Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

kacena00
22. dub 2009

jo ohledně očkování my budeme mít asi velekj problém, cyrdova doktorka očkuje jen stoprocentně zdravý děti, což je fajn, ale prej už tam za ní kolikrát letěj sami maminy, že už čekaj fakt dlouho (že je dítěti už půl rok a stále se nezačlao očkovat) protože chtěj třeba na plavčo a tam bez očkování nepustěj, aspoň tady v táboře, takže my se asi nedočkáme 😠 😠 😠 😠

kacena00
22. dub 2009

strašpy, pojď k nám domu...sím sím, my mám,e hnojník...páčto stíhám úklid s odřenýma ušima maxim. jednou za týden a někdy ani to ne, a pak mi to nedá a na půl hodiny vytvrdnu u koňa 😅 😕 🙄 🤐 😨 😀

kacena00
22. dub 2009

no nic, jdu se hrabat na zahrádku, mám tam šílený práce, tak zdravím a přeju hezkej den a ještě chci pozdravit Míšu a popřát jí, aby se holky už konečně sladily, to teprve musí bejt mazec, když se "rozbijou" ty tvoje cácorky..

a taky zdravím jáju a meny a ostatní a paá

lenkacar
22. dub 2009

ahojky tak jdu na vás mrknout ,nějak mě ten neůspěch dorazil ve formě nějak= lehčí chřipky nebo co..jinak 30.4 jdu na kontrolu a doufám ,že mi nebudou házet klacky pod nohy a domluvíme se na KETU

lenkacar
22. dub 2009

míšo a takhle já si představuju klasiku při dvojkách a už bych z toho chcípala dopředu .. 😀 ,stejně jsi dobrá jak to zvládáte ..

lenkacar
22. dub 2009

jinak na vás myslim a mějte se tu moc hezky ..

straspytelka
22. dub 2009

Kačko, hele neříkej 2x, nebo fakt přijedu a uklidím ti všechno tak, že nic nenajdeš jako můj muž 😀 😀 mě uklízení děsně baví, jsem praštěná 😀 řekni kde bydlíš a strčím ti Simonku a bude, ona je hodná spala by ti akorát by nám Míša půjčit kočárek na dvojky 😀 😀 neb by si dva kočárky neuvezla 😀 No a ještě by ty naše děti třeba měli nějaké techtle mechtle, takhle mals¨dý je dávat dohromady 😀 do jednoho pelíšku 😀 n ale můžeme být klidné, že by z nás babičky ještě nebyli 😀

petreva
22. dub 2009

Ahoj holky,
STRASPY, moc děkuju za podporu..už brečim i ve městě, děs se mnou...Elenka pak chvíli usnula, ale co jsme dojeli domů zase nespí..najedla se před třetí a do čtyř deseti zase pobrekávala, pak na třičtvrtě hodiny usnula, dala jsem si něco k jídlu a že si půjdu chvíli lehnout, ale to byla už zase madam vyspaná...takže kojit..ale nějak nám to zase nešlo..E se odcucávala...tkaže byla naštvaná, ubrečená..nakonec vypila 80 a vypadala, že má dost. No, moc to nepoznám. Ona mlaská pořád ☹ ale u prsa už nesála. Tak jsme brečely zase skoro hodinu ☹ pak zavírala oči, má je celý červený a spát prostěnebude! Teď už je doma Péťa tak mě zachránil...ale úplně cítím, že jí nebudu mít co dát. Prsa prázdný 😢 Nejraděj bych jí dala flašku a sobě jednu taky! Jé já bych se opila, to jsem ale matka, co...no nic zpět do boje...
Chtěla jsem ti fakt poděkovat, jsem ráda, že jsi tu 😉

cipisek007
22. dub 2009

Čao holky!

Evi, krmím 5x denně. Píšou, že bych měla ještě 6x, ale holky prostě spí. Během dne je krmím po 3-3,5 hodinách a ať dělám co dělám, pořád to vychází na 5 krmení (6, 9, 12, 15:30, 18:30 - to je přibližně, není to tak pravidelně, ale +- jo). Po večerní kaši prostě spí a spí až do rána, tak je přeci nebudu na druhou večeři budit...
Cvičíme před jídlem. Po jídle by mi všechno vyblinkaly. Prostě se vzbudí, nechám je probrat a prokopat (5-10minut, ráno i dýl, když mají usměvavou) a pak jdem na to. Když jsem doma sama, tak cvičím např. s Barčou první, pak jí nakrmím, nechávám si Terku u sebe, kdyby plakala a když si Barča odkrkne, tak jí položím vedle sebe a jdu cvičit s Terkou a krmit.

Holky, všem děkuju za hezký slova 🙂 Dneska jsme koupaly, byla tu se mnou moje babička. Holky usnuly jak špalci. Naučily se spát s látkovou plínkou v ruckách, žmoulají jí až vytuhnou. Jen jim jí musím než jdu spát vzít, bojím se aby se nezadusily 🙂
Jinak Terezka má celý den 37 rovných. Má rýmu a začíná blbě pokašlávat ☹ Budu s ní muset zítra k dr.

indigo
22. dub 2009

Hezký večer!

Míšo - Táda má "muchlací" plinku dodnes, od miminka, prostě jí má v rukách, různě přes obličej.... 😀 občas vypadá jak nefalšovanej terorista, hlava zamotaná v plince, kouká jen dudlík... 😀

Snad s Terkou nebude nic hroznýho... 😉

cipisek007
22. dub 2009

Teda, tady je dneska mrtvo 😀

Jdu do hajan, doluštím křížovku, kterou jsem včera načala a vytuhnu. Všem krásnou dobrou noc 🙂

cipisek007
22. dub 2009

Jé Indi 🙂 Takže se nemusím bát, že by se mi zadusily? Já jsem strašpytel, co? 😅

cipisek007
22. dub 2009

No s Terkou uvidíme ráno. Jestli se mi vzbudí v noci, tak jí změřím, jinak jí nechám spát.

cipisek007
22. dub 2009

No ale já jdu stejně chrnět. Takže dobrou 🙂

cipisek007
22. dub 2009

Terezka se mi před hodinou vzbudila s pláčem. Má 38 horečku. Mám jí v posteli, brečim a nemůžu spát. Dala jsem jí 1/2 paralenovýho čípku před hodinou, tak snad brzy zabere. Nemůžu to mít jednoduchý ☹

cipisek007
22. dub 2009

Naštěstí spinká, ale maminka toho moc dneska nenaspí ☹

cipisek007
23. dub 2009

Dobré ránko holky!
Tak Terezka v noci občas zaplakala, ale teplotu jsem jí měřila až ráno, nechtěla jsem jí budit. Teď má 37,2 takže čekám a za půl hodiny volám doktorce v kolik máme přijít, aby nás vzala přednostně. Taky doufám, že se kamarádce syn vzbudí dřív, aby jsme v případě nutnosti mohly jít už na osmou. Bude mi dole čekat s kočárem a Barčou, zatímco já půjdu nahoru s Terezkou.
Naštěstí jsem i relativně dobře spala, teď se dopuju kafem a půjdu se přichystat k doktorce, ať můžeme pak jenom vyrazit. Držte palce, zatím papa 🙂

petreva
23. dub 2009
cipisek007
23. dub 2009

Evi, ahojky. Jj, měřím teplotu v zadečku. V zadečku měla 38,5, takže po odečtení 0,5 stupně měla 38. A já byla v noci tak vystresovaná a vyděšená, že jsem jí půl čípku dala. Jsem s nima totiž sama doma už i v noci. Mám sice dvě příbuzný na telefonu, který bydlí v protějším paneláku, ale i tak ☹
Usnula jsem až před půlnoci, pořád jsem brečela, strašně jsem se bála. Jak je člověk sám doma, tak to hůř nese. Terezku jsem si v posteli přebalila, změřila a pak jí strčila čípek a modlila se, aby ho nevyprdla. A protože hned po čípku usnula, tak jsem jí už nechtěla budit rozbalováním, jestli čípek zůstal nebo ne, tak jsem byla nervní. Spala jsem celkem asi 5 hodin s přestávkama a Terezku pořád ohlažovala a kontrolovala jestli dýchá a jestli není horká. Barča spala vedle mě v postýlce naštěstí klidně. K doktorce pojedeme kočárem, mám právě jednu tu příbuznou, co je doma na mateřský a půjde se synkem s námi, počká mi dole s kočárem a Barčou a já půjdu dovnitř s Terkou. Je to komlikovaný. Mamina na dovče, kdyby tu byla, tak mi Barču pohlídá a já pojedu autem (je to ale 10minut chůze) a segra je v nemocnici. Fakt tejden totálně na hov.o. ☹
A vůbec se neomlouvej za svoje stesky. Od toho tady jsme, aby jsme si postěžovaly a potěšily se 😉

cipisek007
23. dub 2009

Tak Honzík se teprve teď vzbudil, tak půjdeme až na desátou. V 9 si holky nakrmím a pak vyrazíme. Aspoň jim stihnu oškrábat k obědu mrkev a brambor a až přijdeme, tak to jen uvařim. Teď jsem si uvědomila, že jsem ještě nesnídala 😅

straspytelka
23. dub 2009

Ahojky, Evi, prosím tě, mě neotravuje 😵 , budu ráda více s tebou a Elenkou, stejně, do města chodím skoro denně, tak se můžeme scházet víc, 😉
Cipísku, já si taky nedovedu přestavit tu mojí berušku nemocnou 😖

straspytelka
23. dub 2009

Jdu do města, přišla mi konečně almužna za porod 😀 koupíme z toho asi sedačku v Táýboře v Asku mají jednu moc pěknou, ale milostpánovi se nelíbí 😠 on je děsnej na tohle... 😠 no i na spoustu jinejch věcí 😝 Evi, budeš moct teda vyrazit na tu 10? beru ty kapičky sebou jo 😉

straspytelka
23. dub 2009

tak mi Evi napiš kdyžtak sms že vycházíte nebo tak jo, já budu trajdat venku, musím bejt pak do půl 12 nejpozději doma, příde mi Jirka na oběd 😉
Krásný den holky 😵

indigo
23. dub 2009

Hezké ránko!
Jejda Míšo, to je hrozný, když dítko marodí, to ta máma nese hůř než to dítě, jako všechny trápení... 😖 A ještě dvojmo... No posílám moc moc sil, jestli to takhle přes monitor aspoň trošku jde..... 😎

achalteke
23. dub 2009

nazdar ženský 😵 😵 😵 😵 😵

cipisek007
23. dub 2009

Ahojky holky!

Tak Terezka má nějakou virozu, kdyby se víc rozkašlala, tak máme dávat Stoptussin, kapat nos a při teplotě 38 a výše dávat 1/2 čípku. Takže jsem to udělala správně, spadl mi kámen ze srdce. Kdyby se mi prej holky ještě zítra nelíbily, tak mám ještě před víkendem přijít a někdy během přístího týdne na kontrolu. Ptala se i na Barču, tak jsem říkala, že má jen ošklivou rýmu, kterou kapeme a že jí teče z očí. A že jestli jí chce vidět, tak odnesu do kočáru Terku a přinesu Barču, že mi dole čeká příbuzná s kočárem. Ona že ne, ať jdu domu, že mi pro Barču napíše framykoinový kapky. Tak snad zaberou. Domů jsme přijely v půl 12, takže jsem nestihla polívku pro holky, tak jsem udělala jen mlíko. Terezka mi pak při krmení Barči usnula na mojí posteli (nechávám si je po jídle vedle sebe, kdyby ublinkávaly), tak jsem jí tam nechala ležet. Obě spinkaji. Terezka měla před krmením 37,5.
Holky, je teprve jedna hodina a já jsem totálně grogy. Snad budou ještě aspoň hodinku spát.

Indi, děkuju moc! 😵

Jáji - tys byla dneska na kontrole, viď? 🙂 Tak co, už se prcek ukázal?? NOjooooooooooooo bude to kluuuuk 😵 Konečně chlapák, bysme tu zachvíli byl pěknej babinec 😀 A je všecko v pořádku?

achalteke
23. dub 2009

Míšo tak snad se z toho Terezka brzo vylíže a Barča to nechytne...jen si pěkně odpočiň 😉

No Míšo prcek je naprosto zdravej - máme 445 gramů a že to bude kluk je prý tak na 70%, že prý to nerad říká takhle před 30 tt...ale objednám se na ten 3DUTZ k Čutkojc, protože už tohle byl pro mě neskutečnej zážitek - všechno měřil, ukazoval co a jak, kde je...no paráda a dorazil mě když se mudr začal smát a já jako čemu se směje, a on že prcek asi spí a usmívá se a nekecám - zvětšil ten ksichtík a já to snad viděla 😵 😵 😵 😵 no prostě těžkej emotivní nářez.... 😀

cipisek007
23. dub 2009

Jáji, když ona mi terezka tak blbě leží na posteli, že se k ní nevejdu 😀 Lehla bych si tam s nima, ale do Terčiný postýlky se už nějakej ten pátek nevejdu 😀 A do obýváku si lehat nebudu, usnu tu a neuslyším je 😒

To je krásný 😵 😵 😵 Jééé já chci bejt zase těhule a koukat na mimíska na UTZ 🙂 Takže to není jistý, že to bude chlapák, ale to neva 🙂 Teď nevím, ty bys chtěla radši holčičku? Já vím, že ono je to totálně jedno, hlavně, že jste obá zdravý, ale přeci jen... 😉 Já jsem chtěla o trošišišišinečku víc holky, když to nemohl být páreček 🙂
Byl tam s tebou manža?

achalteke
23. dub 2009

jéééé míšo tak to je na prd, tak aspoň nějak spočiň na židli 😀 😀 😀

jo jo raději jsme chtěli holčičku, ale mě už je to fuk - ráno než jsem šla, tak jsem měla šílenej strach aby mímo bylo v pořádku a na pohlaví jsem vůbec nemyslela....manža chudák je na služebce - nikdy mu to nevyjde ☹ byl z toho celej špatnej ...ale je teď šťastnej 😀
dost jsme s mudrem pokecali (což je fakt co říct -. on toho zbytečně nikdy moc nenamluví), ptal se kde chci rodit, říkám že v Krumlově a on, že je rád, že jí mají rodičky hodně v oblibě...a ptal se na kurzy atd., jo a nabídl mi že kdybych chtěla rodit v praze (to nevim jak ho napadlo) že by mi zařídil místo v Podolí - sem se musela smát - už se vidim jak valim rodit do Prahy 😀 😀 😀 😀

dadunka
23. dub 2009

Ahoj Jájo, gratuluju ke kontrole a jsem ráda, že rozšiřuješ klučičí řady! Neboj holčiček se snad taky dočkáme a pak je budou ti starší bráchové pěkně ochraňovat! 😉