Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

dadunka
9. bře 2009

Čau holky, 🙂

Míšo díky za odkazy na odsávačku.

Evi, na doktora prdď, chtěla bych vidět jeho ženu, kdyby necítila pohyby, co by jí jako řekl. Jinak můžeš srdíčko poslouchat i doma fonendoskopem, nezkoušela jsi to?

Barčo, to jsem nevěděla, že sezení na kruhu může trhnout steh. Jo a tu tetu bych asi poslala do pr... nejhorší jsou nevyžádáné rady, že. 13kg a hodně??????????? Teta asi rodila někdy za války ne nebo vůbec? Vždyť to je skoro nic! A je to úplně ukazkové přibrání. 😠 Prď na ní, jsi krásně štíhlounká!

Já byla včera po 3/4roce plavat a asi jsem si namohla svaly nebo jsem prochladla, protože, když jsem dnes nesla obědník k autu a pak domu, tak mě tak moc rozbolelo břicho a doma to zas povolilo. Snad jsem mimíse nijak uvnitř nestrhla, ale vrtí se tam, tak snad ok,ale úplně jsem se vyděsila.

Nemá tu někdo kočár Inglesina?

kacena00
9. bře 2009

já jo, a je nádhernej báječnej a krásnej a když sme s ním včera byly poprvý tak si ho nakonec pochvaloval i manža 😵 😵 😵 😵

mám inglesinu magnum na podvozku ergo bike, je v mým těhu albumiku, mám z tý starý kolekce

kacena00
9. bře 2009

jo co se týká toho kruhu - pardon zkopčila sem to z první diskuze kam chodim, takže to je aktuel infoška hlavně pro evču a helču- v porodnici to uleví, jak to tam má člověk auvajskový, ale pak spíš jak si sedneš a sveze se ti ten spodek po tom kruhu, tak to prostě může nějakej steh vytlemit, nevim jak bych to popsala, prostě si sedneš na zadek a jak nejsi na pevným, tak se ten zadek ještě po tom kruhu sveze a to může způsobit to "rozešití"

jinak: pokud mohu dát pár amaterskejch rad- porodnický kalhotky - s vložkama z lékárny prodávaj jeden druh a já měla možnost vozkoušet ještě ze zdrav. potřeb síťovaný a ty byly na dobu v porodce zlatý, ty z těch vložek byly dost těsný, ale teď na doma, jak už mám plochý břicho, tak sem měla síťový kalhotky až k prsum, takže teď nosim ty z těch vložek, ale na dobu v porodce fakt super síťovky

určitě není nutný si brát noční košili, já tam měla dvě a nevytáhla sem je, jednak sem se furt zmazávala tím, jak člověk v nemocnici víc krvácí, jednak jak se rozbíhá laktace, měla sem jeden den bezva svítivě žlutý kolečka 😝 tak sem nasadila lambadu a vložky do podprdy - ty je dobrá si vzít

když je nějakej třetí čtvrtej den, nechce se člověku po každým čurání do sprchy, takže je fajn si vzít flašku s takovým tím náhubkem, rosalgin a po čurání se ošplouchnout rosalginem, protože mě to teda po čurání ta rána pálila

jo a na doma je dobrý mít pratelný kolečka do podprdy, protože jak malej zařve, já sem jak nedotaženej kohoutek a to bych se s těma jednorázovejma nedoplatila 😀

a jinak nevim, teď mě nic nenapadá, ale když napadne, písnu to 😉

kacena00
9. bře 2009

jo ještě jak teče ta voda, od jedný holky tady z koníka a pak od jedný kámošky vím, že může i odkapávat, to v případě že hlavička je víc natlačená v porodních cestách, takže nemůže plodovka odejít najednou

prý to značí už víc rozběhlej porod, teda aspoň tý koníkajdě do telefonu řekli ať bez prodlení dojede na porodku a ten den byla malá na světě

dadunka
9. bře 2009

Barčo, máš fakt vtipný komentáře u Cyrilovo fotek - jsem se pobavila 😀

Kočár jsem zhlídla, pěkný a taky tam máš ještě babystrology metr, kde se praví, že Cyrdovi zbývá do příchodu 6 dnů 😎 Jako kdyby nevěděli, že už je dávno tady viď.

cipisek007
9. bře 2009

Barčo, Cyrilek je překrásnej!!! A jaký má velký ruce! 🙂
Heleď, jak jsi spokojená s Inglesinou? Já tedy moc ne. Stříšky nám nedrží, pořád se krčí a taky nám nedrží takovej ten kryt korbičky, jak se přicvakává ke korbičce, nevím jak se to přesně jmenuje, dneska mám megaokno.

cipisek007
9. bře 2009

Ahojky holky, mám v albíku pár nových fotek, tak koukněte 🙂

cipisek007
9. bře 2009

Holky, mám dotaz k tomu polštářku pecek. Máme ho používat přímo na kůži nebo radši přes plínku nebo přes oblečení? Davidovi se to zdá dost teplý, ale já si myslím, že to teplý má být, aby to pomohlo. Mě se to teda zdálo akorát teplý.

kacena00
9. bře 2009

ahoj Míšo, já ymslím spíš přes látku, aby je to neožehlo na kůžičce, přeci jen miminka ji majím dost citlivou... teda nevim jak silná látka je na tom polštářku, ale já bych to dala do něčeho..

Míšo holky teda rostou jak z vody, už sou to kousky 😉 jak se vám tam vlezou dvě postýlky? v pohodě? to je hezký že už se na vás holčičky smějou, na to se taky těším!
náš cyrdik se už hodně proměnil, má spoustu bdělejch chvil, poslouchá, čučí, je to nádherný 😵 😵 😵 😵 😵

taky sem vložila pár nových foteček 🙂 😀

jo jáji, já na chvíli přestala látkovat protože sem byla dost zdrblá tím, že sem tu na vše zůstala hned po porpuštění sama...

petreva
10. bře 2009

Ahoj holky!!
KACKO, ta tvoje teta je téda....mě zase štve mamka 😒 ne že by měla narážky na moji váhu..ale už teď dělám všechno špatně a moje dítě bude prý rozmazlený, když ho před vším chráním už teď...to prosím pěkně byla reakce na to, když se naši zase hádali, mrňous se tam začal hejbat, takříkám, že babička s dědou jsou hlučný, viď a pohladila jsem si bříško... ☹ plíny jsou špatně...no prostě skoro všechno...
Ty máš krásnýho klučíčka už u sebe a i přes trable, který jsi ze začátku měla jsi to zvládla krásně a jsi šilkula, a BASTA 😉 Jo a dík za typy...ten popis z kurzíku v emailu je bezva! A s tím kruhem...to sis koupila normál kruh na plavaní pro děti? Takže na něm sedět jen v porodnici a doma už raděj ne? Pak si asi sedat nějak ku straně nebo tak,ne? Vždyť to musí pořád bolet. A co ti s těma stehama teda dělala??
MÍŠO, tak co pecky??? Jsem zvědavá , jestli vám pomohly, aspoň drobet?? Já bych se asi rozhodla, zda dát či nedát přes látku, podle teploty, něja neumím univerzálně poradit...jaká byla noc??
DADU, Dr. byl pako...když já nemám možnost fonendoskopu...to víš, že mě to napadlo už dáááávno 🙂

Holky, já mám teď často dost dlouho tvrdý břicho...nemůže to vadit mimču? Fakt mi stvrdne a je z něj úplná koule, vyrýsuje se...říkám si, že při kontrakci svalu nedochází k jeho prokrvení, tak aby měl mimiňouš dost kyslíku??? to asi kontrakce jako takové nejsou, nebolí mě to, jen je to dost nepříjemný, tvrdy a špatně se mi chodí 😒 No nevím...zítra jdu na kontrolu, tak jsem děsně zvědavá co a jak...

kacena00
10. bře 2009

evi to tvrdnutí neva, to je tak slabý, že ho to nijak nemůže přidusit, já sem fakt ráda, že sem chodila na ten kurz, protože z toho dost čerpám, tohle je prej pro miminko taková příjemná masážička, hele a po poordu tě můžu ubezpečit že to fakt nemá s kontrakcema a s tím, jak to mimi je utlačený při ní vůbec nic společnýho 🙂

ale neboj, kontrakce se daj v pohodě vydržet, jen možná budeš chvilku nešťastná nebo naštvaná a nebudeš nic chtít, ale to je dobrý znamená, že to setkání s miláčkem miminkovským je fakt už za rohem 😉

ten kruh mi chtěla v drogošce nacpat větší, no ještě že sem měla svou hlavu, bych tím propadla a nepomohlo by to ten podvozek odlehčit, takže si ho nech vybalit a vyber si podle svýho podvozku, aby ti tím kruhem prdýlka nepropadla 😉 😀

doporučuju si fakt pozjistit, jestli je u vás nějaká PA a má to s tvou pojišťovnou nasmlouvaný poporodní návštěvy, protože to vyndání stehů je bomba

já po porodu používala ibalgin či ibuprofen, jak mi poradili ve špitále (v tabletkách) a sezení - no uvidíš no, však si tu správnou polohu najdeš a dobrý je si přes den udělat hají, to na tu pipku pomáhá, páč večer jak sem měla ty šílený dni, sem ji měla už dost nateklou, takže veget a spinkání třeba s mimčem po propuštění vřele doporučuju

jak je na tom moje spolubojovnice strašpy? jak velký vyšívání vlastně máš? a co malá, pořád spinká? ten náš člobrda se v tomhle ohledu fakt proměnil a je děsně společenskej 😀

dadunka
10. bře 2009

Míšo, holky rostou jak z vody! Nestává se vám někdy, že si je popletete? 🙂 Takže ty s Inglesinou moc spokojená nejsi což...já se vždycky pro nějakej kočár nadchnu a pak si přečtu něco blbýho, ach jo, je to teda věc - vybrat kočár.

Evi, fonendoskop si může š kouupit v každý zdravotnický prodejně, ty obyč stojí kolem 200,- Já ho mámě stáhla z ordinace a zatím nic neslyším, prý to půjde až tak od 24tt. Jinak se taky bojím, že budu pak dle mámy a tety dělat "všechno špatně" - ale prdím na ně.

Holky, ve čt razím k Čutkovi 🙂

petreva
10. bře 2009

KAČKO, dík za uklidnění...taky chodím na kurz, ale njěka jsem se na tohle neptala...nebylo zatím proč...ty jo, je mi fakt divně, jak kdyby mi někdo držel prudušnici a ždímal žalude. Sice jsem snídala, ale jen tak aby se neřeklo...a nějak blbě se mi dejchá...uvidíme...
DADU, vybrat kočár, to je hotový umění, viď 😅 . my vybírali tak dlouho, že nám snad ani do porodu nepřijde...taky na příbuzný prdim...a budu si to dělat podle svého, jen mě to často mrzí, že nejsme taková nějaká normální rodina...jů už ve čt? Nějak to uteklo, ne? No tak to musím intenzivně myslet. A to se určo dovíte co se skrývá v bříšku 😵

kacena00
10. bře 2009

dadu, ale on bude asi rozdíl v tom mít kočik pro dvojky a kočik pro jednočátko, já teda pro inglesinu hlasuju a dobrá mi přijde, je to moje zlatíčko 😀 ale každej má jiný preference

hele to sou prostě báby všechny stejný, nevim jestli sem vám psala jak mě prozměnu steřela tchyně - sem si libovala o víkendu jak mi míša pomáhá, jak je to skvělý a dostla asem setěr, že oni to dřív taky zvládaly a teď taky sou holky, co s nima nemůže bejt manžel a bláábláá blá

jistě bych zvládla nakonec sama i porod, ale je to prostě příjemnější všechno sdílet s tím chlapem, což se potvrdilo hned následující dny, když sem díky michalově nepřítomnosti dostala splín..

jo a taky samosebou máčely dudlika do medu a zuby mají kluci celkem v pohodě...no návštěva za všechny prach, na to že sem byla den po propuštění, tak sem potřebovala přesně takovou podporu...holky snad nebudeme takový báby, až budou mít naše děti vnoučata 😀 😀 😀 😀

dadunka
11. bře 2009

Baru, no já si právě nejsem jistá moc, kde by měl být rozdíl. Stejný výrobce, stejné díly, stejná kvalita. Jen jednou jsou dva za sebou a pak jen jeden. ☹

Evi a jaký jste tedy nakoenc objednali?

kacena00
11. bře 2009

tak nevim, to co píše Míša já mám v pohodě a takovej problém s tím nemám, stříška se nekrčí a nánožník drží fest...

kacena00
11. bře 2009

holky sem magor, ale v únoru sem měla děsně nabitej diář a teď tam nic není, tak sem si tam aspoň čmárala Cyrdikovy týdny a 6 týdnů bude mít přesně na mý třicátiny 😀 😀 😀

no ale jinak se v diáři nic neděje 🙂

zato vy máte asi diáře řádně nabitý, že tu nikdo není?! 😀

Jé dadu ty zejtra jdeš na UZ viď? teď mám okno, necháte si říct co čekáte? sem zvědavá, jestli to bude kluk, tak jestli už mu nezůstane to vaše pracovní jméno 😀 😀

dadunka
11. bře 2009

No, tak uvidíš, psala jsi, že jsi zatím byla jen párkrát, Míša ho má asi už projetý vícekrát. Třeba má špatný kus. No to je věda ty kočáry - děs.
Jinak užř zííítra Čutkovi 🙂

kacena00
11. bře 2009

mi povidej, mě študie o kočárech nebavily vůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůbec 😝 😝 😝 😀 😀 😀 😀

kacena00
11. bře 2009

jo a to je fakt že sem si řikala že sem zatim byla jen párkrát venku, no uvidíme časem...asi budeš muset zajít na diskuze o kočárcích, záleží na tom co preferuješ...

jo a dadu strašně moc držím palečky 😉 a dej vědět zejtra jak ste dopadly, co čekáte, sem děsně zvědavá, dáme tipa? tak že by ta holčička co se panu doktorovi zdála? 😀

dadunka
11. bře 2009

Když mě ty diskuze o kočrcích taaaak nebaví. 😝
No pan doktor i já jsme nakonec viděli pytlíka a dával mu tak 70 na 30. Je to jedno, hlavně ať má všechno ok a je zdravý!

petreva
11. bře 2009

ahoj holky,
Jéééé výběr kočárku....já nespala, myslela jen na něj, pořád přemýtala co jo a co ne...co je důležitý a co oželet, protože moje praštěný požadavky zcela nesprňoval žádnej 😅
A číst diskuze a hledat na netu...opruz...
DADU, my objednali Teutonii Spirit S3, ale Teutonie dělá i čtyřkolky, kdybys je chtěla skouknout...

Dneska jsem byla kontrole, už podruhé mi nedělal utz...jsem se chtěla pokochat a ono nic...ále co, snad už brzy uvidím broučka doopravdy...říkal, že nesmím přenášet, když píchám heparin, takže mi reálně hrozí, že když do termínu neporodim, půjdu do nem... ☹ TAKŽE holky, všechny chytrý rady jak přemlouvat mimčo, aby si to včas rozmyslel SEM!!! 😀
Doktor dál říkal, že už je hlavička pěkně natlačená na čípek, tak jsem s radostí řekla, že asi přemlouvat nebudume muset, ale povídal, že mimčo dost klamou tělem 😅 lumpíci 😅 Streptokoka nemáme, Juchůůů, ale mykoza je potvrzená, tak jsem dostala ještě Candibene. To budu mít zas hlavu, jestli se rozpouští čípek nebo mi teče voda 😕 CS 5 😵
Náladu mi kazí jen moje střeva...fakt děs, bolí to jak čert...až se mi nechce nic jíst. Teď jsem právě zase něco sezobla už bych si dala facana, jak mě to zase nadmulo...ale něco přeci jíst musím 😖

petreva
11. bře 2009

DADU, ještě posílám na zítra palce!!! Moc na tebe nebo teda vás budu myslet, abys přinesla jen samé dobré zprávy a už se těším na odhalení tajemství!!! Jůůů klučík nebo slečinka 😵

petreva
12. bře 2009

Holky, no dětičky.....krásný!!!!A vy jste tak šťastný!!!Hladí to po duši 😵

cipisek007
12. bře 2009

Ahojky holky!
Chvíli nám nešel net, to byl absťák 😀

HOlky, tak vy jste se svýma miminkama slavný 😉 Moc vám to tam oběma sluší!

Dadí a Barčo - k inglesině. Mě se zdá kočár pro jedno dítě lepší než ten pro dvojčata. Ten pro jedno mimi má polohovací rukojeť (dvojčecí nemá, což mi přijde dost blbý, protože jsme oba s Davidem malý), taky vypadá pevněji než pro dvojčata. Tomu našemu fakt ty stříšky nedrží a už vůbec ne ty nánožníky. Jakmile foukne vítr, tak se zvednou. Takže jsou tam v podstatě na dvě věci ☹
Inglesinu pro jedno mimi jsem viděla u jedný maminky u doktorky a opravdu to vypadalo stabilnějc, než ten náš. Taky se mi víc líbí podvozek a kolečka - to samý, vypadají pevně. Ty naše jsou tenký.
Jediná výhoda u toho našeho je, že se dost jednoduše ovládá, je zatím lehkej a vejde se nám do výtahu. Ale kdybych měla někomu doporučit dvojčecí inglesinu, tak to neudělám. Za ty prachy nestojí. (taky to nemá skoro žádný úložný prostor a já nemám kam dát např. síťku na kočár nebo slídu).

cipisek007
12. bře 2009

Jiank holkám se prdíky docela zlepšily. Začali jsme používat BabyCalm a je to o 75% lepší. Taky jsme už našli čajík, co chutná a holky po něm nezvrací. Je to Humana - Aby bříško nebolelo.

Taky jsme včera byly na rehabce Vojtovky. Rehab. sestřička holky moc chválila. Krásně zvedají hlavičku a prý se i dobře vyvíjejí.
Poradila nám jeden fígl. Že prý jak se pozná, že se dítě vyvíjí správně - do šesti týdnů mají děti palečky uzavřený v pěstičkách, po šestinedělí by je měly "vystřičit ven". Sice budou mít ještě pěstičky, ale palečky budou mít na ukazováčcích. Nevím jak to pořádně vysvětlit, kouknětě na tuhle fotku Barči, je tam krásně vidět, jak by děti palečky měly mít : https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
Taky říkala, že do příště by se holky měly naučit spojovat ruce a hrát si s nima. Jakoby se modlit. Barča je už občas spojí. Terezka míň, ale už se taky snaží. Taky známka dobrýho vývoje. Jen děti narozený v termínu to umí dřív, naše holky mají čas do příští kontroly, to jim budou 4 měsíce 🙂
No a dostali jsme novej cvik, podporující plazení. Zase masakr. Barča se při cvičení tak rozčilovala, že zrudla jak rajče (to se jí ještě nikdy nestalo) a normálně s námi až do krmení nemluila. Fakt. Bylo na ní vidět, jak je nas.aná 😀

Musím jít věšet prádlo, holky za posledních pár dní poblinkaly co se dalo.
Večer se ještě ukážu, zatím hezký den.

P.S. Dlouho se tu neobjevila Helča, nevíte co je sní? Je všecko OK?

kacena00
12. bře 2009

ahojky!!! tak Míšo to je super, že se holčinám daří, to sou dobrý postřehy i pro nás, aby sme si ty svý dítka pozorovaly
sem se musela tlemit, jak ste si maloou nakrkly 😀 i když v tu chvíli to vtipný moc není, my mělůi včera brekavou a já z toho pak večer samozřejmě řvala taky že...(za 5 hodin co se snažil usnout usnul nejvíc na 10 minut, pak na 5 a taky asi dvakrát na 2 minuty) oči rudý snažil se usnout, ale prostě to nešlo...asi moje čerstvý rohliky..chjo, sem kráva, no ale chtěla sem říct, že to musí bejt pro vás taky o nervy s nima toho vojtu cvičit, když u toho pláčou

jinak s Helou sem v kontaktu, včera mi psala mail a je pěkně zdrblá z tý práce, teda jestli tohle bude muset zvládat v šestinedělí...tak jí už dopředu lituju

jinak sou s mimi v poriadku, doshánívá výbavičku a celkově nestíhá

straspytelka
12. bře 2009

Teda chechtám se tu, Míšo, jako rajče říkáš jo 😀 my se teda MODLÍME snad od porodu 😀 teda a už jsem vypozorovala, že když jí strkám prso jesem od ní asi 20cm a říkám HAM HAM, tak už otevírá 😀 je jako malá piraňa 😀 se vždycky úplně třese a chechtá se a pak ten blaženej poloúsměv po kojení, no bájo 😵 😵 a když se zes...jako alík, to se taky tlemí 😀 celkově je taková v pohodě 🙂 jsem ráda, že skoro nebulí, to pak člověk neví co chce a je to na nic 😒 dneska budeme zase koupat, včera EJN žínkou, tak jsem zvědavá zase na ten řev 😕 😅
Evi, jak se ti vede?Co kdyby si třeba příští týden zašla?Nebo dneska jela rodit, zítra jdeme do porodnice za kamarádkou 😀 že bych to vzala z gruntu 😀 😀
Jinak asi je to všude v rodinách stejný s těma RADAMA... 😖 Naštěstí u mě vidí, že to zvládáme, tak mi zatím dávaj docela pokoj 😵 ufff, no nedáme se 😀
Dadunko, takže to vypadá, že pod srdíčkem nosíš kloučka jo 😵 😵 a já doporučučju ten svůj kočárek, zatím je to ok a super lehce se s ním jezdí 😵 😉 Držím pěsti k Čutkovi 😉