Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

kacena00
24. črc 2009

helwe kdybych měla testík, testla bych,a le podle mýho je to fakt strašně nepravděpodobný 😀

o tom pordu doma sem neslyšela ani nečetla a tak nevim, jestli u sebe měla por. asistentku, ale stejně, když se něco má posrat, co by PAQ zmohla...
já sama bych do toho nešla, i když když se povede asi je to skvělý, mě samotný se např. furt vrací to, že mi cyrilka dali jen na moje výslovný přání a to na chvilku po porodu a pak ho zabalili a věnovali nám asi společnou minutu, ačkoliv byl v naprostým pořádku...fakt mě to doteď mrzí, doteď to beru jako že nás ošidili o ty nej chvilky, kdy sme se na něj těšili a já ho toužila utěšit po tom všem co si ten den zažil a prostě mi ho UKRADLI, i když byl v pořádku

ale do tohodle risku bych prostě taky nešla...

kacena00
24. črc 2009

ne PAQ ale PA jistě chápete..

cipisek007
24. črc 2009

Innko, aha. Ale i tak...
Jo tak to bych chtěla, aby na mě celá rodina čuměla jak se svíjím v bolestech a tlačím 😅
Ambuporod je dobrej, jsi pod dohledem a kdyby něco, tak holt se ještě pár hodin zdržíš.

Barčo, jj měla jí u sebe. Měla prý těhu bezproblémový, že prej ten chlapeček měl (má) nějakou vrozenou neurologickou vadu, která se UTZ nezjistila. ALe i tak. To riziko!

kacena00
24. črc 2009

prostě to teď vidím jinejma očima, ale pro ten risk přesně pro ten risk bych do toho nešla... já už viděla takovejch smutnejch miminek..
a co čert nechtěl i my sme měli nakonec komplikace při produ a ani nechci domýšlet, jak by c. mohl dopadnout, kdyby mi nakonec nepomohli tím epidurálem..

je to o nějakejch prioritách, strašně mě doteď sere, že si to prostě udělali tak jak to je pohodlný pro ně.. (těch dalších pár dnů v nemocnici mě nevadilo, naopak to tam bylo faktys skvělej relax), ale já myslela především na svý milovaný bejby

indigo
24. črc 2009

Holky já bych teda doma nikdy nerodila, ale vůbec domácí porody neodsuzuju. Ono se to hrozně nafukuje, vždycky se vyzdvihne jen ten případ, když se něco stane. Ale kolik je oproti tomu výborných porodů, o tom už se nepíše. To je i v porodnici, když při porodu zemře dítě, jsou toho plný noviny, ale kolik je zázraků, co doktoři dokážou zachránit, o tom se píše minimálně.
Ale to by bylo na jinou a hooodně dlouho diskuzi (myslím domácí porod), "jinde" už různý diskuze probíhaj... 😉

kacena00
24. črc 2009

já neumim dokončit myšlenky - myslela sem na svý milovaný bejby a proto sem šla rodit do nemocnice i s tím "rizikem" že mi ten zážitek pokazí nějaká nedochrápaná mrzutá sestra (zažila sem kamarádce u porodu u apolináře - na vedlejším lůžku sestřička paní jebala že nedejchá jak ji řekla..škoda mluvit)

dadunka
24. črc 2009

Holky, já zas nejsem tak velký odpůrce domácích porodů, hrozně moc taky záleží na PA, aby včas rozpoznala nebezpečí a zavolala sanitu. Tahle to podle mě asi moc nevychytala. Taky se dělají varianty, že mají doma připravené ty přístroje a i někdy doktora někde vedle v pokoji, kdyby něco, ale to spíše v zahraničí.
Kdyby u nás existovaly porodní domy třeba - v zahraničí běžné a ženský by neměly tak hrozný zážitky z porodů v nemocnicích, tak by se jich doma tolik nekonalo (uvádí se 500-600 dom.porodů).
Media taky hned vyzdvyhnou ty špatné, ty dobré jakoby nebyly, to vadí zas mě.
V nemocnici porod leckdy doktoři taky pokaňhají, protože spěchají, aby už to bylo, neodhadnou závažnost, ale to se tak nebere.

indigo
24. črc 2009

Dadu vidíme to stejně...... 😎 taky jsem chtěla napsat, že ve světě je domácí porod úplně běžnej, jsou země, kde třetina dětí se narodí doma. A je to nprosto normální, je to hodně o přístupu matek, PA, zdravotnictví vůbec..... samozřejmě když budu celý těhotenství vědět, že mám nějaký problémy a miminko má nějakou vadu nebo mám šoupnutou placentu nebo tak, domácí porod nepřipadá v úvahu... 😉

kacena00
24. črc 2009

já si taky mslím, že je to super zážitek, ale prostě riskovat bych nechtěla, rpotže sem v tom chvíli dělala a na triko bych si nechtěla vzít ani jedno debilní procento, že se něco doma pohnojí a doktor mi už nestihne přijet, ale jinak si myslím, že pro tu rodinu je to skvělej zážitek, kterej ji totálně stmelí (nemyslím matku a tchyni, ty bych teda u toho mít nechtěla..)

ale takhle na nás stejnak neměli čas, protože tam probíhali další tři nebo čtyři porody a mě chybělo přesně to, aby mi jedna PA kt. by byla jen pro nás tři, řekla: ano, teď dejcháte správně, ne, tohle trochu poopravím, teď zkuste tuhle polohu, třeba to půjde lepčí miminku a vás to nebude takhle bolet...

je to holt o individuálním přístupu, což prostě v nemocničním kolosu při současným babyboomu ti nikdo nezaručí

takže já to taky neodsuzuju, jen to riziko, byť malý, by mě za to nestálo

ale těm ptovorám to stejnak neodpustim, že mi cyrilka prostě ukradli 😝 😝 😝 😝

kacena00
24. črc 2009

si řikám, jestli by mi ho nechtěli někdy ukrást na půl hodiny odpoledne teď 😀 😀 😀 😀

kacena00
24. črc 2009

jo, dadu, bohužel v tom máš pravdu, to sou ty smutný miminka o kterejch sem psala, jen sem se bála to vytáhnout takhle na ferovku, to už nikdo nerozmázne, že se doktor v nemocnici taky "seknul"

dadunka
24. črc 2009

Cože Barčo, on porod bolí?????? Já se tam snad někde budu svíjet v křečích nebo co????!!!! 😕 😕 😕

Tak to ne, to mi nikdo na začátku neřekl, žádnej porod nebude, odvolávám... 😀 😀 😀

indigo
24. črc 2009

Zuzka mocpozdravuje, nic "jinýho" jí není, jen to železo, kdyby nezabroalo, tak by jí o dávali kapačkama, proto tam je asi zavřená. A ta placenta v por. cestách, ale kvůli tomu se do nemocnice nezavírá... jo - Míšo - leží na rizikovým. Prý se za námi, za mnou a za Inuš, přijde v pondělí podívat, až porodíme. Bude první, kdo naše mimineška uvidí... 😀 😎

cipisek007
24. črc 2009

Dadíííí, to jsem zvědavá jestli se ti to povede 😀 😀 😀 😀 😀

indigo
24. črc 2009

Dadu - hele a řekli ti, že z tebe vyleze minimáně 3 kiilový dítě? 😀 A spodem?!? 😀 Nechceš si to s tím porodem radši ještě rozmyslet? Nebo to odložit, třeba po novým roce?!? 😀 😀 😀

cipisek007
24. črc 2009

Indi, jééééé, ta se má (jako že uvidí mimineška 😵) a co Dáda? Jak to doma s tatínkem zvdládají, víš něco?

kacena00
24. črc 2009

jé tak to je supr, že je zuza v pořádku!

chichi, dadu, pord je brnkačka horší je bolest žaludku nebo hlavy a do toho brečoun, a ty ten brekot nemůžeš vypnout 😀 porodní bolesti sou jen na chvilku, pořád si stojim za tim, že porod je naprosto bombastická záležitost a vám závidím, že to máte před sebou - jako ale fakt!!!

tyvodo, zase si vybavuju tu pekelnou euforku z toho báječnýho miminka s ublíženým výrazem ve tváři, co poňouká ho těšit a milovat a snýst mu modrý z nebe 😵 😵 😵 😵

já bulim, jéééééééééééééééééé,

inna12
24. črc 2009

Baru, to je hrozný, jak píšeš, že ti ho hned vzali 😠 ☹

já prostě domácí porody naopak odsuzuju (no to je silný slovo), v 21. století prostě ano, je to krok zpátky a i pokud jedno mimino z milionů díky tomuhle zbytečně zemře, tak to stačí...
v cizině jsou tyhle porody uplně o něčem jiným než u nás!
ale vím, o tomhle se těžko diskutuje, každý na to má svůj názor 😉 ja na tohle mám jednoznačnej a pochybuju, že ho změnim. to je to samý jako očkování - každej to vidí a vnímá jinak...kde je to "dobrý a správný" se stejně nikdo nedobere ...
ale každej at dělá, jak je mu to blízké a milé 🙂

radši koukejte někdo už konečně porodit ! 😀 chci se kochat fotečkama prcíků 😵

kacena00
24. črc 2009

hele počkat si děláte prdelky nebo jako už máte někdo naplánovanej pord? indi?????

cipisek007
24. črc 2009

Ježiš holky, začíná mě zase brát to, že jsem moje holčičky viděla až 3. den po porodu ☹

kacena00
24. črc 2009

no po poordu mi ho dali na bříšo, měla sem to v por. plánu, pro kterej si mě akorát tak dobírali ale stihla sem si v posledních vteřinkách poporsit (to je děsný, že sem se o to musela prosit) - tak řekli, že když bude O.k tak jo, si vybavuju, jak byl jako takovej balonek, byl ještě schoulenej do klubíčka a jak byl majinkej 😵 😵 😵 - to bylo tak na deset vteřin, zabalili ho, přinesli ho ukázat, já je znova poprsila a tak mi ho dali na minutu a pak ho "radši odnesli" nechtěla sem zas tak moc, ale třeba si to vychutnat 5 minut, potěšit se, poplakat si od radosti, ale vysejřili se na nás

hele jak to je s tou indi, měla blbý monitory vím, že ji strašili s plánovaným porodem, ale nakonec byl ten monitor ok, takže si jen děláte legru nebo ne? mě to nějak uniká..

indigo
24. črc 2009

Inuš to máš pravdu, že v zahraničí je tohle (celý zdravotnictví) někde jinde. Jak píšu - debata o domácích porodech by byla na moooooc stránek, tak to nechámě koňovi, ne? 😎

Baru - naplánovanej - jak se to vezme, jsme s Inuš domluvený na pondělí, tak teď se ještě musíme domluvit s miminama... 😀 😀 😀

kacena00
24. črc 2009

miško, to si nedovedu představit..omlouvám se, sem sobecká kráva, že to tu tak rozmazávám, vlastně se mi tak nic moc nestalo, jen sem prostě popsala svoje pocity a vysvětlila svůj postoj, protože malýmu bylo prd a stejnak si to udělali jaki chtěli..

ale tys musela ty tři dny protrpět..nezlob se, ale oni nám ty první vteřiny a minuty ( a v tvým případě dny) dětičky bohatě vynahrazujou 🤐

inna12
24. črc 2009

ja myslim, že Zuzi bude v pondělí doma 🙂 přála jsem jí volnej víkend, ale zas až takhle teda ne

kacena00
24. črc 2009

achááááá, já si to myslela, jenže mě toho tolik uniká, jak tu nejsem a jinak je tu spousta žvanilek 😅 😎 😎 😎

kacena00
24. črc 2009

holky jdu se odploužit k brambůrkám - pevně na ně spolíhám, že mi ten žaludek uklidněj 😝

inna12
24. črc 2009

Indi, no jasně, jak říkám, tohle nikdo nerozsekne 😉

pondělí pondělí 😀 😀 😀 ( já vim, že my ale nic 🙄 🙄 🙄 )

holky, já to tušim už dlouho, však víte jak už, že já prostě pujdu na vyvoláváníčko 😠

indigo
24. črc 2009

Baru klíd, monitory sice nic moc, ale na zavření do nemocnice popř. vyvolání to zatím není. A další kontrola až ve středu, no ale doufám, že si třeba Ingeborg v pondělí řekne sama..... 😎

Já si teda konec porodu moc nevybavuju, kdoví, jestli bych Tádu vůbec udržela, kdyby mi ho dali na břicho 😖 , moc jsem nevnímala, vůbec nevím, že říkali věci jako "maminko, je to kluk", to vím až od chlapa, že to všechno proběhlo, já to vůbec nevnímala...

kacena00
24. črc 2009

ne já sem prostě debil, když si to po sobě přečtu, ta interpunkce uplně mění význam, teda to, jak sem to myslela..

takže nezlob se Míšo.(tečka)

ale on mi to cyrduch, ty první hod. vynahrazuje a tobě holčičky, jelikož sou dvě, tak ti vynahrazujou zase ty první dny

rovná se - trapnej pokus o vtip, protože mám z těch svýk keců výčitky, že tu rozesmutňuju Míšu

dám si na hubu a vytrestám se, že nebudu zkoušet tu nevolnost rozehnat brambůrkama 🙄

cipisek007
24. črc 2009

Barčo, však já chápu jak to myslíš, máš něco vysněnýho a ono je to pak naopak ☹
Viděla jsem je až 3. den a chovala až 5. nebo 6. ☹ A to jen jednu. Aspoň, že sáhnout mě nechali. Vůbec si nedokážu představit, jaká je to euforie po přirozeným porodu vidět svoje miminko i když špinavý, zmuchlaný... ☹
Jj, vynahrazujou, ale o ten první krásnej pocit, jsem přišla ☹