Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

cipisek007
20. srp 2009

Tý jo, normálně Bára vytuhla. Leží na bříšku, čelíčko na ručičce a obličejíkem dolů na matraci 😀 A spí a spí a spí. No, bodeť by ne, když vstávala v půl 5.

cipisek007
20. srp 2009

Jájo, no já se právě včera bála kombinace voda+elektrika a ještě jak jsem s holkama sama doma... Tak jsem to radši vypla. Je to opravdu kráva velká, ale co jsme viděli v elektrech, tak ostatní nejsou o nic menší 😖
Kapání vody, tak z toho budu chodit v noci furt čurat 😀 Ale třeba to krásně uspí 🙂

Ty jo, to je dobrý s tím kypřícím práškem a ocet taky. Díkes za rady! Mám už takový zažloutlý plínky, tak je asi všecky i ty vypraný hodím do pračky na 90 a přidám ocet.

petreva
20. srp 2009

Jájo, bezva typy...zkusím! Ocet tedy do nádržky na aviváž a pr.do peč normál do prášku..
Míšo, mě tu spinkaj obě sluníčka. P. měl včera 38,5 a vypadal jak když přišel z flámu. Elenku čekám každou chvíli nahoře a zase začne kolotoč 😉 někde jsem četla, že buzení kojenců je úplně normální. Že je pak problém, když jsou děti naučený usínat s někým nebo u prsa, že pak když se v noci vzbudí opět vyžadují tenhle rytuál 😅

petreva
20. srp 2009

Míšo, jak jsem pochopila tak bělí prášek do peč. ocet že zjemňuje 😉

cipisek007
20. srp 2009

Evi, tak P. je nakonec přecijen marod? Pitomý vedra. 😒 Hlavně, ať je zase brzy fit!
já taky holky budím, když mají čas k jídlu. Mě by to narušilo celý den a můžu si aspoň něco drobet naplánovat a jim to neuškodí. Horší je to, co píšeš - nechat pravidelně spát u prsu nebo s rodičema v posteli. Neříkám, že jsme holky neměli v posteli delší noc, ale není to vůbec pravidelný a spíš si jednu z nich beru až k ránu, a to musí už bejt, aby mi např. nevzbudila ve čtyři tu druhou.
Jo, když měla tenkrát Terka tu 6. nemoc a byla jsem s nima sama doma, tak jsem si jí hned večer uspala v posteli, první naše horečka a ještě sama doma. Sice všechny na telefonu, kdyby něco, ale chápeš, jak to myslím. Když jsou na to v noci dvá, tak je to jednodušší. Stejně jsem moc nespala a držela jí za ručičku a pořád sledovala, jestli je OK.

jj, taky jsem to tak pochopila 🙂

cipisek007
20. srp 2009

Mě holky většinou večer usnou samy. Jen občas, když některá ječí, tak jí uspím na ruce, jinak ne. Jedinej rituál máme, že když se holky ráno vzbudí, tak ještě před cvičením a krmením si je vezmeme do postele a "blbneme" s nima. Oni povídají nám, my jim,občas je zlechtáme, oni se tlemí. Teď jak už o sobě navzájem ví, tak si dělaj naschvály, nebo se plácají po ručičkách. To je hrozně fajn, tohle. 😵

cipisek007
20. srp 2009

Evi, já ti tu odkejvu, že jsem to s tím octem a kypř. práškem pochopila stejně, ale přitom jsem napsala blbost 😀 Takže to udělám opačně, vyperu plínky na 90 a přidám kypř. pr. 😀 Tak jsem to chtěla napsat 😀

indigo
20. srp 2009

Hezký ránko!

Matoušek je fakt borec, odpouštím mu, že se mu u mě moc nelíbilo! 😀 😎

Jájo - Dopegyt mi mdra slibovala po celý šestinedělí, třeba v nižších dávkách, ale v porodnici mi ho druhej den po porodu sebrali, že to není nutný, chodili 4x-5x za den měřit tlak a bylo to ok. Tak tu mám cca lahvičku a půl nespotřebovaný...

Zvlhčovač máme taky, taky "krávu" 😀 , běžel u nás 2 zimy nonstop, protože Táda trpěl na laryngitidy, tak to bylo nutný. Už je to snad za ním a tahle zima už bude ok. Ale zvlhčovat stejně budem, ono v těch panellákách ten vzduch stojí za prd... 😝

cipisek007
20. srp 2009

No právě, ten vzduch v panelácích je příšernej. A co teprve až nám vymění starý okna za plasťáky 😒

Jdu něco dělat, zatím pa 🙂

petreva
20. srp 2009

Míšo, to musí být hezký!! Jak ne sebe reagujou...Stejně jsi dobrá jak to zvládáš a ty noci, krmení případnej pláč, no všechno. Vždycky si na tebe vzpomenu, když už si říká, že to s E. není k vydržení...
Taky si myslím, že takové nepravidelnosti v uspávání nebo braní do postele neuškodí 😉 ale obdivuju, že holky usnou sami. To E. se snad nepovede nikdy a ještě musí mít plínu přes oči nebo by snad čumákovala do aleluja!! Právě proto si myslím, že jsem neudělala dobře, když jsem ji naučila, že jsem u ní než usne 😒 ale večer už toho mám nad hlavu a tak jsem ráda, když usne brzy. Taky je fakt, že pomalu upouštím od času tam s ní stráveným, tak snad se nám podaří usínat aspoň částečně samy. Máme před spaním taky rituál, má na zdi pověšený ty sluníčka tak se s nima loučíme, že jdou taky spinkat a E. jde taky do postýlky
😅 dřív plakala jen jsme vešly do ložnice teď už začne až když je v postýlce J 😅 , tak se asi lepší O 😅 jo, P. nic nebolí, ale ta teplota, tak si myslím, že je to z přehřátí, teď pořád dělal venku na slunci..ale D. taky dělá venku,ne? Jak to snáší a řeší to nějakou čepisí nebo jak?? P. má krk úplně fialovej ☹

petreva
20. srp 2009

Tož semi vzbudilo to "menší" sluníčko, tak zatím...ještě juknu při odsavajdění 😉

cipisek007
20. srp 2009

Evi, mě jednou kamarádka cepovala, že je nemám uspávat na ruce, že ona to nedělá a nechá malýho vyřvat a že se ubrečí ke spánku. No to by mě jeblo. Oni se teď už holky navzájem budí a to prostě nejde, jak jsem na ně sama, tak bych se akorát zbláznila. Taky toho mám večer nad hlavu, takže když jedna z holek opravdu ječí, tak na ruku a během pěti minut je klid a spí. Nemám nervy na to, abych jí tam nechala hodinu ječet 😒

David mi zrovna v pondělí volal, že se složil. Že snad byl i v bezvědomí, ale že ho prý naštěstí nidko neviděl. Tka jsem mu pořádně vynadala. Naštěstí nikdo neviděl. Je normální?? Oni dělají s takovýma velkýma strojema a kdyby se mu něco stalo... Blázen. Několikrát do měsíce mi říká, že se zase v práci z horka pozvracel a že mu není dobře. ☹ Měl by změnit práci, ale copak může, když se všude propouští, já na MD a dvě mimina k tomu? Tamta práce je dobře placená, ale odnáší to zdravím. Snad už příští rok bude lepší a bude moct tu práci změnit.

Musím jít přebalit pokaděnou Terku a jdu už konečně něco dělat 😀

petreva
20. srp 2009

Tyjo, Míšo, chudák manžel!! Já si říkám, jak to na těch silnicích ve smradu asfaltu a ještě tovedro od toho, můžou zvládnout! Ty jo, mu muselo bejt špatně... ☹
Taky nemám srdce na to nechat dítě vybrečet...hodně lidí to odsuzuje a považuje za rozmazlování, ale to si ji raděj "rozmazlim" dle jich než aby mi miminko brečelo. Jo jiný je to, když už chápe co se po něm chce a vzteká se..ale takhle..
Nějak mi tam heká, asi má zas nohy mezi šprušlema,jdu na ní hodit oko 😉

achalteke
20. srp 2009

Holky zkuste a uvidíte, třeba se to osvědčí i u vás - prdopeč k prášku, ocet do avivážní nádržky 😉 - ne že to spletete 😀 😀 😀 😀

Indi já jsem právě zvědavá na ten tlak po porodu, vždy jsem měla nízký, kolikrát mi ani krev nechtěli brát a teď po dopgytu je to furt okolo 140/90 a tep okolo 110 😅

cipisek007
20. srp 2009

Evi, no a ještě jsem zapomněla na hypotéku 😒 Když on je hloupacatej. Já mu furt horem dolem říkám, že by měl jíst vitamíny po hrstech. Na tom horku toho plno vypotí a tím pádem s potem odcházejí i minerály. Když si vezme magnesium na křeče, na který občas taky trpí, tak to už musí bejt. Co já už mu nakoupila kvalitních multivitamínů v talbletách, že stačí jen polknout a hotovo. Ne. Když v prosinci skončí s prací a vybaluje si věci, co furt sebou vozí a mezitím nějaký ty léky na průjem, na bolest apod, tak mi vrací i všechny vitamoše. Má to cenu??

Jáji, zkusíme 🙂 A pokusíme se nesplést 😀 😀

inna12
20. srp 2009

ahoj 😉
holky, on je taaaak hodnej! to až není normální...on se budí každý 4 hodky na jídlo v noci a hned pak spinká brouček, on fakt od začátku ví, kdy je noc 😵 on i v bříšku v noci spinkal...pak spinká celý dopoledne, odpoledne je tak dvě hodky vzhuru po koupání než zabere..je to zlatík 🙂 se bojim, že se to zlomí 😝
jen ty moje prsa pořád zlobí, musim furt odsávat jak šílená 😠

jsem dočetla pořádně, Míšo, teda, malinká, ještě, že se ji nic nestalo, jak spadla !!! Martínek švagrový taky v noci spadl na plovoučku, prej hrozná rána, no jela pro ně záchranka a do nemocnice a taky mu nic nebylo...to se asi fakt stane každýmu

fotky ze srazu moc moc pěkný!! Matoušek je krásnej!!! ten už je veeeelikej! a Elluška! ta je uplně jiná, taky už veliká princezna! Cyrilek okáček 😵 všem to moc sluší 😵

Zuzko, tak co tak co?? už něco víš??? jak ti je?

Jájo, jak si viděla, tak mě teda s vysokým tlakem nechali přenášet docela dost dlouho 😀 😀 😝 🙄

holky, začla mě bolet pravá ruka, v zápěstí jakoby na hraně, jen při nákým pohybu, jinak vubec, není to ani oteklý, ale jak pohnu nějak jakoby třeba od těla nahoru tak bolest jak prase 😠 jakoby uvnitř žíly, šlachy, nevím... 😖 😢 může to bejt z nošení malýho??? lae já ho nosím jen na odkrnutí...a že by tak brzo? co s tím? jít k doktorovi? to se mi taaaak nechce..neměla jste to některá??? chjo 😠

indigo
20. srp 2009

Inuš máš zlatý dítě! 😎

Miška pomalu začíná chápat, co je den a co noc, i když neska od rána zas jen spí (a jí). Dneska v noci jsme čumákovaly 2 hodinky, úspěch oproti začátkům, ale stejně jsem poněkud mrtvá, Táda vstával už ve čtvrt na 7 😝
Došli jsme nakoupit a už ven nejdem, je tam příšerně, chuděry těhule 😝 Meteo ukazuje 54st. na slunci. 😖

Zapoměla jsem koupit šťávu, do zejtra budem na čistý vodě 😖 😀 Tádovi udělám do konvice čaj, vodu by mi asi nepozřel... 😝 No já do sebe aspoň budu lejt čaj pro kojící... 😀

Miška začala nějak často dlabat, když je vzhůru, tak klidně po 1,5 hodině, po 2... když spí, tak ty 3 dá, ale stejně baštila líp.. 😖 Zítra jdem na váhu, posledně přibrala za tejden jako Pavlík 350, budou se trumfovat 😀 ale spíš se mi nějak vytahuje, bodýčka co jsem Tádovi ještě ve 2 měsících ohrnovala rukávy, sice má ohrnutý taky, ale klidně už by nemusela. Jen aby nezdědila vejšku po tatínkovi (2 metry by fakt mít nemusela... 😀 😖 )

inna12
20. srp 2009

Indi a je to normoš, že tak spinká??? není mu nic žejo, když je spavější? mě napadaj asi fakt blbosti...ale je fakt až podezřele hodnej...no abych to nezakřikla že 😝 on pláče jen jednou denně a to při koupáníčku

jsem ti chtěla napsat, jak jsi psala,že Miška preferuje jednu stranu, že jsou na to ty polohovací válečky! jsou na to fakt supr, mají je v bejbycentru i ...už je to lepší?? já malýmu otáčím hlavičku doprava, ale nechá se a spinká tak..ale kdyby bylo na něm tak spí jen na levý straně hlavičky..
strašně mi cestuje po postýlce, já ho najdu pokaždý v jiný poloze, včera byl normálně kolmo k bokům 😝
já myslela, že ty mimina leží jen a ono prdlajz ...

ty tak Miška bude vysoká! to určitě bude po tatkovi! to holky bývaj...tak jsem zvědavá, zítra na kontrolku, kolik přibrala 😵

inna12
20. srp 2009

Indi a my když jsme včera byli na kontrole, vlastně podruhý, tak příští týden jdeme zase? já blbec se zapomněla zeptat a ona nic neříkala, že zase za týden at přijdem..tak nevím, jestli tam mám zavolat, nebo se jde až na tu 6týd.???? jsem blb

cipisek007
20. srp 2009

Innko, no byla jsem z toho pěkně vyděšená a dneska jsem našla pozůstatek po tom skokanským výkonu mojí mladší dcerky. Má na ramínku pod jizvou z TBC očka modřinku asi jako koruna velkou. Hlavně, že to nebylo nic vážnějšího (čeloutírajícísismajlík).
Já doteď netuším jak spadla. Jestli nohama napřed, nebo se převalila nevím. Slyšela jsem jen žuchnutí. Ležela hlavičkou pod naší postelí a nohama pod Barči postýlkou (je mezi tím cca 50cm místa), tak se po pádu musela ještě hejbnout. Njn. Už si budu dávat větší pozor i na tohle lenivýho lívance. 😔

To je krásný, jak je Pavlík hodnej 😵 šikulka.

cipisek007
20. srp 2009

Innko, třeba my jsme chodili s holkama hooodně dlouho každý týden na váhu. Jen na váhu. Ale u nás to bylo nutný, kvůli tý nedonošenosti. Ještě teď chodíme každých 14 dní, ale od září na to prdím. Holky hezky papaj a přibíraj, tak tam budeme chodit, jen s problémama a nebo na pravidelný kontroly.

indigo
20. srp 2009

Inuš je to normální, nic mu není! 😎 Novoši většinu času prospí, až na vyjímky, jako byl Táda, jako je Elenka... ty většinu času prořvali... 😀 😎

MIšce tu hlavu otáčím a i si dá říct, ale když se vzbudí, tak se překulí na tu "svojí" stranu. Ale tuhle jsem ji i položila na druhej bok než co se sama točí a spala tak 2 hodinky, takže snad se to časem srovná. Ona vůbec moc nespí na zádech, většinou na boku, buď se skulí sama na jeden nebo jí záměrně dám na druhej... 😀 😎

inna12
20. srp 2009

Míšo, už se tím netrap, hlavně, že se nic nestalo! 😉 fakt věřim, že se to stane každýmu...je to mžik

prej to takhle hodným mimčům vydrží třeba jen do třech týdnů 😀 😀 mně je jasný, že takhle hodnej pořád nebude, už se na to těším až začne zlobivákovat 😀 😝 ale je fajn, že po tom porodu mě nechal aspon zregenerovat, to je fajn 🙂

cipisek007
20. srp 2009

Innko, třeba vydrží bejt hodnej i dýl. Co já bych teď dala za to, aby mi holky prospaly dopoledne 😀 😀 I když je musím pochválit, poslední dva dny jsou moc hodný 😵

indigo
20. srp 2009

Inuš radši tam cinkni, teoreticky by se mělo až v 6ti týdnech, ale většina pediatrů zve častěji, aspoň na tu váhu. Kdyby dítko teď přestalo prospívat, tak v 6ti týdnech je docela pozdě to řešit, to je až za měsíc... 😝

inna12
20. srp 2009

Míšo, taklhe dlouho na váhu jo? dyt jsou tak krásný, takový akorát, žádný huběnourkové 😵 ale asi se to musí, když byly tak malinký po narození..

Indi, tak to P.spinká jenom na zádech, na boku jen po kojení chvíli...většina mimin asi nákou tu stranu má radši, ne?

indigo
20. srp 2009

Já chci taky regeneraci po porodu!!! 😠 😝 Ale mě by ani tak nevadily ty noci s Miškou, spíš to, že přes den musím naplno fungovat a jsem pak KO. Jdu si udělat kafe... 😝

Hele - Zuzky Davídek byl to samý, zlatíčko, až do půlroka, od tý doby je to ďáblík! 😀 Což ovšem neznamená, že se vás to týká... 😎 Táda prořval první 4 měsíce, pak byl andílek, tedy jako že když byl vzhůru, tak neječel, baštil občas i po 2-3 hodinách (což byla změna oproti 1,5h)... a co začaly kaše, spal celou noc. Jé já se těším u Mišky na kašičky..... 😀 😎

indigo
20. srp 2009

Míšo fakt už se tím netrap, neznám snad maminu co by se jí to nestalo... nejsi kvůli tomu špatná máma a Terka je v pořádku, modřinka zmizne a bude to v pohodě! 😎
Táda měl na čele docela dlouho obtisk koberce, vzal to tenkrát po hlavě... 😀 😝

cipisek007
20. srp 2009

Hmm, dr. mi v půlroce řekla - no teď už nemusíte chodit každý týden na váhu, stačí jednou za 2 týdny. Tak chodíme. Ale od září na to fakt prdím.

Ty jo, holky, teď mi došlo, že 31.8. jdeme na 3. hexu a 2.9. začínáme plavat. Doufám, že holky ponesou očkování bez teplot 😅