Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

cipisek007
12. říj 2009

Dobré ránko!

Teda, my měly noc. Od desíti jsem lítala každou hodinu k Terce. Hrůza. Barča naštěstí spala jak dřevo. Šla bych spát 😀 A to počasí mi teda nepřídá.

Jináč držte dneska po poledni palce, jedeme s holkama na neurologii 😉

cipisek007
12. říj 2009

a propos, koukněte na naše oblíbené foto stránky. Je tam jedna naprosto úžasná fotka dítěte s kostí od kuřete...

petreva
12. říj 2009

Ahoj holky, taky se přidávám k noci děs běs.....ne od desíti, ale od čtvrt na dvě 😒 Míšo, čím to, safra, že ty děti tak blbě spí?? Zuby, separační úzkost nebo co????? U nás leje jako z konve, je hnusná tma a kolem desátý musím ven ať chci nebo ne...jooo je to veselý 😅
Co budou mít holky k obídku?? Já plánuju, že vyprázdním větší skleničku, vařila jsema nacpala malou, abych věděla kolik cca snědla, protože malá jaksi nestačí 😅 . Takže asi načnem dýni a uvařím brambor. Zubíky poporůstaj, už jsou vidět 🙂 . Kochám se při kojení, když se chce přicucnout...krásně otevře pusinku 😵
Dneska budu shánět tu rehabilitační, aby mi zkoukla Elenku.Jsem sama zvědavá. Předevčírem jsem si všimla, že má faldík navíc i zepředu ☹
Tak jdu na zuby a záchůdek 😀 , ba ne, se omlouvám, jen jsem si vzpomněla...a umělkyně dává už přesnídávku a úžasnou malinovou....a není nad sporťák ve čtyřech měsících...mě to nakrklo...tak jsem to musela napsat..nic mi do toho ale není, že....

petreva
12. říj 2009

Já fakt nemůžu...nejraděj bych na ní někoho poslala, ta holky není snad z týhle planety...chudák malá...

cipisek007
12. říj 2009

Evi a co terpve ta kost. TO bude salmonela jak vyšitá... 😠
Užij si záchůdek 😀
Holky dneska budou mít skleničku, ale zítra jim chci uvařit červenou řepu a pohanku, to jsem zvědavá, jestli to ty dvě všežravkyně zkousnou 😀
U nás to budou asi zoubky. Holky mají obě velkou bouli nahoře, ale nechce se proříznout. A Terka je větší cimprlína než Barča. No asi jim dám k ohlodávání kost z kuřete, aby jim ten zub líp vylezl 😀

petreva
12. říj 2009

Míšo, a jakou pohanku jsi koupila? Celou nebo ty vločky?? Já se na ní chystám až proběhne zkoušecí období bramboru 🙂 Elenka má potíž si dojít na velkou, chuděrka. Asi jí dám kozí mlíko 😀 ne vážně. Snad se to spraví. Je to pro ní změna, tuhá strava, nebo teda jiná ani ne tuhá...
Holky mají bouličku?? Bobánci...já si u E. nic moc nevšimla. Ale teĎ si celou noc šmrdlá na puse. No a teď spí. asi jí ještě chvíli nechám, ale aby si schrupla do oběda chvíli. Uvidíme.
Tam je hnusná tma!!!!

cipisek007
12. říj 2009

Evi, koupila jsem Pohanku Lámanku, je Bio 🙂
Našla jsem na netu recept: http://www.maminkam.cz/recepty-pro-deti/a11-cer... ale je to až od 8. měsíce 🙂 Jsou tam fajn recepty, možná jsem ti ten odkaz už posílala 🙂 Taky bych chtěla zkusit kuskus. Ale hezky postupně, teď tu mám od strejdy řepu, tak bude s pohankou.
No je to spíš boule než boulička, takovouhle velkou dole neměly. Navíc mám pocit, že se jim neprořezává jednička, ale dvojka. Takhle se prý prořezaly zuby Zuzky Vendulce 😅
Je tam fakt hnusně dneska 😠

petreva
12. říj 2009

Míšo, jo tak ty máš lámanku...já mám vločky, ty se nemusí vařit 😉 jen se zalejou vroucí vodou a nechají cca 15min naboptnat a je hotovo, teda v případě potřeby mixnout.
Tak jdu za dítkem, mějte jak to půjde hezký den.

cipisek007
12. říj 2009

Evi, aha, tak příště, v tomhle neumím chodit, já to nikdy nejedla, tak netuším 😅

indigo
12. říj 2009

Hezké ránko!
I když co je na něm hezkýho teda fakt nevim... 😝 No aspoň se u nás spalo drobátko líp než u Cipísků a u Petrevů... 😎
Míšo ten odkaz je docela fojn, písnu si o něj za necelej půlrok, jo? 😀 😎
Já dneska splácám jen rizoto, ať žijou megarychlý nenáročný jídla... 😎

cipisek007
12. říj 2009

Indi, klííííďo 😀 Mám ještě asi 2 další odkazy, ale tyhle recepty se mi zdají nejlepčí 🙂
U nás se krásně spalo předchozí 2 noci. TO až do 4 jsme všechny spaly jak dudci. Pak se občas ozvaly, ale já byla vyspalá. O dnešku se to fakt říct nedá. Dokonce mi byla večer zima na nohy, tak jsem si vzala takový ty chlupatý spací ponožky. NO a v noci mi bylo zase teplo, tak jsem je z nohou stáhla a jedna z ponožek spadla na zem a já, když jsem pak šla k Terce, tak jsem na ní šlápla a strašně se lekla, co to je 😀 😀

indigo
12. říj 2009

Míšo ty stejně holkám tak krásně vyvařuješ... já Tádovi nasypala do hrnce zeleninu, většinou mraženou (začínala jsem s příkrmama po novým roce, to se čerstvá těžko shání a k těm krásným obrovským a sytě oranžovým mrkvím v krámě jsem neměla moc důvěry, kdoví co do toho cpou...), bramboru, popř. maso, uvařila, mixla a bylo. 😀 😎

Spací ponožky... 😀 chudák holky, matka jim zešediví poté co stoupne na ponožku... 😀

Evi - ok! 😎

cipisek007
12. říj 2009

Indi, však já to dělám taky tak 🙂 A ještě si toho navařím, zamrazím a je to. No a občas mám takovou tu náladu, kdy zkusím něco novýho 😀 A tu mám teď a zítra to vyzkouším. Navíc jsem zjistila, že řepa se po uvaření dá zamrazit, takže bude další zásobička 🙂

No jako s těma fuseklema - ještěže jsem nezačala ječet, bych si pak ještě ty šediny vyškubala, že jsem si vzbudila holky 😀

Holky, ve středu v noci má být až -4 😅 Musím dneska sjet do Bejbycentra pro ty fusaky, doufám, že budou mít dvě stejný barvy!

cipisek007
12. říj 2009

Tak my jdeme cvičit a krmit.

Pedíku, jak vám jde cvíčo? Už jste si zvykli?

indigo
12. říj 2009

Já už taky přemejšlela, že bych vytáhla fusak, ten emitex je krásně teploučkej, Táda v něm jezdil celou zimu jen v punčocháčích a pořád byl teploučekej. Odpadne oblíkání... 😀

Kafe vypitý, mizim něco dělat, čau ženy! 😎

peda
12. říj 2009

Ahojky 😉

venku je fakt hnus fialovej 😠 😠

Ty fotky,to je texaský masakr motorovou pilou,to člověk nepochopí.I když třeba člověk pořád něco nekoume na netu,nemázkušenosti.ale tohle je i na mě moc.Psovi by kuřecí kost nedala a chudák dítě jí má na zuby ☹ je to hrozně smutný.Nemíchám se do cizích věcí,ale tohle mě zase nakoplo....

Tak vy takhle blbě spíte?to je mi vás líto,mě je úplně blbý psát,Elli se zbudila v 8 hodin.Je fakt zlatí.Půjdem teď zacvičit a pak půjde zase hají.Musíme jet dneska nakoupit,není tu už vůbec nic a od pátka nákup odkládám.Se mi teda chce v tomhle počasí.

Já chci dneska udělat kapustový karboše,ale dávám tam i maso,bez masa by neprošly

Ty fusaky mi nedají spát.Určitě vezmu ten aesthetic nebo jak se to píše,ale nevím,jestli černej a světle růžovej vnitřek,nebo tu lilit,ale celorůžová je i na mě moc a ta druhá barva by měla být hnědá,růžově vyšívaný,ale na fotce mě to nenadchlo,je to ale blbě nafocený a v babycentru je objednávat nebudou.Tak vůbec nevím.Tak mi poraďte.Sportovní kočár bude stejně růžovej,jako mám autosedačku,je v albu a mám černej nánožník a černou tašku.Třeba to rozseknete za mě a já budu už v klidu
😀 😀 😀

Musíme jít cvičit.Pak si udělám caro a sednu ke koníkovi,snad tu někdo bude 😉

peda
12. říj 2009

Píšu jak prasopes 😀 😀 limitovanou edici jsem chtěla napsat 😝

peda
12. říj 2009

Míšo,děkuju za optání,ale ječí u toho chudák,jak jí ještě musím držet hlavu,tak koukám do těch očiček ☹ ale já už se drobet otrkala,P teda odchází...ten to nedá.Snad si nějak zvykne i Elli a nebude tak vyvádět.Příští pondělí jdem na kontrolu,tak jsem zvědavá...Musí na to cvičení,papa

indigo
12. říj 2009

Pedí cvičení zvládnete, neboj!!! E Ellušce pomůže. 😉 Co máte za cvik? Držíš bod mezi žebírkama a hlavičku?
Asi dostanete na kontrole další... Hlavně si pořád říkej, že to děláš kvůli tý malý princezně, půjde to mnohem líp! 😎

Fusaky - no ten aestethic je fakt jako emitex (funkčně), ale je ještě navíc takovej šdavější, jemnější, já bych ho koupila už na Tádu, ale tenkrát stál ten emitex půlku a to rozhodlo... i dneska je mezi nima určitě cenovej rozdíl, i když ten novej emitex jak je ještě rozdělenej na zimní a letní, tak ten se mu určitě dost přiblížil (cenově)... 😀 😎 No vybírání je těžký, pozor, ať zase nepřebereš 😀 Jsem docela ráda, že některý věci už řešit nemusím - fusak, jídelní židličku... 😎

peda
12. říj 2009

Indi,je to tenhle cvik,počítám,že po každý kontrole přibude další.Po každým cvičení ještě musí pást koníky.To už jí asi jde,teda podle mě.Dr.se nekoukala,jak pase,ale počítám,že to určitě podle ní správně nebude.Já vím,že to dělám pro ní a když ne hned,tak třeba v dospělosti by mohla mít problémy.Od toho jsem na mateřský,abych se o ní starala,ne? 😵
To jsi mi teda poradila s tím fusakem 😀 😀 .Já mám taky fusak po Májovi,takovej docela malej,modrej,flísovej a vevnitř je umělej beránek.Byl tenkrát hodně drahej,ale když vidím,jaký dělaj fusaky teď,tak mi přijde jak z nějakýho poválečnýho filmu 😀 😀 😀

cipisek007
12. říj 2009

Pedí, to jsem ráda, že jsi se už otrkala!
Kdy jdete v pondělí? 19? My jdeme taky, ale hned na osmou ráno 🙂
Jak píše Indi, dostanete další cvik a je možný, že dr. malou neuvidí, že u toho bude jen sestra, ale i ta dokáže říct co a jak. Tenhle cvik je nejjednoduší pro dítě, jestli budete cvičit delší dobu, tak se připrav na horší. Já si po asi čtyrech měsících myslela, že už leccos zvládnu, ale pak nám dali cvik, kdy dítě pomalu zalehneš a to jsem musela znova rozdejchávat. 😒

Nás by měla příští pondělí prohlídnout i dr. Holek obvoďačka chce od Kolářový nějakej papír, jak podle ní na tom holky jsou. O ten papír říkám sestrám od července... Tak mě tentokrát sestra objednala tak, aby tam dr. byla a mohla to sepsat. Stejně jsem si myslela, že budu, když ne každej měsíc, tak aspoň každej čtvrt rok dostávat od vojtění papír pro obvoďačku se zprávou. A ne. O co si neřekneš, to nedostaneš 😠

peda
12. říj 2009

Míšo,tak jsem teď koukala do kalendáře a jdeme až 26.10,to je až za 14 dní.To je mi jasný,že tenhle cvik bude asi nejjednoduší pro nás obě,uvidíme,co bude následovat.Myslím si,že něco k tomu pasení.Já žádnej papír pro dr nepotřebuju,ani neví,že někam hodíme,objednala jsem se sama.Ale je jasný,jak jste nedonošený,že je to úplně o ničem jiným,že vás musí hodně kontrolovat a to je moc dobře 😵 .Holčičky jsou šikulky a vůbec to na nich není vidět.
Míšo,kdy jsi začínala s příkrmama?od toho ukončenýho 4 měsíce?nebo později?nějak se nám to blíží anechce se mi do toho teda vůbec.Musím kouknot na to kojení net,jestli tam je i něco o dětech na UM.

zuzka84
12. říj 2009

dobre rano preji 😀
tak dite mi tu chodi v botech a v mikine, ze pr jdem ven ... no kdz jsem se k nicemu nemela tak tu teda zase vozi danecka k doktorovi 😀 😝 a ted s nim prijel zpatky a mel na nem polozenou stolicku co ma na obouvani 😲 . teda jestli to ten danecek prezije tak to bude uspech 😀

jdu docist

zuzka84
12. říj 2009

miso - drzim palce na neurologii!

cipisek007
12. říj 2009

Pedí, jojo, jakmile holkám byly ukonč. 4m. Začala jsem bramborem s mrkví a kaší. Vím, že většina drů doporučuje kaši až jako poslední, ale holky byly hladový. Od tý doby spí celou noc. Teda až na pár výstřelků...
Ale znám tu jednu maminu, co je malá od 2týdne na UM a dr. jim řekl, že můžou s příkrmama začít až od uikonč. 6m. Prý jí nic neuteče a tuhýho jídla se ještě v životě nají... Znáš to, co dr. to názor.
Tak ona si naše obvoďačka o ten papír sama řekla, ale jak jsem psala, od července o něj v podstatě prosím a v pondělí nemíním bez něj odejít. 😠

Zuzi, Dáda je kolík! Daneček bude pěkně otrkaný dítě a jen tak ho něco nepřekvapí 😀

cipisek007
12. říj 2009

Zuzi, moc děkuju 🙂
Až se teď holky vyspí, tak balíme a jedeme k našim na oběd a pak s mamkou vyrazíme. Snad se zase nerozprší.

zuzka84
12. říj 2009

ad fusak - jsem tuhle v bejbcentru slintala nad tema fusakama lodger , ale ja blbka uz si fusak poridila - beranka po kterm jsem tak touzila , ale kdz tenhle je taaaak krasnej ... no nic , mam smulu , treba na treti detatko 😀 😅

ted si Davidek hral s Daneckem na schovku - prikryl ho celyho a pak odkyl a jecel baf nebo tady seeees 😀

cipisek007
12. říj 2009

Zuzi, na třetího lumpíka? 😀 😀 😀
Chudák Daneček!! Aby z toho neměl tiky 😀 😀

peda
12. říj 2009

Zuzi,to se malej teda nenudí,ale ono se jim to prďolkům líbí.Já vidí Elli jak řve smíchy,když s ní dělá Mára kraviny.Ale ten už je rozumnej,Dáda je ještě malej a nechtěně by mu mohl ublížit.To abys měla celej den oči na šťopkách.Ty fusaky lodger jsou nejhezčí vzhledově 😵 ale bála bych se loho flesu,třeby když leje.....

peda
12. říj 2009

Tak ženy moje,konec siesty,jdu směr sprcha,umejt si hlavu a pak razíme někam na ten nákup,třeba do terna 😀 😀 pro ředkvičky a pak si s malou dáme v té restauraci játra 😀 😀
Zatím papa