Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

indigo
13. srp 2009

teda "splácnu" 😀 😀 😀 😝

straspytelka
13. srp 2009

Holky, možná to špatný spaní je kvůli těm hvězdám co padají 😉 ač to zní divně, ale děti jsou na tohle hodně citlivé i na úplněk a tak,..my dospělí jsme už otupělí vůči přírodním jevům... 😉 Já teda taky nespala, ale kvůli zubu 😢 Snad to bude už dobrý...
Menníku, tak snad vás ta oprava nebude stát tisíce 😉
Indi, ty sis rušila řidičák jo, tak budeš mít hezkou novou fotku že 😀 Já čekám až trochu splasknu a taky se musím jít vyfotit 😉
Zrovna malá usnula na chvilku, tak dodělávám video z fotek, pak se pochlubím, bude jich vícero, jen najít čas to udělat 😅

menny
13. srp 2009

Jé koukám, že tu byla nespavá noc 😒

Strašpy zuby jsou takovej prevít...ať už to nebolí!!!!!
Za auto bude dost tisíc cca 25-30. ☹ ☹ ☹ ale na nový nemáme a tohle je i srdeční
záležitost.

Míšo hodně máme z vrakáče a haupnu přes inzerát.
Tak do 25.8. bych mohla jezdit

kacena00
13. srp 2009

zdravim, amloš si dává obvyklou chvilkohrupku - do hodiny po probuzení ji musí mít jinak by se potentonoc...

takže: zajíždíme novej režim z 2 a 3 hodinovejch intervalů na papu přes den ze dne na den přeskočil na 3 a4 hodinový, nicméně pije stále max. 120, jen na noc sem do něj natlačila 150 ml..takže toho nedá ani k litru mlíka, a to sme bez příkrmů...mě z něj klepne jednou, ale aspoˇm už u toho tolik nevyvádí

ale mám pocit, že všechny děti ho tady s jeho apetitem děsně přerostou..jo a pochopitelně, jak je málo napitej přes den, tak se zasejc o to dřív budí v noci...pchá as pojedu na převážení a vykručím si dobrozdání od doktorky aby směl dostat kaši, tu zatim nechtěla dávat, že přibírá i beztak dobře

no a moje megaděravá hlava zapomněla na co sem chtěla reagovat, tývoe, stáří se plíživě blíží..

kacena00
13. srp 2009

indi, teda tak mi ten tvůj začátek připomíná ten náš začátek...vydrž ale po tom porodu je to mazec, je mi tě dost líto, protože fungovat takhle přes den přes noc...

u nás se jedlo i v 1,5 hod. intervalech, když si to natáhnul, zase si chtěl povídat i 2-3 hod. musela sem ho vyloženě naučit den je den noc je noc, ale trvalo to tak přes dva měsíce, já chápu, že oni nemůžou vědět, co to noc znamená, že je rozdíl ve dni a v noci, ale kolikrát už sem v tý zoufalosti a únavě s brekem v hysterii řikala, že sem nikdy neměla mít děti..)
no a nebo nechtěl jíst, ani povidat, ale potřeboval odsát nudle, přes den to samý,nenměla sem sice druhý dítě, ale moje dítě kvůli permanentnímu hladu a nudlim přes den spalo dost blbě, takže sem byla jak zombice..

tak jen doufám, že se vám to podaří upravit rychlejc..

Míšo já sem nějak nepostřehla, tchán se ti má vyjídřit ohledně práce??..promiň že se ptám jak blbec, alew kolikrát mi tady něco uteče..

kacena00
13. srp 2009

a ještě na jednu podbnost sem zapomněla... představovala sem si jak krásný toí bude až doma budeme fungovat jako rodina... věděla sem, že michal na mě nebude mít nikdy tolik času, ani na malýho, ale byly sme domluvení, že týden poté co se vrátím z porodnice tady s náma bude a bude mi pomáhat, a bude mi i oporou a prostě to bude hezký...jenže, kdyby se cyrilek narodil o 4 dny dýl, mohlo to tak bejt, jenže jim hořel termín na odevzdání nějakejch projektů, takže byl se mnou jen pátek - co jel do pordky pro nás, pak sopbota a neděle - to uvařil, umyl nádobí a šel pracovat sem na PC ale byl tu aspoň poblíž, a v pondělí už valil do práce a z úterý na středu tam dopkonce byl přes noc, protože jeho šéf musel ráno odjet do prahy a ty projekty odevzdat,....tu noc se z našeho cyrilka stalo plakavé miminko, protože asi cítil, jak sem vystresovaná a zklamaná, fuj, ještě teď když to píšu, tak se mi chce brečet, ten strat nebyl dobrej, ale máš aspoň poblíž bábrle ne?

teda doufám, že ti jak moje tchyně neřeknou: všechny sme to zvládaly 🙄

snad tui aspoň někdy budou moct vzít brášku na písek a občas přinesou i oběd ne? (na to se ta moje zvysoka vysrala, protože každej to zvládal, ne??? teď je to jiný, ony to musely zvládnout, tak co bych si to taky nevyžrala... doteď jí to nemůžu odpustit, věděla že michal je přes noc v prácvi a nechala mě v tom vymáchat, a naši i segra daleko)

takže držím palce ať tvoje mamina a tchyně mají moře pochopení a ať sou vstřícný!

kacena00
13. srp 2009

a my si dem s malošem hrát, zkoušim jak se mu bude líbit až bude hačat v kočárku a vypadá to nadějně, ale nechci ho tak nechat dlouho, tak si deme hrát, papa

indigo
13. srp 2009

Baru díky, asi to budem mít podobný jako vy, ale snad Miška pochopí dřív, že v noci se spinká. Každou noc se mi zdá že je to vždycky o kousek lepší.
Já mám tchýni naštěstí dobrou a vím, že kdyby cokoliv, stačí zvednout telefon a ona fungovat bude. Zatím mi pomáhá tak, že si 1x týdně bere Tádu na celej den. Stačí mi to, abych si odpočala, vyspala se, něco si podělala doma... moje mamka je přes půl republiky, takže na tu se obrátit nemůžu. Ale aspoň ta tchýně je v tomhle ok. 😎

Strašpy - nerušila jsem řidičák, ale rodičák, co jsem brala na Tádu 😀 Myslela jsem, že tam prostě přijdu a nahlásím, že končím, popř. jim vyplním nějaký lejstro (to jsem udělala už dřív, ještě než jsem nastoupila na mateřskou), ale v našem státě není nic jednoduchý, to je papírováního... na pracák, do práce potvrdit, na sociálku potvrdit, zase s tím na pracák... a to se mi ten rodičák a mateřská překrejvaly o 9 dní, nedej bože že bych to nevyběhala a oni mi za těch 9 dní poslali pár stovek navíc. To bych pak byla snad za zločince co okrádá stát a kdoví kolik by ještě chtěli jako penále... 😠 😠 😠 😖

achalteke
13. srp 2009

Holky kde je Zuzek? Nějak se tu dlouho neukázala.... 😕

cipisek007
13. srp 2009

Tak jsem doma. Stihla jsem to a ještě jsem koupila na zítra k obědu dva chlazený pstroužky 🙂

Barčo, nene, tchán se měl vyjádřit, jestli bude potřebovat dopoledne Davida nebo ne 😀 Občas píšu moc rychle a pak to nedává smysl 😀 Takže ho potřeboval jen chvilinku a pak ještě chvilinku odpoledne, takže jsem si mohla pracák zařídit.

Indi, no to je vlastně fakt,že ty to máš o pár paneláků blíž 😀 😀

Peťo, hlavně, že to šlo opravit 😵

Strašpy, těm přírodním úkazům a jejich vlivu na spánek věřím. I já občas nemůžu spát, když je úplněk, takže je všecko možný 🙂 Oni padají teď hvězdy? To ani nevím!

No jo, Zuzka nikde. Indi, nevíš o ní něco?

JOoooooooooo holky, včera večer mi psala Kroupinda.Chtěla poradit s plínkama, holky prej mají už 3,5 a 3,3 kg a prý jak leží na bříšku, tak už otočí samy hlavičku 🙂 Taky byly na kyčlích a mají je v pořádku 😵 Net nestíhá (nedivím se) .

petreva
13. srp 2009

Ahoj holky,
BARU, tak C. už bude koukat na svět z kočárku 🙂
INDI, jé Cyrdík je asi Elenčin frajer, to víš láska na první pohled, uvidíme až se budou vidět podruhý, jestli láska trvá 😀
STRASPY, já ti chtěla ve městě popřát a zapomněla jsem na to...tak tedy mooooc mooooc zdraví, ať už jen slouží! Poslušnýho mužíka a usměvavou Simonku 😵

kacena00
13. srp 2009

tak to je supr, kroupinky sou šikulky!

holky já nevim, co sem tomu našemu dítěti udělala, ráno sem to asi zakřikla... prostě to, že si k obědu nevzal tu cuketu, to přehlížím...ale i kvůli mlíku sme se opět prali a jedl to na dvakrát, vztekal se, že by si dal, ale jakmile sem mu to dala, mohl se prorvat a nechtěl, tak nevim...třeba mu to přestalo chutnat?:..

každopádně už z něj mám hlavu jak pátrací balon, nebejt toho že si potřebuje dáchnout 2 krát před obědem, po obědě a před koupačkou, tak mu prostě dám, až bude řvát, jenže takhle si to musim plánovat a nějak to nejde, grrrrr, teď tam ječí a já mám chuť ho někomu prodat!

uf, děkuji sem si ulevila a valim za nim

petreva
13. srp 2009

Ahoj Baru, heleď Elča toho tolik taky nevypije. Normálně si dává tak 100-120 a minulý týden jedla umělkyně 80 😕 A co změnit mlíčko? Nepomohlo by to? Já tomu teda vůbec nerozumím, ale třeba by mělo trochu jinou chuť?
Jsem mrtvola,jdu za Elenkou,no stejně za čtvrt hod vztává....

kacena00
13. srp 2009

ahááá tak už víme v čem byl problém 😀 mladej pán se potřeboval vykakat a když sem tu psala příspěvek užměl naděláno, tak řval prozměnu zase kvůli tomu, zároveň už chtěl jít spát (o to se tam teď sám pokouší o usnutí)

no, co teda ale je pro mě i pro něj blbý, že teda ten spánek po cca 2 hod. bdění přišel na 13 30 (to ale ještě nebyl vykaděnej, takže vydržel, ale prozměnu to byl zřejmě důvod proš od 12 kňoural a kňučel a byl protivnej ), jenže jídlo by si teď nově dal tak po 4 hod. což teda vychází až na 14 hod, tak teď teda nevim nevim 😀 😀 tedle problémek řeším téměř celej den, prosím vás kde se prodávaj návody na nepřizpůsobivé děti? 😀

no nic, chci mít klid, na chvilku, tak ho jdu uspat 😀 😀

opět nevim, jak bych zvládala cyrilka mít ho dvakrát, už jeden cyrilek stačí, abych byla teda vyvalená z toho co dělá
a co s tím mám jako dělat já 😀 😀 😀

kacena00
13. srp 2009

a ty ji evi převažuješ?

kacena00
13. srp 2009

jo a jak často ti pije? dokud mi pil po 2-3 hod. tak mě to neštvalo, páč sem si řikala, že má dost, ale co, zatim hubeně nevypadá, tak budu doufat, že nestrádá 😅

straspytelka
13. srp 2009

Jojo holky padají hvězdy, tak si koukejte úřát hodně přání 😉
HIHI tak jsem asi ve spěchu přehodila písmenka řidičák rodičák....jak jsem teď v tom presu, jestli dělat nebo nedělat řidičák, tak se mi všechno spojuje s autama a motorkama 😀 😀 pardon. 😵
Baruš, tak ti teda nevim, asi bych taky zkusila jiný jídlo 😉 Je to ale vzteklina co 😅 Klučiště jedno 😵 😵
Dneska jsme dali první křupku 😵 no nadšení úplný 😀 spíš to roztrhala a nacucala, ale špína teda všude 😀
Evi děkuji 😵 😵 😵 😵 Jsem taky ko, malá spala ráno od 8 do 9 a pak až teď už spí 30 minut 😖 v kočárku nespala, to bylo poprvé co nespala...Jdu dělat do video, nebo se nedohrabu na další....paa

straspytelka
13. srp 2009

Kačko hurá, tak si lehni s malím a odpočiň si 😉

cipisek007
13. srp 2009

No jooooo, ona má dneska vlastně Strašpy narozky!! Tak všecičko nej nej nej, hodně zdraví, lásky, síly, spokojenosti a štěstí 😵 (jo, víš, že je má můj brácha zítra? 😀 😀)

Já ty svoje potvory přetrhnu. Nešla jsem s nima ven, páč jsem totálně hotová anevyspalá, tak jsem je uspávala na ruce. Barča spala asi 3/4 hodiny a Terka naštěstí ještě chrní. Tak jsm ejí tam nechaly, aby spala dál. Třeba mi B. v lehátku usne.

petreva
13. srp 2009

BARU, E baští kolem páté půl šesté - devět - dvanáct - tři - půl sestý - půl osmý - a doteď mi spala do toho rána....ale už 2 noci se budí...
MÍŠO, to já slavím, když spí hodinu...a co jsou to ječidýlka?

cipisek007
13. srp 2009

no teď Terka furt spí a B. si teď hraje s chrastítkem-telefonem. tak je chvíli klid, ale potřebovala bych, aby ještě chvíli spaal.

menny
13. srp 2009

Strašpy všecičko NEJ a hlavně zdravíčko
ať už nic netrápí a je hej, taky moře lásky a spokojenosti 😵

kacena00
13. srp 2009

evi vidíš, tak to je mnohem častěji, u nás to jídlo je tak 5-6 krát v průměru 100 ml...to je teda na 7 kilový skoro půlroční dítě, který nejí příkrmy myslím dost málo... chjo, zejtra asi zavolám doktorce

kacena00
13. srp 2009

a strašpy všecko nej 😵 😵 😵 😵

kacena00
13. srp 2009

jo a evi jaktože víš kolik pije? ty ji vážíš?

kacena00
13. srp 2009

NO tak jak se tak ještě jednou koukám, tak je to taky 5-6 krát no tak nejen že to sou oba ořvanci ukňouraný protivové, ale ještě oba musej držet linii, no tak ty se hledaly tak dlouho až se našly, a já sem už za tuPN v těhu a mateřskou vymaštěná až na půdu 🙄

zuzka84
13. srp 2009

ahoj , ja ziju 😉

cipisek007
13. srp 2009

Jé Zuzi, jak je? Co je novýho?

zuzka84
13. srp 2009

miso - nejak nic , jsem se pohadala po icq se S. , tak to je dobry , kdyz uz si teda napisem ze jo 😒 . a bolej me zada uz nevim jakou pozici si vybrat aby tak neboleli 😝 . jinak se mam dobre 😀

cipisek007
13. srp 2009

jéje, já se zase přes ICQ pohádala se segrou 😅
A v nemocnici si moc pohodlí neuděláš. 😒