Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

straspytelka
11. pro 2008

Samík spí všude, nejradši v křesle v obejváku, pelíšek má, z proutí, ale nějak se nám vytáhnul, takže se do nej moc nevejde, ale když je nouze, tak v něm spí, on je hroznej, spí na zádech rozvalenej-dám fotku do alba 😉
To víš, že když je Jirka v práci, že spí se mnou v posteli, ale pšššššt 😀 😀

Tak dilema jménem plínky mám taky, asi ze začátku budu povužívat na doma bavlněný a na ven a k dr. papíroví, už děláme zásobu dopředu těch papírovejch, bavlněných mám dost po dvojčátkách 😉 Ještě musím koupit nějaký ty kalhotky co se do nich ta bavlněná plínka dává 😕 vůbec nevim, jak by to mělo vypadat 😝

mon73
11. pro 2008

No tak to vidíte. Borhyová už porodila. To měla termín o den přede mnou. 😠 😉
Heli, nemasíruju, ale maliník piju, ale přiznám se, párkrát sem zapomněla. Teď sem si ho šla hned udělat. 😉

Jó a mám napečíno. 🙂 😉 Ještě ozdobit perníčky. To budem dělat o víkendu.

helik3
autor
12. pro 2008

no nekecej Moni, že už porodila??? Jsem nic nnikde neslyšelä??? Jdu se na to podívat, jestli to není nějaká kachna 😀 😀 Neboj taky se dočkáš, podle mě už budete na Vánoce doma ve čtyřech 😉 😉

Hele vy mi v těch plínkách děláte bordel 😠 Nechcete někdo udělat nějaký jasný přehled co se dá používat a koupit?? Já myslela že ty jednorázový jsou z celulozy a vůbec nevím jaký gumový vložky máš barčo na mysli? TAkže vůbec nevím k čemu to přirovnáváš ☹ chjo,s e ztrácím 😀 😀

Hele straspy, Samík nemá chybu, o víkendu hodím do albíka toho našeho blbounka 😀 😀 😀 To jsou prostě takový machánci, že to není ani pravda, co?? Jak si nás omotají kolem prstu 😀 😀 😀

no to mi Káčo připomíná, že bych se asi taky měla na ten kurz už přihlásít, když tam chci chodit, viď?? 😀 😀 😀 A jaký to bylo včera??

helik3
autor
12. pro 2008

no je to tak 😀 Borhyová má kluka 😉 😀 Téda Moni kdes to vzala tak rychle?? 😀 😀 jen abys mi dneska taky nepsala, že už jste v porodce 😉

mon73
12. pro 2008

dobré ránko 😉
Heli, včera to bylo na netu 😉
Včera sestra řikala, abych se šla zaresistrovat do porodnice, vyplnit papíry, natočí monitor, abych pak nemusela v bolestech nad něčim přemejšlet. Tak sem si taky už připravila věci. Nemám to v tašce, zatim jen na hromádce ve skříni. 😉 Já ještě rodit nemůžu. Teď musim do práce, a pak jedem do Budějc. Musim dokoupit všechny dárky, v sobotu ty perníčky, jó ještě dneska pro stromeček. No a pak můžu jít. ☹

helik3
autor
12. pro 2008

hehe Moni, možná už je ten čas si i ty věci dát do tašky 😀 😀 😀

no to víš, že jo, ono budeš rodit na povel, až se Ti bude chtít 😀 😀 😀 si mě pobavila, ne teď ještě nemůžu 😀 😀 😀 No tak v neděli máš hotovo, takže třeba v pondělí, ne,?? 😀 😀

mon73
12. pro 2008

Heli, zase srandičky? 😉 A to ještě nevíš, že tu noční košili mám jen jednu. Musim sehnat druhou na střídání. 😉 A ještě vyprat župan.
Jo a příští tejden se mi to taky moc nehodí. Lukáš ve středu nastupuje na ty mandle. 😉

mon73
12. pro 2008

Pádim do práce, ahoj 😉

straspytelka
12. pro 2008

Ahojky ženský 😝
Jo moni, máš t krásně naplánovaný, ale věř, že když je to takhle hezky- tak se to něde šprajcne 😀
Heli, no jsme ho Samíka vypiplali od narození, po porodu mi jeho maminka zemřela, spolu s jeho 6ti sourozencema- pozdě udělanej císař ☹ tak je to rozmazlenec veeeeelikej 😀 Taky toho zneužívá občas 😀 Je torochu jinej, než ostatní pejsci, příde se občasi i pochovat a pomazlit 😉 Ale jinak je to taky určitě raplík po paničce 😀 😀 😀 kdyby jste mě tu slyšeli kolikrát- no chuděra motýlek, ale aspoň bude mít železnou košilu na hlasitost 😀 😀 co se v mládí naučíš.... 😀 😀
Dala bych sem to dvd co jsem sestříhala z fotek, ale musím to nějak nejdřív dostat na net, stejně bych tam chtěla pak přidávat i dětské videa a tak 😉

petreva
12. pro 2008

Dobré ráno 😉 zase nějak nestíhám uzavřít další grant...dva už mám za sebou a teď mě čeká ten nejtěžší, vůbec tomu nerozumím, mám jen uzavřený minulý rok na čumendu a podle toho to prý mám udělat...to jsem zvědavá! Chtěla jsem to stihnout do Vánoc, abych měla klid ale nevim, nevim...
HELI, v pínkách mám taky šrumec...na jednu stranu se mi taky nechce používat kde jaký jednorázový, na druhou stranu, když jsem trochu pátrala po těch lázkovkách, tak je v tom takový zmatek a pořizovací cena je pro nás asi dost velká...takže jsem zaujala takový nějaký rozmný kompromis...mám doma bílé bavlněné pleny a pár nepropustrných kalhotek, ty se pokusim dávat od narození (připadá mi to lelpší pro kyčle a jsou i příjemnější...) a k doktorům nebo na výlety budu dávat nějaké jednorázové(chválí si babylove z DM). Hele, když někde něco vyzjistíš,určitě napiš nějaké postřehy a zkušenosti, jo???
STRASPY, no příští týden je dost nabitý...ty jdeš v po na cukr viď. Já jdu k Pokorný, to je na celé odpoledne, ve středu jedu do ČB, ve čtvrtek jdu na cukr já ☹ a v pátek od 16hod jdem s P. do restaurace s kamarádama z práce. Já tedy jen na chvíli než bude zakouřeno...
MONY tobě se to tááák blíží k té 40 😵 😵 😵
KACKO, co na kurzu, co jste probíraly? Honem nás pouč!! Tak jsem zkoušela ten test s bradavkama 😀 , vylezla jsem na balkon jen v tričku a pak je změřila 😀 tak to asi nechám plavat a uvidíme pak...
MENNY, mám v živé paměti, když jsem dělali ten obývák...už aby bylo vše na svém místě a mohla sis odfrknout!!

straspytelka
12. pro 2008

Ahoj Evi, no tak to teda nevim kdy se sejdeme ☹ 15. jdu na ten cukr, ale to bude od 7 ráno, tak bych snad odpoledne už mohla, dám ti vědět...19 jdu na KO k Dusíkové 😉

Ty si lezla na balkon kvůli ...rozumím tomu dobře jo 😀 Jak mají bejt jako vystouplí čudle?Kolik?
Mažeme do města pro chlebíčky a zákusky, než přijedou naši, táta měl narozky, pak až mamča vyžehlí v 11 jdeme do solné jeskyně a pak asi někam na oběd 😉
Zatím se loučím....

helik3
autor
12. pro 2008

Moni jakto že jenom jednu??? Nooo to jsi frajerka 😀 😀 😀 TAkže prosím Tě, až budeš v tom nemocničním mondůru (oranžový si říkala myslím, že jo?) tak ať Tě někdo vyfotí, jo?? 😀 😀 Ať z toho taky něco máme 😀 😀 😀

Straspy to je strašný ☹ my jak měli tu chovnou stanici namopse a buldočky tak to taky byl císař za císařem, štěňátka někdy nepřežila, ale maminky teda vždycky, nikdy jsme o žádnou nepřišli....

Hele STraspy a v jakém programu si to vytvořila?? Je to volně dostupné na netu?? Chtěla bych taky něco takového udělat, nejsem schopná k tomu sednout a tvořit, chjo, přitom mám tolik myšlenek v hlavě, ale ten čas...no už máme od stvatby taky rok a půl a ještě dlouho to nevytvořím, tak na tom budu asi stejně 🙂 Chtěla bych přesně jak píšeš, naskládat za sebe fotky, k tomu hudbu a pak mít možnost přidávat, prostě takový spolenčý průřez životem-jeslti jsem to pochopila, máš to tak nějak, že jo??

helik3
autor
12. pro 2008

nazdáár Evi,

taky by mě teda zajímalo kolik mají mít ty čudle-jak nazvala straspy, hehe, se asi počůrám 😀 😀 😀 😀

petreva
12. pro 2008

No...holky...taky jsem si říkala jak jsem praštěná...Kačka psala, že kamoška má necelé 5mm a kojí v pohodě. Takže jsem to musela zkusit, ne 😀 Moc bych si přála dávat malému mlíčko co nejdéle a to že většina holek z kurzu (jak psala Kačka) neměla zkontrolované prsy a řada z nich potřebuje "úpravu" mě docela překvapilo...tak sjem do toho šla...jo a ještě teda připíšu...vzpomínám si, že nám na škole říkala jedna Dr. že je dobré "otužit" bradavky na kojení. Tak si je čas od času ve sprše tak nějak žmoulám a trochu jakoby popovitahuju, aby pak nebyli tak citrlivý 🙂 Abych řela pravdu, moc si to kojení neumím představit, vždyť je tam tak jemná kůže a ještě když se nalijou, tak budou citlivý...tak je zkrátka otužuju na pozdější časy...

helik3
autor
12. pro 2008

no to jsem zvědavá co já s tím budu dělat 😖 já to teda v zimě zkusím, ale když mi "stojí" tak si myslím, že dám ztěží těch 5mm 😖 no nic, až přijdu domů z práce, dám si zmrznout vodu na led 😀 😀 😀 😀

straspytelka
12. pro 2008

Heli, dělám to buď na neru vision, nebo jednoduchý je to jak máš na ploše start, tak tam najedeš na programi a je tam winodws movie marker 😉

kacena00
12. pro 2008

ahoj holky!

omlouvám se za absenci, ale nejdřív se nám sralikoval net a pak sem měla todle támdleto...dnes sem byla na cukérku a celkem se to dalo, ymslela sem že to bude větší blevajz 😀

holky dnes poprvý sem si nadala na hodinu formovače, no byla to celkem psina, fakt to má docela tah, a ž mi to z levýho prsenka vytáhlo trochu výživy 😀 začíná se po hodině a mám se dopracovat k 8 já padám...

jinak to nevypadá nijak hrozně, akorát sem s tím byla trochu Dolly 😀 a když mi Michal šáhnul na prsa, tak to bylo jako by šáhnul na brnění 😀

jinak Helí já nemám vpáčený, ale teda na povrch taky nejsou nic moc, a vzhledem k tomu,ž e jak už sem tu psala sem viděla tu segru,..... radši budu 3 měsíce mít na prsách krunýř, ono se to dá přežít 😉

ty gumový vložky myslím třeba takový ty s trychtýřema to je takovej jakoby gumovej povrch...blé, prostě potivky

evi, na víkend nebudu doma ale pak slibuju, sepíšu a pošlu to co o těch plenách vím, z netu z toho má člověk fakt pekelnej hokej

jo a helčo, asi si obstarám tu slevenku v DM- jestli to ještě jde, páčto sem se dozvěděla, že tam mají udajně prodávat právě nějaký celulozový, biologicky odbouratelný, prej s beruškou, ale to se ještě poptám tý holky co vedla tu debatku o plenkách

a na kurzik se zkus přihlásit, je to docela legranda 😉 v úterý sme hekali a dýchali a koukali na porody a Olina k tomu povídala a bylo to tak uklidňující, že sem se na porod začla strašně těšit, jenže mám poslední dobou pocit, že se mi Prďolka uhnízdil nesprávně, u hrudníku nahmatám hlavičku asi - takový velký a tvrdý, to nožky nebudou a do třísel a do močáku mám pořád takový šimry a ťuky a bouchy, že myslím, že teda zatím nemáme polohu na normoš porod, ale ještě má čas.

6.ledna jdeme na poslední UZ přímo k Lidušce, tak jestli nenabere do ty doby prcek správnej směr, začnu mu do břicha svítit baterkou a basta fidli 😀

a je mi tu už ziminka, musim se dobalit, tak se zase loučím s omluvou, že vždycky jen naklusnu a zase se nezjevim 2 dny

á a auž se shání pan manžel po své nadívané ženě, tak pa a hezkej víkend

mon73
13. pro 2008

Ahojky 😉
Kači, jak popisuješ ty pohyby, tak to je hodně podobný těm mejm, a mám ho dobře, hlavou dolu. Ta tvrdá boule nahoře bych řekla že je zadeček a dole tě prostě šimrá ručičkama. 🙂 Taky někdy zajede do třísel, to je pak takovej divnej, zvláštní pocit. 😉 🙂

straspytelka
14. pro 2008

Ahoj holky, tak jsme se s manželem byli podívat na Vánočních trhách 😉 ale můžu jen konstatovat, že to s vánocema teda mělo pramálo společnýho 😖 nejenže všude vietnamci...ale měli tam i pracovní oblečení-monterky a spol...hnusný platvoví ozdoby 😠 trochu teda toho jmelíčka a nějakou medovinku, pár svíček z pravého včelího vosku ale fakt nic moc... ☹

petreva
14. pro 2008

Straspy ahoj, a kde jste byli?? My na náměstí a tam je to jako každý rok stejný...svíčky,pití, sýry a klobásy...pak jsme zašli na zámek na zvířátka a P. si dal svařáček, já čaj s jablkem a skořicí a vymrzlí jsme se doplazili domu...

petreva
14. pro 2008

Jo a peču, peču...
HOLKY, mě je tak smutno z toho, co se teď děje ve snažilkách...nechci sem vnášet víc negativa než nosím sama se svýma potížema s úzkostma, ale je to tam teď nějak na štíru 😔 😢 😔

straspytelka
14. pro 2008

Ahoj Evi, no tak to jsme to obešliúplně stejně 😀 akorát mi si fakt nekoupili ani fň 😀 Já jsem měla chuť na svsřák, tak mě Jirka musel odtáhnout 😀 Je to fakt mizérie tady s těma trhama 😒
Později se půjdeme kouknout na jesličky, jako každej rok 😉 Pečeš pečeš?Co už máš? Ať tu slintám 😀
Holky jdu zítra na 7 ráno na ten cukr, tak na mě myslete ☹

petreva
14. pro 2008

Straspy, my taky nic nekoupili...už mám linecký perníčky, kokosky a takové lekníny...nějak mě to začalo bavit, ale bolí mě za chvíli nohy, takže musim počástech...Zítra na tebe budu myslet!! Mě to čeká ve čt ☹

menny
14. pro 2008

ahojky, jsem konečně tu
Z 90% je vymalováno uf
Vypadá to moc pěkně...ty jo ale uklízet budu asi až do Vánoc.
To by člověk neřek, kolik má doma krámů

Míša moc pozdravuje. Holky se už snaží přikládat, ale zatim to skoro vůbec nejde.
Hlavně, že má mlíčko, holky se určitě brzo chytnou.
Sestry tam jsou prý dost děs, moc neporadí nepomůžou,
tak je prý ráda, že má na pokoji zkušenou maminku.
Jinak je to prý záhul, ale kočičky jsou hodňonký

Snažilky jsem taky četla Evi ☹
Držim všechny palečky!!!

Zítra ráno jdu po koupit dárky pro tchánovce, pak k holiči
a pak do poradny.
Docela se bojim, panž mi teď dost tvrdne břicho a i to celkem bolí,
tak doufám, že to bude ok a vyfasuju jen magnesko.
Prosim myslete na mě !! Mám nějakej blbej pocit
Hezkou dobrou noc a pěkný zítřejší den.
Odpoledne bych tu snad měla být

petreva
15. pro 2008

Dobré ráno....já jen na skok...
MENNY držím palce, určitě přijď říct, co s tím bříškem...Dr tě zkoukne a určitě řekne víc. Bude to dobré.my máme potíž něco vymyslet k Vánocům tchánovi a švagrovi. Pořád bloumáme...

straspytelka
15. pro 2008

Ahoj holky, Menny, neboj, bude to ok mě taky občas stvrdne bříško, ale to už se tělo připravuje si myslím na porod 😉
Evi, no tak to máme stejnej problem, chtěli jsme koupit tchánovcům židlu k pc a tady v JH stojí nejlevnější co by se nám líbila kolem 4500,- takže na to jsme rychle řekli ne 😒 😠
Já byla holky na tom cukru dneska....fuuuuuuuuuuuujjjjjj 😝 málem jsem to nedopila 🤐 byla tam se mnou další těhulka tak jsme se smáli jak je to hnusný, vůbec jsem nečekala, že když to člověk spolkne, tak je to hořký. blééééééééééééééé, kdo to vymyslel, by potřeboval do huby 😀

straspytelka
15. pro 2008

Jo a Evi, zapoměla jsem ti napsat, že se to teda ředit ničím nesmí, měla jsem sebou černej neslazenej čaj...a nesmí se to, tak že prej jen citronku si můžeš přinest 😉 a berou dvě ampulky krve.Přídeš, vezmou ti jednu, půl hodinky čekáš, pak z výsledku tý krve ti namíchaj ten blebajs a vypiješ to, radím neochutnávat a pěkně vypít na co nejméně přestávek mezi tím...pak jdeš na dvě hodinky pryč, pak ti zase vezmou krev a pak zase půl hoidnky čekáš, dají ti výsledek a ten doneseš drgyn. 😉

menny
15. pro 2008

Ahojky
Tak u dr. dobrý. Jen mám trošinku víc zkrácený děložní čípek.
Mám se šetřit a dostala jsem to magnésko. Jinak malej je ok.
Odpovídá přesně dnešnímu dni. Má cca 35 cm a 1370g 🤐
Další kontrola je 8.1.
Když prý stihnu porodit do konce února, tak když to bude jen trochu
možný přijede mě odrodit. Udělal mi tim obrovskou radost.
Tak snad to vyjde 🙂

Strašpy to jsi byla na tom cukru docela dlouho.
Je to humáč co 😖

Děkuju, že jste na mě myslely 🙂
Jo a už jsem uplatnila slevu v DM a musim se pochlubit...koupila jsem plínky 🙂
Pádim uklízet hadry do skříní, tak papa

kacena00
15. pro 2008

čau holky!!!!! tak sem zpět!

menny to je fajn, že kontrola proběhla ok 😉
snad se holčičky Míše chytěj, ale je to teda dost na pytel, když jí tam "odboprnej" personál neporadí, to je teda k vzteku 😠

já bych tam právě koláře nechtěla potkat, když o tom přemejšlím, takže i proto ten Pejr raději, jinak už sem bezpečně poznala jak tam ten můj bobánek je, já vám to zkopčím - mám obr radost, protože se mi podařilo to mý dítě dvakrát překecat na pozici jehohlava dole 😀

kacena00
15. pro 2008

no a musím Vám říct, že v sobotu a dnes proběhlo přemlouvání toho mojeho pišiššvorka na překocení hlavou dolů, nevím, jestli je to normální, ale celkem bezpečně sem začla poznávat jak ho tam mám už před týdnem, miminkova hlavička v žaludku, nebo když je naštorc přes celý břicho...no to je vám v tomto týdnu tak nepohodlný, že se to nedalo nepoznat. a když mimi bylo naštorc, tak sem zřetelně mohla nahmatat hlavičku, která byla vždycky v mým levým boku a nožičky žďuchaly do třísla vpravo

tak sem se různě válela po určotým boku a pak klečela na čtyřech a teď ho mám zase hlavičkou dolů, sem hrozně ráda, že to vím, protože vím, že má dost dlouhou šňůru, aby sem ho měla hlavou dolů před porodem, teď si ještě může hrát a točit se, i když mě už je nejpohodlnější poloha jeho hlava dolů, to se to těhotenství stalo stokrát pohodlnější

jo a představte si, když je naštorc v noci a já si lehnu na levej bok, tak se mrská a je asi naštvanej, že mu ležím na hlavě, že se musim otočit na druhej to je vážně legra, jak si už teď umí vydupat maminčiny ústupky