho tak trochu "svěsí" uvolní se to kolem "bubliny" a někdy se hejbne nebo aspoň přestane tk bolet. Tak co kdybyste zkusili drobet polohovat? Ale píšu, že je to jen "můj" výmysl 😅

cipisek007
8. bře 2009

No právě, je to hrozný ☹ Evi, na bok pokládání nám nepomáhá. My je dřív pohkládali na bok kvůli ublinkávání a to bylo ještě horší. Oni si nemohly natáhnout nohy a prostě se víc pohnout. Tak už zase leží na zádech, to si můžou kopat nožkama.
Ale jinak mě ležení na boku v těhu taky pomáhalo, obzvlášť nalevo 🙂

inna12
8. bře 2009

Holky, omlouvám se, že vám sem lezu..Cipi, místo těch třešní se dá použít i nahřátý sáček rýžek v mikrovlnce a přes to plína (samozřejmě nevařený 😀 ) vydrží teplá dost dlouho...malýmu to hodně pomáhalo, uklidnil se hned, ale asi tak týden 😖 Měl taky strašný koliky...dr. prý říkal, že se k tomu mohl přidat i nějakej ten růstovej něco, to prý mimi mívaj kolem třech měsíců...tak jsou protivný 😉
Baby calm má taky, myslím, že ho švagrová jako jedinej trochu dávala, že zabíral...a sama pije fenyklovej čaj, místo tý rourky můžeš zkusit teploměr

Jinak všem moc gratuluju ke krásným miminkům!!! 😵 😵 😵

Evi, nejsi bábovka, takhle by zareagoval každej, fakt se neboj 😉

inna12
8. bře 2009

jo je to růstový sprut

cipisek007
8. bře 2009

Inni, děkuju, to mi vlastně psala i Menník s tou rýží. Zkusím to už dneska večer. No možná asi hned, Terku to fakt trápí.
Já už moc nekojím, takže přese mě by ten fenykl nedostaly. Navíc jímpořád jedno a to samý, bojím se jíst cokoli co nadýmá, aby netrpěly. Jdu na tu rýži 🙂

inna12
8. bře 2009

není zač 😉 aha ty už nekojíš, tak jen jim ten čajík 😉
a to slovo je asi spurt, to je šílený slovo 😖

cipisek007
8. bře 2009

Kouknu na to na netu, co to pořádně je, abych věděla .-)
Já mlíko jen odstříkávám, mám ho už málo a holky by měly hlad. Tak ho přes den odstříkám a v noci jim ho ohřejváme a dostanou ho ve flašce. Ale mlíka je míň a míň. Jdeme koupat a po jídle jim dám teplou rejži na břucha 🙂

inna12
8. bře 2009

dej, snad jim to drobítek pomůže, chudinkám ☹

cipisek007
8. bře 2009

No tak rejže zklamala. Dala jsem pytlík nevařené rýže do mikrovlnky, dýl jak půl minuty to tam nebylo a pytlík se mi roztavil a rejže upražila 😀 😀 To mě fakt pobavilo! 😀 Takže jsem dala louhovat fenyklový čaj 🙂
Zítra skočíme do DM pro ty pecky.

inna12
8. bře 2009

Cipi, cože??? to se nám nikdy nestalo..to je divný!!!! tak dej na mín a na krátko 😝
ale pecky to jistí 😉

cipisek007
8. bře 2009

Inni, no fakt!! Tlemila jsem se u toho jak blbá 😀 😀 Teď holky chrní, tak to pak zkusím ještě v noci, kdyby je to zase trápilo.
Normálně ten pytlík má dvě díry, jako kdybych to položila na horkou plotnu. Rýže zhnědla a je prostě taková pražená 🙂
Pecky to fakt asi budou jistit, protože bysme měli veeeelkou spotřebu rýže 😀

cipisek007
9. bře 2009

Dobré dopoledne holky!
Kde jste všecky? 😕

achalteke
9. bře 2009

Čau holky, zdravím vespolek, zejména Inku 🙂 ...
jdu vás dočíst a hlásim, že jsem poptala kočárek 😵

zuzan
9. bře 2009

Ahoj holky 🙂 Opět nestíhám dočítat, Míšo je mi moc líto, že máte teď takový trable, snad to brzy přejde, jediný co můžu poradit je ta rektální rourka... Jinak my jsme byli v sobotu na karnevalu, tak jsem přidala pár fotek do alba 🙂 Hezký den všem a pracujícím co nejrychlejší pracovní týden 🙂

achalteke
9. bře 2009

Jůůůůůůůůůůů Vendulka je roztomiloučkej zajda 😵 😵 😵

kacena00
9. bře 2009

ahoj holky, tevi měla sem "jen" tu dětskou doktorku, ona byla moc príma, hodná a krásně o dětech mluvila, takže vyrovnala to, že pan doktor je hezkej a vtipnej

převčírem sme měli den nabitej, nejdřív tu byla porodní asistentka, ukázala mi vylepšení poloh pro kojení, vzala stehy a řekla, že původní střih byl malej, ukazovala něco mezi 2-3 cm, ale já se dotrhla do písmenka J ale stehy sou prý nádherně vyšitý, jeden se mi trochu rozšklebil, zřejmě kvůli kruhu, na kterým sem sedala i doma, tak P8jo, chris, kruh jen na porodku, a prý mám spíš vnitřní stehy, že tam sem se dost potrhala asi kvůli tomu,ž e nám dítě šlo na supermana, ale prej to celkově vypadá dobře

pak mě děsně moc potěšila, protože nakonec Cyrilek nemá ty svoje ložiska plísní nijak ošklivý (začalo to podpažím, když u nás před týdnem byla doktorka, pak sem objevila na prdelce, teď má ještě v tříslech, bohužel k tomu má asi sklony po mě.....), ukázala zlepšováky na ošetření a celkově to bylo moc fajn, pak přišla přepadovka, o který sme nevěděli, já smažím řízky a najednou ve dveřích michalova teta, dala mi spoustu podnětných rad - jako že krajáč mlíka(hm..s tou anemií co mám, asi ztuha, v porodce mi původně chtěli dát transfuzi, jak blbej krevňák mi vyšel) a taky že hlavně jíškový polívky mám jíst, hm hm, to moje střeva ocení

no a pak se o mě začal pokoušet prodní splín č.2 protože mi řekla: si dost přibrala co? seš teď dost prdelatá

tak sem řekla, že asi 13 kilo, a ona: no to je dost

tyvoe takový návštěvy fakt potěší

a holky včera se porpvé kočárkovalo, ale bylo dost chladno a vítr, tak to bylo asi na 10 minut, dnes po obědě půjdu sama a zkusím asi na dýl 😵 😵 😵 😵 😵 😵 !!

kacena00
9. bře 2009

evi mě se malej taky přestal tolik hýbat, ale teda proč na tebe byly nepříjemný to nechápu, na netu píšou, že když si ke konci nebo i v průběhu těhu nejsi jistá s pohybama ať naklusneš k doktorum, no tak fakt sou blbý!

k těm kapkám, doktorka Cyrilka je dost na přírodní věci, hodně dá na homeopatika, ale před těma probiotickejma mě varovala a řikala, že minimálně měsíc by je radči nedávala, protože to je sama bylinka, tak abych ho nealergizovala, pak že už jo

minulej tejden sem mu dávala sabíka a teď už teda ne, zřejmě to co sem si myslela že byly koliky bylo "jen"ten smutek a nervozita co sem měla já, věřím, že miminka to hodně vycítí a pak si to berou od maminky, já byla psychicky v hajzlu jen tři dny ale i tak to stálo za to a do toho ten neutuchající pláč mojeho miminka..no a te'd sem v pohodě, nepiju ani kojící čaj, protože by mi asi praskly dudy 😀 😀 😀 nedávám sabíka a sme naštěstí v pohodě, to bych přála všem aby měly miminka dobrý trávení 😉