Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

cipisek007
15. bře 2009

dobrý večer 🙂
Teda, holky moje jsou dneska celý den nějaký neklidný. Když zaberou, tak max. na hoďku a pak zase kňourají. Teď je máme v lehátkách u TV, držela jsem je za ruku, aby se uklidnily a neplakaly, tak usnuly. No vydrželo to 15minut. Teď už jsou asi tak unavený, že nemůžou zabrat. Očička jak dvě škvírečky, ale usnout to ne. Ach jo.

Jo a od zítra jsem už konečně přes den s holkama sama doma 🙂 Nevím jestli jsem to sem psala, ale David jde konečně do práce. Přes noc tu se mnou ještě bude mamina, ráno pak odjede a na koupání a noc se zase vrátí. Jinak v tom budeme samy 🙂 Už se moooc těším, snad mě ta euforie nepřejde 😀
Takže jstli se tu zítra neukážu, tak jsem totálně vyřízená 😀 😀

Evi, jak je ti? Co ta zátka? Já ti v ní taky neporadím, mě jen praskla voda o zátce nevím.

Dadí, já ani nevím co máme v domovním řádu, ani nevím, kde je vyvěšený (v chodbě u výtahů jsem ho nezahlídla) ☹

Jáji, taky masakr. Asi jsme ze starý školy, že chceme, aby v neděli byl klid. Ale člověk se slušným vychováním přeci tohle neudělá 😅

cipisek007
15. bře 2009

Strašpy, já jsem sice jen po císaři, ale už taky nevím, co to je za bolest se den po něm postavit a pak to rozcházet a vůbec se zvedat z postele 🙂

petreva
15. bře 2009

Míšo, no...těhotensky je mi dobře, ale bolí mě břich,střeva jak sviňa...si třeba neumím vůbec představit, že by mě chytli kontrakce a já musela ještě s toubolestí střev rodit...vždyť jsem nafouklá jak balon, fakt bych se snad bála, aby mi nepraskli nebo tak něco...voďo...ale něco jíst musim,ne...fakt si nevím rady...
Straspy, nazdárek...no, já si právě vzpomněla na tebe, že jsi ji měla hafo...já jen tak dva "soplíky" 😅 nechám to být, uvidíme.
Dadu, isofix je cosi, co se namontuje do auta a tu autosedačku tam pak už jen zacvakneš, nemusíš jí vždycky vázat do pásu...ale musí na to být uzpůsobený auto...adaptéry se nějak dávají na kočárek, aby tam šla ta či ona autosedačka. Heleď, mi izofix neřešili, prostě máme obyč autosedačku od Chicca a budem ji vázat. Je to jistě méně pohodlný, ale zase toho půl roku to vydržím...ale nesnědla jsem moudro světa, píšu, jen to, co si myslím...

cipisek007
15. bře 2009

Dadí - isofix, říkaj tomu taky základna. Nechává se v autě a pak se na to jenom autosedačka přicvakne, takže jí nemusíš složitě připásovávat. Nám jí nabízeli k autosedačkám Ingelsina taky, ale stála 2,5 tis. My bysme jí museli mít 2x...

Evi, třeba pak ty střeva povolí. Člověk prý umí vnímat jen jednu bolest. A bříško tě bolí jak? Mě tenkrát než praskla voda, tak přes den a pak i v noci bolelo taky, ale ne jako kontrakce (silnější menzes, bolest vystřeluje ze zad do podbřišku). Jakoby mě tlačilo v jednom místě. No a bylo to v místě, kde ležela Barča a tam jí ta voda praskla. Vypadalo to skoro jako na hooooodně zaražený větry.

petreva
15. bře 2009

Míšo, mě je bohužel jasný, že jsou to střeva a trávení...znám to až moc dobře 😔 v těhu se to jen stupňuje...jak miminko roste a zabírá víc místa...už jsem měla fenykl a Nobal, ale když oni jsou "nemocný", tak mi na ně stejně nic moc nezabírá a léky brát teď nesmím...ále já už to nějak doklepu...jen mi je z toho i psych.hůř a tak se nějak motám dokola, no 😔 ale nechci si stěžovat, to ne. Hlavně ať je brouček v pořádku a až bude mezi námi, zase s tím vším něco začnem dělat...snad to někam povede. Půjdu do sprchy, to se mi drobet uleví, tím teplem...jen jsem chtěla ještě masírovat hráz a to dneska teda nevim nevim, asi se neohnu 😨
Možná na chvíli ještě zajdu, až si budu čistit chrup, ale pak už asi půjdu ležet...
Jo a Míšo, žůžo, že jste měli hezkou neděli 😉

cipisek007
15. bře 2009

Evi, jo to jsme měli krásnou neděli. Jsem si i schrupla, nikdo neprudil (Až na ty sousedy), jen holky fňukaly.
Evi, ještě vydrž, za pár dní budeš mít mrňouska u sebe a na všechno špatný v těhu zapomeneš 🙂 Věř zkušené matce 😉 😀

kacena00
16. bře 2009

ahojda holky!!!

tak sem zase tu, dítko se napapalo, pohráli, pokecaly a pozpívaly sme si pod hrazdičkou a teď spinká, tak věším prádlo (to je nekonečný labůžo 😀 ), popíjím kávu a taky načuhuju co tu nového! Evi, týjo, doufám, že nás budeš někoho informovat!!! ty už to máš fakt za pár!

nechci planě utěšovat, ale ta bolest se fakt dá, jako hodina dvě sou hustý, ale za chvíli o tom nebudeš vědět, hlavně když přijde tahle bolest, je setkání s milovaným koblížkem už za dveřma, jestli chceš pošlu ti vtipné video, můj "srandista" mě točil někdy okolo šestý ráno, jak rozcházím a prodýchávám bolesti, docela sme se natlemili- jen pro ilustraci, abys věděla že se to dá 😀 - jako větší část z té doby kdy máš kontrakce, pak už se netlemíš, ale většinu z tý pordní doby se dá dobře probednit, zasmát a dělat si z toho srandu a těšit se 😵

kacena00
16. bře 2009

jinak zátka ani nevim co je 🙂 párkrát mi ten smrkanec odešel ale bylo to třeba dva týdny týden před prodem, a spíš po vyšetření, jinak mi neodešla, měla sem jen kontrakce a pak už ze mě tekla jen plodovka, když mi ji píchli

dadunka
16. bře 2009

Holky, tak dnešní den jsem věnovala studiu Teutonie a rozhodla jsem se pro tuhle značku, opustila jsem Mistral P HB a váhám mezi Spiritem S3 a Mistral S. Dám vám sem odkazy. Jen nevím Evi, poraď, ty sis barvy na korbu a sporťák vybírala dle těch stránek kočárky-teutonia?

http://www.kocarky-teutonia.cz/produkty.php?sub...

http://www.kocarky-teutonia.cz/produkty.php?sub...

dadunka
16. bře 2009

Jinak dnes mě prcek celý den kopal a vrtěl se. Poprvé celý den, předtím to bylo ráno a večer spíš jednorázově nebo že měl takové pohybové půlhodinky. Tak mě to dnes až zarazilo a znervóznilo, jestli mu něco nechybí. Ale jinak mě je dobře ani jsem nic neobvyklého nesnědla.

petreva
17. bře 2009

Ahoj holky, tak jsem stále tu 😉
DADU, je to jen můj názor, ale já bych kočárek s těmi malými kolečky nechtěla. Nevím, tedy jak malé jsou, ale připadali mi jako u golfáčů a to mi přijde do terénu hrozný...na diskuzi o T. zase nějaká mamina psala, že si v terénu přehodí rukojeť a má je jakoby u sebe, takže terén "zdolává" nejprve těmi velkými koly...ale stejně si to moc neumím představit. Přijde mi, že pro taková malá kolečka jsou kamínky nebo i menší díry problém...zase je to čtyřkolový kočár...nevím. Myslím, si, že Spirit má dobře vyřešený těžiště a i když má "jen" 3 kola stabilita problém nijak zvlášť nebude. Jistěže se najde možnost nebo mě asi napadne situace, kdy jsou 3 kola "málo", ale myslím si, že to vyváží každodenní obyč. ježdění a ta pohoda při něm...při extrému se s tím bude počítat...
No, my o T. rozhodli až doma, když už jsme byli z obchodu a tady v JH vzorník barev stejně nemají, takže máš pravdu, že jsme vybírali z netu. Našli jsme ale asi dvě nebo tři stránky, protože se nám zdálo, že se dost liší. Někde byli jakoby jasnější...ale jo, vybrali jsme podle obrázku 😅 taky už hořím nedočkavostí, jak bude vypadat...P. se líbil ten hnědý s oranžovými pruhy, ale mě se zdál hrozmě moc sytý a boudička je taková jako ze šusťáku a to se nelíbilo mě...taky si neumím představit pestře oblečený dítko v tak barevném kočárku...no je to kumšt a vůůůbec ti to nezávidím. Já z toho byla dost nešťastná a pak jsem si koupili mňamku, když jsme ho konečně objednali.
Neboj nic, mám ale úplně stejný pocity. Jednou jsem se taky fakt hrozila doma rozhlašovala, že jedu k Dr. protože jsem se bála, co mu chybí, jak mu je asi bídně, když s sebu takhle šije 😉 ale brouček užívá místa 😉 jen ho nech hezky posilovat 😉

menny
17. bře 2009

Ahojky
PC zatim ještě doma nemáme, ale kladně vyřídili
reklamaci telefonu a poslali mi funglovku, tak můžu být
zas na netu.

Evi teda tys mi dala. Čekám na odpověď a sms žádná.
Se mi teď ulevilo, že je vše ok!!! Ti naplácám 😀 Sem trnula strachy.

V průběhu dne vás dočtu a poreferuju o událostech minulých dnů 😉
Teď jdu kojit
Za chvilku pa

menny
17. bře 2009

Míšo břišní svaly cvičíme tak, že dám Matýskovi hlavičku nastranu,
mezi ramínko a hlavičku vložim dlaň, aby byla ve stabilní poloze a pak pod
jeho prsíčkama stlačim na 30s bod. Snad to vysvětluju srozumitelně. Cvičíte to stejně?
S tchánovcema je mi to moc líto! To je fakt síla. Taky by mi to bylo líto, takový chování!
Holky jsou ti krásně podobný. Matýsek je taky celej já 🙂 (Davídek je po manžovi)
Jinak tchánovci mi bydlí 200km od nás a jsem za to vděčná. Máťu viděli zatim jen na fotkách
a děsim se, že brzo přijedou. Tchýně chce jít sama ven s kočárkem. Což nepřipadá v úvahu.
Ani za nic.
Tak hlavně sílu a pevný nevrvy!!! Přeju aby se v tomhle aspoň malinko změnili!!
Jinak manža když jel pro plíny, tak v DM koupil ten pytlík s peckam, sem mu o tom referovala..
a je super 😉

menny
17. bře 2009

Dáduš, tak už máš vybraný kočárek? To je náročný co?
Sem řikala, kdyby byly 2druhu jako za nás ( s okýnkem nebo bez 😀 )
tak je člověk rozhodnutej raz dva 🙂
Já jsem už měla vybráno než jsem byla těhule. Kámoška byla těhule, tak
jsme študovaly spolu. Tohle rozhodování o výběru jsem měla s lehátkem.
Ale nakonec jsem si ho půjčila zrovna od týhle kamarádky, jako i spoustu
jinejch věcí 🙂

Jájo jak se máme??
Kačko už aby bylo hezky. Těšim se na společný kočárkování 😉
Moni co u vás? Jak to jde v práci?
Strašpy co Simonka?

Co se týče nás tak testy kuli žlotence dopadly dobře. Jde to pomalu, ale odžluťujeme se 🙂
Jak jsme tu řešili s Mončou zda dudlík nebo palec, tak u nás se objevil nešvar.
Když vypadne dudánek, tak šup do pusiny s palcem 😠
V noci mě pak vzbudí děsný mlaskání. Matýsek spinká, ale paleček v pusině a jede.
Tak hrozně nenápadně měnim za dudlík.
Taky nás začali dost trápit prdíky, zatim teda jen přes den, ale jde nám to bříško zklidnit, tak
je to ok.
Davídek má příšernou rýmu, tak je doma. Se modlim aby to nechyt malej.

Jinak vám musim napsat co se mi včera stalo.
Něco pro Helču a Míšu 😉 😀
Byla jsem v krámě. Za výlohou byla moc hezká letní sukně.
Pani mi jí sundavala s pany ve výloze a já už viděla, že i v létě až zpevnim
trochu to povolený bříško, tak se do ní nevejdu.
Prodavačka se na mě podivala a ptá se mě jestli jsem po porodu. A že mě občas vídá s kočárem.
Divila se, že je to moje. Prý vypadam mladě. A já na ní, že i to druhý dítě u kočáru je moje.
Pani valila voči a omlouvala se, že jestli by mi to nevadilo...a zeptala se na věk. Když jsem řekla 27, tak pani
nevěřícně zírala. Ujišťovala jsem jí, že nekecám. Neřekla by mi víc jak 17 😀 😀 😀
To jsem mladice 😀 😀

Zatim letim. Nakecáno mám dost. Nádobí volá
Už aby přišlo to porodný a povalíme pro myčku hurá 🙂
Zatim kočky

dadunka
17. bře 2009

Menny, ahoj, jojo byla to fuška, ale máme vybráno, půjdeme jako Eva do Teutonie Spirit kombinace. Teď jen dovybírám barvy a doplňky. V pátek jedeme do ČB, tak ho možná rovnou objednáme. Jsem ráda, že už to mám z krku a můžu študovat něco jinýho. 😎

To je fajn, že už se odžluťujete 🙂 a hlavně, že jsi s každým porodem mladší a mladší, doufám, že u mě to bude fungovat taky! 😀

Evi, díky za info. Já koukám na ty barvy na kocarky-teutonia.cz na na spuntik.cz a doufám, že tam mají letošní kolekci. Tak ty seš ještě v celku? No ještě máš 14 dnů. Já tě tipuju na klučíka, jsem zvědavá! 😵

Barčo, já chci taky video s tvýma kontrakcema, dej to rovnou na Youtube! 🙂

menny
17. bře 2009

Dáduš se ti nedivim. To je úleva, že je vybráno. Koukala jsem na ty odkazy a souhlasim
s Evčou. Sice ta 4 kolka je hezká, ale malý kolečka do terénu nebo sněhu jsou naprd.
Já mám v poctatě taky 3kolku ale vepředu je to kolečko zdvojený, jestli víš co myslim a jezdí se mi bezva.
Hele a co tu barvičku teda??

No Davídka jsem měla ve 20ti a lidi na mě blbě koukali. Nevypadala jsem ani na 14. Bylo mi
to dost nepříjemný. Takže vypadat na míň neni vždy výhra.

Já chci taky video s kontrakcema prosím!!!

dadunka
17. bře 2009

Peťo, nejvíc se mi líbí tahle barva:
http://www.kocarky-teutonia.cz/upload/obrazky/o...

ale právě nevím, jak má nahoře na stříšce hodně té bílé, tak jestli se mímu bude dobře usínat a spát, já sama potřebuju k usnutí a spaní alespoň šero, když ne tmu a i jak jsou na to zvyklé z dělohy...ale nevím jestli to moc neřeším.
Pak se mi líbí celočervený a to mám zase strach, aby ho tím nedráždila a nebyl z něj vzteklej uřvan!

No, s tím věkem je to možná někdy nepříjemný, ale až budeš starší a starší, tak to bude přinášet více a více výhod! 🙂

menny
17. bře 2009

Tak ta barevná kombinace se mi moc líbí.
Hodně kočárků dělaj vevnitř bílý.
Spíš ale jestli je praktická ta bílá na venek.
Aby sis jí rychle neušpinila až budeš sahat na to
otevírání pro okýnko. To nevim jestli je z hlediska praktičnosti
dobrý. Ale jinak se mi líbí moc!!
K tý červený. Je červená všude? Jako zevnitř i zvenku?
Já třeba mám červený, ale uvnitř je šedivý.

No jsem zvědavá jestli mi ten mladistvý vzhled vydrží 😀

dadunka
17. bře 2009

No vidíš, to mě nenapadlo s tou praktičností a bílou navenek, díky.
Červená je všude, trochu psycho:
http://www.kocarky-teutonia.cz/upload/obrazky/o...

pak ještě celkem ujde tenhle:
http://www.kocarky-teutonia.cz/upload/obrazky/o...

menny
17. bře 2009

Tak ta červená je na mě asi až moc červená.
Ta druhá nevim...neni ošklivá, ale úplně ta první se mi líbila nejvíc,
i když je bílá nahoře. Ta se mi líbila moc. Je to ale jen můj názor.
Každýmu se líbí něco jinýho

dadunka
17. bře 2009

Já mám úplně stejný názor jako ty. Ta Teutonka ti to prý ušije na zakázku jak chceš, tak zkusím, jestli by mi neudělali i ten vršek boudy a ten páseček mezi nožkama černej, aby to nebylo hned špinavý.

Kam se nám poděl zbytek holek? Mončo, Helčo, Strašpy, Jájo - vás jsem tu neviděla sto let 🙂 , kde se jako flákáte?
Já si půjdu na chvíli lehnout, malý akrobat mě vzbudil už ve 4 ráno a měl asi cvičme v rytme, tak jsem teď taková spavá.

menny
17. bře 2009

No vidíš, to by bylo asi úplně nejlepší 😉 s tim kočárkem
Já teď dala Matýska do korbičky a k oknu.
Dnes ven nejdem. Davídkovi neni dobře tak leží.
Kouká na Piráty z Karibiku a já se taky zavrtala pod peřinu.
Vytáhla časák a mám chviličku pro sebe. Sice bych měla jít
žehlit, ale vidina, že se chvilku válim mě přemohla.
Tak dobrou Dáduš 🙂 Hezky se prospi
Jo pravda, dnes je tu pusto

petreva
17. bře 2009

Ahoj holky,
MENNY, ty jo!!! FAkt jsem neodepsala, jsem teď jak praštěná palicí...promiň...
DADU, téda, tak Spirit? A jaký kolečka? K té barvě...tu první měli v Babycentru, když jsme tam byli naposledy. Taky se mi líbila a ta bílá nebyla bílá, ale taková došeda, ale nevím, jestli to nebyl třeba loňský kus a letos se nedělají tyhle světlé...Mě se víc líbí tahle budička než ta jednobarevná,přijde mi lepší, že má to okýnko zavařený, narozdíl od té druhé,t a tam má pořád takové trojúhelníčky. A ještě něco - ve všech sporťákách se dá ten vnitření "polstr" obrátit a tam je vždycky černej. Kdybys chtěla třeba tu červenou korbičku tak ho můžeš obrátit, aby to nebylo moc jednobarevný. Ta poslední kombinace - vínovo černá, ta byla taky v centru, ta mě hodně zaujala, byla taková tmavá a veselo oblečený dítko by tam hezky vyniklo. Pak hlavně napiš, jak jsi se rozhodla!!! Jsem zvědavka!!!

mon73
17. bře 2009

Ahojky 🙂
Baru, koukám, Cirda je šikulka. Ukázkový kojení 😉 tak za chvilku na tom budeš jak já. Tobi jí kolem jedenáctý večer a pak až kolem šestý. Hm, nechci tady strašit, ale při prvnim porodu sem si taky pomalu prozpěvovala. Ale ten druhej, to bylo ouplně něco jinýho.

Dadí, tady sem 😉 Od jedný sme venku a do tý doby se "snažim" něco udělat. Teď zrovna zápasim s účetnictvím 😖 😖 😖 K tomu isofixu: buď máš v autě připoutanou základnu a na ní cvakneš sedačku a přetáhneš přes ní jen ten vrchní, už připoutanej pás. Pak de ještě sedačka nacvaknout rovnou do sedačky v autě. To ale nemá každý auto, spíš ty novější. A ke kočárku: Já bych se taky přikláněla ke tříkolce. Ten s těma dvěma kolečkama je dobrej do města. Dobrá manipulace, ale ne do terénu. A barva se mi líbí ta první. 😉 Koukám, máte podobný jméno 🙂

Menny, v práci zatim dobrý. Zrovna tam du zítra. Ale jen na tři hoďky. Hlídat bude mamka. S tim dudlíkem sme na tom stejně. Dudlík ven ruka do pusy. A to mlaskání 😀 taky mně to párkrát probudilo 😀 Neboj, mladej vzhled ještě oceníš 😉

Evi a co ty jak je? Tý jo za chvilku tu budem mít další miminko 🙂 🙂

Míšo, a zkoušela si dát holkám "šmudlinku" (plenu) ? Přes den usne Tobís jen s ní. A zjistila sem, že když chce spát, tak ho musim přikrejt i v lehátku. On se zachumlá a spí. (Koukni do alba) Teď už spí v pohodě v postýlce i přes den. Dneska tam spal přes dvě hodiny.

Straspy a co tvoje princeznička ? 😉

A co pracant Helča? Ty se pořád opičíš po mně, viď ? Taky pracovat až do porodu 😀

menny
18. bře 2009

Dobré ráno přeji
Dnes vyhajaný do růžova
Po kojení ve 22:15, jsme vstávali až ve 4:30 a teď jsme taky baštili
a kupodivu Matýsek ještě chrní. Tuhle dobu mívá povídavou a spí 🙂
Mamce se taky nechce z pelechu.
Nevim kolik je stupňů, ale takhle za oknem je nádherně.
Azuro a sluníčko krásně svítí. Kéž by bylo tak 15 stupňů...krásný jaro
Se těšim jak malá

Moni ahojky. Koukala jsem do albíka na fotečky co jsem neviděla.
Tobík je fakt tak krásnej. Těch vlásků co má... no k sežrání.
To modro bílý proužkatý bodýčko s gaťkama máme taky, jen musíme dorůst 🙂
Tobískovi to moc sluší 😵
Na 3h do práce, tak to ještě jde.
Helča mi psala. Má toho fakt moc. Chudák, si to těhu povalování
moc neužije. Teď si nejsem jistá, ale snad
ve čtvrtek jde na kontrolu a příští týden na monitor. To to letí. Za chvílí už
bude taky mamina.

Co ta naše Evča? Evi kde tě máme, jsi celá?
Nechávám si teď telefon u postele, kdybys náhodou psala 😉

petreva
18. bře 2009

Holkyl, jo jo....ještě odolávám...i když už bych raděj, aby se cokoli dělo. Tedy dobrého...zítra jdu na kontrolu, tak jsem moc zvědavá, co a jak...poslední dva dny mě hodně trápí střeva nebo už ani nevím...je mi v tom celým břiše prostě divně...piju maliník, chodím ven...na sex ale nemám pomyšlení, tak nevím jak toho broučka přemluvit nějak nenásilně, aby už přišel za námi...

straspytelka
18. bře 2009

Ahoj holky, dočtu vás později, jedeme za rodičema na jídlo 😉
Evi, myslím na tebe a astejně jako Menny mám telefon stále u sebe 😀 Dneska je krásně, dneska by to šlo 😀 😀
U nás doma je to fajne... 😉 jde nám to celkem i s naším navráceným pejskem, co měli naši celé těhotenství zapůjčeného, abych nemusela chodit venčit 😉 snad se naučí netáhnout u kočárku 😨
Holky za jak dlouho vypadají ty stehy dole?Mám tam jeden a docela mě to pne 😒

dadunka
18. bře 2009

Mončo, ahoj! To je taky dost, že jsi tu. Prosím Tě a ještě mi poraď, potřebuji teda tu základnu do Felicie z roku 97 nebo do Renaultu Megan z roku 96? Když bych jí nepotřebovala a dala by se tam ta sedajda dát rovnou, tak bych jí samozřejmě nekupovala. A Isofix=základna, chápu to tak správně?

Mezi Tobiášem a Tadeášem jsme dlouho zvažovali 🙂

Evi, vydrž ještě vydrž. Miminko moc dobře ví, proč u tebe ještě chvíli potřebuje být, už to bude neboj! 😵

Dnes je nádherně, půjdu ven se psama dokud je azůro. 🙂

cipisek007
18. bře 2009

ahoooooooooooj holky!

Teda, včera jsem byla úúúplně grogy a to jsem měla večer i čas se kouknout na PC, ale už jsem neměla chuť ho zapínat 😀

Takže. Holky jsou zlatý. V pondělí dopoledne, poprvé samy doma, prospaly celý dopoledne, postupně jsem je budila na cvíčo a krmení. Ta druhá vzorně spala. Když jsem udělala jednu, vzbudila jsem druhou a tu první si nechala na posteli, kde krmíme, abych jí měla po ruce, kdyby ublinkávala. Pak nechaly holky najíst i VELMI hladovou maminu nu a pak jsme se oblekly a hajdy k našim na zahradu. Po pátý hod. jsem se vracela s mojí maminou k nám. Holky zase po koupání zlobilo bříško, tak 1,5 hodiny probrečely. No a protože se v sedm po koupání najedly a já se rozhodla, že už je nebudeme budit v deset na jídlo, že uvidím v kolik vzbudí, tak jsme šly s maminou spát. Holky normálně spaly až do půl jedný!!! To jsem čučála jak blázen. Takže od pondělka je nebudíme před dospěláckým spaním na jídlo.
Včera ráno zase mamina odešla a já se nestihla ani umýt a už mi přišla návštěva, bratránkovo žena s chlapečkem, tak jsem měla o zábavu postaráno, a vzhledem k tomu, že přišli nečekaně, tak jsem neudělala naplánovanou práci, odešli těsně před poledním cvičením a krmením (taky mohli počkat a pomoct mi...) A protože holky byly od Honzíka rozdováděný, tak už v poledne byly hladový jak kudly a ječely a ječely. Naštěstí jsem to ustála, i když jsem Barče hlasitěji vysvětlila, že má ještě segru a ta že je taky hladová, že ona už je po jídle, tak ať jí nechá najíst. No a co udělala Barča? naštvala se, pusu zatnula do tenounké čárky a vzteky usnula 😀 Pak jsme zase vyrazily k našim na zahradu. Já se pak u babči natáhla na gauč a hodinu jsem vytuhla 🙂
A zkusily jsme zase je před dospěláckým spaním nekrmit (ve 22hod) a buch, ony vydržely od 18:30 do 0:30!! Po koupání při krmení jsme jim hnedka peckama nahřívaly bříško a oni hnedka usnuly. Krása.
Teď Barča spí v postýlce a Terezku, protože byla vzhůru jsem si vzala k PC, ale už je taky tuhá.

Jo a holky SLÁVA!!! Normálně po 3,5 měsících jsem dneska vybrala pár oblečků co jsou holkám malý 😀 Poprvé z něčeho vyrostly 😀

cipisek007
18. bře 2009

Mončo, šmudlinku nepoužíváme, oni holky ve většině případech usnou samy. Jen občas u nich musíme sedět a držet je třeba za ruku, to je uklidní a oni usnou. Pokud je teda něco nebolí jako v pondělí po koupání bříško.

Peťul, konečně mezi námi 😀 Dost jsi mě pobavila, že tě zase jedna paní tipla s dvěma dětma po boku na sedmnáctku. Holt ti to mateřství svědčí 😀
A k cvičení, tak to cvičíme podobně. Takhle jsme to cvičily v nemocnici, postupně to holkám ztížili. My na bříško teď cvičíme takhle:
Holky leží na zádech, hlavičku musí mít v ose s páteří, takže bradičku směřující na hrudní kost. Hlavičku jim pevně držíme rukou za spánky a druhou rukou palcem mačkáme pod bradavku, oni musí udělat - zvednout obě nohy najednou, pohnout protilehlým ramínkem dolů a halvičkou drobátko pohnout na druhou stranu než mačkáme bodík. To děláme na obě strany a to 3x. Holky se u toho řehní jak blázni.
A u toho novýho cvíča na plazení a na zvedání hlavičky (posilování ramínek) ječí jak blázni. Naštěstí hned po cvíču přestanou. Všechno tohle cvičení děláme na každou stranu 3x a to 3x denně.

Dadunce gratuluju k výběru kočárku 🙂 Taky jsem se těšila, jak budu vybírat pro jedno mimi kočárek, hledat pro a proti no a nakonec jsme vybírali mezi dvěma a tahle Inglesina zvítězila, protože se jednoduše skládá a vešla se do auta.

Evi, ty jsi pořád 2v1!! celý dva dny jsem na tebe myslela, jesti úúúúž 🙂