Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

indigo
28. srp 2009

Ahoj kočky!
My jsme byli ráno u doktora, kápnout Kanavit a nechala jsem Mišku zvážit. Přibrala 306g za týden. No žroutík. Ale na druhou stranu lepší než kdyby přibírala málo. Průměr je prý tak 150-200. Budeme mít s Inuš pěkně vypapaný dětičky... 😀 ale na nich se to ztratí, Miška vypadá, že bude dlouhá po taťkovi.

Pedí a jak vy? Elluška už je onáušničkovaná... 😎

A já jdu krmit tu věčně hladou slečnu... 😝

indigo
28. srp 2009

hladovou... 😀 😎

indigo
28. srp 2009

Holky budějičandy,
neměla byste některá na zapůjčení elektrickou odsávajdu? Pro Zuzku? Byla by zavázána... 😎

indigo
28. srp 2009

Hele jak sem Peťka házela odkaz na tu ekotašku, tady jsou o korunu levnější... 😀 😀 😀 teda jsou tam hlavně na výběr i jiný, nevím jak vy, ale já si nějakou rozhodně koupím 😎
http://www.ecobag.cz/

indigo
28. srp 2009

No jo, si tu monologuju... 😠 abyste věděly, tak u toho i peru a vařim a koukáme s mladým na Krakonoše. To kyselo je moc kyselý!!! A ten bramborák je moc bramborovej!!! 😀 😀 😀 😀 😀

peda
28. srp 2009

Tak jsme doma,spocený až někde 😠

Tak oušničkovaný nejsme,malá má drobet zhnisaný na ramínku to očkování,tak jí to nepíchla.Za 14 dní máme jít na očkování,když to bude pořád hnisat,tak nebude ani očkování.Musíme mazat antib.mastičkou.
A naušničky teda budou až někdy za měsís a domluvili jsme se,že jí je nastřelí,protože to píchání je moje noční můra 😔

Odsávajdu používím,ale kdyby jí nikdo jinej nepůjčil,tak jí samo půjčím.Mlíčka mám stejně malinko a Elli teď chce z kozenky,tak odsaju jen drobet.

Na tašku pak uděláme hromadnou objednávku 😉

Včera jsme byli na živitelce,nic jsme nepřinesli,vztup jsme neplatili a stálo mě to 600 kč 😠 teda máme burčák,ten už ale skoro není a klobásky,ale holt si jí nenecháme nikdy ujít 😀 😀 😀

inna12
28. srp 2009

ahoj 😉

Pedí, tak naušničky nejsou? tak at se hlavně brzo uzdraví to ramínko..taky bych se toho píchání bála 😒 dřív by mi to tak nepřišlo, ale co je malej, tak to vidim jinak, taky bych trpěla, kdyby mu měl někdo píchat ouška ...nechala bych též nastřelit 🙂

Petul, máš trápení s tím vid ☹ nemůže Davídek třeba trošku žárlit na Matouška, víš jak to myslím, že už tě prostě nemá jen pro sebe, je mi jasný, že ho naprosto nezanedbáváš!!! ale někdy to i tak citlivý děti cítí a dostanou takovej blok..navíc ten přechod ze školky...dřív to nemíval, vid? je mi ho líto a tebe taky!
Snad se zjistí proč to má a hlavně, at se toho zbaví, šmudlík malej ☹
moc na vás myslím

Straspy, co děláš za testy???? tu autoškolu? to mi nějak uniklo! 😲 chodíš někam na kurz nebo jen tak doma?

jinak já teda nevim, jestli tu moučnivku má nebo nemá 😒 mě se zdá, že tam má povlak od mlíka, dýl od kojení už tam skoro nic nemá na jazyku, tak fakt neviim..tu fialovou vodu nerada používám, prej je toxická 😲 se na to vys..., měli jste někdo tu moučnivku???? jsou prej náký tyčinky a homeo borax na to, tak musim do lékarny..ale když nevim, jestli jí fakt má...tu genciánku blbou používat nebudu 😠
Pedí, dudlíky neolizuju, to vim, že se nesmí, ale ona se na to ptala...taky nechápu z čeho by to měl...všechno často vyvářím, bradavky udržuju v čistotě 😀 😝 tak nevim, kurna...ale prej je to u mimin běžný a myslím, že je to nebolí ne? o tom asi ani neví

odsávačku používám každý kojení, i když odsávám díkybohu už míň, stejně mam ale furt ten tok silnej ze začátku ,tak Zuzce nepomůžu... 😒 ale myslím, že za čas se jí už zbavim, fakt mě to odsávání a následný vyvařování nebaví, pokud budu muset odsávat pořád, tak budu fakt ráda, že budu kojit těch šest měsíců 😖

peda
28. srp 2009

Inníku ahojky na moučnivku se dává boraxglycerin 20%,nakape se na vatovou tyčinu a dítě to saje,to řekla dr tu fialovou vodu 😲 😲 to už se nesmí používat,ne??

peda
28. srp 2009

Já dělám tu svíčkovou 😠 než se nakrájí ta zelenina,tak by mě zatím jeblo 😝 mám v kuchyni jak po výbuchu bomby,vlastně všude 😅

peda
28. srp 2009

Strašpy myslím bojuje v autoškole,že?je šikulka,já bych to asi už neudělala,ale moje mamka začala v 50 letech,půjčila jsem jí moje nový auto,když jsem jí učila jezdit,měli jsme pronajatou halu ve Škodovce a když tam už nikdo nebyl,tak jsme tam jezdily a mamka si spletla pedál brzdy a plyn a narvala to pod jeřáb 😝 museli nás rvát traktorem 😀 😀 ale teď jezdí jak drak,bydlí v ČB a jezdí do práce 35 km.
Já se hrozně bála jezdit,promejšlela jsem trasy,než jsem vyjela a to bylo ještě za totáče,kdy nejezdilo tolik aut 😉 teď si to bez auta vůbec nedovedu představit.

inna12
28. srp 2009

Pedí, no právě, nechce se mi ta genciálka používat, jo dr. to poradila 😒 ona se furt hodně používá...dneska až se vzbudí zkusim ten jazýček prozkoumat 😠 se mi nezdá, že jí má! já mám prsa ok, nesvědí nic, prdelku má pěknou, taky žádná opruzenina, tuhle vodu prostě používat nebudu i kdyby jí měl 😠 to zkusim to homeo a ty tyčinky nebo to jak píšeš...

sem ted na porodnici.cz vyčetla, že moučnivku maj kojenci velmi čistotných matek 😖 😝 že ty bakterie nejsou vytlačený jinýma...taky zajímavý a na druhý straně všude čtu, jak pořád všechno sterilizovat 😲

já se řídit taky bála šíleně, jsem se uplně potila strachy, Straspy je dobrá, jak na sobě i při malým mimču pracuje!! to jako fakt 🙂

svíčkovou jo??? naaaaaaaam, tu jsem neměla let 😀 😀

Evi, ty ty věcičky z těch tablet Milton už pak neumýváš?? já radši jo, fakt to smrdí, a dole na té krabici je lepenka s dodatkem, že poté omývat vodou...taky dobrý a tam píšou, že se nemusí..skoro bych to přehlídla 😠

indigo
28. srp 2009

Tak odsávačka už není aktuální, nejspíš Zuzka sehnala v nemocnici. Ale jak se maj a co malej, to nenapíše, můra jedna inženýrka tříbarevná... 😠 😀 😀 😀

Čistota no přiznám se, žádný prase teda nejsem, ale dudlíka jsem vyvařila jen na začátku. Teď ho jen jednou za den opláchnu... nic nesterilizuju, ale vastně ani nemám co. Odsávačku nemám, lahvičky nepoužíváme...

Jo Pedí, představ si ten pupínek co měla Miška na víčku zmizel snad ještě ten den. Nevím co to bylo a je mi to jedno... 😀 😖

Inuš - to malej teda dost shodil, nás pouštěli z porodky s váhou jen o 170 nižší než porodní. Ale krásně nabírá. 😎 A jsem teda zvědavá jak Míša poroste, před 2ma tejdnama měla 54cm a teď co nosí bodýčka s dlouhým rukávem a jsou jí (ty rukávy, jinak v tom celekm plave 😀) tak ty jsem Tádovi ohrnovala ještě v 5ti-6ti tejdnech... 😝

indigo
28. srp 2009

Jo jo, Strašpy se dala na autoškolu, je dobrá! Já s jedním dítětem nestíhala vůbec nic, no ale teď se dvěma je to nějaký... lepší... 😀 😎

Inuš - neboj, odsavajdu za chvíli odložíš, však už teď je to určitě lepší, nebo se ti pořád dělá mlíka hrozně moc? Ono se to srovná, kolik šermík spotřebuje, tolik se bude dělat. 😉

indigo
28. srp 2009

Fialová voda - to jednou jo, pak se to nesmí používat, tak si vyber... 😠 😠 😠 😠 😠 My ji měli při neštovicích, mazala jsem tělíčko tekutým pudrem a pinďu a kulky a v pusince fialkou. A sobě jsem si pipku a v puse taky mazala fialkou... 😝 to byl hnus, se čověk nemohl ani vych..... 😝

cipisek007
28. srp 2009

Jen zběžně jsem vás dočetla, zachvíli koupeme 🙂

Holky, jste zlatíčka. Ještě mě trochu bolí hlava,a le už to není nic oproti včerejšku. Mamka tu se mnou byla přes noc kdyby něco a hned ráno jsme šly v "chladnu" k našim. Holky byly naštěstí zlatýýýý. Dneska je fakt musím pochválit.

Indi, v Tesku jsem nakonec nebyla, možnát tam sjedeme zítra, než pojedeme ke tchýni... 😠 😠 😠

Peťo, jak sjem ti psala už v SMS, možná ty polykací potíže má spojený se školou, neví do čeho jde a jestli je drobátko nervák, tak klidně. Proč ti dr. řekne všecko až v září?? Proč si tě nepozval třeba hned druhý den 😕 Takhle tě nechat v nejistotě 😒

cipisek007
28. srp 2009

Joooooo a jestli půjdete do tý tašky, tak jdu taky!!! Ještě se poptám segry, jestli by jí taky nechtěla. Jen si musím vybrat kurník barvu 😀

achalteke
28. srp 2009

Jé holky vy jdete do ecobagů jsem koukala, jsou parádní mám dva kousky jeden pro sebe a jeden pro Plánidlo 😀 😀 😀 😀 😀

u nás se jedou celý víkend rafťárny tak jdeme počučet, jen co dopeču štrůdloše 😀 , dnes mě pobolívá v kříži tak doufám, že je to dobré znamení 😉

Míšo když ses u tý tchýně - já ji měla dnes hodinu na skype a měla jsem z ní hlavu jak pátrací balon (co je vůbec pátrací balon?) 😀

cipisek007
28. srp 2009

Jáji a je ta taška tak pevná?? Já jsem se teď dívala na obrázky a přišla mi ta látka průhledná.

Hihi, pátrací balon používá snad každej, ale jestli ho někdo viděl, to netuším 😀 😀 Asi je to hooooooooodně velkej balon 😀

Jáji, jsi poslední těhulína, ty vado a za pár dní porodíš. Bude další miminkooo!!! A chlapeček!! 😵

Jdeme koupat, zatím papa!

achalteke
28. srp 2009

Jj Míšo mě se zdají good, akorát jsem měla problém vybrat si design, jsou všechny strašně hezký...
Jo a Míšo, rozhodla jsem se rodit teda toho 2/9, ať držim basu 😀 😀 😀 co tvoje hlava?

cipisek007
28. srp 2009

Jáji, super!! To jsem teda na toho vašeho Pláničku zvědavá,jestli si dá říct 😀

Hlava už dobrý, jen se potřebuju vyspat. V noci se mi strašně blbě spalo, dneska zase zapneme ten zvlhčovač, snad bude líp.

No právě, taky nevím kterou si vyberu 🙂

Joooooooooo a mám krásnou zprávičku od Péti 🙂
Matýsek má třetího zoubka 😵 😵 😵

petreva
28. srp 2009

Ahoj holky,
PEDI, tak nemáte naušničky? Stejně máte zodpovědný Dr. všechny, nás očkoval a ten ďobanec po TBC ještě určitě tahojený neměla. Tehkrát jsem se na to ptala aon, že aspoň bude mít už inunitu díky hexa...a to chudinka dostala i Synflorix. No prostě mi přijde ten dokrot děsnej matlal!!!Mě štve, že zrovna Elenčin začátek života byl tak zanedbanej, mu nidky nezapomenu!! Co Nutrilon Con.? Vyhovuje vám??
INNIKU, já nikdy neotočila krabičku, takže jsem vůůůbec nevěděla, že se to má o mývat!! Ty voe, může se E. něco stát?? Ale je to etiketa, která upravuje vyhlášku, takže to asi neplatí odjakživa. Nemůže to dětem vadit, by se to nesmělo dělat, ne? 😖 A oplachuješ to obyč vodou nebo kojeneckou??Mě trefí, fakt...
MÍŠO, to je dobře, že je ti líp! co Terezka a zoubek??
JÁJO, jůůů bude miminko!!! Moc na tebe myslím!!
A taky myslím na ZUZKU a Danečka!! Jak se asi mají, ona taky nic neprozradí!! Doufám,ž e se všechno jen lepší!! A PETA?? Máte třetí zoubek? Jakej?? A co D? Těší se do školy? Nedáš foto prvňáčka??

kacena00
28. srp 2009

ahojda děvčátka!

tak já myslela že sem si tu zku..migrénu vybrečela včera a ono to asi kolovalo, se taky mění počasí...já je teda ale nemám tak brutál migreny jak Míša chuderka... mě je jen na blití, a nebleju..(teď mám nějaký období blbý, moc se mi nechce to rozmazávat tady, prostě je toho na mě moc, množí se ošklivý myšlenky, stydím se za to, ale prostě se nemůžu udržet a pro sebe si cyrdovy dávám dost ošklivý jména, pořád nevim, co dělám tak špatně..v noci se mi sice nebudí, ale ze svejch nocí odpočatá nejsem -mám šíleně náročný živý sny, furt celou noc, takže kvituju s nadšením, když se konečně opocená a neodpočatá probudím, jenže to už hlava šrotuje "naživo" takže čumim hodinu dvě...prostě si na mě sedla sviňa deprese a já sem nějak unavená už ze všeho

holky, do těch ecobagů bych taktéž šla, pěknej vzorníček, tak dyžtak až budete objednávat, sím sím i se mnou jo?...

jinak jájo, to je přesně to, jak si měla radost z poslů, já sem si na tebe řikala, že ti musim napsat, na co sem se těšila já, ne hned myslet na nejhorší, že bude porod dlouhej (jako to riziko bohužel je..) a že bude bolet (to bolíkaždej), já se v posledních dnech těšila na porod protože sem viděla i jiný mety - že bude legrace až to budeme s michalem poznávat, pro mě byl nejbližší cíl nebo spíš přání aby neprdla voda ale začly kontRA a jak budeme s michalem vypleštěný, jestli jako ne nebo jestli jako jo 😅 😀

no vidíš a ty poslíš a máš radost a trochu i srandu z toho jak je vykulenej honza, to je ono, na to se těš, to bude prostě dobrý, pak to bude velký auva jak psala peťa 2 hodiny a pak tu bude plánička (může to bejt i jinak, ale to se uvidí), jsou i hezčí verze než jen hrozný 😉

jinak je mi moc lítoé, že dáda se zase zhoršil...chjo..nejhorší je ta bezmoc asi..

a taky by mě moc zajímalo, jak zuzka a malej, indi až se cokoliv dovíš sem s tím

kacena00
28. srp 2009

jo holky, chtěla bych si nějak hezky zakončit den a dala sem si závazek, že budu šupajdit do pelíšku dřív a to s hezkou knihou, uvítám nějaký tipy, prosím prosím

kacena00
28. srp 2009

http://www.uberusky.cz/

a dávám ještě odkaz na stránky e-shopu jedné lednovky mám to od holky z druhé dikzue kam chodim, mají zaváděcí ceny na lamazze např, tak kdyby někdo něco ptořeboval, můžeme též udělat hromadnou objednávku

achalteke
28. srp 2009

Ahoj baru, posílám odkaz na jednu z nejlepších knížek co jsem kdy četla: http://www.pknihy.cz/knihy/006027/Modrinova-dus..., já cestopisy miluju, takže pro mě fakt pošušňáníčko 😵 😵 😵 😵 teď moc nečtu, protože čtu zásadně na zádech v posteli a to teď jaksi nedokážu 😅 takže se těšim na noci s Pláničkou, on bude pěkně chrupkat a já si budu číst 😵 😵 😵 😵

jinak díky za podporu, já se snažim řídit heslem, že porod má ženská především v hlavě a beru to podobně jako ty - prostě jako nový poznatek a těžkej emocionální nářez 😀 i když občas to na me nějak padne, dneska jsem byla se čtyřma kámoškama a všechny mi potvrdily, že zas takový šílený to neni, že ty fakt bolesti jsou tak hoďku až dvě a to už stejně víš že se jde do finále, taki to tak nějak i bereš 😉

na hračky od lamaze kouknu, teď jsem teda koupila světluši Freddieho, ale nějakou drobnost bych určitě ještě ráda 😉

...jdu dělat objednávku ještě na fler.cz a mizim do hajan - krásně se tu blejská a je friško 🙂

inna12
28. srp 2009

ahoj, tak dneska šermík neměl svůj večer 😒 půl hodiny békal, ale festovně, to neznám, tak mě to vystreslo, bych si měla zvykat asi 😒 mi ho bylo tak líto, ale možná za to můžu já, byli jsme moc dlouho venku, pak už bečel cestou domů hlady, já furt dilema, že někde sednu na lavičku a nakrmím, ale zase by se nenapil, já mu to musim odsát předtiim, tak jsme ho asi rozhodili, chudinku, jaký měl slzičky neštastníček 😔

Indi, už se mi dělá mlíka mnohem mín, ty začátky, to byla fakt krize, měla jsem fakt šíleně moc, ted už to jde,ale před pitím mu trošku odsaju, nemá to tak pěvně napjatý, líp se přisaje a neleje mu to tak.. i když někdy to nevychytám a ještě se trochu zalkne, ale už to jde 🙂

Evi, Elence se určitě nic nestane!!!!! neboj! to by to tam jinak bylo fakt výrazně uvedený, kor když se jedná o miminka, ale chtěla jsem ti to radši říct do budoucna, at si to omýváš 😉 jsou to magoři, daj dolů miniaturní etiketku 😠 😠 našla jsem dokonce tady na to diskusi...hodně lidí to neví 😲
oplachuju normál teplou z kohoutku..já už taky nevím, jak co oplachovat a vyvářet, fakt už jsem z toho magor...ta moučnivka mě dostala, takže už fakt nevim, jestlli škodí víc vyvařovat nebo nevyvařovat...fakt na palici 😀 😝

ecobagy fakt pěkný, moc pěkný vzory, jak dala link indi 🙂 tam bych si taky vybrala!!! 🙂 několik 😀

Indi nebo kdo kojí, prosím tě! pořád pátrám, jestli má nebo nemá tu moučnivku, podle jazyka to nepoznám, má tam povlak po mlíčku mi přijde...má ho tam Michalka po pití taky? prej pokud je to moučnivka jsou spíš povlaky na vnitřních tvářích, to on nemá vubec, ale prej i na patře, tam má pavlík už od narození, hned první den sem si všimla, nahoře jakoby po stranách takový bílozelený místa, jakoby na místě, kde rostou stoličky (je to vidět, když řve) maj to vaše mimča taky nebo ne???? nevim, jak to líp popsat...ale to se mi nezdá, že je to povlak, spíš jako, že to tam má být...asi to píšu jak debil, tak snad chápete...měli to vaši taky?

indigo
28. srp 2009

😀 😀 😀 on bude pěkně chrupkat a já budu číst... 😀
No ale přeju ti, aby to tak bylo... 😎

Já tu čekám, až si malá dá večerní nášup plnotučný smetany a těším se až odpadnu.

Taky tu blejská a nějak líp se dejchá... 😎

Baru knížku neporadim, naposled jsem četla snad jako těhotná (poprvý těhotná 😖 ), pak už max. časopisy o dětech a brožury o příkrmech... 😀 😝

Lamaze já rád... světluši už mám, bude mít jako Plánička tu samou, jo? No budiž... 😀 Táda to měl věčně v puse, asi pořídím Mišce "vlastního" Lamaze... 😎 uvidim, mě jak se na účte objeví nějaká koruna tak jsem k neudržení... 😲 😝

Dobrou!

indigo
28. srp 2009

Inuš Míša asi nic takovýho nemá, ale jistě ti to nepovím a teď jí pusu zkoumat nebudu... snad si vzpomenu zejtra a kouknu. 😎 Nemám s moučnivkou zkušenosti... 😖

inna12
28. srp 2009

Indi, je to vidět dobře jakoby zespoda, když řvou...nahoře po straně...zase ale to měl už první den v porodce ,jsem si toho všimla, to moučnivka asi nebude, to by nestihl chytit, a je to pravidelný a zrcadlově na obou stranách,tak si říkám, že "to"tam má bejt ...tak když si vzpomeneš, tak mrkni 🙂 jde to vidět, fakt jen když zívá nebo křičí ...

Dobrou všem! a at vás migrény nezlobí!!!!!!!!!

petreva
29. srp 2009

Ahoj holky,
BARU, ☹ TO JE MI LÍTO, CO TEĎ PROŽÍVÁŠ...jů pardon, caps..C. pláče? nespí?Nechce baštit? Mamka by ho na dvě hod nepohlídala, aby sis odpočinula? Vyhnat ven C. s taťkou a zalézt na zahrátku?Nešlo by? Moc hezky vždycky píšeš o porodu, vážně. S takovýma emocema 😵 Moc na vás myslím!!!
INNI, jestli to bílé P. zmizí po jídle tak to nemůže být moučnivka. E. mívala taky bílo v pusině a Dr tenkrát řekl, že je to povlak od mlíčka. Ona je genciánka toxická 😕 my ji tedy nepoužívali ale to koukám...a ty místa vzadu, nikdy jsem si nevšimla a co se E naplakala... 😅 Tak budu raděj "nádobíčko" omývat, no po třech měsících už to ale asi nezachráním 😠