Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

menny
26. lis 2008

Helčo akorát ve čtvrtek jedu na 12h vyzvednout Davídka do školky.
(teda doufám, že nebude fakt marod)
Je jasný, že toho máš moc. Ale až bude teploučko, tak budem mít spoustu času
na drandění s kočárkama 😉
Já razim do toho města. Tak zatim papa ženy

helik3
autor
26. lis 2008

No tak se sejdeme po 12 v tom baby koutku u Dvořáka, tak jak jsme měly naplánováno minule 😉 To bude ideální, ne,? Barča snad taky dorazí, teda jestli se náhodou už nezbláznila z té školy 😀 😀 😀

Kdyby měl někdo náhodou cestu do Tábora 4.12. tak dejte vědět, dáme kávičku a řeč 😉

kacena00
26. lis 2008

ähoj holky!!!helčo, nemám k tomu popravdě daleko 🙂

jdu vás jen pozdravit a počítám se objevím nejdřív v sobotu, protože v pátek ráno musím bejt v liberci a to asi budu muset udělat tak, že u někohoé přespím ze čtvrtka na pátek v práglu, chjo chjo, to se mi chce...doma je doma..zvlášť teď, šíleně mi bolej záda a není pro mě ani 2 hodiny cesty v buse ani ležení v cizí přetvrdlý posteli a tak... tak se zatím mějte a evi s tím psaním na tebe myslím, jenže momentálně fakt není kdy...ale neboj, na plenky času dost 😉

tak pa a zatim se mějte hezky a držte se všechny hezky pohromadě 2 v 1 i 3 v 1 😉

cipisek007
26. lis 2008

Nazdárek holky!

Tak.
Dopadly jsme v celku dobře. Holčičky jsou jen o týden menší než by měly být, mají krásný bříška i hlavičky, jen nožičky mají kratší, ale to zdědily po tatínkovi 🙂 Obě leží hlavičkou dolů. Kolik mají centimetrově mi neřekla, ale mají jedna 1350g a druhá 1310g. Pouštěla mi i srdíčka. Přes ten hluk co nadělala voda moc slyšet nebyly, ale když jsem se zasoustředila, tak jsem je slyšela. 🙂
Já jsem taky v pořádku, jen mi prý prosakuje drobet voda, mám na dolní části břicha takovej hnusnej "špek", akorát do dlaně se vejde. Je to trochu bolestivý, zvlášť, když na tom mám gumu od kalhotek. Říkala, mi ale že se s tím nedá nic dělat než vydržet, že pro to břicho jsou dvojčátka záhul. Taky se mi už otvírá děložní výstupní branka, je tam dírka sice jen 5mm, ale je tam. Takže mi dr. dává opravdu už jen 3 týdny.
Brali mi krev na krevní obraz a příště (10.12.) mi udělají výtěr z porodních cest. Taky příště vypíšeme mateřskou. Otoky nemám a tlak je taky v pořádku. Váhově celkem +9kg.
Sestřička na gyndě mi říkala, že mi to břicho už i kleslo, takže se to opravdu blíží. 😅

Tak to jsem zvědavá, kdo z nás dvou - já a Monča - budeme dřív 😀

cipisek007
26. lis 2008

Peťo, neříkej mi, že Dáda zase marodí! Teda vy máte pech! Nezkusili jste mu dělat nějaký kompletní imunologický vyš? S tím dývkem si nedělej hlavu, až budete mít čas. Nechvátám na to. Jsem vůbec ráda, že jsem sehnala někoho, kdo to má nahraný a kdo mi to vypálí 😵

Jo a jako břicho mi narostlo tak, že jsem se nevešla do normální tabulky 😀 😀 Jak měří metrem velikost, tak z 34 cm z minula teď naměřila 42 a do tabulky napsala 38, to jsem zvědavá, jak se bude divit příště, až tam naměří třeba 46 😀 😀
Ptala jsem se i na porod. Říkala, že jelikož jsme po IUI, tak i když mají holky ideální polohu na spontánní porod, tak ona osobně by je porodila císařem. Ale že prý záleží na doktorech, co u toho budou.

cipisek007
26. lis 2008

Tak já si jdu lehnout. Zítra dopoledne se tu taky neukážu, čekám návštěvu, ale po obědě zase skáknu, tak doufám, že tu bude živějc 😉

Hezký den všem!! 🙂

helik3
autor
26. lis 2008

nazdárek holky 3 v 1 🙂 jsem Vás propásla.

To jsem ráda, že jste takhle v pořádku, jste opravdu šikulky 🙂 Hele, máš vyfocený nový pupík, nebos psala, že až za týden??

No já si tipuji,klidně i vsadím, že budeš první ty a Monča si "to" nadělí pod stromeček 😉

Hele že jste po IUI, tak přece nemusíte hned jít na císaře, ne??? To podle mne není vůbec o tom, jsem moooc zvědavá jak to nakonec bude, ale holky už se Ti otočily, tak jsou připravené kdyby to přišlo 😉

Hele ty budou malinkatý, viď?? 1,5kg 😅 tý jo Míšo užívej ticha jak jen to půjde, za chvíli už nebudeš vědět co to je 😀 😀

helik3
autor
26. lis 2008

TAk jsem lovila něco u oběda na netu ohledně kočárků aby nebyla úplně za trubku v tom baby centru 😀 😀 😀

Hele Moni a co takovej kočárek MUTSY??? Se Ti mi docela líbí?? Máš s ním nějakou zkušenost??
http://www.mimishop.cz/delfinek/katalog.php?typ...

A ještě jedna věc, Moni máš na někoho mob. číslo abys mu zavolala, kdyby ses třeba najednou "rozpadla"?? 😀 😀 😀

Hele Míšo a proč napsala sama od sebe míň a dokonce o 4cm?? to bude čumět za týden 😀 😀

petreva
26. lis 2008

MÍŠO, vy tři mě udivujete, myslím tím krásně!!! Holčičky jsou tak vzorný i se otočily obě dolů. Jsou skvělí, že se obě tak rozdělují o baštu a mají už přes kilo. Zvládnou to!! Stejně jako ty!! Tomu taky nerozumím, proč po IUI bys nemohla rodit přirozeně?? A ta váha asi je to blbí ale trochu závidím 😅 Myslím na vás, fakt!
MENNÍKU, co ve městě, pořídila jsi něco hezkýho? A co lehátko? Už se nemůžeš dočkat, viď 😵
Zdravím moc a moc i ostatní 😵 😵 😵

menny
26. lis 2008

ahojky, tak jsem využila 30% slevu v takku na celý nákup a nakoupila na dětičky.
Maj tam naprosto úžasný trička na mrňousky za pár kaček. Tak jsem jim to tam
trochu vybílila 😀

Helčo tak jsme domluveni. Do 12:30 tam určo budem 😉
Jinak na ten MUTSY jsem taky koukala, byl to u nás kočárek č.2
ale casualplay to prostě vyhrál. Chtěla jsem 3 kolku a u mutsy byla dost
vrtkavá, ale 4kolka mutsy je ok. Má ji kamarádka a je spokojená.

Kačko já se při Dádovi učila na maturitu...žádný med,
tak je mi jasný, jak to musí bejt teď u tebe na bednu,
Držim palečky!!!

No a Dáda je zítra doma. Rýma mu snad poleze ušima. Furt nudle u nos, pod nosem
to má solidně sedřený. Nejhorší je, že jak je zahleněnej, že mu to jde dolu, takže se
obávám, že to leze na průdušky ☹
Musim se domluvit na nějakou tu imunologii. I když teď jsem dostala od dr. tip na nějaký
kapky. Možná bych zkusila i homeopatika.

menny
26. lis 2008

Jé ahoj Evi
jak ses dnes měla?
Lehátko furt nic...mě štvou
Koupila jsem manžovi triko a chtěla jsem mu ho dát k vánocum
ale sem to nevydržela...no to jsem celá já 🙂
Co srazík včera?
Nechcete holky taky přijet 4.12. do Tábora??

menny
26. lis 2008

Holky teď mi psala kamarádka, která taky čeká dvojčata,
že každym dnem by měla rodit, že už to má na vlásku.
Se divim, že ji těhu neudržujou v nemocnici panž je jen 25tt
to se mi zdá dost málo.
To Míšo jste na tom s holkama na výbornou

straspytelka
26. lis 2008

Ahoj lidi.
Včera to bylo super s Evčou, probrali jsme vážně i nevážně, nasmáli jsme se při vzpomenutí si na Čutku 😀
Já bych jela, ale nemám řidičák a sama nikam nechcu 😒 No uvidím, den před tím jdu na KO na gyndu, tak budu vědět jak jsem na tom 😉 Dneska tu byla kamarádka s malou roční holčičkou Janinkou, byla sranda 😀 Jirka byl nadšenej ,oblíkal jí, hrál si s ní, byl to hezkej pohled 😉

menny
26. lis 2008

Ahoj strašpy.
Kdybys mohla přijet bylo by to super? A co Evča? Že byste dorazily spolu
Je bezva, že jste si to včera užily 🙂
Koukám, že taťka trénuje na miminko, to je krásný 😵

menny
26. lis 2008

jo a jak mi včera bylo hodně blbě, tak jsem se dneska ptala
doktorky jestli to mohlo být tim železem na lačno a prý jo, prý
to bylo určo tim. Takže dnes jsem si ho dala před obídkem a ok.
Vůbec neva, že to nebylo na lačno.
A mě pěkně štvete, že si se mnou žádná nechce povídat 😝
Tak já jdu uvařit kafe, manža o chvilku dorazí, snad bude ukecanější
než vy 😎

mon73
26. lis 2008

ahojky 😉
Nebyla sem celej den doma. Už od osmy, do dvou v práci, pak nákupy.
Menny, taky sem byla uplatnit slevu v taku. A jak jinak, všechno na Lukáše. Minule se mu tam líbila mikina na zip, Tak sem mu jí koupila. Podotýkám, že je bílá. Tak sem na něj zvědavá. 😀

Heli, kčárek dobrej. Velká výhoda, kárka de v obou směrech, a má trochu otočnou přední nápravu.

Míšo, tak kdo z koho? Já si myslim, že to budeš ty.

Ke všemu shonu kolem Vánoc de Lukáš 17. 12.na nosní mandle. Pořád sme to odkládali, ale funí jak traktor. Tak se možná potkáme spolu v nemocnici. 😀

Zejtra ráno tu nebudu, du na ten monitor. Dneska sem tam něco nesla sestře, tak se ptám, jestli potřebuju ještě moč atd., a ona, jo, to je normální poradna. Hm, tak teď teda každej tejden.

mon73
26. lis 2008

jéžiš, taková hrubice. 😖 Pardón. 😅 😀

petreva
26. lis 2008

Ahoj holky, jsem dneska ostuda...byla jsem dlouho venku, pak jsem si chvilku lehla a přišel manža, tak jsme dali řeč, pak koukali na kočárky...a je večer. Tojsem chtěla jít dřív spát
Menny, no, snad se taky někdy potkáme a popovídáme. Je pravda, že já taky většinou všechny nějak míjím...jsem tu jen po ránu a to je Helča v práci, Straspy chrupká (to ty ráda, viď 😉 ) a pak zase zmizím já....Menníku, kdybys viděla mě, když něco koupím nebo jen vymyslím pro P. Jsem tak nedočkavá a netrpělivá, že ho přepadnu hned jak přijde z práce a na Štědrej den je pro mě doslova utrpení čekat až do večera 🙂 taky proto jsem si nenechala říct, co čekáme, nemohla bych to v sobě dusit tak dlouho 😉
Dneska to bylo kupodivu lepší, bolelo mě břucho jen chvíli asi dvakrát během dne. Zítra jdu na kontrolu, tak si postěžuju ☹
Moni, ahoj, tobě se to tak vrší. Až ti trochu závidím to, že už budeš chlapečka držet v náručí a budeš mít všechno za sebou. Ale čeká nás to všechny...Zítra jdeš poslouchat srdíčko? To bude hezký 😉
Straspy, tak Jirka se osvědčil 😵 Jak se líbila knížka? Péťa se v ní pořád vzhlížel a koukal na ty obrázky dokola... je tohezký jak to chlapy prožívaj, viď.
Mějte se všechny co nejlíp a hladím miminka na dobrou noc 😉

menny
27. lis 2008

dobré ráno 🙂
Evi já to s těma dárkama nemůžu ani vydržet.
Na Štědrý den se těšim jak malá, a to na to až Davídek rozbalí
pod stromečkem svoje dárečky 😵
Všechny vybíram a kupuju já a pak sem jak na trní. Nejradši
bych mu je dala hned. Vždycky mu září
tak krásně očíčka a je tak překvapenej a šťastnej. Ani to neumim
popsat. Jé já už se tak těšim !!
Ať ti to dnes dobře dopadne!!! V kolik jdeš?

Moni ty jdeš dnes na ten monitor viď? Už se ti to tak blíží 😵
Už bych taky chtěla balit tašku do porodky.
Přeju dnes samé dobré zprávy !!
To s těma mandlema vám nezávidim. Ty jo takhle před vánoci.
Dáda měl jít v červnu, ale odložili jsme to. Čeká nás to asi na jaře.
Tak ať to Luky zvládne na jedničku 😉

Včera jsem nakoupila na Davídka, Matouška a manžu.
Mi pak došlo, že na sebe jsem zapoměla 😀
Vůbec ale neva. Mám teď dost radosti. Kočárek...

petreva
27. lis 2008

Ahoj Menníku, už taky chvíli somruju, jestli už je někdo vzhůru...
To víš, s dětma je to asi o mnoho hezčí 😉 mě Vánoce jako takové moc neberou...nemám moc pozit. vzpomínky a neumím to asi ani teď...ale s P. je to moc příjemný. Na nic si nehrajem a je tu mezi námi to pravé, po čem jsem vždycky tak toužila...Jen ty návštěvy u rodičů 😖
U nás taky otevřeli TAkko, ale mysím že tam nemají věci na miminka, ne?? V Táboře je vedle Kauflandu, viď.

cipisek007
27. lis 2008

Dobré jitro těhulínky 🙂

Helčo, já ti nevím proč by mi dělala císaře. Ale říkala, napřed, že všechny ženský po IVF by měly rodit císařem, že už tak tělo dostalo zabrat při stimulaci. Tak jsem jí říkala, že my jsme po IUI a ona, to je jedno, to je skoro to samý. Uvidíme, jak to dopadne.

Peťo, rodit dvojčata ve 25tt je docela o hubu. Jedný mojí kolegyně synovec, nebo co to bylo, taky čekali dvojčata a taky v těchhle týdnech měla rodit a doktoři jí říkali, že je to na rozhraní potratu a porodu, ať se rodiče rozhodnou co chtějí. Samorzřejmě rozhodli porod (taky bych se nerozmýšlela), kluky naštěstí zachránili a vypiplali, ale byli dlouho v nemocnici.
Navíc mi doktorka říkala, že moje holky, odpovídají velikostí 30tt, takže se mám v tabulkách řídit tím, jak mi to určil UTZ a ne jak mi to vychází od MS, tzn 32tt.

Mončo, no jsem na nás dvě zvědavá, trochu si pořád myslím, že doktorka přehání s tím porodem do tří týdnů, ale připravená musím být na vše, zvlášť, když se mi už otvírá ta vstupní branka.

Holky, myslíte, že by holky mohly ještě do těch tří týdnů aspoň půl kila přibrat? Bojím se, aby si je pak dlouho nenechávali ve špitále.

cipisek007
27. lis 2008

Evi a jak je ti dneska? Je ti líp? Ty jdeš dneska k tomu doktorovi, viď? Budu držet palce!
Jo a co se váhy týče, sama jsem za ní ráda. Ale teď si myslím, že to poroste nejvíc.

Navíc se moje babča rozhodla, že mi holky vykrmí, aby neměly po narození nízkou váhu. Jí nedokážu vysvětlit, že to opravdu vykrmováním neovlivní. Naopak, budu to já, kdo bude trpět, už tak vážím dost.
😅

petreva
27. lis 2008

Ahoj Míšo 😵 vůbec si neumím představit, jak miminka přibírají, tak ti asi neodpovím. Holčičky jsou ale už "pěkný" a ještě nějakou dobu vydržíte 3v1 takže se jim jistě podaří něco nabrat. A ty se o svoji váhu po porodu moc bát nemusíš, určitě necháš hodně v porodici, pak se odplaví přebytečná voda a kojením ještě zhubneš 😉 , pa ten těžký kočárek a lítání kolem dvou cácorek 😉
Mě je dneska lépe, ráno to vždycky jde, ale jak začnu jíst nebo co tak se to začne horšit, ale už to nebyli někdy bolesti jako v pátek, tak to prostě musím vydržet. A nejíst nemůžu...takže se tím nějak prokoušu. Dneska jdu k Dr kolem 11h, tak si pěkně postěžuju 😅 ale asi mi to k ničemu nebude.

helik3
autor
27. lis 2008

nazdáárek 🙂

Menny Moni díky za názor ohledně kočárku Mutsy, prohlédnu ho z blízka a uvidím - jinak určo chci čtyřkolku, ne trojkolku-to vím jistě 😉 (aspoň něco 😀 😀 )

Tak Moni jakpak si dopadla??? Koukej nám to rychle přijít říci 😉

Vánoce miluju, taky nakupuju skoro všechnojenom já - manža kupuje jenom mně. A taky se takhle tetelim než se to rozbalí 🙂 Hehe a loni jsem si něco koupila sama, zabalila to a dělala strašně překvapenou u stromečku- to byste nevěřili jak jsem vyvedla manžu z klidu?? Normálně vážně přemýšlel, že přeci to jsem já nekupoval, kde se to tu vzalo?? 😀 😀 😀 😀 😀

Jinak včera mi "to" ťukalo ráno a večer taky, takže to asi bude ono 😉 JUPÍÍÍ 😉 😉

Jinak Míšo IVF není IUI - vzhledem k tomu, že jsme to poměrně dlouho řešily skoro všechny tak taky víme, ne??? Je to nesmysl, u IVF dobře stimulace jako hrom-pro tělo strašný nápor, ale IUI je vlastně skoro přirozené oplodnění, nevidím nejmenší důvod to srovnávat s IVF 😉 Apropooo, to bylo první IUI?? Nebo tys byla jenom na jednom???

V Táboře je TAkko, dětské oblečení tam mají, ale jestli tam mají pro mimča 😖 nevím, snad Menny bude vědět 😉

menny
27. lis 2008

Ahoj Míšo
Jak ses vyspala? Co holky nezlobily?
Jé babi chce vykrmovat 😀
Moje namka za těhu přibrala 6kg a měla v poctatě plochý
břicho ( jsem o 6t dřív)
Ona, když jsem byla těhu s Dádou a i teď, na mě kouká a hrozně
se diví, jakto že mám, pro ní, tak obrovský břicho. S Davčou jsem
přibrala 18kg, to nedokázala pochopit. Stejně tak, jako že jsem 16 kg
nechala v porodnici. Pro mojí maminu jsem záhada, takový nadpřirozený úkaz
😀 😀 😀

cipisek007
27. lis 2008

Evi a jíš nějak dietně? Já jsem třeba kvůli bolestím žaludku a těm počátečním střevním potížím přestala jíst mastný a kořeněný jídla (v neděli jsem dokonce zapoměla opepřit kuřecí řízky 😀). Jako ne že bych přestala úplně mastit, ale už zdaleka nemastím tolik co předtím.
Po poledni nakouknu jak jsi dopadla u doktora, budu na tebe myslet. 🙂

petreva
27. lis 2008

HELI, jééé mám radost!!!Bezva!!!
MÍŠO, no, my tak nějak jíme normálně, nemastíme skoro vůbec neob spíš vůbec, vyhýbám se luštěninám a dojídla i přidávám víc majoránky nebo kmínu...ále moje střeva jsou prostě debilní...ale jsi hodná, že nad tím přemýšlíš. Vrátím se až někdy odpol, tak určitě hned napíšu 😉
MENNY, to jsi nechala v porodnici tolik? To jde 😅

menny
27. lis 2008

Jé než jsem to dopsala, tak se vás tu vyrojilo 🙂
Paráda
V Takku maj na mimi, ale našla jsem tam věcičky až
od velikosti 74. Ale žádný dupajdy ani body, maj ryfličky,
hafo triček ( ty sou boží), bundičky, vesty, svetříky

Jinak nechápu proč by iui a i ivf mělo být důvod k císaři??
Já i s našim problémem pokud bude Máťa hlavičkou dolu,
budu rodit normálně.
Míšo pokud to půjde, tak bych raději být tebou rodila normálně.
Po císaři se dýl hojíš, jseš víc unavená a ty budeš muset pak zvládnout
2 cácorky, takže bys to měla lepší

cipisek007
27. lis 2008

Helčo, však já vím, že IUI není IVF, taky se vždycky "bráním" když mi někdo řekne, že jsem po IVF. Vím, že je to mnohem menší záhul pro tělo a psychiku. Ale copak můžu polemizovat s doktorem? 😕 Já to stejně potom při samotným porodu neovlivním jak holky půjdou ven.
A gratuluju k pohybům, vidíš, my ti říkaly, že je to ONO!!! 😵 😵 😵

Peťo, vyspala jsem se celkem dobře. holky jsou dneska i v noci byly nějak v klidu. Občas jen cítím, jak se mi "hrabou" dole, jak tam mají hlavičky a ručičky. Je to chvílema nepříjemný.
No moje babča je fakt expert. Pořád by do mě něco tlačila a ještě teď, když zjistila, že holky budou malinký až se narodí, tak se to zhoršilo. Se z ní jednou zblázním. Denska mi třeba vyčetla, že přestávám mluvit. Jenže o čem já mám pořád mluvit, když jsem už půl roku zavřená doma, nic nesmím dělat a jediný co teda dělám je, že jsem na PC, koukám na bednu a nebo si čtu. Půl roku doma, kde mám pořád brát inspiračku k mluvení a opakovat pořád dokola jedno a to samý? To po mě nemůže chtít.

petreva
27. lis 2008

Míšo, zrovna včera jsme s Péťou, teda manželem, povídali, jak tě obdivujem. Už tak dlouho doma...vím, že je to to jediné co můžeš dělat a určitě bys nejraděj vyběhla ven a pořádně se utahala...ale držíš se!! Je jasný, že už ti to trochu leze na nervy,možná už všechno, viď. Nezkoušela jsi něco vyrábět?? Malovat na sklo, složit nějaký puzzle, slepit a vyrobit něco vánočního...??