Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

indigo
22. črc 2009

A Táda prudí že chce jít ven, no tak to určitě..... 😝 😝 😝 ani za zaltý prase! 😖 Taťka nám teď usnul, je po noční a teď tu měl Tádu tak spát nemohl...

inna12
22. črc 2009

Indi, tak ještě, že tak 😉 to jsem za tebe ráda 🙂 tak bud hlavně doma v klídku 😉 a moc se opatruj!!
kdyby ti nebylo dobře, tak si radši do té nemocky na kontrolu sjed kdykoliv...
a jsi pěkně nachystaná, závidím 😉 mě z toho mýho cs šmejkne 😀

dadunka
22. črc 2009

Indi, gratuluju, to je dobře! Tak se šetři. Ti závidím, že víš jak to máš uvnitř, mě nikdo uvnitř už 3 týdny nekontroloval 😠 - ani ručně ani utz ☹
A vyvěš z okna prápor - nechcete mi někdo vyvenčit dítko? 😀

indigo
22. črc 2009

Nejblíž bydlí... asi Míša, Míšo!!!! Nechceš mi vyvenčit dítko?!?!? I když to by jí ta hlava tuplem nepřestala bolet... 😖 😝
Zejtra dám Tádu na celej den ke tchýni, tak už se těším, jak jen hodím nožky hore... ráno mě teda čeká zubař (no jedno plus by ta nemocnice měla, nemusela bych k zubaři 😀) ale pak se budu celej den válet ve studený vaně. 😎

cipisek007
22. črc 2009

Teda vy jste toho nakecaly za ty tři hoďky 😀

Indi, jsem ráda, žeto dopadlo +- dobře. 😵 😵
Jo a venčit nikoho nejdu ☹ Venku je hnusně, je mi blbě, pořád se mi motá šiška. Mamka je tu se mnou od oběda. Holky spaly jen hodinu, já naštěstí s nima.
Hihi, zkus říct štětce, třeba se dozvíš něco novýho 😀 😀 😀

Evi a Peťo, holky momentálně bez teplot, ale před obědem měla T. 37,7 a protože to má od rána, tak jsem jí dala 1/2 čípku.
Jinak jsou protivný 😒
Evi, neříkal ti dr. že máš při teplotě dát E. čípek?? 😕 Jestli máš doma Paralenový čípky, tak jí ho dej. Kolik váží? Oni jsou od 7mi kil, ale já je dávám holká po půlkách už od 3kg 😉
Jo a co to přeregistrování? Byla jsi tam?

dadunka
22. črc 2009

No ještě, že jsou ty babičky co. Já mám jednu přímo o patro níž a druhou 2 min. autem.

petreva
22. črc 2009

INDI, uf tak zatím dobrý 😉 , snad jsem neotravovala s sms 😅
MÍŠO, Jdu E změřit až odsaju...já mám Nurofen-čípky, je to od 6kg a smějí se 3x denně. Máme i Paralenový, ale PRÝ N. má delší dobu účinku. Měla ráno a teď uvidím...P. teď potřebuje auto, tak k nové Dr nemůžu, ale v pátek už snad bude volný...jsi hecoun, viď, ale asi to někdy potřebuju...jsem taková baba...hele´d a jak často jim ten čípek dáváš? Aby měl účinek, když dáváš jen půlku na váhu holkek, což??

petreva
22. črc 2009

DADU, těžká závist 😀 ...někdy padám na hubu, ˇa to mám jedno dítko a je mu teprv 4měsíce 😕

cipisek007
22. črc 2009

Evi, Nurofen-čípky mám taky 🙂 Zatím jsme je nepoužili, jen ten Paralen. Nic tím nezkazíš, zkus půlku. V návodu by mělo být po jaký době dávat. Paralen třeba po 6ti hod. T. ho dostala v 6 a teď v půl 13. Ten druhej zabral, je bez teploty - poprvé od rána.
Hihi, hecoun, jojo někdy jsem. Jedna kolegyňka to taky potřebovala 😀 Ono je to někdy potřeba, sama taky potřebuju někdy vyhecovat. A ty bys opravdu měla 😉 Váš dr. nestojí za nic. Ani za starou bačkoru. Jo a proč jste dostaly dvě injekce? Pneumokok?
Já se na něj ptala dr. dozvěděla jsem se na MK, že nedonošenci ho můžou mít zdarma. Ale prý pokud PV byla pod 1,5 kg, což nebyl náš případ ☹ (mračící smajlík na očko proti pneumokokovi, ne na to, že měly o 10 dkg víc 😀)

petreva
22. črc 2009

Míšo, jo byla to ta nová vakcína na pneumokoka...ještě chvilku počkáte a máte 10kg jak vyšitý 😉 tak jdu změřit tu teplotu...doodsáto, tož jdem se prodírat zbytkem dne.

zuzka84
22. črc 2009

evi , ja holkam taky zavidim , taky padam uz kolikrat na hubu a tecou mi nervy ☹

miso - jeste to ockovani neni zdarma pro vsechny ? ja ho teda pro zdravi dite nechci ani za zlaty prase 😀 , ale Dada ho ma a pneumokoka ma taky porad v tech plicich 😀

indi - tak to je fajn , zes dopadla tak nejak jakoze dobre 😉 . a tak uz teda porod , i kdyz ja tipuju ten zacatek srpna mno 😀 😉

achalteke
22. črc 2009

Indi super, tak ještě nějaký ten den to vydržte, hele abychom nerodily všechny najednou ještě 😅 ...já teda solidárně čekám na Zuzku 😉

Míšo, prej řekni štětce 😀 😀 😀 😀 😀 zase asi spadnu, máš mě na svědomí 😀 😀 😀 😀

indigo
22. črc 2009

Evi ja tvou sms zaregistrovala právě teď, mobil zůstal v kabelce... 😀
Děkuju!!! 😎

Jó tchýně je někdy... no znáte to, ale na odložení dítka - to si jí nemůžu vynachválit. A Táda k ní jde rád, znáte to, babička... všechno dovolí, všechno koupí.....

Já teda solidárně počkám na Inuš, na toho 27., jak jsme se domluvily. 😎

Štětce? Že by? Ale Míšo, tebe mám o nějakej ten panelák blíž.... 😀 😎

zuzka84
22. črc 2009

jajo - jen aby ses dockala 😀 , ale tak doufam ze jo, fajn by bylo kdybych porodila na konci srpna ci zacatku zari nooo 😀

ja to moje dite uz dneska zabiju , to je furt takova buzerace - uz me s tim sejri

dadunka
22. črc 2009

No holky, na jednu stranu jsem ráda, že mám mámu - hlídací babi hned pod námi, na druhou stranu se toho bojím. Bude to její první vnouče, doteď se v rámci možností starala o bráchu, kterej si v září sbalí čemodan a alou do Praglu na študie a máma žije sama.

Jakou štětku zase?????? 😕 😕 😕

indigo
22. črc 2009

Dadu - no tu, co když se na koňovi "něco" děje, třeba se rodí a tak... tak se radši sebere a jede koupit novou záchodovou štětku... 😀
A propó... v pondělí doufám nemáte nikdo nic v plánu!!! Kdo potřebuje záchodový prkýnko, dojeďte si do Baumaxu o víkendu, pro melouna taky, jestli se vám rozpadly boty, počká to do úterka!!!!! V pondělí totiž s Inuš rodíme!!!!!!! 😎

zuzka84
22. črc 2009

jezis, indi , jeste ze v pondeli , pac v utery jdem na kardiologii a ve stredu mam poradnu ... 😀

indigo
22. črc 2009

No tak to máte teda štěstí, páč to bych ti neodpustila!!!!! 😀
No já mám jít vlastně v pondělí k hauí na monitor a ve středu taky do poradny, ale asi už to nestihnu..... 😀 😝

dadunka
22. črc 2009

Jo tuuuuuuuuhleeeeeee 😀 😀 😀 Už jsem v obraze, těhotenská demence prostě.
Já jsem si včera říkala,že si z porodnýho koupím regulérně novej záchod - celej, beze srandy, furt nám protéká, splachovátko máme takový to starý vytahovací a není to rozdělený na 2 možnosti spláchnutí a prkýnko se mi taky nelíbí. To se odměním co?! 😀

indigo
22. črc 2009

Za porod záchod... no Dadu!!!!! 😀 😀 😀 Ale je to potřeba, tak co... "Za mě" bylo porodný těch 17 tisíc, to se rozkutálelo ani nevím jak... nic "velkýho" jsme nekupovali. Teď mi chlap radí, ať si z něj kopím noťase, nemuseli bysme se prát o pc... 😀 a nemusela bych se hrbit, ale to mi vadí spíš teď s tím pupkem, tu sedět... 😝 teď by se hodil, noťásek...

zuzka84
22. črc 2009

indi a na kolikatou bys mela jit ?

dadu - zachod to je dobry 😅 . no ja hele z porodnyho planuju dadovi zaplatit krouzky, mimcu moznaaa koupim takovou mou vysnenou zavinku a jeste nejake plenky asi uz vetsi, no a jestli neco zbyde tak tim splatim cast sveho uveru ... taky nic moc 😖

indi - ja se teda hrbim i u notase 😀

muj chlap zase dneska vali - sel nakoupit a vola mi ze je pred pokladny a nema kreditku ... ja se zblaznim , tak jsem se tesila na nejake ovoce , jsme vyzrany jak jsme byli pryc ☹ ☹

achalteke
22. črc 2009

Záchod je třeba a nezapomeň na vhodnou štětku 😀 😀 😀 😀 😀 😀

A teda Indi beru tě za slovo, běda jak neporodíte - já totiž ofiko nastupuju na mateřskou, tak se mi to jako symbolicky hodí do krámu 😀 😀 😀 😀 😀 ...a Dadu by se mohla v Krumlově přidat 😀 😀 😀 😀

indigo
22. črc 2009

Já bych se s notáskem hezkky uvelebila v křesle, nožky hodila nahoru..... 😎 no popřemejšlím o něm, dneska ho má "každej" jen my ne... 😝

Já jsem objednaná až na odpo, je příští tejden opět narvaná ta poradna, dneska byla taky, už když mě objednávala posledně tak sestra křičela, že nééé, 22. nééé 😀 😀 😀 tak mě někam vmáčkla. Příští tejden je už dopo dost monitorů, tak mě dala až odpo.
Navíc jak je tam ten záskok, bylo mi jí holčiny až líto, pořád někdo volal, do toho pořád někdo ťukal, až tam pak chodila doktorka říkat, že pro prášky si mají chodit jindy a ne když je těhotenská poradna. Tak se to pořád zdržovalo... "Naše" sestra tam bude až od 3. srpna.
Ty vo*e mě teď došlo, že tam mám jít v pondělí na ten monitor a to to am bude M., ne? Nebo už nemá pondělky? To mě z ní trefí, bejt tam ta pořád, tak už jsem v nemocnici asi 2 měsíce... 😝 asi tam ještě zejtra zavolám...

indigo
22. črc 2009

Ale co řeším, když v pondělí rodím..... 😀 😎

dadunka
22. črc 2009

Ty jo Indi, nevím, jestli za 13tis. seženeš slušnej notebook, možná když bys ještě něco přisypala ze skrytých úspor... 😉

Štětku novou mám, v barvě jarní zelenkavé, až z ní očí přechází. 😀

Jo dneska jsem volala do Krumlau, kdy že mám jako v út přijít a prý je to jedno, mezi 7 - 11hod. Jo a tady je číslo přímo do na porodnici, možná ho budete potřebovat, když si nebudete jisté, zda jet nebo ne nebo tak, 380 761 261. A zvedla to nějaká ženská a řekla, porodnice žákyňka nebo tak něco, tak jsem přemýšlela, zda se tak jmenuje nebo je to praktikantka. 😅

Jestli nezačnu rodit, jdu večer na pivko. 😎

cipisek007
22. črc 2009

No jo holky, ale ona kupovala jen tu nejlevnější!! Takže žádnej luxus 😀

Hele jako 27.7. je krásnej datum 🙂

Zuzi, nemáme to ještě zadarmo. Mají to snad zadarmo jen děti narozený od letošního roku, což jsme teda nestihly 😠 😀

Indi, je možný, že tam bude Hauííí, oni to mají teď přes prázdiny různě splácaný.

Dadí, porodnice žákyňka 😀 😀 😀 😀

cipisek007
22. črc 2009

Terka právě zjistila, že může dost brutálně kopat nohama do pěnových puzzlí. Chudáci sousedi 😀 To jsou rány 😀 😀

zuzka84
22. črc 2009

dadu - ja mam notase za 14tisic , a ted ho meli v akci dokonce za 12 t. a jefakt dobrej , ten "muj" se v tom snad vyzna 😀 😉

miso - jo tak

hele indi tak tos tam cekala tak hodku a pul dneska a to jsem jim jeste ja rano odpadla ... he he, tak pocitam aspon 2 hodky na priste ... jestli teda nebudu marod pro zmenu ja

indigo
22. črc 2009

Zuzko - byla jsem na 9, na monitor jsem šla těsně před 10 (a to maj "monitorovky" přednost, jakmile se uvolní, vyleze sestra kdo je další na monitor a jak se jednou dostaneš dovnitř, už pak jdeš i k doktorce, nejdeš si sednout zase ven, takže kolikrát vlastně ještě někoho předběhneš 😝 ), pak chvíli v čekárně a pak v 11 na druhej monitor.

JInak jak jsem tam byla odpoledne znova, dorazila jsem asi v 1.10 a akorát byla na monitoru poslední ženská z dopoledne, za ní pak ještě jedna nemonitorová a pak si konečně daly doktorka se sestrou rychlej oběd (na kterej maj mít pauzu od 12 do1) a hned zase jely dál. A zase už plná čekárna. 😝 No abych tě tam ještě nestihla, jsem na 13:30.

zuzka84
22. črc 2009

indi - to me nestihnes , to uz bych utekla ty jo 😀 ... neee, fakt tak dlouho bych tam bohuzel nevydrzela 🙄