Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

achalteke
23. únor 2009

No Helí řeknu ti to asi tak: kluka bychom chtěli Sama a termín mám 3.9. a Sam má svátek 1.9. Takže já svátky neřešim,, už proto že mi je nijak neslavíme (letos jsem fakt zapomněla i na ten svůj 😅 ). Takže asi tak 😀

helik3
autor
23. únor 2009

hehe Jájo, díky za názor 😉 Já si to taky říkám, že je to buřt - vždyť co třeba Adam a Eva, že?? 😀 😀 😀

My svátky slavíme, ale velice decentně, spíš že si uděláme nějaký chlebíček ,jednohubku, dáme si pusu a skleničku vína. Žádný dárky-max. tu kytku a flaštičku lepšího vínka 😉

ale to dítě bude chtít dáreček, je jasný, že na to budou čekat. Moje kolegyně z práce má synátora Petra a tak si to naučili, že mu dávají něco ke svátku jak na Petra tak i na Petra i Pavla 😀 😀 😀

achalteke
23. únor 2009

To víš, že jo Helčo vidím to stejně. Nevim nám nic moc k svátku naši nikdy nedávali maximálně nanukáč nebo tak něco.....každej to má jinak.
Nic musim jít pracovat, hoří mi termín a já do toho ještě nekoukla tak zdar. Večer mrknu co je novýho 😉

helik3
autor
23. únor 2009

jasný Jájo, taky jdu pracovat, tady kecám a práce mi stojí.

Ale nedá mi to nakouknout, co kdyby třeba Strašpy 😉

Večer jdu do divadla na kultůůru, tak se těším. pa

petreva
23. únor 2009

Ahoj všichni 😵 tady je to tak hezký mezi váma rodícíma 😵
STRASPY, tak to ti jako zastavili ten porod jak oni tak rádi, jo!!! Mě štvou...Ale on se motýlek nedá, viď. Co říkáš na tipy holek na pohlaví dítka? 🙂 A co Jirka jak to má teď v práci? Bude moct jet kdykoli s tebou?Šiši na tebe tak myslem...
PEDÍ, tak já ten kojící polštář mám a musím ho jen a jen chválit. Spím s ním denně a neumím si to bez něj představit. Jistěže to jde řešit stočenou peřinou nebo jinak...ale já ho bafnu, přinesu do obýváku, dám pod záda na gauči...no pořád na něm nějak ležim nebo se s ním poedpírám...a doufám, že i při kojení mi bude pomocní. Polohovací válečky si zase "vytvořim" sama....ale je na každým co pořídí. Já jen že mi dělá dobru službu už teď.
HELI, tak přesně takovou reakci od všech čekám na kočárek já...už jsme slyšeli názory na to,že kočár bude do černa...mě ser... ať si řeknou názor, ale být tak arogantní...a s pomocí je to totožné...škoda písmen. Ale vystačíme si teď a i s miminkem si poradíme sami.
JÁJO, tak my hodně přemýšlíme o tom, že jméno pro holku máme v době termínu...taky svátky neslavíme, jen tak něčím na zub, ale to dítě 😅 já pořád nevím. Myslím na to, jak mě naši vždycky odbyli, protože jsem Eva+Štědrý den ☹ Ale kluk je více méně jasnej 😉

helik3
autor
23. únor 2009

nhazdar Evi a kluk bude jakpak se jmenovat??? Takže řešíme stejný dilema, nám zase klučičí jméno zasahuje do termínu 😀 😀 😀 třeba to u nás bude ta holk a a je po starostech a u Vás ten kluk a je taky po starostech 😉

Myslíš, že se Peda ptala na kojící polštář?? Já myslela na polštář pod mimi Jestli na koj polštář, tak já ho doporučuji na 200% 😉 Spím s ním a nemá to chybu, pěkně podložené bříško, mezi nohy a mezi kotníky a spinkám jako nemluvně 😉

helik3
autor
23. únor 2009

no počkej a kdy Vám tedy přijde ten kočárek?? už něco víš?

petreva
23. únor 2009

Heli, čus, kluk bude Daniel 😵 a Elenka se musí narodi a spoň s týdenním odstupem abych to rozdejchala.
Kočár zatím nechávám na cestách, ve středu to budou 4 týdny, takže počkám ještě dva 😅 stejně to neurychlim, ale aspoň se zeptám, jesti ho jde "vystopovat" kde asi tak je...objednali jsem typizovaný není nikterak poskládaný z různých látek, jak to Teutonie umožňuje, tak tajně douváme, že dorazí včas. A přivezli jsme si korbičku na mimi od té pani. Ty jo je úplně jak nová a ješt nám přibalila malinkatou hračku na zápěstí. Že prý její Adélka milovala podobnou 😵

helik3
autor
23. únor 2009

jééé Elenka je hezký 😉 😉 😉

Tak to jo 4 týdny, tak to dorazí, já myslela, že už to máte dýl objednané. Nám řekli ať počítáme min. 6 a přišel za 4 -zatím tedy bez přebalovací tašky, ale na tom to nestojí 😉 Hlavně máš na kočárek čas do porodu + ca 10,14 dní než někam pojedete, takže to je ok. Já jsem to špatně pochopila, já myslela, že už na něj třeba dva měsíce čekáte a pořád nic a nic 😉 😉

Tak to už es těším na fotečku 😉 😉

A jakože koupíte podvozek a korbičku od někoho jiného?? nebo to zase motám?? 😀 😀 😀

cipisek007
23. únor 2009

Tak Barča měla takhle krásnej a vysmátej porod. No to je pecka 😵

My byli po obědě 2 ho%dky venku. Jsem utahaná jako kotě a holky asi taky, protože se ani nehnou 🙂
¨
Jinak my jdeme na vítání občánků zítra, už se moc těším!

Helčo, k mojí tchýni - slíbila pomoc ve ST dopoledne. Buch nááááhle nemůže. Týden věděla, že potřebujeme pomoct (i když já bych to tu zvládla, ale kvůli Davidovi...). Slibovala, že si bede brát třeba jen půl dne dovči, když budeme potřebovat. Ještě se jí nevzala. Je to prostě koza na entou.

Jinak Terka je pěkně nastydlá. Kašle, kejchá a má plnej nos. Teplotu naštěstí nemá. Minulý týden jsme kupovali odsávačku nosních hlenů, která se nasazuje na vysavač. Je to skvělá věc, moc doporučuju všem nastávajícím maminkám. Miminku to neublíží a holčičky při tom drží, až se divím. Stálo to 300,-. http://www.babyvac.cz/ tady je více info.

cipisek007
23. únor 2009

Strašpy, takže ještě 2v1, no ale už to brzy bude a doufám, že to bude holčička, ať tu s holkama nejsme samy 😉 Je tu tu samý kluk, Matýsek, Tadeášek, Cyrilek 🙂 Je třeba vyrovnat skore 😉

cipisek007
23. únor 2009

Jsem debil, ne Tadeášek, ale Tobiášek. Mončo, sorry 😅

helik3
autor
23. únor 2009

my budeme mít určitě holku, Míšo 😀 😀 😀 😀 vyrovnáme síly, neboj 😀 😀 😀

jinak ten babyvac mohu potvrdit, budu ho kupovat už teď a nic jiného porodní asistentka ani nedoporučuje! Něčím podobným vysávají i v porodnici když je třeba, prý to nemá chybu. 😉 je teda fakt, že jsem viděla v akci kámošku s 10-ti m. slečnou a byla to síla, jak se to dítě brání-normálně ji musela silou zalehnout a odsávat a odsávat-ale normální odsavačkou by v životě nedostala z nosíku to jakou touhletou 🙂 Takže kdo váháte, fakticky asi nejlepší volba 😉

petreva
23. únor 2009

Heli, sporťák s nánožníkem jsme koupili nový a korbičku od pani...tož tak 😉

Míšo, snad se holky od sebe nenakazí, viď. Taky jsme přemýšleli nad odsavačkou a pořád mi to přijde morbidní pro ty novorozence, ale když to máš vyzkoušený...a co ten vysavač nebojí se holky? Si říkám, aby pak neměl fobii, kdykoli budu uklízet 😅

helik3
autor
23. únor 2009

no je to Evi drsný když je to dítko větší, ale ono mezi náma, ať tomu dítku strčíš do nosu cokoli, tak bude ječet a cukat se a když si představíš že máš takovou tu např. s balonkem, tak to aby Ti někdo pomáhal, protože to dítě držet nebude... Já jsem tedy na 100% rozhodnutá, mám to od té PA a i od kamarádek, a že ty už toho vyzkoušely a stejně skončily u této na vysavač. prostě pořádný pracant za poměrně málo peněz .-)

nic, jdu se zkulturnit na tu kulturu. zítra pa 😉

straspytelka
23. únor 2009

Jsem ok, poslíkuju zase, ale jen lehce 😉 jen takové píchnutí za hodinku 😉 No tipovačka pěkná pěkná 😀 😀
Evi, prostě když tam vlezeš, lapí tě a nepustí a melou si svojí, prostě až tam půjdeš roztrhej občanku, protože jí nepotřebuješ a basta, oni přece VÍ co a jak 😠

peda
23. únor 2009

Ahojky 😉
kojící polštář jsem nemyslela,ale jak Helča správně pochopila,ty podpěry pro mimi.Kojící polštář zatím nebudu kupovat,já mám takovej ten dlouhej polštář,koupila jsem ho loni v tchibu,vypadá to stejně,tak uvidím,jestli mi to sním půjde a když ne,tak ho doukoupím,mají je běžně.

Jméno ztím nemáme,měla jsem co dělat vybrat ten kočár,ten jsem objednala v pátek,tak teď dávám mozkovým závitům pohov,mám ještě čas.Co se líbí mě,se nelíbí rodince.Něco jsem už napsala na papír,jako jména,ale papír se mi někam zatoulal 😀

Buchta vypadá moc hezky,někdy vyzkouším,dělám drobet podobnou,jmenuje se to řezy lambada,je to piškot,na to ovoce,pak zalejt želé z pudinku a džusu a nahoru potřít šlehačkou a vyskládat bebe sušenkama 😝 taky ňamka.Někdy dávám pod ovoce zakys.smetanu,tvaroh,nebo tak.

peda
23. únor 2009

Holky,já vysávala nudle malýmu už před 8 lety taky vysavačem.Doporučil mi to pediatr a nemělo to chybu.Sice při tom plakal,ale trvalo to chviličku a bylo po bubákách a hlavně se vysaje všechno.Taky mu píchali ucho až v 6 letech a to jen kuli tomu,že závodně palve a zůstává mu voda v uších.

peda
23. únor 2009

Jájo,taky se mi líbilo pro malýho jméno Samuel,teda opět jenom mě 😀 ale jak píšeš,má svátek 1.9 a moje dítě se narodila 1.9 😀 😀 stejně jako bráchovo jediný dítě,taky 1.9 zvláštní to náhody 😵

peda
23. únor 2009

Tak dobrou,jdu přečíst pohádku miláčkovi a taky brzy zapluju do peří

achalteke
23. únor 2009

Jo tak ten odnudlovač (teď nevim jak se to přesně jmenuje) je určitě super věc, maminy z okolí si to tady dost chválí. Takže do něj rozhodně půjdu a naštěstí už se tam nemusí regulovat sílá sání, páč já mám doma neregulovatelnej vysavač a zas skrz nudle kupovat vysavač mi přijde trochu kách.... 😉

Pedí ten Sam je u nás celkem jasnej, ještě přemýšlíme o Matějovi (to je můj brácha), ale tady v okolí je přematějováno....dřív se nám taky líbil Eliáš, ale k našemu přijmení to zní hrozně 😀

peda
23. únor 2009

Jájo,Matěj je hrozně hezký,já kdybych měla druhýho kluka,tak je to jasný 😵 😵 Eliáš 😖 jsem na klasiku spíš.A taky se mi hrozně líbí Honzík,ale to je brácha a leta se z druhou ženou snaží o mimi,tak kdyby náhodou,tak by ho asi chtěli dát oni.

achalteke
23. únor 2009

No Honzík se mi taky moc líbí, ale jmenuje se tak mužik a ten o tom nechce ani slyšet 😀 ....
Tak jsem si ,i,i hadérky naskládala do skříně, pěkně jsem se pokochala a od příštího měsíce začnu z každý socky kupovat něco - je to sice tajemství, ale manducu dostanu k narozkám 🤐 😕

dadunka
23. únor 2009

Nazdáááááár,

jééééééééé Barča už se rozpadla na dva kusy a Cyrda je tady!!!!!!!!!!!!!§ To je teda rychlost a překvápko! 😵 😵
Gratuluju moc moc a závidím rychlý porod, jen je to nějakej malinkatej šmudlík ne, když má 2,5kg. ne?
Ale ona Barča je drouboučka taky, tak asi po mamince. Už aby byly fotky 🙂

Tak a teď Strašpy 🙂 tu už snad nikdo teď nepředběhne. 😀

achalteke
23. únor 2009

Ahoj Dadu.... 🙂
Holky mamky i ostatní mám dotaz: k čemu přesně jsou ty spací pytle? Mě dnes jeden přišel a nějak nevím co a jak. Je to tak, že se do něj mimi oblékne a má to vlastně místo peřinky, aby se neodkopalo? Promiňte, že se ptám, ale tady v tom jsem naprostej laik 😒

mon73
23. únor 2009

Tak jsem tu. Tobíse sem uložila, poslouchá si kolotoč a doufám že brzo zalomí. 😉
Pedi, jen zajdi. Taky někdy zajdu k vám, ale vy toho tolik nakecáte, že nestíhám dočítat. Ale vždycky mně zajímá jestli se některý z vás zadařilo. Ty polštářky sem využila tak měsíc a kousek. Ale je to spíš tim, že Tobi je velikej. Jinak je to dobrá věcička.

Taky svátky moc neřešíme. Ale u dětí je to trochu jinší. Ale kdyby se mi to jméno jó líbilo, tak bych ho dala datum nedatum. 😉

Heli, jak ses ptala na tu "věc" z lékárničky, tak vůbec nevim o čem mluvíš 😅
A teď konečně k tomu kočárku: Jestli myslíš do korbičky, tak tam je většinou taková ta pratelná výplň, přes ní se většinou dává jen plenka, nebo ta tetra osuška, nebo prostě bílej frote ručník. Prodává se i frote podložka, je to taky takovej ručník, ale zespoda přes rohy má gumičky, který se zaháknou přes tu matraci. Do sporťáku asi nebudu dávat nic, ale dá se taky koupit výplň, třeba od Emitexu http://www.emitex.cz/univerzalni-vlozka.htm. Maj i jiný barvy. Nevim proč tam maj pořád tu starou kolekci. 😠

Jájo, spací pytel - ten silnější - je přesně na to jak ty řikáš. Já bych ho ale nebrala, protože z něj stejně koukaj ručičky. Já je Tobísovy taky přikrejvám, protože je má pak děsně studený, fakt uplně ledový. Mám i jeden takovej spací pytel, je stejne jako normál, ale s rukávama a materiál jako klasik overálek. Je to pohodlný na přebalování, že ho nemusim soukat do nohavic. Ale ty nebudeč mít mrňouska v zimě, tak nemusíš mít ručičky tak přikrytý. 😉

mon73
23. únor 2009

Straspy a co ty? Jseš tu ještě? 😉

mon73
23. únor 2009

A k rodičům: Tchýni mám 40 km dál ode mně, a na mamku si nemůžu stěžovat. Buď je za mně v práci, nebo vozí. A v šestinedělí vařila polívčičku pro kojící matky. 😀

mon73
23. únor 2009

Jestli sem na něco zapomněla, tak se ozvěte. 😉 Já to napravim

mon73
23. únor 2009

A nespěte všichni 😉