Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

dadunka
26. čer 2009

Ahoj holky, 🙂 koukám, že tady je dnes pozitivní nálada díky dobrým výsledkům od Cipíska, taky gratuluju!

Já si moc užívám, že jsem doma, je to prima. Noc byla ale krutá, malej se tak strašně mlel a takový jsem měla divný bolesti a pocity, že už jsem si myslela, že jedu zpět a rodit. Buď to bylo kafetem, který jsem dlouho neměla nebo tím, že jsem se najednou víc hýbala a zatěžovala dělohu než v nemocnici..no naštěstí se to uklidnilo.

Jinak prosím maminy o radu, je to tak, že potřebuju dvoje peřinky a dva polštářky - do postýlky a do kočáru???? A jakou velikost a matroš teď na léto?

indigo
26. čer 2009

Ahoj Dadu!
Jen se válej a nech se obskakovat, žádný hejbání! 😀

No dvoje... to spíš ne, do kočárku buď něco takovýho pro ozdobu http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=24034565&tab=1 ale klasickej polštář a peřinku ne. Přes léto přikreješ jen plenkou nebo pak třeba dětskou larisou nebo rychlozavinkou. Teda tak jsem to dělala já. A pod hlavičku jen složenou plinku, žádnej polštářek. A obecně se polštář nedoporučuje, minimálně do roka, kvůli páteři, měli by miminka spát na rovným. Do postýlky - peřinka + polštář (ale buď hooodně placatej nebo jen na ozdobu, ne pod hlavu), dělá se 40x60cm (polštář) a 80-90x120-130 (peřinka).

cipisek007
26. čer 2009

Dadí, my máme jen peřinku a polštář do postýlky. V kočáře nic nemám.
My teď v teple na noc dáváme jen spací pytle, přes den jsou holky podle toho jaký je počasí. Teď mají tepláčky, ponožtičky a body s krátkým. Když přes den usnou v postýlce, tak je překryju lehkou laryskou.
Peřinu máme pořádnou, dostali jsme. Je tam dutý vlákno a je to duchna jak se patří 🙂 ALe teď by jim pod ní bylo horko.

Indi, to bylo cítit až k vám 😀 Tý jo, to musel bejt opravdu velkej kááááámen 😵

menny
26. čer 2009

Tak dnes byl poslední den školky
holky s učitelkama jsme to ořvaly!!!
To byl dojáááák jako blázen !!!!
Dort jim prý hrozně chutnal a každá dostala kytičku
No mám z toho až depku ☹
Bylo to tam moc fajn, ale jde se dál...
Indi, taky jste smutnili

Míšo taková alergická reakce jo ????
Chudinka Barunka
Jsem teda hrozně ráda, že je ok
Na ten nutrilon jsem taky koukala...uvidíme vůbec nevim co vybrat

pověsila jsem si ven prádlo a zrovna se tu rozjíždí pořádná bouřka...asi se na to vy...a prádlo tam nechám 😠

cipisek007
26. čer 2009

Tady taky bouří, a už i prší a mě konečně přestala bolet hlava. Já to říkám furt, rosňa hadr 😀

Jé Péťo a vyfotila jsi nám ho? 🙂
Stejně je to krásný, jak se mile loučíte 😵
Jj, taková velká reakce, dokud nezačala blednout a splaskávat, tak jsem byla fakt vyděšená - pátek před náma, já sama alergik... Oteklá fakt byla pěkně, naštěstí jen v obličeji a byla celá horká. Tak jsme večer radši ani nevojtili. MOžná zbytečně, ale dala jsem jí to i za odvahu 🙂

cipisek007
26. čer 2009

Holky, já jsem dneska utahaná jak kůň, jdu do sprchy a hajííí.

Všem dobrou a především klidnou noc 🙂

menny
26. čer 2009

Míšo foto mám. Na pohled ale nic extra
hele já bych možná nevojtila ani zítra, když měla tak velkou reakci

Jo a v kočárku nic nemám,jako že bez peřinky.
Přikrejvám laryskou a nebo plínou.
Doma teď přikrejvám slabší
peřinkou, ale pod tim máme overálek s krátkou nohavičkou i rukávkem

M. zas blbě usíná. Dala jsem mu napít z obou prsou.
Za chvilku budou zas pěkně nalitý a budete to houbelec platný
a bude bekat.
Už chytám nerva a to ještě nespinká
brečí...letim

cipisek007
26. čer 2009

ty krááááááááááááááááso to byla šlupka!!!! Fujtajbl.

Peťo, asi máš pravdu. Uvidím, jaký bude mít oči. Má je zatím zarudlý a zorničky hodně roztáhlý, ale to je díky rozkapání. Ale asi jo, asi radši nebudeme, na kontrolu vojtění jdeme až 13.7, tak ten jeden den se nezblázní.
Dáváš na noc Matouškovi ponožky?
My spíme už dávno, byly unavený, jsem zvědavá na noc 😒

cipisek007
26. čer 2009

mizím, dobrou 🙂

menny
26. čer 2009

Jj ponožky máme
Teď usnul, tak jsem na tu noc moooc zvědavá
U nás byly taky pořádný rány. Davídek se bál
Jdu se narichtovat do postele a asi si s sebou vemu
zmrzku ...budu hřešit 🙂

menny
26. čer 2009

Jo a s tim vojtěnim...1den.... já bych jí nezatěžovala
Přeci jen je to pro ní náročnější

straspytelka
26. čer 2009

Cipísci jsou statečný všichni 😵 😵 😵 😵 teda prožíváte hodně nástrah holky naše, ale zvládáte je úžasně 😵 😵
Mě se osvědčil ten pytel na spaní, mám celkem velkej, bude ho mít určitě do příštího jara 😉 jinak v kočárku tenčí deku přeloženou na několikrát, pak buď ručníček, nebo takovou tetra utěrku do kočárku, 😉 na zimu asi dám deku klasickou do postýlky z dutýho 😉 to plimo jsem měla taky na začátku 😉 polštářek na ozdobu v kočárku a deku do autosedačky 😉 protože máme kryt na deku v barvě kočárku, tak by stejně nebyla vidět 😉
Simonka už horečku nemá, je to dobrýýýýýý 😵 😵 je šikulka, dneska se mi 3x pokajdila tak, že pokaždý skončila ve sprše 😅 😀 všechno prosrajdila díky tý dečce na kyčle, uprostřed plínka ok, ale čechno buď v zadu na zádech nebo vepředu nad pupík 😀 😠 Hlavně že je jí dobře 😵 Říkala jsem si že půjdu brzo spát, ale čučíme na Primu, je to docela prča, padaj mi klapky melu z posledního, dneska jsem udělal docela hodně práce.Mám tu pytel nočených věcí kterej mrsknu do kontajneru, je to už po několika dětech od známích na dotahání, ale nechce se mi tady skladoat mikinky a tepláčky na 4 letý dítě 😒 Tak papa a dobrou noc 😵

petreva
27. čer 2009

Ahoj holky,
Míšo, téda až mi leze mráz po zádech...hlavně, že to všechno je už za vámi a s dobrým výsledkem!! Jsem ráda...
Menny, tak co noc?? Ale přes den M. nepláče, jako že by hlady,ne? A vůbec jak se pozná pláč hlady? Zkouškou přiložit? Jestli není E. hladová, chuděra...Tenhle týden nepřibrala vůbec nic ☹ ...asi počkám jak to bude ten příští a uvidím...ale štve mě to, protože si myslím, že mlíčka je dost. Odsávám a vždycky po koj ještě neco zbyde.
Straspy, tak už bez teplot, to se ti ulevilo, viď. Elenka po téhle kombinaci teplotu měla jen ten večer mírně zvýšenou, jinak ne...ale vybrala si to pláčem dva dny...
Dneska se Elča taky vzbudila na koj dřív než obvykle. Jsem už od 4.45vzhůru 😖 To jsme kojily a musím tu poklidit, ale jindy než když E. spí to nejde, tak už jsem do postele nemířila. Přijedou totiž zítra tchánovci ZAS!!! Mám děěěsnou radost...no jo,no...Ale tentokrát bude po mým a basta. Ať si tvrdnou doma, já půjdu prostě s Elenkou ven nebo bych z ní zase vyrostla, kdybych to radikálně měnila jen pro to, aby se mohla pomuchlovat babička...
Tak jdu zas něco poklízet a věšet prádlo. Hezký víkend!!

menny
27. čer 2009

Ahojky
noc stejná jako předešlý. Začalo to ve 23:50 a pak se budil
po 2h a opět i jeden interval po 1h. ☹
snažim se ho v noci uklidnit dudlíkem., pochovat, ale řve dokud mu nedám prso 😠
pak parkrát potáhne a usne u toho.
Přes den režim máme a v pohodě, ale noci se nám hroutí a já s nima ☹
Četla jsem včera dost diskuzí o kašičkách, chtěla bych těch 14 dní ještě vydržet, ale nevim, jestli to dám

peču nám snídani...perník...tak se na to jdu juknout

všem krásné ráno

petreva
27. čer 2009

Menníku,proč chceš vydržet 14dní? Do návštěvy Dr? Na tom kojeni.cz jsou dobrý rady...i ohledně nočního kojení. Ale asi jsi už koukala...řve mi taky dítko běřím za ním...

cipisek007
27. čer 2009

Doooobré ránko!

Ták u Cipísků se spalo do půl sedmý 😵
Noc byla taky krásná, asi díky bouřce a konečně normálnímu tlaku. Terezka si chtěla zase vpůl 4 povídat, tak jsme jí dali čaj, přebalili (byla pokaděná - už dloooohou se nestalo, že by se mi v noci posrandily...) a David si jí vzal do postele, což udělal dobře, přecejen se potřebujeme oba vyspat. On jede dneska do práce bůhví na jak dlouho a já zase na ně v noci budu sama. Barborka byla zse namáčknutá nosem na mantinel, tak jsem jí šoupla, ona se přetočila na bříško a spala a spala. Barča a já do půl 7 a David s Terkou do 7mi 🙂
Teď tam holky kecaj a zpívaj, tak snad bude klídek.

Já už mám povlečeno, peru a zachvíli si jdu mejt hlavu a připravit věci na oběd

Evi, jen tak dál. Já taky tchýni říkám, že po obědě mají holky spánek povinnej, tak jestli s nima chce bejt, tak musí přijít před obědem nebo odpoledne nebo po obědě kočárkovat (ehm byla za půl roku jednou....). Takže radši nechodí vůbec. Její problém. Slibovala, jak bude chodit s holkama ven a skutek utek.

Strašpy, super, že je Simonce už líp, jsou to všechno holky a klucí statečný 😵

Peťo, s Barčou David ráno cvičil, ale asi jí už necháme na pokoji dneska. Zorničky má pořád ještě široký, ty jo, to jsem si msylela, že už bude mít aspoň tu jednu normální... 😅

cipisek007
27. čer 2009

Peťo, já být tebou, tak v pondělí volám dr. a ukecám jí na kaši. Dyť Matýsek už má víc jak 4 měsíce, tak to zkus. Uvidíš, spaní se zlepší.
Někde jsem četla, že po kaši děti dost přibírají, ale rozhodně to není náš případ. Holky jí cca v 19hod dostanou a pak je krmení až v 6-7 ráno. Mezitím dostanou max. čajík, ale oni by stejně nejedly, dkyby v noci měly hlad, tak ječí.
Perníček k snídani, jo? hmmm, jsi pilňuška, to by mě ani nehlo 😀

indigo
27. čer 2009

Mě by taky ani nehlo... 😀

Hezké dopoledne! A hezký víkend! 😎

cipisek007
27. čer 2009

Tak holky, já zase razím bůhví na jak dlouho k našim. Mmace není dobře, takže jí tam jdu pomoc. Ona i bude klidnější, když budu u nich, je tak trochu větší nervák. David stejně odpoledne odjíždí.
Nakouknu na vás od segry, tak toho moc nenakecejte 🙂

Evi, přežij tchánovce a všem přeju krásný víkend, zlatý děti a těhulím ať je co nejlíp 🙂

dadunka
27. čer 2009

Ahoj!

Indi a Míšo, díky za rady ohledně těch peřinek, já se v tom vůbec nevyznám, když jsem totiž vybalila ty od švagrový, tak jsem zjistila, že tam jsou dvě z dutých vláken, jako dětská velikost, ale ne miminkovská a přikrývat tímhle mímo, to bych jich mohla mít asi 5. Pak jsem tam objevila jednu takovou malinkou a tenoučkou, tak tu jsem zatím oblékla, myslím, že na léto to bude stačit, když tak deček larisek mám dost.
Indi, ten odkaz co jsi sem dávala, jednu takovou mám doma, ale právě tohle já vlyoženě nesnáším, kraječky apod. 😀

Jinak Dan dnes jel do ČB pro kočárky, pláštěnky, moskytiéry, plenky, vložky do podprdy atd. Sehnal zřejmě vše, jen ne tu černou tašku na kočár z DM, měli jen červenou a béžovou a ta červená neladí s kočárem, byl teda v Igy a v Géčku. Tak tu zatím nemáme, podívá se v pondělí ve Strakonicích a když ani tam jí nesežene, tak pověříme jednu kolegyňku, aby se mrkla na Lannovku a do Krajinské a to by bylo, aby tam nebyla nééé?!
Akorát kočík uvidím jen na fotkách, vezl ho na chalupu, aby nebyl v baráku.

Nekupovali jste některá látkové pleny a šátek v krámu Babyšátky na rohu Kněžské a Kanovnické, nad Hladovým voknem???? Nemáte zkušenost?

straspytelka
27. čer 2009

Ahoj holky, jdu popřát hezkou sobotu, Evi, já vás chvilku nepoznala 😀 😀 tak se omlouvám za zpožděný mávání 😀
Jinak Síma ješte v noci teplotu měla 38 tak jsem jí dávala zábal na hlavu a pěkně spinkala, zato j zase ne, no a teď jsem jí konečně udyndala aby usnula, protivná jako lečo...u tchánovců opět řvala a řvala, prostě to tam asi nemá ráda 😅 nevim nevim docela mě to mrzí... 😖 spala hodinu a je cca od 8 vzůru 😠
Tak se jdu taky natáhnout, chlapa volali do práce, ten se vrátí kdoví kdy, to jsem chtěla šmajchlovací cečer, hm, tak si ty nohy teda oholim no...a uvidíme 😀
Teda to je vody všude, dneska to dusnu no hnus fijakolej 😝 😝 😝 😠
Opatrujte se holky a zatím pa

inna12
27. čer 2009

ahoj, já jsem tak mrtvá ☹ vyjížděli jsme v 6 ráno, spala jsem od půl 3, aspon něco, první zkouška v 9, tu dělal přítel, pak moje opravná ve 12 a jeho ve 2...takhle dlouho jsme tam trčeli a nervovali se v tom dusnu...už to mám za sebou, tak doufám, že jste držely ! 🙂 a snad to byla poslední cesta už 😝 😝 už toho mám plný kecky...tak jestli tuhle udělám, tak mám hotovo!!! 🙂
Jsem nemohla ani už vystoupit pak z auta, ty dlouhý cesty na mě v tomhle dusnu už nic moc...tak jdu zalézt a budu chrápat až do večera...

hezký víkend všem 😉

papa!

menny
27. čer 2009

Teda Inuš se divim, že si z toho maratonu ještě v celku
tak už aby bylo hotovo...po zkouškách 😉

Dáduš tak už máš nachystáno 🙂

S těma kašema...já pořád nevim...vzhledem k tomu, že jsem alergička
Naše dr. doporučuje příkrmy až od ukončenýho 6.měsíce.
Když byl Dáda malej, tak jsme chodili k jiný dr. a taky
jsme začali dokrmovat až v 6.m
Tak řešim, jak se rozhodnout.
Dnes jsme byli na pouti a u babičky, takže jsem pěkně uondaná...dusno jak blázen
manža dělá véču, Dáda paří hru na PC a ještě aby Matýsek přestal řvát a už
chrněl a nic jinýho ke spokojenosti nepotřebuju.
Snad noc nebude moc náročná.
Zítra jedem k našim a jdem s Dádou k mekáčovi trochu oslavit,
že už máme doma toho skoroprňáka.
Budu teda asi až večer.
Tak hezkou neděli vám i rodinkám 😉

inna12
27. čer 2009

Peťul, no už je to pro mě na hraně, ono se nedá ani učit, nesoustředíš se, nejde najít poloha na to, vypisovat si dlouho nevydržím...ale už to mám za sebou, doufám 🙂 a jestli jsem tu poslední neudělala, tak už na to prdím a dodělám si jí v září..to už je detail 😀 😝

tak snad budete mít aspon trochu klidnou nocku, je to fakt těžký s těma příkrmama 😖

to je počasí, co?? ale se mi ted tak krásně spalo...no ale to zase bude noc bezesná, kruci, taky už se na ni těšim, když mám navíc ted naspáno 😝 😝

indigo
27. čer 2009

Inuš jé, snad dobře dopadla, ta dnešní poslední! Já včera a dneska taky neskutečně trpím, včera jsem cestou z hudebky vystoupila s mladým dřív že zajdem nakoupit, ale nebyla jsem skoro schopná chůze, takže jsem jen zahnula za roh na jinou zastávku a jela busem až domů. Prostě přestávám fungovat... 😝

Peťulko - teď nevím, jestli pořád jenom ojíš nebo občas dokrmuješ UM. Já jsem zpočátku ještě před kašema dávala na noc jiný UM než přes den, bylo nějaký spešl že by mělo víc zasytit, bylo od Hami, ale nevím teď přesně název... Ale už to bylo po 6. měsíci... Jestli dáváš UM, tak bych možná dřív než kaše zkusila tohle mlíko. 😉

indigo
27. čer 2009

Hm, tak jsem ho našla, ale je až od 6. měsíců... 😖
http://www.hami.nutricia.cz/cs/nase-vyrobky/vse...

indigo
27. čer 2009

Dadu - 😀 taky nesnáším různý kraječky a volánky a stužky a pentličky.... a nebesa 😀 který jaksi letěly do popelnice... 😀 V kočárku jsem přikrývala v létě jen plinkou, pak larisoou nebo rychlozavinkou a pak fusak. A nahoru pak jde stejně ta slída či jak se tomu nadává, ten návlek, takže není vidět čím máš mrně přikrytý... 😎

inna12
27. čer 2009

Indi, to dělá to dusný, hnusný, lepivý počasí 😠 tak mě to jakoby už táhne dolů, jak chodim a blbě se chytá dech, což 😅 nojo, jestli mi nebudem těhotný 😝
já byla dobrá, ale ted těch posledních 10 dní stojim za starou bačkoru a bude hůř 😀 😝
snad budou ty díťata rozumná a půjdou na svět nějak rozumně 😖 😉

indigo
27. čer 2009

😀 😀 😀 No jo, asi budem těhotný... 😀
Jó rozumně, mě by stačilo, kdyby rozumně byl cca duben včetně aprílovýho počasí a teplot tak 15-18st. A né tahle prádena... 😝

indigo
27. čer 2009

Pořád platí 27. červenec? Klidně bych to šoupla na 12.7., kdyby ses tedy nezlobila..... 😀 😎
Mizim, dobrou (neprobdělou a neprořvanou a neprokojenou) noc! 😎