Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

petreva
21. zář 2009

Ahj holky, už mě ten náš net ser..už zase spadl po napsání přízpěvku!!!
INDI, tak co Manduca nebo Beco??? Já myslím, že se testy dělají už v porodnici, jsou na to takový spešl polohovací testy, kdy by se dítě mělo chovat standartně. Někdy mají hypotonický děti i trošku jiné reakce na dráždění reflexů...pozná se to. A jak píšeš, často se to dá Vojtěním hezky srovnat 😉 Miška nespala? Bříško?? Neob ta rýma??

petreva
21. zář 2009

on mi ten bídák pořád padá!!!!
ZUZKO, tak se ti podařilo plně kojit!! To jsi dobrá!! Fakt!! Tož se držte!
INNIKU, no jo, máš pravdu biogaia nejsou bylinky, vždyť já to popletla...
PETO, musím popřát Matouškovi, myslím na něj od samýho rána, protože Eluška má dneks půl roku 😵 Moc mu přeju ať už zoubky nezlobí!! Ať je mocmoc zdravej a drobet hodí brzdu ve vývoji 😀
My jdem neska na očkování...Petr je zrovna nemocnej, má v krku boží dopuštění!! Se bojim, Eluška bude oslabená, tak aby to nechytla...ach jo. Já nevím, poradím se s Dr. jeslti jí očkovat, když je doma marod.
Bobeček malej....holky já snad jihnu každým dnem víc a víc. Je to zvlášní, kde se bere tolik citu a že může pořád násobit 😅 Ona je hroznej živel, nepoleží v klidu, nikde "nepostojí", pořád musí být v akci a jinak než na kolínkách už to nejde. Zase začala povídat a prská o sto šest. Já bych jí umačkala, ale to je moc statický pro ní 😀takže musím rychle pomazlit a nechat zase řádit 😀

indigo
21. zář 2009

Všechno nejlepší matouškovi k svátku!!! A Elence k půlrozeninám!!! 😎

Evi Miška polospala, to by se dalo, ale Táda taky polospal, a dohromady... jsem prostě skoro nespala. Teď Miška chrupe, chlap chrupe, má odpolko, a Táda po mě pořád chce nějaký koleje a mašinky 😝

Já bych ty svoje děti taky někdy umačkala 😀 , Michalka se zatím nechá, Táda po chvilince zdrhá, ale pořád je to takovej mazel, že přijde a že chce pomazlit, ale né už tak často jako třeba ještě před půlrokem... 😎

petreva
21. zář 2009

INDI, oni když děti polospí, tak nás to stejně v klidu zabrat nenechá, viď. HeleĎ tak manžel už chodí zase do práce? Už má ty ruce dobrý??
Jdu připravit věci s sebou. Ještě musím dopol na hematologii kuli testům. A všude tahám berušku...mě tak nedávno mrzelo, že nemáme žádnou "babičku", nikoho kdo by se taknějak zajímal, jak se máme, co Elenka...fakt mi to bylo líto...když vidím ty babči s kočárkama jak se chlubí na potkání, jak kamarádkám nosí babičky a tetičky něco hezkýho dětem...je mi smutno...nestojím ani tak o hlídání jako spíš o sdílení...ale co no..je to prostě tak 😔

indigo
21. zář 2009

Evi do práce chodí pořád, nemarodil s tím doma, měl je ovázaný obvazama a normálně pracoval. Obvazy má dávno sundaný, i to má zhojený, jen velký fleky, to mu asi nějaký zůstanou, uvidíme časem.
A máš pravdu s těma babičkama... my máme jednu "funkční" a já se přiznám - mě jde krom toho sdílení i o hlídání 😀 Už aby byla středa, babi si Tádu na celej den zase vezme a já si budu s Miškou užívat. Docela se těším, ten tejden co jsme byli pořád zavřený doma, byl nějakej moc dlouhej... 😝
Tak ať to všechno povyřizuješ jak máš! 😎

indigo
21. zář 2009

Jo a holky normálně, v sobotu mi volá neznámý číslo, vezmu to, dotyčná se představila, to mi nic neříkalo, pak jestli jsem ta a ta - moje dívčí jméno, a že si nemůže vzpomenout jak jsem provdaná. A že ona byla za svobodna ta a ta a mě pak docvaklo, to byla spolužačka z vejšky, neviděli jsme se asi 8 let a ani jsme si nevolali, nepsali, nic, takže to byl pro mě docela šok. A ona že tu má manžel sraz po 10ti letech od školy a ona že jela s dětma s ním a že by nás navštívila... Tak jsem byla tak v šoku, ale v příjemným, no zašli, má 3 nádherný kluky, ty starší si pohráli s Tádou, myjsme kecaly a kecaly, až mi bylo líto že zas odjedou. A docela jsme se trefili s dětma, jejího nejstaršího jsme teda nestihli, ale pak má chlapečka v červenci 06 (jako Táda) a posledního v srpnu 09 (jako Miška) 😀
Pěkně jsme probraly ostatní spolužáky, kdo kde co s kým, znáte to... 😀

inna12
21. zář 2009

hezký ráno 😉
tak prdík se vzbudil v osm, chtěl hned lokat, a najednou se pustil a taaaakovej bolestnej výraz a skřek, holky, mě ho bylo tak líto ☹ po chvíli zase sosal, takhle to udělal třikrát, pak se pustil, mlíčko všude až k uším a začal se tlemit 😵 on je hroznej 😀 tak se pokáknul a ted to zase zalomil 😅

Indi, no jasně, že to na něm neni vidět! 🙂 🙂 takovej čupr klučík, chytrej, šikovnej 😀 nákej svalovej tonus pche 😀

tak sis užila návštěvu? 😉 ono to chce takhle pořádně podrbat, a kor, když jste se dlouho neviděly, že..ja jdu zrovna zítra s kámoškou kočárovat, sme na sebe narazily v tescu, neviděly jsme se od základky, takže taky hodně let a ona má zrovna tříměsíčního chlapečka

Evi, ja bych ho taky umazlila 😵 😵 po pití mame tesně u sebe hlavy, on brouká, ja bych ho sežrala 😵 téda, až se pak takhle nenechá jako Elenka, co já budu dělat 😅
jéé půl ročku 😵 😵 gratuluju 😵

indigo
21. zář 2009

Míša z Terezkou jdou domů!!!!!!!!!!!!! 😎 😎 😎 😎 😎

dadunka
21. zář 2009

Ahoj,

předně vše nej Matouškovi k svátku, posílám pusu na čílko 😉

Innuš, jojo,chtěla jsem si koupit za porodné záchod 😀 jako vážně, ale dala jsem našemu starému poslední šanci a koupila jen do nádržky nový napouštěcí ventil. Zatím to funguje, ale jestli to začne zlobit, tak jde!

Holky, Táda má krutou rýmu, mám ruční odsávačku, ale do ní nic moc nejde, slyším, jak se dusí, chrčí, neumí to spolknout ani vysmrknout,ale má to asi až někde v nosohltanu, tak to odsud nevytáhne a nosík má jakoby prázdný. Myslíte, že ta odsávačka na vysavač by vytáhla něco víc? Jako že má větší výkon než třeba moje a manželovo pusa? A kolik stojí a kde bych jí případně mohla co nejrychleji pořídit? Lékárny, zdrav. potřeby..???

Super, že jdou Cipísčata domu.

Indi, tak jakou barvu Manduci jsi vybrala? Mně mrzelo, že na všech stránkách jsou ty klasické barvy a pak ty různé kombinace jsou třeba jen na letáku co mi k ní přišel.

indigo
21. zář 2009

Dadu ještě váhám mezi přírodní a hnědou, spíš hnědou, nebude na ní nic moc vidět... 😀 ale s objednáním čekám až dorazí porodný, prý po 20. září, tak čekám čekám..... 😎

Odsávačka - stopro to ta vysavačová vytáhne, zkus se zeptat v lékárnách, né každá jí možná bude mít, určitě na netu a v bejbycentru, ale Tadík by jí potřeboval nejlépe ihned, co... 😖

Jo a jaký různý kombinace máš na mysli? Ty 4 kousky limitovaný serie nebo ještě další?

indigo
21. zář 2009

Aha, tak už dorazilo, jupíííííííííííííííííííííí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jsem bohatááááááááááááááá!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bude manduca a nový letiště (vzhledem k né moc vysokýmu porodnýmu jen nejobyčejnější...) do ložnice!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😎 A budu zase chudáááááááááááááááááááááá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😝

inna12
21. zář 2009

Dadu, jak píše Indi, odsavajda na vysík je nejlepší! ve zdravotnických potřebách ji většinou mají

petreva
21. zář 2009

DADU, taky si myslím, že odsávajda na vysavač dokáže mnohem víc 😉 ale raděj ať to T co nejdřív nepotřebuje!!!
INNI, ty se budeš mazlit do aleluja pořád, máte hodný klidný dítko 😉
Bohatá INDI 😀 , máme stejný myš. pochody...já se do hnědé úplně zabouchla, je fakt krásná, ale pak jsem si říkala že je fakt tmavá a jestli v ní v létě není oběma teplo, což ?? 😅 a pak vedla přírodní, ale vyhrála naše...to jsem zvědavá, kterou vybereš 🙂

zuzka84
21. zář 2009

indi , tada je asi extrem 😀 , vetsinou se to pozna tim ze nepasou koniky apod. Ale oni i po porodu maji mit ty reflexy to je pravda. to ma Dan ok, vysetreni neurologem uz ma zasebou chudak 😅

Dadu , kdyztak si porid v lekarne takovou tu hadickovou a nasad ji na vysavac (ten konec co patri do pusy mezi prsty a prilozit k trubce vysavace) , odsavali jsme tak dost dlouho , tehdy jeste ta specialni nejak nebyla

cipisek007
21. zář 2009

Ahooooooooooooooooooooj holkyyyyy!

Jsem domááááááááááá. Mám tu binec jak po výbuchu,t akže až vám písnu, tak jdu do sprchy (smejt ze sebe infekční odd) a prát a prát a prát. David šel s holkama ven.

Inu, těsně před propuštěním nám dr. oznámila, že Terezka má salmonelozu ☹ Ptala jsem se, z čeho, že ta druhá je v pohodě a obě jí stejný jídlo a dr. říkala, že každej organismus je jinej a Terezka holt bude náchylnější. Máme se je snažit držet od sebe, ale to prostě nejde. Barunka je Terezkou tak nadšená, že jí furt dělá nyny a prej jí dala už 2x "pusu". 😵 😵
Prej bylo neskutečný pozorovat Barunku doma. Ten první den, v pátek, kdy jsme byly s T. v nemocnici, tak prej byla pořád Barča ospalá, nekomunikovala, nehrála si, plakala. To samý dělala Terezka. Nikdy jsem nevěřila tomu, že to u dvojčat fakt může fungovat. A prej hned v sobotu, aniž mi volali, jak je Terezce, tak prej byla Barča veselá, smála se, tak si řekli - je to dobrý, Terezce už je líp. Pak mi volali a já, že se Terezka směje, hraje, komunikuje. Neskutečný 😅
Má držet pořád dietu a zkusit mlíko jí dát až ve středu. No to jsem zvědavá. Kdyby zase začala po mlíku kadit, tak vysadit. Chuděra moje malá, ještě nic nepřibrala a už jí to jídlo fakt nechutná. Ale k véče jí udělám bramb. kaši a mrkev, to dlouho neměla.

Všem holky strašně moc moc děkujeme. Ani nevíte, jak mi vaše pozdravy a SMSky pomohly. Nejhorší bylo, že jsem dva dny probrečela, jak se mi stejskalo po Barče. Jakmile jsem jí v pozadí telefonu slyšela, tak jsem se rozbrečela.

Jdu do tý sprchy, jupííííííííííííí jsme doma!!! 😵

cipisek007
21. zář 2009

Jo a všecičko nej nej nej Matouškovi k svátku!!! Hlavně hodně zdraví 🙂 Pusinku mu neposílám, jsem nastydlá, ale Peťo, několikrát ho za mě pohlaď 😉 😵

straspytelka
21. zář 2009

Cipísčataaaaa hurááááááááá vítejte doma 😵 😵 😵 Míšo, muselo to bejt šílený ☹ Ale vše snad zažehnáno a bude zase dobře.To by mě teda taky zajímalo, jak se to k nim dostalo 😒
Indi 😀 😀 😀
Elence a Matouškovi letí gratulace i od nás 😵 😵
Manduca je super 😵 Taky nelituju penízků 😉
Dadunko, snad se brzo uzdravíte 😵
Ad mazlení, to miluju, šimrání a berany berany duc 😅 to je něco, na co nidky nezapomeneme 😵
Mimochodem, berany duc udělala i s konferenčním stolkem včera 😖 no má modřinku,řev děsnej, ale to spíš, jak jsem jí hned chytla a prohlížela 😀 Začíná se stavět, tak to bude boulí asi hodně 😒
Holkyyyyyy mě je úplně blbě trémou ☹ za hodinu a půl jdu na to ježdění, ty vo...e mě picne, co jsem si to na sebe vymyslela 😠 😠

cipisek007
21. zář 2009

Tak, peru první pračku, ještě min. 4 mě čekají 🙂

Strašpy, díkes 🙂 Bylo to hrozný, hlavně psychicky, člověk tělesně vydrží hodně, ale tohle bylo dost.
Jinak my taky modřinku na čelíčku máme. Z nemocnice. Nejenže máme rozpíchaný ruce, ale jelikož tam mají železný postýlky a Terezka už včera měla trochu elánu, tak blbla až sebou majzla o šprcli.
Ježdění zvládneš, první jízda jsou fakt nervy, ale pak tě to chytne a budeš se těšit 😉

Jooo a sestřička si tam dneska chtěla nechat Terezku jako maskota 🙂 Každá nová sestřička, která přišla na službu - jéééééééééé ty jsi krásná holčička 😵 Takže kdyby mohly, tak jí rozmazlujou. No dneska mi jí ta jedna ani nechtěla dát domů 😀 😀

cipisek007
21. zář 2009

Mě jebne. Barunka má klíště.

inna12
21. zář 2009

Míšo! vítejte doma!! 😵 chyběla si nám tu 😵 hlavně, že je Terinka v pořádku ! 😉
salmonelu jsem měla taky 😒 je to hrůza a když jí má takový prtátko malinký 😔

myslíš to vážně, že má klíště?? tady je na to diskuze, že třeba má 2 měsíční mimi, ja to ale nechápu, jak to můžou chytit???? Míšo, neboj, to bude dobrý, měla ho určitě chvilku zasátý ne? až když je tam dýl, tak je to horší...a to byste si všimli ..čim dřív je venku tim lip! a jestli se toho hodně bojíš, nechte ho otestovat, dělaj to právě v čb v rámci jihočeský univerzity, ja si ho nechala testnout, byla sem těhotná a kdyby mělo při nejhoršim boreliozu (ma ji jedno ze čtyř, pěti) tak jí daj atb! výsledek ti pošlou za dva dny mejlem..stojí to pětikilo. to jen kdyby ste chtěli, at o tom víš

kurna, vy nemůžete mít holky chvíli klid ☹ ☹

cipisek007
21. zář 2009

Innko, děkujeme 🙂 No v pořádku ještě není, musí hodně přibrat a je hrozně bledá a vyzáblá, ale je na ní vidět, že je šťastná, že je doma.

jj, klíště. Šli jsme s ní z kamarádkou, zdrav. sestrou, aby ho vyndala. Opravdu klíště. Oni nám tu teď na Máji posekali trávu, tak je možný, že je to z tý trávy, jinak nevíme. Klíště bylo hooodně čerstvý a šlo dobře vyndat. To mi připomíná, že jí to musím ještě vydezinfikovat.
Jéé děkuju za tip, kde to tam dělají? To stojí za to, než bejt ještě X dní v nervu.
Už toho je nějak moc. Kurník, snad máme na dlouhou dobu vybráno.

inna12
21. zář 2009

Míšo, já tenkrát zhubla 8 kilo za týden!!!! bylo mi deset let a dodneška si to pamatuju, jen sem seděla na wc 🙄
to víš, domácí prostředí potřebuje nejvíc, kočička malá

jo a IP 😉

cipisek007
21. zář 2009

Innko, to je šílený!!!
Dr. na infekč. mi říkala, že 0,5kg u takovýho drobečka a obzvlášť nedonošenýho, je už na hospitalizaci na JIP ☹ Dorazily jsme za 5 vteřin 12. V úterý měla 7,31 a ve čtvrtek 6,81. Hrozný. Žebra jí spočítáme, když leží na zádech.

straspytelka
21. zář 2009

Míšo ,teda vy jste si předali štafetu s Menníkem ne?
Taky jsem měla slamonelu, ve školece z lipánka... 😒 jako jediná jsem byla v nemocnici a taky si to moc dobře pamatuju, hlavně jak odjížděli naši a pak se na mě koukali přes sklo ☹ spoustu infuzí, pak mi je píchali do nohou, neměla jsem žíly a nemám do dneška...brr, nedovedu si to představit u takoví berušky malinký ☹ Hlavně že přišly na to co to je...a už je to celkem ok, snad brzo nabere kilča a bude zase veselá 😵 😵
Klíšťata...jak já ty piditvorečky nesnášim, proto jsem i přestala chodit do lesa, ale jeka je vidět, nastěhuje se to i do měsa... 😒
Tak domeček nebude....díky poslancům a jejich škrtům, ná to dělá 2500,- měsíčně, co nám seberou ☹ ☹

menny
21. zář 2009

Ahojky
Předně moooooc děkujem za krásný blahopřání k Matouškovu prvnímu svátku
jste zlatý, že jste si vzpoměli 🙂
celýho jsem ho za vás opusinkovala a umazlila
Ve vývoji zatim brzdu neháže 😀 neb máme dnes klubající se 6tý zoubek a co je parádní
ukazuje jak je velikej, to ho naučil velkej brácha a když mu dnes zas řek
Matoušku ukaž jak si velikej, tak zved sám prvně ručičky, no kouzelný 😵 😵
jo a taky když někdo řekne pusu, pusu, tak dává pusinku, ale máme pak oslintanou půlku tváře 😀

Míši moc děkuju za sms. Jsem taaaaak ráda, že jste doma, že je Terzce dobře.
Salmonelu jo??? To je docela mazec!
Baruška klíště?? Ty vado to jsou jobovky.
Pane jo, kde klíště měla?? Dáte ho na rozbor?? (mám tohle rozepsaný asi 3h 😅, tak se možná
ptám na něco, cos už psala. Tak se omlouvám)

Elence vše NEJ k 1/2roku...to ani neni možný jak to letí
velikou pusinku!!!! Gratulujeme
co očkování

hezky rodině jsme oslavili sváteček a teď poprvé jsem si ho vzala sebou do vany a spolu
jsme se koupali, bylo to úžasný !!! Ze začátku poplakával ale pak byl ve svém živlu...voda víc venku než ve vaně 😀 😀 😀

jdu číst pohádku a pak na seriál, ale pak vás hodlám konečně dočíst!!

cipisek007
21. zář 2009

Strašpy, Menníkovci měli taky klíště?? já jsem vás nedočítala a nějak ani nemám zatím čas dočíst. Jsem grogy.
Jaký byly jízdy?? Kolik lidí jsi nechala naživu? 😀 😉

cipisek007
21. zář 2009

Peťul, měla ho blízko podpaží.
Na rozbor ho nedáme, bohužel. Ani jsem nevěděla, že něco takovýho jde a klíště už nemáme. Innka mě informovala, ale bohužel pozdě, už jsme byli pryč. Ale zase jsem chytřejší pro příště.

My taky děláme veliká veliká. Zatím jen Terezka. A dělala to i v nemocnici s kanylou v ruce (měla kvůli tomu ruku od konečků prstů až po loket v dlaze a celou tu část ruky oblepenou.

cipisek007
21. zář 2009

Jdu do sprchy a pak na seriál, zatím pa 🙂

straspytelka
21. zář 2009

ne myslela jsem s tou štafetou pů..erů 😀
Jízdy celkem dobrý, zjistil že už to tak nějak umím, tak šup na silnici 😕 no vyjela jsem díru jako krá...u myslela jsem, že to je jen louže 😅 😅 no tak to zachraňoval, ale pak už celkem ok 😉 akorát nějak zapomínám koukat dozadu a mačkat spojku a brzdu zároveň když zastavuju 😀 a pak jsem si zaparkovala u baráku 😀 baví mě to...moc moc 😵
Ve středu asi do města 😉

cipisek007
21. zář 2009

Strašpy, no vidíííííííš, jsem ti to říkala 😵 😵
Jo ták, no snad jsme skončili a štafentu háááááááážu hodně daleko, aby jí tady odsud nikdo nenašel 😉