Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

cipisek007
22. srp 2009

Pedí, jako kdyby jsi ho znala!!! 😀 😀 😀

Innko, chuděra. Snad ten čajík pomůže. Můžeš to koupat, namáčet ve vodě?

inna12
22. srp 2009

co jsem tak vyčetla, tak otírat převařenou vodou...a ten čajík že pomáhá...taky holtova mast prej, ale to mu na obličej se bojim dat, ono stejně nic moc nepomáhá, až se prej vyčistí z hormonů, tak to odezní 😝
pokud se to dá i na tělíčko, tak koiupat v hypermanganu, to mel můj mladší brácha, si to i pamatuju, že se koupal jako mimčo v růžový vodě 😝 tak snad to zůstane jen na těch tvářičkách...ono to ničemu nevadí,jen je to takový nevzhledný mimčo ted 😀 😝 😔

cipisek007
22. srp 2009

Innko, malej frankenstein 😉 Né dělám si srandu. Hlavně, že ho to nijak nesvědí a není z toho nervozní a uplakanej.

cipisek007
22. srp 2009

Co se tady všechno člověk nedozví 🙂 o tomhle jsem neměla ani potuchy. O tom kropenatým nosíku jo, ale o tom akné ne.

inna12
22. srp 2009

aspon, že ty prsa se mi lepší!!! 🙂 se mi zdá, že se to konečně upravuje jeho potřebám sosání...fakt mě bolely jako prase..ja musela odsávat jak šílená, ted už se to fakt lepší 🙂

Evi , jsem si psala s tou Annag, ona je hrozně zlatá a ochotná, tak mi poradila 🙂 to jsou fakt triky na to kojení to by jeden nevěřil 😲

inna12
22. srp 2009

Míšo, jjo, je to malej frantík ted 😀 pavel se mu furt posmívá, říká mu šermene, jak pořád šermuje ručkama 😀 tak máme doma šermíka 🙂 ted jsem mu četla o tom akné, co ho způsobuje, tak mu říká hormoňku 😝
hlavně, že musel mít pavlíka a ted mu říká šermene jenom 😠 ale je z něj hrozně poprděnej, často se s nim mazlíkuje 😵 sam rikal, že nečekal, že ho to tak brzo vezme 😵

cipisek007
22. srp 2009

Innko, tyhle přezdívky jsou krásný 🙂 taky holkám říkám zrovna podle situace 🙂 Bára je teď můj malej zoubek 🙂
Ty jsi nechtěla Pavlíka?
Oni chlapi neví co od toho mají očekávat. David byl neustále vyděšenej a pak na měkko a teď se stará se vším všudy 🙂

inna12
22. srp 2009

a pořád spinká pravidělně jak šípková růženka 😵 až sem si zase říkala, jesti je to normoš 😖 ale budí se sám na jídlo, krásně saje (až moc, strašně se futruje 😝, pak škytá jak šílenej) křičet umí taky parádně a zdá se spokojenej, tak asi jo 😅 je to fakt zlatíčko zatim 😵

cipisek007
22. srp 2009

Innko, určitě, ono ho teď unavuje všecko. Jen si počkej, za pár měsíců budeš říkat, aby už konečně nachvíli usnul 😀

inna12
22. srp 2009

já chtěla přeci Filípka 😀 ale jsem ted ráda, že jsem to nedala 🙂
ted tady zase vykřivoval, že jde vzbudit hormouše 😠 😠 😀 on je fakt prdlej

já ju dát sprchu, dokud spinká

papa a dobrou i zoubkům 😵

inna12
22. srp 2009

Míšo, to je jasný, ted si toho nevážim a hledam na tom mouchy, to máš pravdu, ono to přijde, že nebude spinkat a já si budu tak přát, aby spal 😀

tak pa

cipisek007
22. srp 2009

Innko, vidíš, to ani nevím 😅

Já půjdu taky, dobrou noc a pusinku hormoušovi 😉

zuzan
22. srp 2009

Jé, Míšo děkuju za mluvčího 🙂)) Na Lipně bylo suprácky, akorát s výběrem místa jsme měli trochu problém 🙂 Měli jsme vyjíždět v sobotu, ale protože jsme nevěděli kam, tak jsme vyrazili do České Kanady, tam se nám moc nelíbilo, tak jsme to otočili směrem na Lipno 🙂 Celý týden jsme jezdili na kolech s Vendulkou v přívěsným vozíku, oslavili výročí svatby, můj svátek a manželovy 30tiny v jeden den, no domů se nám vůůůbec nechtělo 🙂 Vendulku jsem šoupla babičce jen na hoďku, je to luxus mít chvilku jen pro sebe 🙂)) Tak dobrou noc všem a klidné noci 🙂))

petreva
22. srp 2009

Ahoj holky, moc zdravím všechny...
ZUZKO tebe obzvlášť!!!
MÍŠO, ne ne ke tchýni jsme nejeli, ještě to tak...mám vybráno na dlouho..horší je, že asi přijedou oni sem...ale ještě se neví kdy 😒 Tak jaký byly holky odpol a večer , když nespinkaly přes den? Nebo kolik toho teď taknaspí?
A vůbec holky jak vám spí děti???
INNIKU, téda akne, jo? Tak snad se to brzy spraví! Určitě neni ošklivej, to miminka neuměj 🙂 a jen tak pro zajímavost by mě fakt zajímalo, co ti Annag radila. Mě to kojo tak zajímá...my bojujem zase víc než před pár týdny. Ale už to snad nějak doklepeme...Problém teď je, že Elenka za tenhle týden zhubla 60g!!! Asi to připisuju těm průjmům, ale vůbec se mi to nelíbí. V pondělí jdem k zástupu Dr. tak jí to bšechno musím říct pro klid duše...
JÁJO, tak co buchta už není 😀 ? Taky mám ráda tvaroch. Od porodu ho snídám snad každej den...
PEDIKU, no,já si myslim, že budem slavit svátek spolu 😵 holčičky naše zlaťoučký!! Téda naušničky nezávidím. Máte před sebou velkej úkol spolu s Míšou...já jsem ráda, že je má už z porodnice. Tam si ji vzali a přivezli už s nima...
INDI, téda ty jsi fakt úžasná!! Ta fotka nemá jedinou chybičku!!! Já to chci taky umětttttt!! Asi ti někdy zadám zakázku 😅

inna12
22. srp 2009

tak ten šermík furt ještě spinká 😝

Evi, tak já ti to přepošlu v IP jo?
to určitě zhubla tím průjmíkem, malá 😒 určitě to řekni u dr. ale myslim, že to bude dobré, ona to zase dožene rychle! 😉
a gratuluju ještě k 5 měsícům!!! 😵 to už je holka veliká 😵 dyt je to tak nedávno, jak se narodila, si pamatuju, jak svítilo ten den sluníčko 😵 byla sobota tuším, vid?

petreva
22. srp 2009

Inniku, díky, kouknu na to hned! Jé ty si pamatuješ? Jo, sobota a sluníčko taky svítilo 😵 toje hezký od tebe až mě to dojalo...vůbec mě teď dojímá všechno...je to zvláštní pocit mít dítě, koukáš na něj jak zvládá nové a nové věci, jak se naučí krásně se smát a mazlit se, povídat a vrnět...jen co se P. vyspinká do syta tak všechno poznáš 😵

petreva
22. srp 2009

Inní, brďo to sjou triky! Tak dej vědět, jestli to pomohlo a jak to jde vydržet z jednoho nekojit. Držím palce!!

petreva
22. srp 2009

Taky se musím pochlubit dvě nové fotečky 😅
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

cipisek007
23. srp 2009

Dobré ránko!!

Evi, je krásná!! Jaký má obrovský kukadla 😵
Jináč holky asi půl hoďky odpoledne spaly, byly chvilku s tatínkem venku a já je zahnala dovnitř, když furt tak pršelo, a když se vrátili, tak holky ještě chvíli spaly v kočáře.šli jsme ale koupat o půlhoďky dřív, prtoože už byly fakt unavený.
No a jak spí přes den. Dopoledne spí tak 30-1,5 hodiny v kuse, kolikrát je pak musím až budit, aby mi spaly odpoledne. A pak spí po obědě a to je různý. Někdy taky jen tak těch 30 minut (což mě štve, nemám chvilku na odpočinek) a někdy i 2-2,5 hodiny. Takhle dlouho ale většinou spí, když je chladnějc a nebo prší, tojsou v kočáře nejspokojenější.

cipisek007
23. srp 2009

Jinak hlásím, že jsem se po dloooouhý době pořádně vyspala. Já v noci nevěděla o světě. Z povzdálí vím, že někdo v noci kňoural, ale jestli D. vstal a nebo kňouradlo přestalo samo, to netuším. Prostě jsem od půl 10 do půl 6 spala jak dřevo 😵

Tož já jdu dělat nějaký hodnoty, dneska mě čeká udělat švestkové pyré a uvařit zase do zásoby do mrazáku. Tak vaření zdar 🙂 Budu nakukovat a všem přeju krásnou neděli! 🙂

petreva
23. srp 2009

Míšo, dobré ráno!!
Díky za Elenku...
Ty jo, uvčera vztávala v sedm a dneska po ranním kojení v pět už byla vzhůru pak na půl hod usnula, ale už je zas nahoře!! Já se picnu. Kdyby byla aspoň v klidu...ráno je jedinej čas, kdy můžu popovídat...přes den jen s odsávačkou v ruce...a to chci odsávání od půl roka už omezovat a vynechat ať se děje vůle Boží s naším mlíkem, ale už toho mám fakt dost..
Takže ti holky chrupkaj v podstatě po každým jídle chvilku. Ty jo, 2 hodiny spát? To Elenka teda nedá ani náhodou, když spí hodinu v kuse tak už se divim a koukám, jeslit dejchá...

petreva
23. srp 2009

Míšo,prosím tě, zamražuješ i ovoce na přesnídávky? Nebo jen obědy? A to zamrazíš celé jídlo nebo každou zeleninu zvlášť a pak smícháš dle potřeby? přeci nejí celý týden to samý ne? A po jídle ještě dáváš mlíko nebo už ne? A jak s pitím, kdy nabízíš holkám? A co maso? Už dáváte? A jaký? Já včera koukala na Hamánka a má od 4M přesnídávku s malinama 😕 to je hroznej alergen ne? Stejně mě udivuje to složení některých skleniček, abych nedělala nic jinýho než četla a vybírala 😖

petreva
23. srp 2009

Jo a spánek tiše závidím...po půlnoci jsem se vzbudila 4x a od 4nespím ☹ už abychom přestali s těma atb, akorát E. vzbudím a už se tam jen mlátí do kojení...tož jdu za mužíkem taky vztává..

cipisek007
23. srp 2009

Evi, Hamánka jsme ještě nejedly. Holkám dávám buď Hipp, kde není cukr nebo Hami nebo Sunárek a Frutapuru, popř. domácí pyré. Ale malinu bych Elence ještě nedala, to je pěkná blbost. My teda teď koupili kaše od Hami a ta je malinová,a le holkám už je 8,5 měsíce (mimochodem ta kaše je od 4. m 😕)
Maso dáváme poprvý kuřecí, sem tam králík, pak krůtí a teď dáváme i hovězí.

Jídlo - já si většinou uvařím víc druhů najednou. Teď to ale dělám tak, že si uvařím jen např. brambor s nějakým masem a pak do toho přidám skleničku. Nebo si uvařím jen brambor, rozmixuju a zavařím.
Rýži jsem dřív taky mrazila, ale ona vsakuje všechnu vodu co okolo sebe má, takže je to pak hrozná lepenina a blbě se to polyká. Takže si rýži buď uvařím čerstvou a nebo prostě dám nějakou skleničku (např. Hami od 8.m rýže, kukuřice, kuře apod).
Taky jim občas vařím batát. To je sladkej brambor. Je to dražší, ale prý pro děti lepší než brambor. To jim taky chutná.

Pití - holkám dávám jak si vzpomenu. Vím ale, že opravdovou žížu mají kolem osmý ráno a pak odpoledne kolem pátý. To jsou schopný vypít i 1/2 flaštičky každá (cca 50ml, mám malou na pití). Pak jim dávám vždycky po jídle a taky když jsou trochu protivný, to si taky loknou. Čaj mám uvařenej i na noc, kdyby byly hodně neklidný a nemohly v noci zabrat. Mám ho v termosce, takže je krásně teplej.

Jak dlouho ještě budete dávat ATB?

cipisek007
23. srp 2009

A ovoce - mrazím si jen pyré. Abych dala do mrazáku třeba půlený švestky, meruňky apod. to ne (jako třeba pro nás jo, ale ne pro holky) Těm to rovnou rozvařím a rozporcuju 😉

petreva
23. srp 2009

Tak už s tím dítkem není v postýlce k vydržení, jdu proní...
Míšo,díky. V pondělí jedem k Dr. takže uvidím, co řekne do té doby je bere..
V Hippu jsem právě většinou našla cukr. mě štve! Člověk se nemůže na doporučený měsíce vůbec spolehnout. No, musím to pak všechno vyzkoušet, jak nám to bude nejvíc vyhovovat. Zatím si nedovedu představit, kdy budu vařit pro Elenku 😅
Všude čtu, že se má dostat na 5xtýdně masíku 1xžloutek...taky to tak dodržujete? Brďo, my maso moc nejíme, to bude změn 🙂 Péťa se už těší, že bude jíst s Elenkou 🙂
Tak musím...mějte se hezky, jedem dneska k našim na oběd, tak jdu pobalit a uvidím kdy vyrazíme. Mimochodem studuju otázky na kojeni.net tam toho je, bych potřebovala dovolenou. Ale fakt zajímavý 😉

petreva
23. srp 2009

Jo, Míšo, to ovoce jsem myslela pyré a není pak kyselý? A vůbec když se rozvaří tak je kyselejší než čerstvý ovoce...to neřešíš? Holky to normál baští? Jájak jsem zavařila ty meruňky a ryngle tak jsem myslela, že do toho pak přidám banán nebo tak něco, aby to drobet osladil 😅
Už tu fakt nejsem...

cipisek007
23. srp 2009

Evi, jj, v Hippu většinou cukr je, ale dá se najít i bez cukru. Třeba hruška+jablko a myslím, že ještě 2 určitě, ale už nevím jaký ovoce tam je.
Domácí pyré je sice potom trochu kyselejší, ale holky to vždycky zdlábly. Ty švestky jim stejně nebudu dávat samotný, ty jsem jim vždycky přidala do nějakýho ovoce. Bojím se, že by jim moc zastavily kadění.
Dodržujeme, ale terpve chvíli. Je to tak 2 týdny, co jsem jim dala poprvé žloutek. Dávám jim cca od 5,5 měsíce maso 6x týdně. Pak jsou jeden den jen na zelenině a bramboru (u nás je to pravidelně úterý) a teď jim do tý zeleniny v úterý přidám vařenej žloutek. Ale zatím každý jen půl žloutku. Zatím totiž pokaždý je bolelo bříško, tak pomaličku 🙂

indigo
23. srp 2009

Ahoj kočky, konečně jsem se rozhoupala a sepsala drobet porod, když ho má "na památku" popsanej i Táda, tak aby Miška nebyla pozadu... 😀

V sobotu 1. srpna byl chlap v práci a tchán u nás čistil koberce. Už pár dní jsem poslíkovala, v sobotu opět, ale nějak víc. Měla jsem zakázáno cokoliv dělat, tak jsem jen seděla na gauči a občas si odběhla do koupelny, abych před tchánem nekroutila obličej bolestí. Nechodily pravidelně, 2x-3x do hodiny, pak třeba jen 1x za hodinu... ale bolestivý byly dost. Večer už jsem moc nezvládla sedět v klidu, kroutila jsem se jak paragraf, ale stále nic pravidelnýho, tak jsem šla spát. Jenže ta bolest mi nedala usnout. Jestli tohle maj bejt poslové a budu to mít ještě 2 tejdny, tak mě z toho klepne! Po půlnoci se bolesti nebezpečně zpravidelněly a zesílily. Už nestačilo kroutit se do paragrafu, musela jsem prodejchávat a běhala po bytě, rychlej pohyb mi totiž dělal dobře. 😀 Dítě v klidu spalo, chlap neklidně, ale spal. Ve 4 ráno pravidelně po 6-7, pořád jsem běhala na záchod, do sprchy, bála jsem se vyrazit do porodky, bylo natřískáno a bála jsem se, že mě pošlou domů s tím že TOHLE není ono. Nebo že je ještě čas, ať přijedem za 3 hodinky... Asi v 6 jsem vzbudila chlapa s tím, že je to k nevydržení, zavolali jsme babi k dítěti a vyrazili.
Do porodnice jsme přijeli s kontrakcema po 3 minutách. Okamžitě monitor, miminku se nevede moc dobře. PA běží pro doktorku co s tím. Ta mě vyšetří, jsem na 2, všechno ok, znovu monitor s tím, že jestli bude lepší, nechají mě aby porod běžel spontánně, jestli ne, nějak mi "pomůžou". Bylo to horší než lepší, opět vyšetření, píchli vodu pro urychlení. A urychlení to opravdu bylo, jestli předtím byly kontrakce nesnesitelný a po 3 minutách, teď byly meganesnesitelný a snad pořád. Mám i nízkej práh bolesti, takže jiná maminka by možná napsala, že jí to hodně bolelo, ale dalo se to vydržet. Já od tý doby (cca 8:30) viděla všechny svatý... 😖
Okamžitě klistýr a na sál. Manžel byl se mnou ve sprše, ale nenechala jsem na sebe sáhnout. Krom břicha jsem měla i křížáky, na který horká voda aspoň zabírala, takže jsem si mírně opařila záda, abych si ulevila. Na břicho nepomáhalo nic. Nejhorší chvilky byly občasný přesuny na porodní lůžko, aby mě PA vyšetřily, byly u mě celekm 3. Byly to 3 kroky od dveří sprchy k lůžku, prej musím rychle, než začne další kontrakce. No jo, to jsem stihla tak jeden krok a byla tu. Nebyla jsem schopná se v těch bolestech "naštelovat", tak mě tam manžel nějak tahal a pomáhal mi zvednout nohy nahoru, svaly odmítaly poslušnost. Když už jsem cítila že musím tlačit a říkám to jedný z PA, sáhla do mě a prý ještě ne, jsme tak v půlce. To jsem vyvalila oči, že ještě jednou tolik teda nevydržím. Manžel mi pomohl zpátky do sprchy a šel chvilinku na vzduch, na kafe a na cigaretu (a to přestával kouřit, kvůli mýmu porodu prej do toho málem znovu spadnul, no na někoho se to svést musí, že... 😠 😀 )
Já ve sprše hrozný pocity na tlačení, volám na PA, přiběhla jiná než mě prve vyšetřovala, říkám jí to, že prostě MUSÍM tlačit a ona no tak honem honem, šup nahoru, kouknem na to... a taky že jo, PA volá doktorku, že rodíme, jenže chlap nikde, tu první PA bych nejradši uškrtila na místě, další PA běží ven pro manžela, ten dorazil jen tak tak a prej tlačíme. Tak teda jo, snažím se co to dá, ale nejde to nejde... doktorka mě vyšetřuje a prej blokuje nám to plnej močák, tak ještě honem vycévkovat. Super příjemná věc, s nepřetržitou kontrakcí a s tlačícím pocitem. 😒
Pak teda další pokus o vytlačení. Trvá to nějak dlouho, slečně se ven nechce. Ani nevím, kolikrát jsem se musela znovu a znovu nadechnout a znovu tlačit, než vykoukla hlavička. Z prvního porodu jsem pořád měla v hlavě větu PA - nekřičte moc, ubírá vám to síly... tak jsem neřvala, ale vydávala prapodivný zvuky...
Ještě párkrát zatlačit a bylo venku i tělíčko. Manžel dojatej, kouknu na něj a říkám - taťko fotíš? A on - co? Kde máme foťák? Tak PA držela v rukách čerstvě narozenou holčičku a manžel mi rohrabával tašku a hledal foťák... Samozřejmě jí přehrabal aspoň 3x než ho našel, ale PA (nebo dětská sestra?) vydržela a stále držela miminko a čekala, až si taťka ten foťák připraví. 😀
Ze mě všechno spadlo a užívala jsem si ten pocit bez kontrakcí. Nástřih nebyl potřeba, ale Miška mě potrhala uvnitř, takže šití bylo dost a i bolestivý, dr. začala od čípku a musela do mě narvat zrcadla, což byla chvilku po porodu fakt chuťovka, navíc zrovna v ten moment mi položili malou už otřenou a zabalenou na břicho a taťka fotil, můj výraz teda rozhodně nebyl šťastnej. Prý šila jen "uvnitř", ale pak při dalších kontrolách říkala, že mám pár stehů i "venku", na tom ale vůbec nesejde...
Celý to trvalo jen asi 3,5 hodiny od příjezdu do porodnice. Mě to přišlo jako věčnost, ale když to srovnám s prvním porodem, bylo to cca o 20 hodin kratší - počítáno od píchnutí vody (i když jsem myslela, že mnohem bolestivější, ale ne, ty bolesti byly stejný...), bez oxytocinu... trakže vlastně paráda a rychlovka. Jen ten samotnej konec byl horší, Táda vyklouznul ven při prvním zatlačení, Michalce se nechtělo a myslela jsem, že spolu s ní si vytlačím veškerý vnitřnosti...
Jsem ráda, že je to za náma a s dětma končím!!!!!!! 😎 😎 😎

cipisek007
23. srp 2009

Indi 😵 😵 😵 Krásný, bolestivý, ale krásný. Nejvíc mě dostal tvůj manža 😀 A hodná PA, že vyčkala, než si tatínek konečně přichystá foťák 😀 Takže ta fotka Mišky bezprostředně po porodu je vlastně několik minut po porodu 😀