Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

petreva
23. srp 2009

Holky, nebudete se zase "srážet" tenhle týden? Tedy st+čt+pá??? Asi si uděláme výlet do ČB 😉 kdybyste chtěl někdo na kafárko budeme moc rádi 😵

petreva
24. srp 2009

Dobré ráno!
MÍŠO, co Terezka v noci? Ty čípky dáváš Paralen a stále půlku? My včera s P. dělali cuketu do mrazáku! Jé nás to bavilo, kdyby to nebylo po nocích 😒
Tož co za ZUZKA?? A JÁJA??
Já jdu pobalit k doktorce. to mi zase Elča nebude spát, ojjojoj bude pak hukot, ale hlavně ať nám řekne něco pozitivního a nemusíme už brát ty hnusný atb!!
Péťa měl mít dovču tento týden, ale musí dnes a zítra dopráce 😠 mě štve, vůbec s námi není...no, občas přijde dřív třeba ve čtyři v pět, ale to jsou vyjímky ☹
Dneska jsem spala já jak dřevo, vím, že jsem jakci rovnala Elenku a dáváala dudlíka asi 3x, ale nějak v polospánku, no fakt jsem se skoro dobře vyspala 😅

cipisek007
24. srp 2009

Dobré ránko!

Evi, ten gel se jmenuje Calgel. NEvím jestli pomáhá, oni ho většinou slíznou a spolknou 😀 Ale Terka si do tý pusy aspoň nechá sáhnout.
Nenosíme, snažím se jí zabavit hračkama a když už to fakt nejde, tak jde do náruče. My si toho krvavýho hrbolku všimly s mamkou až k večeru. Ale od rána byla protivná.
Děti si prej sedají přes bok. Natočí se na bok, zapřou se o ručičku a sednou si. Ukazovala mi to dr. na vojtovce. Ale tohle spíš vypadá na plazení 🙂

Terezka spala jak dudek, ale já zase spala blbě. Od 4 jsem vzhůru a holky se od šesti jen vztekají. To zase bude den ☹ Už teď jich mám plný zuby ☹

Srazík? Brala bych! Tebe a Elenku jsem ještě neviděla!!! 😵

Barčo, jojo, když mě do nich holky kopnou, tak se můžu zbláznit. Bolí me hlavně bradavky, třeba i bez podprdy mi to nedělá dobře ☹

cipisek007
24. srp 2009

A Evi, gratuluju ke spánku 🙂 To je úleva viď? 🙂
Jo a Terce jsem ještě dala 3/4 čípku. Barče bych už dala clej, určitě 7kg už má. Terka je s váhou drobet pozadu.

cipisek007
24. srp 2009

týýýýýýýýý voe!! Bára normálně usnula!!! Teď v 7 hodin ráno. Je vzhůru od půl 6. To se ještě nikdá nestalo, aby taklhe brzy po noci usnula 😅 (teda pokud nepočítám pidimimiobdobí)

petreva
24. srp 2009

Míšo, čus 😉 jo se spánkem to je mnohem lepší...jsem i připravená na protivku Elínu 😀 ale ne, ono to bude dobrý. Už není tak uplakaná co to bývalo, tak si vždycky vzpomenu na to období a musím si říct, jak se máme vlastně dobře. ale když nemůže usnout, tak to pořád stojí za to. Rve si dudlíka z pusy, mlátí hlavou a strhává si plínu z obličeje...ale což je to můj temperamentní beran 😀
No, jo, vlastně sedají si přes bok! Ty jo, to jsem zvědavá jak na to přijde. To jako z bříška? Asi jakoby z kolínek, ne?

petreva
24. srp 2009

Koukám teĎ ve volných chvílkách na kojeni.net kuli pití a příkrmům...je tam toho mraky, ale fakt zajímavý! Líbí se mi, jak se řeší už vzniklý problémy určitých lidí, žádná teorie a články...ale jak sje tak pochopila, tak Elenka hodně málo jí a tím má asi zřejmě i málo tekutin. Byla tam mamina s holčičkou 5,5m a vypila jí cca 700ml mlíčka a Jiřka jí doporučila, aby pomalu začala s příkrmem, protože malá prostě víc mlíka nevypije a ty tekutiny jí chybí. Takže dělat řidčí příkrmy a dokojovat. Musím zajít příští týden za naší Dr. a poradit se. Aby E. něco nechybělo.

cipisek007
24. srp 2009

Evi, podle fotky, co mi dr. ukazovala, tak ze zad se tam dostanou, přetočí se, zapřou a je to. Já si právě myslela, že už se mi holky začínaíjí snažit sedět a ona mi jen řekla, že jsou zvědavý. Zvedají hlavičku z lehu na zádech. Jakoby do sklapovaček.

cipisek007
24. srp 2009

Evi, to jsem taky slyšela, že pokud dítě vypije málo mlíka a víc ani ránu, tak se začíná s příkrmama dřív. Uvidíš, co ti příští týden řekne dr 🙂

cipisek007
24. srp 2009

Já se fakt zblázním. Ještěže aspoň jedno dítě spí. Jdu něco dělat, než se vzbudí, pak už neudělám nic.

petreva
24. srp 2009

Míšo, jo sklapovačky, to je přesný. Vždycky se s P. musíme smát, tak dělá E. kliky nebo ze sebe udělá luk, napne nohy ruce jakoby připaží a předloktí jí trčí dopředu 🙂
Já jsem taky zvědavá. P. by chtěl jít s námi, ale většinou nás objednává a on má čas jen v pondělí, tak to zkusím ukecat, dyštak musíme jít sami. Ty jo, mě ta E. ještě spinká...
Taky jsi slyšela o dřívějším zavedení příkrmů? Mám z toho fakt blbej pocit a když jí budu dávat vodu, tak mlíka vypije ještě míň. Teď jí teda dostávala kuli průjmům...tak uvidíme. Si říkám, že je blbý, že zhubla, je to na ní i vidět. No, ještě týden musíme počkat...
Co vy a dnešní plán??

petreva
24. srp 2009

Holky, co myslíte....můžou se používat nějaký hrnečky na pití dřív než v 6m? Elence to teda z lahve jde, ale mě se to nelíbí...a to jí děda přivezl jednu z dovolený 😒 . Ocenila jsem, že na ní mysleli, to jo, až jsem se divila, u nás ty poměry....a až mě to mrzí, že jí dávat lahve nechci...ale co ty hrníčky? Nemáte zkušenost? Z čeho vám dítka pijí?

cipisek007
24. srp 2009

Evi, hlavně dej vědět kterej den přijedete 🙂
Já jestli se nezblázním, tak po obědě razíme na zahradu k našim, tam budeme do cca půl 6 a pak jdeme domů.
Už jsou vzhůru obě a Terka nepřestala ječet. Já se zblááááááázním!!!!
Já myslím, že je lepší dávat na pití hrneček než flašku. Protože ona ti pak E. nebude chtít z toho hrnečku pít. Náš případ 😒 Máme dva hrnečky, zkoušim z něj dávat holkám pít a oni z toho prostě pít nebudou. Jsem to právě někde četla, že děti zvyklý od malička na flašku s tím mají problém.

petreva
24. srp 2009

Míšo, to je mi líto, že T. takhle trápí ty zoubky a potažmo to trápí i tebe. Mocmoc přeju, aby se zubisko umoudřilo a T. byla zase spokojená. Drž se!!
Ty jo, jak to tu tak čtu o zubech, tak se dost děsim...ale přežili jiní přežijem taky, že...
Zkusím juknou na nějaký hrnečky.

cipisek007
24. srp 2009

Ty jo ty hrnečky, já už nevím jakej máme, ale rozhodně kupte nekapající.
Teď jsem jim pustila nějaký písničky, tak je tam chvíli ticho. Napatlala jsem jí dáseň gelem, tak mooožná zabral. Až bude nejhůř,t ak jí dám zase čípek. Mám ještě Nurofen čípky pro děti a ty jou od 6kg a tak jí zkusím dát ten, mě se ten Paralenovej čípek blbě dělí.
Třeba ani nebudete vědět, že vám rostou zuby a najednou tam budou 😉

petreva
24. srp 2009

Hlavně, že jsem si pořídila čtyři lahvičky a jednu teď E. ještě dostala...Ale na druhou stranu jsem ráda, že jsem je skoro nepotřebovaly, ale co není může být...jen si říkám, že asi bude muset přijít na to jak se z toho pije. Ta hubička je tvrdá a typ sání asi bude jinej. Nechápu jakej je v tom rozdíl, že hrneček kojení neohrožuje a lahev jo. No to je jedno. Uvidíme, co řekne Dr. kdyby jsme začali přikrmovat, tak bude něco potřebovat...Ty jo, ona pořád spí 😕 😕 😕

cipisek007
24. srp 2009

Evi, mě se normálně zbláznily děti. Terezka usnula jak špalek a Barča si hraje s plyšovým králíkem. Neskutečný.
To víš, ono jim to z tý flašky jde líp než z prsu. NEmusí se tak snažit, obzvlášť ty mrňousvé.

cipisek007
24. srp 2009

Hahááá četly jste komentář naší oblíbené osoby na jejích stránkách u fotek?? Kopíruju:

Veškeré naše a Kristýnky soukromé fotečky nejen z dovolené apod. s kompletním povídáním a komentáři, co je u nás aktuálně nového, jak rosteme, co plánujeme atd., tak naleznete z taktických důvodů pouze na mojim facebooku :o)

A to tučným a červeným písmem 😀 😀

petreva
24. srp 2009

Tak oni se ve spinkání takhle střídaj? T. je asi unavená z těch zubů..a B. už má teda dva? E. už je taky vzhůru. Teď tu morduje takovou tu šustivou knížku,má jí moc ráda. Tak já nás jdu pobalit a po koj. vyrazíme. Ještě se na minutku stavím při odsavajdění.
Z lahve to asi líp a stále stejně teče, ale já myslela, proč je to lepší teď kolem půl roka při zavádění příkrmů, ale si proto jak jsi psala, že si pak hůř zvakaj na normál hrneček.
Hezký den...

cipisek007
24. srp 2009

Evi, jo oni mi nedají chvíli klidu. Poslední dobou takhle spí. Nastřídačku ☹
Jj, B už má dva venku a jsou i vidět při smání 🙂
Tobě taky hezký den 🙂

achalteke
24. srp 2009

Ty taktické důvody bych teda chtěla znát - to musí být skvělě promyšlená taktika 😀 😀 😀 😀 😀 a na mojim facebooku, jo? No potěš...asi umřu zvědavostí 😝 😝 😝 😝 😝 😝

Jinak nerodím, jdu na poradnu, jestli bude tlak furt hore, tak mě odvelí do nemocky a tak bych se teda TAKTICKY domáhala vyvolání, páč bych tam od nudy zdechla 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 musim zjistit jestli se tam dá někam aspoń zamknout noťas, páč i když bych asi nebyla on-line tak bych mohla aspoň pracovat, čumět na filmy atd.

straspytelka
24. srp 2009

Ahoj holky, nestíhám dočítat, malá tu pořád šmejdí a trhá kytky a všechno rve, no nezastavím se 😀 snad večer nakouknu a trochu dočtu 😵 😵 Krásný den všem 😉

petreva
24. srp 2009

Jájo, proč jsi taktická?? Heleď, kdy začneš 40t?? Já i Straspy jsme rodily 39+1 😵

achalteke
24. srp 2009

se mi dneska zdálo, že jsem Pláničku nakojila, dala odkrknout a on mě celou pěkně posral - moc hezký sen 😀 😀 😀 😀 😀 a ráno jsem zcela sobecky myslela na to, jak si po šestinedělku půjdu zajezdit na koni a v zimě konečně na lyže, které jsem ještě ani nepokřtila. Samozřejmě, že Plánička bude do těchto aktivit víceméně zapojen, zatim zcela pasivně pouze jako divák. Těším se v listopadu na Hubertovu jízdu - mamka se bude snažit koňmo ukořistit liščí ohon a Plánička ji bude s kočáru s taťkou pozorovat 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 .
Začínám být nechutně nostalgická, to asi proto, že dnes cítím ve vzduchu babí léto a to je pro mě z celého roku to nejkrásnější 😵 😵 😵 😵 😵 ty voe sem se dojala sama nad sebou a padaj mi hrachy 😅

achalteke
24. srp 2009

Evi 40tt začínám ve čtvrtek, ale ta taktika byla spíš narážka 😅 , né, ale jako fakt už bych chtěla.... 🙂

cipisek007
24. srp 2009

Jááááájo, ať žijou hormoni 😀
Hihi, mrs. štětková opět pobavila, co? 😀

Evi, taktická není Jája, ale Naše milá oblíbená 😉 Viz můj příspěvek výše 🙂

Strašpy, ty vado, Simonka je dráček! 😀

petreva
24. srp 2009

Jáji, on se do tebe někdo naváží, jo? 😅 Heleď ty se dočkáš ani nemrkneš. Nostalgie teprve přijde a to budou hrachy. Mě to dojímá až teď. Když musím zase schovat další kalhoty a naposledy vyprat malá body...kouknu na fotky a prostě nejde nebrečet. A navíc se nám blíží asi ty příkrmy...já tak nechci...a chci...jsem prdlá, co...s kojem takový potíže a nakonec se mi ho nechce opustit nebo chce, ale ,no vlastně nevím, co ale...je to všechno tak dojemný... 😵

petreva
24. srp 2009

Jé aha já si toho nevšimla 😅 😀

cipisek007
24. srp 2009

Evi, já taky poamlu oplakávám každý body a teláčky, co jsou holkám malý a když kupuju větší, tak taky. Naše maličký mimineška nám povyrostly 😅

cipisek007
24. srp 2009

Jo a Jájo, kdyby něco, tak písni, ju? Jako kdby si tě tam nechali a pod. Ale víš co jo? Musíš vydržet do 2/9 😀

Jdu za holkama, zatím pa.