Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

achalteke
12. bře 2009

Hlásim, že triple testy máme negativní a zase letim!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵

straspytelka
12. bře 2009

Achalteke gratulujeme 😵 😵
Evi potkali jsme tvého manžílka, že se mu omlouvám, že jsmem neukázala malou, to víš, manžel vezl a byla s náma jeho neteř 😀 Snad bude možnost seznámit chlapi spolu 😉 aby mohli hlídat děti a my jít třeba na kafe sami 😀 haha viď 😀 😀

cipisek007
12. bře 2009

Jájo!!! Tak to jsou naprosto skvělý zprávy, moc gratulujeme 🙂 😵

Jako holky, fakt byla rudá jak rajče. Normálně v autosedačce seděla zamračená, pusu měla v tenký čárce a já jí musela podrbat pod bradou a probudit, jestli vůbec dejchá. No horor 😀

Barčo, holky naštěstí moc brekavou nemívaj, ale když mají, ak jsem taky zoufalá. Jak jsem zvyklá nato, že jsou hodný a když něco chtějí, tak jen broukají, tak mě to deptá a já nevím co s nima. Takže si pololehnu, podložím si záda polštářema a položím si brečící dítě na prsa bříškem dolů. To je uklidňuje hodně a i usnou dost tvrdě. Kolikrát usnu i já 😀
Děkuju za zprávu o Helče, písnu jí SMS, aby věděla, že na ní myslím 🙂
Co se Vojty týče - teď už to tak hrozný není, když vidím pokroky, tak to mooooc potěší. Já s nima vlastně cvičila už v nemocnici a teď nám buď cviky drobet změní nebo přidají. Ze začátku u toho druhýho cviku, když plakaly, tak to jsem brečela taky, ale teď je u toho přemlouváme, že je to pro jejich dobro. No a oni se u toho už dost chechtaj 🙂

Strašpy, tak co voda? Jak se Simonce líbila? 🙂

kacena00
12. bře 2009

jé tak to je fajn, že se chechtaj, na to já se taky těším, až se bude malej chechtat u cachtání

Jájo, moc moc moc gratulíruju 😉

cipisek007
12. bře 2009

při cachtání holky koukají s vyvalenýma očima, a když na ně mluvím tak se občas usmějou, ale je vidět, že ve vodě se jim líbí, nepláčou v ní 🙂

petreva
13. bře 2009

Ahoj holky,
STRASPY, P. hlásil, že tě potkal a povídal, že vypadáte moooc spokojeně, jen že neviděl malou...ale jasný, určitě se sejdeme a zkouknem si ty naše mimča. Já bych už tááák rodila. Příští týden bych ti písla sms. Mám ještě nějaké doktory a povinnosti, tak zase (jako obvykle) nevím, kdy přesně by to šlo. Si představ, že jak je nový primář, jsou i novinky v porodnici...jedna z nich je, že musí být Dr přítomen porodu...a já se těšila, že se jim vyhnu 😖
JÁJO, to je žůžo!!! Jak se tu objevíš zřídka kdy, hrozně mi u tebe utíkají ty týdny...za chvíli tě mrňousek pozdraví 😵 to bude teprve bájo, viď. Chvíli...než bude velkej...ale i tak je to pak hezký!!!
MÍŠO, ty kapičky na prdíky, jak jsi psala se dají sehnat běžně v lékárně?? A co pecky zabírají?

Konečně máme hotovou postýlku...kuk do albíka 😵 😅

achalteke
13. bře 2009

Evi už jenom 13 dnů do termínu (tedy podle astrologybaby), to mi povídej jak to letí - jako blázen. Já jsem hnedle v půlce.....Evi a až budeš rodit, kdo nám dá echo? Strašpy asi, viď?

No tak za ty skvělý triple testy budu dnes mimísovy objednávat kočárek 😀 😵

dadunka
13. bře 2009

Ahoj, jsem tu, včera jsme se vrátili až po šesté večer, tak jsem padla do postele a pc už nezapínala.
Už v čekárně jsem chytla nerva a začala se třást jako blázen (do toho jsme se ráno pohádali s manželem kvůli penězům, jako vždy týden před výplatou se nám nějak nedostává...), takže i na CLG jsme spolu nemluvili. Z jedněch dveří bylo slyšet, jak nějaký mamince říkají, že má větší hlavičku a kdesi cosi, myslela jsem, že omdlím. Překvapivě ten pár co vyšel se netvářil nijak nešťastně.
Nejdřív jsem tam ležela asi 10 minut a nikdo nešel a až pak přišel zase starej Čutka (ach jo). Pak začal jezdit po břiše a nic neříkal, vůbec nic, pořád najížděl na srdíčko a mlčel, hrozný. To samý pak se všema ostatníma orgánama. Za celé vyšetření řekl asi 3 věty, a to jste paní XY?, pak se ptal na choriamniální disociaci a pak jestli se může říkat pohlaví. Pak skončil, neřekl žádný výsledek, podal nám ruku a šel. Já čuměla na sestru a asi 3x jsem se jí ptala, jestli je vše ok, tak VŠE JE OK A JE TO KLUK! 😵 Jinak je o týden menší, což odpovídá opožděné ovulaci. Jinak to video máme, nahrál nám kousek na konci vyšetření a je to teď můj nejoblíbenější film! 😀
Pak jsem ještě v budově pol. šla čůrat, tak to ze mě spadlo, tak jsem trochu pobékla a šli jsme se za odměnu najíst. 🙂 Pak jsme to volali rodině, že máme pytlíka a pindíka. Moje máma z toho byla tak hin (čekala holku), že musela v práci přestat ordinovat a šla na cígo a domu. 😀 Ale v pohodě, zklamaná není, jen v šoku a šťastná, že jsme ok.

Taky jsme byli v Babycentru, Teutonky se mi moc líbili, ale přece jenom chci kombinaci, čtyřkolku a nafukovací kola a to nevím, jestli vůbec dělají. Nevíte?

Jinak gratuluju Jáje a fotky v novinách jsou super.
Díky všem, že jste na mě myslely!!!!!!!! 😵

achalteke
13. bře 2009

Teda Dadu to jsou zážitky, ten Čutka je fakt hustej - už se tam fakt těším 😀 😀 😀

Jinak moc gratuluju k výsledkům a k chlapákovi!!!!!! To je úžasný 😀 😀 😀
Taky objednávám kombinace, ale tříkolku + isofix 😀 😀 😵

dadunka
13. bře 2009

Ahoj. No, těš se Jájo a přejte si mladýho Čutku! Co to je isofix?

achalteke
13. bře 2009

Mladýho Čutku bych si přála u porodu - sloužívá v Krumlově 😀
Isofix je základna pro autosedačky, nainstaluješ do auta a sedačku pak jen nacvakáváš 😉

dadunka
13. bře 2009

Aha, tak to jsem viděla v Loskutákovi.
Jééé, já budu rodit v ČK, tak ho tam snad za odměnu chytnu, tos mi udělala radost!

petreva
13. bře 2009

DADU!!! Bezva zprávy!!! Ale soucítím s tebou, starej Č. je děsnej morous...na nás vyšla tenkrát ordinace, ze které pravidelně vycházel mladej..tak jsem se těšili, ale před námi odešel a vyšetřoval nás starej...byli jsme zněj zase vyplesklý...ale vždycky jsem se snažila myslet na to, že je fakt dobrej a ostatní musí jít stranou...KLUK!!! Krásný!!! Moc gratuluju 😵 Teutonie dělá s nafukovacími koly i čtyřkolky...má toho hrozně moc...a všemožně se dá kombinovat...když budeš chtít jukni na jejich stránky, pokusím se je najít, kde jsme čerpali info my.Nebo řekni, co by tě zajímalo, máme doma jejich nový katalog, tak to tam vystuduju. Taky nesnáším hledání na netu...takže chápu 😉

petreva
13. bře 2009

JÁJO, takhonem sem s kočárkem 😵 první termín ten dle utz ve 20.týdnu je 21.3. 😅 a druhý dle MS 27.3 takže uvidíme, kdy si to ten náš brouk rozmyslí...ale zádka nikde, poslíčci taky ne...jen je mi bídnějc a bídnějc 😕

dadunka
13. bře 2009

Evi, díky moc!
Mě neva hledat na netu, ale nevím, kde má Teutonka nějkaké české ofi stránky. Tak když bys věděla, byla bych moc ráda.
Jinak kársná postýlka a stěny pro mimouše. 🙂

menny
13. bře 2009

ahojky
jsem u kamarádky, tak jsem na chvíli tu.
Pořád doma nenetujem 😖

Jájo moc gratuluju ke výsledkům....ohromný 😵 😵 😵
Dádu taký veliká gratulace, jsem ráda, že jste v pořádku!! A super, že posilňuješ klučičí řady 😉 😵 😵
Míšo bezva kam jste dovojtili 😵 😵
Evi, ty už jsi na rozpadnutí 39tt 😵 😵 Doufám, že nezapomeneš napsat, kdyby něco 😉 🙂
myslim na tě

Byli jsme na kontrole na rehábce. Nožičky se nám krásně zlepšujou, dostali jsme velkou pochvalu 😵
začali jsme vojtit ještě bříško. máme ho trochu povolený, ale to budem možná dělat jen do příští kontroly
Včera jme byli s Matýskem na krvi, pořád má dost žlutý bělmo, tak mu brali krev na jaterní testy. naše dr. řikala, že to je jen pro kontrolu, že by to mělo být ok. tak doufám, že taky bude (dnes nebo v pondělí budem mít výsledky)
Krásně přibíráme. Za 14 dní máme o500g víc. To teda dr koukala. 😀
takže se pyšníme váhou 3780g 🙂
malej chrní v noci už i 7h. a když takhle přibíráme, tak ho v noci nemám na kojení budit.
Hezky pasem hříbátka a začínáme si broukat. Je to sranda. Když je spokojenej řiká gii gii gii 😀
jinak u nás dobrý.
Davídkovi vypadl přední horní zub, tak šišlá...je to sranda. Dnes se fotí, tak řikal, že se bude pořádně zubit 😀 😀
Zánět močáku už je lepší a lepší, tak mám radost.
Co se týče spokojenost kočárku, tak se svým - casualplay S4 - jsem moc spokojená. Hlavně je hrozně lehkej na ovládání. Když si vemu co jsem měla s Dádou...ani nejde srovnávat. Tohle je pro me porsche mezi kočárky 😀

no musim končit...jsme vzhůru. Tak já valim. Snad se brzo ukážu.

Všechny moc zdravim kočky moje. Mějte se jen a jen krásně 🙂

achalteke
13. bře 2009

Evi ta postýlka je moc pěkná - mýmu chlapovi se moc líbila

Dadu budeš rodit v Krumlově? Tak to aspoň týden přenášej a já porodim o něco dřív a sejdeme se na pokoji 😀

Jinak z vlastní zkušenosti jsem chtěla kočárek Quinny (mám vyzkoušenej speedi a je pro mě fakt bezkonkurenční), hrozně se nám líbil Buzz, ale je spíš do města. Takže vyhrál na plný čáře Quinny Speedi barva green apple + maxi cosi cabriofix. Důležitý pro mě taky bylo, aby měla korba přenášecí madlo, protože podvozek nechám v kočárkárně a korbu s mimčem vezmu domu (ideální při manipulaci ještě se psem). Jediný co budu dokupovat tak madlo do sporťáku a origo fusak (možná). Jenu dobu jsem chtěla taky Teutonku, ale vyšla by mě ještě asi o deset tisíc víc a to už je pro nás fakt hodně (stejně budeme asi spíš nosit než vozit) 😀

mon73
13. bře 2009

Ahojky 🙂
v rychlost: 😉
Jájo, gratulace k výsledkům, Dadu, tobě ke kontrole, Cipísajdám a Matouškovi k pokrokům 😉
Evi, teda, děda moc šikovnej.
Včera sem byla krkavčí matka. Odstříkala sem a jela do Ikei. Prďola v pohodě, ale bylo vidět jak je rád že už sem doma. Když sem se objevila a promluvila, začal kňourat a k nikomu už nechtěl jít, jen ke mně. no a teď jen co si udělám čas na vás, tak se vzbudil a volá 😠 , tak já pádím...

petreva
13. bře 2009

http://www.kocarky-teutonia.cz/
DADU, pro tebe....

JÁJO, tak Quinny nás nadchl jako první kočárek. Je neskutečně lehkej a fakt se s ním nádherně jezdí...Nakonec mě ale odradila velikost korbičky a taky to,že nejde sporťák otočit k mamině...to zejména...ale vždyky jsem musela jít kolem se zavřenýma očima 😅 je fakt krásnej...

Děkuju za pochvalu postýlky, to potěší 😉

petreva
13. bře 2009

Ještě k tomu kočárku...Teutonie fakt není levná, ale my to udělali tak, žejsme o objednali sporťák nový a korbičku sehnali z druhé ruky...pani se narodila holčička už větší a korbičku používali chvíli...je fakt jako nová,krásná matrace a ani známečka opotřebení 😉 myslím, že je to fakt bezva řešení. Lidi korbičku nebo vložnou tašku používají tak půl roku, takže je stále moooc pěkná. Ale jistě je to na každém...
Jájo,ještě musím jít juknout na tu barvu...zase budu slintat 🙂

achalteke
13. bře 2009

mě ty Teutonky přijdou jako asi fakt to nejlepší co se tu dá sehnat - nenašla jsem jedinej zápor (až teda na tu cenu, to mi málem vypadly oči z důlků). Ano, záporem speedi je ten sporťák, ale nám osobně to až tak nevadí, takže jsme to tak nějak přehlídli 😉. Teď řešíme šátky a manducu a jak tak na to koukám tak nás to bude stát skoro půlku toho co kočárek 😒 - na tom šetřit fakt nebudu 😉

petreva
13. bře 2009

MENNY, klučík šikovnej 😵 a mamina taky s ním určitě krásně cvičí, proto takové výsledky 😵 ...určitě napíšu! Kdyby něco...
JÁJO, pani tady u nás nám objedná T. tedy sporťák a dá 12%slevu 😉 ...ale nepopírám, je to fakt drahý a nechápu ty korbičky...4tis. za nic...nás vyšla na 2 🙂 Nemůžu najít tu barvičku, nemáš link?? To je jasný, jen ať máme každá jinej kočík 😉 ,jsem drobet ujetá na ně...Q.je náhodou žůžo a kdyby měl sporťák dle mých představ, kdo ví jestli by nevyhrál 😉 Péťovi se líbil ten Chilli a mě ten do hněda...

achalteke
13. bře 2009

http://superbaby.mimishop.cz/detail.php?zbozi=2... tady je 😉

přiznávám, že mě se líbí taky víc ten chilli a pak blue oceanic, ale domluvili jsme se, že já vyberu kočár a mužik barvu 😉 takže tak a já v celku proti tý zelený nic nemám 😀

stejně tady ve vsi budeme s Quinny za exoty, páč nikdo tu nemá tříkolku a všichni mají takové ty přízemní tanky 😀 . jedna holka si tu pořídila krásnou retro Inglesinu a lidi hned, že to někde vyhrabala na smeťáku atd. no hnus kdyby věděli co to stálo 😠 . Inglesiny asi mají něco taky do sebe, ale není to moje krevní skupina 😉 i když teda na ně slyším skoro samou chválu

achalteke
13. bře 2009

Teutonky mají bezkonkureční barevný kombinace - třeba ty všelijaký kytkovaný (i když přes kytky u nás doma nejede vlak - kdysi jsem chtěla kytkatýho boldera a mužik řekl, že v žádným případě 😀 ) a pak se strašně moc líbí ta meruňková - ta je fakt úžasná 😵 😵 😵 😵

kacena00
13. bře 2009

holky sem nadšená po tom, co sme s robátkem dělali po jeho snídani, fakt sem z toho u vytržení, že takhle brzy po porodu se to miminko tak promění 😵 - viz nové fotky v mém albu 😉

evi týýýýjo, fakt se to blíží - hele vem si, já skoro neposlila, zátka nikde a hele jak to šlo ráz na ráz, tak si nedělej hlavu 😉

dadu moc gratuluju!!!další klouček v partě 😀

a peťo tobě taky moc gratukluju že ste dopadly tak skvělě 😉

kacena00
13. bře 2009

jo a včera měl náš prcek už 3070g!!!! 😵 😵 😵 😵 😵

cipisek007
13. bře 2009

čao holky!

Teda, vy jste toho nakecaly. Já se dneska dopoledne nemohla utrhnout a už jsem urvaná jak kůň. Holky byly celý dopoledne nějaký neklidný a já měla zrovna tolik práce, protože jsem lítala od postýlky k postýlce a z kuchyně do ložnice. Ani ven nejdeme, jsou tam přeháňky, kroupy a fučí hnusnej vítr.

Dadí, moc ti gratuluju k dobrýmu genetickýmu UTZ 😵 😵 a ještě víc k chlapečkovi. Jsi ráda, nebo bys radši holčičku? (Vím, že je to úúúplně jedno, co se narodí, hlavně, aby to bylo zdravý, ale vím, že v každý mamině je kousek toho, co si přeje víc 😉 )
Mladej Čutka taky při UTZ toho moc nenamluví. Jsem se ho spíš ptala co tam teď vidí a proč se pořád dívá na jedno srdíčko dokola (bylo to Terezky srdíčko a ona měla pro něj blbou polohu, tak ho zkoumal dýl, aby nic nepřehlídl).

Evi, ty kapičky se dají koupit normálně v lékárně. Jmenují se Baby Calm a ředí se to kojeneckou vodou (já to zředila převařenou). http://www.lekarna.cz/babycalm-doplnek-stravy-1... stojí aśi 130Kč. Jenže naše Barča po něm zvrací, tak jsem jí ho přestala dávat. Terka nic, ale Barča mi po každým jídle 2 dny házela takový šavle, že jsem jí to zkusila přestat dávat a ona přestala zvracet. Takže to bylo po nich. Ale Barča zvracela i po Stoptussinu (Terka opět ne), tak asi bude mít drobet nějaký alergie na léky. Takže do ní cpu čajíky na bříško.
Pecky pomáhají, to ti je věc. Když je bolí bříško a pláčou, tak si je vezmu k sobě, nahřeju polštářek a přiložím přes bodíčko na bříško. Oni se v tu ránu uklidní a koukají a někdy i usnou. Občas lehce zmasíruju peckama. Mají to bříško pak krásně teplý. ALe smrdí potom jak višňovka 😀 😀 Jakmile se ten polštář nahřeje, tak to smrdí po višních 😀

Peťulko, moc moc gratuluju Matýskovýmu vyšetření! Ty bláho, mám z vás radost. Jakej cvik cvičíte na to bříško? By mě jen zajímalo, jestli máme stejnej 🙂
Jo a víš, že vyšla knížka o Vojtovce? Jmenuje se to Dítě ve Vojtově terapii a stojí asi 400,-. Už jsem si jí objednala, jsem na to zvědavá. http://www.knihylevne.com/dite-ve-vojtove-terap...

cipisek007
13. bře 2009

Barčo, teda vy rostete! Za chvíli naše holky Cyrda přeroste 🙂

Holky se dneska smály jak nikdy. Zjistila jsem, jak je rozesmát 🙂 Když jim jezdím dudlíkem nebo savičkou od flašky po dolním rtíku. Ono je to lechtá a oni se smějou jak blázni 😀

cipisek007
13. bře 2009

Brrrr, teď tu byla tchyňa. Zase jí je šidíme. Já jí fakt jednou něco řeknu. David jí vyprávěl, jak se Barča rozčilovala při cvičení před rehab. sestrou a ona: "No se nedivte, když je tak moc šidíte." Tak jsem jí řekla, že je nešidíme, že je to pro jejich dobro a že bych se zbláznila, kdybych furt myslela na to, že je šidíme a jak u toho pláčou, že se musím u tohohle "zocelit", abych to cvičení ještě ten třičtvrtě rok přežila. Bych jí fakt zabila. Nic neví, a kecá takovýhle nesmysly. Že holky prej budou mít 5kg až v půl roce. Jí říkám, nebudou. Oni přibírají každý týden 20dkg, takže 5 kilo budou mít cca za měsíc. Joooo?? Oni přibírají takhle krásně? Ona se vůbec o nic nezajímá a pak se diví. HOlky, já jí nesnáším. ☹ ☹ když odchází, tak se mi chce brečet co to tu zase namlela za hovadiny.
A v neděli přijede i s tchánem, pratchýní a pratetou. Holky, já si hážu mašli. Prateta je ještě větší šílenec než ona.
To zas budou řeči: Vy je šidíte. Mámo čím je to krmíš, že je to tak bolí? Po kom jsou ty děti tak krásný. A tohle je celou návštěvu imrvére dokola. Každou návštěvu to zopakujou xkrát. Nemluví o ničem jiným. Holkyyyyy, já tu neděli nepřežiju. Všechny 3 věty mě dost uráží a mrzí, protože když je bolí to bříško,tak já bych plakala s nima, kdyby to šlo, vzala bych si tu bolest sama, jen aby netrpěly. A po kom jsou ty děti tak krásný?? No co to je za hovadinu? Vím, že nejsme ani jeden kandidát na MISS a MISSÁKA roku, ale já jsem jako miminko a batole byla krásná. Holky jsou celý já a proto mě to hodně štve, mrzí a především uráží.

Tak, jsem si vylila srdíčko, líp mi není, ale já to potřebovala rychle někomu napsat nebo říct. 😢 😢

achalteke
13. bře 2009

Míšo tohle by si tvoje tchýně měla přečíst, třeba by jí to trklo - to jsou fakt hrozný řeči ☹ vždyť ona tě vlastně pořád uráží. To je hnus 😠

Baru Cyrdík je šikulín krásnej 😵 😵 😵