Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

achalteke
18. dub 2009

jo holky kolena - to je věc....
Peťo to bych fakt nikomu nepřála - neexistuje choditdo kina a sedět někde s pokrčenýma nohama to je peklo a vstávání a lehání - ono i sednutí na mísu je záhul 😒

Indi já už to věděla když jsem otěhu, že tohle bude můj největší problém - přibrala jsem tedy zatím jen dvě kila a myslím, že do celkových deseti se v pohodě vlezu - mimčo mě užírá zevnitř 😀 😀 a pupek mám jak jiná v 30tt. Mám zvláštní tělesnou konstituci: malou prdel, hubený nohy, břicho jak havajský bubny a prsa, který ani nevim jak jsou velký - no a pak to ty nožičky maj udržet 😅

Jo jo vim že Zuzka by si přála tu holčičku - no jsem zvědavá 😀

No nic, vymejem lednici (našli jsme tam neidentifikovatelný předmět), takže se vydrbe celá a mizíme do tesca na měsíční nákup... 😉

cipisek007
18. dub 2009

čao holky!

Jako já jsem těhotenství prožila bez větších bolestí zad, kloubů apod. Jen třísla mě bolely. Ale teď?? Teď trpím jak kůň. Celou noc mě bolí záda a ráno trvá než se rozhejbu. Kolena. To je kapitola sama pro sebe. Vylézt do schodů nebo ze schodů, zvednout se z postele, sednout si apod. to je hrůza. Když půjdu k doktorce, tak mi řekne, abych zhubla a pošle mě na rehabky. Na ty nemám čas a kilově jsem na tom líp než před těhu, tak mi neříkejte, že je ta bolest kolenou je nadváhou ☹

Jinak bych chtěla poradit od zkušených maminek. Holky,chtěla bych přejít z Nutrilonu na Sunar. Jednak z finančního důvodu a jednak je prý Sunar chutnější. Jen nevím jak to mám udělat. Prostě přestat s Nutr. a rovnou dát Sunar? nebo jsem četla, že do Sunaru přidávaly maminy ze začátku trochu Nutr. Ale to mi přijde docela drastický pro zažívací trakt. I je lepší dávat na noc kaši stejné značky jako mlíko. Jenže Sunar má třeba mnohem větší výběr kaší než Nutr. Tak i proto chci přejít.

cipisek007
18. dub 2009

Peťo a moc gratuluju k docela dobrým výsledkům. Myslíš, že by měl Dáda až takovej psychickej blok ohledně jídla? Jsem zvědavá jak dopadnete 🙂
Už může jíst normálně a nebo pořád kašovitě?

Indi, ale ty nemáš velkej pupek! Řekla bych že tak akorát na tvoje tt 😉

indigo
18. dub 2009

Míšo já dávála jenom sunar, i kaše sunarky, z ryze finančního důvodu... 😀
Já bych mlíka nemíchala, zkusila bych dát sunar rovnou, ale v malým množství, třeba na doražení po polívce nebo tak... a počkala den, jestli to s nima nic neudělá, pak bych dala víc a nutrilon zrušila úplně. Jinak kaše od sunaru jsou fakt mňamózní, ty ovocný moc chutnaly i mamince... 😖 😀 😀 😀

indigo
18. dub 2009

Pupek - Míšo představ si, že i podle toho jak se oblíknu! 😲 včera jsem měla normoč tričko, jednobarevný, nic moc břicho jsem neměla. Když si vezmu nějaký strakatý, těhotenský, navíc upnutý (volný vzhledem ke svojí postavě jaksi nevlastním 😀), vypadám jak kdybych měla za chvíli rodit... 😠 No ale co, ono to uteče a za chvíli razím do porodnice..... 😎

cipisek007
18. dub 2009

Indi, jako to máš pravdu s tím pupíkem a oblečením 🙂 Já měla to samý. Tak jsem pak radši nosila takový ty co to břicho zvětšujou, abych vypadala těhotně a ne tlustě 😀
A díky za radu, to se mi zdá přijatelnější než to míchat dohromady. Bojím se co by to udělalo s jejich bříškem, když jim vadí i brokolice 🙂 Zatím ještě máme doma 1,5 krabice Nutr. tak ho doděláme a až budu dodělávat tu poslední, tak koupím Sunar.

achalteke
18. dub 2009

hde jste všechny???? 😀

cipisek007
19. dub 2009

dobré ránko holky!

Teda u nás se dveře netrhnou. včera návštěva, dneska návštěva. Jako víte co je prdka? že jsem se včera "nestarala" o holky a udělala strašně moc práce a nebyla z toho vůbec unavená. David mi až nadával, proč si nejdu lehnout a moje mamka mu říkala ať mě nechá, že je to po víc jak čtyřech měsících úplně jiná práce než jsem dělala a že to potřebuju. Že to 24 hodinové starání se o holky je mnohem víc vyčerpávající. Takže já jsem včera upekla buchtu, zelňáky (ty jsem dělala poprvý v životě a jen se po nich zaprášilo, až jsem musela schovat pro dnešní návštěvu 😀), uvařila oběd, udělala návštěvě chlebíčky a jednohubky, umyla horu nádobí, uklidila myčku a prala a věšela prádlo 🙂 A normálně jsem se i večer dívala na televizi!! Už vím, jak ta televize zase vypadá a jak se tam krásně hejbou barevný obrázky 😀

Tak já jdu zase makat, papa 🙂

cipisek007
19. dub 2009

Jáji, co v Tesku? koupila jsi něco mimískovi? 😵

achalteke
19. dub 2009

Míšo ha ha ha - teda ty jsi akční žena.... 😀 😀 😀
V tescu maj prdlačku - jako hadříky hezký, ale ty nebudu kupovat do nekonečna, že 😀 tak jsem koupila aspoň Avent flašku a doma jsem si všimla, že má savičku č.2 😅 no tak to snad tolik nebude vadit...ještě jsem chtěla vzít dudlajze - páč tu mám jeden od Nuk latexový, tak ještě nějaký silikonový...

Jinak jsme si k večeři udělali óooobr talíř s chlebíčkama a kámoška mi večer donesla naprosto vynikající karamelovou roládu 😀 😵 😵 😵

achalteke
19. dub 2009

teď jsme chtěli jet plavat, ale zapomněla jsem že můj chlap má jízdy a pak jede do Písku, takže se sbalim a jedu k našim 😉

cipisek007
19. dub 2009

Jájo, no jak se mi včera dařilo, tak dneska to bylo na ho.no. Neustále mi něco padalo. Bramborový knedlíky jsem dělala půl hodiny, nemohla jsem udělat pořádný těsto. Pak mixuju holkám papu a do toho, že přidám ze skleničky dýni. No a protože jsem chtěla tu dýni ještě z tý skleničky vypláchnout, tak jsem do toho dala to horký čerstvý papu, skleničku zavřela aaaa zamíchala aaaa ono mi to explodovalo. Prostě vylítlo víčko a ohodilo mi to celou kuchyň, kterou jsem v pátek tak pracně myla ☹ Jsem se až bála jít věšet prádlo na lodžii, že vypadnu. Fakt den na ... bych byla sprostá. Kurňa.

Jinak Jáji, k tý flajdě jde určitě koupit savička č. 1. Samostatně. Buď se koukni na netu, nebo jestli pojedete do Bejbycentra, tak tam jí určitě mít budou 😉

kacena00
19. dub 2009

hoj holky, jájo, koukni na ten nuk dudlík, mě teda zklamal, mladej nic nevypil, když sme ho přikrmovali stěží vytáh 20 ml a já si řikala, no to je teda supr, hlavně že vyřvávvá a přitom hlad nemá, jenže takhle to bylo asi třikrát a vyřvával furt, tak sem si z toho zkusila táhnout já - nevěděla sem jak na to, michal taky zkusil a výsledek stejnej, ta dírka na tom našem nuck dudlíku je totiž nějak divně ne vprostřed ale na jedný ty spláclý straně a když sem to zkusila dát díru na jyzyk - blbě se mi sálo a když sem to zkusila naopak taky se mi blbě sálo, takže mě nuck dudlik zklamal..

jinak jdu jen pozdravit a valim na zahradu, je luxusní počásko 😵 😵 😵 😵

cipisek007
19. dub 2009

Kačí, to nám Nuk savičky vyhovujou 🙂 Holky pijou jak duhy z něj 🙂

achalteke
19. dub 2009

Kačko myslela jsem jako dudlíky na dudlání 😀 savičku mám zatim jen tu Avent č.2 a koupila jsem celou flašku stejně jen zatím pro strýčka příhodu - mě se celkem zamlouvají lahvičky tommee tippee a do tšch bych pak zkusila jít...

Míšo jo jo tu jedničku kdyžtak dokoupím 😉 , koukám, že se ti dnes daří...no mě taky 😠 že si pojedu dofouknout gumy k pumpě a koukám, že mám jednu matadorku a třikrát firestone, tak jsem se nasrala, že kluk co mi vyměňoval teď letňáky mi dal moje starý firestone a jednu matador. Tak mu volám a on se dušoval že ne že to tak bylo...no a táta mě upozornil, že jedna guma jiného vzorku je proti vyhlášce a že můžu přijít o techničák...tak už skoro objednávám dvě nový a pak mi táta říká koukni do rezervy - a bingo byla tam, takže přehozeno a vše v richtiku - maštěstí

cipisek007
19. dub 2009

Jáji, jestli ti můžu doporučit, tak si pořid aspoň jednu flajdu s podrobnějším značením mililitrů. My máme taky Tommee tippee, ale je tam řádkování po 25ml. Takže když náhodou budeš potřebovat 60ml, tak to budeš muset jen odhadovat 😉 To "řádkování" po pěti a 10ml má třeba právě Nuk a nebo BebeJou .-) A BebeJou máme vyzkoušený a vyhovujou 😉
Jako dneska je fakt den na ... neeee nebudu sprostá v neděli. Jsem poslala Davida s kočárem ven, ať mám chvíli klidu, nebo si hodím mašli. jak je možný, že je jeden den úspěšnej a druhej na vraždu?? 😠
No jako z s těma gumama je to masakr, ještěže jsi jí měla na rezervě!

achalteke
19. dub 2009

Míšo bezva s těma tommee tippee jsem to teda netušila 😅 díky za tip - mám v merku ještě MAM - líbí se mi, že se dají dole šroubovat a vymývat 😉

cipisek007
19. dub 2009

fakt? Tak to jsem netušila, že něco takovýho existuje. My používáme klasickou štětku od Canpol Babies 🙂

cipisek007
19. dub 2009

Jáji, to je právě to, co ti dojde až když to potřebuješ. My doma měli všechny takhle značený po 25ml a když jsme museli začít dělat nutrilon a tam potřebuješ třeba 90ml vody, 120ml vody atd., tak to prostě na těch flajdách není, tak jsme museli koupit s podrobnějším značením 🙂

achalteke
19. dub 2009

jasný, to je dobře že to vim - na to značení se teda zaměřím 😉

cipisek007
19. dub 2009

nu já jdu se cyhstat na návštěvu. Zachvíli přijde david s holkama, tak budeme zase dělat chlebíčky, zatím páčko 🙂

cipisek007
19. dub 2009

To byla přínosná návštěva 🙂 Přinesli nám krabici Nutrilonu, dvoje podložky na cvičení a 4x80 ubrousků na prdelku. Blázni 🙂 Chtěli přivézt ještě plínky, ale ty jsem jim zakázala. Jednak máme velkou zásobu a jednak jsme od včerejší návštěvy balík dostali.
Holky byly z návštěvy unavený, že už spaly při jídle. Jen si drobet fňukly těsně před spaním, ale už jsou tuhý 🙂

achalteke
19. dub 2009

řvu tu jak želva - ty zprávy jsou fakt hnusný - chudák holčička ☹ ☹ ☹ 😔

Teda Míšo pošli návštěvu i k nám 😉 😀

cipisek007
19. dub 2009

Jáji, oni se ptali co a jak používáme a já jim to napsala a napsala jsem jim, ať to nepřeháněji, že stačí ty ubrousky. No a oni krom těch plínek přivezli všecko. Fakt blázni.
Myslíš tu jak málem uhořela? Je to fakt hrozný, lidi jsou sv... ☹

achalteke
19. dub 2009

No Míšo to je moc hezký - je fajn že dovezli věci, který využijete a ne nějaký blbosti zbytečný 😉 ....ty jo já když vidím ceny plínek ☹....no my chtěli látkovat a asi budeme, ale až od nějakýho toho měsíce (nějak se s látkovou výbavou nevejdeme do rozpočtu ☹)...ale mám přislíbeny eko plenky moltex za VO cenu tak bychom měli zatim ty .... 😉

Jo myslím tu, je mi z toho fakt špatně - ubohý dítě - bych těm hajzlům uřízla pracky 😠

inna12
19. dub 2009

ahoj všem! měli jsme náročný víkendák 😝 jsem tak ráda už na kanapi 😀 včera jsem ušla fakt hodně a záda kupodivu celkem okej, dneska jsme pomáhali stěhovat, já jen ty lehký věcičky gramový 😀 odpo jsme byli v zoo a viděli jsme ty malý klokaní mimoušky, dokonce jsou tam dvě, v těch kapsách, koukaly jim jen hlavičky, nádherný, taky hodně malinký kozičky, to je krása ty mláďátka teď 🙂 tak jsme nakrmili kapry a šli dom 😀 bylo tam šíleně lidí, to jsem čuměla, fronta jak blázen 😝

Peťul, to jsem ráda, že to vypadá s Davídkem dobře! 😉 ať to máte co nejdřív z krku a to doslova! 🙂

Helčo, malinká je krásná! 😵 těch vlásků 🙂 kočička 😵

Míša byla pracovitá 🙂 já se chystám v týdnu na sporák, vytáhnout ven, to bude zase hnus za ním a okolo 🙄

Jájo, já taky normálně řvala, to mě fakt dostalo, když řekli, že to možná nepřežije, chudátko malinký, nevinný...lidi jsou takový svině zasr..... 🤐 to ani není možný, šílený 😢

jdu na manželky 😀

cipisek007
19. dub 2009

Jáji, prej se to tam stalo už několikrát. Ne teda že by někdo hodil dovnitř něco hořícího, ale gumový projektily či co.
Tak my bysme se asi s látkovejma nedoprali. My nakupujeme plínky zásadně v akci nebo se slevovýma kuponkama. Jakmile je plínka dražší než 3,10Kč tak nekupujeme. Mám ještě zásoby z doby, kdy jsem byla těhotná. Pár jsme jich koupili, ale bylo to 4-9kg, takže je používáme až teď 🙂

inna12
19. dub 2009

Jáji teda ty kolena ☹ to si nedovedu představit, jak vubec bolí..mně stačí některý dny ty záda, to je taky šílený! Musíme vydržet 😅

cipisek007
19. dub 2009

Inni, my naštěstí máme sporák vestavěnej, tak tam nemusím lézt, ale drhla jsem troubu. Když tu poprvé a naposledy tchýně vařila, tak jí tam toho plno vyteklo a já neměla sílu to drhnout a tak jsem to dělala až v pátek.

cipisek007
19. dub 2009

A holky počkejte po porodu. Mě tak v noci bolej záda a přes den kolena, že sotva lezu. Sednout a zvednout se je fakt umění ☹