Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

straspytelka
27. lis 2008

Ahojky, teda se tu rozčiluju, jak jako po ivf rodit císařem, myslím, že je to jiný jen na začátku, tím vstupem do tehu a pak už je to jako klasický těhotenství, nebo se mejlím? 😖
Evi, přeju moc štěstí na KO. 😉
Moni, super, jen tak dál. 😉
Menníku, jsi i pro mě přírodní úkaz 😀 😀 fakt si v porodce nechala všech těch 18kg, jak to děláš? 😀 😀
Cipísku, drž se, myslím na tebe hodně, dvojčátka, jé, bude to mazec až se vyklubou 😀

straspytelka
27. lis 2008

jé Menny, taky peru a uklízím postupně celj byl a o slejzání z kozy...no vidět ma ještě nedko jinej než dr, která je na to zvyklá 😀 😀
Jo ten porod odtrat, je to jak píšeš, v rozmezí 20-28tt jde o to, že když se dítě narodí mrtvé, nebo zemře do 24 hodin, je to potrat, nemá nárok na rodný list, tudíš ani jméno... ☹ pohřeb... ☹ Když přežije více jak 24 hodin má nárok na vše, je to právoplatný občan 😠 proto jsme u nás doma nedělali pohřeb, protože malej byl potrat a malá občan ☹ nebylo by fér, kdyby ona měla hrob a on ne, takže jsme nechali na nemocnici, aby je dali společně zpopelnit a rozprášit...sice nevíme kde, ale v našich srdcích jsu na vždy 😵
Cipísku, neboj, já rodila normálně, no sice je budeš mít o trochu víc velký holčičky, ale dá se to zvládnout.Mě dr říkala, že jsem měla porod těžkej, srovnatelnej s porodem 4 kg dítěte, ale mě to nepřišlo...hlavně jsem měla jiný starosti, než o sebe že jo ☹ a většinou, když se narodí jedno, tak tě nechaj vydejchat trochu, než se o mimíska postaraj no a pak ti hupsnou na bříško a to ti hodně pomůže 😉 já měla děti ve 13.20 a pak 13.25 hodin narozený 😒
A

menny
27. lis 2008

Jé Moni super 🙂
Kolik už máš to CS?

Evi jak jsi to s tou močí vyřešila?

Strašpy ahojky
Jo já poklízim v jednom kuse, ale příde mi, že to nikde neni vidět ☹
V těhu jsem nabrala 18 a v porodce nechala 16-16,5. Hlavně měla jsem
hodně plodovky a taky jsem byla děsně oteklá.
Ale měla jsem radost, že si teda kromě "vaku" na pupku nesu domu jen necelých 2kg na víc.
Ty jo jak píšeš o porodu a potratu...já vůbec nemám slov. Musí to bejt hrozný ☹
Já ti moc přeju s miminkem všechno štěstí světa!!!
Už žádnou bolest, ale jen a jen radost !!

kacena00
27. lis 2008

ahoj holky, za chvíli jedu na nákup, ale raději se zeptám, dokud tu je menny, chtěla sem se zeptat na tu ditu, zejtra bych tam taky jukla- je to ten malej obchůdek ve dvořákovi?

a pak ještě prosím o upřesnění: naproti hudebninám na Budějovický je krámek s dětským oblečením jo? já to tady jen tak prohlídla halabala a už si to moc nepamatuju 😅 tak pardon, že to pořád dokola musíš omílat 🙂 dík moc dopředu za odpověď!

jo a musim se pochlubit, zejtra si z tábora přivezem komodku, sice tady o to momentálně bude kobrtat, ale tak za měsíc a půl se přestěhujeme do funglovýho už snad tak si budu moct ty mimi věci zandat do komodky a těšit se až si budeme hezky zabydlovat ložničku 😵

menny
27. lis 2008

ahoj Kačko.
Ten krámek naproti hudebninám je spodní prádlo a noční košile
Ten dětskej je taky na Budějovický, ale dál za polikliniku. Vedle prodávaj kola.
Ten výprodej v ditě neni v tom krámě u Dvořáka, ale přímo v sídle firmy.
Jestli víš kde je Brisk? Je to hned vedle, směrem na Čekanice

Jinak ať ti to v tý škole dopadne super

kacena00
27. lis 2008

http://www.mapy.cz/#x=133664316@y=133566475@z=1...

a ulice stránského http://www.dita.cz/site/kontakty
aha tak to je asi tady ne? musim vykoumat, jestli tam jezdí městská nebo nevim, možná by se mi mohlo podařit ukecat manžela ale s ním mě to asi bavit nebude, rpotože n je v krámě dost nemožnej 😀 , nervozní a přenáší to na mě 😀 a všechno musí bejt šup šup a tak 🙂

menny tak dík moc za popis kde co a jak, zejtra to okouknu 😉

mon73
27. lis 2008

Tak na chvilku sem tu.
Menny, CS mám 3, F 33 Ani jedno teda nevim co znamená. 😅 😀

helik3
autor
27. lis 2008

Hergot co mi to dělá, my to smazalo celý příspěvek 😠

Moni super, že jste v cajku. Jsem koukala u mě CS 0, takže vše v pořádku 😀 😀 😀 ještě aby ne 😀 😀

Hele Káčo taky jsem Ti v úterý nepopřála k svátku 😀 😀 😀 takže dodatečně vše nej 😀 😀 😀

Menny, už mám všechny ty obchody popletený, už vidím jak Ti stejně volám 😀 😀 😀

STraspy je mi to strašně líto, vůbec si neumím představit čím si musela projít ☹ ☹ Teď si to beruško vynahradíš, všechno 😵

Jinak zítra asi na net nenajdu čas, ráno ten zubař, pak Čutka, pak baby centrum, nějakej nákup a padnu doma za vlast 😀 😀 😀 😀

Takže já písnu Menny jak jsme dopadli, ok??? A Menny písneš mi jeslti je EVka v pořádku?? Já už dneska nebudu, díky 😉

Dneska jdu už ve tři domu, tak se tu mějte, zítra na mě myslete - byla mi doporučena reastaurace Alchymista, nebyl jste tam někdo?? STojí to za to??

A pa snad o víkendu 😉 Možná i v pátek večer, manža se chystá na hasičskou schůzi-v překladu na chlastačku 😀 😀 😀

petreva
27. lis 2008

Hezký den, holky,
HELI, tak to tě už nestihnu...chtěla jsem ti popřát moc moc moc štěstí a držím na zítra všechny čtyři palce!!!Pak nám musíš všechno říct, už se nemůžu dočkat!!!
KAČKO, plínky nechvátaj 🙂 plně v pohodě, až bude chvilka. Jsem zvědavá, co zítra pokoupíš, napiš, jo? A nejlíp dej něco do albíka 😉
MENNY tož jsem vzala "další várku" a řekla sestřičce, že to není hned ta ranní, ale ona, že je to jedno.
STRASPY, jak je? Ty gruntuješ? Tak dávej pozor na pupíka 😉
Já bych si za dnešek nafackovala. Jsem fakt husa!! No, prostě, prohlídka v pořádku...když mi dělal ultrazvuk, koukal na monitor, pak mě najednou utřel a už seděl u stolu...sem z toho byla vyvalená a bylo mi blbí mu říkat, ať mi taky jako něco ukáže 😠 Povídal, jak je krásný, že má všechno tak jak má mít a je si prý víc jistý tím co to je než minule, ale prý ani nemukne...změřil mi dělohu (ani na to jsem se nezeptala, jako na číslo)...jé já jsem pitomá!!! Se fakt štvu! Takže nevím nic, "jen" to, že je vše v pořádku. Taky mě sestřička zase pěkně zrasila s odběrem krve. Mám Rh- takže mi brala protilátky. Samozřejmě jí první žíla praska, tak jsem to už nevydržela a řekla jí, že mi všude berou krev černou jehlou a ona, že to zkusí...no, děs, napíchla jí, ale tak jí to kapalo, snad deset minut...no bude to ještě prča...
Jak jste se měly vy??

menny
27. lis 2008

Kačko jo, tam přesně je Dita.
Jezdí tam bus, ale nevim přesně který tam staví.
Zeptam se taťky jestli neví.
Honza taky neni zrovna vodvařenej z toho, že tam
pojede se mnou, ale nic jinýho mu nezbyde 😀

Mončo to CS by se mělo postupně zvětšovat.
Když se blíží porod, tak to leze k 10. To je nejvíc.
Trochu jsem tohle studovala na netu, ale vysvětlit
to bohužel neumim.
To F teda nevim co znamená. Tos mě teda dostala 😀

Helčo spolu jsme domluveni 😉

cipisek007
27. lis 2008

Dobrý večer holky, jsem tu jen na skok 🙂

Mončo, gratuluju k ukázkovýmu monitoru. Jsem zvědavá, jestli ho ještě stihnu 🙂 A to F myslím, že je právě výška dělohy.

Evi, to je dobře, že je všechno v pořádku. Ten rozměr dělohy by ti měl napsat do průkazky.

Jako mě taky přišlo divný, proč by měly ženský po IVF rodit císařem. Ale co dr. to názor. Možná to myslela k dvojčatům, že nemyslela všechny IVFařky. Nevím, já se radši nevyptávala.

K CS - já měla včera už 4 (před 14ti dněma 3). A začíná mě čím dál tím víc pobolívat v podbřišku i v zádech jako na MS, bojím se, že to přijde dřív než za 3 týdny. No už neplánuju vůbec nic, ani zítřejší den 🙂

Taky mi volal David, že zůstávají v práci přes víkend až do středy, takže se tu asi s babčou zbláznim. Asi si na víkend (kromě noci) zalezu k segře do pokoje a budu zavřená tady.

cipisek007
27. lis 2008

Tak všem sladkou dobrou noc a zítra se tu zase objevím.

Helče držím pěsti k Čutkovi 😵

mon73
27. lis 2008

Heli, tak zejtra velkej den? 🙂 Přeju ať je vše ok. 🙂 🙂
Menny, to F je Fundus, každej tejden to dopisuje do průkazky, tam uprostřed.
Míšo, od včera mi taky sem tam bolí záda a břicho jako na mrchu. Úplně mně to překvapilo.

petreva
27. lis 2008

Tak jsem studovala průkazku a mám tam jen zakroužkovanej týden, ale žádný jiný údaj...no jsem z toho dneska nějak otrávená...asi zalehnu. Chtěla jse ještě cvičit, ale asi to nechám na zítra...

kacena00
27. lis 2008

Evi tak to máš skoro jak já, ěm taky nikdo nic neřekne a UZ se nekoná, byly akorát ty dva na začátku, takže to máš podobný, ale taky by mě to děsně štvalo, kdyby už mi ho udě¨lala a já ani nekoukla ale hlavně že máme bobíšky v pořádku, opravdu je to tonejhlavnější. tys měla dnes poradnu? nebo to bylo kvůli té bolesti? nějak sem teď ztratila přehled.

Menny dík moc, byla sem dnes v Táboře, tak sem koukala na nádraží na busÿ a je to od nádraží fakt jen kousek asi 4 zastáv¨ky, tak už vím, ale díky moc za popisy a rady, zejtra udělám tah na krámky 😀

na tu ditu sem moooooc zvědavá

helenko hodně štěstí, držíme všeckÿ naše palečky!!!!

Míšo, pevný nervy 😠 😖

menny
28. lis 2008

Dobré ráno všem
Jsme ještě s Davídkem zalezlí v posteli a koukáme
na Herryho Pottera.
Dnešek bude takovej válecí 🙂 Jen tu krapet poklidim
Odpoledne pojedem do tý Dity, tak pak písnu co tam maj.
Se tam třeba potkám s Kačkou 🙂

menny
28. lis 2008

Tak Helča u zubaře ok, teď razí do ČB.
Pak mi písne co a jak, tak dam vědět.
Všechny vás pozdravuje

kacena00
28. lis 2008

zdravím a přeju dobré ránko, menny prosím tě a já ani nevím, jak tam tu akci mají, já si to plánovala nějak k poledni nebo spíš před polednem, ale na jejich stránkách sem nepřišla na to, jak tam budou pro veřejnost k dispozici, protože sem se tam o té akci ani nedočetla, mají to přes celej den?

a co ty, jak píšeš o zubaři, tak sem si vzpomněla, že si taky trpěla po návštěvě zubaře...už je to lepší nebo tam budeš muset ještě jednou?

cipisek007
28. lis 2008

Ahojky holky!

Tak po třech dnech klidného a hlubokého spánku nastala nespací bezesná a dlouhá noc 😠
Holky dneska vyvádějí od rána. Vlní se mi žaludek 🙂

Mončo, tak že bys nakonec přecejen byla dřív? 😀

cipisek007
28. lis 2008

Holky co už máte děti, Mončo a Peťo, mám dotaz. Dělali vám při prvním porodu klystýr? Toho se snad bojím víc než samotnýho porodu 😅 Je to hodně nepříjemný?

menny
28. lis 2008

Tak mě přestalo bavit válení v pelechu, mám
uklízivou. Už jsem umyla nádobí, lehce vytřela, mám vypraný 3 pračky
a za chvilku půjdu zadělat na perníčky. Mám super recept, jsou hned
měkký.

Kačko ta akce je dnes až od 15-18h
a zítra od 9-12
A jak ty to máš s tou školou, já myslela, že tam jedeš teď někdy

Míšo já klistýr měla, ale vůbec mi nevadil. Nebylo to
zas nic tak hroznýho. Jen musíš co nejdýl v sobě zadržet
tu vodu. U toho jsem působila děsně komicky, manža se tlemil
a mě se chtělo hrozně smát, ale kdybych se smála, tak se po....
Já myslim, že se klistýru bát nemusíš.
Pro mě bylo daleko nepříjemnější, když mě holili.
Měla jsem 2 dny starý oholení a stejně mě holili. Vzala mejdlo a jela
Když to teď nebude nutný tak se od nich holit nenechám. Pokud jo, tak
řeknu, že si to udělám radši sama ( a řeknu manžovi)
Teda holky zlobily jo. No čekám kdy příde zpráva, že seš na rozsypání 🙂
Neboj bude dobře 🙂 😵
Jsou to nervíky viď

straspytelka
28. lis 2008

Ahoj holky, Cipísku,m klistýr nic není, nebo si kup v lékárně YAL to je jako domácí klistýr uděláš si to sama doma než vyrazíš doporodky 😉
Taky jsem měla převalovací noc, bylo to hrozný, pořád jsem se po hodině budila a čučela do stropu, vůbec se mi nechtělo spát 😖 Jirku boleli záda a asi ještě bolí, páč tu je vyndanej ibalgin 😒
Holky, mě začalo téct mlezivo jako blázen 😕 hlavně když se osprchuju a v noci, včera jsem si vzala čistou košilku a můžu znova 🤐

menny
28. lis 2008

Ahoj Strašpy
Já bez vložek do podprdy neudělám krok. Teče mi to pěkně.
Dnes jsem spala klidně až do rána, ani jsem nepotřebovala na
záchod, což je co říct, takže vyhajáno 🙂

kacena00
28. lis 2008

Péťo já sem to s tou školou nakonec ještě odložila...ta bakalářka by mi tam stejnak ještě hnila protože nemám šanci i přes to doučování složit zkoušku z angliny, teda s tím, že se změnil člověk co nás má, nemám anio šanci na zápočet...musím přečíst nejmíň 20 stran na odbornou tématiku v anglině a pak z toho udělat 5 stran výcuc, s citacema jako se to dělá do bakalářky..už sem z toho pěkně otrávená, ta angličtina mi to dost blokuje...no a tím že nemám zkoušku, tak půjdu až v letním semestru, takže nemá cenu tam tu bakalářku prej dávat teď, aspoň z ní budu mít lepší pocit, tak z 98% ji mám hotovou, a nebude mi připadat uplně hnusná...

jenže stejně nevim, bude-li to co platný vzhledem k tomu, že asi nemám talent na jazyky nebo co...

dík moc za zprávu, si zlatá!

straspytelka
28. lis 2008

Jo ty už nosíš vložky do prsenky? 😕 tak to si mám co stěžovat hihi, no snad nám to vydrží a budeme mít dost mlíčka, ale nevim, jestli se to tímhle pozná, že ho bude dost 😨

kacena00
28. lis 2008

Míšo, kámoška mi teď popisovala porod - porodila před týdnem a prej klistýr v pohodě a tím jak běhala tak jí to prej celekm uteklo 😉

menny to je teda trapný, že tě ještě holily...olina nám právě řikala, že si máme udržovat oholení doma, že je to příjemnější než pak mezi kontrakcema navíc ta dezinfekce, při holení tě můžou trochu fiknout...no tomu teda nerozumím, asi si něco chtěli dokazovat ne? 😠

kacena00
28. lis 2008

já to mám s tím mlezivem teda nárazový a hlavně přes noc, ale štve mě že převážně z jednoho, doufám, že po porodu se rozkojí i to druhý 🙂

menny
28. lis 2008

holky psala Helča
Utz v pořádku, vše jak má být 😵
Pohlaví zůstalo utajeno 🙂
Tak super, to mám radost

Strašpy taky jsem zvědavá jak na tom budu s mlíkem
Vložky do podprdy už byla nutnost. A když zrovna nic neteče, tak mi zahřívaj
prsa, aspoň holky nemrznou 😀

Kačko neni zač 😉
Aspoň máš klídek, žádnej stres.
Já to mám s jazykama dost na štíru. Dělala jsem skoro
12 let němčinu a žádná sláva. Angličtinu se teď učim s Davídkem 😀

No kočky já jdu dělat to těsto na perníčky...teda budu mít pomocníka, takže moje uklizená kuchyň
bude pak potřebovat znova uklidit. No to je tak, když dětičky chtěj kuchtit 🙂

menny
28. lis 2008

tak těsto připraveno, poklizeno...
Tady je dnes ale pusto.
O víkendu asi nebudu.
V sobotu jedem k našim na oběd a pak na návštěvu.
V neděli mi přijede kamarádka, která se vrátila po 7 měs.
ze Španělska. Tak se na ní moc těšim. Udělám spoustu dobrot
a budem vegetit.
Tak kdyby jsme se neviděly, tak na sebe dávejte pozor. Hezky si
užijte víkend.
Papa berušky

straspytelka
28. lis 2008

Taky všem přeju krásnej víkend 😉
Holky ulítla jsem na těhle fosforeskujících blbůstkách, víme že Evi 😀 ty taky, taky... 😀 Myslíte, že je dobré to nalepit nad postýlku?Chtěla bych je koupit taky kamarádce k narození miminka 😉 tak jako dárek to taky nebude špatný ne?
http://img.mimibazar.cz/foto/2/080308/23/b11791...