Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

cipisek007
5. dub 2009

Indi, byly 3 😀 😀 Ale stejně by nestačily 😀 😀

cipisek007
5. dub 2009

tak tchyně konečeně odjela. Vzbudili Barču a pak se strašně divili, že pláče. Prej je to prdíkama. Když je bolí bříško, tak vyváději úúúplně jinak, ale to nemůže vědět, když skoro nezajde. No byla to úprptná 1,5 hodina. Jo a opět si odemkla sama a to byly v zámnku klíče, nevím jak je to možný. A v sobotu ke tchánovcům jedeme, se tam zbláznim!!!
Tchýnina segra přivezla holkám něco na sebe. Dvoje kalhoty - malý jim byly už před měsícem a dvoje zateplený tepláky. Teď do těchhle veder. Jim je nikdy neobleču, by se mi upekly.

cipisek007
5. dub 2009

JO a holky, mám dotaz. Když používáte na svoje ratolesti Hačí a hají, jakej význam mají?
My doma používáme Hačí na sezení a hají na ležení. Tchýně když ukládá jednu z holek, tak říká, že jde dělat hačí. S tím později budeme mít docela problém. Já do holek budu hustit hačí-sedni, hají-lehni a ona mi to otočí??

indigo
5. dub 2009

Míšo občas na svojí tchýni pěkně nadávám, ale za tvojí bych neměnila... 😖
Hají hačí je snad klasika, ne? Hajat - ležet, hačat - sedět. Budeš muset na tchýni tvrdě, do očí říct co si přeješ nebo nepřeješ, co se holek týče. Já pořád s něčím s tchýní zápasím, všechno jsou to maličkosti, ale je jich moc...Jak prcka oblíká, strava... 😠 😝
Budeš to mít těžký, ale třba pak přestane jezdit na návštěvy... 😀 nebo bude pršet a ona by přeci zmokla... 😀 ach jo.....

A nevíš co ta Peťa s Davídkem?

Holky mě někam zmizelo dítě, poslala jsem je s chlapem ven, chvíli si kopali za barákem (teda chlap kopal, dítě se o to pokoušelo 😀) a najednou nikde nikdo... no snad se v pohodě vrátěj... 😖 😎

cipisek007
5. dub 2009

Indi, já se teď ptala Davida, jak to u nich používají, že jsem si všimla, že jeho máma to dělá opačně. On že to používají stejně jako my. Ale proč teda to ta koza nebeská říká opačně?? 😅
Já jsem jí už jednou říkala, že hačí ještě nedělají, na to že mají času dost, že ještě musí dělat hají. Jenže ona to asi nepochopila, prtože na mě tenkrát strašně divně koukla. Ten obličej vidím do teď.
Jako doufám, že bude příští sobotu pršet jako z konve, aspoň se u nich dlouho nezdržíme. Nevím co bych tam dělala. Oni vezmou kočár a pojednou se chlubit po vsi. Ale já s nima nejdu, jednak se přes týden s kočárem nachodím dost, jednak ty lidi na vsi vůbec neznám a především nemíním trávit odpoledne na procházce s tchýní a její trhlou sestrou.¨
A jak mi leze do pr. koza jedna. Brrr.

Neboj, třeba šli na pivo po takový námaze 😀

cipisek007
5. dub 2009

JO Peťa s Dádou. mmt jdu si pro mobil.

cipisek007
5. dub 2009

psala mi asi ve tři:

Ahoj Miso, akorat jsem u nej. Zacali ho krmit sondou, je to dobry. Spatne mu neni. Noce zvládá dobře. Čekám vždy až usne a pak jedu domů a ráno sem zase hned jedu. Já dobrý, jen jsem trochu unavená a trochu se bojím o mlíko, je ho nějak míň. Snad to bude dobrý. Zítra je velká vizita, tak jsem zvědavá co řekne primář. Zatím papa a pozdravuj na koníkovi.

cipisek007
5. dub 2009

Jo a víte co se mi líbí? Že vždycky, když přijde tchýně, tak holky chrní 😀 Sice mi teď Barču vzbudili, ale Terku vzbudit jsem zakázala, protože 10min před jejich příchodem usnula. Naštěstí se nevzbudila. Nechápu. Nechápu, že ty miminka nemůžou nechat spát ☹

cipisek007
5. dub 2009

Jdeme koupat a kašovat 🙂 Zatím pa.

achalteke
6. dub 2009

dobrý ráno...
jsem si užila bezva víkend, dneska je tu mlhavo, ale vypadá to, že slunko přece jen vykoukne...
Pořád mě bolej ty třísla, ale magnezko pomáhá 😉 ...a na prsou jsem objevila první strie ☹

cipisek007
6. dub 2009

Jáji, ahojky!
Nebeč, těch strijí ještě bude 😉 Mě se třeba na prsou neudělaly, mě se prsa vůbec nijak nezvětšily. Zato na bocích a břiše. To je fakt masakr.
NO v Čb je mlha tak hustá, že nevidím protější panelák,jakože normálně vidím lidem až do talíře 😒

achalteke
6. dub 2009

Čau Míšo - jo přesně taková mlha, že i ptáci choděj pěšky 😀
Ty strie zas tak moc neřešim, protože proč, že. Jen mě zarazilo, že na prsou, nějak výrazně se mi nezvětšily (ale jo o něco jo) - na břiše a bocích zatim nic 😉

Jsem koukala, že Davídkovi už se vede líp, to je moc dobře. Snad už jsou z nejhoršího venku a doufám, že se Petě to mlíčko vrátí 😉

Jo a tchýně tě zas týrala, jo? To je fakt otřes... 😠

cipisek007
6. dub 2009

Joo, to je hezk i ptáci choděj pěšky 😀 😀
A mažeš? Já teda mazala až pozdějc, osobně si myslím, že by se stejně udělaly.

Jsem zvědavá, co řekne Dádovi a Petě primář dneska, sand bude mít dobrý zprávy.

Jooo tchýně týrala a týrá i když tu není, od rána kvůli tý krávě brečim, protože se kvůli ní hádám s Davidem 😢 😢

achalteke
6. dub 2009

Míšo nemažu, nějak to zanedbávám, protože sem stejného názoru a myslím, že i tak by se udělaly 😕 ...

Míšo neblázni, akorát se nervuješ...já vim, je to těžký - taky kolikrát kvůli našim řvu jak mě vytáčej (naposled včera). A nešlo by ji nějak znechutit, aby k vám přestala lézt úplně? Ono to totiž asi po dobrém nepůjde... 😖

cipisek007
6. dub 2009

Asi ne, já se taky nervuju už předem - v sobotu tam jedeme a já vůbec netuším co tam budu dělat. Nemám si s nima co povídat, ona mě vůbec nezná a řešit lidi ze vsi nemíním, když je neznám. Hrozně mě tenkrát zklamala a já jí to nedokážu odpustit, tím pádem je všechno co udělá a řekne špatně.
Kráva jedna. Měla jít tenrkát pomoc hlídat a tak, bylo to těch prvních 14 dní po nemocnici a já už byla na dně jak psychicky, tak fyzicky. A ona jen dřepěla a pila kafe a chtěla si povídat. Copak já mám čas na kecání?
Navíc měla přijít hned po práci. Jenž eona zrovna slavila 55tiny a pozvala kolegy z práce na oběd. V ten den, co měla přijít. Samozřejmě na oběd vyrazili pozdějc a ten se protáhl ajá se ještě bála bejt doma s těma mrňouskama sama. Terezka když měla hlad, tak se tak vztekala, že se zalykala a nedejchala. NO a ona ještě po tom pozdním obědě šla nakoupit do města. Takže jsem s pláčem volala mojí mamině, ať okamžitě přijede, že se děje to a to a že ta koza tu ještě není. Ta si málem uhnala zápal plic, prtože byly mrazy a ona přijela na kole (má to sem 5 minut jízdy). No a od tý doby jí nesnáším. Nevěřím jí ani nos mezi očima a už vůbec se na její pomoc nechci spolíhat. ☹ ☹

achalteke
6. dub 2009

Míšo tak to co tu popisuješ je od ní teda čirá nezodpovědnost a já bych to absolutně neomluvila (to není žádnej pádnej důvod)...a jak se k ní chováš? Ignoruješ ji? Neříkej mi, že to David nevidí a zastává se ji...přece tohle se nedá jen tak přejít. Místo aby ti pomohla, přidělává ti práci. Postav si hlavu, že tam prostě v sobotu nepojedete, protože....všechno mu to řekni. Jinak to asi nepůjde, ale je mi jasný, že z toho kouká zase hádka....fakt nevim, každá rada drahá ☹

cipisek007
6. dub 2009

Jájo, já mu to všechno dneska vylíčila ikdyž jsen přes SMS, jenže je to jeho rodina a zase jí nemůžu bojkotovat úplně, on by to neunesl a nevím jak by to tím pádem mezi náma dopadlo. On ví, že udělala blbost, ale je to jeho máma, já bych se tý svý taky zastávala. Tohle chápu, ale prostě nedokážu jí to odpustit. není na ní spoleh a ona si svojí chybu uvědomila a teď mi leze do prdele a mě to štve ještě víc než aby se na to vykašlala. Já jí ignoruju, snažím se na ní nemluvit a když jo, tak jsem protivná a předhazuju jí, jak mi moje máma pomáhá. Dyť tchýně ještě neviděla se holky smát a to se smějou už 2 měsíce!! Nedokážu se jí podívat do očí když s ní mluvím (ona při mluvení se mnou mi do nich taky nekouká, ale to už dloooouho a to nám ráda, to je pro mě neupřímnej člověk, když se mi nedokáže podívat do očí).

No už zase brečím, to mi vyschnou čočky a večer je nevyndám 😀
Jáji, holky mají hlad, jdu jim ohřát polívku a udělat mlíko a cvičit a krmit. Zatím papa a děkuju 😵

cipisek007
6. dub 2009

Výborně, tak já všechno přichystám a oni si mi klidně usnou 😀

achalteke
6. dub 2009

Byla jsem u koní, máme novej přísrůstek, tak jsem se šla pomazlinkovat... 😵

Míšo v tomhle jsme každá jiná - já jsem se svý mámy nezastala, když na mě kdysi udělala pěkný šmé (a nebyla to žádná sranda- vybrečela jsem litry slz, ale jsem tvrdohlavá a přes některý věci u mě nejede vlak). Nebavily jsme se spolu dva roky a myslim, že pro nás obě to bylo hustý...ale od tý doby se naše vztahy zlepšili. Není to furt ideální, ale lepší 😉

A na ty čočky bacha, já když bulim tak se pak přes ně nedá vůbec koukat 😀

Holčičkám pusu 😉

cipisek007
6. dub 2009

Jako jo, jsem kolikrát na maminu naštvaná a musím se kousnout do zadku ať nic neřeknu, ale já jsem jí teď strašně moc vděčná, co pro mě a holky dělá. To by každá máma ani tchýně neudělala.

Novýho ihaháka máte? Je jaroooo!!! 😵 😵

Jako s těma čočkama - už teď mě pálí oči, a večer enpůjdou vyndat, ach jo, že já nemůžu brečet večer, když mám brejlasy!!! 😀 😠

Holčičkám pusana předám, polívku zdlábly, jsem jim chtěla dát jen 6 lžiček na zvyknutí a ono chutnalo, tak jsem jim dala těch lžiček asi 8 🙂 Zítra dostanou víc. Terka usnula jak špalek a Barča si povídá s lustrem. Jdu se naobědvat a razíme ven, mha se zvedla .-)
Hezký odpoledne 🙂

peda
6. dub 2009

Ahoj holky 🙂
už začíná svítit sluníčko,ráno to byl fakt děs.
Já byla na kontrole u dr,zase mě připravili o trochu krve,jinak vše relativně ok.Jsem měla tlak 158 na 98,dobrý,ne?já jsem ten omdlívací tip s nízkým tlakem,asi ta mlha,nebo to,že jsem tam musela strašit v 9 na lačno.Byla tam pani ve 41 týdnu,tý mi bylo teda líto,sotva se koulela a bylo vidět,že toho má vyloženě dost.

Cipí,ta tvoje tchýně tě utrápí,měla by ses s tím přestat trápit,zbytečně to pak odnáší vaše rodinná pohoda.Já se naštěstí s tchýní vidím jednou za rok,tak si to upřímně nedovedu ani představit.
Tak holčičky dneska mají 6 lžiček
😵 😝 ty se teda mají.

Jájo,kdy jdeš na další ultrazvuk,aby už jsi konečně zjistila,co nosíš v bříšku??a poznáš to na sobě nějak,co to bude?já jsem na to trubka,já nic nepoznala 😀 .
Tak máte koníčka,jo?jéé,to musí být krásný 😵

Peťa se snad chudák dozví už něco konkrétního a pozitivního.Takový trápení,co ta holka má,ale zatím dopadlo vždy všechno daleko líp,než se zdálo,tak budem držet palečky dál,ať je Davídek co nejdřív fit a mohl být už doma.

achalteke
6. dub 2009

Míšo teda holky jsou pěkní jedlíci 😀 😀 😀

Pedí teda to je tlak jak bllázen ☹ , to si jak já, věčně věků jsem měla nízký tlak a co jsem těhu tak je nějakej vysokej, ale fakt si myslím, že je to tím, že jsem stará nervóza...a zaťukávám - poslední dobou je to celkem v normě 😉
Na UTZ jdu 23/4 tak snad už se to dovíme 😵 😀 ...hele a vůbec netušim co tam mám, náznaky ať k holčičce nebo klukovy nemám žádný, takže fakt netušim a nedokážu si ani typnout 😀
jo jo máme nového hříbka a má krásné modré oči - fakt se povedl mazlík malej 😵 😵 😵 😵

peda
6. dub 2009

Já teď přiběhla z města,byly jsme s kámoškou na kafíčku,jak je hezky 😵 a teď zase letím na rodičák.To se zase něco dozvím 😠 😀 a to chodíme do 2 třídy 😀 😀
Jájo,já mám normálně nízkej tlak,nikdy jsem ho takovej neměla,projela jsem si průkazku a vždycky nízkej,asi ta mlha 😀 😀 a mám už 13 😠 😠 kg nahoře.Ale moc to neřeším.Stejně nic nezmůžu,s klukem jsem měla 17 kg a taky to šlo dolů.
Tak musím letět,papa

Koukám,od Peti žádné zprávy,snad je vše v pořádku,držím palečky 😵 😉

cipisek007
6. dub 2009

Dobrý večer!

Mám zprávu od Peti:

Tak prozatím dobré zprávy. Sondička vyndaná, antibiotika už nebere. Když bude zítra vše OK, takpůjde Dáda domů 🙂 Do 14ti dnů musíme na polykání kontrastní látky, aby se koukli jak to vypadá v trávicích cestách, hlavně v tom jícnu. Pak se rozhodne co a jak. Modlim se, aby se to obešlo bez operace. Do toho vyšetření bude na tekutý a kašovitý stravě. Děkuju, že na nás myslíte. Papa

cipisek007
6. dub 2009

Pedí, ani nevíš jak mě štve, že se tou tchýní tak trápím. Někdy se tomu směju, ale někdy mě to fakt vytočí úplně do běla. Jako dneska ☹ No snad se to časem zlepší.

indigo
6. dub 2009

Zprávy super! 🙂

Míšo asi budeš muset mít s tchní svatou trpělivost a doufat, že ona to vzdá a nebude se ti do ničeho míchat... 😖 Je věčná škoda hádat se s manželem kvůli tchýni... ☹

straspytelka
7. dub 2009

Krásné ráno, jdu vás v rychlosti dočíst 😉

petreva
7. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

kroupinda
7. dub 2009

Ahoj holky moc vás zdravím,tak jsem vás dočetla celý víkend jsem prala věcičky 8 praček... 🙂 a účtovala do toho občas něco vyžehlila 😉 ....Peto moc moc držím pěstičky aby už jsi měla Davídka doma a všechno bylo v pořádku 🙂 ...Míšo jojo tchýně je to hrůza je to teda babizna 😉 ,mám něco podobnýho v bleděmodrým i když ne až takový protože já se s ní neprdím a přítelovi to vždycky řeknu na férovku a on jí to vždycky v pálí...tchýně už nezměníš přitom moje mamka je úplně jiná no ale bohužel si je nevybíráš,ale já na to radši nemaslím vždycky bych se musela rozčilovat 😠 ,tak se Míšo drž 😉 ..holčičky jsou šikovný že jim chutná 🙂 ...Jájo gratuluji k hříběti 😉 ...dneska dopírám poslední pračku,musím účtovat a večer žehlit...zítra jedeme do budějovic všechno dokoupit kdybych musela už jít ležet at to mám připravený...Zdravím pedíka,to já mám pořád tlak 100/50 😀 ...Pedíku 13 kg nahoře to je skoro brnkačka já mám 11 kg 😎 ...

kroupinda
7. dub 2009

Ahoj Evi,tak hlavně že už je to s Elenkou trošku lepší,to víš ted už je pěkně tak radši jezděte venku na čerstvým vzduchu 😉 ...A co Leni jak je na tom s embryjkama v bříšku???tak sem zase juknu večer musím do čistírny,do města pěkný sluneční den 🙂 😎 😉