Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

helik3
autor
14. lis 2008

nooo BArčo, rekonstrukce rekonstrukce, rekonstrukce, uf, moc dobře to znám. Předělávali jsme starý barák 3 roky,voda, elektrika, odpady, zdi, prostě komplet, uf teď už tam přes 5 let bydlíme a teda už to máme tak nějak všechno, až na dětský pokoj-to jsme ani nechtěli začít dělat dřví, než "zasadíme" 😀 😀 Teď si stavíme garáž s dílnou pro toho mého kutila, plot a okolí. Ale už je to venku z baráku, tak pohoda 😉 Přeju ať už vniřky máte taky co nejdřív za sebou - kdy to tak plánuejte?? A kdy bude stěhovačka??? A kdeže to vůbec teď bydlíte???

nazdárek Evi, tak jak je dnes??

jo včera mi přišli dvoje těhu kalhoty-jsem si je vyhrála v aukci- jedny lacláče-do toho teda ještě pupík nemám ani omylem, a druhénormálka obyč džíny, tak o víku vyperu a začnu se oblékat jako těhule!! 😀 konečně 😀

petreva
14. lis 2008

Strašpy, ahoj, jsem Eva, ale to je jedno 😉
Nebyla jsi se podívat naproti Bille? V těch nových obchůdcích??
Nemáte někdo zkušenosti s oblečením z obchodu KIK??

straspytelka
14. lis 2008

jééééé omlouvám se, mám pořád nějak zmatek 😀 Dneska se tam chceme jít podívat, včera tam musel bejt nával, když to otevírali 😒 Jirka si tam prej chce koupit asi boty 😉 Co tam všechno je nevíš?

petreva
14. lis 2008

Čauves Heli, dneska je trochu líp 😉 mrňousek mě po ránu pozdravil, tak se snažím....no já se snažim i tak, ale takhle je to takový veselejší. Tomu tvýmu už Míša krásně domluvila, takže já se taky přidávám!
Helíčátku, mamka se na tebe už moc těší!! Tak ji pěkně polechtej!!

menny
14. lis 2008

ahojky
Jsem tu na skok.
Jdu ted k zubaři ☹ zas
Tak pak vás dočtu
Hezké ráno 🙂

petreva
14. lis 2008

Strašpy, je tam elektro OK, tam jsem nebyla, fakt tam byla fronta a elektro mě zrovna nebere 😅 . Textil KIK, připadá mi to takový méně kvalitní, ale asi určitě lepší než vietnamci, ty nesnáším...Obuv Daichman - nevím, jak se to píše, oblečení TAKO, hračky a papír, Sportisimo a nějaké věci pro domácí mazlíčky...

straspytelka
14. lis 2008

Zdravím Helik... 😉 Holky, taky vás občas přepadne myšlenka, že to nezvládnete, starat se o miminko, být rodina a tak...nějak s tím poslední tři dny bojuju ☹

petreva
14. lis 2008

Menníku, tak ráda tě vidím!!! Zase zubař? A bolí tě to? Nebo jdeš jen na kontrolu? A co zádíka?? A Davídek? Jé já jsem zvědavka...dlouho jsi tu nebyla, tak jsem tě zahltila, viď.

petreva
14. lis 2008

Straspy....jo....nevím, jak to říct...nevím, jak to máte vy, ale nám asi zřejmě nikdo nepomůže, neporadí...tak z toho mám trochu obavu...taky abych to zvládla a mohla dál bojovat s nemocí a jezdit do ČB...ale STRASPY, pořád si myslím, že my chceme miminko z toho správného důvodu, všechny jsme po něm toužili a i naši chlapy ho moc chtějí, takže o lásku není nouze...a to je myslím základ pro dobré prostředí - láska a hodnota...to, že občas člověk selže je nevyhnutelný, ale když je doma "teplo" i dítě to cítí...takže asi tak...

straspytelka
14. lis 2008

Jé dík, tak to já zabrousím do hraček a pro mazlíky 😉
Menny, ty si teda užiješ, já to měla minulé těhu takhle taky, každej tejden u zubaře, strašně mě šly zuby do háje, teď musím zaťukat, je to dorý 🙂 Tak ať ti to konečěn spraví a bude klid 😉

petreva
14. lis 2008

Strašpy, asi tam dneska zajdu zas...stihla jsem jen to oblečení a boty...pak se mi chtělo na wc, jsem teď hrozná!, tak jsem musela odejít...jenže peněženka stále zeje prázdnotou 😅

straspytelka
14. lis 2008

Tak jsem ráda, že takové pocity nemám sama 😉 jo a peněženka...cha cha co to je? 😀

mon73
14. lis 2008

ahoj holky 🙂
Baru, pěkný 😉 jo,jo, taky bych brala domeček ☹ , ale jak píš straspy, našetříme na něj tak v 50ti 🙂 😠

Menny, to ještě nemáš od toho zubaře pokoj? Dnes už naposled, nebo tě ještě něco čeká?

Kik u nás máme, řekla bych, horší kvalita, ale za tu cenu? Maj tam pěkný věci na mimi, jednu mikču sem koupila.

Ei, tak právě žehlim předposlední várku, a budu mít na mimčo vypráno. Povlečení taky už mám. Chybí mi takový ty drobnosti - kosmetika, hřebínek, pleny. Pro ty du v sobotu, pořád je maj v tom Tescu o 50,- levnější. Příští tejden jede manža pro postýlku. A včera mi přišel kočárek 😉 🙂 🙂 Ty jo to je fakt pořádná kára. a i ta barva je pěkná. Neni tm. modrá, ale černá, s šedou a bílou. Spoustu vychytávek, no pěknej 😉
takže můžu od pondělka začít péct. 🙂

mon73
14. lis 2008

Dneska začínám novej tejden, tak vždycky koukám na babyweb, co mně v tom týdnu "čeká", a píšou tam, že bych se měla zamyslet na přípravě tašky do porodnice. Hm, tak to ještě nemám nic. Musim si koupit u ťamanů noční košily s knoflíkama. 😉 Měli je tam, tak snad na mně počkaly.

cipisek007
14. lis 2008

Dobré ránko holky!

Tak mě začíná tvrdnout břicho už od rána. Zatím se mi to stávalo až pozdějc odpoledne nebo večer. Takže zvyšuju dávky magneska a budu se modlit za každý den, co holky zůstanou uvnitř. Navíc mě dneska od rána popíchává v oblasti pupíku, jednou až tak, že jsem se musela chytit za břicho. No to bude krušný víkend 😕

Barčo, koupelnička i WC vypadají krásně. Už to není jen staveniště, ale lehce se to rýsuje, viď? 😵

cipisek007
14. lis 2008

Mončo, ahojky!
Já už mám taky komplet vypráno na děti, jen kombinézky mi vypere mamina, protože jsou červený a David možná stále neví, co čekáme, tak aby kombinézky neprozradily 🙂 Jinak bych si to taky ráda vyžehlila sama, ale bohužel nemůžu, takže mi přijde o víkendu brigáda a budou piglovat 🙂 Povlečení a plínky už mám vyžehlený a v sobotu ještě sjedeme do BabyCentra pro teploměr do vody a kojící podprdu a jsme kompletní (snad). Rozepínací košile mám doma 2 a třetí takovou tu s těma průřezama v místě prsou, ale tu asi nosit nebudu, ánžto mi lezou prsa ven.

mon73
14. lis 2008

Ahoj Míšo 😉
Kolem spíš od, toho 30 tt sem měla ty bolesti u pupíku největší. Asi to břicho nejví roste, tak to hodně tahá. 😒 Zrovna včera sem si řikala, že mi vlastně už netahá. Asi mi už narostlo dost. Přestalo tahat, ale začaly bolesti podbřišku, třísel, kyčlí. Někdy mi je jak kdybych slezla z kozy po nějakym zákroku. No v úterý du zas na kontrolu, tak uvidíme. U nás chodí těhule na kontroly po třech tejdnech, ke konci po dvou, a poslední měsíc každej tejden monitor.

mon73
14. lis 2008

Tak sem si právě uvědomila, že vůbec nevim, kde budu pak kočárek parkovat 😖 Jediná mezera, kterou doma máme, je malá. No asi budem trochu stěhovat 😅

cipisek007
14. lis 2008

Mončo, je fakt, že jsem asi před dvěma měsícema říkala dr. že mě popíchává v oblasti pupíku a ona jen mávla rukou a říkala, že pokud to není v podbřišku, tak je to OK, ale takhle moc a dlouho mě to ještě nebolelo i když se to dá vydržet. Tak jsi mě uklidnila 🙂 Není nad to si postěžovat 🙂
Třísla mě bolí když dlouho sedím a nebo toho víc nachodím, což už teď nejde, ale ty kyčle, to je fakt záhul. Dneska v noci už jsem fakt nevěděla jak si lehnout, když ležím na zádech, tak mi tvrdne břicho, takže si nevyberu 😒
Já jdu na KO 26.11., ale je to díky tomu, že čekám dvojčata a že se začínám otevírat. Jinak bych chodila po 14ti dnech až na konci 8. měísce. Jsem ale ráda, že si mě doktorka takhle hlídá a nic nezanedbává. Je fakt důkladná. Když jsem jí říkala o tom výtoku, tak mě prohlídla i malýma zrcadlama a 3x mě upozornila, že budu možná špinit, tak nemám plašit. Nešpinila jsem, jen mě to pak v noci uvnitř pálilo.
Docela se těším, až mi bude dělat monitor, zatím j sem srdíčka slyšela jen 1x u Čutků 🙂

cipisek007
14. lis 2008

Tak to já už vím, kam ten náš náklaďák zaparkujem 🙂 Už bych ho taky ráda měla doma. Máme ho zaplacenej a uskladněnej v BC 🙂

mon73
14. lis 2008

Míšo, to je určitě dobře, že chodíš už teď častějc. Přeci jen jeto pro tebe a tělo větší záhul. Na ty kyčle mi v noci pomáhá se projíít. Fakt jen obejít byt a stačí to. Ale vstát z tý postele, to je něco. Jak je to tělo rozleželý, tak to bolí snad všechno. A ještě k tomu močák. to si někdy myslim že snad na ten záchod nedojdu. 😒 🙂
Monitor bych měla mít 2. 12., jestli teda počítám dobře.

mon73
14. lis 2008

Taky mám kočárek zatim na krámě. Ten doveze domu tatínek až porodim 😉

cipisek007
14. lis 2008

Moni, budu muset asi taky vstát a projít se. Jenže já když spím u našich, tak je se mnou v pokoji babička a ta jakmile vstanu jen třeba na WC tak plaší a pomalu by šla předemnou a rozsvicovala, přitom je tam světla v noci dost. No babičky 🙂
Močák. Kapitola sama pro sebe. Chodím s každou kapičkou. Když už večer usnu, tak jsem do hodiny vzhůru s "plným" močákem. A tohle je 2-4x za noc.
No já jen doufám, že se holky narodí až bude tatínek doma, aby ten kočár mohl vyzvednout 🙂 ALe jestli se narodíme moc dřív, tak si nás určitě ve špitále nechají delší dobu, tak bude mít času dost 🙂

Jako s mojí babičkou je prča. Bude jí v březnu 75 a začíná špatně slyšet, takže večer, když se dívá na TV, tak to přííííííšerně řve. Včera už jsem byla zoufalá, protože holky mi za 1,5 hodiny při VéKáVéčkách procestovaly celým břichem několikrát kolem dokola. Až mě to i bolelo a chtěla jsem utýct do ticha. 😝

helik3
autor
14. lis 2008

Moni a jakou máš barvu toho kočárku,jako v albu?? Anebo jinou?? Pošli odkaz, jsem stráášně zvědavá 😉

Menny, co to, co to?? Já myslela, ž euž máš zubaře odbitého??? A ještě ne?? Tak ať Tě to moc nebolí a už se těšíme až se na nás přijdeš podívat 🙂

Evi, pořád žádný pohyb, prostě i když holky domlouváte, prd platný. No holt to bude klidné, hodné dítko, které stále spí už od početí 😀 😀 😀 😀 a bude to beránek, maminka je býk, takže bude mít svou hlavinku 😀 😀 😀

Míšo, snad to nic nebylo, musíte ješt holky vydržet!!!! Což tot vrdnutí břicha je v poho, to vydržíte, hlavně aby ty bolesti nějaké Tě nepřepadávaly 😠

Straspy, všechno zvládneš, není důvod aby ne!! Asi ten první měsíc, těch prvních 14 dní je vcelku mazec, ale neboj, to dáme 😵 😵

mon73
14. lis 2008

Tak koukám, že si "užíváš" nejen s těhu. 😉 😀

mon73
14. lis 2008
cipisek007
14. lis 2008

Helčo, já jsem ti přeci říkala, že tomu tvýmu mimísovi dávám čas do 26.11 😉 😀 😀 😀
No to moje břicho je čím dál tím těžší. Takže nějakýmu tomu občasnýmu píchnutí ani nevěnuju pozornost, ale dneska mě to fakt blbne od rána. I když teď je chvíli klid 🙂

Mončo, jo s mojí babčou je fakt sranda. Nejhorší je, že jak tu telku neslyší a začne reklama, tak se chvějou i tabulky skel v oknech, takže se snažím mít ovladač v blízkosti, abych to mohla na reklamy ztišovat. Navíc VKV nesleduju, takže se snažím při nich číst, což při takovým rambajzu jde těžko. No ale vyčti jí něco, když už mi poskytla svojí postel a leží na rozložený obývákový sedačce...

cipisek007
14. lis 2008

Moni, ten kočárek je dost dobrej. Máš ho v tý kompletní sestavě, co máš v albu? My jsme taky chtěli k Inglesině základnu pod autosedačku, ale vyšla by nás jedna o cca 2tis. dráž, což jsme odmítli. Už tak máme autosedačky dražší než jsme původně plánovali.

cipisek007
14. lis 2008

Jo a k autosedačkám. Docela mě překvapilo, že se autosedačky na zadní sedadla dávají v protisměru jízdy 😲 Já myslela, že se takhle dávají jen dopředu a ono i dozadu. Tak teď sleduju různý rodiče, jak nakládají svoje ratolesti do aut a oni je tam opravdu většinou dávají v protisměru. Ptala jsem se i kolegyně, jejíž manžel učí v autoškole a prý je to tak správně, podle předpisů.

mon73
14. lis 2008

Autosedačku sme nebrali. Nevíme, jestli to má cenu, přeci jen cena je "trochu" vyšší. Nevim jestli bych to využila, že de cvaknout na konstrukci. Snad jen, když jedem do Prahy, po nákupech, že nemáš v autě ještě korbu a nemusíš se s prckem tahat. No, to ještě rozmyslíme. Tašku na rukojeť taky nemám, ta stála 1 200,- Ve výbavě byla taková thermo ledvinka, tak to zatim snad stačí. A má to dost velkej košík, takže pleny, atd pude dolu.