Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

petreva
5. srp 2009

DADU, heleď, nikdy neodsaješ to, co vypije miminko, tak se zbytečně nestresuj množstvím, jo!Máš tohle?http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=22791070&tab=0 Nevím, možná jak kdo, ale já s ní neodsála nikdy téměř nic 😕 S tím spaním je to pech, taky nám říkali, že je to žloutenkou...Elenku jsem mezi prsama třeba přebalila nebo otřela pusinku vlhkým kapesníčkem...kůže se loupe, neboj to je normálka a očičko? Asi bych případně zašla za Dr, aby se koukla. Někdy to bývá po porodu normálka a zpraví se to 😉 Jéžiš, píšu pořád o sobě, ale třeba ti zkušenost trošku pomůže, není to myšleno sobecky 😅

cipisek007
5. srp 2009

dobré ránko!

Evi, co ty tady tak brzy? Elenka nechrní?

Dadí, kůže je normální, toho se neboj a promašťuj. Zkus mu to oko přímo kapat, ne vytírat. A tamponek máš vatovej? Ono to může pouštět chloupky a to taky není dobrý do oka. Já jsem sehnala holkám tohle: http://www.lekarna.cz/vata-bunicita-delena-pur-... jsou to takový tamponky, nepouštějící chlupy. Používají je i v nemocnicích právě na oči.
A pokud se očičko nezlepší, tak tradá k doktorce, může mít ucpaný slzný kanálky 😒

cipisek007
5. srp 2009

Jsem zvědavá, jestli se dneska ozve ta tchýně. Jestli ne, tak okamžitě po obědě razím s hokama ven a jestli jo, tak jí oznamuju, že s nima nemíním být po obědě zavřená doma, že jdeme na procházku. Co na nich stejně uvidí, když spí? Akorát mi je vzbudí a v postýlkách se mi blbě uspávají.
😒

petreva
5. srp 2009

Dobrý ráno...
Míšo, dnes si Elča žádala jídlo v půl páté...je ale fakt, že večer jedla míň. Brďo má nový mores u kojení...přisaje se, třikrát si vezme,prudce se odcucne a čučí kolem apak zas přijde si cucnout a pořád dokola...pak ještě usnula, ale čekám každou chvíli, kdy bude mít ráno 😖

cipisek007
5. srp 2009

Jéé hehe, to dělala jeden čas Terka. Takhle sebou škubala u flašky. Než jsem jí nakrmila to byla věčnost!

Jo Dadí, masochistu máte doma, jo? Po kom to má 😀 Jestli se bude moc škrábat, tak mu dávej rukavičky, aby si moc neublížil.to očičko s tím může taky souviset.

cipisek007
5. srp 2009

Teda, jestli ty moje dvě děti nejsou z dvojčat. Oni kadí společně, kecaj společně, v noci mají stejný polohy, v kočáře to samý. Tststs 😀

Co ta naše Innka? Pavlík je pěknej držák!!

petreva
5. srp 2009

Takže můžu čekat, že jí to přejde? No bylo by fajn...
JO a na IP, dík za ní, ale není k tomu co dodat...dítě v sedu, před televizí, na polštáři, kdyby byl aspoň malej..Elenka je taky oplácaná, ale K. je o dva měsíce mladší..ale fakt nevím, třeba je taková.....
Včera byl P. za těma sexsousedama...ten kluk je prostě vůl...P. povídá co a jak a on se na něj prý osočil, že je to jeho soukroná věc..P. že prý se ze soukromé stala veřejná a proto to řeší..a soused, že prý si klidně svolá DOMOVNÍ SCHůZI!!!! a přizve si právníka a policajta!!!vůl a všem to prý vysvětlí!!!Péťa povídá, že to posloucháme už od ledna a že jsou tu i děti, kteří to slyší a on, že prý to zařídí tak aby byl po 22klid, že tak je to v domovním řádu 😕 , že prý ho se..lidi, kteří zazvoní a utečou,prý by jim to vysvětlil!!! A pak se ptá P. jak to teda má dělat!!! Jéžiš, to je prostě debil...

petreva
5. srp 2009

Taky na Inníka myslím, holka jedna....
DADU, ozvi se co s tou kozenkou? Docela by mě tozajímalo!!

cipisek007
5. srp 2009

panebože, to je vůůůůůůůůůůůůůůůl!

Evi, ale tamto dítě je dost tlustý bych řekla. Jako je oplácanost a oplácanost.

petreva
5. srp 2009

Taky se mi to zdá....no což ☹

cipisek007
5. srp 2009

Tak jsem ti zkoukla fotky Elenky a ta vůbec není oplácaná. Je taková akorát, hezká!!

petreva
5. srp 2009

Míšo, dík, ona oblečená nevypadá, ale faldíky má...i když mi přijde, že takový ty miminkovský...helejďte jak se pozná, že je čas na příkrmy?? Jako čekat až do ukonč. šestého měsíce nebo jak?? E. je teď dost uječená a taaaak neklidně spí. Pořád sebou hází, odkopává peřinu, mlátí se do šprušlí a probouzí se...ještě máme čas, chtěla jsem min. od pátého měsíce, jen se tak ptám...

cipisek007
5. srp 2009

Evi, no pozná. Ono je to tak nějak daný od doktorů. Děti na UM od ukonč. 4. měsíce a děti na MM od ukonč. 6. měsíce. Ale znám tu jednu maminu, co má holčičku od třetího týdne na UM a ve čtyřech měsících jí dr. řekl, že má na příkrm čas, že si ještě pevný stravy užije a ať počká do 6 . měsíce. Co doktor, to názor. Ale by mě zajímalo, na co je tu Česká pediatrická společnost 😕
U vás by to šlo vyřešit kaší na noc. Kdy jdete zase k dr? Domluv se s ní, že malá je v noci hodně neklidná, špatně spí, pořád má hlad.

menny
5. srp 2009

Ahojky ženy
Jééé Tadík je ňuňánek sladkej!!!!!
Je fakt kouzelnej!!!
Dáduš ještě jednou gratuluju, povedl se vám 🙂 !!!!

Je chudinka ta Inuš, Pavlík je nezbeda 😒
šup na svět

Dáduš jak už bylo napsáno výše. Kůži mazat olejíčkem,
ale pozor na záhyby, tam by se nemělo.
Očíčko taky Míša moc pěkně popsala.
Kdyby mu to ale do pár dnů nepřešlo, určitě k dr.
Jo a dobrý je masírovat v koutku oka, jak je slznej kanálek.
Jen tak jemně malíčkem. ( nechci vypadat jako všechno znám všemu rozumim,
jen předávám dál ze zkušeností a z rad dr a PA 😉 )
Matoušek si vezl zánět z porodnice, nikdo mám to tam neřekl,
o masáži nám bylo řečeno až později ☹
Ale myslim, že Helča to dělala Magdalence už nějak po příjezdu z porodnice

Dnes mám dopo s Barčou a Helčou rande, tak se mooooc těšim 🙂 🙂

petreva
5. srp 2009

Míšo,právěže tam jdem až v půl roce na očko...ale jestli bude takhle spinkat tak jí brnknu...já znám pár mamin, co kojí a začaly přikrmovat dřív nebo i jednu na UM a začala až po pátém měsíci..tak jsem myslela, jeslti nejsu nějaké znaky...na té str. HAMI, je pár bodů a my je všechny spoňujeme 😅 ne že bych chtěla začít přikrmovat,ale jen mě to zajímalo..
Možná bych mohla zkusit častěji kojit. Ale když mě ty 3hod tááák vyhovovaly...

menny
5. srp 2009

Míšo já to se svou dr tenkrát rozebírala s tou kaší
a ona, že nejdřív se musí začít zeleninou a pak kaší.
Vůbec by mi kaši na noc bez příkrmu nedoporučila
Noční řev jsme měli kůli zoubkům, to jsem ale tehdy
ještě netušila.
Je blbý, když má na tohle každej dr jinej názor. Myslim,
že mamina by se měla pak rozhodnout sama.
Třeba moje dr doporučuje od ukončenýho 7.měs už jídlo a lepkem
tomu já se tak do roka chci vyvarovat. Zvyšuje ryziko alergii
a já jsem alergik. Dokonce i přemýšlim, jestli s příkrmama ještě
1měsíc nepočkat, ale vidim, že malej je hladovec a málo kdy mi vydrží
bez mlíka víc jak 2h. Tak by to asi neklaplo. Hlady ho zas kuli tomu přece nenechám

petreva
5. srp 2009

Už je madam vzhůru...musím jít...mějte se..

cipisek007
5. srp 2009

Evi, já byh u vás s příkrmama začala až v tom půl roce, ale kaši na noc bych zkusila. Udělala to tak i kamarádka. V noci jí malej blbě spal a něĺ hlad (a nebylo to zoubkama, klukovi bude v září rok a ještě nemá ani jeden), tak jí dr. doporučil kaši. No a v noci se malej budí už jen 1x.

Peťul, moc je pozdravuj!! A toho 18.8. mám volno!! Na očko jdeme až 31.8 😵

Holky, včera mě zase vytočila jedna mamina v poradně. Dr. sídlí v 1. patře, je tam výtah, takže maminy jezdí nahoru i s kočárema. My bohužel se tam nevejdeme, takže ho necháváme dole aholky i s věcma taháme nahoru. Včera bylo chladnějc, tak jsme měly i deky, holky oblečený, přebal. tašku. NO apřijdeme do čekárny a dr. tam má jen jeden přebal. pult. A na něm sídlila autosedačka s dítětem. Tak jsem vedle položila na deku jednu holku, svlíkla, segra jí vzala, svlíkly jsme druhou a bylo. Jenže holky se nám už pronesou a jak se furt vrtěj, tak je to opravdu hrůza. No a maminu nenapadlo tu AUTOSEDAČKU i s dítětem položit na židli. Nechala nás stát u toho pultu, pomalu tam hekat s vrtícíma dětma v náručí. Tak jí povídám - mladá paní, mohla byste si tu autosedačku dát na židli? Já ti děti nemám kam položit a jak vidíte, tak není jednoduchý je chovat. A ona - no, tak já si teda řeknu až budu chtít uvolnit místo. A položila sedačku na stolek, kde si hrajou děti. Prostě Pííííípa na entou. Už jsem jí tam zažila jednou a měla taky sedačku na pultě, ale to jsem se na to vykašlala, ale tentokrát jsem si řekla, že to prostě není možný. Škoda, že jsem neviděla reakce ostatních mamin.
My taky jezdíme k dr. občas autem, ale autosedačky necháváme na zemi a buď děti v nich a nebo je vyndáme na volnej přebalovák. Jak jsem psala maminy sebou mají kočáry, takže ho nepotřebujou.
ALe jak jsem poznala, tak paní dost štvala i sestřičku. Koza jedna, chápete to? Jak můžou bejt některý maminy tak sobecký? (tomu dítěti bude za pár dní 3 měíce, a evidentně bylo maličký, takže klidně mohla zůstat v autosedačce nebo mámě v náručí).

cipisek007
5. srp 2009

Peťo, já jsem začala kaší 🙂 Už jsem byla unavená a sotva lezla. Obdivuju tě. Holkám už dávám i piškoty a dětský sušenky, asi jsem sobec. Ale je fakt, že alergii na jídlo v rodině nemáme nikdo. Dr. mi lepek dovolila od ukonč. 6. měsíce. Stejně je zajímavý, že co doktor to názor. To mě hrozně štve tohle. Narazila jsem tu totiž na plno jiných mamin, který prostě nedokážou pochopit, proč někdo dělá tohle a tamto. Prostě si stojí za svým a jinej názor a postup je špatnej (aby nedošlo k omylu, nemluvím o nikom tady 😉 ) Takže jsem do některých debat radši přestala chodit. 😒

zuzka84
5. srp 2009

ahoj,
nevim jestli uz nekdo psal , ale Innus uz rodi , uz je na sale , takze dalsi info o ni uz nekoho kdo na ni ma telefonni cislo 😉

Dadu - no zvladam no, asi mi nic jineho nezbyva. Musim pak nekdy podepsat revers a manzel me preveze do Krumlova ... snad to dopadne, ja tady rodit fakt nechci 😒

straspytelka
5. srp 2009

Ahojky jé to jsem přišla v čas 😵 😵 dočtu vás a třeba Innuška mezi tím porodí 😀

cipisek007
5. srp 2009

zuzi, já jí dávala š´číslo a myslím, že iindi ho má. alwé díky za info, nevíme to 🙂

innko, drž se!! 😵

cipisek007
5. srp 2009

sorry za nesmysly, mám na ruce dítě 🙂

menny
5. srp 2009

Míšo sobec rozhodně nejsi!!! Mě se moc líbí jak se o holky
staráš a to co i jídla se týče. Hodně v tom čerpám od tebe 🙂
Jen už to beru i trochu podle Dády. Vim, že něco bych
nedělala nebo naopak něco dělala stejně jako u něj.
Já jsem alergička ( ne teda na potravinu, ale klasicky pyly, roztoči, trávy, včela....)
mám toho v celku povícero. Dáda je atopik, takže
to je u mě důvod proč se na stravu a kojení zaměřuju.

menny
5. srp 2009

Inuš kočička bude máma!!!!!!!!!!
Držim co mám!!!!!!!

zuzka84
5. srp 2009

jo indi jeste nepsala , tak asi jeste nic, ale tak to tady i budete vedet 🙂
tak pa

straspytelka
5. srp 2009

Holky tak Simonka se už regulérně plazí 😵 😵
Evi co tak brzo?Hele tohle mi Simonka dělá taky, opice zvědaví co 😀 pak se ěsně tlemí 😀
Evi já dávám už každej den skoro spíš ob den, sváču v 10 třesnídávku ovocnou + kojení, k obědu další přesnídávku maso a brambor, nebo co prostě je...+ kojení a k večeři trochu kaše, nedávám to podle návodu, dám 2 lžíce kaše a rozředím vodou do kaše 😉+kojení a je spokojená ráno jen kojim 😉 to asi 4 x než dávám než jdeme ven tu přesnídávku 😉 včera jsem jí zkusila dát trošičku naškrábanýho banánku asi 2 lžíčky, jooo ta mlaskala 😀
Míšo co ta tchyně? Teda kravka ta ženská, jo některý jsou protivný MAMINKY 😠
cO TA iNNUŠKA?

menny
5. srp 2009

Míšo ty jo, já se na toho 18.8. domluvila na rehábko ☹
Sakra. Zkusim tam brnknout a přehodit to
Ta ženská u dr byla fakt blbá. Mě se tohle taky stává ☹
nechápu některých myšlenkový pochody....no viz IP kterou jsme dostaly

menny
5. srp 2009

Strašpy velká gratulka Simonce k plazení !!!!!!!!!!!!!!!

straspytelka
5. srp 2009

Holky pošlete mi taky to IP 🙂 jsem zvědavá 😀