Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

inna12
20. říj 2009

Míšo, ted tam fakt bylo obstojně 😉 hele, kam chodíte na to plavčo?

cipisek007
20. říj 2009

do šikulky 🙂 chodíme pravidelně ve středu na devátou.

Terezka se dneska začala plazit!!!!!!!!!!!!!! Ještě je to dost neohrabaný, ale je to pohyb kupředuuu 😀 😵

inna12
20. říj 2009

jé Míšo gratulujuuuuu k háďátku!!! 😵

cipisek007
20. říj 2009

A jde jí to!! Jupííík 😵

indigo
20. říj 2009

Terezce gratuluju!!!!!!! Šikulka!!!!! 😎

cipisek007
20. říj 2009

Indi, vyřídím 🙂

indigo
20. říj 2009

😀 😀 😀 Paní Šermíková... 😀 😀 😀

Inuš - náš rozhovor následně poté:
Chlap: No jo, ženský, inteligence sama, kecat uprostřed schodů...
Já: Hele to byl tvůj budoucí zeťák, měl sis ho aspoň prohlídnout!
Chlap: A chodí do hospody?
Já: Kdo, zeťák? Asi těžko...
Chlap: Né, jeho tatínek!
Já: No asi chodí, a maminka nadává, jako já.....
Chlap: Jó, tak toho berem!
😀 😀 😀

Paní Šermenová v albu! 😎

cipisek007
20. říj 2009

Indi 😀 😀 😀
Fotečky krásný, nádherná berušková kombinézka 😵

cipisek007
20. říj 2009

Jdu do hajan, je mi pořád dost bídně ☹

Všem dobrou noc, nevím jeslti se zítra ukážu, kdyby ne, tak večer určo 🙂 Pápá

inna12
20. říj 2009

jééé lejdy Šerm to moooc sekne! veliká fešanda 😵 tak se nám to líbí 😀 😀 (a ona má botičky!!to je takový milý 😵, Pavlik dostal od kámošky takový mini supr botičky nike a ja mu je zaboha nemuzu na nozku nandat a trapit ho nechci, jenze mam tucha, ze uz z nich vyrostl 😠 ma obří nohu 😖)
hmm...áno, pan šerm seňor chodí do lokálů rád, více než je zdrávo 😠 😠 😝
a tobě to náhodou taky sekne! jakej ksicht?! 😠

Míšo, neni ti dobře ☹ tak at je ráno líp, jdete na plavčo?
Dobrou !

kacena00
20. říj 2009

chlap už mě vyhazuje tak rychla: za prvý sem se do toho s těma vitamínama zamotala..

za další: gratuluju k palzení cipísci!!!

za třetí: innuš dík moc za podporu- moje doktorka neřekla ani to, že v létě obden...takže shrnuju to co už sem napsala- přes léto plně na um, kapalo se denně a ještě sme se slunili, se poprdím fakt..třeba mi z toho tolik blil..každopádně s ní zejtra o tom dám řeč a podívám se v lékarně jestli se ještě dělá rybí tuk nebo něco jinýho...ale dle mého názoru stačí to, co je v um podle mejch propočtů nebo kapat obden, no zítra budu moudřejší, držte nám palce ať už má průdušky-u čistou, pa

inna12
20. říj 2009

BAru, no určitě se jí na to poptej, sem fakt zvědavá co ti řekne, paní Dr 😒 jako podle mě by to v tom umělým taky mělo stačit, tam už má být komplet co mimi potřebuje, dodávat maj jen kojící..no může bejt to blindění z toho, ale taky nemusí. V lékárně se poptej a pak napiš, jaks dopadla 😉
Cyrdíkovi držím moc, at už nemoc uteče!!! tfuj tfuj brouk malej nemocinkanej ☹

hezkou dobrou všem! 😉

inna12
20. říj 2009

ještě koukám na ten odkaz od Jáji, tam píšou, že by MĚL bejt "závadnej" ten ergosterol, ale my už přece kapem ten naštěpenej cholekalciferol (je to na lahvičce), což už je vitamin D3, to už prostě by mělo bejt podle mě ok 😅 😕 pokud se dávkuje tak jak má! 🙂 kdo jen kojí, ja bych teda kapala rozhodně dál!!! Zvlášt když ted prožívaj ty mimina takový růstově náročný období, ale je to jen můj názor, nikomu to nenutim 😉 😉 kdo je na UM, tak řešit nemusí 😀

indigo
20. říj 2009

Lejdy Šerm.... Inuš já z tebe dneska chčiju... 😀 😀 😀 A jako mistr Šermen se vc albu objeví kdy?!?!?

Kapu dál, ani to radši nějak neřeším, snad ti pediatři vědí co dělají (i když u mnohých se o tom dá pochybovat, viz ten původní Elenky...)

Samo sebou, že Cyrďouškovi držíme všechno co jde, bjoučkovi majinkatýmu... 😵

Pedí - prosimtě kolik jsi platila ty fotky z vítání? Naskakuje mi v hlavě - dvacka za kus, je to možný? Nebo to byly ty z porodnice... už nevím... tak abych měla dostatečnou hotovost, i když nevím, kdy se tam dostanu, bude mít asi (venkovní) premiéru Manduca, jak se do toho patra dostanou ostatní mámy?!? 😝

Dobrou!

petreva
21. říj 2009

Dobré ráno!
INDI, INNI, tak jste přivítaný? INDI, hezký fotečky...M. je ti podobná, viď. Má tvojí pusinku. A ty botičky jsou žůžový 😉
Holky k těm kapičkám...normálně tenkrát náš Dr. Elence vůbec nedal ten vit. co se kape týdně!! Dočetal jsem se to až sama, ale když jsem se ho na to ptala, tak říkal , že to takhle stačí. Dostala ho v porodnici, pak na první návštěvě, v šestinedělí a ve čtyřech měsících!! Úplně mě jímala hrůza, když jsem se dočetla, jak se má užívat. Když jsem to říkala nynější Dr. že ho e. neužívala, tak na mě koukala a snažila se to nějak zaobalit...ale nelíbilo se jí to. Snad jsem kElence nějak neublížila, když ho nedostávala. Kape se do půl roka, takže už to teĎ nemá význam, ale nasr.. mě, že nám ho tenkrát nedal!! Vigantol taky občas zapomenu nebo se mi povede kápnout 2 tak druhý den nedostane, ale dávám...
BARU, písni pak co Dr. říkala! Jo? By mě to zajímalo! Hlavně ať už je C. bez nálezu. Včera jsme byli u Dr. a ptala jsem se na to, jak tahá E. za sebou tu levou ruku, když leze...zkoušela jí reflexy a pozorovala při plazení...říkala, že dělá vše symetricky a že na ní mám dávat ještě chvíli pozor, kdyby se to nezlepšílo a preferovala stále jednu stranu, tak by nás poslala na rhc. E. se pořád točí na jednu, na druhou to taky umí, ale to už musí být...spí tak yna jednom boku...uvidíme. Nebudem to hrotit. Stejně asi zajdem za rhc,mě se nelíbí ta její hyperextenze hlavy a křupání v kloubech a hlavně v obratlech. To mě děsí kdykoli jí vezmu do náruče.
MÍŠO, co holky říkaly na pohanku?? Mě Elenka včera zase blinkla. Safra nikdy to nedělala, tak nevím. Snad si jenom zvyká no novou stravu.Jů T. už je taky plazoun! To moc gratuluju!! Ono to půjde! Je dobře, že prďákuješ na tabulky, podle toho život nejede! Holky jsou krásný, zdravý a basta 😉
PEDI, to jste šikuly, jak zvládáte cvičení!! Kdy jdete na tu kontrolu? A už jsou vidět výsledky? Teda pokroky? To je milý viĎ!

peda
21. říj 2009

Ahojky 😉

Indi,platila jsem okolo 100 kč,přesně už nením,nejvíc třeba 120kč,ale to asi ne.To jsem ti moc nepomohla,co?Já tam šla s Májou,počkal dole s Elli,jinak bych taky musela s manducou.Jsem zvědavá,jak to zvládneš,to je víc jak na hodinu i s cestou,to by se Elli nelíbilo takovou dobu.

Vy co kojíte,taky bych kapala.Já kapu tak 2xtýdnně,stejně si víckrát nevzpomenu.

Baru,jsem zvědavá,ak s Cyrdou dopadneš,snad už bude ten nález menší.A taky na to,co ti řekne na ty kapky.Ale co dr.to jiný názor na téměř všechno.

Tak jste si to pěkně užili,to vítání.Indi,fotky jsou moc hezký.Ještě Inník se musí pochlubit.

Míšu dneska asi mít nebudem

Mi měly zase divnou noc,Elli se zase vzbudila po 3 a usnula po 4 hodině.Ona je hodnaná,neplače,povídá si,ale chodím jí nahazovat dudlíka,minimálně třeba 10x vylézt z postele,já mám pak problémy usnout.Tak nevím,je to už pár nocí za sebou,jestli nemá hlad a jestli jí nemám dát,třeba by hned usnula.Ale má dostat denně 5 dávek a ty má,já fakt nevím.

Dneska musím s Marem k zubařce,včera ráno říkal,že ho bolí zub.když snídal,tak jsem tam jukla a má tam kaz,chudáček.Zatím je bez kazu,tak mu nikdy nic nevrtala.Hned jsem jí volala,je to spolužačka a dneska odpoledne nás vezme.Mája se chudák bojí,je mi ho líto.Musím tam i s malou,mám ochotný hlídací babičky 😝 .Ale alespoň se podívá i na mě.Ale jenom podívá 😀 😀 doufám,že tam nic nenajde,Já jsem posera.

Holky,co ta Strašpy?co autoškola?Evi,nejste spolu?

achalteke
21. říj 2009

Čau k tomu vigantolu - my jsme právě měli kapat dvě kapky denně, což se mi málo kdy povedlo a bylo to víc jak dvě kapky...takže jsem to vyřešila takto: vigantol dávám sobě, dvakrát do tejdne jim mořský ryby, malej dostává na noc (většinou) bebu a já navíc pořád dlabu gravital a každý den od porodu jsme venku kde teď malého záměrně vystavuji slunečnímu svitu (ne přímému slunci) tudíž mám pocit že déčka se mu do těla dostane dost...Včera jsem to konzultovala večer s jednou vzdálenou příbuznou (pediatrička) a říkala že vigantol je přežitek, že je to nic než prevence, že ten preparát neni úplně stoprocentní a to dávkování je hodně ošemetný, na druhou stranu řekla, že je to (bohužel) v dnešní době nejpohodlnější způsob jak do těla dostat déčko. Nicméně nakonec dodala, že co pediatr to jiný názor, takže si vyberte 😉 ...
Jinak podle mě komu to nedělá problém ať dává dál, u nás už ale vigantol ne 😠 ...
Baru jsem zvědavá co mudra na to...
Takže tak a já jdu ještě poleštit ucho než vstaneme a valíme k mudře na kontrolu 🙂

peda
21. říj 2009

Evičko,jestli tě uklidní to,že Mája je zdravej jak řípa a nic jsem mu nikdy nekapala,protože za nás se nic nekapalo 😉 😉
Pokroky,neím,to asi ne,hezky přitahuje nožičky na bříško,to jo,ale má pořád tu svojí polohu...Jdeme teď v pondělí,tak jsem zvědavá,ale negativa budu pouště druhým uchem hned ven a už se nenechám tak vynervovat.Ale to si říkám doma 😝 třeba mě zase rozeberou a odejdu zase ubulená 😔

petreva
21. říj 2009

Pedi, ahoj!!!
STRASPY jsem potkala ve městě. Autoškola se jí blíží ku konci, ale na závěrečky ještě nechce, prý nic neumí,kecka jedna. Taky je kvalitně naštvaná na chlapa asi ze stejného důvodu, jako většina tady.. má toho dost.
Pedíku, kolikrát jsem četla, že je prostě fyziologický, že se děti začínají budit v noci i bez pocitu hladu. Nám to začlalo tak kolem 4-5měsíce už nevím přesně. Ale když ti E. nebrečí nebo není jinak nespokojená, hlady to určitě není. Asi by usnula možná líp, kdybys jí dala cucnout, ale jak sji psala, já bych se bála zvyku. Heleď, tolikrát jsem si říkala, že dám E napít!! Mě tak unavuje i ten blbej dudlík!! Je to prostě vztát a dát, pak lehnout neusnout a za pár minut zase. Někdy je to fakt náročný a budí se třeba po hodině, ale jak říkáš, nepláče. Často když nekňourá a nic tak jí nechám ať si ipomůže sama. Až když se hodně mlátí nebo pobekává, tak jí ho dám. Usne totiž někdy sama a myslím, že je to nejlepší, aby zjistila, že na to mámu nepotřebuje. Ale chápu, že to vysiluje. Taky jsem měla nakročeno, že si Elenku vezmu do poslete,protože jsem už fqakt nemohla..ale odolala jsem. Takže spí ve své a "zatím" ji v noci nekojím. Snad u toho zůstane 😉
Jo a ještě jsem vyčetla 😀 , že se děti budí zejm. po třetí hodině, což by u nás sedělo, a to fyziologicky a naopak když je něco trápí tak se budí do půlnoci.

peda
21. říj 2009

Jájo,tak ať dopadnete dobře na kontrole 😉
Taky budem mít dneska pangase

Elli se mi už pár dní vzteká u kozaly,večer a ráno nechtěla vůbec,tak to drobet,co tam mám odsaju,aby pak bylo co,až mě vezme na milost.

Už se jí nelíbí pod hrazdou,tak jí jdu vysvobodit,zatím papa

peda
21. říj 2009

Evi,tak to jsi mě uklidnila,ona se budí po 3 hodině,povídá si,mele se ta,ale neplače,nic takovýho.Kdybych si jí dala do postele,to by znamenalo jí dát najíst a ona u mě nikdy nespala 😅 😝 já jí dávám pořád do postýlky.Pomazlím u sebe v posteli,pohrajem si tam,ale spát v postýlce 😎 já bych s ní neusnula.
A kozalu by si nevzala,ona nejdřív flašku,tím se nají a až pak si milostivě podumlá mě.Opačně to vůbec neklapne,to se vzteká a to by si ani necucla.
Tak Strašpy alespoň pozdravuj 😉

inna12
21. říj 2009

ahojky 😉

Evičko, děkujeme 😵 jojo Pavlík už je malý občánek! a jeho snoubenica též 😀 😵
a EVi, těch kapiček Kanavitu má byt celkem osm, tak aspon, že jste dostaly náké! ja myslim, že je to okej..ale doktor je normální debil 😠

holky, mě se zase nelíbí, to Pavlíkovo přetáčení! to dělá podle mě uplně špatně! navíc je to brzo, už v porodnici pásl, to taky neni dobře na krční páteř, podle mě on uplně dobře nepase, má mírně zalomenej krk a to nesmí bejt! navíc někdy zaklání hlavu dozadu, nato se prej má cvičit 😒 sice jen málo, ale dělá to...zejtra jdeme taky k dr. na váhu a na kontrolu ramínka, tak jí to řeknu 😖 mam též radost, jestli budu mít doma cvičence 😀 😝

Pedíku, fotky máme tyhle naše fakt na prd ☹ ty co sem fotila jsou jakžtakž, ale na těch nejsem já, ale P. a jeho mamka...a to vás asi nezajímá 😀 a ty na kterých já a malej sou rozmazaný, to fotila P.mamka a nejak nedofotila, nemackala spoust po zaostření ☹ takže tak...

Pedí, možná bych ji trošku zkusila dat, ja bych se těma dávkama tak přísně neřídila, možná může mít trochu hlad nebo taky ne 😀 ja bych jí zkusila tu poslední davku zvednout a uvidíš, tim nic nezkazíš ne?

sedim na gauči a pravě mi spadla myš do misky s mlíkem a musli 🤐 bleh

jaru30
21. říj 2009

ahoooooj holky, po několika dnech vás znovu zdravííím. Bohužel nemůžu dočítat, jak se máte, co děláte, protože jsem na návštěvě a píšu z jejich počítače 😉 Doma mi nefunguje koník. Od pátku. To je k vzteku. Internetovej poskytovatel už to prej řeší, tak snad to vykoumá co nejdřív a budu sem moct lézt zase každej den 😀 😀 Zatím se mějte báááječně 🙂

inna12
21. říj 2009

jé ja čtu jak blb, jestli nepláče, tak jestli nepláče, tak to asi hladík Ellča nemá 😉

Evi, když jim něco schází,tak se budí po půlnoci?? to je zajímavý ..

ja si řikala, jak malej nebude u nas v posteli haha 😀 tu druhou pulku noci, kolem 12 až 1, (to ja teprv chodim spát 😖 ) ho nakojim a už zůstává u mě až do rána 😀 Pavla už sem dávno odsunula vedle do pokoje 😀 a moc se nám to oběma líbí! 😀 😝 ja ho držim za ručku, on se vždycky probudí na pití, povídá, ja se proberu a už se na mě směje, to je tak krásný, ja ho prostě musim mít v noci u sebe už, jenom si ho na pití překulim, někdy přebalim a spíme dál... 😖 jojo, pletu si asi bič, ale mě to fakt nevadí, že tam s námi bude 🙂 v postylce i tak usíná naprosto bez problému, on kam se položí, tam usne 😀

ta Straspy jedna zlobivka ani nezajde, Evi moc jí pozdravuj!!!

peda
21. říj 2009

Inníku ahojky
Tak se zkus objednat někam na rehabko,ať ho zkouknou a poradí,ják má správně pást a otáčet se.Ten záklon u pasení je opravdu blbě,nesmí zvedat hlavu nahoru.S přetáčením neporadím,Elli leží jak lívanec 😝 a nějaký přetáčení 😎 ....
Hlady se myslím nebudí,to nee.Mi jsme taky v pokojíku spolu,P spí s Májou v ložnici.Ještě máme volnou postel u Máji v pokojíku 😝 Elli spinká,teda spinkala celou noc a jak nekojím a spím,tak si to nedovedu představit,bych se bála,že jí zalehnu a nezbudím se.Já jí dám spinkat,opusinkuju,pomazlím a jdu.Ráno,když se probudí,tak už na mě houká a tlemí se na mě z postýlky,je nynaná,když se vzbudí,tak neječí,něco rozpráví spolubydlícím z postýlky... 😵 😵
Malá by mi třeba neusnula v křesílu a ani se jí tam moc nelíbí,tam jí dávám akorát když vařím a ona je vzhůru a stejně nic moc.Nejlíp je jí na mámině ruce 😠 a když jí nosím po bytě,můrajzna si na to zvykla a moje ruce a záda 😠 😠 ale co by člověk pro ty zlatíčka neudělal 😵 😵

zase už hulákuje pod hrazdou,mamka si dovolila se jí nevěnovat.Taky mi za chvilku přijede kámoška,už je na cestě a já ještě v pyžamu,jdu s tím něco udělat,zatím papa

indigo
21. říj 2009

Hezkou středu přeju!

Baru tak jak jste dopadli?

Pedí - mělas pravdu s těma fotkama, platila jsem 120,- za 4 kousky. Došla jsem tam hned dneska, protože jsem tu doteď měla mámu, tak jsme byly spolu a počkala dole s kočárkem. A jak jsem tam přišla, úplně jsem si vybavila, že při Tádovi jsem platila 210,- za 7 fotek 😀 ceny mají pořád stejný, 30,- za kus. 😎 Rovnou jsem vyzjistila co a jak kdybych chtěla vyfotit dětičky nějak hezky, tak třeba na to někdy dojde. Co jsem nechala Tádu vyfotit u jedný fotografky na máji, fotky hrozný, megadrahý (80 za stejně velkou jako tyhle z vítání), fotografka protivná, nikdy více! 😝

Inuš - to fakt asi nebude moc dobrý, tímhle tempem by Šermík za chvilku chodil... hele my chceme normálního zdravýho zeťáka, tak mu to nějak vysvětli!!! 😀 Táda se mi taky hodně brzy přetočil, babičky v tom viděli jak je hrozně šikovnej a proč ho mučím nějakým cvičením, jenže ono to bylo tak, že při pasejí jak začal zvedat hlavičku a měl křivou páteř, tak šel hodně ke straně a ta hlavička byla těžká a porstě přepadla a tělíčko šlo za ní. A najednou ležel na zádech... 😀

kacena00
21. říj 2009

čau holky, malej se snaží usnout, nejde mu to, tak tam za chvíli poletím..

pocity z dnešní kontroly? dost rozpačité...áá tak za chvíli už řve - každopádně průdušky čistý s atb končíme, víc později pa

indigo
21. říj 2009

Aspoň tak Baru, já si počkám, udělala jsem si kafe, ale mladá se asi rozhodla, že maminka si ho v klidu vypila včera, tak jako dneska nemá nárok... 😠 😖

inna12
21. říj 2009

ahoj JARu!

Pedí, no zejtra to řeknu dr,. jestli to je špatně, at radši začne cvičit co nejdřív! 🙂
ja se nebojím, že ho zalehnu, ja mam tak šíleně lehký spaní, on mlaskne, a ja už sem vzhuru 😒 navic ma pro sebe celou pulku letiště, milostpán a ja druhou 🙂 tak nejsme namáčklý..ale ja se k němu stejně furt tuluju...a rovnám mu ucho 😀 ale ted začal chodit spát, jak se brzo stmívá fakt brzo a to už přehání 😀 😝 včera se šteloval na večerní spaní už v půl pátý!!!! no ja ho vzhuru neudržim, on si začne pěstičkama mnout očka a pak už natahuje, tak na to večerní s nim chodit ležet, dam mu hlavu k jeho, chytnu kolem tělíčka a on tak hned usne 😵 to má moc rád! pak ho ale musim budit na koupání a držim ho vzhuru, protože pak se častěji budí tu druhou půlku noci 😝
to je krásný, když žvatlaj v postýlce vid??? 😵 Pavlík zrovna ted je tak hodnanej tam sám, sem vytřela, vysála, umyla nádobí a on tam furt povídá myšákům 😵 tak ho jdu vyndat a jdeme si pohrát

Pedí, ty cviky sis zapamatovala dobře, když ti je tam jednou ukázali???

papa

inna12
21. říj 2009

jé Baru, tak supr!!!