Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

cipisek007
19. srp 2009

Jé a holky já měla v pondělí poslední den MD!!! Teď už mám druhý den loňskou dovolenou 🙂 Skončila zase jedna etapa mýho života... ☹

cipisek007
19. srp 2009

Jdu do hajan, dneska byl opravdu náročný den ☹

Jo Indi, mamka mi říkala, že už minulý týden se koukala v Tescu po pytlích a že je nenašla. Snad je v záři dodají, jinak nemaj holky v čem spát 😖

Dobrou všem!

straspytelka
19. srp 2009

Ahoj holky, koukám, že Míša jde do hajan, tak dobrou noc holky 😵 a neboj T bude ok 😉 Ta rána musí bejt hnus 😒
Evi, snad se brzo všichni uzdravíte 😵 😵
Jájo, utíká ti to nějak rychle ne? 😀 Ostatně jako všem těhulínkám 😉 Pak to začne 😀 😀
Pěkný fotky ze srazíku 😉 Snad příště přijedeme taky, dneska jsme si vyzkoušeli celej den v manduce a jízdu autobusem 35km a v pohodě, spala po chvilce jako dřevo, chvilku jsem jí nechala koukat z okýnka a byla moc spokojená a na všechno dělala hehe 😀 a smála se 😀 lidi v autobuse měli divadlo 😅 ale smáli se taky 😵
Jdu taky do hajan, jsem ko.Mějte se pěkně papa

dadunka
19. srp 2009

Míšo, děkuji za info a odkaz na tablety! To je prima, že k tomu není potřeba žádný přístroj a dokonce je v knížečce na ty tablety slevový kupon.
Holky, co máte ten sterilizátor do mikrovlnky - Pedí, prosím napište, jak jsem se ptala v poledne.
Jo a Pedi, co je to za tu láhev, co má ten dudlík podobný jako bradavka???

Evi, já taky peru dohromady s našima věcma a peru v obyč prášku nebo v Batoleti a dám vždy double máchání.
Zatím žehlím, ale občas když potřebuju rychle nějakou látkovku (vkládací nebo vícevrstvou), tak si jí vezmu nevyžehlenouz koše. Myslím, že když mimi nemá nějakou odřeninunebo něco otevřeného na kůži, nemůže se nic stát, max. tam bude nějakej přehyb, který ho bude víc tlačit než kdyby to bylo vyžehlené.

Strašpy, ahoj, určitě příště na sraz doraž!

peda
19. srp 2009

Ahojky 😉 🙂

byli jsme celý den pryč,vrátili jsme se v 8,tak se Dádo omlouvám,že píšu až teď.

Dádi,tak ten sterilizátor je od Chicca,a je to miska,do který se naleje voda,180 ml a pak se tam vloží takový děratý košík,do toho se naskládají ta flaštičky a strčí do mikrovlnky na 8 minut.Ono se to sterilizuje v tý páře,neleží vo vůbec ve vodě.
A ty lahvičky jsou od tommee tippee.Mají je v babycentru i na netu,Já mám 4 ks a jsem s nima spokojená.Pak mám jednu avent.Malá mi pije z kozalky normálně,měla jen dva dny,kdy nechtěla a bojovali jsme spolu,proto jsem si koupila tu odsavajdu,ale od tý doby zase pije v pohodě ode mě.Ona by chudák sála,ale já toho mám drobet víc jen po noci,kdy spinká 9 hodin v kuse,tak to jí i teče okolo pusi,jinak je to jen na podudlání.

Já peru v lovele,dneska jsem pořídila ariel senzitiv na radu Indi,mě ta lovela prostě fleky nevypere.A peru Ellinky věci zvlášť a žehlím zatím všechno.Věcí mám hrozně moc nakoupených,tak mi nechybí ty nevyžehlený.

peda
19. srp 2009

Dádi,fotky moc hezký,ale mi zapoměly vyfotit vás 😖 😕 to je mi teda líto 😔

peda
19. srp 2009

Baru
ta Cyrda je šikula,jak hezky papá a ty ho tak pomlouváš,jak je nejedlej 😀 😀 je to chlap,tak chtěl pořádnej nášup 😅 😵
Dík za odkaz na šátky,ale já nevím.....odradilo mě,jak se jí nelíbí v tý manduce.
A na arťácký téma jsem šla loni někdy v dubnu,v květnu jsme tam byli poprvé....fotky z tvojí svatby si přesně vybavuju,pod stromem 😀 ,manžel fešák,delší vlasy,ty bílý šaty a na nich něco drobet červenýho,jako růžičky,nebo tak něco 😀 😀 😀 ty jsi tam měla jako svatební dar na sobě pak nějaký ty šaty,co se nosí na břišní tance 😀 😀 to koukáš,co?

peda
19. srp 2009

Míšo,ty jsi teda měla dneska den 😠 ,nejdřív pád z postele,pak vosa a korunu tomu všemu nasadila tchýně 😠 😠

Indi,tak ty jsi odolala?to jsi teda holka šikovná.To já prostě nedokážu,mě ty věcičky tahaj za ruce a říkaj kup mě 😀 😀 v tom bude Elli nejkrásnější 😀 😀
Plínky teď pár dní používám tesco a jsou tvrdší než pemprsky.Jinak rozdíl nevidím.Akorát jsem koupila moc těch balíků velikosti 2 a načali jsme teď první balík.Mám je taky z akce,kdy byly 3 balíky za cenu 2.Ale kupovala jsem je někdy v květnu 😀 😝

peda
19. srp 2009

Evi,tak vy máte pořád průjmík?tak ten vývar z rýže nepomáhá?A co manžel,vrátil se ti z práce marod?Má teplotu?
Ta tvoje tchýně je taky na pěst 😠 😠 jak kdyby jsi Elence ubližovala 😠 😠

Jájo,to je teda něco s tím tvým tlakem,snad co nejdřív porodíš a bude ti zase dobře 😉 😵 .

dadunka
19. srp 2009

Ahoj Pedi,

fotky neřeš, tak mě vyfotíte příště 😉

díky, aha, takže se to to sterilizuje v páře, to je zajímavý...
A díky za značku té lahvičky a je ta lahvička rovná nebo zahnutá? Ty zahnuté taky nejsou špatné, protože T. když pije už zbytek mlíčka, musím ti flašku hodně zaklonit, skoro až jemu na obličej a není to moc příjemné pro mě ani pro něj.

Jinak kolik kuliček Ricinusu denně užíváš???
Já to tu hledám na netu a každý píše něco jiného. Někde je 1-2 kuličky 2-4x denně, jinde 5 granulí 2x denně, tak si vyber.

peda
19. srp 2009

Petruš,jak dopadla kontrola?

Tak já jdu do peří,jsem dneska mrtvola.Dobrou noc maminkám,miminkům i těhulkám 😵 😵

peda
19. srp 2009

Dádí,koukni se na netu,jak ta laštička vypadá,je rovná,ale tvarovaná,vypadá drobet jak přesípací hodiny 😀 😀 .Já řešila ty flaštičky hodně a tyhle každej chválil,že jsou ideální na kombinaci kojení a UM.On ten dudlík je hrozně širokej,jak dvorec a asi na tom něco bude.
A ty homeopatika beru 3xdenně 3 kuličky.PA od mojeho dr je homeopatka a takhle mi to řekla.Ale tím neříkám,že to je určitě správně.Já to tak beru.A k tomu piju CARO kafe,to taky podporuje laktaci,tak si dávám k snídani velikej hrnek a pak po obědě.

dadunka
19. srp 2009

Díky Pedí, flaštičky zkouknu.
Mám doma Caro i Meltu (ta je taky moc dobrá, teď jsem dopila velký hrnek) 🙂
OK, 3x denně 3 kuličky. 😉
Dobrou noc ti přeju, mě chlapi vytuhli v ložnici, tak čekám, Táda by se teď okolo desáté měl vzbudit na krmení.

dadunka
19. srp 2009

Tak si představte, že ti chlapi furt spí, to malej jedl naposledy v 7, usnul teda pak až někdy kolem 9, ale stejně je to rekord. Tak teď přemýšlím, jestli ho budit nebo ne, jenže, když si zas lehnu, tak zákon schválnosti bude fungovat a jen co zaberu bude dítko vzhůru. 😠

Míšo, takže ti začínají veselé časy na rodičovském příspěvku jo? Je to na dvojčata stejné jako na jednoče?

cipisek007
20. srp 2009

Dobrýtro všem!

Tak jsem se dneska konečně drobet vyspala. I když vstávačka už v půl 5 😒 No ale dneska se vrací D. tak jsem mu už předem nahlásila, že dnešní noc má službu.

Terezka spala celou noc až moc klidně, to jen Bára se v noci furt vrtí a bouchá o něco a pak zapláče. Takže když jsem vstala k B. tak jsem šla kontrolovat Terezku, jestli dejchá. Je v pohodě. Už je vzhůru a kecá 🙂

Dadí, nemáš zač. My ten Milton používali jen chvíli, protože to docela dost smrdělo po desinfekci, ale vyzkoušej a uvidíš. Používá to plno mamin a prej i nemocnic, tak to nemůže bejt závadný. Mě prostě jen vadil ten smrad 😒

Jinak doufám, že jsme si Den Blbec vybraly už na dlouho dopředu 🙂

petreva
20. srp 2009

Ahoj holky,
MÍŠO, máš vybráno 😉
Za to naše noc katastrofa...šlajsem spát kolem půl jedenáctý, po půlnoci mě E. vzbudila jak se mlátila, ale zabral dudlík a dobrý do dvou, to se zase praštila..v půl třetí jsem jí slyšela jak se chuděrka pokadila, takže jsem jí přebalila, aby v tom nebyla a ona usnula ale já prostě nezabrat a nezabrat. Vztala jsem a chvíli četla v kuchyni..ale stejně jsem čuměla do čtyř, kdy má E antibiotika! Takže moje noc celkem mazec..tož zcela ze sobeckých příčin jsem si E. vzala dneska kolem půl páté do postele, abych usnula aspoň na chvíli, protože po páté kojím...vzbudily jsme se v půl šestý...takže spánek asi 3,5-4hod, no bezva...

cipisek007
20. srp 2009

Evi, ježiš! tak to jsi měla stejnou noc jako já z neděle na pondělí. Taky ne a ne zabrat, ale bláááhově jsem si myslela,že přecijen usnu, takjsem nevstala a celou noc jen ležela.
Já si taky občas beru jednu z holek k ránu do postele. Tak, žádný sobecký příčiny, OK? Někdo má dítě v posteli denodenně celou noc, udělala jsi dobře, že jsi si jí vzala do postele.
E. pořád trápí ten průjem? ☹

Dneska mám sraz s kolegyňkou z práce, už s ena ní moc těším. Jen musím najít na Máji někde místo s lavičkou ve stínu. V tomhle vedru nemíním s holkama trajdat po sídlišti.

achalteke
20. srp 2009

Dobré ráno, fotky ze srazu jsou moc hezký, takových maminek 😵 a miminek samozřejmě taky 😀 😀 😀 😀 😀
Míšo co zvlhčovač, dobrý? U nás teď moc nejede, páč máme pořád okna dokořán, jen občas do něj kápnu eukalypťák a odecpávám nos přes den 😅 . No ale až dorazí Plánička, tak už takhle větrat nebudeme, takže mlhovar pojede asi na plnej knedlík 😉

Pedí to´s mě potěšila s těma flašama od tommee tippee, ro strýčka příhodu je mám taky. Hrozně se mi líbí ten jejich tvar - tedy té savičky 😵

Jinak já zatim peru v Ecoveru + ocet + žlučák a jsem zvědavá jak to zabere na posrajděný plínky a fleky 😉

Holky co jste braly Dopegyt, berete ho i po porodu nebo jak?

menny
20. srp 2009

Dobré ráno
včera jsem se nedostala k PC tak píšu teď
na rehabilitaci vše ok 🙂 řikala Matouškovi... ty valachu jeden brzdi 😀 😀
jsme nakročený až na 2měsíce dopředu 😀 a to jak jsem řikala s tou nožkou, že jí dává lehce ke straně, když dělá komín, tak to prý jen "parkuje"
mermomocí si chce udržet stabilitu, tak si takhle pomáhá (.......neni blbej 😀 😀)
ale jinak jak jsem ho tam slíkla a položila, byl jak placka a ani se neotočil, nakrčil obočí
a koukal na ní stylem: polib mi 😀 😀
měla sem snad milion fotek a krátkej film na foťáku, tak jsem jí to ukazovala.
Úplně jsem tušila, že nepředvede co umí ...zrádce malej 😀 😠

Dáduš mám sterilizátor na stejným principu jako Pedík, mám ho ještě po Davídkovi a blahořečim mu

Pedí ten odkaz je na tu nákupní tašku 😉 jak jsme se bavily

Míšo jsem moc ráda, že Terezka je po včerejším leteckym zážitku v pořádku !!!!!!!!!!

Za chvilku jdem s Davčou na kontrolu k očařce, tak víc nestíhám
hezké ráno všem

petreva
20. srp 2009

Jájo, zdravím!
Téda, tobě svítí čísílko 😵 už se mizase začíná vařit krev a brnět ruce 😵 . Je ti dobře? Stydká kost nebolí a co poslévé??
Míšo 😵 . E má pořád průjem ale né tak často. Dala jsem jí odvar z rýže, jednou, tak když to bude dneska stejný tak jí zase uvařím. Ale šklebí se na to..se nedivim, takovej sliz..aky se jí objevili takový suchý místa na bříšku a pupínky. Četla jsem v návodu, že je to taky nežádoucí účinek. Šudinka moje, co to tělíčko si musí počít...
Holky, mají vaše děti potničky? E. má pořád pupínky na bříšku a hrudíčku. A to nosí jen bodýčko nebo tričko+plínu... 😕

cipisek007
20. srp 2009

Jájo, čoveče, jaá se ho bála mít v noci zapnutej. Protože jsem si ho večer přestěhovala do ložnice a žádná pára z něj nešla. Když jsem zvedla ten zásobník, tak se podtím ta voda vařila a bylo to plný páry, ale vycházet ven jsem jí neviděla. Tak jsem to pro klidnej spánek vypla. Měla jsem stejně otevřený okno. Musíme to večer s D. vykoumat.

Peťo, takto sjou krásný zprávy!! Matoušek je plnej energie 😵 Jo holky jsou taky ppři KO na vojtění zlatý a doma vyváděj, jak kdyby jsme je chtěli zaživa uvařit. Žádný praní se s námi, ani mosty při mačkání bodů. Potvory jedny 🙂

menny
20. srp 2009

všem děkujem za palečky!!!! Když vemu ty prognózy v těhu...tyhle jeho úspěchy je pro mě nepopsatelně něco nádhernýho
Ještě jsem zapoměla pochválit Davídka, taky měl na rehábku úspěchy, sice malý, ale byly 🙂

ještě jsem se chtěla zeptat, co Zuzka, jak to vypadá???

tak mažu nás vypravit papa

cipisek007
20. srp 2009

Evi, chudák holka! My potničky nemáme, jen se nám občas začervená nějakej záhyb, občas v podpaží a občas pod kolenama (jako z druhý strany kolenou 😀) tak to po koupání zasypu Avirilem dětským zásypem a do rána je to dobrý 🙂

petreva
20. srp 2009

PÉŤO, to je úleva, když je vše dobrý, viď. A ještě potěší a zahřeje, když Dr. pochválí dítko 😉 taky chválím 😵
JÁJO, ještě, ocet je na "bělení" , ne? A jak ho do pračky přidáváš a kolik? Mejdlo dáváš taky do pračky nebo nejprv přemáchneš v ruce? Já totiž očekávám s příchodem mrkvičky značný nepořádek 😀

cipisek007
20. srp 2009

Evi, já žlučový m. používám tak, že namočím vodou flek, přetřu ho dostatečně mejdlem, nechám chvíli být (5-10 min) a pak dám prát. A je po flecích 🙂

achalteke
20. srp 2009

Peťo zlomte vaz a hezký den...

Evi, tak malá pořád průjmuje, tak snad už se to zlepší na dobro....Jinak u mě dobrý, mám trošku pocit, že místama malého už cítím úplně dole, jak se právě opírá do kostí. Hlavně třeba v noci, to si leží vedle mě v pupku, já vstanu jdu na záchod, čůrám, proud jak blázen a najednou jak když utne, nějak to zašpuntuje nebo co 😅

petreva
20. srp 2009

No, taky mě ty její pupinky drobet vyvádí z míry, ale do rána hodně vyblednou a přes den se zas objeví...v pondělí jdem k zástupu, tak musím zase sepsat otázky 😅

petreva
20. srp 2009

Míšo, taky to tak děláms tím mýdlem 😉
Jájo, průjem prý bude mít pravděpodobně po celou dobu užívání těch atb ☹ , ale ráda bych to ukočírovala, aby nebyl tak často a Elenka neztrácela tolik vody. No dyť říkám, že Š. ťuká na dvířka 😵 😵 😵

achalteke
20. srp 2009

Evi ten ocet zjemńuje, třeba místo aviváže, někdy dám půl aviváže a půl octu, ale většinou jen ocet, on z toho prádla není cítit. Dávám tak dvě polévkové lžíce....Mejdlem potřu flek a šup do pračky 😉 - podobně jako Míša. Jinak kdosi kdesi mi poradil na bílé prádlo přidávat do praní k prášku kypřící prášek - že to prádlo zůstává bíle. Musim říct, že to docela funguje, dávám tak půl sáčku 😉

Míšo, jo já z mlhovaru byla taky byla nejdřív vyděšená (strašně mě překvapilo že je tak velikej), ale zase teď miluju to vzdálené jakoby kapání vody v něm nebo jak to nazvat 😀 😉

achalteke
20. srp 2009

jdu s pejskem dokuď je friško 😉 ...