Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

indigo
5. zář 2009

Já pořád nakukuju, ale jen tím jedním očkem... 😀

Strašpy - sedačku a golfky... to je složitý radit, každýmu sedne něco jinýho, záleží na co všechno je chceš (golfky), kolik jsi ochotná investovat, co všechno musejí "umět" atd. Autosedačka - moc jim nerozumím, kupovali jsme hlavně podle ceny... 😖 a teď nás čeká zase nákup autosedačky, tý poslední kategorie, pak už bude jen podsedák.

straspytelka
5. zář 2009

když já se v těch golfkách vůbec nevyznám, jen vím, že bych chtěla aby byli trochu víc zakrytá a velkou střechu proti sluníčku 😀 dobře složitelný, ovladatelný...nevíííííím fakt...mě se osobně moc zamlouvá sedačka od ferari, ale ta je drahá 😖

dadunka
5. zář 2009

Ahoj, zdraví vás znavená matka. Táda začal mít koliky ☹ , takže s tím bojujeme. Dnes jsem mu poprvé i rozpustila fenyklový čaj, ale moc se mi nelíbí, že jsou přislazované, nevíte jsou nějaké dětské fenyklové nepřislazované???? Ty "dospělácký" jsou prý moc silné, tak leda, že bych ho pak zředila koj. vodou, ale nevím v jakém poměru. Co myslíte?
A kolik toho čajíku můžu 6ti týdennímu dítku denně tak dát???

Jinak jsem si dnes v noci změřila, jak dlouho kojím a přikrmuju, když se Táda vzbudí a vyšlo mi děsný číslo ☹ Dohromady hodinu a půl a to v tom není přebalení, což teda trvá chviličku, ale hlavně v tom není následné uspání. 40 min. kojim z obou prsou a pak než vycucne 90ml z Avent lahvičky, tak to je dalších 45min. - děs co. 😔 Takže když tohle dělám 3x v noci, tak pak spím celkem asi jen 4 hod. a jsem ztrhaná ráno jak budík. Taky vám co přikrmujete to trvá tak dlouho?
Dnes mu zkusím dát v noci z lahvičky Nuk, ta teče rychleji, ale obávám se, aby se nepoblindil.

indigo
5. zář 2009

Strašpy - řídila bych se vahou golfek (až je budeš rvát s 12tikilovou Simonkou a nákupem někam do schodů...), pak jestli chceš spojenou rukojeť nebo takový ty "kozí rohy", jestli troj nebo čtyřkolku... no a pak už bych se řídila vzhledem a cenou... taky je dobrý zkoumat jak moc jdou polohovat a to jak zádíčka tak nožičky, je blbý když tam dítě spí na zádech a nožičky nejdou polohovat, tak mu jen tak visí dolů.

Dadu ahoj! Teda máte to trápení... fenyklový čaje jsou slazený? 😨 to mi uniklo, možná aby je dítka vzaly na milost, no ale stejně... 😝 S tím ti neporadím.
No ale to noční krmení, to bych nějak zkrouhla, takhle to moc dlouho nevydržíš... pije ti určitě celých 40min z prsou? Nemá z nich jen dudík? Neusíná u toho? Dávala bych max. 10 minut z každýho, klidně i míň. Vím že s tím kojením zápasíte, no ale přijde mi to moc dlouhý... 😖 A to dokrmení je teda taky šíleně dlouhý, to mu snad jen kape, určitě zkus jinou flašku nebo u toho Aventu "dvojkovej" dudlík (předpokládám že máte jedničku). No snad se vám to spraví, je mi ho bobka líto... no tebe taky, že si nepospíš... 😝

helik3
autor
5. zář 2009

ahojky,

jdu pozdravi, když mám konečně chviličku 😉

Tak nějak jsem si vzpomněla na Jáju, nebude to tedy dneska??? 😀 😀 😀 Nedočítala jsem, tak snad jsem to neprošvihla, to by byl trapas 😅 ale předpokládám, žee by mi Barča písla 😉

Dadu teda jo, to máte trápení, ty koliky to je děs běs, každá rada drahá 😝 Co mám kamarádky a měly opravdu velké potíže, tak jim zabraly jenom probiotické kapky, nic jinýho a co vím, tak čajíky nedávaly....
Ty musíš smudlíka takhle dokrmovat?? Tak to máš fakticky krmící maraton v noci, chjo. Já musela Majdu přiokrmovat ve třech týdnech asi týden , dělala jsem to inj. stříkačkou a měla jsem toho až do pr... Tak jsem byla ráda, že se to srovnalo. Vy máte spurt, anebo s tím bohuheš už déle?? Já asi do tří měsíců kojila taky pokaždý tak 30-45 minut, pak se to najednou přehouplo a za deset minut jsme nabaštěný, teď zase máme problém, že mám málo, takže přes den to jde, ale ty noci... ☹

Straspy ta kombinéza nemá chybu, asi zakoupím🙂

Omlouvámse že nereauju na nikoho jinýho, ale nedočítm tak netuším🙂 Snad se máte všechny skvěle!!

indigo
5. zář 2009

My u Tády taky bojovali s kolikou, nepomohlo nic než trubička do zadečku 😝 , snad to nebude tím jménem... 😀 😝 zkoušíš všechno možný nebo jen ten čajík? Nahřívat bříško, masírovat, mazat, cvičit nožičkama. Asi jo, že se vůbec ptám... 🤐 Sabík nepomáhá? Mě na Tádu nezabíral, ale na Mišku jo, dávám teda jen na noc, ale poznám, když zapomenu, v noci jí to trápí nejvíc, ale když dám večer sabík, tak spí.

Taky mizím, naposled přebalím a nakojím (večer už asi pošestý, večery holt projíme... 😀 ) a jdu odpadnout. Dobrou!

indigo
5. zář 2009

Ještě mě napadly ty probio kapky, hodně maminek si je chválí... Já s nima zkušenosti nemám. 😉

indigo
5. zář 2009

Ahoj Heli! 🙂
A už tu fakt nejsem... 😀

helik3
autor
5. zář 2009

jéé Indi, jsme se minuly, už si šla spinkat?

Určo nahřívat bříško, gelový sáčky, fnem, cvičti, nosit v klubíčku-to strašně pomáhá, dávat na bříško, ale urči vše už Daduš děláš viď?? Ten sab simplex je prý taky dobrý, ale ne každýmu vyhovuje, je prý hodně silný. Ty probio kapky jsou dost drahý, ale zase kdyby to mělo prdelkovi pomoct🙂

helik3
autor
5. zář 2009

týý jo, tak už je fuč a nikdo nikde☹ hergot kdy já se sem dostanu normálně?? hmm, asi nikdy ☹ ☹ ☹ 😠 😒

indigo
5. zář 2009

Jsem tu ale už fakt musim, nebo Miška vzteky sežere plinku a zburcuje celej barák... dobrou! 😎

helik3
autor
5. zář 2009

jasný, dobrou a přeju všem klidnou noc 😀 😀 😀

straspytelka
5. zář 2009

Díky za rady 😉
Dadu, já taky kojila dlouho, z obou prsou 😉 do dneska nám to trvá tak 20 minut a to fakt tahá 😉 Lituju tě, to dokrmování je děsný...nevim, neporadím ,snad jen, že by mohl dokrmit vždycky chlap a ty si šla lehnout 😅
Jája...moc na ní myslím 😵 😵
Helčo...a kterou? Jakou barvu? Já tápu 😝 oranž, zelená, červená...je toho moc 😀 ale to dvojdílný taky není špatný 😨
Jdu hajat dobrou 😵

dadunka
5. zář 2009

Indi, díky, my máme v lahvi dvojkovej dudlík ☹ No jako on pořád nesaje, ani z prsu, ani z lahve, odpočívá mezi tím, ale jsou to chvilky, třeba 30 sec. nebo míň. Když vytuhne, budím ho. Jenže jakmile dám lahev s větší dírkou, tak dost blinká, blidní i teď, ale v normě. Tak co mám dělat? Já jsem to doteď v pohodě dávala, ale teď po té hodině a půl co dojí, tak dalších 45min třeba řve a to už je pro mě dost.
Jenže když zkrouhnu kojení, tak se mi takhle víc mlíka neudělá, má to prso vyprázdnit celý a nevím, jak ho přimět, aby pil rychleji.
Indi, přislazovaný jsou ty granulovaný čaje. Já právě jiný fenyklový neznám. Jsou i nějaký dětský klasik pytlíkový čaje?

Helčo, ahoooooooj! 🙂 Jak se s Majdou máte? Co děláte?
Já stříkačkou krmila do jednoho měsíce, pak jsme to vzdali a je na lahvi.
Ty probiotické kapky se takhle přímo jmenují??? Jsou na předpis?

zuzka84
5. zář 2009

Dadu - to tolik basti 😲 ? ja mam teda flasku z ktere to schvalne tece pomalu ale kdyz ma fakt hlad tak vypije 60ml celkem behem chvilky. ty flasky z kterych to tece rychleji mi vadi , protoze mu to pak tece vsude kolem 😖 .

jinak na prdiky jsem objednala nejake ty kapky jak jste je tu chvalili , ty nove , meli je tam za 350kc + postovne , docela palka , tak snad budou dobre - nemate uz je nekdo ozkousene ??

inna12
5. zář 2009

Tyjo, Dadu, to je mi tě taky líto!!! to mi přijde až nemožný tak dlouho kojit..ale my jsme zase druhej extrém..je nakojenej během 5 minut!! mě to zase víc teče (poslední tři dny jsem se bála že mam mín mlíka, ale už zase dost) a on teda saje jak šílenej, jenže asi musí, jak mu to teče rychle 😝

dneska byl tak hooodnej, dvě hodky vzhuru, to pozoruje, pak tři hodiny spánek a furt dokola..ale večer! nakojim, dam do lehatka a on se poprvý tak strašně poblil!! vyhodil naprosto všechno, nestíhala jsem uklízet, takže měl prázdnej žaludek 😖 naštěstí hned usnul . ja se bala, kdy mu dát zase pít, aby to zase nevyhodil, tak se za hodinu přihlásil, ale v půlce jsem ho odtrhla, ale to byl řev, vydržel řičet s přestávkama 45 minut, takže zatim rekord...ted spí a já mám strach že bude zase zvracet... ☹

taky vám takhle zvraceli někdy?? to bylo obrovský množství 😒

jsem mrtvá dobrou noc všem

zuzi nechceš někdy jít kočárkovat kolem řeky na chvilku?? to máš taky kousek ne 😉

inna12
5. zář 2009

jo a Dadu, zkus kmínovej odvar, to dost pomáhá! 😉 probio kapičky mu dáváš??

inna12
5. zář 2009

tak jsem dočetla pořádně 😝

Dadu tady je maj za ještě docela fajn cenu, tak objednávej, pak maj dovolenou či co tam píšou..ja je davam obden, už končíme skleničku (ja je taky žrala 😀), ale pavlík bolení nemá (možná díky právě tomu!)

http://www.raj-plinek.cz/?p=productsMore&iProdu...

a už spim pa

inna12
5. zář 2009

jo a ještě! nezaberou mu hned, trvá to dýl, ty bakterie musí osídlit střívko, takže i třeba týden...ale i mín 😉

dadunka
5. zář 2009

Zuzko, ahoj, jojo baští, při jednom krmení v průměru 130ml (40-60ml ode mě a 90ml Nutrilonu), takže za den cca 900ml.
Jo a pozor, teď 5 hodin nejedl (jen trochu čajíku a něco málo z prsu ode mě) a vymlaskl 9Otku z lahvičky za 17min!!!
Innuš, díky za ten odkaz a kolik dát toho kmínu do jakého množství vody???
Tádovi tyvhle koliky začaly až předevčírem, možná fakt má ten spurt.
Jinak nikdy všechno co vypil nevyblinkal, vždycky jen trochu, třeba i víckerát, ale nikdy všechno.
Jinak už matláme ty tyčinky Pagavit a home jsou objednané. 😉

cipisek007
6. zář 2009

DObré ránko holky!

Jéje, nejmaldší Táda má trápení ☹ Dadí, radím to samý co holky, nahřívat, tygříkovat, vyzkoušet probio kapky. Co se fenyklových čajů týče, tak v DM určitě seženeš pytlíkovej čaj pro děti. Jestli se nepletu, tak jsem ho tam kupovala, ale holky ho nepily.

Hééélča tu byla! Kurník, proč já musím chodit spát v 9?? No asi proto, že dýl prostě nevydržím.

Strašpy, druhej odkaz mi nejde otevřít 😠 Co se golfek týče, Indi už ti napsala to nejdůležitější. U nás je problém, že pro dvojčata zas tak velekj výběr není, ale já mám podmínku, aby byly co nejlehčí, aby měly polohovatelný záda a nožičky. Ale my do golfek půjdeme, až holky začnou chodit, páč s nima neprojedu výtahovýma dveřma. Až budou chodit, tak je vyndám a naskládám do výtahu, složím golfky a jedem.

Innko, taky se mi párkrát stalo, že mi hned po jídle holky všecko vyzvracely. Ještě když byly malinký. Naštěstí byly v klidu a o jídlo se přihlásily pozdějc, stejně jako Pavlík. Ale dala jsem jim normálně celou dávku a všecko bylo OK. I teď se mi asi 2x stalo, že vyzvracely kaši. Mám pocit, že byla buď moc hustá a nebo strašně hltaly (krmíme jí lžičkou).

cipisek007
6. zář 2009

Evi, co se kaše týče, my dáváme a dávali jsme hned od začátku jen kaši. Ze začátku se v noci ještě 1-2x vzbudily a chtěly mlíko, ale to je po cca dvou týdnech přešlo a od tý doby spí celou noc. Jen občas jim dám čaj, když hodně neklidně spí.

cipisek007
6. zář 2009

Inu a já jdu makat. Budu konečně likvidovat ten binec, co tu je. Ale budu nakukovat, zas tak dlouho to nevydržím bez netu 😀

petreva
6. zář 2009

Dobrý ráno!!
MÍŠO, holky taky chodí spát kolem sedmé jako S. od Strašpy, viď. Takže je to jejich poslední jídlo. Já už zase moc přemejšlim, totiž 😠 když naposledy kojím v 19.30 a pře tím cca 17.30 tak bude lepší kaše na noc nebo toodpol/to mi přijde brzy/? Musím to pak prostě zkusit. 😉
STRASPY, my o golfáčích nepřemýšlíme. Budem jezdit ve sporťáku jak to půjde dlouho 😉 Nevím, jaký bys měla na mysli, ale takový ty obyčejnější mi přijdou hrozný na tělíčko miminka a ty "lepší" mi přijdou zas jak sporťák, ale to je můj názor. Je fakt, že náš kopec domů je dost drasťák a až bude E. větší tak bude ve sporťáku těžká, ale to bude až za dlouho tak zatím nevím. Zimní setík moc pěknej!! Taky se rozhoduju,ale asi zajdu do toho sekáče. Jukala jsem na mmb a podle rozměrů se mi to nějak nechce. Můžem zajít někdy spolu, když budeš chtít, ale zatím tam mají "jen" zim. bundy. Kombinozy a oteplováky prý ještě přijdou 😉
DADU, téda to je trápení!! Úplně ti rozumím...ale ta délka koja je fakt až moc. Ty jo, já nikdy nevěděla, jeslti má E. dost najedýno, brečela skoro pořád co byla vzhůru 😕 Na bolení bříška nám hodně pomáhaly nahřátý pecky, taky zkus Sab nebo alternativa je Baby Calm. Jakholky píší o těch probio, měli jsme je, díky Straspy, taky a myslím, že pomohly, ale pak se do nám je lékárna nebyla schopná sehnat a nechat poslat jsem se bála kuli chladu ve kterým musí být...tak jsme práfě kapičkovali Sabem nebo Baby C. a nahřívali, nosili na tygříka. JO taky nám kamarádky dala fenyklovou mastičku. Juknu jak se to jmenuje. Přišlo mi to lepší mazání než Pupík 😉 A ještě k čajíkům. V DM mají určitě dětský biofenyklový, tenkrát jsme kupovali 😉 a párkrát E. po lžičkách dali. Dadu,je to moc těžký nevyspat se a ještě uplakaný bolavý miminečko! Vydrž, já můžu říct ze zkušenosti, že se to fakt fakt zlepší, i když se to teď zdá nekonečný a bezvýchodný. Zkus zavřít oko, kdykoli se to povede Tadeáškovi 😉 přeju moc moc sil!!

petreva
6. zář 2009

DADu, ty jo teď koukám, že ti T. vypije 130 😅 to je kabrňák, E. to nedá pomalu ani teĎ ☹ kdybys měla trošku času jukni na kojeni.net je tam databáze otázek a dlouhé kojení taky. Třeba bys našla podobný tomu vašemu a radu k tomu 😉
INNIKU, A k blinkání asi moc neporadím. Elča moc neblindila, ale je fakt že párkrát se poblila dokonale, ale znova jíst nechtěla.Já se vždycky hrozila co jí dám, když mě teď vypila 😅 ale většinou pak jakž takž usnula a bylo to dobrý.

cipisek007
6. zář 2009

Dadí, dívala jsem se na ten fenyklovej čaj. Je BIO z DM a má žluto-zelenou krabičku, je od ukonč. 2. týdne 😉 A je pytlíkovej.

Evi,jj, chodí spát do sedmi, dýl nevydrží, už po šestý začínají být protivný.
Kaši bych dávala opravdu jako poslední jídlo, tzn. v těch 19:30. Elča po ní bude dost sytá, takže vytuhne a nemusela bys už jí vzbudit a ani ona by se jen tak nevzbudila 🙂 Jednou jsem holkám udělala kaši v poledne, ne moc hustou a nemohla jsem je vzbudit na sváču. Nevím, co mě to tenkrát napadlo 😅 Takže klidně jí v těch půl 6 nakrm a pak vykoupej, dej kaši a děj se vůle boží 😉

zuzka84
6. zář 2009

inni - no jo, to fakt mam :o) ,tak to by jsme mohli. a kde vlastne bydlis ty ?

Dadu - to je malej fakt dobrej 😅 .

hele Miso a kdo ti delal cisare ? ja se ted v tech doktorech tak vyznam 😀

petreva
6. zář 2009

Míšo jo jo, tak si to myslíma si taky. Ono to nějak dopadne a nějak bude. Je to ještě pár týdnů, ale když mě nedá o tom nepřemýšlet... Tak skříň se blíží k tomu být celá? 😉

petreva
6. zář 2009

Jů Zuzka! Ahoj !! Mě se tak líbí, jakmáte oba dva klučíky na D. Jsem prdlá, což, ale je to moc hezký. A ten můj vysněden Daniel 😵