Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

kroupinda
19. říj 2009

Ahojky holky my ted přišly z venka a holky ještě spinkají tak rychle píšu...Indi Mišce vše nej a Míšo-cipísku taky 😀 ...já psala v pátek jen Míše..Zuzanka má od narození za ouškem hematom napřed jen flek pak se jí udělala jakoby malina nahoře ale to má dál od ucha tak se jí to začlo vstřebávat ale tak 14 dní se jí udělala druhá malina pod boltcem no a jak se to tře tak jíto začlo mokvat,smrdět,krev a stroupky....od úterka 2 dny hystericky probrečala a to u nich nejsem zvyklá na náký brečení,při oblékání řev při čepici řev no a jak se ted dává čepice a má to zakrytý tak konec. když jsme byli ve čtvrtek u obvodačky tak sjem jí to říkala že se mi to vůbec nelíbí a hned nás poslala na kožní,tak jsem tam v pátek jela do strakonic,dělali jí stěr čvala jak tur chudák čepici od krve tak kožní že to má rozsáhlý že se jí to vůcbec nelíbí tak nám dala dezinfekci a antib.mastičku a když to do středy nezabere tak by jsme museli jít do budějovic do nemocnice na plastiku tak jsem to obrečela co bych dělala s adélkou tu ještě tak 2-3 denně kojím teda tak 2x denně a jednou v noci,ale naštěstí se jí to o hodně zlepšilo už si to od včera nechá namazat bez breční i čepici nasadit tak jsem moc ráda...Indi vy jdete na vítání???my jdeme ve čtvrtek 🙂...Miško dočetla jsem jen jednu stránku a čtu o vojtění o tom my ano nemluv...my když byli ve 3 měsících na kontrole tak jsme vyjeli v půl 8 ráno jeli do písku což je 65 km na rizikovce se neobjednává tak jsme čekali do půl 11 tam narváno holky už řvaly hlady ale nechtěla jsem jim dát když je tam obracejí tak nás chtěli vzít dřív protože jsme byli na 11 objednaný na vojtění ale náká koza před námi kdy měli všichni půl roční děti a výš tak nás nepustila tak jsme čekali na rizikovce zbytečně šli jsme teda na vojtění kde nás nechala čekat půl hodiny a šla na oběd...k ní jsme se dostali v půl 12 holky hladový,ospalý takže taky nespolupracovaly...řekla mi že děti ve 3 měsích by měly samy pást koně oni je pásly za pomocí toho cviku (a doma to za týden udělaly samy)takjsem jí říkala že se narodily o 2 ěsíce dřív takže musí udělat nákej průměr tak na mě čuměla,tak jsem ty její kecy neřešila když jsme před ní cvičily tak ona držte držte holky řvaly jako blázen já nervozní z toho že nejdly atd..tak sem měla sto chutí jí něco říct slzy v očích...oni jsou opravdu hrozný jen tě zkritizujou no hrůza máme tak zase ject na konci litopadu už se nemůžu dočkat (jedním uchem to poslechnu s druhým opustím ven než se nervovat)....jako každý dítě neleze...já jsem třeba nelezla vůbec a v 8 měsících začínala chodit já

kroupinda
19. říj 2009

hergot to jsem se rozepsala nakouknu sem večer už brečíme papa zatím 🙂

cipisek007
19. říj 2009

Kroupííí i Tobě všecko nej nej nej a momentálně, ať se Zuzance uleví!!

Jako s tím lezením dneska sestra říkala, že některý děti se rovnou postaví, ale pak jim chybí ve vývoji kus, takže mají pak ochablý svalstvo a jsou křivý (kurník, ty děti jsou křivý v každým případě podle nich). Všechno vyléčí vojtovka, se divím, že tam nechodím i s rýmou...

Holky právě zpucovaly každá 1/4 jablíčka, samy si držely a samy si ukousávaly 🙂

kroupinda
19. říj 2009

to právě oni jsou nejrytřejší na světě 😠 ...to jsou šikulku to to letí!!!! 😉

cipisek007
19. říj 2009

Kroupi, hrozně to letí, zachvíli jim bude rok 😅
co ta mastička? Zabrala trochu? Vidíš zlepšení?

indigo
19. říj 2009

Holkýýýýýý mám pytel!!!!! 😀 Sice tu menší velikost a bazarovej, ale zase za 114,- vč. poštovnýho.
Je jako novej a ......... růžovej! Už jsem si na růžovou zvykla, no jo, mám holt holčičku... 😀 😎

Ahoj Kroupi! To čučim, že po holkách chtěj věci jako po "jiných" tříměsíčních. To neberou korigovanej věk? Co je to za doktory?!? 😝 Stejně jsou holky šikovný! 😎

indigo
19. říj 2009

V albu pasoucí Miška, není to teda nic moc, ale je vidět zlepšení každým dnem. 😎

cipisek007
19. říj 2009

Indi, gratulkááá 😀 A to byla aukce? 🙂
Miška je šikulka 😵

cipisek007
19. říj 2009

Jdu na TV, dobrou noc všem 🙂

petreva
19. říj 2009

Ahoj Kroupi!!! Ty jo, ta Dr. je pěkná potvora, takhle prudit!! Ještě kojíš,jo? Jsi velká šikulína!! Snad se to bebíno brzy zahojí a nebudete muset na žádnou operaci!! Moc přeju, aby to tak bylo!!
MÍŠO, samy holky chroupaly?? Já bych umřela strachy, že něco zaskočí. To jsou teda dobrý!!
INDI, no nekec, že máš růžovej 😀 Míška je jednička!

Hoolky, já jsem dneska mrtvá, Elenka měla zase svůj den a P. přišel před chvilkou z práce, takže jsem to poslouchala a "řešila" sama..

BARU, brĎo na co ses to ptala? Na délku Elči, to ti řeknu jen, že v půl roce, tj. před měsícem měla 73cm. Jo a mám telefon na paní, co má na starosti plavání kojenců, kdybys chtěla sem do JH 😉 Já tam ještě nevolala, jen od kamarádky vím, že 10lekcí stojí 1000kč.

petreva
19. říj 2009

INDI, jé ta je krásná! FAkt se tak změnila a je krásná!! Teda ne že by nebyla,ale byloto takový miminečko, teď z ní začíná být slečna 😉

inna12
19. říj 2009

ahojky
Zuzan veliká gratulace k prvnímu ročku kočičky!
😵
Míšo a malá Michalko - vše nej nej k svátečkovi, hlavně co nejvíc zdravíčka 🙂
Indi, super, vidíš, Miška je pasící pašák 😵
Evi, tak to máš za sebou, myslím návštěvu 😖 tak hlavně naber síly na další, za měsíc 😒
Baru, takhle Cyrdík prdík zlobí u papání, jo? ono se to zlepší, neboj, je to pro něj ještě "nová akce" 😀
Míšo, holčičky mamkujou 😵 to je krásný a fotky z plavča krásný!!! je vidět, že si to užíváte všichni 😀 na to se taky těším na to plavčo, ale až bude Pavlík větší 🙂
Pedíku, jak se máte, co děláte?
my jdeme zítra na to vítání, tak snad to vyjde, aby byl Pavlík vyspinkanej
papa

indigo
19. říj 2009

Děkuju kočky! 😎

Míšo jo, z aukce, bylo jich tam několik pod 100, tak jsem si jeden vybrala... 😉

Tak dobrou noc a s Inuš a Šermíkem zítra na viděnou! 😀 Jestli se tam v tom chaosu vůbec potkáme, tisíc miminek, milion tetiček, dva miliony babiček... 😖 😝

petreva
19. říj 2009

Tož jdu taky dneska na kutě 😵
Musím se ještě vnutit...dvě nové fotečky v albíku 😵 Ale nejsou moc povedený, Elenka je zvíře a než přiběhnu s fotákem, má jednu nožku pokrčenou, ale umí obě natáhnout 🙂
Tak a už padáám.

kacena00
19. říj 2009

ahoj kočanské!!!

kroupi, moc přeju, aby se to amlý zahojilo...to je teda něco, tohle by mě nenapadlo, že kvůli takový věci hrozí operace...tak držím palce

EVI tyjo, tak to je o dost levnější čeče, zjistím co a jak i když do JH je to asi daleko, ale dám rodinnou poradu s chlapem a kouknu na net na cestu a tak
no a vidíš a pak že není cyrilek pinďa, je mu 8 měsíců a je kratčí než ela v půl roce 😀

INNUŠ no on právě nezlobil, teda zlobil když si zvakal, pak to byla radost ho krmit, byl nadšenej, chutnalo mu, krásně otvíral pusinku, dělal na mě ham a am a ručičky u tělíčka, ale jaksi potřebuje dělat bambilion krávovin a stihnout vše včetně toho, že se nakrmí sám, jenže mu nedochází, že to ještě neumí 😝 😝 😝 😖 😠 😠 😠 😀
s holkama vedle sem se o tom bavila a jedna mě teda nepotěšila neb její dcera jí takhle prudila u jídla do 1,5 roku, pak tam je holčina s vánočním kloučkem a ten je nemlich to samý, ale jen někdy, a pak ledňáčkovej kluk a holčička a ty sou taky to a samý v bleděmodrým, ale dělaj to jako cyrda při každým jídle kuba navíc ještě už i skoro sám chodí, takže ze stolečku jí vylejzá..takže tím že je to nový to bohužel nebude...se teda slavnostně obrňuju trpělivostí, ale jestli toho kluka budu muset přetrhnout jak hada, tak ať se mi pak on nediví, když prostě odejdu a žádnej oběd se nekoná, budu to venku rozdejchávat a počítat do desíti 😀sem zvedavá, kolika se při každým jídle napočítám 😀 😀 😀 😀 😀

jo a ten náš smrad to dnes už dělal i při odpoledním mlíku...už sem z toho byla fakt zpruzená, takže šel do křesla a čuměl při tom na bednu...se poseru...to nechci, to bylo jen před dvěma měsíci pár večerů než sem udělala večeři, aby se mi po koupání neuřval, už dlouho nic a teď si asi jako zase budu muset vypomáhat televizí...protože jinak se nanají a mě z něj jebne..

jo a kde je vlastně zuzka??? maji toho asi dost co?

kacena00
19. říj 2009

tak dobrou, jdu hajííííí

mattty000
19. říj 2009

Všem Michalkám krásný svátek, vše nej!!!!!!!! 😵

kacena00
19. říj 2009

chjooooooooooo, sem chtěla jít spát, ale nejde to, protože mám chlapa na zabití...bože můj sou všichni chlapy takový zabedněnci??? nebo sem už já dopředu přednasratá??? a tak reaguju jak hysterka? teď sem např. myla nádobí a pleskla sem kastrolem do dřezu s vodou, odešla, tak to po mě musel asi uklidit, doprčic, on má talent na to, jak mě vytočit...a ještě je on ten chudák co ani nechodí do hospody..a kam asi do háje chodim já??? to je takovej pan dobrota, že vypomoct tamtěm a tamtěm a říct něco hezkýho dětem ... copak se můžu zlobit za bohulibou činnost jako je přednáška dětem? ale kurňa proč my sme furt na koleji číslo dva??? prej kdyby nebyl c. nemocnej, mohly sme tam taky jet a bylo by to hezký..a kdo se do psí p..e ptá mě, co já chci????

poličky, světla a takový věci, tu stále nejsou, protože není čas, ale roszdat se pro dobrou věc, na to je čas dycky...zuřííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííím 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

petreva
20. říj 2009

Dobré ráno!!
Teda doufám, že máte dobré,protože já zase na oči nevidím...noc nedobrá 😖
BARU, jo tak to plně chápu...u P. to neznám, ale u nás doma taťka...vždycky všechno přednější než rodina...a co mě nejvíc sr.., že on byl a je fanatik do ježdění autem, dovolených na dlouhý cesty atd..takže na to peníze vždycky byli, ale když jsme potřebovali něco na sebe nebo na kroužek tak nebylo 😠 se pak nikomu ani na tu dovču nechtělo za takových podmínek...je fakt co píšeš, kdo se ptá tebe? Zrovna včera jsem potkala Terku s další kamarádkou tak říkaly o chlapech lautr to samý...oni do hospody na pivko můžou, ale jak chce jít ženská např. cvičit tak koukaj jak telata, co že to po nich chce, když oni přeci přišli z práce a chtějí si dáchnout u televite. No byly holky pěkně naštvaný...S tím bincem u jídla...asi je to fatk běžný...co chodím do diskuze o příkrmech, tak tam každou chvíli někdo přijde na radu co a jak s ďáblíkama.
MÍŠO, já osobně si taky myslím, že každý dítě se "nějak" vyvíjí, že si jde více méně svojí cestou. Je fakt, že při větších odchylkách by se mu měl ukázat správný směr, ale na druhou stranu je xy dětí co se neplazí a rovnou lezou nebo co se plazí a pak rovou chodí...heleď já třeba vůbec nejsem šťastná za to, že Elenka dělá všechno tak brzo. Myslím si, že svaly fakt potřebují svůj čas a vývoj se má nějak odvíjet. Ale zabrzdit jí nemůžu...Taky je pravda, že kdyby viděli rehábky kde jaký dítko tak najdou na každým něco. Ale na druhou stranu je fakt, že bych chtěla aby E. zkoukla, protože vyřešit křivou páteř teď je lepší než čekat až si jí doničí školní taškou..no je to všechno otázka názoru.
Holky PŘÍKRMÁŘKY, když jste začali s příkrmama ublinkávaly děti víc než jindy? E. téměř nikdy neblinkala a minulý týden (si myslím, že je to po křupkách neb když jsem jí je přestala dávat, radikálně se to zlepšilo až vymizelo) občas a včera taky jednou. Si říkám, jeslti to není zpočátku při zvykání...jo a už kadíme 😀 Včera Elenka ochutnala špenát a málem mi snědla ruce. Zpucla skleničku, vždycky uvařím a dám si míru do skleničky 😅 , ani nemukla.
Co naše TĚHULKY???

cipisek007
20. říj 2009

dobré ránko!

teda, to zase byla noc. Bára se někdy kolem půlnoci vzbudila a megarýmou a nemohla dejchat. Vždycky nachviličku vytuhla,a le jak měla v puse dudlíka a nos ucpanej, tak lapala po dechu. Skončila u nás v posteli. Odsávat jsme nešli, páč bysme vzbudili Terku a tu už bysme jen tak neuspali. Takže Bára vytuhla někdy v půl 4 v naší posteli, namáčknutá na mě, David do toho přííííšerně chrápal, že to bylo snad slyšet až do přízemí a maminka ležela a bděla. Jsem hotová.

Indi a Innko, užijte si dneska vítání 😵 😵 a bacha, my tam byli s holkama někdy v únoru a byla tam šílená kosa, tak s tím radši počítejte a vemte díťatům něco na sebe víc.

Evi, holky po příkrmech neublinkávaly. Sem tam když se přežraly, tak jim vytekl z pusy po krknutí hleník,ale to je všecko. Po jogurtech se občas podařilo, že si Barča ublinkla, ale už je to v pohodě.
Za názor od rehab. sestry nic nedáš. Je opravdu lepší, když se něco řeší včas, ale mě depatjí ty jejich řeči ohledně tabulek a co umí neumí. Včera nám zrovna takovou tabulku ukazovaly...

Jinak k našemu novýmu cviku - já ho asi nebudu cvičit ☹ Já ty holky prostě neudržím. Včera jsem to zkoušela a oni mi furt vyklouzávaj. Jsem z toho docela nešťastná, protože když je doma D, tak cvičí on, jenže ten dneska odpoledne odjíždí zase bůhví na jak dlouho ☹

cipisek007
20. říj 2009

Jo a Evi, k tomu jablíčku. To víš, že se bojím, že jim zaskočí, ale hlídáme je u toho a oni si s tim skvěle poradily. Navíc je jim už 10,5m, tak si myslím, že by se pomaličku měly učit dlabat takovýhle jídla do ruky samy 🙂

achalteke
20. říj 2009

Čau holky...Baru nebuď nasraná, ale chápu to, mě můj dokonalej chlap včera tak vytočil 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 a už několik dní nám zlobí net a telka a on neni schopnej někam zavolat a nechat to opravit takže to nakonec budu vyřizovat já s dítětem u prsa 😠

A dneska se vítá..tak holky hodně zážitků vám i prckům 😉

Naše dítě začlo spát (teda snad to nezakřiknu) a to nejspíš potom co jsem mu přestala dávat Vigantol (ten už mi do bytu nesmí) ...usnul včera v 8:45 a to bez velkého řevu, pak se vzbudil ve 12, v 3:30 a v 7 a teď ještě vyspává - neuvěřitelné! Včera to bylo podobné 😅

Jinak je teď v noci docela zahleněnej ale ucpanej nosík nemá, libenar a odsávání moc nepomáhá, tak jsme začli nosík vytírat MM a světe div se - hned je to lepší....

A zítra mi končí šestinedělí a na kontrolu na gyndu jdu až 4/11, což mě pěkně sejří, páč jsem chtěla slyšet že mám zelenou co se cvičení týče 😖

cipisek007
20. říj 2009

Jájo, to je skvělý, že takhle krásně spinkal!! Myslíš, že to je fakt po Vigantolu? To by mě nikdy nenapadlo, že vit. D tohle může způsobit 😅 No ale jestli je to pravda, tak ještěže jste na to přišli relativně "včas".

achalteke
20. říj 2009

Míšo bavily jsme se o tom s holkama na jiném fóru kam chodím a ty vedlejší účinky jsou fakt prokazatelný (nespavost, nervozita, ledvinové kameny) tak jsme přestaly dávat a děti nám spí 😒 ...on vitamín D sám osbě je neškodný, ovšem vigantol je pěkný svinstvo, viz: http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont..., budu ho do sebe dostávat jinak, navíc malej občas večer dostává Bebu a tam ho je docela dost

achalteke
20. říj 2009

...a už se budíme, tak se jdu ještě rychle nadlábnout a zahájit den 🙂

cipisek007
20. říj 2009

Jájo, fakt?? Ty jo, to jsem netušila, že to má až takový vedl. účinky a přitom ho bere každý mimino!! 😲

indigo
20. říj 2009

Brý ránko!!!

Teda to sou věci takhle po ránu!!! Já na v. věčně zapomínám 😀 ještě že tak 😀 ale když si vzpomenu, šoupu jí ho na lžičku k Sabíku. No pravda je, že není nad sluníčko.

Baru - obávám se, že máš doma exemplář obyčejnýho chlapa. Jsou na tom všichni (většina) stejně. A manželky jsou nas*******. 😠 😠 😠 I ten můj, není dne, aby mě něčím podobným nevytočil... 😝

Evi - a nemůžeš se třeba sama někam objednat? Jako to udělala Pedík? Aby se na Elenku někdo pořádně kouknul. No ale je fakt, že jakmile jde člověk k dr., stopro najdou něco i na sebezdravějším a sebetabulkovějším dítěti. Bože jak já nesnáším tabulkování!!!!! Tuhle tu byla kamarádka, nešťastná, protože má chlapečka rok a půl, Táda v tom věku celkem obstojně mluvil. (ale zase sotva chodil). A ten její chlapeček říká jen ham, haf a táta. A ona je hotová, že "podle tabulek" má dítě v roce a půl říkat 10 slov a rozumět jejich významu. No nevím, jestli jsem jí to dokázala vysvětlit, ale snad jo... 😝

peda
20. říj 2009

Ahojky 😉
člověk tu není a dočítání ho,teda 😠

Korupinko,zdravím tě.Tak má Zuzanka takový trápeníčko?Ono jak se teď nosí ty čepičky,tak jí to dráždí,berušku.Moc jí přeju,aby mastička zabrala a lepšilo se to.Jsi šikulka,že ještě kojíš 😵 a z vojtění si nic nedělej a ber vároky dr s rezervou,taky jsem byla vyřízená a plakala,ale už jsem to drobet strávila a je líp 😉

Indi,tak máš růžovej pytel? 😅 jen si zvykej 😎 Taky na D zapomínám,dávám tak jednou za týden a má ho UM,to si myslím stačí.Tak se jdete dneska vítat?jdete celá rodinka?Mě moc mrzí,že Mája jít nechtěl,je to hezká fotka a on tam chybí.Pak mu to bylo líto.Tak si to užijte,hlavně ať je Michalka v pohodě.A samozřejmě všechno nej ke včerejšímu svátku,posílám hubana na čelíčko.

indigo
20. říj 2009

Ahoj Pedí!
Děkujem! A vůbec všem, za přáníčko! 😎
Na vítání jdem všichni, vybavuju si, když jsme byli s Tádou, že tam mělo plno miminek starší sourozence a bylo to nádherný, teda tenkrát mi to přišlo roztomilý, těm maminkám, co honily starší dítka po celý radnici už asi ne...... 😀

Holky tohle by vás "teutonářky" mohlo zajímat...
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...

peda
20. říj 2009

Jájomtak to je supr,že jsi zjistila příčinu nespokojenosti Pláničky 😵 Tak už ti končí šestinedělí?to to uteklo.Já už myslela,že se těšíš na taťka a ty na cvičení 😀 😀 😀 .Ten nosík,no,to bude celou zimu,není marná ani vincentka,ale je to spíš prevence a zvlhčí to sliznici.MM by mě nenapadlo,ale je fakt,že je to všelék,na bradavky...
Chlapy jsou všichni stejný,já teď s malou letěla na městskej úřad něco vyřizovat P. a samozřejmě s holkou pod křídlem.Vyřízení mateřský pořád odkládám,protože se mi tam s ní nechce a jemu po úřadech lezu 😠