Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

cipisek007
17. čer 2009

Uf, tak jsem jí uhoupala na ruce. Předtím jsem si ale udělala oběd a celej proječela až se začala dusit. Evi, jak ty ten E. jekot zvládáš, to teda koukám. Jsem unavená jako kotě a spala bych jak dudek.
Za hoďku budou mít oběd holky a pak razím ven k našim na zahradu, tak doufám, že budou spát jak dudci až do čtyř odpoledne!!

zuzka84
17. čer 2009

menny - ja pripadne Dvoraka taky trefim , tak myslim na nas cekat nemusis ...

zuzka84
17. čer 2009

jo a myslim ze pokud popises kde je ta "terasa" tak to taky najdu , v Tabore jsem stravila tech par let a myslim ze jsme to procourali dost 😀
tak jak chces, mno

jinak se omlouvam ze nedocitam , z ditka uz mam taky dneska dost a je mi tak nejak divne, asi jsem se poradne nevyspala . ach jo

indigo
17. čer 2009

Hlásím, že dnešní poradna dopadla snad zatím nejlíp ze všech. Podle doktorky prý si mám konečně začít těhotenství užívat, no to bych musela mít tak o 30 čísel v pase míň a venku by muselo bejt o 15 stupňů míň... 😖
Takže - tlak se drží jakž takž, prášky zůstávají. CS jen 3, což je úspěch, čekaly jsme to horší já i mudra. Mimi je hlavičkou, ale kdoví jestli ještě zůstane, normálně cejtím, jak se přetáčí, od posledně udělalo kotrmelec tak asi 5x. Docela to bolí, mám vždycky pocit, že mi to břicho protrhne.
Váhový odhad -1770g, ani nevím, jestli odpovídá nebo ne a tabulky se mi nechce hledat..... Tož toť asi vše, o papír na mateřskou jsem si řekla, byl tam dneska hroznej šrumec, doktorka nestíhala tak by si na nějakou mateřskou ani nevzpoměla.
Jo a pořád mám nějaký zvýšený jaterky, tak mám počítat po porodu s léčbou a práškama, no měla jsem s tím trable už dřív, pak byl pár let klid a po porodu se mi to hodně rozjelo. Tak to bude asi znova. Ale to je jedno, to spraví lehčí jaterní dietka a prášky.

indigo
17. čer 2009

Jé Pedíku to je škoda, že takhle bojujete, no držím pěstičky, třeba se to ještě rozjede... 😎

Míšo - u Hauí se bude předělávat, novej nábytek a tak, zrovna tam byl chlap a vyměřoval všechno možný a sestra se s Hauí dohadovala kolik objednají židlí a kolik věšáčků dají do kabinek..... 😀 A prej já už to teď nestihnu, ale na kontrolu po šestinedělí už přijdu do novýho. 😀 😎

indigo
17. čer 2009

Tak Zuzko, dala bych si kafe, už přijeď! 😀 Ale u nás bohužel bez dortíčku..... 😀

indigo
17. čer 2009

Jo a Táda byl u doktorky úžasnej, sice jsme cca hodinu a půl ztvrdli v čekárně, ale jiná maminka tam sebou měla holčičku, drobet sarší, tak si vyhráli, holčička organizovala - budem si hrát na policajty, jo? Já tě chtím a ty musíš zaplatit pokutu. 😀 Nebo byla prodavačka a prodávala Tádovi letáky co tam byly vystavený, pořád po něm chtěla peníze a on nechápal..... 😀 A sestra se pak bla když mi brala krev, jak to ponese, no hlavu si div neukroutil, aby jí pod ty ruce viděl, a prej neboj maminko, to nic není..... 😀 byl zlatej. 😎

indigo
17. čer 2009

tedy sestra se bála...

straspytelka
17. čer 2009

😀 😀 😀 Tak se hlásím, procházka s E+E byla super, Elenka se pak tak krásně smála a jak koukala na maminku, holky to bylo krásný, oči na ní mohla nechat 😵 😵 😵 😵 pak tak hezky zapištěla hhii no je šikovná ne jako naše Simča, ta má sna po té zelenince spavou nemoc 😀 te´d tu huláká na hrazdu 😀 pomalu se oblínku a mastim J naprosti a pak na chatu, zase něco máme s vejfukem 😠 no tchyně tam snad nebude, tak to bude fajne 😅 😀 poslední dobou mi do všeho frfňá a vůbec si nerozumíme.... 😒
Jo Mončo, já úplně zapoměla ještě když jsme byli těhulky, tak si to psala viď, tak si mi to připoměla, to víš já děravá hlava, neumím říct ani POŠTA viď Evčo 😀 😀 😀 😀 ty zase místo SVETR řekneš Šampon 😀 😀 😀
Tak jsem zvědavá na tu manducu, snad jsem neudělala blobost, tak mizim, zase večer papa 😵
Menníku, tak co zápis?Povídej 😉

peda
17. čer 2009

Cipí,tak už jsi zase sama?ani babičku už nemáš na noc?to jsi borec a je mi líto,že jedna je nynaná a druhá pláče.
A co ty očička?jak jste na tom?už máte tu sondáš za sebou?já toho moc nedočetla,se omlouvám.

Strašpy,co chlap,už je to mezi vámi lepší?doufám,že se to srovnalo.A jak ti jde cvičení a dietka?už jsou vidět výsledky?

Mončo,není toho na tebe trochu moc?na co máte alergii?na ty jahody?a kdo?

peda
17. čer 2009

Tak jsem napsala ještě něco a je to v háji zeleným 😠 se mi to nezobrazilo.

Už si zas nepamatuju,co jsem psala.

Ale já to nevydržela,dneska jsem v 11 volala dr a ve 3 dala 50 ml nutrilonu.Malá byla spokojená a hned usnula.Teď jsem jen kojila,tak uvidím.Caro taky piju a kojo čaj taky.Ale když malá hubne,tak ho mám asi opravdu málo.Holt kojná asi nebudu.Budu se moc snažit,ale když to nepůjde,tak se nedá nic dělat.

Indi,tak supr,konečně poradna v pohodě 😵

Petruš,malej šel k zápisu??

peda
17. čer 2009

Tak,já jdu poklidit a najíst se.Mám hlad jak vlk.

Přeju všem hezký zbytek dne,maminkám hodný miminka a těhulkám málo nočních návštěv wc 😝

cipisek007
17. čer 2009

Teda holky, to byl den ☹ ☹ Terína se vztekala celej celičkej den. Krom chvílí kdy spala a to tak, že jsem jí musela uhoupat na ruce nebo v kočáře. Hrůza. Jsem vyždímaná a OBDIVUJU Evičku!!
Barča naštěstí byla hodná, jinak bych už skákala pod metro...

Pedí, jj, sondáž máme za sebou, bohužel se zjistilo, že má Barča vrozenou oční vadu. Má hodně řídký duhovky, na pravým víc než levým. Zatím to vypadá, že vidí dobře, ale neví se, jestli v budoucnu bude na oči na 100% vidět. Modlím se, aby to šlo vyřešit brejličkama ☹ Na kontrolu a rozkapání jdeme příští pátek, tak se úplně bojím ☹
Hlavně to kojení nelámej přes koleno, když to nepůjde, tak to nepůjde, přece ti malá neumře hlady 😉 Nutrilon dětem chutná, i když našim holkám v 5. měsíci chutnat přestal, tak jsme přešli i z finančního hlediska na SUnar.
Babičku na noc nemám už dloooouho. Občas tu přespí, ale to je tak 1x týdně. Ani to po ní už nechci, záleží jen na ní. Ona musí spát v obýváku, protože s holkama se nevyspí. Ona má strašně lehký spaní a slyší každý kňournutí a povzdechnutí. Říká, že se jí v obyvku spí dobře, ale známe babičky...

Indi, gratulka ke kráááááááááásný poradně 😵 Malá má krásnou váhu.
Ty jo, tak to já se asi novýho nábytku taky nedočkám. Chodím sice každý 3 měsíce pro včeličku, ale to si prd užiju 😀

cipisek007
17. čer 2009

Mončo a co ta krádež? Vyřešilo se to nějak?

cipisek007
17. čer 2009

Asi jsem divná, ale jdu do hajan. Jsem vzhůru od pěti a dnešek byl fakt vyčerpávající 😒

Takže všem dobrou noc 🙂

menny
17. čer 2009

Ahoj
Jsem urvaná jako kotě.
Už usínám, tak v rychlosti.
Byli jsme na pasování na školáka, bylo to krásný a dostali nějaký
Potřeby do školy. Švihadlo, tužky, pastelky, nějakou mňamku. Měli
to moc hezky udělaný a dostali taky šerpu....předškolák 2009
jinak nevim, co nám je, jestli to jsou fakt ty zuby, ale Matýsek spí po chviličkách
a hodně plače, takhle plačtivej ještě nebyl, něco mu nedá spinkat ☹
dala jsem mu teď poprvý čajík. Musí mít z toho řvaní žížu.
Dočtu vás zítra. Jdu nakojit a snad už spát, jsem fakt příšerně unavená
dobrou

cipisek007
18. čer 2009

bré ráno.

Teda ty holky se překonávaj. Dneska jsou vzhůru už od 4:45 ☹ Celou noc prohekaly, prokňouraly, dudlíky flusaly a vyndavaly rukou z pusy a házely po postýlce. Hrůza ☹ A to jsem jim včera celý odpoledne dávala čaj na dobrou noc. Mi přijde jako by v tom byl kofein. 😠
Jdu za ječidlama. zatím pa.

petreva
18. čer 2009

Ahoj holky,
MÍŠO, téda vztávají čím dál dřív ☹ ...ono není co obdivovat, to já zase vzhlížím k tobě, mít dvě holčičky najednou...ale ono co máš doma to prostě nějak zvládnout musíš, viď..Míšo a nebudou to taky zuby? Že se jim tak naboural režim a špatně spí??Chtěla jsem tě poprosit až budeš mít chvilku, ale fakt až bude čas, jestli bys mi nepísla tak trochu jak holčičky jí. Jak jste začínaly, kdy jedly příkrmy, v kolik a kolik...jen tak stručne a v bodech ať se s tím moc nezaobíráš. Ale vůbec to nechvátá, máme čas, jen jsem zvědavá. Děkuju 😉
MENNY, u vás to jsou zubiska? A v šátku se uklidní? Ale taky ho nejde tahat pořád, viď. To mi povídej. Já E. nosím kolikrát i doma a zejm. před poslední kojením, večer je takovej nejhorší...Jenže jak má už přes šest kilo tak je to znát 😅
INDI, to je dobře, že si tlak dal pohov! A co ty játra? V těhu to bude dobrý a musí se zaléčit až po? Je to kouzelný pozorovat prcky jak si hrajou, viď. Oni to myslí tak vááážně 😵

cipisek007
18. čer 2009

Evi, je to hrozný, zachvíli budu jak mátoha.
Určitě ti to napíšu, kdybych se dlouho neozývala, tak se připomeň, občas něco pořááádně zapomenu 😅
Já nevím s těma zubama. Pořád jim sahám na dásně a mají je bílý nenateklý. Myslím si, že je to taky tím, že je v noci už teplo a že hodně brzy svítá. I když máme žaluzky, tak to prostě není tma.
Barborka po snídani usnula jak dudek a Terka opět nespí. Mám jí u PC v lehátku. Naštěstí zatím neječí a nevzteká se, hraje si s hrazdičkou, dudlíkem, cucá prsty a kecá. (zaťukávám).

Mě vždycky dostanou váhy vašich miminek 😀 Jsme tady nejstarší a nejmenší 😀 Evi, ty bláho ve třech měsících 6kg. To máme v půl roce 😀 No ale jsem za to ráda, že nejsou těžký. Tahat je dvojmo... 😕

cipisek007
18. čer 2009

Peťul a máš nějaký fotečky z pasování? Dáda byl určitě nadšenej, viď? 🙂
Ty jo, že by zase nějaký erupce na slunci? Včera jsem fakt myslela, že prvnímu koho potkám, tak Terku DARUJU. Tentokrát neprodám, ale fakt daruju ☹

cipisek007
18. čer 2009

že já blbec psala něco o tom, že se Terezka nevzteká!!!!!!!!! ☹

petreva
18. čer 2009

Míšo, na váhu ostatních miminek se vyprdni. Vy jste takový a jste krásný!! Jukáme s Péťou občas do albíček a je vidět, jak krásně rostou a vyvíjí se! Fakt. Ona je E. drobet oplácanější, třeba víc než Simonka a ta je o 3týdny starší. Je sice dlouhá ale faldíky má...je to teď v tom horku dost potíž, potí se v nich, např. pod krkem a má pořád potničky. Ještě když se k tomu začne vztekat nebo brečet tak se potí tuplem...
Aspoň že spí jedna, ale pak se vzbudí a bude chtít spinkat druhá, viď.
Někde jsem četla, že miminko je schopný strávit litr mléka denně a když přesáhne jeho "požadavek na jídlo" tuhle mez je potřeba začít s příkrmama. Tak nějak průměrně by prý "mělo" vypít jednu šestinu své váhy, takže u nás je to už zhruba ten litr. Elenka ho teda nevypije, ale vůbec nevím, jak se rozhodne o tom zařadit třeba kašičky...No necháme se překvapit. Za měsíc jdem na očkování, tak se uvidí 😵
Chtěla jse kojit do 3měsíců, tak to asi oslavíme v neděli 😀
HOlky, býváte teď v těch horkách přes poledne doma? Nebo chodíte ven kdykoli?

cipisek007
18. čer 2009

Tak opět uhoupáno na ruce. Achjo.

Evi, my taky máme pod krkem potničky. To je pravda, včera když se Terka celej den vztekala, tak byla neustále zpocená. Koza jedna.
Tak litr mlíka jsme nikdy nevypily 😀 Max těch 750-800ml. Pak jsme najeli na příkrmy, protže holky byly na UM. S příkrmama se začíná s UM od ukončeného 4. měsíce a s plným kojením od ukonč. šestého. Ale mám pocit, že kamarádce dr. doporučila malýmu dávat na noc kaši ještě když kojila, že v noci měl moc velkej hlad a moc toho nenaspal. Ale to už ty 4 měsíce ukončený měl.

My jdeme dneska ven už po přesnídávce. Chodím k našim na zahradu. Včera jsme šly v jednu, ale dneska se bojím, má být větší teplo, takže půjdeme už kolem půl 11. Holky pak spí na zahradě pod stromama. A maminka to tam asi zalomí dneska taky 😀
A když vím, že na ně po cestě občas zasvítí sluníčko, tak je namažu opalovákem pro děti s 25 faktorem. Od Astridu 🙂

cipisek007
18. čer 2009

JO a Evi příkrmů se neboj. Začíná se pomaličku pomaličku a když se to dítěti nelíbí, tak se to má ještě o pár dní odložit a třeba za týden zkusit znova. Holky se na první mrkev s bramborem tvářily tak nějak normálně. Měla jsem připravenej foťák a xichty a ono nic 😀
Teď zeleninu s masíkem baští, že to do nich padá jak Němci do krytu. O ovoci to samý a odpoledne už dáváme jogurt s naškrábaným banánem a to taky chutná 🙂
Já jsem šla na příkrmy hodně opatrně. Kamarádka na to prděla. Já dávala každej kousek ovoce nebo zeleniny napřed jen po lžičce ochutnat a až po třech dnech dala celou dávku. Ona prostě dala rovnou celou dávku nové zeleniny nebo ovoce 🙂 Ale já se bála hlavně z toho důvodu, že jsou holky nedonošený 😉

zuzka84
18. čer 2009

dobre rano holky

miso , 6kg v pul roce, to je dobry ne? moje 4kilove novorozene melo v pul roce necelych 8kg 😉
jo a ty predpovedi pocasi jsou asi vsude jiny , ja zase cetla ze streda mela byt nejteplejsi 😀 . a na patek uz pry hlasi bourky a krupobiti

petreva
18. čer 2009

Míšo, jo, tak to s tím sluníčkem děláme taky a máme taky Astrid 25 😉 . dneska půjdem po kojení už teď, aby přes poledne jsme byly doma. Taky mám te sluníčka respekt.
E. vypije právě tak kolem 620-720 jak kdy, takže taky litr, byť by ke své váze měla, nevypije. Ale když prospívá tak to neřeším, teda začala přibírat výrazně méně, ale asi to bude tím, že je budifál od začátku, tak si to třeba teď rovná 😅
Taky se těším na příkrmy, i když to bude "starost" navíc než jen dát prso a hotovo, ale na druhou stranu E. to lžičkou jde hezky,tedy soudím jen dle kapiček nebo pár lžiček vody, když je fakt horko nebo je uřvaná...tak až budeš mit čas tak se budu těšit na pár rad. Kolik toho sní, neb to necháváš na nich? Jestli mají nějakou pevnou dávku nebo jak často a co mlíčko...no ale koukám, že toho chci nějak moc 😅 tak jen tak zhruba písni.
Budí se mi díťátko, takže všechny mooooc zdravím, všechny dětičky i bříška. Mimochodem včera jsem měla nějakem nostalgickej den, ne že by se mi po bříšku a trablích stýskalo, ale nějak mě rozněžnovaly ty pupíkatý maminy 😵
Hezký den. A Straspy kolem třetí budu v parku,jsem zvědavá, kolik se nás tam sejde. Bude sranda tolik kočárů 😉

indigo
18. čer 2009

Hezké ránko!

Jooo já myslím, že předpověď říkají všude stejnou, akorát v pondělí to třeba na pátek nevychytají, to až tak ve středu... 😀 Takže dnešek bude nejteplejc, no na mě bylo už včera až moc velký horko... 😝 a to si chci dneska sjet do práce kvůli mateřský, sice mám ještě chvilku čas, ale kdoví jak mi bude za tejden - dva, tak radši ať to mám vyřízený.

peda
18. čer 2009

Ahojky 🙂 😉
všem přeju krásný den 😉
mi dneska budem doma,včera jsme měli courací,odjela jsem v 11 a vrátila se v půl 6,dneska se těším,že budu zalezlá doma.
Snažím se kojit,ale teď ráno už jsem zase nic neměla,tak jsem musela dát flašku ☹ je mi to tak líto.

Petruš,tak pasování na školáka 😵 já to obrečela,je to hrozně dojemný,co?Mi dostali knížku s věnováním.T o to letí,tak Davídek půjde do školy.A těší se?Mareček do školy nechtěl.chtěl zůstat ve školce 😅 a celou první třídu jsme tam chodili na návštěvy.Naštěstí ho to přešlo.

Míšo,to je hrozný,chudák holčička s tím očičkem,snad to nebude mít žádné následky a budou to jen brejličky.Tak v pátek za týden na tu kontrolu?To budou nervy,co?Budem moc držet palečky 😵 🙂 😉

Evi,Elenka je tak krásňoučká,takovej pucík.Tak už sonduješ příkrmy a za pár dní už jí budou 3 měsíce,to strašně letí,to tu štětka prběhla už před takovou dobou?? 😀 😀

Malinká začala plakat,musím jít

Mám slíbeno od Pavla,že večer mi dá fotky do alba 😵 😵

peda
18. čer 2009

Ahojky Indi,dneska v tom vedru se na to vykašly,v pátek už má být chladněji.Buď ráda,že máš tlak trochu lepší.

Musím běžet,dítě řve jak na lesy 😅

cipisek007
18. čer 2009

Zuzi, ahojky 🙂
Jo tak to je dobrý 🙂 Když si vezmu, že měly 1,6kg 😀
A počasí - slyšela jsem stejný 😉 Dneska nejteplejc a v pátek déšť a v sobotu přeháňyk cca 18°C 🙂

Evi, já to taky neřešila, když holky krásně přibíraly a přibírají, tak proč do nich hustit ještě jednu dávku jídla (v tabulkách je, že by měly ještě v noci vypít mlíko). Oni vypijou kaši a dostanou až ráno snídani. Teď jim teda v noci dávám trochu čaje, když jsou tak neklidný.
Hihi, holkám jdou kapičky na lžičce taky dobře... 😀 A až teď po víc jak dvou měsících krmení lžičkou můžu s klidným srdcem říct, že jim to krmení lžičkou jde 😀 Takže se těš 😀
Já se snažím do nich "narvat" celou dávku, ale taky to nelámu přes koleno. Dodržuju těch 5 jídel denně (snídaně mlíko 6-7hod, přesnídávaka ovoce 9-10, oběd zelenina+maso 12-13, svačina jogurt+ovoce 16, večeře kaše 19) a stačí jim to. Teď jim občas dám do ruky nějakou sušenku (od ukonč. 6. m, ale max. 1ks denně a to nepravidelně), křupku (kukuřičnou nebo rýžovou, bez přídavku soli a jiných blbostí, těch dám i víc, ono se to v puse rozpustí a holky dají chvíli pokoj) a nebo piškot. Ten měly včera poprvý a moooc chutnal.
Evi, ráda ti poradím, sama jsem dlooouho tápala a hledala furt rady. A ptala jsem se i na hovadiny, přecijen je to něco novýho a člověk nechce dítěti ublížit, takže každá rada drahá 😉

Jdu nás sbalit na ven, udělat přesnídávku, cvičit, krmit a razíme ven. Hezký den všem 🙂