Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

achalteke
20. únor 2009

Takže prospíváte, to je paráda 😵 😵 a budou nějaké aktuální fotečky? Mlíčka máš dost?

achalteke
20. únor 2009

super, jo jo, ale sehnala jsem si domácí práci, takže jsem docela spokojená 😀

cipisek007
20. únor 2009

Jáji, ještě jednou ti moc gratuluju 🙂 Jen si to flákání užívej 🙂 Necháte si říct, co to bude?
Mlíka už moc nemám. dostávají ho 2x denně. Jinak jsou na Nutrilonu. Mliko odstříkávám, protože mě kojení hrozně bolelo a já jsem při tom skoro brečela bolestí ☹ a odstříkaný ohřátý mlíko dostávají holky v noci, aby jsme nemuseli vyrábět Nutrilon. Ale 2 měsíce v kuse dostávali jen moje mlíko 🙂

achalteke
20. únor 2009

Tak to je myslím hezký kojící skóre 😀 a jak se holky v noci budí a budí se obě najednou? Sorry, asi mám divný dotazy, ale zajímá mě to 😀
jo necháme si to říct, možná už za dva týdny budeme vědět, se tak těším 😵 😵 😵

cipisek007
20. únor 2009

A hlásím, že včera jsme byly na váze a mají: Barča 3280g a Terka 3180g Už se pěkně pronesou 🙂

achalteke
20. únor 2009

no tak to je skoro 7 kilo to už je slušný 😀 😀 😀 😀

achalteke
20. únor 2009

Musim běžet, peču takovou náročnější buchtěnu tak abych to nějak zvládla, tak pa pa pozdravuj holčičky a uvidíme se te´d častěji 😉

cipisek007
20. únor 2009

Jáji, budí se obě najednou, v noci i po 4 hodinách, přes den po třech.¨
Já jdu koupat, nepřipal to a zítra se tu zase objevím 🙂
Papa 🙂

dadunka
20. únor 2009

Ahoj Míšo! Ještě jednou gratuluji k holčičkám, na fotky se těším! 😵

helik3
autor
20. únor 2009

To je v pr.eli, zase mi to koník smáznul a já to nezkopírovala 😠 tak znovu.

Míšo tak super, že už jstet takhle sehraný, to mám radost. Když koukám na ty váhy, tak takhle velký miminka budeme mít hned my po porodu, co?? To je takový zvláštní 😉

A jak Vám jde to cvičení?? Je to hodně náročný?? Věřím že holky prospívají a jde jim to před očima🙂 Až najdeš minutku, dej pár foteček do albíka 😉

kačko tak paráda, uf to mám radost!!! Takže v pondělí se do ničeho nenechat nutit, jasný?? Nech to na přírodě!!! Tak se nám dnes ráno rozpadla další holčina z kurzu-už taky "nestihla" ten partnerský kurz 😀 To už je třetí 😉

Straspy jestli Ti odchází hlenová zátka, tak to může být ještě tak klidně na týden. kamarádka měla císaře naplánovaného a zátka jí odešla tři dny předem a v pohodě normálně vydržela, nic se nedělo. Takže hodně spi a odpočívej, do týdne to asi tak bude .-)

kacena00
20. únor 2009

čau Helčo!!§a ty si na tom kurzu byla dnes? to bys asi nestihla se tak brzy vrátit nebo sem si to speltla měla sem za to, že ste ho měly dneska

helik3
autor
20. únor 2009

jojo dneska měl být pro březnovky - ale nakonec odpadl, že má olina chřipku či co. Já jsem přihlášená v "dubnovkách" na 13.3. v pátek🙂)) už se těším, hehe

Hele co teda do toho kočárku mám dát na tu matraci?? deku, nebo plínu nebo prostěradýlko a mám kupovat nějaký ten polštářek a peřinku (nebo plym )tomu říkají?? Jsi mi psala že to nafotíš, tak mi to aspoň popiš, prosíííím🙂

A ještě, do máš pro mimčo po koupání?? Myslím jako olej nějaký na tělíčko??? Na koupání nemám nic-mám olivov. mýdlo na zadeček, ručky od Oliny, mandlový olej do koupele-což by mi na začátek mělo stačit-ani nechci hned na toho pinďu nějaký ty chemický sajrajty-ale asi bych ho měla pak něčím natřít, nebo ne?? Máš nějaký přírodní olejíček??

helik3
autor
20. únor 2009

jinak manžu mám stále od půl 5 v práci-na silnicích 😖 😖 😖 kdyby byl ten kurz dnes, tak stejně máme smůlu-no a takhle to kočky budeš až začnu rodit-manžel v prdeli 😖 😖 ☹ ☹ ☹ je mi to naprosto jasný. Jedině toho pinďu nějak ukecat na vkend...... 😀 😀 nevíte jak se to dělá??

kacena00
20. únor 2009

heli nemám, já myslím, že tenmandlovej olejíček právě udělá takovej filmíček a že to pro něj buden akurát

hele já bych si myslela že na kafe ve středu zajdeme a pak tam bude michal a půjdeme vybírat nějaký kraviny do koupelny - zrcadlo, skříně, věšáček na ručník apod. takže bych ti to mohla vzít ukázat, ještě sem se neodvolala, nechávám si to na pondělí

fotky ti pošlu buď dnes večer nebo během zítřka dopo ju? a prosím tě vy ste takový nákupčí si řikala že toho tvýoh by tobavilo, kde se tam daj takový ptákoviny pořídit na tom sezimáku? v baumaxu možná něco a ještě někde?

helik3
autor
20. únor 2009

tak super díky Kačko, já jsem si říkala jestli ten mandlovej olejíček nestačí, hlavně ze začátku.

Já Tě samozřejmě ráda ve sředu uvidím🙂 Vo ton nepochybuj 😀 😀 Takže záleží jestli budeš ještě držet a jak si na to plavčo troufneš!

Hele já to tam moc nezám ani na tom sezimáku ani v Táboře, kde by se dalo takhle pokoupit. V Baumaxu asi jen tak něco, to jo, asi bych zašla na takové drobnosti možná i do Aska. A v Táboře je naproti intersparu pro koupelny, hergot jak se to jmenuje-holky Táborský pomožte! Ale je to naproti Intersparu kousínek směrem do kopce, ale kdybys mě teď zabila tak Tio neřeknu unázev-ale je to velká budova, holky určtě napíšou název.

Určitě bych ale zajela do Tábora do Sika-můžu z vlastních zkušeností jenom doporučit, my tam nakoupili hodně-ale než tam vyrazíte, najdi si to na mapě, je to dost komplikovaný na vysvětlení.

Pro carapatičky a doplňky je docela dobrý v ČB Moebelix. No ale kvalitu v Asku a Moebelixu nehledat!! Což zrcadlo je vždycky zrcadlo, věšáček v pohodě, ale tu skříňku nevím.

cipisek007
20. únor 2009

Holky moc děkujeme 🙂

Helčo, Cvičení je hrozná rasovina, první 3 dny jsem nad nima brečela a odmítala to cvičit, strašně usedavě u toho pláčou ☹ Už jsou ale vidět výsledky, holky krásně zvednou hlavičku při pasení koníků. Což je úspěch, když si vezmeš, že jim jsou v podstatě 3 týdny (doktoři je vývojově považujou za čerstvě narozený. Těch 8 týdnů o který se dřív narodily, máme zapomenout

Holky, jestli vám můžu poradit, sežeňte si na zadečky díťátkům SUDOCREAM. Je to zinková mast. Přivezla nám jí švagrová z Anglie, že prý tam na miminka nic jinýho nepoužívají. U nás se dá sehnat taky. Holky měly do krvava opruzenej zadeček (nedonošeňátka to mívají často, prý jim chybí krom železa i zinek) a během dvou dnů měly zase krásnej zadeček jak miminka 🙂
Co se olejíčků na pokožku týče, tak se mi osvědčil olejíček od Hipp. Krásně voní a holky nemají suchou pokožku.

straspytelka
20. únor 2009

Heli, teda kočík je super 😵 😵 😵 😵
Cipísku, toho jsem se při dvojčátkách taky hodně bála toho cvičení...no ani na to nedošlo ☹
Jdu masírovat bradavky, třeba se mi ten porod přiblíží víc, jsem fakt už z těch poslíků unavená 😠
Asi před hodinou ze mě zase vyšlo kus bílého hlenu 😖 táhlo se to teda jako....vyroličkovala jsem tunu papíru 😀

cipisek007
20. únor 2009

Strašpy, nazdárek! Tak to ti nezávidím, u mě to šlo strašně rychle. Jen plodovka u Barči vytekla a za 18 hodin se holky narodily 🙂 Ani bolesti jsem neměla, jen jsem se na tý samotce strašně nudila 😒
Důležitý je, že to cvičení pomáhá,čert vem,že je to rasovina. Děláme to pro ně 🙂

cipisek007
20. únor 2009

Tak já jdu do sprchy, za půl hoďky zase krmíme, pak půjdu odstříkávat a chrnět. Všem dobrou noc a zítra zase nakouknu 🙂

helik3
autor
20. únor 2009

no Míšo to musí být očistec to cvičení, ale musíte vydržet!!!! 😉

Hlásím že kočárek je v albu!! Jukněte!! Fotka klame, je o něco světlejší, ne tak tmavý. Dadu to mrkáš co?? Jak jsem to tam rychle dala, viď??

ale svůj břich nevím kdy přidám, šla jsem to tak ypřipravovat, ale nemůžunajít fotečky z 15tt a 20ttt 😠 ☹ to vypadá, že jsem je vymázla 😢 😢 mám jen 25tt a 30tt. Až upravím, přidám.

Přijel mi konečně manža, má chuť na pivko, dám si s sním skleničkua pak taky vana.

papa, mějte všechny hezký víkend!

mon73
20. únor 2009

Ahojky 🙂
Ahoj Míšo, tak konečně si tu 😉
Heli, pěknej kočárek 😉

dadunka
20. únor 2009

Helčo, no to valím bulvy nad tou rychlostí,šikulka a už vím co na tebe platí! 😝 Tak teď ještě to bříško jo a pěkně od začátku, žádný výmluvy na ztráty, hledej šmudlo hledej. 😎

petreva
21. únor 2009

Ahoj holky moje!!!!
MÍŠO, mám taaakovou radost, že tě vidím!!! A že se holkám daří dobře. Fakt si umím představit, jak trpíš u cvičení ☹ Děti fakt pláčou, ale věř, že je nic nebolí!!! Je jim to nepříjemný, jak je "tlačíš" někam jinam než chtějí ony, ale je to tak správně. A hlavně vidíš výsledky, což je povzbuzující! Drž se děláš právnou věc! A jak je tobě? Co po císaři? A tak nějak ...asi hodně unavená, viď.
MONI, ten tvůj chlapík je k sežrání, culim se nad fotkou a i P. je na měkko, jakej je to fešák 😵
HELI, téda docela ti závidim, že už vám stojí kočár v předsíni...hele, vy tam nemáte matraci? Nebo na co myslíš ho jako položit? V naší korbě je nějaká anitialergenní matrace, takže jsem koupila prostěradlo do kočáru,přímo, a stejně tam asi ještě dám plínu nebo tak něco. Vy tam máte jen dno a nic? Nějak to nechápu 😅
STRASPY, ta máš dnes a zítra zakázáno rodit 😀 😀 😀 , jedem ke tchánovcům, takže bych nemohla dát holkám vědět!!! Ale fakt napiš, ty jo, já na vás s Kačkou tak myslim, přijdete mi do "hlavy" kolikrát za den...Tož hlavně, aby vše proběhlo v relativním klidu a relativně rychle...
JÁJO, Petrovi se se tam Manduca taky moc líbí, ale já jsem takovej lemplík, nebaví mě hledat na netu info, brouzdat a čít kde co...rozdíl mezi ní a šátkem je převážně v tom vázíní, že jo. I M. se používá od narození a je neškodná z ortopedickýho hlediska? A to jako jejím ušití nebo jaký je rozdíl mezi ní a nějakým nosítkem? Pořád mi stejně nejde do hlavy ten šátek. Mě se líbil, protože ho na prochajdě složim do batohu...ale ten tak páteř přeci nepodepře jako vystužená M...No možná něco najdu, přečtu a uvidíme...ale cena mě dost odrazuje ☹
DADU, tak budu posouvat čas s tebou, fakt je to teď takový nanicované období...taky mi nic nebylo ani prsa nebolely...teda až na moje zažívací potíže, ale ty byli i před těhu...tož přeju hodně pozitivního myšlení, a hlavně aby to uteklo a mimčo se už ozvalo 😵 😵 😵
MENNY, co tvůj zánět? Teta mi psala, že oni zánět nikdy neměli...a prý stejně používájí kapky převážně takové, bylinné nebo "výcuc" z pupenů, ale jsou naložený v lihu 😅 takže bys to nemohla...ona je taková bylinková, tžak jsem myslela, že poradí. No, tak jsem nepřinesla, žádné nové zprávy. Doufám, že ti ATB pomáhají a bude to dobré!!!

achalteke
21. únor 2009

Ahoj Evi, jsem tě neviděla ani nepamatuju 😀 ....tak trochu k tý manduce a šátku, Evi já myslím, že bez nějakých konkrétnějších informací nalezených na netu se to asi neobejde, Já jsem laik a mám zkušenosti jen se šátkem - šátek je dobrá věc i ze zdravotního hlediska - dovoluje miminku přirozenou polohu a miminku nijak neškodí. Líbí se mi na něm ten těsný kontakt mezi nosičem a dítkem a i to že třeba mimi ukidňuje tlukot srdce nosiče. Jak říkám, mě se fakt osvědčili 😉 .
Manduca je z ortopedického hlediska asi to nejlepší co může být. Oproti jiným nosítkům (teď mám na mysli spíš klokanky, protože třeba ergo je skoro to samé co manduca) je jasný ten zdravotní faktor, dále pevnější a variabilnější nošení (možno nosit na břiše, na boku, na zádech), pohodlnější nošení (má trochu jiný upínací systém) a určitě i bezpečnější ( co jsem viděla klokanky - nepůsobily na mě moc bezpečně - dítě se v nich všelijak kiklalo či jak to říct). Takže doufám, že tě nematu ale jsou to z části info co jsem našla a z části mé pocity. Třeba mě někdo opraví (budu tomu ráda). Ve volných chvílích ještě hledám info a přemýšlím. Nicméně na 95% do ní půjdu. Sice ta cena je fakt velká, ale zase tolik nechci investovat do kočárku, protože budeme fakt spíš nosit (šátek už mám) 😉 . Zkusím ji koupit přes e-bay a nebo přímo z Německa. Další možnost je manducu vyzkoušet na 10 dní za asi 290 Kč - takto to nabízí několik internetových prodejen.
Takže já kopu jednoznačně za šátek i za manducu..... 😉

menny
21. únor 2009

Dobré ráno
Strašpy musim sem nakouknout už kuli tobě!
Sem tak napnutá!!! Mě ten hlen odcházel dýl jak týden
a poslíčci byly masakr. Tak přeju ať to dlouho netrvá
a motýlek už bude chtít na svět. Moc na tebe myslim!!!!!

Míšo vítej zpátky. Snad se tu potkáme.
Ale máme toho dost nakecáno po sms 😉

Evi, dík moc!!! Zatim beze změny. Pořád úpim když jdu na malou.
Už se těšim až to poleví.
Užij si víkend u tchánovců 🙂
Pro mě by to byl náročnej víkend 😀

Jak beru ty globule na zavádění, tak je tam vůbec nemůžu natlačit.
Sem nějaká suchá a nejde to. Dopr... Nevíte, můžu použít trochu nějakýho
šetrnýho lubrikantu??
A mám asi problém - od čtvrtka se nečistim, prostě nekrvácim ani nešpinim...nic
je to normální tak kráce po porodu, byť po císaři?????

menny
21. únor 2009

Jé Jájo ahojky
O manduce slyšim prvně...děkuju za přednášku 🙂
omrknu to na netu 😉 asi bude drahá jak prase což

petreva
21. únor 2009

Jájo, moc díky, to je jasný, něco pohledám nebo "vyženu" manžela, on děsně rád koumá 🙂 mě se na šátrku taky právě líbí, že je miminko úplně u těla a cítíme se navzájem...nic nás netlačí, tak to pořešíme v klídku.

Menny, tak to ti neporadím 😒 až se tu objeví maminy, třeba budou vědět. A s tím lubrikantem si myslím proč ne. Tedy je to jen moje úvaha...to si dáváš do moč. trubice nebo do poch...ale i do moč. trubky bych se asi nebála, jen tak drobet, aby aspoň ta aplikace byla snesitelnější. víkend si fakt neužiju...ale to je jiná...
Holky taky mám nějaký výtok či což. Nic mě ale nepálí nesvědí...nikdy jsem to neměla, buď to byla nějaká potvora mykoza se vším všudy nebo nic, ale tohle? Ve čt. jdu k Dr. tak se musím zeptat. Dneska v noci jsem si zase dala ten čípek, ale když to není kvasinkový (teda já nevím, že..) no nic uvidíme. V noci toho moc nenaspím tak čtyři pět hodin a pak čumim do stropu...no jo, po porodu nebude po téhle stránce lépe, že...ale já tak doufám, že se mi fyzicky uleví ☹
Tak jdu zase něco pobalit, P. iniciativně vysává, tak ho pak musím pochválit 😉 ještě nakouknu než pojedem. Zatím

achalteke
21. únor 2009

Čau Meníku...no já ti taky moc neporadím a nedáš nějaký aktuální Matouškovo fotky do alba? Jsem děsně zvědavá 😀
Jo Manduca není zrovna levná záležitost ( cca 2 500,-) 😒 ....

straspytelka
21. únor 2009

Ahoj hlásím jsem 2v1 zatim, Evi nezaručuju nic, no kdyžtak písnu smsku 😀 a holky holt budou vědět trošku dýl, zejtřejší datum je krásnej, to by se i líbilo... 😉 Teda nalákali jste mě na to nosítko...manducu, ale je to pro mě dost drahý,mě se líbí i tohle, nevíte něco o tom? http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=16043856&tab=1

achalteke
21. únor 2009

Čau Strašpy, teda vy se držíte....o baby vaku nic moc nevím, ale ti kdo ho mají popisují jako nevýhodu to, že mimi nevidí ven a není moc způsobů jak bobka nosit 😉
Tak zítra držím palce ať se zadaří - to datum vypadá pěkně. No já když budu trošičku přenášet tak bych mohla porodit 9.9.2009, dobrý ne?