Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

menny
13. led 2009

Jo Zuzko díky za nabídnutý věci. Kalhotky do porodky jsem koupila v pátek.
Možná by bodla ta odsávačka, ale to ještě nevim. Aby vůbec bylo mlíčko.
Snad jo. Číslo napiš, až se Matýsek narodí, tak dám vědět.
Moc teda až porodim, rozesílat sms nebudu. Matýsek nebude úplně ok a nevim
tedy co bude po porodu, ale vám na koníka určitě napíšu. Vlastně mám na některý z vás číslo.
Mám ale net na mobilu, tak budu na příjmu i na koníku, teda pokud bude nálada.

menny
13. led 2009

Kačko ráda se nechám v látkovkách poučit 😉

helik3
autor
13. led 2009

ahojky kočky 🙂

teď jsem se vrátila z práce, celkem ěšichta když jsem jela v půl sedmý, co myslíte?? Ba ne, byla jsem oid tří na těhu kurzu-nemělo to chybu 😉

kačko, tak to mám taky černý na báílým-plochý bradavky 😠 takže zakoupit formovače a nosit a nosit a pak "tahat" injekcí 😀 😀 😀 tý vole, až se do toho nasoukám, tak ze svých čtyřkových kozének budu mít šestky a fakt už začnu přepadávat 😀 😀 😀 😀

helik3
autor
13. led 2009

jooo, straspy-já určo oranžovo-černý-ten druhý se mi -upřímně) nelíbí-ale je to věc názoru-co člověkm, to názor. Ten druhý je takový "chcíplý" ale oranžovočerná kombinace je very good 😉

látkové pleny versus papírové-hergot pořád nemám čas to pořešit důkladněji-jsem strašně ráda, že Barča je 6 týdnů přede mnou a bude mi dávat cenné rady 😉 já asi holt začnu na papírových, protože to všechno nestihnu 😉

hele prosím koukněte mi na tu ohřívačku lahví za 200,- http://mail.centrum.cz/~~cook~helik/download.ph...
a http://mail.centrum.cz/~~cook~helik/download.ph... Mám to kupovat?? Vejde se mi tam tedy nějaká ta láhev Mončo??? Abych neměla další krám doma, zase si říkám, že kdyby nešlo kojit, že by bylo něco po ruce a dvě stě mě nevytrnou.

helik3
autor
13. led 2009

jinak jsem pro srazík hned první týden v únoru 😉 V úterý mám ten kurz, tak to bysme se musely sejít tak abysme se vypovídaly do tří 😀 😀 😀 Jinak mi je to šuma fuk, už budu doma, juchuchůůůů 😀 😀

kacena00
13. led 2009

hele já sem nějak polevila v těch formovačích, budu se muset zejtra před Olinou vykozit aby mi řekla co a jak, pořád bylo dost a dost času a najednou už jaksi čas není 😅 😅 😅

a co to palvčo ženo??? nenalákala ses? minule to bylo opravdu moc fajn a tvoje záda ti jen poděkujou 😀

informací o plenkách mám tři zadky, jestli budeš chtít, pošlu ti co sem vyšašila, hlavně tento týden doobjednám, co sem si tak vymyslela že ještě pořídím (látkovky, postýlka) zejtra dokoupim věci do porodky a pro prcka teploměry a pak už jen nohy nahoru a čekat, až se budeme moct přestěhovat a to si konečně oddychnu, že když to přijde dřív, vlastně se nic neděje...a budu moct napsat suma sumárum, kolik nás to vyšla ta látková sranda

(ostatní nepočítám! 😝 😎 - raděj

helik3
autor
13. led 2009

no asi budu jezdit plavat, ale ještě příštítýden určo ne, ale jela bych moc ráda, takže se přihlásím🙂 A myslíš, že je to jen jedno plavčo pro všechny?? Že budee třeba pophromadě?? Bysme hodily kus řeši?? 😉

helik3
autor
13. led 2009

hele info o těch plenkách beru všemi deseti-budu moc ráda, když mi pošleš to cos kde zjistila 🙂)

Hele a cvičíš nebo ne??? jen to plavčo??? Koupím ten formovač v lékárně???

kacena00
13. led 2009

odkaz nefunguje helčo, žádá si to heslo 😀

no nic prozatím pájek, jdu se schystat na kroucení pánví - na noc už sem si nachystala hůl po bývalém panu domácím, protože moje záda mě v noci fakt zrazují... tak ta pánevní rehabilitace se mi fakt vyplatí, protože po včerejším domácím tanyny sem v noci mohla chodit, jen sem cestou na záchod kulhala a rovnováhu neztrácela, tak valim, pa

straspytelka
13. led 2009

Holky, díky za barvu kočárku 😵 😵 tak vyhrál černooranžovej 😀 mě asi maminky-babičky ukamenujou, ale což...naše dítě že jo 😉

straspytelka
13. led 2009

jsem blbka, potřebuju ještě poradit, jakou značku el.chůvy ?????? Manžel chce ještě koupit 😉 Jinak taky uvažuju, že si pořídím bazarovou ohřívačku lahví, bude se hodit nejen na mlíčko, ale i na ohřev přesnídávek a příkrmů 😉

helik3
autor
13. led 2009

hele prosím jukněte mi do alba-je tam ta ohřívačka-nešlo mi to jinam jinak dát. Prosím o názory 😉

Ahoj straspy, až zjistíš jakou el. chůvičku, ráda se budu opičt 🙂 Tu si chci určo koupit.

Co si myslíte o monitoru dechu?? Máte ho nebo ho budete pořizovat??? Je to otázka.....

helik3
autor
13. led 2009

no straspy, ale když se kouknu na tu svoji ohřívačku tak nevím jestli se tam třeba nedá dát jenom určitý typ flašek, šla by tam ta přesnídávka např??? co ty na to Mončo??

straspytelka
13. led 2009

Heli, tak se tý prodávající zeptej 😉 mě se teda moc líbí ta jak dala info odkaz Monča, univerzální asi do ní půjdu, taky budu ráda, když jí nědko bude prodávat, aby byla ještě teřba půl roku v záruce 😉 Takže kdyby jste někdo náhodou narazili, dejte echo 😀 No monitor jsme dneska koupili, hned zkusili, je to teda řev neskutečnej, když se ten alarm spustí... 😖 ale doufám, že to nikdy nebudeme muset řešit ten řev 😵

helik3
autor
13. led 2009

když ona mi straspy napsala, že jí dostala od známe a nikdy jí nepoužila....takže takže-těžko soudit 😒 Taky nevím, zase abych "neušetřila" tak, že pak půjdu a koupím novou, pořádnou až zjistím, že to potřebuji 🙂 Jasně kdbych někde něco viděla dám zprávu 😉 ale okoukni mimibazar, určo něco najdeš, akorát to chce čas 😠 moooc času něco najít 😖

No taky o tom monitoru uvažuji.....

Nic kočky, jdu žehlit ať jdu brzo spát, přeci jenom v šest mi to zase zařve 😠 😒 zatím pa, mějte se

kacena00
13. led 2009

helenko, odjela sem tanyny do pacova, no zkouším cvičit, chodím s pejskama zkouším tančit, palvat, ale prostě ty záda moje by potřebovaly víc... holt se projevuje to, co sem měla před tancema, který mi ty záda dost podstatně napravily, ale teď v těhotenství bych musela rehabilitovat opravdu intenzivně, ale kdybych nedělala aspoň tohle málo, tak skončím asi na franc.holích 😝

(mojí kamarádky kamarádka takhle v těhu fakt skončila a po porodu se to zase napravilo, prostě jen se jí projevily ty samý problůémy jak mě jen ještě trochu drsnějc)

plavčo je společné, spolu bysme určo řeč hodily, bylo by to fajne, je to pro deset těhulek maximálně

kacena00
13. led 2009

jo a formovač sem objednala v lékárně, ne teda v každý to objednaj, v nemocniční na mě čuměly jak péro z gauče a v tý co je při poliklinice - velice ochotně, pak to mají prej v dětským domě u renty v táboře a nebo se to dá objednat přes net

mon73
13. led 2009

Tak Tobis snad usíná, mám na vás čas.
Heli, ta ohřívačka je jen na klasik lahve a na přesnídávky. Jak sem psala, záleží na tom, jestli budeš chtít používat i ty široký lahve, nebo ne.

Straspy, chůvičky mám obyč, použitý za 300,- sou to Sencor, v Planeu je maj kolem 600,-. Myslela sem si, že v bytě je potřebovat nebudu, ale je to dobrý, když sem v kuchyni, tak ho opravdu neslyšim hned, ale až když začne brečet. A monitorsi vyžádal tatínek. Ten sme měli v krámu taky použitej, vim že byl kupovanej novej u nás. Vyšel mně na 1000,-. Máme ten českej - Nanny. A opravdu je člověk hned klidnější, nemusim pořád lítat k postýlce a poslouchat jestli dejchá. ( I když někdy stejně du a i když bliká světýlko dechu, že je vše ok, tak to kontroluju, pro jistotu 😉 ) Jo a řev je to pořádnej. Když vyndáte mrně z postýlky, tak se to musí vypnout, protože, to nemá co snímat a po chvilce to začne pípat a pak pořádně ječet. No a je jasný, že ne vždy to vypnu 😖 😲 😀 . Manža si dělá srandu, že to je jak odpočítávání bomby. Jak to začne pípat, tak letí "bombu"
zneškodnit. 😀
Tak prďola spí, vždycky od osmi do jedenácti má nespavou. Jdu se sprchnout a spát. Tak zítra,.. 😉

mon73
14. led 2009

dobré ránko 🙂
Tak koukám, že sem tu byla poslední, a teď první. Tak nevim, sem noční pták, nebo ranní ptáče ? 😉

Menny, tak už teda balíš, jo ? A máš noční košily? 😉 😀 Už se to blíží, viď.
Jo, škola, to je dilema. My sme dali Lukyho do tý co byla nejblíž, ale ve třetí třídě přecházel na sportovní, a ta je paradoxně nejdál. 😅 Ale ono mu to neuškodí. Řikaj, že děti, který dou do školy pěšky, tak se líp soustředí, protože už maj prokrvenej mozek. Hm, tak nevim jestli to u nás funguje. 😒 😀

mon73
14. led 2009

jo a porodný de taky na myčku 😉
Kačko, maš už pěknej pupik 🙂
Menny, ten Vendulky dudlík je od Nuku 😉

mon73
14. led 2009

Tak vstáváme,
mám chvilku čas, snídám, a pak se vrhám na úklid. Tak kdepak ste?

kacena00
14. led 2009

hoj!!!já sem si musela dochrupnout a teď sem dosnídala s manžou, nebyla sem schopná vstát jako obvykle dřív, protože sem měla dost debilní sny (že se předčasně rozjíždí porod..) pak sem šla čurat, obrátila na levej bok a do toho mě asi půl hodiny okopával synáttor takže mě dokonale probudil, nemohla sem spát další skoro hodinu, pak sem usnula a probudila se když vstával Michal, já na něj naštvaná, protože mě ve snu ztrapnil, jenže mě chytla asi 5 minutová křeč do lýtka a on mi pomáhal nohu rovnat, tak sem pochopila, že to byl jen sen 😀 ale byla sem tak mimo, že sem zase zalezla a spala doteď

mončo díky 😀 už je takovej ten co se všude tak trochu plete a chodím už dokonale kolíbace 🙂

mon73
14. led 2009

Ahoj Kači 😉 Takže chůze, alá Ozák ? 😉 😀
Jo, ty sna sou hrozný. Mně se teď snad nic nezdá. Než stačim pořádně zabrat, tak vstávám k dalšímu krmení. Dneska ale byl Tobi hodnej a spal od jedenácti do jedný, a pak až do pěti a pak do osmi. To už spát nechtěl, tak sem ho dala do sedačky, abych se mohla oblíct a on mezitim vytuh. pokusim se ho přendat do postýlky, ale asi se vzbudí no uvidíme. 🙂

kacena00
14. led 2009

jo v těhotenství mám pocit, že sou ty sny pěkně barvitý, to asi proto, že potom už nemáš na sny šanci 😀 tohodle se teda bojím, že přes den nebudu schopná fungovat..ale asi tě tělo přinutí viď 😝

kacena00
14. led 2009

jo košilky sem si hodlala pořídit dnes jestli to stihnu - Helčo můžu ti ukázat hezkej krámek kde je mají - je to ten jak ho doporučila menny - jestli si tam ještě nebyla(je normál, že stále nemám tašku do porodky? 😅 )

mon73
14. led 2009

Kačí, je to normál. Ze mně si dělalaHelča srandu, že jí ještě nemám. Já jí připravovala někdy v 38 tt.

kacena00
14. led 2009

tak dobrý 🙂 já dokonce už nějaký věci na to nakupuju, mám i mycí gel po porodu 😎 ten mi zaslala kamarádjka, no tak mám zíklad- jo ještě ty dvoje sexy gaťánky 😀

prej to mám jako prenatal box 😵 😀

petreva
14. led 2009

Ahoj holky moje 🙂
nakukuju sem dost pravidelně, ale nějak nemám náladu, chuť a zkrátka nic...
Tak přispěju troškou do mlýna - monitor dechu jsme pořídili na inzerát za 1 200kč, pani nám natočila krátké video jak funguje, takže jsme naprosto klidná a přesvědčená o jeho spolehlivosti.
O ohřívačce zatím neuvažuju, uvidím jak bud nebo nebudu kojit, koupit se dá vždycky, i když máte pravdu, že je to asi dobrá věc, nemusí se v noci vztávat, ohřívat v hrnci...a i pa na přesnídávky je to dobrý.
Včera nám přišlo lehátko, jsem z něj nadšená, otřela jsem si ho dezinfekcí a je zčista jasna připraveno na miminko. Už ho ani skládat do krabice nebudem, hoví si v něm můj opičák z dětsví a mooc mu to sluší 🙂
Musím se vás zeptat, jaké vložky si pořízujete do porodnice? Nějaké z lékárny nebo něké obyč? Silné nebo slabší?? Já mám čím dál víc pocit, že se mrňous narodí dřív ☹ už teď je sátle hlavou dolů a prý tam dost tlačí...jak popisujete vy, že vám drandí po bříšku, to mě ne. Pořád cítím, když ho teda cítím, jak kope na stejném místě...holky, a cvičíte nějak svaly hráze nebo masírujete? Ten olejíček se dá koupit taky v lékárně? Nebo co je ještě za vychytávky ke snažšímu porodu?? No vy zkušený a poučený z kurzu??? Co??

kacena00
14. led 2009

sou prej evi nějaký porodnický, já se zeptám jednak v drogošce a jednak v lékárně..určitě poraděj, osobně myslím,ž e pořídím spíš v lékárně, mám stejnej pocit jako ty, nevim proč

mě už taky nedrandí po břichu a jedný táborský kamarádce sesedal malej taky dost hlavou dolu, měla i strašně nízko břicho a dost ji to bolelo a dnes načítá 40 tt

masáž hráze začnu tento týden- mám od kamarádky olej - je ho v tom balení zbytečně moc, tak mi ho poslala - weleda je zvlášť velká, zkus zadat do vyhledávače nobilis tilia a tam amjí menší balení toho oleje

petreva
14. led 2009

Kačko hoď sem hala bala soupis co do porodky, připadá mi ty seznamy na netu až moc přehnaný. Vzala bych to spíš selským rozumem...