Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

helik3
autor
8. říj 2008

nazdárek Cipísku 🙂 jsem Tě dlouho neviděla 🙂

No na pohyby se taky moc těším-už budu alespoň mít malinký klíd v dušičce, že je asi vše ok. TAkhle si vůbec nepřipadám jako těhu-nemít tu průkajdu 😀 a bolení prsou 😀

Míšo, když jsi 24+0tt, tak začínáš 25týden, tedy už týden přetahuješ 😉 Jen tak dál kočko, ať vydržíš co nejdéle! Nenínic horšího než jen ležet, le¨žet a ležet. Buď na sebe opatrná!

Já vím, unás na ten NT asi neposílá prostě tento doktror, ale posílá se pak na ten velký UTZ, kde to asi stejně odhalí, kdyby něco 😉

cipisek007
8. říj 2008

No mě stejně přijde divný, že mě s dvojčatama na NT neposlala. I na genetice se tomu divili. 😕

Helčo, jojo už přesluhuju 😀 Doma jsme se rozhodli, že oficiálně zalehnu 13.10. takže od pondělka budu spát přes týden u našich (už se bojím být v noci sama doma, když mě občas bolí břicho) a na víkend si pro mě bude David jezdit.

helik3
autor
8. říj 2008

no jasný, jen buď pěkně opatrná a s někým kolem sebe, kdyby náhodou 😉

Hele a jak předčasně se většinou jednovaječná dvojčátka rodí?? Ca 1 měsíc?

cipisek007
8. říj 2008

Tak jsem doma. Všechno je v pořádku.
Čípek vzorově drží a holky zrovna ležely prdelkama nahoru a hrály si na akvabely 😀 Říkala, že vypadají stejně a spokojeně. Že to nevypadá na to, že by některá strádala (mají jednu společnou placentu, která by je nemusela uživit, což se u jednovaječňáků stává, že je pak jedno mimčo větší a druhý menší). Opravdu mám zalehnout, ale nebudu to přehánět, budu mít režim takovej jako doteď s tím, že pokud bude hůř, tak radši z postele nevylezu.
Bolesti břicha jsou prej normální, ale kdyby to bylo hrozný, tak mám frčet na pohotovost.
Na kontrolu jdu za 2 týdny a příští týden jdu na cukr. Mám prý jít na Vltavu.
Dr. říkala, že mě teď chce vidět častěji, a že jakmile překonáme 34tt, tak můžeme říct, že jsme vyhrály.

Helčo, s tím předčasným porodem nevím. Oni jsou rizikovější především kvůli tý placentě. Dvouvaječňáci mají každý svojí, takže je spolehlivě uživí, ale my máme jen jednu. Sestřička na gyndě mi dneska říkala, že kamarádka její dcery má jednovaj. kluky a že dokoce rodila v termínu a měla těhu bez problémů. ALe já si myslím, že je lepší, když se doktoři víc starají, než když něco zanedbají. Ty kontroly jednou za měsíc mě docela děsily, jsem ráda, že už budu chodit po dvou týdnech. Mě to nic neudělá si tam 2x do měsíce zajít, jsem pak klidnější.

petreva
8. říj 2008

Tak jsem doma...
Baru, tak to máme stejné...na jednu stranu bych ho/jí chtěla oslovovat jménem ve správném rodě a koupit něco moc moc ňuňatýho, al ena druhou stranu je to fakt veeelkýýý překvapení a těšení
Míšo, tak to je dobře, že to není spontálně vidět. Mě připadalo všechno tak velký na té obrazovce, že bych si musela snad všimnout i toho co tam má, kdyby tam nějak zabrousil...ale nechám to být. Řeknem, že to vědět nechceme a kdyby náhodou, tak se taky svět nezboří...jak jsi dopadla na kontrole??????A jak ti je????Já si popravdě neumím představit mít dva divochy v břiše...s tím jedním mám takhle trable a to břicho teprve roste a co pak...to bych měla střeva asi až na zádech...
Heli, ve 20tt chodí asi všichni na ten velký utz...už se moc těším a zároveň trochu bojim, aby mělo všechno co má mít na tom správným místě a hlavně srdíčko v pořádku...bratranec má totiž srdeční vadu + mentál. post....

NO A JINAK, naše triippl testy dopadli negativně...vše...chtěla jsem se zeptat, jestli nějaká hodnota nebyla hraniční, ale sestřička se mnou byla tak rychle hotová, že jsem se nestihla nadechnout...ale v papírech bylo vše zelené tak snad ne...a krev skup. mám A- takže se budou hlídat protilátky...z toho jsem celá odvařená, protože když mi tahle sestra bere krev tak mám modřinu ještě týden a zatím vždycky jí ta žíla praskla. To mi ji za celé těhu oddělá...

cipisek007
8. říj 2008

Evi, oni se tě na příjmu před odesláním na UTZ ptají, jestli to chceš vědět. Já jim řekla, že já jo a partner ne a oni mi napsali do papírů velkým červeným písmem - pohlaví pouze pacientka. Dr. se mě pak ještě na lehátku ptal. A i když jsem koukala pozorně, tak jsem to tam fakt nenašla. On fakt bude spíš zkoumat to srdíčko a pak měřit tělíčko. Nám u jedný holčičky sledoval srdíčko strašně dlouho, dobrých 10minut ze všech stran. Až jsem se začala bát, jestli je všecko OK. Pak mi dr. říkal, že srdíčko u plodu B tak dlouho zkoumal z toho důvodu, že mimčo mělo pro něj blbou polohu a on to pořádně neviděl. Ale že je to OK.
A myslím, že když řeknete, že to vědět nechcete, tak tím UTZ okolo pohlaví kroužit nebude. A nezapomeňte si vzít videokazetu 🙂

Moje malý ještěrky jsou pěkně čilý. Já si zase nedovedu představit, jaký to je mít tam jen jedno 😀 Asi je to klidnější 😀

A gratuluju k dobrým triplům!! S tou krví je mi to líto, ale určitě to bude v pořádku. 🙂

petreva
8. říj 2008

Míšo, dík...je fajn, že ti kontrola dopadla dobře. A moc mě těší, že jsou holčičky stejně velké a taaak se jim u mamči líbí 😵

cipisek007
8. říj 2008

Evi, to jo, jsou spokojený 🙂 A jsem na sebe VELMI pyšná, že jsem přibrala jen 3kg. 😵 😵 A nemůžu říct, že bych teda strádala. Jím docela dost sladkýho a v poslední době i docela dost uzenin (já vím, já vím...) a břuch mi roste pořád víc a víc.

barag
8. říj 2008

jé holky já se tak těším, žana ten UZ pojedu..zejtra se konečně objednám - po poradně

a sem zvědavá kolik sem přibrala, břuch teda zatim nioc moc, když kouknete do alba mám tam fotku ze včerejška, já se dycky těšila, jak pyšně bduu pupu vystrkovat a půlka těhptenství a spíš vypadám jako že se neudržím s jídlem 😀

barag
8. říj 2008

dopr..sem to omylem odklikla!

Míšo, tak to je dobrý že to mají takhle zařízený, já sem si řikala, že třeba se to omylem může prozradit a tak, ale asi to mají jako rutinu, no aspoň to mají uzažitý a nezapomenou se zeptat a neprokecnou se, já už se tak těším, až se to dozvim..pokud nebude stávjkovat jako u holek z koníka,..to bych si tedä asi ještě klidně zaplatila nějakej extra u doíktorky 😀

helik3
autor
8. říj 2008

jsem viděla kámošky UTZ nahranej od Čutky, čekali hočičku a nepoznala bych ani ho... 😀 Kdyby mi to ona neukázala a neříkala, vidíš to?? viíš to?? To je holka 😉 haha, nemáme šanci to be lékaře poznat-a to jsem opravdu viděla rozkrok pořádně, ale klíďo bych si myslela, že pinďu vidím 😀

Hele Evi mně se modřiny dělají ohomné, mám špatné žíly, i kvůli tomu jsem přestala darvávat krev-protože než mě napíchli a než jsem jim to tam nechal, tak to byla třeba i hodiny a skončila jsem, když jsem na odběru dárcovství krve leřžela na lehátku a měla napíchlé obě dvě+ ruce a z obou to teklo!! To byla poslední kapka!! Takže rovnou sestry na to upozorňuji a žádám aby mi to brali ze zápěstí nahoře-a zatím to funguje-teda kdfyž toho nechtějí moc. Na ty papp testy si brala sestra ca tři zkumavky, tak to jsem musela vydržet normálka, ale když jenom trošku z¨tak dám jenom ze zápěstí 😀 😵 zkus to taky!! 😉

Hele Míšo jaktože ty nemáš foto bříška, vždyť už ho musíš mít pěkný, dvě holky a 25tt 😉 Ján ho tam lupnu když zítra ráno kontrola dopadne ok, tak o víkendu donutím manžu mě vyfotit 😉 Baru ty fakticky zatím bříško nemáš, to já mám taky takové plus ten můj špek 😀 😀 😀 Ale buď ráda, za chvilku se Ti pěkně vyrazí dopředu 😉 a budeš se pyšnit 😉 já už se na to taky těším, celý žívot chodím se zataženým břichem, tak si konečně budu moci ulevit 😀 😀 😀

barag
8. říj 2008

no přesně taky zatahuju, tak se těším, že to konečně pořádně vyvalím 😀
teda z toho zápěstí to asi docela bolí ne?

achalteke
8. říj 2008

Čau holky, zdravím, jen nakukuju....občas sem mrknu jak se vám daří...jsem ráda, že dobře. Mějte se, pa pa 😉

helik3
autor
8. říj 2008

nazdárek Jájo, ráda Tě vidím, to jsem ráda žes zašla 😵 😵 Doufám, že už k nám budeš patřit, že tenhle graf je ten vítězný (koukala jsem),nějak Ti to cítím v kloubech 😉 😉 Takže souložit, souložit souložit!! 😀 😀 😀

hele nebolí to tak strašně, hlavně nemáš tu děsnou modřinu přes celou ruku. Jenom mi to nateče a mám modřinku ca pět cm🙂

barag
8. říj 2008

Ahoj Jájo!!! a jak se to vyvíjí u Tebe? třeba si to přečteš když sem nakukuješ a třeba mi i odpovíš 😀 i když já sem se na tebe taky vykvákla.. 😖 sem debilní, na mě fakt není spoleh...

helčo psala sem ti sms, snad ti došla, psala sem na to číslo, cos mi poslala do IP, tak snad to pla

achalteke
8. říj 2008

Čau Barčo, proč bych Ti neodpověděla? No u nás je to lepší, PCO je pryč vaječníky už pracují normálně, takže se snažíme vystihnout už jen ten správnej okamžik...no doufáme, že se brzo zadaří 😵

helik3
autor
8. říj 2008

jájo je třba teď obden na to vlítnout,m to prostě musí vyjít!!! 😵 😵

jasný Baru díkes, dorazilo🙂 Já budu zítra s kámoškou v Táboře, tak se jí zeptátm na tu hospu, ona tam žje.

Kočičky papa, jdu koukat na soukromé pasti-konečně taky něco pořádnéo, co mě zaujalo.papa

achalteke
8. říj 2008

jo jo Helí neděláme nic jiného 😀 taky jdu koukat, pa

barag
8. říj 2008

no protože já ti dlužím informace už měsíce Jájo 😀
tyjo, tak to je fajn, že máš už normálka ovuli, to je perfektní tak držím palce, když by to vyšlo, aniž by ses musela zatěžovat léčbou..i když jestli to jinak nejde tak je to taky dobrý, že se vůbec něco dá dělat jo, reklama už skončila tak taky mažu na Pasti, zatim pa

barag
8. říj 2008

jé ty máš novou fotečku v albu, máš krásný oči Jájo

achalteke
8. říj 2008

checheche Barčo - že mám krásný oči to mi ještě nikdo neřekl (ani manža) 😀 😉 ...Baru já koukám co je u tebe a mimíska nového vždycky když tě tu někde vidím, jsem ráda že už jste doma uz nemocnice a jste ok 😉

barag
8. říj 2008

no ale že sem se bála...sem si naivně myslela že slepáka rozháněj a ono prdlajs, hned ho u těhulí operujou, tak se mi ulevilo. a s tím jak miminko vyrostlo už vím, proč mě to bolelo napravo, máme nějakýho pravičáka, když není nalezlý vprostřed tak je nastěhovaný napravo, vlevo sem ho nachytala jen jednou a od tý doby se sveřepě drží prava 😀

no mě ty tvoje oči na tý fotce hned zaujaly 🙂 podle těch předchozích sem si je představovala jinak 🙂

petreva
9. říj 2008

Holky co myslíte vy....máme to genetický zatížení v rodině, ale moje tripply dopadly negat + NT v pořádku, přesto jsem slyšela názor, že by holčina stejně šla na amniocentézu kuli jistotě...ona pracuje na genetice...tak nevím...pořád na to myslím. A kdyby nedej Bože se něco nezdálo na utz ve 20tt je už na amnio pozdě? Kdy se chodí, nevíte, ať to nemusí hledat 😅

barag
9. říj 2008

ahoj evi, chodí se asi i ve dvacátým, spíš jde o to, že je snaha to sfouknout dřív, aby si necítila pohyby a tak, kdyby to nedopadlo dobře..v tomhle těžko radit, jedině asi porada s genetikem, nakolik je to riziko velký vzhledem k rodinnýmu zatížení

petreva
9. říj 2008

Baru, dík, já bych se tomu ráda vyhla, ale nerada bych něco zanedbala...Ty se budeš objednávat na velký utz, viď. To jsem moc zvědavá, jaký tobude a hlavně jaký z toho budeš mít pocity. Pak dej vědět, kdy tam půjdeš ať na vás můžu myslet 😉

barag
9. říj 2008

no uplně tě chápu, taky vim, že některý věci nezjistěj z UZ a z krve, a to ani nemusíš mít genet. zátěž rodinnou... jenže to si člověk nesmí tak připouštět. jenže nejsme v tvý situaci, možná bych tam prostě zkusila zavolat a poptatse na radu, ty sestřičky na recepci sou strašně milý a ochotný, vysvětlila bych jim o co jde a třeba tě objednaj na nějakou konzultaci, byť jen telefonickou... zkus to za to nic nedáš, třeba ti řekne, že to riziko v tvým případě je o 5% vyšší než u těhule která to zatížení v rodině nemá a tudíž je bezpředmětný se pouštět do plodovky, ale budeš klidná, že ses na to nevykašlala..

petreva
9. říj 2008

To je fakt, zavolat můžu v každým případě...Ty jo,mě je dneska nějak šoufl...a vůbec nic se mi nechce...

cipisek007
9. říj 2008

Barčo, neboj, ono už teď taky pěkně poroste. Mě začalo pořádně růst až tak v tom 19-20tt a furt roste a roste 😀 😀 😀
Líbí se mi jeden z těch kočárků, co máš v galerii, tuším, že to je Inglesina, je pod číslem 13 🙂

Helčo, my ten UTZ máme taky natočenej, ale okolo pohlaví se to tam nemotá 🙂 Jsou tam hlavně nožičky, hlavičky, ručičky a že jich tam je 😀 A taky máme nahlas nahraný srdíčko, krásný 😵 😵
A k mýmu megabřuchu, musím donutit Davida, aby mě o víkendu vyfotil. I já bych chtěla tu fotku "archivovat" 🙂

Evi, tak s tímhle ti moc neporadím, ale jestli máš fajn gynekologa, tak by tě neměl odmítnout a neposlat na plodovku. Asi být tebou bych se s ním poradila a trvala na odběru.

barag
9. říj 2008

ahoj holky! tak dnes sem strávila supr den, poznala sem se s helčou, dvě hodiny utekly jako prd pak nějaká knihovna nákup a setkala sem se s další koníkajdou kvůli kočárkum a mám asi jasno, teď jen ještě nějak přesvědčit Michala o jeho kvalitách

a den utekl anin nevim jak a moc mě to bavilo, zatím asi nejlíp strávenej den v těhotenství 😀

Míšo, tak v krámě sem zjistila, že inglesiny sou naprosto nepřekonatelný co se váhy týká a to je hodně důležitá věc, takže u těch vašich dvojčat ste vybrali určitě supr 😉

mon73
9. říj 2008

ahoj holky 😉
Baru, Inglesina Magnum je fakt dobrej výběr 😉 , lehkej, houpavej.