Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

helik3
autor
7. črc 2009

S tím nočníkem asi víš, přeci jenom už si jedno dítko naučila 😀 😀 😀 Dneska skoro každý dítko začne chodit bez pleny až tak ve dvou letech-teda co jsem slyšela a četla-tak mi to přišlo brzo, ale asi máš pravdu, zvykat si může vlastně skoro hned co sedí, viď? 😉

mon73
7. črc 2009

Tak dobrou 😉

mon73
7. črc 2009

Do dvou let neumí samy ovládat svěrač - tak mi to řikala Dr. Lukáš byl bez plen měsíc před druhym rokem.

helik3
autor
7. črc 2009

no ale vem si, že my jsme to uměly, my jsme byly bez plenek chvilku po jednom roce. No ale ono to asi bylo těma hadrovýma plínama a taky tím drilem, protože mámy měly většinou další dítka, tak si daly záleet, abysme si brzo říkaly. Ségra je po mně rok a tři měsíce a já už chodila bez plen..... 😉

papa a snad někdy zas 😉

mon73
7. črc 2009

pa, určitě zas zajdi 😉

zuzka84
7. črc 2009

moni - no Dada je v tom taky po nas , takze navsteva u tchyne je pro nej asi obcas hruza (i kdyz snazim se ho nedat 😀 ) . No a hlavne se teda po manzelovi (heh, to je nezvyk takhle o nem mluvit 😀 ) silene dost ... to je hruza 😝

tak dobrou noc!

mon73
7. črc 2009

dobrou, jj, nezvyk, dneska si už jednou napsala přítel 🙂

dadunka
7. črc 2009

Ahoj Helčo!

díky za přáníčko, snad bude porod ok - ideálně krátký a bezbolestný, že... 😅

Innuš, Dan přivezl z Bejbycentra 1 moskytiéru univerzální od Emitexu, měl taky na papírku napsáno, zda potřebuje 2 - na korbu a sporťák, ale paní říkala, že ne. Ale je fakt, že jsme to ještě nezkoušeli.

Zuzko, tak já pověřím Dana, aby ty plenky vyžehlil, páč já nemůžu dlouho stát, aby mi nevypadlo dítě 😀 To bude šťasten!

cipisek007
8. črc 2009

Dobré ránko!

Tééda, tady bylo večer lidu 🙂 I ty co normálně nechodí!

Helčo, tak vy už máte vel. 3? Hihi, my taky a ještě dlouho mít budeme 😀

Moni, taky zoubky?? Ty jo jsme tady nejstarší miminka (když nepočítám Zuzky Vendulku a Davídka s Tádou) a furt nic 🙂 Dneska jsem jim tam zase rejdila a nic.

cipisek007
8. črc 2009

Mončo, vy už i nočníkujete?? Páni, šikulky 🙂 My si ještě ani nesedneme. Máme totální zákaz, dokud se holky neposadí samy a v sedě se neudrží. Jídelní židličky už taky doma máme, ale oni tam sedí, jak hromádky neštěstí a v tomhle zkroucení by se ani nenajedly 🙂 Takže zatím máme složenou jen jednu a dost překáží 😀 Takže stále krmíme v leže, jen jim dáváme malej polštářek pod hlavu, aby nebyly úplně rovný (ale sestrám na vojtění tohle zapírám, těm by se to nelíbilo).
A jinak krásný fotečky, moooooc krásnej Tobík 😵

cipisek007
8. črc 2009

vlastně když nepočítám DavídkY s Tádou 😀

menny
8. črc 2009

Dobré ráno.
Tý jo tady bylo živo
a přišla jsem o vlas o Helču ☹
musim zkouknout albík 😉

Míšo tys hodná, žes vzpoměla na Davídka, ale
už dávno ( bohužel ) neni miminko 😀 😀 😀
Co se týče dětí, tak tu je ještě Mareček a Luky...teda snad
jsem teď na někoho nezapoměla já 😅

Dnešní noc vstávání 5x....koukání na hodinky jsem vzdala, stejně
mu k uklidnění pomůže jen prso, ale dnes to vzal s asi hodinovym knouránim.
Jsem grogy

jdem snídat

zuzka84
8. črc 2009

dobre rano!
moni - to je holt zvyk 😀 . jak jsem si zadala o novou obcanku , tak jsem do toho formulare vse napsala dobre a nakonec podpis ... a uz to bylo blbe 😀

cipisek007
8. črc 2009

Peťo a tu kaši jsi ještě nezkoušela? ANi s dr. jsi nemluvila?

menny
8. črc 2009

Zuzko a moje příjmení zní ještě podobně jako
to první 😀 takže tenhle guláš ve jménech mi trval krapet dýl, hlavně při podpisu
začínám stejným písmenem 😀
Tak ať si brzo zvykneš

Míšo u dr jsem byla s Davídkem minulý týden, ale zapoměla jsem se jí
na ty Matýskovi kašičky zeptat. Ale teď když jsem objevila zub,
tak to přičítám tomu. Takže jsem ráda že ještě nekašičkujem, radši
bych ještě jen kojila

menny
8. črc 2009

Jé mě zas jde ta gramatika 😒

zuzka84
8. črc 2009

menny - tak to muselo byt fakt blby pri podpisu 😉

my dneska razime na vazeni a mereni a tak ... aby jsme nezaostavali za tema miminkama teda 😀 😉

lenkacar
8. črc 2009

zdravim všechny holky,ať se vám daří a i mimčům,i těm odrostlejším dítkám 😉

cipisek007
8. črc 2009

Peťo, tak to ti přeju, aby se brzy Matýsek ustálil a byl v noci tě netrápil 🙂

menny
8. črc 2009

Jéé Leni jak je?? Jak to s tebou vypadá??
Co prázdniny, bude nějaká dovča?

petreva
8. črc 2009

Téda holky, vy jste se do toho včera pustily...
MENNY, stále noci probděné? Musíš být vyčerpaná, viď. A přes den? Je to lepší?
HOlky, my máme trable s usínáním ... večer to je fakt hrůza. Elenka se nají a je celkem v klidu, taknějak brečí nebo pobrekává normál (teda si myslím, že je normál být nevrlý večer..), ale jakmile ji dám do postýlky, tak spustí hroznej řev..fakt je celá fialová a ne a ne se utišit. Já už to nevydržela a zase jsem ji vzala do náruče. Sedla jsem si na míč a ona v minutě usnula. Burýna jedna, nevím, jak z toho asi nijak...zdá se mi ten její režim takovej divnej, nějak jí už nesedí...asi budu muset něco udělat jinak...baští každé 3hod a odpol jedla v 17a 19 , tak nějak kolem...a teď kolikrát v 17 na to nevypadá ale kdyby jedla třeba v půl šestý v šest tak to poslední kojení vychází dlouho 😅 , myslela jsem, aby tak do osmi byla v postýlce...no asi zase moc bazíruju...
Máme nějakou lakt. krizi nebo což, Elča zase řádí u kojení, to už nedělala, jen večer a teď už zas i přes den. Po koj. odsávám méně a méně, tak nevím...no co. Nějak bude. Jen ji nechci trápit hlady...taky prsa už jsou jak "houby" po dešti...jsem asi ošklivá, ale už je toho stresu až dost...pořád myslím na to, aby příští koj. bylo dost, co bude Elča zase předvádět...
TAK jsem se vykecala a jdu za tou cácorkou. Točí se tu ze zad na bok a zpátky, dál jí to nejde 😅 hezký den.

menny
8. črc 2009

Míšo já doufám, že až se vyklube ten druhej, bude to zas ok.
Momentálně jsme nevrlý. Chce pořád chovat. Na ty zoubky jsem
zatim nic nekoupila 😠
Jo a bez bryndáku nedáme ránu. Slintáme potoky

cipisek007
8. črc 2009

Peťo, hihi, já jdu dneska do lékárny, něco ti koupím, jo? 😀 😀
holky taky neuvěřitelně slintaj, takže zuba čekám každým dnem, ale furt nic.
Jenže bryndák u nás není to pravý ořechový, holky by se na něm uškrtily, jak se furt převalujou a taky si za něj pořád tahají (při jídle jim totiž hrooooooooooooooooooooooozně překáží 😠) Takže bez dozoru jim ho radši nechci dávat.

Jo poraďte zkušený maminy, příští týden a za 14 dní znova jedeme na Lipno, potřebuju koupit něco na ďobance, kdyby holky něco kouslo, máte s něčím dobrou zkušenost?

menny
8. črc 2009

Evi teda fakt nevim, co poradit.
Matoušek většinou usíná dobře. Máme ale den, kdy musíme uspat v náručí
a nebo se mnou v posteli, ale jinak je to v cajku. Tak fakt nevim.
Já znám Elenku jen jako hodný a usměvavý miminko 🙂
Evi den je u nás dosti podobný jako noc. Prokňouraný, proplakaný, uchovaný.
Aspoň že v noci neni chovací ťuky ťuk
Ale nedivim se mu, vim jak dokážou zuby potrápit.
Tak snad už ten druhej bude taky brzo venku

cipisek007
8. črc 2009

Ježiš, jak tak čtu Peťu a jejich trápení se zoubkama - doufám, že holkám vylezou postupně a ne najednou, jinak se zblázním 😅

Evi, my taky usínáme dobře, když neusnou v postýlce, tak chvíli pochováme, plácám po plínce a dělám ššššššš a oni se do 5ti minut uklidní a vytuhnou buď ještě na ruce, nebo po uklidnění je strčím do postýlky a oni tam usnou. My teď spíš máme problém usnout dopoledne a pak jsou před oběděm tak unavený, že nemají sílu jíst. Asi jim budu zatahovat žaluzie, když začnou bejt protivný. Třeba teď. Barča v postýlce brečela a vztekala se, vzala jsem jí na postel, že jí budu povídat (její hlavičku jsem měla v ohbí lokte a ležely jsme na boku) a jen co položila hlavu, tak vytuhla. To samý za 20 minut Terka. Samy prostě dopoledne při světle neusnou. 😒

menny
8. črc 2009

No Míšo určo mi něco kup 😀 😀 😀 😀
já mu ten bryndák sundavam, když leží. To mu dám do ruky plínu.
Tou se ňuchňá a slintá do ní. Ležet s bryndákem by nemělo smysl. Válíme neustále sudy.
Na chování, do šátku, do lehátka a i někdy do kočáru je bryndák super
Na ďobance kupuju fenistil gel, ale nevim, jestli je to pro takovýhle miminka.
Ale snad jo. Zkusim kouknout

cipisek007
8. črc 2009

Peťo, já si taky myslela, že koupím fenistil, bílým pudrem je nechci puntíkovat 😀 Plínka je dobrej nápad! Díky za tip 😵

holky, já se zamilovala do týhle bundičky 😵 http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=21254249&tab=5

menny
8. črc 2009

Míšo tak fenistil gel od 6měsíce
a nebo fenistil kapky od 1měsíce.
Ale mě vyhovuje na Davídka gel víc.
Vim, že když to šlo měl už gel. On příjemně chladí,
ale zas když by je ďobnul komár do ručičky, tak aby gel
neolýzaly. Tak možná by kapičky byly lepší
Hele já to zas beru tak, že to klubání zubů máme aspoň na ráz.
Sice to trvá dýl, ale ty horní by se myslim měly prořezávat později
aspoň tedy doufám, tak by jsme měli mít chvíli pokoj

cipisek007
8. črc 2009

Tak to já radši gel, už je nám 7 měsíců a kousek 😀
Jenže ty máš na chování jen jednoho mimíska, co budu dělat se dvěma ječícíma holkama? 😀 😀 Snad to půjde postupně a nebo to nebude mít tak hroznej průběh.
Co ta hexa? už jí hygiena má?

menny
8. črc 2009

Jé tak snad vám plína taky pomůže
bundička je nádherná ale ty korunky