Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

zuzka84
19. zář 2009

Jajo a neporodila uz Ema ze zari ?

achalteke
19. zář 2009

Ano, ano Ema už porodila a jestli jsem to dobře pochopila tak snad jdou dnes domů 🙂

zuzka84
19. zář 2009

jajo a co kolik mala vazila atd? ja jaksi zari nestiham ted ...

achalteke
19. zář 2009

Zuzko já nestíhám vůbec nic, takže ti takhle z hlavy neřeknu 😅 ...každopádně vim že přijela do porodky a do dvou hodin byla Dorka na světě...jo a taky Krista včera před půlnocí porodila Lukáška a dokonce má úplně tu samou postel na šestinedělí co já 😎

inna12
19. zář 2009

Pedíku, ty si prdlouš 😀 přála bych ti vidět, jak vypadal s tou vyrážkou, když to bylo fakt hrozný..ostatně mam to vyfocený..a ten hrudníček měl uplně obsypanej a rudej 😝 ted už to má krásný, vystouplý bledý pupínky, ale už ne fialovorudý skrvny kolem toho 🙂 ta konopná kosmetka je super!!! nemůžu si jí vynachválit

Petulko, téda, vy jste přísný 😀 pouť mu zakážete, to já bych asi vyměkla 😀 Matoušek má svátek?? to se musím číhnout do kalendáře kdy 😵 tak gratuluju k jeho prvnmu svátku 😵

Zuzi, tak Rencu moc pozdravuj! byla to fajn ženská..už porodila??? chlapečka čekala ne?

Jájo, jestli máš takovou silnou mykozu, tak to vadí při kojení! radši bych ti napsala, že ne, ale právě tyhle kvasinky způsobujou tu moučnivku v jejich pusinkách, na zadečku časem..(pedík měla tenkrát pravdu, že je to i bolí při sání hodně, kor když se jim to rozjede pod plenkou!) bacha na to! co nejrychleji to zaléčit, rozhodně to nenechávej na samoléčbu, může se ti to vrazit do bradavek, i tebe by to mohlo pekelně bolet v prsou, jakoby to píchá..hlavně omez sladký a asi bych si koupila ten MYKOMAx sirup, pokud to máš takhle, že nemůžeš vydržet..ale nejsem doktor, prý to zabírá hodně rychle!
Pavlík nakonec tu moučnivku podle mě v pusince neměl, nebo zabraly hned ty tyčinky Pagavit. Koukni mu do pusinky, jestli nemá bílý jazýček, patro, strany tváří..
jak se jinak máte!!!! co Šimonek, jak papá, brouk maličkej 😵

papa

achalteke
19. zář 2009

Inuš ty jo ☹ , no do pondělka to budeme muset nějak zvládnout, no když uvidím sebemenší potíž raději ho odstavím, nějaký ťupky už kolem pusinky má 😖 ...teď jsou venku, hned mrknu jak přijedou ...já to právě teď taky někde našla, že to pro kojení není nejlepší ☹ ...ach jo

achalteke
19. zář 2009

jinak ty prdíky - děs - jsem zničená, co vám budu povídat, včera jsem asi hodinu v kuse řvala nějak to na mě padlo a mám pocit že ani moje mlíko mu jaksepatří nechutná, jsem furt nadmutá, pálí mě žáha...a to se setsakra hlídám co jím 😖 ....zkoušímě Sabík ale nic moc extra to nepomáhá, ty probio se mi zatim dávat nechtějikdyž je to až od měsíce

inna12
19. zář 2009

Jájo, to ne!!! neodstavuj! to ani náhodou! to bys to pěkně pokákla s kojením, to vubec není nutný, neboj, ty kvasinky má třeba každý třetí mimi...to se přeléčí a jede se dál, to není zas takový drámo 😉 😉 právě kojením (kdyby to chytl!) léčí nejlíp, všechno se líp hojí a léčí kojeným dětem...kdybys to viděla v jeho pusince, tak si potírej bradavky citronem aspon, neboj, by se mu to brzo vyléčilo, sou na to šikovný homeo a ty tyčinky😉 to je fakt častá věc tohle

achalteke
19. zář 2009

oukej, díky za rady,tak snad se to nějak poddá, budu zatím pipku vymejvat několikrát denně laktacydem (to je dycky úleva) - zrovna teď to chytnu, ach jo a to jsem je měla jen jednou, kdysi asi před pěti lety 😠

inna12
19. zář 2009

Jájo, to je normální, hele já mam zlatý dítě a když mi zezačátku plakal fakt chvilku, tak sem chytala nerva a depky, jestli to zvládnu! to jsou hormony taky...to bude jenom lepší a lepší, uvidíš!!! musíš vydržet 😉 😉
Probio mu ihned nasaď!!! vubec se toho neboj, fakt! ja dávala tuším 13 den,(kdyby měl bolesti, dam klidně dřív) jiný holky od porodky, absolutně mu neublíží, mrkni na stránky výrobce, ty jejich doporučení od prvního měsíce jsou jenom kvůli legislativě! protože se nesmí testit před 28 dnem věku dítěte, je to fakt neškodný, nemá mu co uškodit, hned mu prdni pět kapek, trvá to pár dní než zaberou 😉 😉

achalteke
19. zář 2009

Inuš já tě miluju, jen doufám, že zaberou 😉 posílali mi je poštou a někde jsem četla, že i neuzavřený by měly být v chladu ...hergot zas mi teče prsík 😅

inna12
19. zář 2009

tak si tam zkus aspon napatlat jogurt nákej, je mi tě líto 😖 dobrej je taky z lékárny Fermalac, kdyby ti ho mohl někdo koupit, ja teda nikdy mykozu dole neměla , ale kámoška si ho nemůže vynachválit, prej zabírá hodně rychle! to víš, po tom porodu dostalo frndový prostředí na prdel..ale to se spraví
ja zase myslela, že sem se už dočistila, tejden nic a dneska ráno malinko zase!!!a to mam po šestinedělí! mě taky trefí, nějak to nebere konce

inna12
19. zář 2009

uzavřený prý vydrží až týden do 25 stupnů 😉 ja má dávám denně 6 kapek na gumovou lžičku, zbytkem ze lžičky si pomatlam kozu a on to slíže 😀 uvidíš, třeba se mu za pár dní uleví bobečkovi ..je to děs, když je trápí to bříško a pláčou a slzičky maji a nejde jim pomoct ☹

inna12
19. zář 2009

kuk sem http://www.probiotickekapky.cz/poradte-se.html
fakt s klidem mu je dávejte

jdu něco povařit, asi rajskou, už podruhý v týdnu 😀 když já jí tak miluju, od včera jsem si na ní schovala vývar, tak jdu na to

papa a hezký den!

zuzka84
19. zář 2009

jajo - ja uz si to docetla.dik
ad probio kapky , tak se zeptej doktora, ne ?? jak uz jsem psala nase dr. uplne v pohode , at mu to davame - ale my uz mu to teda davali

inni - renca jde v pondeli na cisare,a jo ceka chlapecka Adamka 🙂

inna12
19. zář 2009

a Jájo, ještě sem ti chtěla říct, počkej pár týdnů, on se začne po ránu krásně smát, když na něj promluvíš a depky z toho, že občas bude plakat a ty budeš ko a unavená, hned zmizí!! ten úsměv předčí všechno..jen ted vydrž a říkej si, bude za chvilku líp 😵

inna12
19. zář 2009

Zuzko, náký dr. o probio kapkách ani moc neví 😖 😀
jestli jsi s ní v kontaktu, tak, že držím moc palce, tyjo ta se musí těšit!!! po tolika měsících v nemocnici 😒

zuzka84
19. zář 2009

inni - tak to pak je dr. dost na h...o
jo v kontaktu jsme, v patek jsem za ni byla v nemocnici abych ji jeste vydela s pupikem. dost se boji, protoze ji hrozi tak trochu vic nez treba tehdy me, ze ji vemou celou delohu, tak se boji se pripadnych komplikaci , ale verim ze to bude ok 🙂 . pozdravy i palce vyridim.

kacena00
19. zář 2009

čauvec holky!!!ju, EVI má ten bazen nějaký stránky? já bych od novýho roku chtěla jezdit jinam, ten tábor je hnus fialovej drahej...ale teď máme novou lektorku a ta je strašně supr tak aspoň něco

JÁJO, teda ...to je na pytel s těma kvasinkama... teď už asi lekárnu nestihneš....ale prodávaj i nějaký homeo proti kvasinkám

PETO, no s tou diagnostikou je to prostě komplikovanější...Dádovi dělali jen základ, jako mě na začátku taky - s největší pravděpodobností mu vyšli protilátky proti lepku negativní..u mě je to tak, že vyšli pozitivní, pak je ještě nějakej mnohem citlivější ukazatel kt. bývá pozitivní při celiaikii už si nepamatuju jak se to jmenuje, to vyšlo negativní...
při gastroskopii byly vzorky tenkýho střeva odebraný a ta sliznice na tom byla dost tragicky....- to bývá při celiakii
další přidružený věci, kt. jsou často spojený s celiakií - poruchy št. žlázy - jsem po operaci pro hyperfunkci způsobenou tím, že moje tělo si na ni vytvářelo protilátky, to taky spíš hraje pro celiakii

plus další kraviny jako moje nemocnost častá, hnusný zuby, poruchy menstr. cyklu, potraty.... ale divný je, že prostě nevyšel pozit. ten ukazatel kt. bývá při celiakii pozitiv.

a to může ukázat ten test...

a vzheldem k tomu, že mám pozit. protilátky proti lepku, celý sem si to tou posr....sušenkou zkomplikovala, protoež u celiakie to není ajko při diabetu, trošku zhřešit zas tak neva, tady prostě už stopový množství ty protilátky zvedne...

ovšem mohla sem je mít pozit. kvůli tomu, že nemám v pořádku něco jinýho...toť otázka, proto chci ten test, nekojim, nejsem těhule a zatim neplánuju druhý - ale... to nebude dlouho trvat a šla bych do druhýho a tak chci ten test absolvovat co nejdřív, ať má tělo čas na regeneraci, pokud s tím problém moje tělo má

a PETO ta učitelka je kráva s prominutím, solí poznámky o sto šest, dává dítě na hanbu...u něj utvoří bezva motivaci chodit do školy... 😖

kacena00
19. zář 2009

jo a nevim, já asi carrince negratulovala...drž se a držte se hlavně myšpulkové 😵 😵 😵 😵 😵 😵

kacena00
19. zář 2009

zuzko tak to čumím, že vám davídek chodil už od 7 měsíců, kort když řikáš že je hypotonik, teda tak to klobouk dolu..

u nás zatim malej dělá jen ...jak to nazvat..rotační plazení 😀 je to docela vtipný

holky, to vám musim říct, já se s ním dneska tak natlemila, náš malej pankáč strašně prská když je naštvanej, když jedeme autem a on by rád jedl nebo spal (v autosedačce to neumí usnout) tak děsně prská 😀 dnes ovšem začal prskat při obědě, tak já na něj - NENENE a tvářila sem se přísně, jenže po desátým NENENE sem se už začla tlemit, a on se taky nahlas tlemil a zase prskal, já už se pak kryla kastrolem, když sem to NENENE řikala aby ze mě fakt neměl jen srandu a on se snažil potvůrka zjistit co jako já na to jeho prskání, no šašek...
(jo včera si tímhle způsobem do levýho oka prsknul kus zeleninový kaše... sem mu to musela vykapávat..)

no a teď při uspávání- on se dycky kryje peřinou a hleděj na mě jen ty jeho velký oči, a pak ji shrne a tlemí se, a paksi ji zase na obličej nahrne, tak sem se pousmála a on to hned viděl, a tak se nahlas zasmál a vyštěk na mě - HAJGA a záchvat smíchu, já se musela smát a on zase HAJGA a další záchvat smíchu, tak nevim, co svý matce tím svým hajga chce vlastně říct 😀 😀

kacena00
19. zář 2009

holky a na závěr svých trapáckých monologů vám chci říct, že dnes je tu tchyně a je v pohodě, žádný kecy....a to samý se stalo už minulej tejden!!! 😕 😕 😕 😕 možná jí tchán promluvil do duše, musel mě totiž onehdá slyšet jak sem tu lítala po baráku vytočená a nadávala až se dům otřásal v základech 😀 😀 😀

tak jo, mažu něco podělat, páčto tady dnes maká každej, tak abych neseděla jen u PC

a moc držím palečky cipísčátkum... ať už jim je líp...a ať holky brzy pustěj ze špitálu ať už se Míše nestejská...

carrinka
19. zář 2009

Kačko, měla jsi krásný monology 😎 a dík za gratulaci... bříšku vyřídím 😅

Holky já jsem taková kr..a!!!! Kamarádka mi přinesla ochutnat bramboráčky a já je slupla ... už cítím, že mi bude blbě... nejen, že mi bylo blbě v noci z vlašáku, ale i dneska to určitě hezky "vyžeru"... achjoooo... už to cítím až v krku... tak jsem teď vycucala zázvorový lízátko (je docela dobrý, ale nevím, jak zvládnu vyčištění zubů 😲 )

Trochu mě překvapuje, že mě skoro vůbec nebolí prsa, jen tak jako při MS... Takže mě píchá jen v podbříšku no a trochu se zvedá žaludek... no někdy trochu víc 🙂 ... Snad u toho zůstane a nezačne to zlobit víc 😖

indigo
19. zář 2009

Carri - to bude zlobit bramboráčky nebramboráčky, jen si ty nevolnosti užívej (hm, blbě řečeno 😀), za ty mrňata to stojí! 😎

Haha, není hypotonie jako hypotonie, Táda má v papírech hypotonii od narození, chodit začal v 17ti měsících, i když ty první krůčky-nekrůčky kolem nábytku proběhly asi už kolem 15. měsíce...

Jinak tedy brej večír! 😀 A brou noc! 😎

indigo
19. zář 2009

😀 😀 😀 Si vybavuju, jak na návštěvě u Zuzky Táda jen ležel na podlaze, pásl koně, nic jinýho v tý době nezvládal, a Davídek kolem něj běhal s chodítkem... 😀 😀 😀

straspytelka
19. zář 2009

Ahoj čtu čtu, ale vím kulové co komu odpovědět 😀
Snad se časem chytnu 😉 Dobrou noc holky a kluci 😵

petreva
20. zář 2009

Zdravím!!!
JÁJO, tak tě zlobí mykoza, mrcha?? Já s tím zkušenost nemám,ale T. určitě neodstavuj, nějak to vyřešíš, ale je dobře že kojíš!! Co prdíky? Zlobí? Nám se osvědčila i mastička z timiánu. Přišlo mi, že je lepší než Pupík. My dávali probio asi od měsíce, ale taky bych se toho nebála dřív, i když je pravda, že je to z bylinek 😕 zkus a uvidíš.
INNIKU, co P. a rýma??
BARU, tak už baštíte ovoce?? A mixuješ nebo "jen" pasíruješ?? A dusíš ho?? Teda to ovoce 😀 A co lepek??? Jo Baru, stránku bazén má starou z roku 06 😠, vyzjistim info u kamarádky, co chce taky chodit plavčit a podám zprávu.
STRASPY, tak už nedělej tajnosti s tím baráčkem???? Kde, a jakej je???? 😉
KATO, heleĎ, mě prsa neboleli skoro vůbec až pak kolem 12t jsem je cítila. Jak je po ránu?? Pamatuju si jak bylo Pedíkovi choděrovi špatně ☹ , on to každý prožívá úplně jinak. Tak snad se ti velký nevolnosti vyhnou 😉 vzpomínám jak mi bylo hrozně do smíchu, když mi bylo na omdlení...já jsem byla fakt prdlá, ale pořád mě to nutílo se usmívat blahem 😵
INDI, co Miška?? Jak spinká? A co už umí?? Byla tak malinká, když jsem ji viděla. Snad se někdy sejdem, i když ta zima 😖
ZUZKO, jak to jde se suplementorem??
A PETO, hojí se ti bradavka? No to jsem ráda!! Hlavně aby tě zas nerafnul!! A jak jde vám baštit a co už umíte?? Ty jo, vstává? To je torpédo...
PEDIKU, tak to musí být hezký cvíčo...snad se Ellušce zalíbí.

My úspěšně přežili oslavu, Elenka občas zaječela, aby ukázala, že umí o to...ale jinak dobrý. Byla ve svým živlu, mezi lidma v mumraji. Každý jí choval a chválil, tak brebentila a prskala na ně 😀 . Už dělá takovej vysokej komín a šmrdlá nožkama, ale dopředu spíš "skáče" a neví pořád co s ručičkama.
Tohle šero nesnáším, celý den je tak ponuře...tak jdu za zlatičkama. Mějte hezkou neděli.

inna12
20. zář 2009

Ahoj Evi 😉 Pavlík už je mnohem lepší, popral se s tim dobře! 🙂 ještě ho častěji odsávám (musím i bez rýmy, z toho jednoho prsa 😠) , ale zaplatpámbůh kašel neměl, to asi kašlal jen z těch hlenů chvíli. )jako nevim, co bych dělala bez tý odsávačka na vysík, je vážně skvělá )..byl i mrzoutek takovej větší, ale dneska od rána už je to starej pavlík 😀 povídá si v lehátku 🙂 on už si sám hraje, opravdu 😵ručkou si bouchá do jedné hračky, která je delší na hrazdě na lehátku, vydrží to dělat hrozně dlouho a pozoruje to, že se mu to vrací 😀 mračí se na to, směje..my z něj nemůžem 😀

Elenka prskavka 😀 teda to je čipera, už komínuje 😀

ty kapičky probio nejsou z bylinek 😉 jsou to jen ty živé bakterie, z bylinek je ten Babycalm

i tobě hezkou neděli a vubec všem! 😉

papa

petreva
20. zář 2009

Pár foto z ČB a oslavy 😉
Dneska je u nás hezký počasí, díky Bohu, to šero mě ničí....Jak se má MÍŠA a Terezka?? Nevíte někdo??
Tak pádíme kojuchovat a pak ven.

indigo
20. zář 2009

Evi příště už se Elenka kamarádů dočká, fakt! 😒 Ale sekne jí to! 😎

U nás už je to na vraždu, Táda byl venku naposled v pondělí a je megaotrávenej. Ale už je dobrej, zejtra jdem ven!!! Aspoň Mišelinka je hodná, večery má teda pořád stejný - cca od 7mi do 10-11ti téměř nonstop u prsa, ale jinak pak v noci spí, vstává na dlabanec jednou - kolem třetí a pak spíme cca do půl sedmý, to se opět nají a spí dál, já ovšem musím vstávat s Tádou... 😠 Ale cekem pohoda, chtělas matko děti, tak si nestěžuj, že se nevyspíš... 😀 😀 😀 😎

Co Míša nevím, večer jí písnu jak jsou na tom...