Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

kacena00
23. čer 2009

já cí hejbací pupeeeeeeeeeek 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

cipisek007
23. čer 2009

Evi, zkuste přestoupit. Ta doktorka nemá spešl ordinační hodiny na poradnu? Ta moje je má út a čt 12:30-14. Takže tam nemocný dítě nepotkáš.
Jsem zvědavá, co ti všechno doktorka pověděla 🙂

cipisek007
23. čer 2009

No já jdu cyhstat holkám oběd a pak razíme do poradny na očkování a váhu a pak na nákup. Maminka bude utrácet, musí si koupit nový telefon, ten stávající blbe. Slyším od volajícího každý třetí slovo a mě prej taky blbě slyšej, takže to je pak fakt rozhovor na úrovní 😀 😀

Tak zatím papa 🙂

kacena00
23. čer 2009

holky pomoc!!! bydlim v baráku s brutálně širokejma zdma, máte někdo zkušenost s chůvičkama v takovým prostředí nebo ste všecky z bytu??? potřebovala bych poradit nějakou chův která funguje... vím, že potřebujeme analogové ne digitální - aspoň to psaly na netu..

zuzan
23. čer 2009

Ahoj Barčo, nevím jaký je rozdíl mezi analogovými a digitálními, ale máme od Ety
http://electroshop.cz/detske-chuvicky-eta-1305-...
(psaný dosah mají myslím 150m) a jsou naprosto úžasný - nechávám je před barákem na kočárku, nebo na opačným konci zahrady (cca 30m) a naprosto v pohodě slyším naprosto všechno na druhým konci baráku - dá se i regulovat hlasitost snímání, takže na ven je nejlepší ji ztlumit, aby nebyl slyšet štěkot psů, projíždějící auta atd., ale reagovala jen na zvuky v její bezprostřední blízkosti a vevnitř jí mám na nejcitlivější snímání a slyším i když se dítě otočí na bok 🙂))
Jinak srazík super, moc ráda jsem vás všechny viděla a největší dík patří Jitce za pomoc s Vendulkou z vlaku, do vlaku atd., tak mockrát díky 🙂))

inna12
23. čer 2009

to je fakt trapný, že Zuzce smažou fotky ze svatby!!! jako kdyby jich tam měla tisíc 😖 a straaaaaaaaaaašně dlouiho.... hlavně, že v některých albech jsou dlouhodobě zvířata, dokonce je tu album, kde je snad stopadesát nákých kytek, už dlouho a to nikomu nevadí 😠 ubohý 🤐

jinak jsem koukala na srazíkový fotky, tak všechny mimoušové jsou blondýni, že 😉 akorát jedno s kohoutkem je tmavších vlásků, asi to byla Magdalenka, co? 🙂

Peťul, je mi stejně jako včír, jsem taká mdlá, ale to dělá i to počasí, a ty noci mě zmáhaj, vubec nemůžu spát, každý otočení už mě nějak bolí, musíme vydržeti už to 😖 jsem dlouho nevařila, jak mi bylo zlo, tak dneska dělám silnej vývar s domácíma nudlíkama a zapečený bramboři...sice pomalu, ale za chvíli to bude 🙂

Evi, taky bych radši dýl byla v čekárně, když doktorka je fajn! to za to stojí 😉

Pedí, jak se máte, s Elluškou??

...chůvičkám nerozumím vuubec

mějte se

papa

menny
23. čer 2009

Jen na skok 😉
jsme po očkování
Matoušek má 6 140g
Je mrzutej, tak snad dočtu a budu večer
pa

menny
23. čer 2009

Jo a kadit max po 20 dnech, tak ještě pět a máme přijít.
Nevim, co by s tim jako dělala.
Bříško má M. měkký
snad se dnes nebo zítra po...

indigo
23. čer 2009

Zuzan - už se zase červenám, už toho holky nechte! 😎

Evi tak jestli je rozdíl na první pohled, neváhala bych ani minutu a utekla od současnýho doktora. Každej pediatr má poradnu pro miminka (teda myslím, že každej), takže ač nejspíš čekat budete, rozhodně ne mezi nemocnýma dětma. To bych teda s miminkem nešla v "normálních" ordinačních hodinách. Vyzjisti si to a rychle přestupte. 😎

Peťo Matouškovy se včelička nezamlouvala? No ani se nedivim, Táda hlásí doktorovi vždycky už mezi dveřma, že včeičku nechce...
To kadění je běžný, tedy neznám, četla jsem všude možně, že to bývá běžný, že miminka nekakají i 2 týdny. Mě Táda kajdil po každým kojení, tedy v prvních měsících, ale až do roka to bylo několikrát za den, pak se to nějak snižovalo, dneska pravideně každý ráno (nebo dopoledne). 😎

Inuš - teda já ti nevím holka, ale viděla bych to, že nedodržíš naší úmluvu rodit 27.7. No ale jak myslíš, najdu si za parťáka někoho jinýho... 😠 😀 😎

indigo
23. čer 2009

Ještě Evi - náš doktor má ještě jeden den hodiny jen "pro pozvané", tam si bere třeba starší děti na očkování nebo třeba nás tam pozval, když měl Táda neštovice, nikdo jinej tam nebyl a nemohli jsme nikoho nakazit. To je taky dobrý... 😎

zuzka84
23. čer 2009

tak jsem si holky rikala ze jsem si to snad uz vymyslela a ty fotky tam nedala, ale ted psala na zari jedna holka, ze na ne jeste koukala , tak tam museli byt ... no nechapu to , ani mi prave nikdo nic nenapsal 😖

menny - preju at se brzy matousek spokojene vykaka 😎

evi - taky si myslim ze nejakou poradnu pro zdrave deti ta doktorka bude mit - no ale asi se ji ptala , vid? to je divny. no kazdopadne klidne prestup kdyz se ti zda az takhle lepsi , hele ja s Dadou prestupovala uz 2x a snad to tedy uz tady u te nasi doktorky nejak zvladnem 😀 , tim ze je vetsi tak uz ani tolik pece nepotrebujem.

Barco (ted doufam ze oslovuji spravne 😅 ) , to je teda neco ... me to tady na konikovi vubec prijde takovy ujety obcas (ty pravidla) 😖

zuzka84
23. čer 2009

jo a byli jsme i v tom desti venku ... no vsadim se ze co jsme byli venku tak vubec nevrtali a ted tu jedou o stosest - Dada se boji , tak tu knoura , breci ... a ja jsem z toho nervni jak sanky v lete ... fakt skvely 😠

cipisek007
23. čer 2009

Tak máme po ďobanci. Holky jsou protivný jak sáňky v létě. Snad nebude v noci hůř ☹ Teď je tam s nima David a čte jim, tak je tam ticho, třeba na chvíli usnou.
Taky nás vážily: B: 6130g a T: 6050g 🙂
Taky jsem majitelkou novýho telefonu, takže mě tu asi dneska večer neuvidíte 😀

Peťo, nám dr. říkala, že necvičit dneska a zítra. Pak podle teplot. Ale já to radši o jeden den protáhnu, kdyby nááááhodou. Vím, že segra po klíšťovce nesměla cvičit 3 dny. A to jí je 17.

Jinak je vidět, že je venku hnusně. Rodina zezhora má dvě malý děti. Normálně jsou celýýý den venku a vrací se až na pátou-šestou. Dneska je tam kravál až mi vstávají vlasy hrůzou na hlavě. Holky tam skáčou, mají nahlas puštěný nějaký písničky, ječí... (jedna je malá, asi 2 roky, druhá chodí do školky).

Mno já jdu zkoumat telefon 🙂 Zatím páčko 🙂

cipisek007
23. čer 2009

JO Barčo, chůvičkám nerozumím taky. Máme sice doma, ale půjčenou a používáme jí minimálně. Doma už vůbec, jen když někam jedeme.

Taky jsem se ptala sestřičky, co mám dělat s Barčou, když mi v noci chce ležet na bříšku (přetočí se), tak říkala, že už je veliká na to, aby se zadusila. Jestli prej neublinkává, tak jí mám nechat ležet. Neublinkává, takže si s tím nebudu lámat hlavu. Na bříšku spí klidnějc. Tak budu mít zase klidnější spaní 🙂

inna12
23. čer 2009

tak my máme po návštěvě 😝 až mě to vyčerpalo, už se mi tak chtělo natáhnout 😝 jsem ještě narychlo vysávala sedačku od psích chlupanců a mě tak začlo po chvilince bolet břicho, jen na pravým boku, ale asi 20 minut, to se mi nikdy nestalo...bych si dala fakt po hubě, ale nejsem zvyklá se omezovat, nic mi nebylo celou dobu, břicho mi tvrdlo snad jednou a to už je taaaak davno a ted mě zlobí ☹ si musim zvyknout se fakt šetřit, ale mám s tim problem, si to člověk ani neuvědomí, že by to neměl dělat a je to 😖

holky, jen pro info, ty poslíčkové vznikaj po náký fyzický námaze nebo i náhodně? a jsou dole v břiše nebo kde, z obou stran?? můžou být i třeba jen právě na tý jedný straně??

Matoušek a holky jsou po včelkách, Davidek se bojí vrtání, to maj dneska šudíci dětičky teda den...

zuzka84
23. čer 2009

inni - to je v pohode, myslim. ja to mam taky - to ze me boli jedna strana bricha, nekdy cele ... posledni dobou to mam hodne , ale furt mam CS 0 😅

inna12
23. čer 2009

Zuzi, já taky nemyslim, že je to něco abnormál, ale já o tom břichu ani nevěděla, jak bylo hodný, tak mě to ted překvapuje... 😝 že taky umí bolet a tak 😀 a víš, jaký sem měla obří a minulý týden mi tak vyskočilo ještě 😝

jdu si dřímnout

hezký večer číči

kacena00
23. čer 2009

inni já to měla i náhodně i po námaze, třeba taky už v 35 tt tři dny po sobě celkem fest a pak 2 tejdny ticho po pěšině, ani ťuka, i proto sem tu psala, že se nám cyrduch na porod vyprdne, protože fakt jeden tejden poslení že sem se až bála a dva tejdny nic

kacena00
23. čer 2009

jo, porodní asistentka na kurzu řikala že se tak připravuje děloha k produ, tak buď ráda 😀

zuzka84
23. čer 2009

inni - ja u Dady taky zadny bolesti bricha neznala a ted jsem pomalu ani nevedela ze jsem tehotna jeste tak pred dvema tydny .... tak odpocivej. hezky vecer i tobe

cipisek007
23. čer 2009

Innko, mě bolelo blbě břicho před porodem. Dokonce si pamatuju, že jsem to tu tenkrát psala a v noci mi pak praskla voda. Nechci tě ale strašit, může to být něco jinýho. Ale taky mě bolelo v oblasti mezi pupíkem a pravým bokem. No uvidíš. Hlavně už odpočívej.

zuzka84
23. čer 2009

miso - no to nestras , me teda taky tak divne boli bricho po namaze 😕 😉

zuzka84
23. čer 2009

jo jak pise Baru , ja jsem rada ze se deloha trenuje 😎 😀

cipisek007
23. čer 2009

zuzi, já to ale neměla po námaze, já nic nesměla dělat 😀 Bude to něco jinýho 😉

zuzka84
23. čer 2009

miso - no jasne, ale inni pise ze to mela ted po namaze , tak nestras 😀 😉

cipisek007
23. čer 2009

však píšu, že to může být něco jinýho 🙂 Navíc Innka už může porodit každým dnem 😉

indigo
23. čer 2009

Brej večír!
Nestrašte s porodem! Inko vydrž! (páč jakmile porodíš ty a Dadu, jsem na řadě, bojim bojim.....)
S poslama neporadim, nějak jsem porodila dřív než se stihly dostavit..... 😀 Břicho mě taky bolí, když dýl jdu nebo stojim nebo po námaze, ale to moc není, páč fakt nic nedělám, teda snažím se....

zuzka84
23. čer 2009

jasne, innka jo, ja ne 😀
jo a nevite jak se ma ta Dadunka ??

cipisek007
23. čer 2009

No, to by mě taky zajímalo. Kdo z nás na ní má číslo??

cipisek007
23. čer 2009

Holky, David zase něco vymyslel ☹ ☹
Po práci ve čtvrtek přijde tchýně a bude tu s náma až do večera, až holky usnou a pak jí odveze domů (poslední bus jí jede tuším v 17). NO to bude zase masakr.