Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

indigo
16. zář 2009

Ha ha, poslední dobou mám štěstí vždycky na první příspěvek na stránce..... 😀 😎

menny
16. zář 2009

Ahojky,
Jájo krásně popsanej porůdek. Celá jsem u toho zjihla
fakt krása!!!!!!!
S tou čárou života přesně takhle vystrašili kamarádku,
a Rozárku má naprosto v pořádku. Myslim , že se tomu řiká opičí rýha nebo tak nějak.
Ty doktoři tak rádi dělaj bububu 😠
Plánička bude určitě v pořádku!!
Ale je jasný, že si vylekamá

Tý jo, srazíkovat se bude jo ☹ ☹
Už budu mít auto komplet v cajku (dnes ho máme u autoeletrikáře a taky jsem byla pro nový značky) ale netušim jak bych si to zařídila s Davídkem a školou.
Neměl by mi ho kdo vyzvednout. Do družiny ho zatim nedostanu 😒

Koukám u Dády se bude manducovat, paráda

Holky mě se tak líbí to beco, už nad nim tak 2měsíce přemejšlim, ale nejsou korunky
(ty padly na auto a teď pračku)
A už začínám pro kluky nakupovat na Vánoce, neb pak na jednou bych se z toho po...
Tohle pořizuju Matýskovi. Dnes jsem to viděla v krámě a je to ťuťaný
http://matysek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=884004
Máťovi řikám ty můj brunďo brundibárku, tak budu kupovat brumdu...ten tmavej 😉

Jdem ven, tak snad bude k večeru čas a zajdu na pokec

inna12
16. zář 2009

Jájo, já mám doma pro malýho BÏO Fenyklový čaj sáčkový od Babylove z DM, je už od 2.týdne, ale piju ho já, malej ještě neměl (nemá problémy), protože mi šíleně chutná 😀 tak zkus třeba ten 😉

a neboj, Šimonek bude určitě v pořádku!!! 😉

Pedíku, tak Elluška už je občánek 😵 máš nějaké fotky??? moc bych jí chtěla vidět 😵

jdeme kojovat, pak jdu udělat rajskou, doted jsme s přestávkama spali 😀 😀 a už tam brouká víc 😵

papa

dadunka
16. zář 2009

Čao, jsme zpět od dr. Snad to stihnu napsat, než se vlk vzbudí.
Včera měl 7 týdnů a váží 5140g, což je od minula přírůstek více než 400g týdně a to je nadprůměrné a hodně, ale neříkala, že by byl tlustej ani, že máme něco omezovat.
Na to ramínko neříkala nic, jen kdyby se to hodně nafouklo hnisem, že máme přijít, píchne to sterilní jehlou a kdyby to prasklo doma, tak aby přes to nešla voda při koupání.
Pak ho otáčela na břicho a asi se jí zdálo, že málo zvedá hlavu, protože pravila, že to není jeho nejoblíb.poloha, ale mě se nezdá, že byl nějak pozádu, prdím na to. Jak často dáváte novošky na břicho?
Říkala jsem jí, že mu dávám i fen.čaj, když ještě třeba nemá nárok na mlíko a prej, ať dávám jen mlíko, že se mu tím zbytečně roztahuje žaludek. No jo, jenže, když nedám čaj o to dříve bude chtít mlíko, takže to vyjde s roztažením úplně nastejno, navíc nevypije ani decku za den.
Ad očko, podepsala jsem informovaný souhlas o poučení týkající se hexav. a říkala jsem jí, že bysme asi šli do Synfl. a ona, že Prevenar teď o podzimu bude vylepšený o další dva antigeny, které jsou důležitější než ty co jsou v Synfl. 1 dávka 1800-1850 a dávají se 4, píchají to souběžně s hexou.
Jazyk viděla, trochu bílý je, ale asi to není ještě k léčení.

Jo a pak mi ještě nabízela, že mi po očkování může nabídnout nějaký kapky "daimon... něco! z dílny Dr. Jonáše, které se roztírají na hrudníček a odstraňují z těla ty zbytky a škodliviny co v něm zůstanou po očkování. Znáte to? 😕

Manduca dorazila, jdu jí zkoumat 😵

Jájo, taky jsem v životě neslyšela, že by někdo zkoumal čáry na ruce a dával to do souvislosti s genetikou. Když tak napiš tady na MK Elaně (elana), ta je v tom kovaná, poradí ti.

petreva
16. zář 2009

Holky, tak v kolik v pátek??
JÁJO, tojsem taky nikdy neslyšela, o těch čarách 😕 když něco zjistíš, písni, to by mě zajímalo...
INDI, tak uvidíš, jak bude broučanům a dyštak přijdeš 😉
DADU, tak to přibírá pěkně 😉 O kapkách nic nevím, já nemám Dr. Jonáše moc ráda, takže neporadím...A co manduca?? Prozkoumáno??
INNIKU, co vy dorazíte?? A vkolik vlastně??? Když nemůžete na 9 tak to my asi pak kolem 11, ale sejdějte se dřív a my dorazíme 😉
Safra , řve mi dítě, musím jít!!! Zdrav ím i ostatní!!!

kacena00
16. zář 2009

ahoj, dadu na jonáše já taky moc teda nedám, mi to přijde celý takový...promiňte mi jestli to máte někdo rád, ale trochu na hlavu a jako sektářský ty všechny věci a kecy okolo...

jájo, teda to sou strašivci...jak píše peťa, určitě to bude v pořádku, ale jak znám sebe tak bych taky bal v nervech...

Péťo a ty čmeldové to hrajou přesně jako ve večerníčku? dávaj ho teď a já si furt pobrukuju když mi vyjde krmení na dobu právě večerníčku, mě ty písničky ze včelích medvídků dycky rozněžněj a dostávaj mě do dětství, sou takový fajne

kacena00
16. zář 2009

holky m,usim si postesknout jaká já sem kráva...budu zavádět malýmu do stravy ten lepek, tak sem mu vybírala přesnídávky s lepkem, nějaký baby sušenky...věděla sem před cestou dom, že bude mít hlada, takže mu dám do ruky sušenku, jak si tak chystám věci do baťohu a poutám malýho, došlo mi,ž e mu tu sušu nechat nemůžu, aby se mi nezadusil...no a co ta kráva blbá bára udělá??? ten zbytek sušenky po malým sní...doteď sem byla zvyklá že jí bezlepkově, tak sem si nemusela dávat pozor...no co už..mám za to,ž e sem popelnice.. zkoušela sem i blinkat, ale bohužel se mi to teda nepodařilo.. sem na sebe celkem naštvaná, si musim zavolat na imunologii, jestli mě nevezmopu dýl, jak dlouho od expozice lepkem mám přijet, aby výsledky z krve byly nějak objektivní..no, takže z listopadu bude tak leden už vidím... ☹

inna12
16. zář 2009

Dadu, gratuluju ko kontrole! že tak hezky příbírá Táda 😵 máte krásné fotečky 😵 to je zajímavý s tim prevenarem, to se na to taky optám, chtěla jsem ten synflorix, ale když by to bylo tak...
Pavlíka na bříško moc nedávám, po koupání minutku, anebo někdy na sebe na hrudník, tam se zvědá pěkně a koukáme si do očí 🙂 na podložce jen zvedá hlavičku, po chvilce padne a žere si ručky 😀

petreva
16. zář 2009

Ahoj holky,
INNIKU, Pavlíci jsou krásný! 🙂
BARU, to je pech... 😒 , bude ti blbě i po tak "malým" kousku?? A ty máš jít na krev kuli čemu?? Nějak ti hlídají celiakii? A máš ji jako fakt diagnostikovanou nebo je to alergie na lepek?
Asi budu muset jít uspávat....tak zatím

inna12
16. zář 2009

Evi, děkujeme 🙂 ja sem dneska mrtvá, ta přísavka odpoledne chtěla lokat po hodině 😝 už sem kontrolovala prsa, jestli tam vubec něco je 😝 zatim odolávaj jeho atakům, sem zvědavá, jak v noci, ted usnul bobek vyžírkovej 😵
koukam na Dům snů, to zase budou bitky 😀

Baru, teda, to máš až takhle 😒 to je fakt smůla..bych si to taky neuvědomila 😖

kacena00
16. zář 2009

evi, toť otázka....
diagnostikovanou ji nemám, ale co sem zpočátku prolejzala poměrně obsáhlou diskuzi, kam chodí i matky dětí s celiakií, měla jich to tam polovina uplně na stoporcent diagnostikovaný...
já měla nějaký ukazatele pozitivní, ale nějaký, který jsou při celiakii pozotovní zase ne.. s tím, že tenký střevo sem měla značně poškozený...
- další problémy- zánět št. žlázy, imunitní problémy- častá nemocnost, brutálně častý mykozy, velice často sem musela užívat železo a stejnak sem měla furt bídně hemoglobinu a nízkej hematokrit, střídání zácpy a průjmu - v podstatě co pamatuju...
- závěr z nemocnice tábor: bylo mi vřele doporučeno držet se zuby nehty bzl diety, pokud nechci např. rakovinu střeva nebo pokud nechci aby se mi protrhlo

2 měsíce sem švihala dietní chyby a pak už ne a tak první nebo druhej měsíc snažení sem otěhotněla a mám cyrdu, předtím dvakrát po 9 měsících snažení a skončilo to hend jak začalo...

takže těžko říct, imunoložka ke kt. sem začala chodit krz tu častou nemocnost a častý mykozy - s ní sem o tom mluvila loni než sem otěhotněla, měla mě vyšetřit i kvůli tomu, ale nedošlo na to, mi řekla, že pokud budu chtít, můžou udělat cíleně test - srovnání před expozicí lepkem a po expozici lepkem, v nemocnici v táboře to nedovyšetřili blbci, když už mi dělali gastroskopii a brali vzorky, nevyšetřili všechno co mohli... (to nemám ze svý hlavy, ale ta imunoložka dostala zprávu z nemocnice a nechápala, proč mi udělali půlku z toho co měli..)

a já kráva když sežeru sušenku plnou mouky se budu muset přeobjednat, protože kdoví jak dlouho by pak to vyšetření před expoz. lepkem bylo objektivní - všude sem četla, že tělo se po expoz. lepkem dává do normálu v řádu týdnů, měsíců 😒 takže i ta imunologie z krve tím může bejt ovlivněná..o střevu ani nemluvim
když už se konečně objednám, tak udělám takovou kravinu a to si akždej jogurt, každej sýr a tak než koupim přečtu a prostuduju a furt se hlídám..a pak taková kravina...

no a plus tam chci jet, aby se mi podivali na cyrdu, ten už bude po exp. lepkem, tak se uvidí

třeba vyjde, že celiakii nemám, to by bylo skvělý, a kdyby mi ji potvrdili, tak si aspoň nechutně užiju - bílej rohlik, šumavu a aspoň jeden větrník 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

kacena00
16. zář 2009

ale to si asi počkám, prdeleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

indigo
16. zář 2009

Baru... 😝 no jo, za blbost se platí... hele já myslela, že máš tu celiakii, jako že jí prostě máš, a né že se asi vlastně neví... no to je jedno, kéž by se o všechno vyvrátilo, na ten větrník tě zvu do Budějek!!!!! 😎
Tak snad to nebude tak zlý, sušenka jedna hnuská ošklivá Cyrdovo lepková... 😠 😝

Dadu náhodou Tadík ti přibírá fakt nádherně! Hlady rozhodně netrpí, lepší než aby nepřibíral. 😎

indigo
16. zář 2009

Právě mě dostala hláška "ty krabe..." zárověň s Cyrdovo výrazem... 😀 😀 😀
Dobrou! 😎

indigo
17. zář 2009

A dobrý! 😎 ránko.. 😎

straspytelka
17. zář 2009

Dobré ráno, nestíhám dočíst tolik stránek, ale myslím na vás moc moc 😵

petreva
17. zář 2009

Dobré ráno, též nestíhám....Eluška je už dlouho vzhůru a jaksi potřebuje maminku 😅 už se těším na zítra, že si sednu a kafíčka a taťka půjde s E. sám.....kdo se teda dostaví a v kolik????
Mám toho nějak moc, dneska musím za jedním moooc vzdělaným pánem, ale je hodnej a sympatickej, žádnej chytrolín, píšeme článek do novin. Pak ještě obstarat nějaké věci na oslavu, jdem zítra strejdovi, má 50. V neděli se chci pustit do půdy...je tam asi milion banán. krabic s oblečením...no asi většina je tak na zahradu...ale musím topřebrat vůbec to není podle věku a štve mě to! Není kam sahnout...a v pondělí musím na hemat. kuli testům na trombofilní mutace a Eluška jde odpol na očko....
Tož mastím...mějte se hezky!!!

indigo
17. zář 2009

Evi koukám se nezastavíš... 😖
Já docela stíhám, páč sedíme doma na zadku, Táda má pořád kašel, takže ani dneska paty nevytáhne, chtěla už jsem ho vzít ven, musím s Michalkou na kyčle a pak má Táda hudebku, ale nepůjde, to by se toho kašle a rýmy nezbavil nikdy. Tímto se omlouvám, ale ani zítra nedorazíme. ☹ Navíc jestli bude pršet jako dneska, stejně to na sezení vemku nebude a uvnitř se kouří 😠 😝 radši byste měli promyslet náhradní místo, fajn je kavárna Bazilika v Igy, nevím jestli Evča trefí...
Tak pa kočky, já ze sebe jdu udělat člověka, abych mohla s tou Miškou mezi lidi, čekám tchýni, aby mi s Tádou zatím počkala doma, sice je doma chlap, ale je po noční a nedaří se mi ho udržet vzhůru, prej by to zvládnul, ale znám ho 😀 a nechte doma samotný 3letý dítě se spícím otcem... 😲 😀

straspytelka
17. zář 2009

Indi 😀 😀 😀 taky J takhle hlídá 😀 😠
Ať se brzo uzdravíte 😵
Evi, i včera jsi byla jak vystřelená z děla 😀 je to makačka co...já taky si užívám ráno s holkama po městě a pak to doháním 😠 Tak ať ti testy a očkování dopadne na 1* 😵 😵
No my se nezůčasníme, nemáme jak se dostat .... ☹ už abych ty papíry měla 😀 Chtěla bych dojet do Artu dřív než S bude rok 😀 😀
Tak já se jdu učit papa

carrinka
17. zář 2009

Ahoj holky, nějak nestíhám... Leze na mě asi nějaký moribundus 😀 , tak se snažím ležet a potit 😵 ... Už je mi líp, ale nechci to zakřiknout... Zítra jdu na ten UZ do Artu, tak pak písnu, jestli k vám skutečně patřím a kolik jich je 😉 Budu v Budějkách, ale vzhledem k mýmu nachlazení, i když bych vás moc ráda poznala, tak pojedu hned domů do hajan... Ale doufám, že to dopadne dobře a bude příležitost vás ještě všechny osobně poznat 😀

Katka

zuzan
17. zář 2009

Ahoj holky, všechny moc zdravíme a prosíme do IP info ohledně srazíku - bude, nebude? Kdy a kde? Nestíhám opět dočítat, tak nevím nic...

menny
17. zář 2009

Ahojky
téda tady se marodí ☹
indi a cipísci a Káťo ať jste co nejdřív v pořádku!!!!
U nás dobrý jen Dáda má pořádnou rýmu

představte si, že máme první slovo!!!!!!!!!!!!!
Teda je to spíš jen slabika 🙂
Matýsek říká NE 😵 😵 😵
nenenenene 😀
je to kouzelný

jinak je příšerně vořvanej, ale hrůza. V noci skoro nespí, ve dne dá tak 2x-3x spánek po
20-30minutách.
V postýlce pokud je vzhůru být nechce ani v lehátku ne...buď se chce
chovat a nebo lézt po zemi. Narve si do pusiny naprosto celýho dudlíka...ze vzteku
ty zuby jsou fakt totální mazec!!! Chudák, ať už daj chvilku pokoj a nerostou

indigo
17. zář 2009

Nazdar Carri! Jááák jestli k nám opravdu patříš?!? My už se tě nevzdáme, jsi tu teď jediná těhule, to by byla pro Art ostuda, kdyby měl takový "prostoje" a nikdo nebyl těhotnej... 😀 Tak budem držet palce, na jedno, dvě, to už je fuk, hlavně že tam jsou... 😎

My jsme zpět z kyčlí, padl tam na mě nějakej splín, protože jak jsme tam čekali, tak třem miminkům před náma tam doktor něco našel, pak tam byla holčička po nás už zabalená ve frejkově peřince, šli na kontrolu... no ale Miška úúúplně v pořádku, takže taková ta rána kolem čtvrt na 11 nebyl hrom ani zemětřesení... 😀 😀 😀
Jen ten Táda pořád frká a frká... 😖 Zrovna teď jsme měli bejt na hudebce... ☹

Ale na zlepšení nálady mi doraziliy nějaký balíčky s Tádovo nový oblečením, hned se zamiloval do trička s rybou, už ho má na sobě 😀 já jsem se zas zamilovala do jeho novejch džín 😀 a taky přišly nějaký starší čtyřlístky, tak se jdu ponořit do dětství a číst si. 😎

Mmch jestli máte doma nějaký starý čtyřlístky (né trávu, časopisy! 😀) a zabírá vám to místo, jsem vážný zájemce, odkoupím za rozumnou cenu (ne jak jedna maminka prodává na MMB jedno číslo za 340,-, se zbláznila, neřeknu kdyby bylo 50 let starý, to by se dalo pochopit... 😝 )

Tak zase mizim, papa

menny
17. zář 2009

Káťo ať to v artu dopadne na 1*!!!!!

Evi dalala ses na žurnalistiku 😵 🙂 o čem bude článek?
Jinak moje hojení je lepší a lepší, jsi poklad !!!!!

Strašpy kdy budou závěrečky?

Holky tak bych srazíkovala, se máte

indigo
17. zář 2009

Já než sesmolím příspěvek, jsou tu hned 2 další... 😀

Petí spíš ti přeju, než aby chvilku nerostly, to ať honem honem všechny vylezou a už je od nich klid! 😎 Maj to ty dětičky trápení... 😖

Nenenene... 😀 Matoušku budeš papat? NE! Uděláš hají? NE! Půjdeš do kočárku? NE! A do postýlky? NE! A takhle na prdel bys nechtěl?!? NE! atd...... 😀 😀 😀 Ale musí to bejt úžasný... 😎

menny
17. zář 2009

Indi to je krása, gratuluju ke kyčlím!!!
Škoda, že ostatní tam to štěstí neměli.
Čtyřlístků máme dost, ale nedala bych je... mám je schovaný a jednou je dám klukům

tak už protivákujem, tak jdu chovat. Zatim papa

indigo
17. zář 2009

😀 😀 😀 jak tě chápu, taky se těším, až je děti budou číst, s bráchou jsme se o ně vždycky rvali, taky podle toho některý starý čísla vypadají... 😖 😀

menny
17. zář 2009

😀 😀 😀 😀 no Indi tos vystihla 😀 😀 😀
jakmile se mu něco nelíbí, třeba když ho dávám do postýlky a samo že se mu
tam nechce, hned spustí nenenenene
v noci jsem ho chtěla ošálit a místo prsa mu nabídla dudlíka. No neni blbej...spustil nenenene a přitom
se mi sápal na prsa.
Jen sem myslela, že dítě v tomhle věku smysl toho slova nechápe a nebo teda jo???

menny
17. zář 2009

Indi já bych nám přála, aby daly zubákové pokoj.
Za poslední 3, skoro 4měsíce jsem se já a ani Máťa nevyspali
a přes den to nehrozí. S Davčou jsme si chodili dopo nebo po o pospat,
ale M spí fakt chviličku, tak to nejde.

Jojo čtyřlístky....nostalgie

indigo
17. zář 2009

Petí já myslím, že dítka už drobet chápou, ale jak to neumí vyjádřit, tak bude prostě říkat NE na všechno, i když bude myslet "jo jo jo mámo, koukej mi tu sváču už dát, mám hlad jako vlk!"

Jo holky, psala Míša a vůbec pro vás nemám dobrý zprávy:
Terezka má už třetí den vysoký horečky a průjem a krev ve stolici. Jestli to nepřestane, budou hospitalizovaný na infekčním. Terka je prý úplně apatická, uplakaná a zhubla už půl kila. ☹
S Barčou byla vojtit, prý nic m oc, že už by měly být holky na kolínkách, ať žijou tabulky... 😝
Tak máme moc držet palce ať je Terezka lepší a taky hlavně aby to nedostala i Barča. 😢
Moc všechny pozdravuje!!!