Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

kacena00
22. led 2009

koukala sem...je tam i heřmánek a toho se nějak podvědomě bojim, páčto často dělá alergie, ale zase na druhou stranu to má bejt hypoalergenní, no nevim, asi půjdu do toho fenyklovýho, protože mi to doporučila dětská dr, tak ať se potom nemusíme dohadovat, že sem nedala na její doporučení a tady to mám 😝

určo sis nic blbě nenapíchla,aby ti něco hrozilo, tyhle injekce sou prostě asi "jen" hnusný no..taky sis možná napíchla jen nějakou majinkou cévičku a tak ti to tam nateklo - jako když spadneš na ledě a místo ti zmodrá a oteče, neboj nic evi 😉 ale je to nepříjemný...snad se brzo vstřebá! dík za zprávy o strašpy

mon73
22. led 2009

Míšo, to sou prďolky. 🙂 S těma hadičkama, takový křehoučký, bezbraný. Ale oni to všechno doženou. Pěkně přibíraj 😉 Šňůrka na nožičce 🙂 😀 co kdyby si z tebe někdo udělal srandu a vyměnil ji? Ale oni jak budou růst, tak tam ty detajly uvidíš. Ale asi jen ty. 😀 Tak ať holky pěkně papaj, ty odpočívej jak jen to pude, a zase se objev. Je mi jasný, že toho máš plný kecky.

mon73
22. led 2009

Kačko, toho heřmánku je tam 7,6 %, to zas neni tolik.
Mrňoous se hlásí, tak já pádim..

achalteke
23. led 2009

Míšooooooooo holky jsou nádherný, překrásný a já nevim jaký ještě 😵 😵 😵 😵 .....normálně mi slza ukápla 😵 jo jo to ty hormony, jsem si vzpomněla jak si se rozbrečela když si viděla v telce koně - no tak poobný to teď mám já, dojímá mě úplně všechno 😅 . Tak hodně mlíčka a holky ať rostou jako z vody 😉 !

menny
23. led 2009

Dobré ráno
Tak jsem na tom furt stejně ☹
Myslela jsem, že půjdem do normálně do školky,
ale mám dost schodů doma i ve školce
a dost bolej záda a podbřišek, tak to nedám.
Když jsem se ráno oblíkala, vůbec jsem nezapla gatě.
Koukala jsem do zrcadla a břicho mám hodně dole.
Nevim, nevim, snad bude dobře. V pondělí si zavolám doktorovi,
když to do tý doby nepřejde.
Strašpytelky je mi teda líto, snad si ještě užije klid domova.

Evi jsem ráda, že mimísek je v pořádku a kontrola je ok.
Ale další až za 3 týdny, to se mi taky
zdá daleko. Mě dr řikal, že bude chodit častěji.
Minule jsem šla po 11 dnech
a teď až po 14. Taky se mi to zdá za dlouho,
kór když je mi takhle a když
mě strašil, abych 14 dní vůbec vydržela.
Někdy tu doktorskou logiku fakt nechápu.

Moni to tě obdivuju hned se zapojovat do pracovního
prosesu. Vim, že ve tvém případě je to nezbytný, ale stejně
klobouk dolu

petreva
23. led 2009

Ahoj Menny,
ty máš trable s bříškem? Já myslela, že jsi nastydlá...hele, nic nelámej přes koleno, lehni si a klíďo si podlož nožky ať jsou výš. V po určitě Dr. zavolej...taky nechápu, že nás objednávají tak dlouho, když je nám bídně...no snad ví co dělají...budem se ještě držet, jo 😔 😵

menny
23. led 2009

Evi nastydnutí je už vcelku ok. Jen rýma zůstala,
ale teď frká každej.
Včera jsem zdolala dost schodů a udělalo se mi zle.
Zatim mě to neopustilo, ale ležim s nohama nahoře.
Tak věřim, že to bude dobrý. Přinejhoršim zavolám v pondělí
dr.
Jen mě mrzí, že jsme zítra měli jít slavit taťkovi
narozeniny, takhle asi nepůjdem. Taťka mi volal,
ať se na to vyprdnu, že oslava se přesune k nám.
Mamka navaří oběd a doveze sem 🙂 a aspoň taťkovi
budu moct popřát

petreva
23. led 2009

Schody a kopce jsou prý nejhorší...my bydlíme na takový velkým, hnusným, táhlým...a v prvním patře...
TAky více méně sedím s nohama na míči, včera jsem si ku podivu i lehla, ač jsem z toho dost na nerva, jak nic nezvládnu ze všeho jsem tak unavená...jéje a to ještě je dost dlouho do konce..
To je od vašich hezký, že se přesunou k vám 😉 trošku tě rozptýlí snad ne moc unaví a bude hezký, že můžeš T. popřát...včera jsem díky vaší inspiraci koupila Pupík 😉 a sepsala si co nám ještě chybí...břucháč mi teď roste snad každý den...holky, zase jsem zdlábla celé Baunty!!! Jéje Jéje, já budu s tou mou nečinností vypadat...

menny
23. led 2009

Evi já se včera vážila a od pondělí jsem přibrala
2kg 😕
To snad ani neni za tak krátkou chvíli možný.
Možná i proto ty gatě nedopnu 😀
Dr. mi řikal, ať moc nehopsám po schodech.
Sice nehopsám, ale bydlíme ve 2.p bez výtahu
a ve školce to mám taky do patra.
To bych nemohla vytáhnout paty z domu...i když
to teď je konci možná tak dopadne.
Po tom 30tt ten pupík roste mega rychle, nebo aspoň
u mě. Si řikám, že už to víc nejde, ale furt se zvětšuje 🙂
Jo a prsa mám snad už pětky 😀 😀 no, jsou to dudy 😀
Sem si vzpoměla na Helču. Jestli jí taky tak porostou,
tak chudák malá

menny
23. led 2009

S Pupíkem jsi udělala dobrej kauf ;-D
Je fakt dobrej

petreva
23. led 2009

Kilča se lepí, což?? Ale mimča teď nabírají a možná inějaká voda v nás...no co, hlavně ať jim je dobře...
Heleď a kdy sis kupovala nebo budeš kupovat podprdu na kojení?? Já nevím kdy, aby mi pak nebyla malá nebo tak. Vždyť nevím, jak se nalejou, zvětší...nebo si mám koupit na obvod, abych zapla na porstředek a košíčka trochu větší??
Pupík asi teď používat já nemůžu, což, když je v bříšku mrňous...mám s tím trable, tedy nejen s větry...ale nějak jsem vyzkoušela kde co a porstě se jim nechce ven...večer je to už hrůza.
Asi se půjdu projít...mějte se
MENNÍKU hlavně ať je přijatelně 😉 myslím na tebe 😉

menny
23. led 2009

Jojo kilča jdou hore. Teď jsem 14 dní nepřibrala
ani ťuk a najednou šup a 2 kg
Kojící podprdy mám 2 ještě po Davídkovi. Ta jedna je i v super
stavu. Ale jinak já koupila 2 lambády ( řiká se tomu i bolérka)
Je to pro mě pohodlnější než podprda. Po porodu uvidim, snad bude mlíko
a pak si koupim nějakou šviháckou podprdu, ale až podle toho jak velký ty prsa budou.

menny
23. led 2009

Běž se hezky provětrat 🙂
Papa

straspytelka
23. led 2009

Ahojky děvčata, díky že na mě myslíte 😵 je to jak napsala Evča, je tu nuda a nic mi neni 😝 prostě si vymejšlej, bojí se abych se jim nerozpadla 😀 monitory ukázkové, akorát prcek je zlobítko a okopává jim ty sondy a nebo škytá, takže mě natáčeji místo 20 minut jako dneska 40 😀 Jinak nic nového pod sluncem...Musím je překecat, že potřebuju ještě domu, nemám nic vyvařenýho-dudlíky lahve...a taky plnej koš prádla na vyprání 😀
Moc všechny zdravíííííííííím 😉 a dejte si něco dobrého k jídlu za mě, tady je to děsný 🤐

menny
23. led 2009

Ahojky Strašpy 🙂
Ty jo, ať tě už neotravujou a pustí domu 😉
Myslíme na tebe.
Co se týče nemocniční stravy, tak ta asi nikde neni supr.
Aspoň moc nepřibereš 😀
Jsou ty maminy na pokoji aspoň v pohodě?
Prý se moc nevyspíš!
Ty jo přežij to tam kočko.
Aspoň, že máš noťase

straspytelka
23. led 2009

jo ženský moc nemluví...ale což sedím tu na netu a povídám aspoň s váma 😵 nebo spím, nebo jím, nebo hajám a čučím na bednu 😀 ještě si užívám toho tzv. klidu před bouří 😀 😀 Jedna opravdu hodně chrápe, má rýmu, navíc je hodně opláclá 😒 já měla včera teplotu 37.1 asi se o mě pokouší chřipka...je tu děsný vedro a suchej vzduch 😠

jana.cb
23. led 2009

Menniku a petreviku holky ja vim jak jste to myslely ale znate me prece Jani je plasanka vseobecne a mnohokrat uplne zbytecne 😒 mno s tim uz nenadelam asi nic ....ale byla jsem v nemocnici dneska v rizokovej poradne a tam mi Dr sdelil ze cisar se mozna konat nebude ze ta placenta je nalepena na neco zadniho a vule v mm tam je a denne to o neco stoupa takze je hoodne velka sance ze to bude prirozene 😵 😵 ze to neni uplne dole a na nejakej brance ale kousek od ..tak jsem mu chtela dat az pusu panu Mudrovi jak me moc potesil 😉 ale prikazde kontrole mi budou jeste ke vsemu delat vnitrni UTZ aby vedeli o kolik to stouplo a zda je to ok takze holky kuju moc 😉 jinak se jdu vrhnout na zrpracovani a ladovani na webik fotek a videa z toho vcerejsiho 3D/4D UTZ 😉 a diky moc Eví a Meníííí 😉

menny
23. led 2009

Strašpy o chrápání ani nemluv. Manžu jsem vedle sebe v posteli vyměnila
za Davídka. On totiž tak chrápe, že se to vážně nedá. A jak v noci teď hůř spim
a stávam na záchod, tak bych se ani trochu nevyspala. Řekla bych, že svym chrápáním
překračuje povolenou hygienickou normu 😀
No v noci když ho slyšim mi moc do smíchu neni. Jak to budem
Praktikovat po porodu fakt nevim. Byt máme malej.
Takže tě upřímě lituju, že máš na pokoji chrápače!!
Jinak taky si řikám, že užívám klid před bouří.
Hajat mě neba, ale pak válení se a spánek bude luxus

Jani jen mě zamrzelo, že si tak stěžuješ.
Buď fakt šťasná, za zdravou holčinu.
Uber trochu ju 😉
Hele já půjdu na císaře už po druhý.
A nenadělám nic. Jen si přeju aby po porodu
se nás drželo co nejvíc zdraví, nic víc

menny
23. led 2009

Tak mi to holky nedalo a dobalila jsem si do porodky
i ten zbytek. Dokonce mám i zabalený zvlášť oblečení
pro Matouška.
A mám zas trochu větší klídek na dušičce
Tak a teď bych tu tašku ráda vyndala z kouta až toho 17.2. 😵

kacena00
23. led 2009

čau holky!!!!

Mončo dík, až tak sem ten čajik nezkoumala nicméně asi vezmu ten fenykl protože se neumim dohadovat s doktorkama a když mi doporučila toto, tak ať mám klíd stejně budu vyjančená až hrůza 😀

byla sem dnes v porodce, bylo to moc milý, sice to není supr nový moderní, ale strašně moc se mi líbí ten přístup a vrchní sestra ačkoliv měli hoňku si na mě udělala čas, sice sem poseděla, ale pak se mi vrchní věnovala s velkou péčí, probrala se mnou por. plán - no paráda... ještě cinkla kvůli dietě do jídelny a v poho, sice počítám, že mi i mich něco doveze, ale snad nebude takovej problém jak v táboře ...tam sem fakt byla hlady...

no koupila sem opět pár krámů v lékárně, dnes to dm v táboře, v pondělí přijde postýlka cestovní atd. a včera večer sem konečně objednala plíny a svrchňáky, abych mohla prát a finíto 😀

uf, tak sem spokojená

jinak teda evi, ta frekvence je jaksi podivná, já byla na UZ v 32+0 a pak si mě pozvala už po dvou tejdnech...

strašpy, tobě držím palce, abys je fakt ukecala a v klídku pobyla doma

menny co takhle na ORL by manža nebyl ochotnej zajít? že by mu něco udělaly s nosníma mandlikama 😀

jinak vás pro dnes pusám, jdu žehlit a pak jedem do tábora na předpor. přípravu pápá

menny
23. led 2009

Ahoj Kačko,
to je super, že máš dobrý pocit z porodnice.
Plán máš probranej 😉
A fajne, že i vaří tvojí dietku, tak snad nebudeš hlady
ORL manžovi asi nepomůže. V mládí blbnul a jeden kluk mu na 2x zlomil
nos. Dr. mu řek, že by to mohla zpravit plastika nos. přepážky,
ale neni to jistý zda by to pomohlo a stojí to dosti peněz.
Blbý na tom je, že s věkem zařezává víc a víc ☹
Krásně si užijte předporodní průpravu 😉
Já se Oliny asi už nedočkám ☹

kacena00
23. led 2009

jé aha tak mandlema to enbude..no tak to máš můji účast při prochrápaných nocích ... 😠 😖

jinak mě se právě definitivně posrala žehlička, no paráda...další investice k posledním několika větším 😠 😠 😠 😠

menny snad to bříšo ještě nic neznamená, no každopádně seš v kontaktu s doktorem, ale já pevně věřím, že do toho termínu vydržíte 2 v1 😉
a mohly bysme se ještě s Helčou domluvit, možná ve středu půjde taky plavat, tak že bysme se všechny tři scukly ještě před palvčem 😉

kacena00
23. led 2009

jo a jak ste psaly o kilech, já porpvé mezi kontrolama nenabrala ani kilo 😀 😀 😀

straspytelka
24. led 2009

Hlásím vše ok, jen včera nějaké dvě kontrakce 😅 ale prej ok...
Kačí, taky jsem poprvé nic nenabrala a myslím si, že už ani tady teda z toho supr čupr jídla už nenaberu 🙄 včera se mi ženský na porodnici smáli, páč jsem nemohla skoro vylést na kozu 😅 že prej mám teda ooobr břuško 😅 Tak jsem se s nima domluvila, že bych chtěla rodit v kleče a že prej se to nějak udělá 😵 😵

menny
24. led 2009

Ahojky
Strašpy taky už nemůžu slézt z kozy 😀 dr. my musel pomáhat.
Bylo mi trochu trapně, ale co 🙂
Co jinak dnes, jak to jde? Nuda což?

Já se v noci zeblila jak Alík.
Takhle mi naposled bylo asi v 8tt
Malej tak hrozně tlačil na žaludek, že jsem to pálení žáhy neustála.
Jen jsem měla problém, že jsem se nedokázala ohnout k míse.
Koupelna to jistila, měla jsem to ale jen tak tak.
Jinak dnes ráno bylo vcelku dobře, ale jakmile jsem začala chodit,
zas mě pěkně rozbolelo bříško a záda.
No tak jsem zas v pelechu 😖
5. a 6.2 máme zápis do školy, nechci u toho chybět, tak snad
to zvládnu.

kacena00
24. led 2009

holky já mám taky problém vylézt z kozy, ale mě ty potfory nepomůžou 😠 😀

strašpy, no já sem psychicky připravená, že požádám manžu a tchyni o to, aby mi do nemocnice přivezli dycky denně teplý jídlo, rptoože ten hlad co sem měla když sem ležela naposled brrrrrrrr

to nesnáším mít hlad 😀

já zase jak byla včera na přípravě k porodu s tatínkem (bylo nás celkem 5 párů), tak mě nadchl porod do vody..jak sem si dřív řikala, že je to divný, tak trochu měním názor..ale nevim, jestli to v pejru dělají

teda menny to je pech s tím blinkáním... v nejhorším by k zápisu šel manža a to zase není tak špatný, ne 😉 i když chápu, taky bych u toho chtěla bejt..no ale já pořádmrňouskovi věřím, že to ošéfuje a minimálně se hooodně přiblížíte k vymyšlenýmu termínu porodu 😉

všicky ti tu moc držíme palečky

kdyžtak bysme se mohly nějak akčně domluvit, jak ti bude v tu středu, ale nebudeme to lámat přes koleno, abys z toho neměla blbej pocit, ju 😉

zatím se loučím, hola vaření a úklid volá

kacena00
24. led 2009

holky nebudete se zlobit když budu nechutně pozitivní?

já bych vám sem ráda nakopčila, jak včera proběhla předporodní příprava pro páry, fakt to bylo tak milounký, že mi to nedá...ale dyžtak mě klepněte přes prsty, ať nepíšu takový bláboly 🤐

kurz byl supr, emotivní, Michal říkal, že ho jednu chvíli PA taky už málem rozbrečela a když koukal po ostatních chlapech, tak na tom byly prý stejně- ona má užasnej dar, volí takový slova, který nenudí, sprostý umí užívat střídmě a to tak že je to vtipný a ještě do toho tématu porod umí vnést nádherný emoce...povídá o tom, jakou práci musí miminko udělat při porodu, předvede to na zámotku (panenka kt. odpovídá novorozenci 3,5 kila, ukáže video, jaký brikule tam to miminko dělá při samotným porodu a celou dobu jede a říká těm chlapum, co se kdy s tou ženou a mimčem děje a co je jejich úkolem

Michal mi vždycky říkal (tam budu stát jak debil, tvrdý Y uplně k ničemu) a když sme odcházeli, povídá mi: týjo, já mám ale na starosti takovejch věcí...

prostě chlapa k porodu taky natěší (stejně tak jako to předtím udělala se mnou), sice byl michal vyvalenej a takovej ..emočně napjatej, ne strach ale prostě se mu potom v hlavě honilo spoustu emocí a byl takovej nadrnčenej, ale prostě se strášně moc těší, no takže vám povím - paráda paráda!!!

menny
24. led 2009

Kačko na tom kurzu s tatínkama jsme byli u Oliny
s manžou když jsme čekali Davíka.
Nemělo to chybu 🙂
Chápu tedy tvé nadšení 🙂

U nás doma se šůruje, teda spíš koukám na manžu z postele.
Je mi to blbý, ale on je v pohodě a ještě se u toho
nakrůcá 😀
Taťka slaví narozky, tak aby jsme se nemuseli trmácet k našim, když
sotva lezu, tak přídou slavit k nám.
Tak zatim papa

kacena00
25. led 2009

ahoj holky! tak co jaká byla oslava?

já sem měla včera zatím největší ataku bolestí do zad, navíc sem měla křeče do podbřišku, takže mi včera celý odpoledne a večer bylo taky šíleně zle..michal se už začínal bát. ještě že mám doma gelový polštářky(původně zakoupený kvůli kojení) a těma sem si nahřívala záda, ale nic moc...polde mě ty křeče do podbříšku byly stejný jako ty co sem měla už před 14 dny a miminko hodně prudce vyrostlo a děloha nestíhá tak rychle reagovat a rozpínat se, takže se snažím nenervit, ale blbě mi bylo pekelně..tak doufám, že u tebe je to už Péťo taky v pohodě....

jinak všechny zdravím a přeju hezkou neděličku 😉
já jdu začít prát, přeci jen...ty křeče mě trochu usměrnily...nemám sice žehličku, ale kdyžtak mi ji půjčí tchyně na zavolání, ví o tom, tak zatim papa

dadunka
25. led 2009

Ahoj holky, můžete mi, prosím, poradit, kde se v ČB dají sehnat pěkné a ne moc drahé těhukalhoty?
Zítra tam jedeme na NT screening,tak držte palce prosím!